סקאאר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סקאאר
Skaar Son of Hulk Vol 1 1b.jpg
סקאאר, כפי שהוא מופיע על עטיפת החוברת Skaar: Son of Hulk #1 מאוגוסט 2008, אמנות מאת ג'ולי בל.
מוציא לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה World War Hulk #5
(ינואר 2008)
יוצרים גרג פאק
ג'ון רומיטה הבן
נתונים
סטטוס פעיל
חבר/ה לשעבר ב הענקים המדהימים
ת'נדרבולטס
האוונג'רס האפלים
כינויים בולטים בן הענק, המושיע, שובר העולמות, מפלצת קטנה, קונאן, רוצח הרוצחים, מלך הארץ הפראית.
קרובי משפחה
בולטים
בריאן ורבקה באנר (סבים)
ברוס באנר (אב)
קאירה (אם, מתה)
בטי רוס (אם חורגת)
ג'ניפר וולטרס (דודנית)
הירו-קאלה (אח)
ליירה (אחות למחצה)
כוחות בולטים בעבר:
כוח על-אנושי, מהירות על-אנושית, סיבולת על-אנושית, כוח ריפוי מתחדש, יכולת לספוג כוח מהכוכב, חסינות מאש ומטמפרטורות גבוהות.

סקאאראנגלית: Skaar) הוא דמות בדיונית של גיבור-על המופיעה בחוברות הקומיקס הענק הירוק והאוונג'רס האפלים ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת World War Hulk #5 מינואר 2008 ונוצרה על ידי הכותב גרג פאק והמאייר ג'ון רומיטה הבן. סקאאר הוא בנם של הענק הירוק והמלכה החייזרית קאירה, שנולד לאחר אירועי "ענק הכוכב" משנים 2006-‏2007.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנותיו הראשונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סקאאר הוא צאצאם של "ענק הכוכב" וקאירה, שהביאו אותו לעולם לאחר שהענק הוגלה לחלל והגיע לעולם הבית שלה, סאקאר. לאחר מותה של קאירה ועזיבתו של הענק מהכוכב, סקאאר עלה מתוך פקעת בה גדל, וגילו כשל נער צעיר.‏[1] במשך שנות התבגרותו הוא הוכיח כי הוא מסוגל להיות לוחם מוכשר, ואף קיבל כוח המאפשר לו לספוג אנרגיה מכוכב הלכת עצמו. עד מהרה הוא נחשב בעיני תושבי הכוכב כמושיע החדש שלהם. למרות שהוא מסוגל לתקשר עם רוחה המתה של אמו, היא מוטרדת מכך שהפך לרוצח מאשר זה אשר יביא שלום לעמו. כדי לטפל בבעיה זו, היא מזמנת לכוכב את הגולש הכסוף - מבשרו של טורף הכוכבים גלקטוס, שמסיר מסקאאר את כוח הספיגה. הגולש מציע לסקאאר את הכוח כדי לעזור לתושבים לפנות את הכוכב מפני הגעתו של גלקטוס, לא רק כדי להציל את עמו אלא גם להפוך לגיבור בעיני היקום כולו, כיוון שבכוכב אצורה אנרגיה שתספיק להזין את גלקטוס למשך אלפי שנים.‏[2] אולם, אחרי שהגולש מחזיר לסקאאר את כוח הספיגה, סקאאר משמיד את ספינות הפינוי, ואומר לגולש שאם לא יחוס על סאקאר, הוא ישתמש בכוח הספיגה כדי להגביר את רעבונו של גלקטוס ובכך יסכן כוכבי לכת נוספים - כול את אלה שהגולש הכסוף הציל. אחרי שהגולש מודיע להם כי בטיחותם תביא לכיליון כוכבים אחרים, הוא עוזב את סאקאר. קאירה מתכחשת לקיומו של בנה בעקבות כך, מגלה אותו מהכוכב, שואבת ממנו את כוח הספיגה וממתינה לגלקטוס שיכלה אותה ואת עולמה.‏[3]

סקאאר מגיע לכדור הארץ עם תשוקה יחידה - להרוג את אביו, הענק הירוק. לאחר עימות עם צבא ארצות הברית, ארבעת המופלאים וקבוצת לוחמים שורדים מכוכב סאקאר אותם הביא הענק עמו בשם וורבאונד, הוא מתעמת עם הענק, אם כי גרסה זו של הענק איננה מה שהייתה בסאקאר. לאחר קרב אימתנים שבו מתקן נשק גרעיני עומד לפני פיצוץ, סקאאר מכה באביו ללא כל מאמץ, אך מפסיק את התקפותיו כאשר הוא מגלה שלא מדובר ב"ענק הכוכב" אשר יצר אותו. הוא עוזר לתקן את הקרע שמסכן את המתקן הגרעיני, ומכריז על כדור הארץ כביתו החדש.

דוקטור דום והאוונג'רס האפלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סקאאר נפגש עם ברוס באנר, שהופרד זמנית מישות הענק הירוק על ידי הענק האדום המסתורי. סקאאר אינו מתחרט על רצונו להרוג את אביו, אך לא בצורתו כברוס באנר. האחרון מלמד את סקאאר כיצד ניתן להרוג את הענק, במידה ואישיותו תשתלט עליו מחדש, אם כי באנר עושה זאת כדי לפקח על סקאאר, ולהרגיע את זעמו. סקאאר מדגים את כוחותיו בקרב עם ג'אגרנוט, שבסופו האחרון מועף לחלל,‏[4] ובקרבות עם דאקן, וולברין ומונסטון בין היתר.

סקאאר מוכרז כגיבור ונאבק עם הענק האדום, ובאנר מנצל הזדמנות זו כדי לברוח אל הארץ הפראית, מחשש שאישיות הענק תשתלט עליו מחדש. לאחר שבאנר מחושמל על ידי דוקטור דום, הענק הירוק חוזר וסקאאר מתערב בקרב כדי שדום לא יהרוג את הענק במקומו. אולם, דום מביסו ומתברר כי לסקאאר קיימת צורה אנושית. כשדום הורג את הענק, הוא המום לגלות כי מדובר בכפיל אנדרואיד, והענק האמיתי מחלץ את סקאאר כברוס באנר. באנר מנסה להחזיר את סקאאר לצורתו המקורית, אך האחרון מסרב בטענה כי כל חיבתו של באנר נובעת מרגשות אשם על נטישת אשתו. למרות זאת, כשסקאאר חוזר לצורתו המקורית הוא מתחרט על רצונו להרוג את באנר.‏[5]

במהלך עלילות "נפילת הענקים", "ענקי מלחמת העולם" ו"הבן האפל", סקאאר מופיע ככוח גיבוי של האוונג'רס כשהענקית האדומה נאבקת בהם,‏[6] ולוכד את באנר בעזרת ארגון אינטליג'נסיה והגאון הצעיר אמדאוס צ'ו.‏[7] לאחר מכן, מתגלה כי מעשה זה נוצר מכיוון שאישיות הענק לבסוף התאחדה עם ברוס באנר וזרעה הרס ברחובות, וגרם לסקאאר לחזור לצורה אנושית. כשבאנר נזכר במעשיו של אביו המתעלל כשהוא באישיות הענק, הוא חוזר לצורה אנושית ומתפייס עם בנו.‏[8] סקאאר יוצא למסע גילוי עצמי יחד עם אביו, הענקית הירוקה, איי בומב והענקית האדומה, לאחר שחש בקרבתו של אחיו, הירו-קאלה.

לאחרונה, סקאאר גויס לקבוצת האוונג'רס האפלים של נורמן אוסבורן,‏[9] ובאחת ממשימותיהם סקאאר מושפל כשהוא מובס על ידי איירון פיסט. לאחר שאוסבורן לכד את קפטן אמריקה, מתגלה כי סקאאר היה סוכן כפול ועבד בשירות הקפטן, והאוונג'רס האפלים מובסים עקב התערבותם של האוונג'רס החדשים, בסיוע של סקאאר והקפטן.‏[10] לאחר שאביו של סקאאר, כ"דוק גרין", מוצא אותו, הוא מבטל את כוחותיו.‏[11]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Skaar: Son of Hulk #1, August 2008
 2. ^ Skaar: Son of Hulk #9, March 2009
 3. ^ Skaar: Son of Hulk #10, June 2009
 4. ^ Incredible Hulk #601-602
 5. ^ Incredible Hulk #606
 6. ^ Incredible Hulk #607
 7. ^ Incredible Hulk #608
 8. ^ Incredible Hulk #611
 9. ^ New Avengers vol. 2 #18
 10. ^ New Avengers vol. 2 #23
 11. ^ Hulk Vol. 3 #7
מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס