Runaways

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Runaways

Daken Dark Wolverine Vol 1 17 Textless.jpg
ה-Runaways, כפי שהופיעו על עטיפת החוברת Daken: Dark Wolverine #17 מינואר 2012. אמנות מאת ג'וזפה קמונקולי וג'סיקה קהולין

הוצאה לאור: מארוול קומיקס
הופעת בכורה: Runaways #1
(יולי 2003)
נוצר על ידי: בריאן ווהן
אדריאן אלפונה
נתונים
מצב הקבוצה: פעיל
בסיס פעולה: La Brea Tar Pits, לשעבר ההוסטל
חברי צוות:
קרולינה דין
מולי הייז
קלרה פראסט
אולד לייס
ניקו מינורו
צ'ייס סטיין
חברי צוות בולטים מהעבר:
אלכס ויילדר
טופר
גרטרוד יורקס
קסווין
ויקטור מנצ'ה

Runaways היא קבוצת גיבורי-על בדיונית המופיעה בחוברות קומיקס ביקום מארוול קומיקס. הקבוצה הופיעה לראשונה בחוברת Runaways #1 מיולי 2003 ונוצרה בידי הכותב בריאן ווהן והמאייר אדריאן אלפונה.

סדרת החוברות מספרת על שישה נערים שמגלים שהוריהם שייכים לקבוצת נבלי-על הנקראת "The Pride" (להקת האריות), שנפגשת פעם בשנה וכוללת מאפיונרים, נוסעים בזמן, מכשפים אפלים, מדענים מטורפים, פולשים חייזרים ומוטאנטים טלפתיים. הילדים גונבים כלי נשק מהוריהם ומגלים שירשו מהם כוחות-על. ילד הפלא אלכס ויילדר מנהיג את הקבוצה, ניקו מינורו לומדת כי היא מכשפה חזקה, קרולינה דין מגלה שהיא חייזרית, גרטרוד יורקס מגלה קשר טלפתי שהיא חולקת עם דינוזאור, צ'ייס סטיין גונב את כפפותיו העתידניות של אביו, ומולי הייז מגלה שהיא מוטאנטית רבת עוצמה. הילדים מתאגדים יחדיו כדי להלחם בהוריהם, ומכפרים על פשעי הוריהם בכך שהם נלחמים באיומים חדשים ומנסים למלא את הריק שנוצר עם הבסת Pride. בעקבות מותם של אלכס וגרטרוד, מצטרפים אליהם הסייבורג ויקטור מנצ'ה, הסקרול משנה הצורה קסווין, וקלרה פראסט השולטת בצמחים.

הסדרה בוטלה בספטמבר 2004 לאחר 18 חוברות בלבד, אולם לאור הצלחת המכירות חודשה בפברואר 2005. מאז הצגת הקבוצה, היא תוארה כמשפחה אוהבת אך לא מתפקדת היטב. ווהן ואלפונה עזבו את סדרת הכותרים בחוברת מספר 24 של הכרך השני, והחליפו אותם הכותב ג'וס וידון והמאייר מייקל ריאן (Runaways Vol.2 #25-30), וכן טרי מור ואומברטו רמוס (Runaways Vol.3 #1-9). לאחר גיליון אחד בו כתב כריסטופר יוסט ואייר ג'יימס אסמוס, קתרין אימונן ושרה פיצ'לי הפכו לצוות הקריאייטיבי החדש. הסדרה נכון להיום הופסקה בחוברת מספר 14 (נובמבר 2009).

חברי הקבוצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקבוצה הנוכחית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קרולינה דין - היא חייזרית בת 15. הגזע החייזרי שלה נותן לה את היכולת לעוף ולהפעיל אנרגיה סולארית. קרולינה היא היחידה בחבורה שאינה נראית כבת אדם רגילה, אלא רק כשהיא עונדת צמיד מכושף. נפרדה מהקבוצה כדי לחזור לכוכב הלכת בו נולדה, ולעצור מלחמה בין הסקרול, אך נכשלה וחזרה ביחד עם קסווין. הפכה למנהיגת הקבוצה הנוכחית.
 • מולי הייז - מוטאנטית בעלת כוח על טבעי, אשר נהיית מותשת מאוד לאחר שימוש ביכולות שלה. היא הצעירה ביותר בחבורה נכון לעכשיו (בת 11), והנערה הכי אידאליסטית בחבורה.
 • קלרה פראסט - מוטאנטית בת גילה של מולי מתחילת המאה ה-20 ששולטת בצמחים.
 • אולד לייס - דינוזאור בעל קשר טלפתי חזק לגרטרוד.
 • ניקו מינורו - מרדנית גותית בת 16. היא ירשה את כוחות הוריה לשלוט בקסם. היא צריכה לפני כל שימוש להקיז את דמה ולא יכולה להשתמש באותו קסם פעמיים. כיום, לאחר מותו של אלכס, היא מנהיגת החבורה השנייה, וקיבלה את ההחלטות העיקריות.
 • צ'ייס סטיין - בדרך כלל נראה כבן 17 אידיוט, אבל הוא יכול להתגלות כדי חכם. בעבר, הוא לחם עם הרנאווייז בעזרת כפפותיו ומשקפי המגן שלו, אותם לקח מהוריו, אך שניהם הושמדו בקרב נגד ה-Pride. כיום, לאחר שהכפפות ומשקפי המגן שלו נהרסו כליל, הוא מפעיל ונוהג ב-Leapfrog, שנבנה על ידי הוריהם לכת הסודית שלהם ומשמש אותם כעת בתור רכב הבריחה שלהם.

חברי עבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלכס ויילדר - מקים החבורה ומנהיגה לשעבר. חנון מוצהר והיחיד בקבוצה ללא כוחות, אף שאפשר לומר שכוחותיו התבטאו באסטרטגיה ומנהיגות. בחוברות האחרונות של הסדרה הראשונה הסתבר שאלכס ריגל לטובת ה-Pride ורצה להשתמש בחבורה כדי להשמיד מספר חברים מה-Pride אשר זממו כנגד השאר. הוא מת, חוברת לאחר מכן, כשהקריב את עצמו למען ה-Pride והרנאווייז. לאחר מותו, ניקו ניסתה להחזיר אותו לחיים בקסם, אך נראה שלא הצליחה בכך. דיימון הלסטרום החזיר את ויילדר לחיים, אשר בתורו הצטרף לקבוצת האדונים הצעירים של אדוני הרשע.
 • גרטרוד "גרט" יורקס - נערה אינטליגנטית וצינית הדוגלת בסוציאליזם. היא ירשה מהוריה את הדינוזאור אולד לייס, בו רק היא יכולה לשלוט. יצאה עם צ'ייס.
 • קסווין - חייזר מגזע הסקרול משני הצורה שמאורס/ת לקרולינה. כאשר גזע החייזרים של קרולינה דרש אותה בחזרה אחרת ישמידו את כדור הארץ, קסווין התחזה לה והציל את כדור הארץ במחיר ידידותו עם קרולינה.
 • ויקטור מנצ'ה - פאנבוי (אובססיבי לגיבורי-על) בן 16. גרסה של גרט מהעתיד סיפרה להם שהוא יגדל ויהרוג את כל גיבורי-העל הגדולים בעולם, וביקשה מהם להרוג אותו. החבורה החליטה לתת לויקטור הזדמנות שנייה, וכשאביו, שבתחילה נראה כדוקטור דום, הנבל העיקרי של ארבעת המופלאים, חטף את אמו, הם ביקשו ממנו לעזור להם להצילה. רק לאחר זמן מה, התגלה שדום היה למעשה רובוט ושאביו האמיתי של ויקטור הוא אולטרון, הנבל המפורסם של האוונג'רס ושהוא למעשה קיבורג (שילוב של אדם ומכונה) שתוכנת להצטרף לאוונג'רס ולאחר מכן להשמיד אותם. באותה שיחה אביו נהרג בקרב מול קבוצת האקסלסיור, שבאו כבקשת ניקו ולאחר זאת ויקטור היתום הצטרף לחבורה.
 • טופר - ערפד שניסה להסתנן לצוות.

אוגדנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוגדנים הם ספרים האוספים מספר חוברות (בדרך כלל שש) לספר אחד. אוגדנים המודפסים כדייג'סטים (אוגדנים בגודל ספרוני מאנגה) :

 1. Runaways Vol.1 : Pride & Joy : Runaways Vol .1 #1-6 (ISBN 0-7851-1379-7)
 2. Runaways Vol.2 : Teenage Wasteland : Runaways Vol .1 #7-12 (ISBN 0-7851-1415-7)
 3. Runaways Vol.3 : The Good Die Young : Runaways Vol .1 #13-18 (ISBN 0-7851-1684-2)
 4. Runaways Vol.4 : True Belivers : Runaways Vol .2 #1-6 (ISBN 0-7851-1705-9)
 5. Runaways Vol.5 : Escape to New York : Runaways Vol .2 #7-12 (ISBN 0-7851-1901-9)
 6. Runaways Vol. 6: Parental Guidance : Runaways Vol .2 #13-18 (ISBN 0-7851-1952-3)
 7. Runaways Vol. 7: Live Fast : Runaways Vol .2 #19-24 (ISBN 0-7851-2267-2)
 8. Runaways vol. 8: Dead End Kids : Runaways Vol .2 #25-30 (ISBN 0-7851-3459-X)

אוגדנים בכריכה קשה (ספרים עבים יותר המודפסים בכריכה קשה):

 1. Runaways Vol.1 Hardcover : Runaways Vol .1 #1-18 (ISBN 0-7851-1876-4)
 2. Runaways Vol.2 Hardcover : Runaways Vol .2 #1-12 (ISBN 0-7851-2358-X)
 3. Runaways Vol.3 Hardcover : Runaways Vol .2 #13-24 (ISBN 0-7851-2539-6)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס