ויקאן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ויקאן
Dark Reign Young Avengers Vol 1 4.jpg
ויקאן, כפי שהופיע לצד מכשפת על עטיפת החוברת Dark Reign: Young Avengers #4 מספטמבר 2009, אמנות מאת מארק ברוקס וכריסטינה סטריין.
מוציא לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Young Avengers #1
(אפריל 2005)
יוצרים אלן היינברג
ג'ים צ'ונג
נתונים
שם אמיתי ויליאם "בילי" קפלן
סטטוס פעיל
חבר/ה ב האוונג'רס הצעירים
חבר/ה לשעבר ב האוונג'רס הסודיים (מלחמת אזרחים)
כינויים בולטים בילי, אסגרדיאן, תור הבן, הילד המכשף, ונדה ג'וניור,
קרובי משפחה
בולטים
ג'ף ורבקה קפלן (הורים, מתים)
תומאס שפרד (אח בגלגול מחודש)
קרובים מגלגול קודם:
הנרי פים (סב רבא מצד האב)
אריק לנשר (סב מצד האם)
אולטרון (סב מצד האב)
ויז'ן (אב)
ונדה מקסימוף (אם)
פייטרו מקסימוף (דוד מצד האם)
לורנה דיין (דודה מצד האם)
ויקטור מנצ'ה (דוד מצד האב)
כוחות בולטים הקרנה אסטראלית, תעופה, הפקת שדה כוח וברקים, ריפוי, פירוקינטיקה, שינוי מרקם המציאות, יכולת כישוף, טלפורטציה.

ויקאןאנגלית: Wiccan, מלשון "ויקה") הוא דמות בדיונית של גיבור-על המופיעה בחוברות הקומיקס האוונג'רס הצעירים ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Young Avengers #1 מאפריל 2005, ונוצרה על ידי הכותב אלן היינברג והמאייר ג'ים צ'ונג. דמותו ממודלת לפי דמותם של תור ומכשפת השני, חברי האוונג'רס.

ויקאן הוא האלטר אגו של ויליאם "בילי" קפלן, בנם של ויז'ן ומכשפת השני מגלגול קודם ואחיו התאום של ספיד. כמו מכשפת השני, גם ויקאן ניחן ביכולות קסם חזקות ביותר. נבחר לקבוצת האוונג'רס הצעירים למקרה וקבוצת האוונג'רס המקורית תתפרק, תחילה תחת הכינוי אסגרדיאן ולאחר מכן כויקאן.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ילדות, שנותיו הראשונות, האוונג'רס הצעירים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויליאם קפלן, בנם של מכשפת השני ו-ויז'ן, היה גלגול לבנם המקורי של ויז'ן ומכשפת השני - בילי "ויליאם" מקסימוף-לנשר, שמת בעקבות אירועי בית אם, ונשמתו התגלגלה לגופו של בילי - אח בכור לשלושה אחים נוספים. בילי היה קרבן לבריונות בבית ספרו בשל נטייתו המינית, ונהג להתבודד בשערי אחוזת האוונג'רס. בעקבות מפגש מקרי עם מכשפת השני, שבו היא מייעצת לו לעמוד על שלו וכן מפעילה את יכולות הקסם שלו, הוא עוזר להגן על ילד נוסף שמתאכזרים אליו בבית הספר, ומציג לראשונה את כוחותיו. לאחר שבילי כמעט והורג את ג'ון קסלר, בריון שהציק לו במיוחד, בילי הבין את הפוטנציאל שבכוחותיו. עם זאת, הוא מתחיל בהדרגה לאבד שליטה בכוחותיו, מחפש את מכשפת השני, ומגלה כי נהרגה לכאורה באירועי "האוונג'רס מתפרקים". כשמורכבת תוכנית (בניהולו של ויז'ן) להרכבת צוות חדש של האוונג'רס, בילי מגויס על ידי איירון לאד, גרסה צעירה של קאנג הכובש, לקבוצת האוונג'רס הצעירים, כאסגרדיאן, גיבור על בעל כוחות זהים לאלו של תור, ואף פיתח מערכת יחסים עם חברו לקבוצה, האלקלינג[1][2].

לאחר שאיירון לאד מגייס את סטאטור ואת קייט בישופ לקבוצה, הבנות העלו הצעה לשינוי כינויו של בילי לויקאן, מה שאכן מתקבל‏[3]. בילי, מעכל את השינוי בחייו, מנסה להסביר להוריו על הקבוצה, אך במהלך עימות שמתפתח בין ויקאן להאלקלינג, "אמו" של האלקלינג כמעט ונהרגת‏[4], אך כשהולקינג נחטף על ידי לוחמים מגזע הקרי ויקאן ממהר להצילו‏[5]. במהלך אחת ממשימותיהם, הצוות הולך למתקן כליאה, שם פוגש את טומי שפרד, צעיר הדומה ביותר לויקאן, ובעל יכולת מהירות. עם זאת, הקבוצה נוטשת את האלקלינג כשכוחות הקרי-סקרול תוקפים לפתע את המתקן, וטומי מציל את האלקלינג תחת הזהות ספיד[6], ובעוד הקבוצה נמלטת, סטאטור מציינת כי בילי וטומי מסוגלים להיות תאומים.

מלחמת אזרחים, פלישה סודית, שלטון אפל ומצור[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך אירועי מלחמת אזרחים, ויקאן מוכנס למעצר של סוכנות S.H.I.E.L.D, יחד עם שאר האוונג'רס הצעירים. עם זאת, קפטן אמריקה ופלקון מחלצים את הקבוצה, כשויקאן מצטרף לשורות מתנגדי חוק רישום העל אנושיים. כאשר קבוצת Runaways מנסים להישאר מחוץ לסכסוך, שתי הקבוצות נפגשות ומתפתח ביניהם עימות, ובסופו פטריוט מצליח לשכנע את שתי הקבוצות להפסיק להילחם. שתי הקבוצות מותקפות מאוחר יותר על ידי ילד מארוול, שחוטף ומענה את קרולינה דין, ויקאן, האלקלינג וקסווין, כשהאחרון מעורר בריחה המונית ומחלץ את הרביעייה‏[7]. כשצוות חדש של קבוצת האוונג'רס הסודיים מורכב, והיה אחד מהנפגעים הראשונים כתוצאה ממתקפת פתע של איירון מן וספיידרמן. או אז, ויקאן מצטרף למסווה, ופוצע רבים מתומכי חוק הרישום, וכשהשניים מעוררים את זעמו של קפטן אמריקה, מתפתח עימות אלים, שבסופו ביל פוסטר נהרג על ידי ראגנארוק. בסופו של יום, בילי נכלא בכלא 42 באזור השלילי, ומחולץ בסיום המלחמה בפשיטה של קפטן אמריקה על המקום.

לאחר מכן, ספיד מתאחד עם ויקאן, והשניים מחפשים אחר אימם, מכשפת השני. במהלך אירועי פלישה סודית, האוונג'רס הצעירים צוותו פעם שנייה לקבוצת Runaways, בניסיון לברוח מכדור הארץ. לאחר מכן, מתגלים חיכוכים בין ויקאן להאלקלינג, בשל מתקפת הסקרול‏[8]. לאחר מכן, ויקאן הנהיג את האוונג'רס הצעירים למתקפה על השד "קתון", והקבוצה הופכת לאבן, פרט לויז'ן ולסטאטור, המזעיקים את דוקטור סטריינג'. דוקטור סטריינג' מרפא את הקבוצה, דן עם ויקאן ומציע לו לקבל אותו כשוליה. עם זאת, ויקאן חושש להמשך חייו כשוליה של דוקטור סטריינג', מסרב ושולח את דוקטור סטריינג', לבדו, לקבוצת האוונג'רס החדשים. לאחר מכן, במצור על אסגארד, ויקאן מוביל את האוונג'רס הצעירים להגנה על אסגארד, ונאבק, יחד עם ספיד, בצוות הריסה‏[9].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Avengers: The Children's Crusade - Young Avengers #1
  2. ^ Young Avengers #1- #6
  3. ^ Young Avengers #6
  4. ^ Young Avengers #8- #9
  5. ^ Young Avengers #10
  6. ^ Young Avengers #12
  7. ^ Civil War: Young Avengers and Runaways #1- #4
  8. ^ Secret Invasion Runaways Young Avengers #1- #3
  9. ^ Siege: Young Avengers #1
מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס