סוכן ארצות הברית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סוכן ארצות הברית
Captain America Corps Vol 1 3.jpg
סוכן ארצות הברית, כפי שהוא מופיע על עטיפת החוברת Captain America Corps #3 מאוקטובר 2011, אמנות מאת פיל חימנז.
מוציא לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה Captain America #323
(נובמבר 1986)
יוצרים מארק גרונוולד
פול נירי
נתונים
שם אמיתי ג'ון פ. ווקר
סטטוס פעיל
חבר/ה לשעבר ב האוונג'רס העוצמתיים
אומגה פלייט
פורס וורקס
האוונג'רס מהחוף המערבי
הפולשים החדשים
דפנדרס
הדפנדרס הסודיים
ת'נדרבולטס
האוונג'רס האפלים
האוונג'רס
כינויים בולטים סופר פטריוט, פטריוט, ג'ק דניאלס, קפטן אמריקה, איש הלגיון
קרובי משפחה
בולטים
קיילב ואמילי ווקר (הורים, מתים)
מייקל ווקר (אח, מת)
קייט טוליפסון (אחות)
כוחות בולטים כוחות על-אנושיים וסיבולת-על, יכולות פיזיות המפותחות מעל ומעבר ליכולת האנושית.

סוכן ארצות הבריתאנגלית: U.S Agent) הוא דמות משנה בדיונית של גיבור-על המופיעה בחוברות הקומיקס קפטן אמריקה והאוונג'רס ביקום מארוול קומיקס. דמותו הופיעה לראשונה בחוברת Captain America #323 מנובמבר 1986 ונוצרה על ידי הכותב מארק גרונוולד והמאייר פול נירי.

סוכן ארצות הברית הוא האלטר אגו של ג'ון ווקר, חייל בצבא ארצות הברית אשר קיבל כוחות-על ממוטגן ניסיוני. למשך זמן מסוים הוא שירת את מדינתו תחת הזהות הסודית של "סופר פטריוט". באמצע שנות ה-80 של המאה ה-20, סטיב רוג'רס ניצב בפני ההחלטה האם לוותר על זהותו כקפטן אמריקה או לשרת באופן עיוור את ממשלת ארצות הברית. הוא התפטר, ומאוחר יותר חזר בתלבושת שחורה תחת הכינוי "הקפטן"‏[1]. ד"ר ולרי קופר, חברת הוועדה לפעילות על-אנושית, הציעה שווקר יהפוך לקפטן אמריקה החדש כסוכן העובד עבור הממשלה. יו"ר הוועדה, דגלאס רוקוול, שימש בחשאי כבן בריתו של הגולגולת האדומה, שתיכנן מזימה כיצד להכפיש את שמו של קפטן אמריקה‏[2]. עם שובו של רוג'רס לתפקיד כקפטן אמריקה, אורגנה לווקר זהות חדשה‏[3].

בהמשך, ווקר שב לחיי ההרפתקנות שלו. הוא נטל את שם הקוד "סוכן ארצות הברית", לבש תלבושת דומה לזו של קפטן אמריקה, ונשא דיסק עשוי מתכת ויברניום כמגן. הוא נלחם בתחילה נגד איירון מונגר תחת עינה הפקוחה של הוועדה‏[4], שגייסה את האוונג'רס מהחוף המערבי ואת ויז'ן כדי להשגיח עליו. בהוראתה של הוועדה, סוכן ארצות הברית נשלח לעצור את המעניש, אך לפני שהוא לוקח אותו למעצר, פרנק קאסטל מגלה לו שהוא מתכוון לעצור את משפחת המאפיה מאגיה. ווקר מסכים לעזור למעניש, אך זה האחרון נמלט ממנו בסיום משימתם, תוך שהוא גורם לו להאמין כי מת בשריפה. מעבידיו של ווקר נוזפים בו שעבודתו היא לפעול ולא לחשוב, וכי אין זה פלא שהוא נכשל בתפקידו כקפטן אמריקה.

סוכן ארצות הברית נלחם לצד האוונג'רס מהחוף המערבי בכמה קרבות. בסופו של דבר הוא הוכיח את ערכו והורשה להצטרף אליהם‏[5]. הוא השתתף עימם, עם האוונג'רס ועם האקס-מן באירוע הקרוס אובר "קשרי דם", שבו פרופסור אקסבייר ניסה לנהל משא ומתן על סיום מלחמת האזרחים באי המוטאנטים ג'נושה. סוכן ארצות הברית מונה לשמש כשומר ראשו‏[6]. כשהאוונג'רס מהחוף המערבי התפרקו, ווקר זרק את תלבושתו ומגנו לנהר ההדסון. כאשר חברי הקבוצה התבקשו בידי טוני סטארק להתגייס לשורות קבוצת "פורס וורקס" החדשה, ווקר התלבט אך הצטרף לבסוף בשכנועה של מכשפת השני, שאמרה כי הקבוצה צריכה אחד שישמש לה כעמוד תווך בזמן משימותיהם מאחורי קווי האויב‏[7].

במהלך מלחמת האזרחים ביקום מארוול, סוכן ארצות הברית נאלץ לבחור בין הממשלה לה היה נאמן למשך כל חייו לבין גיבור-העל שבעקבותיו הלך ועל שמו הוא ניסה להגן‏[8]. בעקבות מותם של חברי קבוצת אלפא פלייט הקנדית, מוצע לו לעמוד בראשה של קבוצה חדשה בשם "אומגה פלייט". בהמשך, הוא עוזר לאמן את נשק אומגה. נכון לתחילת 2013, ווקר משמש כמנהיג קבוצת האוונג'רס האפלים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Captain America #337, January 1988
  2. ^ Captain America #350, February 1989
  3. ^ Captain America #351, March 1989
  4. ^ Captain America #354, June 1989
  5. ^ Avengers West Coast Vol.2 #74, September 1991
  6. ^ Avengers #368, November 1993
  7. ^ Force Works #1, July 1994
  8. ^ Civil War: Choosing Sides #1, December 2006
מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס