אקס-מן: הדור הבא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אקס-מן: הדור הבא
X-Men Evolution Vol 1 1.jpg
עטיפת חוברת הקומיקס הראשונה שמבוססת על סדרת האנימציה, פורסם בפברואר 2002.
סוגה אנימציה/קומיקס/גיבורי-על
יוצרים סטן לי
אבי ארד
ריק אונגר
מדבבים במקור דייוויד קיי, מגאן בלאק, אלסנדרו ג'וליאני, סקוט מקניל, מייקל דונובן, קירסטן ויליאמסון, מייקל קופסה, קירבי מורו, ונוס טרזו, מגי בלו או'הרה, כריסטופר גריי, ניל דניס, כריסטופר ג'אדג', קולין וילר, ג'יימס הוראן.
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 4
מספר פרקים 52
הפקה
אורך פרק 22 דקות
שידור
רשת שידור Kids' WB
תקופת שידור מקורית 4 בנובמבר 200025 באוקטובר 2003
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

אקס-מן: הדור הבאאנגלית: X-Men: Evolution, גם: "אקס-מן: אבולוציה") היא סדרת אנימציה אמריקאית המבוססת על סדרת הקומיקס אקס-מן מבית מארוול קומיקס. הסדרה הופקה לשידור על ידי אולפני מארוול עבור רשת Kids' WB. בגלגול זה של הקבוצה, רבות מהדמויות נמצאות בגיל העשרה שלהן. הסדרה רצה למשך ארבע עונות ו-52 פרקים מ-4 בנובמבר 2000 ועד 25 באוקטובר 2003, והיא השלישית בסדרות האנימציה של מארוול באורכה, אחרי אקס-מן: סדרת האנימציה וספיידרמן: סדרת האנימציה.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-13 (13 פרקים). העונה הראשונה של הסדרה מציגה את דמויות המפתח ומניחה את היסודות לקשתות סיפור עתידיות. פרופסור אקס, סייקלופס, וולברין, סטורם וג'ין גריי מונים את חברי קבוצת אקס-מן המקורית, ועם התפתחות העונה מתווספים לרשימת חבריה נייטקרולר, שאדוקאט, ספייק ורוג, אשר הצטרפה לאחוות המוטאנטים בהתחלה. בפרקים מאוחרים יותר, נייטקרולר מגלה את זהותה של אמו הביולוגית, וולברין מוצא תשובות על עברו המסתורי, רוג מחליפה צדדים ומצטרפת לאקס-מן ואחיו החורג של אקסבייר, ג'אגרנוט, משתחרר מהכלא.

מתרחשים עימותים תכופים בין חבורת האקס-מן לאחוות המוטאנטים. טואד הוא הראשון שמוצג, לאחריו אוולאנש, בלוב וקוויקסילבר. האחווה, שמונהגת בידי מיסטיק, מקבלת למעשה הנחיות מכוח עליון, ואשר זהותו מתגלה בפרק סיום העונה הכפול כמגנטו. לאחר שסייקלופס מגלה שאחיו אלכס שרד את התרסקות המטוס שהרגה את הוריהם, שניהם נלקחים לאסטרואיד M של מגנטו, שחוטף גם כמה מחברי האקס-מן והאחווה מתוך ניסיון להגביר את יכולותיהם המוטאנטיות של סקוט ואלכס ולהסיר את רגשותיהם. האקס-מן והאחווה מופיעים ומותירים את מגנטו ואת מיסטיק לכודים בתוך אסטרואיד M. סקוט ואלכס מפוצצים את אסטרואיד M, אך לא לפני ששני כדורים מתכתיים מתעופפים מהאסטרואיד.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 14-30 (17 פרקים). העונה השנייה מציגה מספר מוטאנטים חדשים, ביניהם נכללים חיה, שהופך למורה במכון אקסבייר ולחבר האקס-מן, וכן גרסאות הסדרה לקבוצת המוטנטים החדשים: בום-בום, סאן-ספוט, אייסמן, וולפסביין, מאגמה, המשוכפל, ג'ובילי, קאנונבול וברזרקר. במהלך העונה מתברר שהנבלים שלכאורה מתו בהשמדת אסטרואיד M חיים. סייברטות' ממשיך לרדוף אחר וולברין ומגנטו מתכס תוכניות זדוניות משל עצמו. מיסטיק מתחזה לנערה בבית הספר שמתחברת לרוג ופורצת לאחוזת אקסבייר כדי לגנוב מאקסבייר את מסמכי סרברו. באמצעות המסמכים מיסטיק מאתרת את ונדה מקסימוף, הידועה בזהותה מכשפת השני, שהיא בתו של מגנטו ואחותו של קוויקסילבר. המוטאנטית הבלתי יציבה מתחברת לאחוות המוטאנטים עם שובה של מיסטיק, ובעזרתה האחווה מביסה את האקס-מן לראשונה. לפני פרקי הסיום משודר פרק מפתח, שבו המוטאנט הטלפת מזמרו פותח אחת מתוך שלוש דלתות שעתידות לשחרר את נבל-העל אפוקליפס.

בפרק הסיום, אקסבייר מאמן את האקס-מן ללא ליאות כדי להילחם במגנטו, ומצוות אותם עם חברי האחווה. סייקלופס זועם על כך שהוא צריך לעבוד עם יריביו, ועוזב את הקבוצה. בינתיים, אחוזת אקס מתוכנתת להשמדה עצמית כאשר התלמידים עדיין לכודים בפנים. מגנטו מגייס את סייברטות', גמביט, פיירו וקולוסוס כחברי "השוליות" שלו כדי להלחם באקס-מן ובאחווה. באותו זמן, וולברין נלכד בידי בוליבר טראסק כדי להשתתף בניסוי נשק אנטי-מוטאנטים בשם זקיף סנטינל. מגנטו ממשיך לתמרן את האירועים על ידי כך שהוא משחרר את זקיף הסנטינל בעיר ומאלץ את האקס-מן להשתמש בכוחותיהם בפומבי. ונדה מאתרת את מגנטו בשעה שהוא מנסה לפעול נגד הסנטינל שמסמן אותו כמטרה. הסנטינל מושמד וככל הנראה הורג את מגנטו לאחר שנופל עליו. כאשר המוטאנטים אשר לא נלכדו בידי הסנטינל חוזרים לחורבות האחוזה, סייקלופס ושאר התלמידים שורדים את פיצוץ האחוזה עם מעט פציעות. סייקלופס משליך את אקסבייר מכיסא הגלגלים שלו ומאשים אותו בפיצוץ, וכולם נדהמים כאשר אקסבייר נעמד והופך למיסטיק.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 31-43 (13 פרקים). בעונה השלישית והרביעית, טון הסדרה הופך לרציני יותר. לאחר הקרב עם הסנטינל, המוטאנטים כבר אינם בגדר סוד שמור, והתגובה הציבורית עוינת ביותר. הסדרה מתקרבת יותר ויותר למיתוס הקומיקס, שעוסק בדעה קדומה, עיוות חברתי ואיומים גדולים נוספים. במהלכה של העונה, אקסבייר האמיתי נמצא, מיסטיק מובסת, אחוזת אקסבייר נבנית מחדש וחברי קבוצת האקס-מן חוזרים ללימודים. ונדה ממשיכה לחפש אחר מגנטו, שניצל ברגע האחרון בידי קוויקסילבר בנו, עד אשר מגנטו משתמש בכוחותיו הטלפתיים של המוטאנט מאסטרמיינד כדי לשנות את זיכרונות ילדותה. סקוט וג'ין מפתחים מערכת יחסים רומנטית (במיוחד לאחר שמיסטיק חוטפת את סקוט ומביאה אותו למקסיקו), וספייק עוזב את הקבוצה לאחר שכוחותיו המוטאנטיים הופכים לבלתי יציבים, והוא מחליט להתגורר עם קבוצת המורלוקים התת-קרקעית.

כחלק מקשת הסיפור המתמשכת של הסדרה, רוג מאבדת שליטה על כוחותיה, מה שמוביל לאשפוזה בבית חולים. בתקופה זו היא לומדת שהיא בתה המאומצת של מיסטיק. מיסטיק עצמה לומדת דרך חזיונות של המוטאנטית דסטיני בדבר גורלן של רוג ושלה, שמונח על חזרתו לחיים של מוטאנט עתיק. אפוקליפס עולה מן המתים בפרק סיום העונה. מזמרו מתמרן את מגנטו כדי לפתוח את הדלת השנייה, ומשתמש במיסטיק וברוג המהופנטת כדי לפתוח את השלישית, מעשה שהופך את מיסטיק לאבן. כעת כששוחרר, אפוקליפס מביס בקלות את כוחותיהם המשולבים של האקס-מן, מגנטו, השוליות והאחווה לפני שנמלט.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 44-52 (9 פרקים). בפרק הפותח את העונה, אפוקליפס ככל הנראה הורג את מגנטו בשעה שרוג רוצחת את מיסטיק על ידי כך שהיא דוחפת את דמותה הסלעית מהצוק, מה שלא מותיר לנייטקרולר אפשרות לסגירת מעגל עם אמו. חברי האחווה מתחילים לבצע מעשים טובים, כפילתו של וולברין X-23 חוזרת, ספייק והמורלוקים עולים אל מעל לפני השטח, שאדוקאט מגלה רוח רפאים של מוטאנטית בשם דניאל מונסטאר, רוג נחטפת בידי גמביט ונלקחת ללואיזיאנה כדי לעזור לו לשחרר את אביו, ואקסבייר עורך מסע לסקוטלנד כדי להתמודד מול בנו לוקאס.

בפרק הסיום של הסדרה, אפוקליפס מביס את אקסבייר ואת סטורם, והופך אותם - יחד עם מגנטו ומיסטיק - לארבעת פרשיו. אפוקליפס מורה לארבעת פרשיו להגן על שלושת השדים ועל בסיס המבצעים שלו, אשר יהפוך את אוכלוסיית העולם כולו למוטאנטים. בקרב הסופי, ארבעת הפרשים חוזרים למצבם הרגיל ואפוקליפס נשלח דרך זרם הזמן לתקופה לא ידועה. רוג ונייטקרולר מסרבים להכיר בשקריה של מיסטיק, שאדוקאט ואוולאנש מוצאים אהבה משותפת, מגנטו מתאחד עם ילדיו קוויקסילבר ומכשפת השני, סטורם וספייק נפגשים שוב ואקסבייר חוזה באיחודה של קבוצת אקס-מן שלו.

הסדרה מסתיימת בנאום של אקסבייר, שעינו צדה את העתיד בזמן שאפוקליפס השתלט עליו. בין יתר המאורעות שיתרחשו נמנים המשכה של הפעילות האנטי-מוטאנטית, מגנטו חוזר למוטב ומלמד את קבוצת המוטנטים החדשים, ג'ין גריי הופכת לפניקס (במידה והסדרה הייתה ממשיכה, היא הייתה עוסקת בסאגת הפניקס האפלה). קבוצת האקס-מן העתידית תכלול את סייקלופס, נייטקרולר, X-23, אייסמן, חיה, שאדוקאט, קולוסוס, סטורם ורוג, שמסוגלת לעוף ואינה משתמשת בכפפות כדי להסתיר את כוחה. חליפותיהם של חברי הקבוצה דומים לאלה שבליין החוברות אולטימייט אקס-מן ובסדרת סרטי אקס-מן. חברי אחוות המוטאנטים גם הם מוצגים בגרסאות הבוגרות שלהם, עם סמל סוכנות S.H.I.E.L.D מאחוריהם. כמו כן, חזונו של אקסבייר מהעתיד מגלה צי של זקיפי סנטינל בהנהגתו של הרובוט נמרוד.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תלמידים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המוטנטים החדשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחוות המוטאנטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

השוליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שאר המוטאנטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

גיבורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס