ויקיפדיה:ספר אורחים/ארכיונים/ארכיון 22

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.ז'יכלין שמות הנרצחים בשואה[עריכת קוד מקור]

אנו מעונינים בשמות של משפחת אברהם דמבינסקי שנרצחו בשואה בעיירה ז'יכלין

ספר ז'יכלין, הוא הספר שיכול לתת קצה חוט. Nachum - שיחה 10:41, 6 בספטמבר 2011 (IDT)
באתר יד ושם ישנו מנוע חיפוש במאגר מידע גדול, וכן, אפשרות לעזרה ממידענים. בברכה, יעל י 11:06, 6 בספטמבר 2011 (IDT)

הפניה לא נכונה[עריכת קוד מקור]

אהלן, ההפניה מהעמוד הבא http://pt.wikipedia.org/wiki/Imprensa אשר כתוב בפורטוגזית, לעברית איננו נכון. הערך מפנה לערך "עיתון" בעברית. הערך אמור להפנות לערך "מדיה" - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%A6%D7%A2%D7%99_%D7%AA%D7%A7%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%AA

עיתון זה ערך http://pt.wikipedia.org/wiki/Jornal שמפנה נכון.

זה לא מדויק הערך מדיה מפנה לערך pt:Média (comunicação). בעברית אני לא מכיר מילה למילה האנגלית press שהוא המקביל למילה Imprensa הפורטוגזית. לכן הערך הפורטוגזי שציינת לא צריך להיות מופנה לשום ערך בעברית. -יונה בנדלאק - שיחה 12:44, 8 בספטמבר 2011 (IDT)

כבר נשמע לי יותר טוב Novik

אהלן, אני לא מצליח ליצור InfoBox עבור ערך שאני כותב כרגע בעברית, העתקתי מהגירסה האנגלית וזה לא עבד. האם הפונקציה הזאת קיימת בכלל בעברית? אם כן איך יוצרים?

קיימת.==== האימפריה הרוסית ====
חפש בתיבת החיפוש וראה בדף העריכה של הערך. Nachum - שיחה 10:46, 9 בספטמבר 2011 (IDT)

ניקוד הערך / הוספת כתיב פונטי[עריכת קוד מקור]

בקשה לי, נשמח אם יהיה ניתן לקבל גם את הערך מנוקד או כתוב גם בכתיבה פונטית, כך שהמשתמשים יקבלו מידע בנוגע להגיית המילה. הבקשה תקפה לכל הערכים בויקיפדיה. בתודה ובברכה, דגנית

הביצוע של הרעיון שלך דורש מאמץ רב. אם תיבחרי ערך אחד אפשר יהיה לעשות ניסיון. Nachum - שיחה 11:04, 15 בספטמבר 2011 (IDT)

בדרנים ישראליים[עריכת קוד מקור]

שלום לכם,

הבדרן קובי מימון נעדר משום מה מקטגוריית הבדרנים הישראליים. נא להוסיפו.

אבי

אין ערך עליו עדיין כך שהערתך לא רלבנטית איתן - שיחה 13:04, 17 בספטמבר 2011 (IDT)
קובי מימון (בדרן) ראוי לערך, וגם שבי זרעיה. אגסי - שיחה 15:33, 17 בספטמבר 2011 (IDT)

אני רוצה את הלוגו של האתר על שולחן העבודה אז איך?

ווניק(venik)[עריכת קוד מקור]

ענפי אקליפטוס או עץ האורן ,בעיקרו הוא משמש את האנשים המשתמשים בסאונה יבשה . השימוש הוא למטרה של מסאג',עם הענפים מכים בחילקי הגוף וכך גורמים לדם להתפשט ולזרום מהר יותר.

אני רוצה שתשנו את מפת ישראל!!![עריכת קוד מקור]

אני ועוד הרבה אנשים רוצים שתשנו את מפת ישראל בערך ישראל, כי זה לא לעניין שאין את רמת הגולן ויהודה ושומרון שנחשבים של מדינת ישראל , מדינת היהודים יחי ישראל !!! ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

יחי ישראל !!!. בויקי יש תהליך של דיון והצבעה. אם ברצונך להתחיל בתהליך כתוב בערך הנוגע לענין.
במקרה הזה, כבר התנהלו דיונים על הנושא. יצויין כי כמה שיהודה ושומרון "נחשבים של מדינת ישראל" הם מעולם לא סופחו רשמית ולא הוחל עליהם החוק הישראלי.ראובן פלג - שיחה 23:57, 17 באוקטובר 2011 (IST)

כמעט בכל מוצר שהוא אתם כותבים את ההיסטוריה של המוצר ומי הם או הוא הממציאים את המוצר. מדוע בגוף האדם אתם לא כותבים את ההיסטוריה של גוף האדם ומי שהמציא את גוף האדם שזה אלוקים בורא עולם?! הרי גוף האדם זה מערכת מורכבת ביותר ומתוחכמת ???! ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

זה בגלל שאלוקים לא ברא את גוף האדם. הוא ברא רק את הקוף, וגוף האדם הוא מוטציה של הקוף שהתפתחה עם השנים. משתמש רשום שמעדיף לא לחשוף את דעותיו בנושא זה (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)
אני מעדיף לא לציין את שם היצרן מכיוון שבתי החולים, בתי האבות וההוסטלים מלאים באנשים עם תלונות קשות ביותר כלפי היצרן. ציון שם היצרן ללא צירוף כתובת לפניות הציבור הוא מעשה שלא יעשה. יוסישיחה 20:00, 22 בספטמבר 2011 (IDT)
 1. לשם הדיוק- אלוקים יצר את האדם לפי האמונה היהודית (וגם הנוצרית והמוסלמית), ולפי תאוריית האבולוציה האדם נוצר מהקוף וכו'.
 2. יש כתובת ליצרן, אפשר לדבר איתו ע"י תפילה.
אז תתפלל שהוא יתקן את מה שכתוב בויקיפדיה. בהצלחה.
אבל אנחנו חיים במדינת ישראל, כולנו כותבים בעברית כולנו יהודים. ואתם כותבים באנציקלופדיה יהודית שהאתם נוצר מהקוף? פשוט, בא לי להקיא על המחשב, יש לי בחילה נוראית. אתם כתבתם שהאדם נוצר מקוף??????? לפי האבולורציה??? אנחנו בישראל רבאאאאאאק!!!!!!! אכסה מזה ההתנהגות הזאת? והמשתמש האלמוני הזה. איך אתה מעז לומר שאלוקים לא ברא את האדם? איך? איך? איך?????????????????????????????????????????????????? ואתה מאמין שאנחנו מוטציה של הקוף??????????????? זה קוף הוא הייצור הנבחר??? מי שכתב את זה, שהאדם נברא מקוף אז הוא פשוט בנאדם משוגע, איכס פשוט באלי להקיא כבר זה מזעזע אותי !! למען ה' אתם ויקיפדיה זה ישראל כאן זה לא אני יודע מה זה עזה פה??

ורק בשביל שיהיה: "בראשית ברא אלוקים את השמיים ואת הארץ" , אלוקים ברא את העולם!, וגם את האדם! והקוף הוא חיה! הוא חיה כמו פיל, כמו אריה, כמו לטאה, כמו עכבר, כמו שפן, כמו ארנס, כמו זברה, כמו נמלה וכמו חיפושית זבללללללללללל!!!!!!!! ואלוקים ברא את האדם בלי שום קשר לקוף!!!!!! ושאף אחד לא יחשוב שאני "מפחד" לשים את החתמימה שלי zzz M zzz - שיחה 18:48, 1 בנובמבר 2011 (IST)

כללי התנהגות בין חברי קהילת ויקיפדיה:
 1. אין להתבטא בצורה לא ראויה כלפי חברים אחרים בקהילה.
 2. אין ללעוג לעבודה שמושקעת על ידי אחרים באתר. מותר להעביר ביקורת בונה, אך ללא שימוש במילים פוגעניות.
 3. יש לשמור על רוח טובה ולקיים יחסי רעות מכובדים בין חברי הקהילה.
 4. ויקיפדים נבחנים רק לפי תרומתם. גם כאשר ויכוח מתלהט אין לתקוף ויקיפדים אחרים עקב גילם, מינם, עדתם, עמם, דתם, דעותיהם או כל מאפיין אישי אחר.
רע!ת - שיחה 20:29, 13 בנובמבר 2011 (IST)

הערך חברת הזנק[עריכת קוד מקור]

יש לי שאלה בערך חברת הזנק כתבתם שרוב חברות ההזנק בישראל עוסקות בתוכנה אינטרנט אלקטרוניקה ומדיה אז יש לי שתי שאלות איזה סוג של מידה והאם אפשר בבקשה לעדכן את זה כי זה נכון ל-2009

אם יש לך מקורות לצורך עדכון- כתוב כאן. אם אין-חכה עד שמישהו יעדכן. זה יכול לקחת הרבה זמן. Nachum - שיחה 13:06, 25 בספטמבר 2011 (IDT)

עורכים, וחברי המערכת[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחה:באר שבע בלאק סווארם. גילגמש שיחה 23:40, 26 בספטמבר 2011 (IDT)

האם הלהקה מופיע בחו"ל (צרפת למשל ) ?[עריכת קוד מקור]

רצינו לקבל קצת אינפורמציה לגבי הופעה בחתונה חרדית בפריז ?

אם רוצים לקבל תשובה רצוי לפרט בשאלה (במקרה הנוכחי, לאיזו להקה הכוונה). לשאלה הספציפית, לגבי כל אמן או להקה, לשם כך יש סוכנים, אמרגנים ואתרי אינטרנט, לא ויקיפדיה, שהיא אנציקלופדיה.שלומית קדם - שיחה 20:55, 30 בספטמבר 2011 (IDT)

שחקנים בולטים[עריכת קוד מקור]

מדוע שלמה צפניק לא מוזכר בשחקנים הבולטים??? למיטב ידיעתי אני יודע שהוא היה שחקן מפתח בקבוצת הכח-רמת גן!!! להתיחסותכם אודה!

בברכת שנה טובה ממני ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

צריך מקור אמין. רצוי מודפס. אם יש לך אנא ציין אותו. שנה טובה. Nachum - שיחה 10:40, 28 בספטמבר 2011 (IDT)

קרלי שיי היא דמות אשר מופיעה בתוכנית קומדיה הניקראת:איי קרלי. קרלי (הניקראת גם מירנדה) מצליחה ויש לה את הכל.

נכון. יש משהו שגוי בערך? --כיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 22:03, 19 בספטמבר 2011 (IDT) 12:33, 28 בספטמבר 2011 (IDT)

ערכים הקשורים לתנ"ך - חסר "מראה מקום" בתנ"ך.[עריכת קוד מקור]

שלום, ראשית אציין כי הויקיפדיה הפכה לחלק מחיי, וככזו, מהווה מקור מדהים למידע. יישר כח לכל העוסקים במלאכה. יש לי הערה / בקשה: שמתי לב, כי בכל הערכים הקשורים לתנ"ך, חסר מראה מקום, קרי: שם הספר בתנ"ך, איזה פרק ואיזה פסוק. לעניות דעתי, נתון זה מאד חסר, ורצוי כי יירשם בתחילת הערך. אודה להתייחסותכם חג שמח, ושנה טובה, דליה, הרצליה

תודה. נעשה מאמץ לצרף מראה מקום. גיגול נותן מיד את המקום. Nachum - שיחה 10:41, 30 בספטמבר 2011 (IDT)

הרב דוד מנחם[עריכת קוד מקור]

מחפש מידע על הרב דוד מנחם מירושלים.

מכתבי הקודש הנוצריים עולה שישו פעל בגליל וביהודה במחצית הראשונה של המאה הראשונה לספירה. לאחר הוצאתו להורג בצליבה התפתחה סביב דמותו ותורתו הדת הנוצרית. המקור הלא נוצרי היחיד בן התקופה המזכיר את ישו ומתאר את חייו או פעולתו הוא קדמוניות היהודים של יוספוס פלאביוס.

מזה השטויות העלו? ישו בכלל לא רצה להקים דת עם יקום לתחיה יקום כיהודי וישאל מתי מנחה? כי הוא מת כיהודי רק בגלל שהוא אמר ליהודיפ דרשות שהם לא מתנעגים כטוב כבוצה של יהודים הלכו לדת נוצרית היו לעם מצוות כמו יהודים אבל לאט לאט בגלל היונים נהפכה הדעה אז למה רשום תורתו?????????

מה הקשר בכלל?

הוספת שם רשימת שחקני נבחרת ישראל כדורגל[עריכת קוד מקור]

שלום רב בדף ובו שמות שחקני נבחרת ישראל בכדורגל חסר השם נח איינשטיין ששחק בנבחרת ישראל אך לא כלול ברשימה. הדף נמצא בלינק הבא http://he.wikipedia.org/wiki/קטגוריה:כדורגלני_נבחרת_ישראל אבקש להוסיף את שמו . ניתן לבדוק ולאמת את העובדה שהוא שחק בנבחרת ישראל באתר ההתאחדות לכדורגל. http://www.elel.co.il/player.php?id=%F0%E7+%E0%E9%E9%F0%F9%E8%E9%E9%EF

בברכה ותודה מראש רון

תודה. בדף שציינת מופיעים רק השחקנים שיש עליהם ערך. אם ברצונך שיהיה על נח איינשטיין ערך כתוב זאת כאן.

האם חוף השנהב זו המדינה היחידה שמתחילה באות ח'

כך לפי קטגוריה:מדינות העולם. דוד שי - שיחה 21:43, 4 באוקטובר 2011 (IST)

האם נמצא דינוזאור גדול שלם?[עריכת קוד מקור]

ערך- הדינוזאורים לא ברור מהערך האם אי פעם נמצא איפשהו מאובן של דינוזאור גדול שלם או אפילו לפחות חלק עיקרי ממנו. אם כן היכן נמצא כזה? לפי מה שהבנתי מהערך בעצם נמצאו רק מאובנים של דינוזאורים קטנים: ציפורים וכאלה. בעצם מהגדולים ממש נמצאו רק עצם או שתיים? אם הבנתי נכון? אם כן איך בכלל מאינפורמציה כל כך דלה בנו תאורייה שהיא כל כך מפותחת? האם במוזאונים של הדינוזאורים באר"הב ,בהם מוצגים הדינוזאורים הגדולים ,האם זה באמת מאובנים שלמים או זה בעצם בנייה מחומרים חדשים על סמך איזשהי תאוריה של עצם או שתיים? הנושא אינו מובהר מספיק לדעתי. תודה רותי------ Big Al-- One of the more significant Allosaurus finds was the 1991 discovery of "Big Al" (MOR 693), a 95% complete, partially articulated specimen that measured about 8 meters (about 26 ft) in length. הוויקי באנגלית מדווחת על דינו שנמצאו 95 אחוז ממנו. תודה על שאלתך. Nachum - שיחה 10:48, 6 באוקטובר 2011 (IST)

במוזיאון לתולדות מדעי הטבע בניו יורק יש מאובן של דינוזאור גדול ושלם. גם העור ורוב הבשר שלו התנבנו יחד עם העצמות. נדמה לי שרק המעיים שלו נרקבו ולא הנתבנו.109.160.246.121 23:54, 17 באוקטובר 2011 (IST)

מחסור בערך תגובות[עריכת קוד מקור]

לדעתי בסוף כל ערך יש מקום לתגובות אישיות, מעניין לשמוע דעות בנושא הנקרא, או, לחלופין לשאול שאלות, ובטח יוסיף אם נקבל תשובות. בקצור מקום לדיון.

לשם כך יש דף שיחה לכל ערך.

כותרת הקישור לתצוגה[[קישו שלום אני פנסיונרים כבת 60 אני שיחקתי בתילון טליל אצל מנחם גולן הוא היה ניכנס לבתי ספר ומחפס ילדים למשחק אני שיחקתי עם שלומו וישנסקי וטימן לא מוזכר בשום מקום רק במילה אחת הוא היתחיל את הדרך להצלחה חבל מאוד שאין סיםפורים על התקופה הנפלאה ובאיזה תנאים שיחקנו אלה סיפורים מאוד מענינים

למה לא עשיתם פרוש למילה:חדר מסורתי ניסיתי לעשות פירוש אבל היה לכם [בויקפדיה] פירוש רק על חדר ולא על חדר מסורתי בתודה

תודה. כתיבת ערך על חדר מסורתי תקח עוד זמן. אתה מוזמן לכתוב כמה משפטים בנושא. Nachum - שיחה 12:06, 9 באוקטובר 2011 (IST)
האם הכוונה לחדר "תלמוד תורה"? קיים ערך על כך. ניתן להגיע אליו באמצעות הקשה על חדר (פירושונים), אליו יש קישור מיד בתחילת הערך חדר. Ravit - שיחה 12:07, 15 באוקטובר 2011 (IST)

למה אין ערך על שבואל סחיווסחורדר?[עריכת קוד מקור]

האיש הוא גיבור מחאה וכוכב עיתונות.

תודה. 109.160.246.121 23:51, 17 באוקטובר 2011 (IST)

אגב, האיש נלחם בביטוח הלאומי וניצח והגיש תביעה מנצחת נגד מרוואן ברגוטי. הוא לא רק התפרסם באסון שלו ובמחאה שלו נגד עיסקת שליט94.159.172.224 08:20, 18 באוקטובר 2011 (IST)
יש אפשרות להרחיב מעט על פועלו של שבואל סחיווסחורדר בערך הפיגוע במסעדת סבארו. -- ‏גבי‏ • שיח 10:40, 18 באוקטובר 2011 (IST)
אבל במקרה כזה, הערך על הפיגוע יכלול פרטים על שליט וברגוטי והביטוח הלאומי ורצח רבין ומה לא.
בוויקיפדיה אנחנו שמים את עיקרי הדברים, בלי פירוט מדוקדק. מי שירצה יותר מידע, יוכל למצוא קישורים בהערות השוליים, וכמובן לחפש את שבואל סחיווסחורדר בגוגל. -- ‏גבי‏ • שיח 12:10, 18 באוקטובר 2011 (IST)

שלום רב, כגולש קבוע באתר mako אני מתקשה למצוא אזכורים של האתר בערכים בויקיפדיה. אשמח אם תתחילו לכלול את mako כרפרנס בכתיבת ערכים ועדכונם. תודה צחי

למה זה טוב?!

היי צחי, אתר mako מכיל בעיקר כתבות וידאו, זה מתאים לערכים מסוגים מסוימים (בעיקר תרבותיים, מן הסתם). אישית דווקא יצא לי לשלב קישורים למאקו, אבל פעמים ספורות, פשוט כי רוב הזמן זה לא היה רלוונטי. אם אתה גולש בערך שאתה יודע שיש לו מידע רלוונטי במאקו, למה שלא תוסיף לו את המידע ואת הקישור? Trilliane - שיחה 03:59, 22 באוקטובר 2011 (IST)

צריך דף על שבואל סחיווסחורדר![עריכת קוד מקור]

למה עוד לא כתבתם?

שלום! למה עוד לא כתבת?

למה אין ערך על[עריכת קוד מקור]

התאקלמות גלעד שליט בביתו? ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

למה צריך את זה? אנחנו לא אתר חדשות • חיים 7לכתוב לי • כ"ב בתשרי ה'תשע"ב • 22:51, 20 באוקטובר 2011 (IST)
גם אתר חדשות איננו צריך למסור מידע שוטף על התאקלמות גלעד שליט בביתו. התרומה הגדולה ביותר להתאקלמות כזאת תהיה בהתרחקות מן הנושא ומתן מרחב אישי גדול ופנוי ככל האפשר לגלעד ולמשפחתו, בלי עיניים בולשות, בלי עדרי סקרנים סביב הבית ובעיקר בלי עיתונאים וצלמי עיתונות. את הדברים החשובים באמת מוסרים מדי פעם בחדשות בהודעות לאקוניות וענייניות, וכך צריך.שלומית קדם - שיחה 23:02, 4 בנובמבר 2011 (IST)

תקלה בשעון - מפגר בשעתיים.[עריכת קוד מקור]

נותן עכשיו (13:34 בישראל) את השעה 11:34 לדוגמא. למשל, עריכה שלי את הערך "זיוה שמיר".

מקווה שזה המקום להודיע על זה. שבת שלום.

תנסח/י שוב את הבעייה לא מבינים .

הערה חמורה ממנחם בן[עריכת קוד מקור]

שלום. כותב אליכם מנחם בן. אני מבקש להפנות את תשומת ליבכם לתמצית עויינת המובאת עלי בערך "מנחם בן ויקפדיה" בגוגל. כשאנחנו לוחצים את המילים "מנחם בן" אנחנו מקבלים שני חוצאי משפטים, שעיקרם: שוחרר מצה"ל מסיבות נפשיות ולא סיים בגרות, בשעה שהאמת המלאה, כפי שהיא ברורה לכל מי שקורא את הערך המלא,היא שחזרתי לצה"ל ושירתתי שלוש שנים מלאות בחיל קרבי בצה"ל (כמדריך תותח בבית הספר לנ"מ ובסוללה בסיני), וכי "לא סיים את תעודת הבגרות" הוא תיאור מאוד חסר, שאיננו כולל למשל את העובדה ששימשתי כמרצה בכמה מסגרות אקאדמיות כמו "מכון מגיד" בירושלים או האוניברסיטה המשודרת של גלי צה"ל. נדמה לי שמי שניסח את התמצית התכוון לפגוע בי, ומאחר שחלק מן הפונים אלי בענייני הרצאות נזקקים לגוגל תחילה, הרי מדובר בסוג של פגיעה , שאני מצבקש לתקן. בתודה, מנחם בן

בס"ד אתה מוזמן לתקן בעצמך, לחץ על עריכה בערך שלך והכל יסתדר. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 11:41, 24 באוקטובר 2011 (IST)
התקציר של גוגל שייך לגוגל. אין לנו שום שליטה עליו. תפנה אליהם. דניאל תרמו ערך 11:44, 24 באוקטובר 2011 (IST)
גוגל מביא אוטומטית (כנראה) את שתי המובאות הראשונות בהם מופיעה שאילתת החיפוש (למרות שבמקרה זה זה דווקא הראשונה והשלישית). ויקיפדיה לא מסוגלת להכין לכל דף title tag בנפרד. אתה יכול נסות לערוך את הטקסט אחרת, ואולי זה ישתנה.צביה - שיחה 11:45, 24 באוקטובר 2011 (IST)
בן לא השלים את בחינות הבגרות ובגיל 18 השתחרר מחובת הגיוס לצה"ל על רקע אי-כשירות נפשית. מאוחר יותר, בגיל 24, ביקש להיבדק מחדש, ולאחר ששונו סעיפיו בפרופיל הרפואי הצבאי הוא שירת שירות צבאי מלא כמדריך ביחידת נ"מ. באוניברסיטה למד שנה אחת בלבד.---זה קטע מהערך עכשיו. תקן או הסבר מה רצונך. Nachum - שיחה 14:19, 24 באוקטובר 2011 (IST)

לא מצויין שלקחו חלק נכבד בהקמת המושבה תושבי בוחוש רומנייה וחסידות בוחוש

אכן. יש מקור מודפס?

משה לייבה[עריכת קוד מקור]

שלום, שמי לייבוביץ צבי אין בויקיפדייה ערך על משה לייבה מתאגרף יהודי אגדי מרומנייה שהייה אלוף הבלקן השתתף במכביות והקים מועדון אגרוף בקריית גת שהייה קיים שנים רבות ובמקרה הוא גם דוד שלי. לטיפולכם

מדוע שלא תיקח את היוזמה ופשוט תכתוב את הערך? • חיים 7לכתוב לי • כ"ז בתשרי ה'תשע"ב • 13:49, 25 באוקטובר 2011 (IST)

זכרון יעקב[עריכת קוד מקור]

אין אזכור שמשפחת אהרונסון הגיעה מבקאו רומנייה וחבל.

אהרן אהרנסון

נולד בבקאו, רומניה, והיה בנם הבכור של אפרים-פישל ומלכה אהרנסון, ממייסדי זכרון יעקב ומראשוני העלייה הראשונה (עלו ב-1882). זה מה שכתוב עכשיו. יש לך מקור על מוצא הוריו?

לכבוד מנהל האתר "ויקיפדיה"[עריכת קוד מקור]

הייתי רוצה לפנות למנהל האתר מכל כבודי, אני נכנס הרבה לאנציקלופדיית "ויקיפדיה" אך לצערי אני מבחין בהרבה שגיות כתיב בנושאים שונים, אשמח אם תצרו איתי קשר ותשאלו שאלות, תודה. Sgavrilove (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

לויקיפדיה אין מנהל. אם תציין דרך ליצור איתך קשר, יש לקוות שמישהו מהכותבים יצור קשר. Nachum (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)
תוכל לתקן בעצמך קרא כאןחיים 7לכתוב לי • כ"ז בתשרי ה'תשע"ב • 13:48, 25 באוקטובר 2011 (IST)

לצומת לבכם, לצומת לבכם![עריכת קוד מקור]

אין בי ספק, שויקיפדיה זאת אנציקלופדיה מאוד חיננית וחינמית לידע שלנו. אבל יש מספר נקודות שאתם צריכים ( אתם = המנהלים וכו' [?] ) לקחת לצומת ♥ לבכם. והם:

 • אנשים מתנהגים בדפי השיחה בצורה מזוויעה, ומזעזעת, ומדברים בשפה של הפייסבוק ושל האיסיקיו > (אאנייי מקוווהההה שהבנתתםםם אייך הםם מדבריםם :)! :D XD :-))
 • הוספת/העלת התמונה לרשת מסובכת ביותר.
 • שמתמש חדש מתחיל, וכותבים לו בדף "ברוך הבא" ונותנים לו את כל עמודי העזרה. אתם מעמיסים את המשתמש החדש! מלא קישורים! מלא עבודה! למה אי אפשר כל יומיים או אפילו יום להביא קישור אחד לעזרה אחרת. כלומר - לחלק לו את זה לשלבים, שאני התחלתי לערוך בויקיפדיה ישר שלחו לי מלא קישורים בדף השיחה. למה סתם להעיק? אי אפשר כל יום לתת שלב אחר?
 • ושעורכים את הערך, אי אפשר לעשות כתב יותר נורמלי ויותר נחמד לעיניים?

מקווה שתיקחו את עניינים אלו לצומת ה♥! בברכה zzz M zzz - שיחה 12:59, 26 באוקטובר 2011 (IST)

כותבים תשומת לב ולא צומת לב תשים לב להבא Gutterשיחה 13:30, 26 באוקטובר 2011 (IST)
מצטער על הטעות, אבל הכתבתי למישהו את זה, זה לא אני כתבתי. --zzz M zzz - שיחה 17:13, 27 באוקטובר 2011 (IST)

פאסטיס - קישור למאמר של אהד גניאל[עריכת קוד מקור]

שלום רב, שמי אהד גניאל ואני הוא זה שכותב את איש האלכוהול. הקישור שהוספתם בסוף הערך פאסטיס מוביל לאתר winet אציין במקביל שבאתר שלי יש את כל הכתבות של איש האלכוהול כולל כמובן את זאת של הפאסטיס. אודה עם תוסיפו גם קישור לאתר שלי לחלק של איש האלכוהול.http://www.gosst.co.il/alcohol-man/pastis

תמונת ספריית המפות[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחה:אוניברסיטת תל אביב. Oyשיחה 08:12, 27 באוקטובר 2011 (IST)

תמצית מסולפת על מנחם בן בגוגל על סמך ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:מנחם בן#תמצית מסולפת על מנחם בן בגוגל על סמך ויקיפדיה ערןב - שיחה 11:58, 27 באוקטובר 2011 (IST)

מילה טובה לאחר הפרישה[עריכת קוד מקור]

בדף הראשי היום, גם הערך המומלץ וגם קטע "הידעת" הם תרומה מובהקת שלי ודוגמה מובהקת לשיתוף פעולה פורה ונעים ביני לבין שאר הקהילה. זה מחמם את הלב לזכור שהיו לי פה, אתכם, גם רגעים טובים. איני חוזר בי מפרישתי ואת סיבות הפרישה הסברתי כבר בפירוט. (בתמצית אומר שויקיפדיה הפסיקה להוציא ממני את הטוב שבי ואני הפסקתי להוציא ממנה את הטוב שבה).

מאחל לכם להצליח בעשיית הטוב בלעדיי.

. עִדּוֹ - שיחה 10:42, 28 באוקטובר 2011 (IST)

הועבר לדף שיחה:שלמה הלל

תומס גודמן[עריכת קוד מקור]

שלום, הערך על תומס גודמן מחוק ובמקומו נמצא רק דף השיחה ובסיומו הצבעה האם למחוק את הערך או לא. מודה - אני חובבת wikipedia אך אינני כותבת הרבה ואינני מצויה בנבחי ההתנהלות היומיומית. אבל - אני לא מבינה איך ייתכן שמחליטים למחוק את הערך בגלל ויכוח על נתון בודד. הרי אין ויכוח שהוא עובד במכון וייצמן, אין ויכוח שהוא מורה, אין ויכוח על מעורבותו ב אייקון, ועוד ועוד עוד.... כל המידע על פועלו בעבר ובהווה הוא רלונטי ומעניין אנשים רבים. אם יש ויכוח לגבי תואר דוקטור - אפשר לא לרשום שיש לו תואר, או עדיף - לרשום שיש סימן שאלה לגבי התואר. אבל בגלל זה לא לרשום שום דבר עליו?! איפה חופש המידע?! איפה המידע חסר הפניות?!

שוב, כקוראת תמימה של המידע באתר - יש לי תחושה רעה של הסתרת מידע מכוונת. אשמח לתגובתכם תודה, אורית קפון

הוחלט למחוק , 7 באפריל 2007

לפני ארבע שנים הוחלט למחוק את הערך. אם התחדש משהו יכתב כאן מה חדש ואז נשקול מה לעשות. Nachum - שיחה 11:32, 3 בנובמבר 2011 (IST)

הבנת שהוחלט למחוק וראיתי שהיתה הצבעה. אבל... אני לא כל-כך מצתיחה להבין את השיקולים למחוק. אפשר לקבל הסבר קצר? תודה

הדיון ניתן לקריאה. צייני למה לדעתך הוא זכאי לערך.

א. האיש מעניין... עצם העובדה שהוא גורם לוויכוח מראה שהוא מעניין וקונטרברסלי. ב. איש חינוך ומרצה במכון דוידסון ללימודי מדע ג. מרצה בחוגי נוער חלל ואסטרונומיה ד. ממארגני כנס סקטור 972 ה. ממייסדי האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטזיה נראה לי שזה מספיק עבור ערך... כפי שכתבתי קודם - אפשר להתעלם מהחלקים שעליהם אין הסכמה או לציין אותם ככאלה, אבל למה לא לרשום את מה שידוע כנכון ולתת לציבור את המידע הזה? שוב, תודה

יש כמה גרגרי חול אבל לדעתי זה עוד רחוק מערמת חול. פרדוקס הערימה. Nachum - שיחה 15:03, 5 בנובמבר 2011 (IST)

טעות בצילומים בערך אבני החושן[עריכת קוד מקור]

שלום רב בערך אבני החושן (http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=%D7%97%D7%95%D7%A9%D7%9F&action=edit&section=39 9 חלק מתמונות האבנים אינן נכונות

היות ולוח אבני החושן טרם נמצא, קיימים עדיין חילוקי דעות לגבי 12 האבנים. הגירסה המופיעה בערך זו אינה המקובלת ביותר אבל בהחלט מכבדת אותה למעט העובדה שישנן טעויות בצילומים: למשל רשום לאפיס והתמונה היא של טורכיז. ועוד. בידי כל התמונות של האבנים איך איני יודעת כיצד ואם בכלל מותר לשנותן

לידיעתכם, בברכה

שני תודר stoneage-at-stoneage.co.il

תודה שני על מכתבך המאלף. את/ה מוזמנ/ת לכתוב ולפרט כל זאת בדף השיחה של אבני החושן, בברכה, יעל י 10:52, 3 בנובמבר 2011 (IST)
העברתי לשיחה:חושן. Ravit - שיחה 22:43, 4 בנובמבר 2011 (IST)

דוד (דודו) קרמר[עריכת קוד מקור]

למרות שהיה שחקן נבחרת ישראל בכדורגל בשנות ה - 50 (מגן שמאלי), אינו מופיע ברשימת שחקני נבחרת ישראל. אנא עדכנו. מה הסיבה שאינכם מעדכנים? אפילו תגובה אינכם מעלים.

אנא הפנו למקור חיצוני למידע זה בו מופיע שמו של השחקן. הערך היסטוריה של נבחרת ישראל בכדורגל: שנות ה-40 ושנות ה-50 נמצא עדיין בכתיבה. בערך נבחרת ישראל בכדורגל מופיעים רק שמותיהם של שחקנים בולטים לאורך ההיסטוריה. Oyשיחה 11:25, 19 בנובמבר 2011 (IST)

שאלה! בוב[עריכת קוד מקור]

שלום לכם! אני רוצה לדעת איך יוצרים דף חדש בויקיפדיה, אשמח לתשובה מהירה! תודה!!!!!!!!!! ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

שלום לך. אתה מוזמן לקרוא את ויקיפדיה:צעד אחר צעד, זה מוסבר שם. בהצלחה וברוך הבא לויקיפדיה. . Danny-wשיחה 17:58, 5 בנובמבר 2011 (IST)

שדרני רדיו ישראלים[עריכת קוד מקור]

מתוך רפרוף על רשימת השמות של "שדרני רדיו ישראלים", לא מצאתי את שמם של מרים אלון (נקברה היום - 06.11.11), של שמירה אימבר, לאה ליאור ויהודית בן-יעקב. אבקשכם לתקן. בברכה, שמירה אימבר

השמות שהזכרת לא מופיעים כי אין ערכים עליהן. את מוזמנת לכתוב את הערכים. Nachum - שיחה 11:01, 7 בנובמבר 2011 (IST)
הערך שמירה אימבר קיים ונמצא בקטגוריה:סגל קול ישראל, שהיא תת-קטגוריה של קטגוריה:שדרני רדיו ישראלים. איתמר ק. - שיחה 14:01, 7 בנובמבר 2011 (IST)

איך אפשר להצביע לים המלח?[עריכת קוד מקור]

הה?

להצבעה במסגרת "שבעת פלאי עולם" כנסו לכאן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:44, 9 בנובמבר 2011 (IST)

שימוש במונח נפטר[עריכת קוד מקור]

שלום לכם, כשאדם יהודי מת הוא נפטר מקיום תרי"ג מצוות, ולכן משתמשים במונח נפטר. לא נכון להשתמש במונח זה לגבי לא יהודים שמתו.

הנושא נדון בהרחבה בוויקיפדיה וזה מה שהוחלט. גילגמש שיחה 17:57, 12 בנובמבר 2011 (IST)
אכן נדון בהרחבה, לאלמוני אומר בקצרה שהמונח נפטר משמש גם לאדם שנפטר מן העולם, ולכך אין הגבלה לגבי יהודים או לא-יהודים. Kulystabשיחהגן עדן, גיהנום, או הובוקן... עד חג המולד • י"ט בחשוון ה'תשע"ב • 14:54, 16 בנובמבר 2011 (IST)

בקשה לבדיקת פעילות לא נאותה[עריכת קוד מקור]

נתקלתי בפעילות שנראית לי לא נאותה מטעם מגיבים לערך.

על פי הנחיות ויקיפדיה - "אנחנו עוסקים בבניית אנציקלופדיה, כך שיש דברים רבים שוויקיפדיה איננה. במיוחד, ויקיפדיה אינה פורום לוויכוחים. אנו מבקשים שדיונים בדפי השיחה יעסקו בשיפור הערך ולא בנושאו."

העליתי ערך בשם "אלון גלעדי" וקיבלתי הערות שנראות לי לא נאותות ממשתמש בשם MathKnight לדעתי אם תקראו את הטקסט, לרבות הלינקים שלו וגם אם לא תקראו - ההתבטאויות הללו, שנרשמו גם כקביעת עובדה (שאינה נכונה אגב) וגם כהשקפה על הנושא, אינן במסגרת "שיפור הערך" אלא בבחינת "התבטאויות כלפי נושא הערך", ואף במובן שנראה לי חסר תום לב ואולי נגוע באינטרס. עיון בשם המשתמש הזה מעלה כי מדובר במי שמגדיר עצמו כציוני-ימני, כאשר הערך כאן דן בעניינים מהצד השני של המפה הפוליטית. בהמשך לעניין זה היו עוד כמה תגובות שלא נראו לי שהן לשיפור הערך אלא כלפי נושאו, אך אניח לכך כעת.

אני מבקשת שתבדקו את העניין, ואם תמצאו שהמגיב הזה פעל/פועל שלא כראוי - אז תטפלו בזה כראוי.


בברכה, Adidkgsh

תודה על הערתך, אך ספר האורחים אינו משמש כבית דין עליון של הוויקיפדיה. את הדיון על חשיבות הערך אלון גלעדי יש לנהל בשיחה:אלון גלעדי. רצוי אף למקד תגובותיך במענה ענייני להערות שהועלו ולהתייחס פחות לגופם של המעירים, הדבר מסייע לדיון ענייני. Oyשיחה 22:01, 13 בנובמבר 2011 (IST)

אני מודה לך על תשובתך, אך היא אינה מספקת. אם לדעתי יש התייחסות לא נאותה לגופו של נושאו של ערך לא ייתכן שאתה תגיב ותאמר שעצם דעתי זו היא התייחסות לגופו של מי שדעתי הופנתה כלפיו. ובכלל, כאשר מביאים לכאן ערך המתמקד בהגות ומקבלים תגובות לגופו של ההוגה -זה מעלה סימני שאלה רבים. ושוב תשובתך אינה מספקת. בברכה, Adidkgsh

עצה להשגת כסף[עריכת קוד מקור]

ישנם הרבה קוראי ויקיפדיה שהיו שמחים לעזור, אך לא במצב לתרום. אני ממליץ מאוד על הוספת אופציה לאתר שתאפשר למשתמשים להדליק פרסומות באתר (רק לאלו שרוצים). כך המשתמשים יכולים לתרום - בלי להפסיד שום דבר. --109.67.66.226 17:00, 18 בנובמבר 2011 (IST)

לגבי הערך "מחאת האוהלים"[עריכת קוד מקור]

ב - 24 ביולי הוקם על ידי תנועת אחותי - למען נשים בישראל מאהל "שאגת הדרום" בגינת הקווקזים ברחוב לווינסקי שבדרום תל אביב. המאהל אגד בתוכו פעילות ופעילים ישראליות/ים יחד עם פליטים פוליטים ועוד.

למידע נוסף ראו קשןרים בתקשורת אתר המאהל http://www.facebook.com/#!/pages/%D7%A9%D7%90%D7%92%D7%AA-%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%A0%D7%90%D7%91%D7%A7%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%A0%D7%90%D7%91%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%AA%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91/233849079981377 דוגמאות לכתבות בעיתונות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4099567,00.html

http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/263/393.html

http://news.walla.co.il/?w=/22/1844127

http://www.thepulse.co.il/index.php/201107257847/2011-07-25-16-07-18.html

http://www.haokets.org/2011/07/25/%D7%9E%D7%97%D7%90%D7%94-%D7%9B%D7%9F-%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%9C%D7%90/

http://www.mako.co.il/special-mako-news/Article-9778f616d706131006.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=565984153

http://news.walla.co.il/?w=/22/1844127


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4099931,00.html

http://www.jpost.com/NationalNews/Article.aspx?id=230997

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4100654,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4102476,00.html

http://www.xnet.co.il/fashion/articles/0,14539,L-3086146,00.html

http://www.haaretz.co.il/1.1372210#.TkDd0aKT2Vo.facebook

http://www.haokets.org/2011/08/09/%d7%90%d7%97%d7%a8-%d7%a6%d7%94%d7%a8%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%9c-%d7%92%d7%96%d7%a2%d7%a0%d7%95%d7%aa/

http://news.walla.co.il/?w=/1/1848913

http://www.haaretz.com/news/national/south-tel-aviv-social-protest-camp-celebrates-inter-ethnic-solidarity-1.377976

http://news.walla.co.il/?w=%2F%2F1849616

http://www.youtube.com/watch?v=STh9ZoUXU7A

http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/271/042.html?hp=54&cat=870&loc=72

בנוסף, יש כתבות טלוויזיה בעיתונות בחו"ל

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1240953.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4119453,00.html

http://news.walla.co.il/?w=/90/1858207

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1477857

http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-2abaff753c18231017.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=416320364

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=831388

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4124305,00.html

http://news.walla.co.il/?w=/10/1861717

הוספת ערך בשם X.25[עריכת קוד מקור]

שלום, בשבוע- שבועיים האחרונים הוספתי ערך בשם X.25 ובפעם הראשונה שהעלתי אותו הוא נמחק, אז טרחתי והעלתי אותו מאפס בפעם השניה, וגם אז הוא נמחק, עם זאת לאחר כמה ימים העלו אותו אנשים אחרים, ויצא שבכפתור "גרסאות קודמות" אני לא רשום שם, וזאת לכאורה לאחר שאני יצרתי את הערך הזה בוויקיפדיה העברית מאפס. יש לציין שאני רשמתי את כל ההקדמה שלו. בברכה משתמש iofir

אין בדף השיחה של הערך כלום. בפעם הבאה אם אתה מעלה ערך בפעם השניה כתוב זאת בדף השיחה. תודה על מאמצך. Nachum - שיחה 15:36, 24 בנובמבר 2011 (IST)

הועבר לדף שיחה:ויטמין D

תרומה דרך כרטיס ישראכרט[עריכת קוד מקור]

אני מעוניין לתרום לויקיפדיה, אבל יש לי כרטיס ישראכרט ולכן נראה לי שזה לא אפשרי. אני צודק? פיט

ישראכרט ישראלי של מאסטרכרד? או רגיל, בישראכרט מאסטרכרד תוכל לתרום • חיים 7 • (שיחה) • ג' בכסלו ה'תשע"ב • 14:55, 29 בנובמבר 2011 (IST)

אז אני מבין שאם יש לי ישראכרט רגיל אז אני לא יכול לתרום לויקיפדיה.

כורמוזנים 22[עריכת קוד מקור]

יש לי בן בגיל שנה ו8 שסובל מהתחות איטית עוד לא מדבר והולך אך יושב מבין ומשתף פעולה במשחקים והובחן אצלו כורמוזנים 22

יש לו מבנה גוף תקין העיינים ושיער האף ואשכחיים לא גדולים

כפות ידיים ואוזנים גדולות והפרעה בבוהן ברגליים ויש לו טונוס שיררחם נמוך איך זה שיפיע עליו בעתיד? האם הוא יסבול מפיגור שיכלי?

הוויקיפדיה העברית איננה עוסקת ביעוץ רפואי. קיימות מספר מחלות הקשורות בכרומוזום 22 ולכן רצוי להתייעץ בעניין זה עם איש מקצוע. Oyשיחה 21:17, 30 בנובמבר 2011 (IST)

ערב טוב הוצאתם לפני כ- 30 שנה את הספר ענת עם המראה אני מנסה להשיג את הספר. את הספר כתבה מריון וולטר, איורים נאוה הברשהיים, עיבוד עבריפרלה נשר. אם תוכליו ליצור איתי קשר תודה וערב טוב ענת

למען פרטיותך מחקתי את מספר הטלפון שלך מן ההודעה. איננו עוסקים במסחר בספרים, אלא בכתיבת אנציקלופדיה. את הספר "ענת", בהוצאת ספרית הפועלים, אפשר להשיג בחנויות יד שניה באינטרנט. Oyשיחה 21:14, 30 בנובמבר 2011 (IST)

ברצוני לפרסם מועדת דרושים באמצעות העלון. 1שאלתי איך ניתן לפרסם. 2. לכמה זמן המודעה מתפרסמת . 3. מהיא העלות ואיך ניתן להתקשר אליכם טלפונית[עריכת קוד מקור]

ברצוני בפרסם מודעת דרושים בעלון שאלתי: 1. איך אני מפרסמת 2. לכמה זמן הפרסום 3. ומה עלות הפרסום 4. איך אפשר לדבר אתכם בטלפון

בתודה - תקוה גריבה עמותת אותות - דלת לחיים חדשים (ע"ר) טל' 02-6710112

אנחנו לא מפרסמים מודעות, אבל אם אתה זקוק לאדם בעל מיומנות באתרי ויקי, כתוב כאן את בקשתך. דוד שי - שיחה 08:51, 1 בדצמבר 2011 (IST)

please add the following books of mine:

Fighting World War Three from the Middle East: Allied Contingency Plans, 1945-1954, 1997. Palestine to Israel: From Mandate to Independence, 1988

Which article, and who are you? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 09:39, 5 בדצמבר 2011 (IST)
The book was added to your publications list. Thank you for your comment. Oyשיחה 11:16, 5 בדצמבר 2011 (IST)

פתיחת אשכול חדש[עריכת קוד מקור]

ב"ה

שלום רב!

בתור אחד שלומד כעת 'תכנות' ומדעי המחשב, אני חושב שיהי' זה מאוד נכון לפתוח אשכול/קטגורי' חדשה - כמו אלו המופיעות בדף הבית, של מדעי המחשב,

בכבוד רב ובתודה רבה, מנדי א.

ראה פורטל:מדעי המחשב. בברכה, איתמר ק. - שיחה 08:21, 6 בדצמבר 2011 (IST)

אני מציעה לעורכים ולכותבים של ויקיפדיה לכתוב את המקורות של הדברים שהם כותבים, כך הערכים הכותבים פה יוכלו להפוך למדעיים באמת.

מדוע לא מנקדים את שמות הערכים בוויקיפדיה? ישנם אינספור ערכים שמקור שמם בשפה זרה ולא תמיד ברור איך להגות אותם...

תודה על ההערה. אנו עושים מאמץ לנקד לפחות חלק משמות הערכים, בין המטלות הרבות הכרוכות בכתיבת אנציקלופדיה. נקווה שעם הזמן ינוקדו שמות רוב הערכים אשר הגייתם אינה ברורה. Oyשיחה 19:14, 8 בדצמבר 2011 (IST)

שאלה לגבי שיר ישן נושן[עריכת קוד מקור]

הועבר לדף וק:הכה

אבטחת מידע[עריכת קוד מקור]

תורידו מייד את כל הנתונים על בסיסי חיל האוויר! זו פגיעה ישירה בבטחון ישראל!

הענין נדון רבות והתקבלה החלטה להשאיר את המצב הקיים. אם ברצונך לשנות את ההחלטה- כתוב זאת כאן.

מה שכתוב על זה שבנצרות מקובל שהכאבים החזקים בלידה הם מהחטא הקדמון, זה לא מדוייק בעליל. כתוב מפורש בתנ"ך על החטא של חוה שהעונש שלה הוא "בעצב תילדי בנים" וזה לא קשור לנצרות אלא לכל מי שמאמין בתנ"ך.

אז בבקשה יותר להקפיד על הערכים, ויותר על ערכים שמופיעים בדף הראשי.

תודה. הערתך התקבלה.

רשימת מושבים בארץ[עריכת קוד מקור]

שלום

מדוע לא להוסיף רשימה שתכלול את שמות כל המושבים וגם הקיבוצים לפי א-ב?

בתודה מראש, נורית בלוק

קיימות קטגוריות של כל הקיבוצים\מושבים שקיבלו ערך בוויקיפדיה (באופן מעשי זה כנראה כולם). קטגוריה:קיבוצים, קטגוריה:מושבים (שימי לב גם לקטגוריות המשנה). בברכה, --איש המרק - שיחה 10:08, 12 בדצמבר 2011 (IST)

אברהם וינרוט[עריכת קוד מקור]

Hi,

My name is Gad Levy-Golan and I was requested by the law office of Dr. J. Weinroth & Co. to add an article concerning Social Justice in the Halacha

On Dec 6th I made the addition under the section of מכתביו and for some reason the moderator took it off. He also erased all of the other items in that section that were there before my addition.

I reentered the material and asked for an explanation. None was received.

I would greatly appreciate your assistance in this matter.

Thank you,

Gad Levy Golan

ויקיפדיה איננה פלטפורמה פירסומית. התוספות שלך עברו את הגבול הסביר שבין מידע לפירסומת.--כ.אלון - שיחה 11:58, 13 בדצמבר 2011 (IST)

ערך הרב יצחק זילברשטיין[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:יצחק זילברשטיין. Oyשיחה 11:14, 18 בדצמבר 2011 (IST)

הצעות התייעלות[עריכת קוד מקור]

שלום!!! יש לי אליכם כמה המצעות התייעלות טובות אם אתם רוצים תבקשו ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

למען בטחונך לא מומלץ להשאיר כאן כתובות מייל, תוכל להעלות את הצעותיך כאן • חיים 7 • (שיחה) • כ"ב בכסלו ה'תשע"ב • 17:23, 18 בדצמבר 2011 (IST)

למה הערכך נמחק ?[עריכת קוד מקור]

שלום לצוות האתר ויקיפדיה . אני כתבתי ממש לפני כמה דקות ערך ושמו : PES-IL .. אפשר לדעת למה מחקתם אותו ? מאיזה סיבה ? תודה רבה מראש .

שלום רב. ויקיפדיה אינה פלטפורמה לפרסום, קידום עצמי או יחסי ציבור, ובכלל זה קידום אתרי אינטרנט חדשים. מכיוון שהערך שלכם היה פרסומי ועסק באתר אינטרנט חדש למדי, הוא נמחק. יום טוב, Dvh - שיחה 16:13, 20 בדצמבר 2011 (IST)

קג'טי נגהי[עריכת קוד מקור]

שלום! העליתי את המשוב הזה לפני זמן רב בדף השיחה של הערך "מרטין היידגר", אך לא קיבלתי תשובה, לכן אשאל שנית בספר האורחים: ראיתי כאן, ובלא מעט ערכי פילוסופיה אחרים, קישורים לפוסטים בבלוג מאת מישהו שקורא לעצמו "קג'טי נגהי". נשמע לכם סביר לקשר לבלוגר שאין לכם מושג מיהו ומה הכשרתו, וגם אין לכם הכלים לבדוק את נכונות דבריו?

בלוג אינו ספר כך שאין חשיבות מי כותבו. אבל רצוי לבדוק באופן שוטף את אמינותו. אם יש לך הערות לגבי משהו ספציפי אנא פרט. Nachum - שיחה 13:49, 24 בדצמבר 2011 (IST)
זה כותבו... נראה לא טוב בכלל. 109.66.209.162 16:24, 24 בדצמבר 2011 (IST)
בוודאי שיש חשיבות מי כותב הבלוג. בעקרון אין לקשר לבלוגים. היוצא מן הכלל הוא בלוגרים שנחשבים ברי סמכא בתחום. כיוון שהבלוגר הנ"ל שומר על אלמוניות - על קישוריו להמחק.אודי - שיחה 10:42, 25 בדצמבר 2011 (IST)

נחום, מהתשובה שלך אני מבין שיש בוויקיפדיה מי שבודק ברצינות ובאופן שוטף את אמינותו של "קג'טי נגהי"? תוכל להפנות אותי אליו? אוכל להראות לו כמה דוגמאות משעשעות.

לדעתי, ניתן ורצוי למחוק את הקישורים הנ"ל, אם כי מעמדך כ"משתמש לא רשום" בוודאי יגרור תגובות לא רציונליות מכמה משתמשים רשומים.אודי - שיחה 10:42, 25 בדצמבר 2011 (IST)
מסכים. מי שמבקש שלא יקחו אותו ברצינות, בדרך כלל ראוי להיענות לבקשתו. Oyשיחה 11:09, 25 בדצמבר 2011 (IST)

דוד בלומברג, נמרץ ואנרגטי[עריכת קוד מקור]

האדם הזה, מר דוד בלומברג מלבד היותו מנהל מוביל שאת טיכות עבודתו אינני מכיר ולא מביע גם דעה, מוכר לי עוד בהיותנו תושבי חיפה, ועבד יחד עמי בחברת החשמל לישראל בצעירותנו, בסמיכות לאדם אחר מר בנימין גונן, מנהל מלקת מונים וצרכנים טכנית (בשנות ה-60), שלימים הפך לחבר כנסת (מטעם המפלגה הקומוניסטית). תכונותיו של דוד הם חביבות, חברמניות שמחת חיים והמון אנרגיות ואמביציות. שנים לא פגשתי אותו והייתי שמח לראותו שוב. הרבה בריאות וחג אורים שמח אני מאחל לו. בתגובה לבקשתכם האתר שלכם בסדר גמור. שמי משה דרמר.

הויקיפדיה לא עוזרת לחפש אנשים. תודה על מחמאתך. Nachum - שיחה 10:43, 27 בדצמבר 2011 (IST)

רעיון לשיפור חוויית המשתמש[עריכת קוד מקור]

כמשתמש נאמן של ויקיפדיה אני נוהג לעבור מערך לערך הרבה פעמים כדי להבין מושגים מסויימים המוזכרים בערך המקורי אותו קראתי. לצורך כך אני נוהג לפתוח את הקישורים לערכים האחרים בכרטיסיה חדשה קורא את 3 השורות הראשונות וחוזר לערך הקודם. חשבתי שאפשר בקלות באמצעות ריחוף ממושך של העכבר על הקישור של הערך - שיוצג בלון עם 3 שורות ראשונות של הערך מהקישור, וזה יכול לייעל מאוד את חוויית הקריאה בויקיפדיה.מאיר יאיר (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

יש תבנית המאפשרת לעורך להוסיף שורת הסבר עם מעבר העכבר ראו {{מונחון}}. לצערי רבים מתנגדים לשימוש בה משום מה. שנילי - שיחה 18:35, 27 בדצמבר 2011 (IST)
סיבות ההתנגדות לשימוש בתבנית:
 1. המונחון לא נגיש, גם בגלל הקו התחתי שלא תמיד שמים לב אליו ולא ברור שצריך להצביע עליו, וגם בגלל שההסבר מופיע כטקסט קופץ שלא ניתן לסמן, להעתיק וכו'.
 2. למונחון מספר מגבלות המפורטות בדף התבנית. קיימות לו מגבלות נוספות, כמו אי־יכולת לשים בהסבר קישורים.
 3. בהדפסת ערך מאבדים את הסברי המונחונים.
בברכה, דולבשיחה 22:53, 30 באוקטובר 2011 (IST)
אם אתה משתמש רשום יש אפשרות להפעיל את סקריפט 23 שזו אחת הפונקציות שלו. דניאל תרמו ערך 21:33, 27 בדצמבר 2011 (IST)
וואלה, איך מוסיפים אותו? TZivyAאהמ?חג יפה כל כך! • 21:35, 27 בדצמבר 2011 (IST)
תוסיפי כאן את השורה הזו
importUserScript(23);
חיים 7 • (שיחה) • א' בטבת ה'תשע"ב • 21:46, 27 בדצמבר 2011 (IST)
טוב להתחיל להכיר איך הדברים עובדים... תודה לך. TZivyAאהמ?חג יפה כל כך! • 21:47, 27 בדצמבר 2011 (IST)