יחסי החוץ של פרגוואי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מדיניות החוץ של פרגוואי מתרכזת בשמירה על יחסים טובים עם שכנותיה והיא תומכת פעילה בשיתוף פעולה אזורי. היא חברה באו"ם וכיהנה כהונה אחת במועצת הביטחון של האו"ם בשנים 19671969. היא שומרת על חברות במספר מוסדות פיננסיים בינלאומיים, ביניהם הבנק העולמי, בנק הפיתוח הבין אמריקני וקרן המטבע הבינלאומית.

ברמה הפוליטית הטיפול בעניינים דיפלומטיים ויחסים בינלאומיים של פרגוואי מטופלים רשמית על ידי משרד יחסי החוץ, העונה לרשות המבצעת של הממשלה. שר החוץ הנוכחי נכון לשנת 2018 הוא לואיס אלברטו קסטיליוני.[1]

שלא כמו כל מדינה אחרת בדרום אמריקה, פרגוואי מכירה ברפובליקה של סין במקום הרפובליקה העממית של סין. אף על פי שאינה מדינה גדולה במיוחד במונחים מוחלטים, פרגוואי כיום היא המדינה הגדולה ביותר המקיימת יחסים דיפלומטיים רשמיים עם הרפובליקה של סין.

ארגונים בינלאומיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרגוואי חברה בארגונים הבינלאומיים הבאים:[2]

CAN (עמית), ארגון המזון והחקלאות, G-11, G-77, הבנק הבין-אמריקאי לפיתוח, סבא"א, הבנק העולמי, הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית, בית הדין הפלילי הבינלאומי, הצלב האדום, IDA, הקרן הבינלאומית לפיתוח חקלאי, IFC, IFRCS, ארגון העבודה הבינלאומי, קרן המטבע הבינלאומית, ארגון הימאות הבינלאומי, אינטרפול, הוועד האולימפי הבינלאומי, ארגון ההגירה הבינלאומי, האיגוד הבין-פרלמנטרי, ארגון התקינה הבינלאומי (משקיפה), ITSO, איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי, קונפדרצית איגודי העובדים הבינלאומית, LAES, LAIA, מרקוסור, MIGA, MINURSO, MINUSTAH, MONUSCO, המדינות הבלתי-מזדהות (משקיפה), ארגון מדינות אמריקה, OPANAL, הארגון למניעת הפצת נשק כימי, PCA, קבוצת ריו, האומות המאוחדות, UNASUR, ועידת האו"ם לסחר ופיתוח, אונסק"ו, UNFICYP, UNIDO, האיחוד הלטיני, UNMIL‏, UNMIS, UNOCI, UNWTO, UPU, WCO, ארגון הבריאות העולמי, הארגון העולמי לקניין רוחני, הארגון המטאורולוגי העולמי, ארגון הסחר העולמי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "Ministry of Foreign Affairs (בספרדית)". Mre.gov.py. אורכב מ-המקור ב-2011-10-24. בדיקה אחרונה ב-22 ביוני 2012. 
  2. ^ "CIA World Factbook - Paraguay". Central Intelligence Agency. בדיקה אחרונה ב-10 במרץ 2011. 
World, administrative divisions - Nmbrs - colored.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא יחסי חוץ. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.