נרי ליבנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נרי ליבנה

נרי רחל ליבנה (נולדה ב-4 באפריל 1953) היא עיתונאית ובעלת טור ישראלית.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולדה בחיפה. אביה, יוסף, שעבד כפקיד בעיריית חיפה, הוא צאצא לשושלת אדמו"רי חסידות ספינקה, ומשפחת אמו נמנתה עם חסידות בעלז. בעת נישואיו הוא עברת את שם משפחתו מ"וייס" ל"ליבנה". אמה, הדסה, בתו של אברהם כלפון, הייתה מורה ומנהלת בית הספר יזרעאליה בחיפה. השם "נרי" הוא רעיון של אמה, כנר נשמה לסבתה (מצד אביה) יענטל-רחל שנספתה בשואה.

עד גיל שנתיים וחצי גדלה עם משפחתה בקיבוץ גשר הזיו, ואז חזרה המשפחה לחיפה. היא למדה בבית הספר הריאלי ולאחר מכן באוניברסיטה העברית בירושלים ספרות ופילוסופיה.

ליבנה הייתה נשואה (פעמיים) לחוקר הספרות אריאל הירשפלד ולהם שלושה בנים. אחיה הוא איש העסקים והממציא צבי (סטיב) ליבנה.

כיום היא מתגוררת בתל אביב.

קריירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליבנה כתבה בעיתונים "כל העיר", "כותרת ראשית", "חדשות" ו"הארץ".

היא הגישה ברדיו ירושלים את תוכנית האקטואליה "שיחת העיר" (1995-1996); בגל"צ את "המילה האחרונה" (2000), את "יש עם מי לדבר" ואת "ציפורי לילה".

ליבנה הופיעה ואף הנחתה במספר תוכניות טלוויזיה: "מבט נשי", "תיק תקשורת", "נשים גדולות", "לילה, לילה", "הנרגנות". היא חברה קבועה בפאנלים של תוכניות שונות ועוסקת לרוב בנושאים הקשורים לתרבות, לפמיניזם, לזכויות אדם ולחינוך.

חיברה את הספר "המדריך לאשה המושכת" העוסק בסוגים שונים של התמכרויות. הספר ראה אור בהוצאת עם עובד.

בשנת 2012 אמרה ליבנה בתוכנית "פוליטיקה" בערוץ הראשון כי "איתמר היא התנחלות של אנשים תוקפנים במיוחד. אחת לשנתיים בערך יוצא משם רוצח", ואף מנתה שני שמות של תושבי היישוב שלדבריה הם רוצחים. השניים הגישו נגדה תביעת לשון הרע אך זו בוטלה על ידי בית המשפט.[1]

בדצמבר 2016 שיחקה במוקומנטריה "לצבי יש בעיה" של צביקה הדר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]