ערוץ המזרח התיכון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ערוץ מזרח התיכון
לוגו הערוץ (2018)
לוגו הערוץ (2018)
פרטי הערוץ
תאריך השקה 1981
פורמט תמונה SDTV
זמינות
HOT 72
105
150
yes 109
www.metv.org

ערוץ המזרח התיכון (METV) הוא ערוץ טלוויזיה לווייני מיסיונרי נוצרי,[1] המשודר דרך הלוויין עמוס 3.

שידורי הערוץ החלו בשנת 1981. התחנה הייתה ממוקמת בדרום לבנון ופעלה בחסות צבא דרום לבנון.[2][3] מ-10 באפריל 1982 ועד יולי 2001 תחנת הטלוויזיה מומנה על ידי Christian Broadcasting Network, הערוץ היה אחד הערוצים הזרים היחידים שנקלטו בישראל בתקופה שבה שודר בה הערוץ הממלכתי היחיד. שידורים אלו נקלטו מתחנות שידור בלבנון, ועל כן הערוץ היה מוכר בכינוי ערוץ "לבנון" וגם ערוץ "חדד". משנת 2000, משדר הערוץ מקפריסין. בישראל, הערוץ התפרסם במיוחד בגלל השידורים של ארגון היאבקות מקצועית בשם WCCW, שבסיסו היה בטקסס. השידורים זכו לכינוי "קאץ'". כוכבי הארגון, משפחת ואן אריק, התפרסמו מאוד בישראל בעקבותיו ונהיו חלק מהתרבות הישראלית. בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות האלפיים בחלק מתוכניות הטלוויזיה האמריקאיות ששודרן, הוצגו כתוביות בעברית.

הערוץ שודר בעבר ב-HOT בערוץ 24 ולאחר הקצאת אפיק זה לערוץ המוזיקה הוא עבר לערוץ 72 בממירים הדיגיטליים. עדיין ניתן לצפות בערוץ באמצעות ממיר אנלוגי, אם כי מספרו משתנה בין אזורי הזכיינות השונים של חברות הכבלים.

כיום ניתן לצפות בערוץ המזרח התיכון ב-yes באפיק 109 וב-HOT בערוץ 150.

בתקופה מסוימת, שודרו בערוץ משחקי כדורגל מישראל ואירופה, שזכויות השידור שלהם נרכשו על ידי צ'רלטון (גוף שידור) ושודרו על ידי שדרים ופרשנים ישראלים כגון מוטי חביב ומוטל'ה שפיגלר.

הערוץ נמצא בבעלות רשת הטלוויזיה הנוצרית- אמריקאית LeSEA, מאז נרכש על ידה בשנת 2001 מרשת השידור הנוצרית-אמריקאית CBN. הערוץ משדר ברובו תוכניות דת נוצריות. כמו כן, משדר הערוץ משחקי פוטבול מליגת הNFL האמריקאית.[4]

מדינות שבהן ניתן לקלוט את הערוץ באמצעות צלחת לוויין[עריכת קוד מקור | עריכה]

תוכניות רכש בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תוכניות ילדים
סדרות טלוויזיה
תוכניות בידור
תוכניות תחרותיות
תוכניות אקטואליה, אירוח ותחקיר

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]