שיחת תבנית:מוסד לימודי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תבנית:מוסד לימודי[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

פנה אלי משתמש:יונה בנדלאק: "חיפשתי עוד תבניות עם מפת ישראל וגיליתי כמה תבניות שניתן לאחד. {{ישיבה}}, {{סמינר}}, {{אולפנה}}, {{מדרשה}}. אני לא בטוח עם כולן צריכים להיות מאוחדים תחת תבנית ישיבה או שיש תבנית אחרת לאיחוד כולן (הייתי חושב על תבנית:מוסד אקדמי אבל נראה לי שהפרמטרים בכלל לא רלוונטיים). כמו כן, מדובר על מקומות גאוגרפיים ולכן טוב יהיה להוסיף להן קואורדינטות (וכן שיוך לקטגוריה:תבניות פרמטריות עם קואורדינטות)".

ובכן, לקחתי כבסיס את תבנית:בית ספר והורדתי ממנה שדות שנראו לי מיותרים וזאת על סמך מעבר על כל הערכים בהם יש תבנית זו! אתם מוזמנים להשוות ולראות אם יש צורך בשדות אלה וגם אם יש שדות שנראים עדיין מיותרים בתבנית החדשה. לאחר מכן בדקתי אם יש שדות מארבע התבניות לעיל שחסרים והוספתי אותם.

להלן התוצאה:

{{מוסד לימודי|
|שם=
|סוג מוסד=
|סמל=
|תמונה=
|כתובית=
|מוטו=
|שם בשפת המקור=
|תאריך ייסוד=
|תאריך סגירה=
|סוג=
|השתייכות=
|מייסדים=
|התמחות=
|מגמות=
|שכבות לימוד=
|מספר כיתות=
|חלוקה מבנית=
|מנהל=
|מנהלת=
|ראש הישיבה=
|סגל הוראה=
|תלמידים=
|ספרים=
|מיקום=
|באחריות=
|קואורדינטות=
|אתר אינטרנט=
|מפה=
}}

אם יש הסכמה, נבנה את התבנית ונסב את כל התבניות לתבנית:מוסד לימודי בעזרת בוט ההסבות. אם נתקלתם בעוד תבנית דומה, להוציא תבנית:מוסד אקדמי, עדכנו אותי. בורה בורה - שיחה 06:53, 15 בפברואר 2015 (IST)

אם אני מבין נכון אתה מתכוון להסב את 4 התבניות מהשורה הראשונה וכן את {{בית ספר}} אך לא את {{מוסד אקדמי}}? יש תבניות נוספות? יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:32, 15 בפברואר 2015 (IST)
הבנת נכון. לא שאני יודע על תבניות נוספות, אבל אם מישהו מוצא - נשמח לצרף. בורה בורה - שיחה 11:39, 15 בפברואר 2015 (IST)
לא מכיר. זו היתה שאלת הבהרה. אני בעד האיחוד. בתבנית ישיבה מופיע פרמטר ספרים בהוצאת הישיבה שהשמטת, אני מניח שזה בכוונה, אני לא יודע עד כמה הפרמטר הזה בשימוש אבל אם הוא בשימוש רחב צריך להוסיף אותו או למצוא לו תחליף בערכים עצמם. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:55, 15 בפברואר 2015 (IST)
לא בכוונה. כנראה נשמט לי כי דווקא בדקתי אותו. הוסף. בורה בורה - שיחה 17:10, 15 בפברואר 2015 (IST)
בסדר. ומה ההבדל בין השתייכות לבאחריות? יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:51, 15 בפברואר 2015 (IST)
באחריות בא מתבנית בית ספר. במקור כתוב "באחריות עיריית" אבל זה לא מתאים לתבנית כללית אז קיצרתי, כי לא כל מוסד הוא באחריות עירייה. "השתייכות" בא מתבנית ישיבה והוא הזרם הרעיוני. חרדים, ליטאים, ציוני דתי וכו'. בורה בורה - שיחה 18:09, 15 בפברואר 2015 (IST)
אני מקבל את השתיקה הרועמת כהסכמה לתבנית. בורה בורה - שיחה 16:35, 23 בפברואר 2015 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 08:20, 27 בפברואר 2015 (IST)

תבנית:מוסד לימודי[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:דולב
מוסד לימודי
220px
220px
עעעעעעעעעעע
GW32H18.png

יצרתי. לא מבין למה "סמל" ו"כתובית סמל" לא מופיעים בתבנית. לטיפולך אודה. שבת שלום. בורה בורה - שיחה 09:10, 27 בפברואר 2015 (IST)

אני יודע שאפשר לתת אותו בלי תווית ולהעביר אותו למטה מעל "סוג מוסד" אבל אני רוצה את הסמל מעל התמונה. בורה בורה - שיחה 09:28, 27 בפברואר 2015 (IST)
ראה למשל בית הספר לאמנויות תל אביב בו הסמל לא מוצג. כמו כן ראה משמאל, אם אין "סוג מוסד" הוא שם -'-, לא ברור מהיכן. בורה בורה - שיחה 09:47, 27 בפברואר 2015 (IST)
תוקן. שבת שלום, דולבשיחה 15:38, 27 בפברואר 2015 (IST)
תודה. זה היה פשוט... לא ברור למה כל מופעי התבנית מופיעים בקטגוריה:דפים שמשתמשים בפרמטרים כפולים בקריאות לתבניות. יש לך מושג? בורה בורה - שיחה 17:28, 27 בפברואר 2015 (IST)
ראה בית הספר לאמנויות תל אביב. המפה אינה ממורכזת. זה צף רק לאחר התיקון שלך. יגאל הוריד שורת פרמטרים כפולה. בדוק שאין נזק נסתר לעין. תודה. בורה בורה - שיחה 17:44, 27 בפברואר 2015 (IST)
התיקון של יגאל הוציא את כל הדפים שהוכנסו בטעות לקטגוריה:דפים שמשתמשים בפרמטרים כפולים בקריאות לתבניות. לגבי המירכוז, כפי שאתה יכול לראות בהשוואת הגרסאות, לא נגעתי בפרמטר המפה. לפי בדיקה שלי, הפרמטר הזה ממורכז (ראה תוספת שלי משמאל), כך שהבעיה היא בתבנית:מיקום מפורט בישראל שמצמידה את התוכן לימין. תצטרך לדבר עם מי שמטפל בתבנית זו. בברכה, דולבשיחה 20:00, 27 בפברואר 2015 (IST)
משתמש:ישרון, משתמש:יונה בנדלאק, זו אותה הבעיה שהייתה בתבנית:בית מלון וראינו במלון קרלטון תל אביב. אפשר לקבל את אותו תיקון שעשיתם שם? בורה בורה - שיחה 20:09, 27 בפברואר 2015 (IST)
דולב, שים לב לעוד תקלה. כאשר אין שם, הוא אמור לקחת את שם הדף, וזה לא קורה. הוא פשוט מעלים את כל הכותרת. אני רואה את זה בעוד תבניות כמו תבנית:אי או תבנית:נאום. האם זו בעיה כללית או תשתיתית? בורה בורה - שיחה 03:17, 1 במרץ 2015 (IST)
באשר למרכוז המפה, בתבנית:בית מלון משתמש:ישרון החליף את הסטייל שם ל"מרכז". תוכל לעשות כאן אותו דבר? בורה בורה - שיחה 03:19, 1 במרץ 2015 (IST)
תיקנתי את השם. פרמטר מפה כבר ממורכז – ראה תמונה משמאל. לא רואה איך אני יכול לתקן את זה. דולבשיחה 20:40, 1 במרץ 2015 (IST)
תודה. תיקנתי גם את תבנית:אי ותבנית:נאום. בטח יש עוד עשרות תבניות עם הבעיה הזו. מעניין שלא שמו לב עד עתה. נראה אם משתמש:ישרון יוכל למצוא פתרון לבעיית המרכוז. בורה בורה - שיחה 21:15, 1 במרץ 2015 (IST)
רק עכשיו ראיתי. מה בדיוק הבעיה? ‏ישרוןשיחה 19:41, 2 במרץ 2015 (IST)
אמשיך בדף שיחתך. בורה בורה - שיחה 19:59, 2 במרץ 2015 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 10:19, 3 במרץ 2015 (IST)

תבנית:מוסד לימודי[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:ישרון
מוסד לימודי
Art school Tlv.jpg
(למפת תל אביב רגילה)
Tel Aviv map-plain.png
 
בית הספר לאמנויות
בית הספר לאמנויות

עברנו לכאן. ראה את הדוגמה כאן או למשל בית הספר לאמנויות תל אביב.

המפה אינה ממורכזת. לפי בדיקה של דולב, הפרמטר הזה ממורכז ואני לא מבין למה זה מוצמד לימין. כנראה הבעיה היא בתבנית:מיקום מפורט בישראל שמצמידה את התוכן לימין. זו אותה הבעיה שהייתה בתבנית:בית מלון וראינו במלון קרלטון תל אביב. אפשר לקבל את אותו תיקון שעשיתם שם? בתבנית:בית מלון החלפת את הסטייל שם ל"מרכז". תוכל לעשות כאן אותו דבר? בורה בורה - שיחה 20:04, 2 במרץ 2015 (IST)

הסתכלתי, זה די בעייתי מבחינתי. תבנית:מוסד לימודי לא נבנתה משלב הקוד-ויקי אלא משתמשת בתבנית:תבנית מידע ככה שכל מה שאפשר לעשות זה מה ש"תבנית מידע" מאפשרת ובדרך שהיא מאפשרת. אין לי כל כך חשק ללמוד את "תבנית מידע", אבל לדעתי הכותרות שם ממורכזות אוטומטית אז אולי אפשר להגדיר את השורה המתייחסת למפה (מידע78) ככותרת. ‏ישרוןשיחה 00:29, 3 במרץ 2015 (IST)
הכותרות שם אכן ממורכזות אוטומטית, לפי דולב. ניסיתי עם "למטה-עיצוב" ו"למטה", כמו הרעיון שלך. לא עובד. רוצה לנסות משהו אחר? בורה בורה - שיחה 00:33, 3 במרץ 2015 (IST)
עכשיו זה עובד. align=center לבד לא עובד שם אבל כשהוספתי width זה התמרכז. אני חושב שזה בעיה במפה מפורטת ולא בתבנית מידע כי אתר האינטרנט כן מתמרכז וכך זה אמור להיות עם כל הפרמטרים שלהם אין תווית אלא רק מידע, משום מה בפרמטר מפה זה לא כך. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:48, 3 במרץ 2015 (IST)
כל הכבוד. נראה שהמפה הזו תעשה לנו בעיות בכל התבניות. והכי גרוע, אין לה "אבא". מארכב לשיחת התבנית. בורה בורה - שיחה 10:14, 3 במרץ 2015 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 10:16, 3 במרץ 2015 (IST)

הרחבה[עריכת קוד מקור]

בכמה ערכים, למשל אולפנת בני עקיבא כפר פינס, ישנה בעיה של דחיקה - מה שמוביל לירידת שורה בפרמטרים בעלי שתי מילים. כיצד ניתן להרחיב? ShiR - שיחה 16:09, 11 בספטמבר 2015 (IDT)

תבנית:מוסד לימודי[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

בפרמטר ראש הישיבה יש בעייה כאשר ישנם מספר ראשי ישיבה, כמו בישיבת חברון, פוניבז', איתרי, קפלן ועוד, במקרים אלו צריך לדאוג שכותרת הפרמטר תהיה "ראשי הישיבה" במקום ראש הישיבה, מתייג את המומחה בורה בורה.

שנית, נראה כי כדאי להוסיף פרמטר משגיח/משגיחים. העורך היהודישיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ה • ה' הוא הא-להים

אפשר לזהות פסיקים (",") במחרוזת ואם יש אז לשנות את התווית. אפשרות אחרת: לאפשר בתבנית 2 פרמטרים - |ראשי הישיבה= ו|ראש הישיבה= כאשר התוויות יהיו בהתאם. Badidipedia - שיחה 12:17, 11 בספטמבר 2015 (IDT)
אפשרות אחרת היא להוריד לחלוטין את הפרמטרים "מנהל", "מנהלת", "ראש ישיבה", "סגל הוראה", ובמקומם לרשום בפשטות: "הנהלה" או "סגל" (או להסתפק בשניים: "סגל מנהלי" ו-"סגל הוראה"). יוניון ג'ק - שיחה 15:17, 11 בספטמבר 2015 (IDT)
א"א לקרוא לראש ישיבה סגל מנהלי ולא סגל הוראה, זה ממש לא משקף את התפקיד. לגבי ההצעה הראשונה של Badidipedia נראה לי שתהיה בעיה במקרה שיהיו רק שני ראשי ישיבה שאז יהיה כתוב "הרב פלוני והרב אלמוני" בלי פסיקים. העורך היהודישיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ה • ה' הוא הא-להים
אפשר גם אפשר. אני מצטט מתוך ראש ישיבה: "ראש ישיבה נדרש להיות ... בעל ידע מקיף ויכולת לימוד בתלמוד ... בישיבות רבות השיעור שמעביר ראש הישיבה נחשב השיעור הקשה ביותר". נשמע לי בדיוק מתאים להגדרה של סגל הוראה. אני ממשיך לצטט: "ראש הישיבה לעתים עוסק גם בניהול האדמיניסטרטיבי שלה". זה נשמע לי בדיוק מתאים להגדרה של סגל מנהלה. אבל, כפי שכתבתי למעלה, אפשר פשוט לכתוב "סגל" וזהו (או "הנהלה"). יוניון ג'ק - שיחה 16:11, 11 בספטמבר 2015 (IDT)
אני מצטט קטע שדילגת עליו "ראש הישיבה גם קובע את סדר היום האידאולוגי והרוחני בישיבה", ראש הישיבה משמש גם כאיש מוסר בישיבה ולא כמורה בכיר וכד'. העורך היהודישיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ה • ה' הוא הא-להים
זה עדיין מתאים להגדרה של "סגל". גם בבתי ספר שאינם ישיבות יש מי שאחראים למוסר של התלמידים. קוראים להם "מחנכים". רב ישיבה, מחנך-כיתה, מנהלת בית ספר - כולם חלק מהסגל של מוסד הלימודים. אין שום הצדקה לתחזק 4 פרמטרים שונים לצורך כך (על אחת כמה וכמה שלא בכל מוסד לימודי ישנם כל אותם בעלי תפקידים). יוניון ג'ק - שיחה 16:57, 11 בספטמבר 2015 (IDT)

דוגמאות[עריכת קוד מקור]

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

דוגמא1 - לפני השינוי
ראש הישיבה הרב רא"ם הכהן
והרב בנימין קלמנזון
דוגמא1 - אחרי השינוי
סגל הרב רא"ם הכהן (ראש ישיבה)
הרב בנימין קלמנזון (ראש ישיבה)
דוגמא2 - לפני השינוי
מנהלת אורית קרובינר
דוגמא2 - אחרי השינוי
סגל אורית קרובינר (מנהלת בית ספר)

יוניון ג'ק - שיחה 17:21, 11 בספטמבר 2015 (IDT)

ניכר מדבריך כי לא למדת בישיבה, ולא הבחנת בין "מחנך" - שאמנם קרוי מחנך אך תפקידו הוא ללמד ולעיתים להעניש, לראש ישיבה שתפקידו הוא שיחות מוסר ומסירת שיעורים כללים, לא כל ראש ישיבה עוסק בעניינים הגשמיים ע"ע הרב שטיינמן למשל. בישיבות רבות יש גם אדם נוסף שתפקידו מנהל הישיבה שאולי יכול להתאים להגדרה של "סגל" אך גם לא בכל הישיבה המנהל הוא כזה, ע"ע הרב צמח מאזוז למשל, חוץ מזה שאם אחד מהם יכונה סגל לא נדע מי הוא הרה"י ומי הוא המנהל, ואין שום הצדקה לכתוב "סגל" ואח"כ "ראש ישיבה" או מנהלת בית ספר, זו סתם כפילות מיותרת. ובנוסף להנ"ל סגל זו מילה אקדמית ולא מתאימה לתיאור תפקיד ישיבתי.
המורם מכל האמור הוא כי יש לתת שדה ראש ישיבה ושדה ראשי ישיבה כשם שיש חילוק מנהל ומנהלת. וכן משגיח/משיגיחים. העורך היהודישיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ה • ה' הוא הא-להים
ניכר מדבריך כי לא קראת בעיון מספיק את הדוגמאות שצירפתי לעיל. אם היית עושה כן, היית מבין שעל פי ההצעה שלי, נדע גם נדע מי הוא הרה"י ומי הוא המנהל. יוניון ג'ק - שיחה 17:56, 11 בספטמבר 2015 (IDT)
שורה תחתונה: רב ישיבה הוא איש סגל לכל דבר. מאחר וגם אני מתנגד לכפילות מיותרת, אני סבור שהשדה "סגל" הוא תחליף ראוי המאחד בתוכו את כל השדות הללו: "מנהל", "מנהלת", "רב ישיבה", "משגיח", "סגל הוראה". יוניון ג'ק - שיחה 17:56, 11 בספטמבר 2015 (IDT)
הבה ונראה מי לא קורא את דבריו של מי, אני מצטט את דבריי לעיל: "שאם אחד מהם יכונה סגל לא נדע מי הוא הרה"י ומי הוא המנהל, ואין שום הצדקה לכתוב "סגל" ואח"כ "ראש ישיבה" או מנהלת בית ספר, זו סתם כפילות מיותרת" התייחסתי לכל שכתוב אח"כ ראש ישיבה, לתשומת לבך. העורך היהודישיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ה • ה' הוא הא-להים
עכ"פ שבת שלום! Shabat Candles.png שבת שלום!העורך היהודישיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ה • ה' הוא הא-להים
אולי התייחסת לכל מה שכתוב אחר כך, אבל לא התייחסת לכל מה שהיה כתוב קודם לכן. יוניון ג'ק - שיחה 18:28, 11 בספטמבר 2015 (IDT)
לא מבין מה הבעייה. יש שני ראשי ישיבה, רושמים את שניהם. Symbol oppose vote.svg נגד שינוי בתבנית. בורה בורה - שיחה 06:13, 13 בספטמבר 2015 (IDT)
הבעיה היא שמדובר בתבנית:מוסד לימודי. בעוד שלכל מוסד לימודי יש תאריך ייסוד, מיקום וכד', לא בכל מוסד לימודי יש ראש ישיבה, אלא בדיוק להיפך - ברוב מוסדות הלימוד אין, מעולם לא היה ומעולם לא יהיה ראש ישיבה. ולכן אין מקום לפרמטר שכזה בתבנית עם השם הזה. השם של הפרמטר הוא ספציפי מדי, ויש להעדיף שם כללי יותר. אחרת נגיע למצב כזה, שיש תבנית בגודל מפלצתי, עם כפילויות מיותרות, שלא נוח להשתמש בה וקשה לתחזק אותה. יוניון ג'ק - שיחה 11:23, 13 בספטמבר 2015 (IDT)
בורה בורה הבעיה היא שאם יש שני ראשי הישיבה א"א לקרוא לזה "ראש הישיבה" צריך דרך שכאשר יש יותר מ1 הנוסח יהיה "ראשי הישיבה" ההצעה של Badidipedia טובה אבל יש בעייה כאשר יש רק 2 והנוסח יהיה הרב פלוני והרב אלמוני בלי פסיקים, האם יש לך הצעה טובה יותר מלעשות 2 פרמטרים.
כמו כן לא התייחסו בו להצעה להוסיף שדה משגיח/משגיחים, המשגיחים מופיעים בערך עצמו וכדאי למקם אותם בתבנית. העורך היהודישיחה • כ"ט באלול ה'תשע"ה • ה' הוא הא-להים

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לא נכון. היתה התייחסות שלי. הנה, שוב, דוגמה לפתרון שאני מציע לכל הבעיות שהצגת:

סגל הרב יגאל רוזן (ראש ישיבה)
הרב מרדכי רבינוביץ (ראש ישיבה)
הרב הלברשטיין (משגיח)

יוניון ג'ק - שיחה 17:36, 13 בספטמבר 2015 (IDT)

ככה זה בתבניות שמשרתות מספר מטרות. אין בבית ספר תיכון ראש ישיבה, אל תשתמש בשדה. מספר ראשי ישיבה זה מקרה קצה. לא רואה סיבה לסבך תבנית כללית לשם כך. בורה בורה - שיחה 19:11, 13 בספטמבר 2015 (IDT)
"ככה זה" זו לא תשובה מקובלת. זה שזה המצב הקיים - זה עדיין לא אומר שכך זה צריך להמשיך ולהיות. בדיוק לצורך כך קיים אולם הדיונים הזה. על מנת לשנות, לשפר, לייעל, לפשט. יוניון ג'ק - שיחה 23:36, 13 בספטמבר 2015 (IDT)
התשובה הייתה "ככה זה בתבניות כאלה". אם אתה רוצה לשנות את כל התבניות מהסוג הזה יש צורך בדיון נפרד. בדרך כלל לבעלי ניסיון בתחום ברור למה דברים עובדים איך שהם עובדים, ואם לחדשים בתחום זה נראה תמוה ממבט ראשון, זה לא בהכרח אומר שכולם טועים. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 23:51, 13 בספטמבר 2015 (IDT)
אני לא משתתף או מעוניין להשתתף בדיון על שינוי כל התבניות מהסוג הזה, אלא רק על תבנית אחת ספציפית. ועד כה לא עלה כאן שום טיעון רטורי ענייני נגד ההצעה שלי. אדרבא, אם יש לך טיעונים נגד ההצעה שלי - אשמח לשמוע אותם בחפץ לב, וללמוד מהניסיון שלך. יוניון ג'ק - שיחה 01:28, 14 בספטמבר 2015 (IDT)
לדחוס לתוך שדה "סגל" משגיח וראש ישיבה ביחד זה רעיון גרוע מאוד, רה"י זה לא "סגל", כמו שרה"מ (להבדיל) הוא לא סגל הממשלה, גם אם לוגית זה נכון, לא מקובל בכלל לומר כך, בפרט שבישיבות רבות יש גם אישיות הנושאת את התואר מנהל הישיבה, כך שהצעה זו גרועה יותר מהמצב הנוכחי, ואין בה לא שיפוי, ייעול או פישוט התבנית.
ובאשר לטענתו של בורה בורה, מאחר והוא מתמחה בעריכת שורות הקוד של תבניות, צריך לכבד את טענתו שיש בזה סיבוך התבנית, אך נראה שאפשר לפתור בעיה זו ע"י הוספת תבנית חדשה (אין פה לאו בל תוסיף) שתקרא תבנית:ישיבה, שיהיו לה את כל הפרמטרים שיש למוסד לימודי, מלבד כמה שלא שייכים, ויוספו לה השדות ראש/ראשי הישיבה ומשגיח/משגיחי הישיבה. יש לציין עוד שהטענה כי מספר ראשי ישיבה זה מקרה קצה אינה נכונה, יש ישיבות רבות בהם יש יותר מרה"י אחד, ובודאי שכן הוא גם במשגיחים. שנה טובה העורך היהודישיחה • ב' בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
אני מתנגד לתב' חדשה. גילגמש שיחה 20:32, 15 בספטמבר 2015 (IDT)
נשמח לשמוע אלטרנטיבה. העורך היהודישיחה • ב' בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
אין מקום לתבנית חדשה רק משום שבשורה ראש הישיבה יהיה כתוב "ראובן בן יעקב, שמעון בן יעקב"... זה לא מפריע לאף אחד וקיים גם בהרבה תבניות אחרות. בורה בורה - שיחה 06:00, 16 בספטמבר 2015 (IDT)
אם כך כדאי לפחות לקבל את דברי Badidipedia בעניין הפסיקים, וכאשר יהיו שני ראשי ישיבה נכתוב "הרב פלוני, הרב אלמוני", ולא "הרב פלוני והרב אלמוני". לא נראה לי שצעד פשוט זה יסבך את התבנית, זה קטן עליך בורה בורה.
מה בעניין המשגיחים? העורך היהודישיחה • ג' בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
גם לי נראה שאין טעם לסבך את התבנית כדי לפתור את בעיית היחיד-רבים בראש הישיבה. לענין המשגיח - אני לא יודע בכמה מהישיבות קיים משגיח ששווה איזכור. בישיבות הלאומיות בדרך כלל תפקיד המשגיח לא מספיק חשוב כדי שיוזכר בתבנית, כמו שלא נזכיר את המזכירה של המוסד בתבנית. העורך היהודי, בכמה ישיבות שיש עליהם ערכים לדעתך יש משגיח בעל חשיבות מספיקה בשביל להופיע בערך? לצורך העניין, משגיח בעל חשיבות הוא משגיח שאם אני יעצור ברחוב החרדי 7 אנשים אז לפחות אחד ידע להגיד מי המשגיח בישיבה פלונית. אם יש כמות סבירה אז אני מניח שאני לא אתנגד לפרמטר כזה. Badidipedia - שיחה 12:11, 16 בספטמבר 2015 (IDT)
אני כמעט בטוח שברחוב חרדי בהחלט תמצא 1 מ7 שיכיר את המשגיח, ואפשר לומר שזה נכון לגבי 70% מהמשגחים, יש לציין שיש 35 משגיחים עם ערך שוודאי ששייך לציינם. משגיח לא דומה למזכיר, מזכיר זה תפקיד טכני בלבד, אין מזכיר שזכאי לערך (מלבד עם עשה משהו יוצא דופן מלבד מזכירותו), גם אם יהיו שיתווכחו אתך לגבי ה1 מ7, אפשר לומר דבר דומה על ראשי ישיבה. אני לא רואה הבדל בין ישיבה לאומים לחרדית, זה תלוי בפרסום של הישיבה או של המשגיח.העורך היהודישיחה • ג' בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
אתה מתכוון ל70% מהישיבות שיש להם כאן ערכים, או מהישיבות בכלל?! למיטב ידיעתי לתפקיד המשגיח בישיבה החרדית יש הרבה יותר משקל מתפקיד המשגיח בישיבות הלאומיות. בכל אופן, אם יש 35 ערכים על משגיחים אז אני Symbol support vote.svg בעד שיופיעו בתבנית. Badidipedia - שיחה 12:44, 16 בספטמבר 2015 (IDT)
אם כבר מוסיפים שדה משגיח אני חושב ששייך לכתוב בכל ישיבה את המשיח שלה, גם אם הוא ספציפית לא מוכר כלל, כשם שכותבים ראש ישיבה לכל ישיבה גם אם יש ישיבה שהישיבה עצמה מוכרת (ולכן יש לה ערך) ורה"י שלה כלל לא מוכר.
בעניין הסקר ברחובות החרדים: יתכן ואחד מה7 פשוט לומד בישיבה ולכן הוא מכיר את המשגיח או בנו לומד שם או חברו לומד שם או גיסו למד שם או הוא גר מול (שתי בתים ליד וכו') הישיבה וכו' וכו' ולכן הוא מכיר את המשגיח, מלבד זאת לא נראה לי שאדם ממוצע ברחוב יכיר ישיבה שאין עליה ערך כאן (מלבד כמה ישיבות בודדות שחסרות, ועוד חזון למועד...) ובטח שלא את המשגיח. העורך היהודישיחה • ג' בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
מה בעניין הפסיקים או הוספת שדה חדש. בורה בורה אני חושב שלפחות ההצעה הראשונה אינה כה מסובכת (ציינתי קודם שנכתוב תמיד עם פסיק גם במקרה של שני ראשי ישיבה). העורך היהודישיחה • ג' בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
מה הבעיה עם הפסיקים? זה טקסט חופשי, כתוב מה שבא לך באיזה דרך שתמצא לנכון. לגבי המשגיח, אני לא סגור כמה זה חשוב. לא מבין מספיק. אולי תזמין 2-3 העוסקים בתחום? בורה בורה - שיחה 18:10, 16 בספטמבר 2015 (IDT)
בורה בורה התכוונתי שכאשר יהיה פסיק בתוכן של השדה "ראש ישיבה" שם השדה ישתנה ל"ראשי הישיבה" כפי שהציעו קודם, ובאשר לבעיה שהעליתי שאם יהיו שני ראשי ישיבה לא יהיה פסיק, עניתי שאפשר לכתוב ראשי הישיבה: הרב פלוני, הרב אלמוני. ואז זה יזוהה ע"י המחשב כשנים. העורך היהודישיחה • ט' בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
מיותר, מסובך ולא קיים באף תבנית אחרת. ראה למשל תבנית:סכסוך צבאי שם כתוב "מפקדים" ומופיע בד"כ אחד אבל לפעמים 10... לאף אחד זה לא מפריע, פעם יחיד פעם רבים. בורה בורה - שיחה 05:10, 22 בספטמבר 2015 (IDT)
טוב שיהיה, אם כי אני עדיין סבור שיותר טוב היה לתקן בשניהם.

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בעניין הוספת שדה משגיח/משגיחים לתבנית ישיבה, לבקשת בורה בורה אני מתייג את: ציון הלוי, בידל הפייטן, יעלי 1 ומוישימי, יזהרברק וביקורת לחוות את דעתם. העורך היהודישיחה • י"א בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים

אני Symbol support vote.svg בעד לתת אפשרות של ראשי הישיבה וגם בעד הוספת פרמטר משגיח, אבל חשוב לי לציין שאני דוגל בהפרדת תבניות (דעה לא כל כך מקובלת כאן משום מה) ולכן חושב שצריך לעשות תבנית מיוחדת לישיבה ולהוסיף בה עוד כמה פרמטרים. בידל הפייטן - שיחה 16:18, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
בידל אלו פרמטרים אתה מציע להוסיף? העורך היהודישיחה • י"א בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
זה לא רלוונטי עכשיו, התבנית הזאת גולשת גם ככה, אם תהיה תבנית ישיבה, נדבר שוב. בידל הפייטן - שיחה 18:45, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
זה רלוונטי, כי השאלה אם יש טעם בהפרדת התבנית תלויה בשאלה כמה פרמטרים ייחודיים ישנם. לנושא הדיון, אני מסכים שפרמטר המשגיח הוא משמעותי ונצרך, אם כי ברור שלא בכל ישיבה הוא יופיע. יזהר ברקשיחה • י"ב בתשרי ה'תשע"ו • 19:42, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
תודה על הזימונים. אם לא תהיה עוד התנגדות אוסיף את הפרמטר בעוד כמה ימים. בורה בורה - שיחה 21:15, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
בידל הפייטן אני מסכים עם יזהר, אם ישנם פרמטרים נוספים שהם הכרחיים לתבנית ישיבה, נוכל לשכנע שיש צורך גדול בתבנית נוספת. העורך היהודישיחה • י"ב בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
בורה בורה אני חושב שכבר הגיע הזמן להוסיף את השדה, אין מתנגדים ויש 4 תומכים לאחר כמעט שלושה שבועות. העורך היהודישיחה • ט"ז בתשרי ה'תשע"ו • ה' הוא הא-להים
מוסיף ומארכב. בורה בורה - שיחה 23:01, 29 בספטמבר 2015 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 23:01, 29 בספטמבר 2015 (IDT)
דווקא יש מתנגדים. אתם פשוט בוחרים להתעלם מהם. יוניון ג'ק - שיחה 11:33, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
לא קראתי את כל הדיון, אני מתרשם שההצעות של יוניון ג'ק טובות מאד. למה הן נדחו? ביקורת - שיחה 11:57, 4 באוקטובר 2015 (IDT)

העורך היהודי, אתה יכול להתחיל להוסיף בערכים. בורה בורה - שיחה 19:49, 30 בספטמבר 2015 (IDT)

אולפנות[עריכת קוד מקור]

במספר רב של מוסדות לימודים דתיים לאומיים לבנות ישנו רב (או רבנית) המשמש כ"ראש האולפנה", בדומה לתפקידו של "ראש ישיבה" בישיבה תיכונית. לדעתי יש להוסיף את השדה לתבנית (ראו למשל את הבעיה שנוצרת בערכים כמו אולפנת הרב בהר"ן ואחרים). ShiRשיחה • 12:46, 17 ביולי 2016 (IDT)

ShiR, סדרתי את זה. בדוק מספר ערכים שזה בסדר. בורה בורה - שיחה 12:59, 17 ביולי 2016 (IDT)

בורה - תודה רבה, הכל שב על מקומו בשלום. ShiRשיחה • 13:08, 17 ביולי 2016 (IDT)

בורה: בערכי ישיבות תיכוניות התיקון שעשית מראה "ראש הישיבה תיכונית", אך זה צריך להיות "ראש הישיבה התיכונית"... אשמח אם תוכל לתקן. ShiRשיח • 10:46, 14 באוגוסט 2016 (IDT)
קצת בעייתי לתקן את זה. משתמש:Eldad, האם אפשר לחיות עם זה לשונית? אנא תייג אותי בתשובתך. בורה בורה - שיחה 01:38, 16 באוגוסט 2016 (IDT)
בורה, אי אפשר לחיות עם זה, כי זו שגיאה דקדוקית. אין דרך להתגבר על כך מבחינה תכנותית? נגיד, אם יש ה"א לפני כן אז... בעצם, נראה לי שאי אפשר. לא, זה צורם. אבל אין לי הצעה מה אפשר לעשות במקרה הזה. אלדדשיחה 04:48, 16 באוגוסט 2016 (IDT)
משתמש:Eldad, ו"ראש ישיבה תיכונית" יותר סביר? בורה בורה - שיחה 14:40, 16 באוגוסט 2016 (IDT)
בורה, אם זה יהיה "ראש ישיבה תיכונית" – זה יהיה בסדר, כמובן. אלדדשיחה 18:03, 16 באוגוסט 2016 (IDT)
ShiR, סדרתי את זה. אנא בדוק על כל סוגי המוסדות שמשתמשים בתבנית. ישיבת בני עקיבא נחלים ואולפנת הרב בהר"ן נראים בסדר. בורה בורה - שיחה 18:23, 16 באוגוסט 2016 (IDT)
בדקתי בתבנית "ישיבת נחלים". נאמר שם: "ראש ישיבה תיכונית". ברור ש"ראש הישיבה התיכונית" היה עדיף. אבל אני מבין שאין אפשרות לניסוח "ראש הישיבה התיכונית". אם האלטרנטיבה היא "ראש הישיבה תיכונית", אני חושב שאני מעדיף "ראש ישיבה תיכונית". לפחות מבחינה דקדוקית זה לא שגוי (אם כי מבחינה תוכנית – היית מצפה שם ליידוע, לפחות בתבנית). אלדדשיחה 18:36, 16 באוגוסט 2016 (IDT)
אלדד, סדרתי את זה, אם כי אני לא 100% מבסוט מהפיתרון שלי... במקום להשתמש בפרמטר דינמי, הכנסתי hard coded "הישיבה התיכונית". אבל אפשר לחיות עם זה למען הלשון. בורה בורה - שיחה 18:52, 16 באוגוסט 2016 (IDT)
faute de mieux - זה אמור להיות מצוין, אפילו hard coded. לא תמיד אפשר בדרך האלגנטית ו/או האוטומטית. אלדדשיחה 18:57, 16 באוגוסט 2016 (IDT)
כנ"ל לגבי ישיבת הסדר. שיר § שיג § שיח § 10:39, 11 באוקטובר 2016 (IDT)
משתמש:Mikey641, אולי תכניס כאן את הפטנט החדש שלך? בורה בורה - שיחה 17:57, 11 באוקטובר 2016 (IDT)
בורה בורה, מייקי, תוכלו בבקשה לתקן. ראו "ראש הישיבת הסדר" בישיבת ברכת משה. נורא ואיום. שלא לדבר על זה שכדאי לאפשר צורת רבים אם יש יותר מאחד (למשל ע"י יצירת פרמטר ראש הישיבה2 שאם הוא ממולא יוצג פרמטר אחד המקבץ את ראשי הישיבה בפרמטרים אלו בצורת רבים). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ד' בתמוז ה'תשע"ז • 20:18, 27 ביוני 2017 (IDT)
מלא כל הארץ כבודי, שיר תקנתי את הבעיה הספציפית בישיבת ברכת משה. כשמייקי יחזור, יש לו איזה פטנט לפתרון כולל. בורה בורה - שיחה 22:53, 28 ביוני 2017 (IDT)
תודה בורה בורה, אולי שימוש בקוד לשעבר של {{סמ}} יכול להועיל? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ה' בתמוז ה'תשע"ז • 10:34, 29 ביוני 2017 (IDT)
מה זה קשור? כרגע הבעיה פתורה בכל הערכים ובכל הערכים שיבואו. בורה בורה - שיחה 14:32, 29 ביוני 2017 (IDT)
{{סמ}} הייתה מוסיפה ה"א היידוע רק לפני המילה השנייה. חיפשת פתרון כולל. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ה' בתמוז ה'תשע"ז • 15:09, 29 ביוני 2017 (IDT)

זה לא מספיק, כי יש מקרים שונים. במקרה הראשון הוספת ה"א היידוע לפני המילה השנייה תשאיר נזק.

  • כאשר יש "ישיבה תיכונית" ==> ראש הישיבה התיכונית
  • כאשר יש "ישיבת הסדר" ==> ראש ישיבת ההסדר

בורה בורה - שיחה 15:26, 29 ביוני 2017 (IDT)

נכון. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ה' בתמוז ה'תשע"ז • 15:28, 29 ביוני 2017 (IDT)

ראש ישיבה[עריכת קוד מקור]

שלום בורה בורה, תהיתי למה הקישור הוא על ישיבה על על ראש ישיבה, לא יותר הגיוני?? בברכה בן-ימין - שיחה 12:09, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

השדה הזה הוא דינמי לפי סוג המוסד. לפעמים ראש הישיבה, לפעמים ראש האולפנה וכו'. כך שזה לא תמיד ראש הישיבה... אולי למשתמש:Mikey641 יש רעיון? בורה בורה - שיחה 15:28, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
הא, אך אין אפשרות שבזמן שזה ראש ישיבה הקישור יהיה על ראש ישיבה? בן-ימין - שיחה 17:46, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
בוצע בוצע--‏Mikey641שיחה 19:20, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה בן-ימין - שיחה 15:36, 14 באוגוסט 2017 (IDT)