מכשפת השני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מכשפת השני
Avengers Vol 3 70 Textless.jpg
מכשפת השני, כפי שהופיעה על עטיפת החוברת The Avengers Vol. 3 #70 מאוקטובר 2003, אמנות מאת ג'יי ג'י ג'ונס.
מוציא לאור מארוול קומיקס
הופעה ראשונה The X-Men #4
(מרץ 1964)
יוצרים סטן לי
ג'ק קירבי
נתונים
שם אמיתי ונדה מקסימוף
סטטוס פעיל
חבר/ה ב האוונג'רס המופלאים
חבר/ה לשעבר ב האוונג'רס
האוונג'רס מהחוף המערבי
אחוות המוטאנטים
הדפנדרס הסודיים
כינויים בולטים ונדה פרנק, ונדה מגנוס, אנה מקסימוף, מכשפת הצוענים
קרובי משפחה
בולטים
אריק ומגדה לנשר (הורים לכאורה)
ג'נגו ומריה מקסימוף (הורים מאמצים, מתים)
פייטרו מקסימוף (אח)
לורנה דיין (אחות למחצה)
ויליאם קפלן (בן)
תומאס שפרד (בן)
ויז'ן (בעל לשעבר)
קריסטל (גיסה לשעבר)
כוחות בולטים שינוי מרקם המציאות

מכשפת השניאנגלית: Scarlet Witch) היא דמות בדיונית מוטאנטית שמופיעה בחוברות הקומיקס ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת The X-Men #4 ממרץ 1964 ונוצרה בידי הכותב סטן לי והמאייר ג'ק קירבי.

מכשפת השני היא האלטר אגו של ונדה מקסימוף, בתו לכאורה של מגנטו ואחותו של פייטרו מקסימוף, הידוע בכינויו קוויקסילבר. כצעירה היא ואחיה נרדפו בגלל היותם מוטנטים. בעקבות כך הם הצטרפו לאחוות המוטאנטים שהונהגה על ידי מגנטו, שבאותו זמן הם לא ידעו שהוא אביהם. מאוחר יותר שניהם עזבו את האחווה על מנת להצטרף לשורות האוונג'רס.

כוחה המוטנטי המקורי של ונדה הוא שינוי ההסתברות של אירועים על ידי הטלת "כישופים" שמשנים את ההסתברות לרצונה. אך במהלך השנים הכוחות שלה גדלו והשתנו מסיבות שונות. נודע שבזמן היוולדה, השד כתון שינה אותה כך שתוכל להשתמש בקסמים כדי שתעזור לו בעתיד. היא הודרכה בקסמים על ידי המכשפה אגאת'ה הרקנס. התגלה גם שהיא מחוברת לכל כוחות הקסם ביקום ושבעזרת כוח זה היא קיבלה את היכולת לשנות את המציאות - כוח שויתרה עליו לבסוף אחרי שהיא גרמה בעזרתו הרבה הרס באירועי "האוונג'רס מתפרקים" ו"בית אם".

ונדה הייתה נתונה במערכת יחסים ארוכה עם ויז'ן שבמהלכה היא התחתנה איתו ואפילו ילדה לו שני בנים תאומים, ויליאם ותומאס.‏[1] היות שויז'ן הוא אנדרואיד, היה ידוע מיד שויז'ן הוא לא האב הביולוגי של הבנים, ולמעשה כלל לא היה להם אב ביולוגי. ונדה יצרה אותם בעזרת כוחות הקסם שלה ואפילו לא ידעה כיצד עשתה זאת. בהמשך התברר שלמעשה נשמותיהם של הבנים הם שני חלקים מתוך חמישה חלקי נשמה של השד מפיסטו שנשמתו התפוצצה והתפזרה בהתקפה על ידי פרנקלין ריצ'רדס, בנם של מיסטר פנטסטיק והאשה הבלתי נראית מארבעת המופלאים. כאשר מפיסטו גילה אותם הוא לקח אותם אל תוך גופו. הטוב שבתינוקות הרס את גופו שוב, אך התינוקות נעלמו. על מנת לעזור לונדה, אגאת'ה הרקנס העלימה את זיכרון הבנים ממוחה של ונדה.

כאשר ונדה נזכרה בבניה שנים לאחר מכן, האבל על היעלמם, הכעס על הסתרת הידע ממנה, והרצון להחזירם לחיים גרם לה להשיג את הכוח לשינוי המציאות ולגרום להרס הנוראי של אירועי "האוונג'רס מתפרקים" ו"בית אם".

רק לאחר מאורעות אלו התגלה שהבנים שלה אכן נשארו בחיים אך נשמתם התגלגלה אל שני בנים בשתי משפחות שונות, ויליאם קפלן ותומאס שפרד, שניהם חברים בקבוצת האוונג'רס הצעירים תחת השמות ויקאן וספיד.‏[2] כוחותיהם זהים לאלו של ונדה ופייטרו. לאחרונה, הבנים שלה גילו אותה לאחר תקופה ארוכה שבה היא נעלמה וחיה ללא זיכרון מחייה בעבר.‏[3] עם הידיעה שבניה חיים, היא חזרה לתפקד כמכשפת השני והצטרפה לאוונג'רס המופלאים. במהלך אירועי "אוונג'רס ואקס-מן: הציר", ונדה גילתה כי מגנטו אינו אביה.

דמותה של מכשפת השני מופיעה בסדרות האנימציה וולברין והאקס-מן ואקס-מן: הדור הבא. את דמותה של מכשפת השני בסרט הלייב אקשן הנוקמים: עידן אולטרון תגלם השחקנים אליזבת אולסן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Vision & The Scarlet Witch Vol.2 #12, September 1986
  2. ^ Young Avengers #11, May 2006
  3. ^ Avengers: The Children's Crusade #6, August 2011
מארוול קומיקס
כותבים ומאיירים: בריאן מייקל בנדיססטן ליטוד מקפרלןג'ק קירביכריס קלרמונטאלכס רוס
P literature.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספרות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.