ויקיפדיה:רשימת מועמדים לשחזור/:ויקיסקס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


<ויקיסקס

 • תאריך תחילת ההצבעה: 16:20, 19 ביולי 2017 (IDT)
 • תאריך סיום ההצבעה: 16:19, 26 ביולי 2017 (IDT)

שימו לב: זו הצבעת שחזור של הערך ויקיסקס.

דיון[עריכת קוד מקור]

דיונים קודמים על הערך[עריכת קוד מקור]

דיון נוכחי[עריכת קוד מקור]

נימוקים וסיבות לשחזור הדף. מביא דברים בשם אומרם, משתמש:Yonidebest, בדף השיחה. נראה שזה מתמצת את הטיעונים.

"מספר הגולשים הגבוה באתר אינו מעיד על שימוש? על מה אתה מדבר? בוודאי שמי שנכנס לאתר השתמש בו, קרא את מה שעניין אותו, ואז חזר לעיסוקיו. 1000 דפים בנושא ספציפי זה די הרבה. לשם השוואה, ויקפדיה עוסקת בכל התחומים, כל הנושאים, ופה יש רק פי 209 דפים, קרי פחות דפים לכל נושא ספציפי מאשר באתר הנ"ל. האם יש תחליפים או אין - זו שאלה שאינה רלוונטית לעניין דיון חשיבות באתר הזה. למעשה, איני מכיר אתר אחד שהוא ייחודי וחסר תחליפים. האתר שלי הוא כבר האתר בה' הידיעה בתחום הזה (אגב, אתר אחר עם הרבה פחות ערכים, נסגר מזמן) - בגלל זה מגיע לו ערך, ולא הפוך. הפעילות בפורום אינה גדולה מהסיבה הפשוטה שבאתר זה, בדומה לוויקיפדיה, גולשים נכנסים כדי ללמוד ולקרוא על משהו ספציפי, ומשמצאו אותו - לא כולם מעוניינים לחפש מידע נוסף. חיפוש בגוגל מוביל לאשכולות ספציפיות, ולכן על אף הפעילות המועטה בפורום, הצפיות גבוהות יותר ממה שנדמה. אני יכול לספר שב-1,062 השאלות שיש בפורום, צפו בהם 604,097 פעמים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 12:54, 19 ביולי 2017 (IDT)"

אני חולק על הטענות שעלו ויעלו פה כי זה "אתר פורנוגרפי". ראו למשל את הערך נוזל זרע במצבו הדי עלוב אצלנו לעומת הערך המקביל בוויקיסקס. אין בכלל מקום להשוואה. על כן אני ממליץ לשחזר את הערך למרחב הערכים. בורה בורה - שיחה 16:20, 19 ביולי 2017 (IDT)

איזה מי טיעון הוא זה תמיהה בלי לבדוק אני בטוחה שיש עוד אתרים שנותנים מידע אינפורמטיבי על נוזל זרע, שנכתב גם על ידי אנשי מקצוע. יש עוד ערכים שחסרים בוויקיפדיה העברית, האם בכל פעם שנמצא ערך חסר זה, יהפוך זאת לתירוץ לעלות ערך על אתר שחסר כל חשיבות אנציקלופדית? אי קיום הערך אצלנו לא מונע מאיש להיכנס לאתר שם ולקרוא על נוזל זרע. ממילא שחזור הערך לא יביא את המידע אלינו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 19:40, 19 ביולי 2017 (IDT)
חנה Hanay צודקת שלא רלוונטי האם יש באתר מידע לגיטימי הווי אומר מיניות (ואז דנים על חשיבות אנציק' לאתר עצמו) אלא האם יש בו גם מידע פורונוגרפי. למשל האם הפורומים שם הם חומר פורנוגרפי ? האם ישנם הפניות לאתרים שכאלה או שיתופי פעולה וכד'. אם כן הרי שמידע כזה מנוגד למדיניות שלנו הווי אומר שאם זו ההגדרה אז בכלל לא ניתן להצביע לע כך. וזו הייתה גם עמדתו של משתמש:גילגמש בשיחה שם. מי-נהר - שיחה 21:44, 19 ביולי 2017 (IDT)
הואיל והאתר מבוסס על מדיה-ויקי (גרסה ישנה, יש לציין), ניתן לראות סטטיסטיקה בסיסית, ובה מספר צפיות כולל 7,502,518 (לא כולל את הצפיות בפורום). ‏Yonidebest Ω Talk‏ 17:41, 19 ביולי 2017 (IDT)

השם של ההצבעה אינו אינפורמטיבי. מציע להעביר למשתמש:Lostam/ויקיסקס. אגסי - שיחה 17:45, 19 ביולי 2017 (IDT)

מצטרף לאגסי. הואיל וזה דף במרחב של משתמש:Lostam, לא עושה זאת בעצמי, ומבקש ממנו להעביר תוך שמירה על ההיסטוריה. בורה בורה - שיחה 17:48, 19 ביולי 2017 (IDT)
מלכתחילה רציתי להעביר את הטיוטה לטיוטה:ויקיסקס, אבל היה משהו שמנע זאת ממני, לא זוכר כרגע מה, יכול להיות שהיה שם נוסח אחר/קודם של הערך. כרגע הצלחתי להעביר. Lostam - שיחה 17:54, 19 ביולי 2017 (IDT)
וחוץ מזה, אתר של 131 משתמשים רשומים (נכון לרגע זה) מראה על חוסר העניין של הציבור. זה שהשם שלו הוא מגנט לחיפושי גוגל לא אומר ולו מאומה. 5.102.206.146
בדומה לוויקיפדיה, רוב הגולשים בה קוראים ולא עורכים. אין צורך בהרשמה לצורך השתתפות בפורום ומכאן השיעור הנמוך של המשתמשים הרשומים - בשביל מה להם להירשם? כמה מן הקוראים (ולא עורכים) כאן רשומים? לפיכך, אין קשר בין מספר המשתמשים ובין חוסר עניין. ההפך הוא הנכון, מספר הגולשים הרב הוא המדד הטוב ביותר. השם הוא דווקא אינו מגנט לחיפושי גוגל, ואם היית מבין מעט ב-SEO וכיצד מנוע החייפוש של גוגל עובד, היית מבין שמה שכתבת מעיד על בורות. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:43, 19 ביולי 2017 (IDT)
כן, כי אף אחד לא מחפש בגוגל את המילה סקס... ממש... מי אמר חברה פוריטנית ולא קיבל? 5.102.206.146
תחפש בגוגל את המילה סקס ותראה באיזה דף האתר נמצא. אם הוא באחד מעשרת הראשונים, אהיה מופתע לחלוטין. כמו שאמרתי, בורות. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 08:30, 20 ביולי 2017 (IDT)
טוב לדעת שדברי החכם מכל אדם מתקיימים, ואתה ממשיך להפגין את נימוסיך המהוקצעים והמרשימים. כולם בורים ורק אתה גדול הדור שיודע הכל. ממש. 5.102.206.146
מתי כתבתי שאני כל יודע? כמישהו כותב שטויות בתחום שבו אינו מבין, ואחרים עלולים לחשוב שדבריו קדושים, האם זה לא מתפקידי לציין שדבריך נכתבו מתוך בורות? ייתכן שזה לא מנומס מצידי, אבל זה גם לא מנומס מצידך לומר שטויות. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 09:49, 23 ביולי 2017 (IDT)
קודם כל האתר אינו אתר פורנוגרפי לכן המדיניות נגד פורנוגרפיה לא רלוונטית פה. דבר שני, הקשר בין Yonidebest לאתר לא רלוונטי לדיון, הדיון הוא לגבי האתר לא לגבי Yonidebest. דבר שלישי, זה שהאתר פרטי היא לא סיבה מספקת בכדי למנוע ממנו ערך. בנוגע לטענה של 5.102.206.146 "אתר של 131 משתמשים רשומים", האתר מציע מידע על מין, מיניות וכו' ונושאים אלה גורמים לאנשים רבים מבוכה כך שאנשים מתביישים לערוך וכמובן להיות בעלי משתמש באתר, ויחסית למצב האתר נמצא במצב מצוין, גבוה מהציפייה שלי לפחות. בנוגע למה שנכתב על ידי חנה, את אותה טענה ניתן להציב כנגד ויקיפדיה, יש עוד המון אתרים אינציקלופדים ובינהם לא חסר אתרים שנכתבו על ידי אנשי מקצוע, זהו האתר המוביל בנושא(גם ויקיפדיה וגם ויקיסקס - כל אחד בהתאם למטרתו) ואני סבור שהאתר הזה ראוי להיות מצויין בויקיפדיה. תודה Sagi git - שיחה 15:44, 21 ביולי 2017 (IDT)
זהו האתר המוביל גם ויקיפדיה וגם ויקיסקסתמיהה [דרוש מקור] חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 16:56, 21 ביולי 2017 (IDT)
חנה, האתר ויקיסקס מוביל בתחום של מין, מיניות וכו', הסתמכתי על דבריו של יוני "האתר שלי הוא כבר האתר בה' הידיעה בתחום הזה (אגב, אתר אחר עם הרבה פחות ערכים, נסגר מזמן)". יש לך צורך במקור לכך שויקיפדיה היא האינציקלופדיה האינטרנטית המובילה? Sagi git - שיחה 11:14, 24 ביולי 2017 (IDT)

שאלות[עריכת קוד מקור]

 • מתי הוקם האתר?
 • מי הקים את האתר ומנהל אותו? והאם המטרה היא מסחרית?
 • מי מפקח על אייכות התוכן? כמה משתמשים ותיקים וקבועים בודקים את העריכות?
 • האם יש תקדימים שאנציקלופדיות מהסוג הזה (בתחומים אחרים) או אתרי תוכן דומים זכו לערכים בוויקיפדיה?

אני לא נרתע מכך שהאתר עוסק במין ובמיניות, כי מדובר במידע אנציקלופדי, וזה רחוק מאוד מפורנוגרפיה. אגסי - שיחה 16:47, 21 ביולי 2017 (IDT)

ראה את מה שכתב יורי, בהחלט מטריד מאד שאתר כזה יזכה לבמה אצלנו. כמו כן, בהחלט שאלת שאלות לעניין. --Assayas - שיחה 20:10, 22 ביולי 2017 (IDT)
  • 2009, זה מוזכר בערך.
  • אני הקמתי, הנסיבות מוזכרות באתר מאקו. מנהלים אותו אני וחברי, אך כמובן שכל אחד מוזמן לתרום בו. אין מטרה מסחרית, איני מקבל תשלום על ה"פרסומות" המוזכרות בו, בפרט הפרסומת של דורקס, הם הוצבו כדי לתת לאתר מראה מקצועי יותר. למעשה, אני עצמי חיברתי את הסלוגן שבתמונה של דורקס :)
  • אני מפקח.
  • ראה איןציקלופדיה... אם אפשר לקרוא לזה אנציקלופדיה. ‏Yonidebest Ω Talk

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אגסי, אחרי התשובות החלקיות שיונידבסט ענה לך, כשהוא מתעלם לחלוטין מהדברים החמורים שיורי העלה, אני לא מצליחה להבין איך אתה עדיין מצביע בעד השחזור (שאלה המופנית גם למצביעי הבעד האחרים). האם אין גבול שבה גם המכלילנים הכי קיצוניים נעצרים Symbol question.svg שאלה תמיהה אתה יודע זה מכובד לשנות את הדעה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 16:53, 23 ביולי 2017 (IDT)

חנה, צריך להפסיק את ההיסטריה בוויקי העברית כל פעם שמוזכרת המילה סקס. תתבגרו, כמו בוויקיפדיות רציניות. יוני אמר שמוחקים את התמונות. ובכלל אם יש טוקבקים אלימים וגזעניים באיזה אתר, זה הופך אותו לחסר חשיבות? אגסי - שיחה 17:05, 23 ביולי 2017 (IDT)

חינוך מיני אינו פורנוגרפיה![עריכת קוד מקור]

 • פורנוגרפיה מוגדרת כך: "הצגה של גוף האדם או ההתנהגות המינית של האדם במטרה לעורר גירוי מיני.
 • חינוך מיני מוגדר כך: "תהליך למידה וחינוך בו נלמדים נושאי הרבייה המינית, יחסי המין, מגדר והזהות המינית ונטייה מינית, וכן גם היבטים אחרים הקשורים למיניות ולהתנהגותם המינית של בני האדם כגון מניעת הריון, מחלות מין והימנעות מאונס."

האם ויקיסקס מציג משהו לצורך גירוי מיני? או משמש לצורך למידה וחינוך? אני חושב שהתשובה ברורה.אגסי - שיחה 00:58, 24 ביולי 2017 (IDT)

איך תקרא להצגה של אברי מין של נערים? זה מה שיורי מצא בפורום הקשור אל האתר. זה חינוך מיני או שזה כבר פורנו פר אקסלנס? 01:00, 24 ביולי 2017 (IDT)
נאמנים עליי דבריו של יוני שהוא מוחק את התמונות. יורי מצא רק תמונות ישנות. גם אצלנו יש השחתות. יש מעל אלף ערכים אנציקלופדיים. זה ממש לא פורנוגרפיה. אגסי - שיחה 01:34, 24 ביולי 2017 (IDT)
אגסי, אתה כנראה לא קורא מה שלא מתאים לך, תקרא מה שכתב למטה. והנה אני מעתיקה לכאן את תגובתי אליו, כך שלא תוכל להתעלם ממה שלא נוח לך. תגובתי ליונדבסט: לצערי איננו יכולים לנטר את האתר 24/7 תמיהה, אתה מודה שבאתר שלכם יש תמונות פורנוגרפיות של קטינים שהן עבירה על החוק, ואתה רק מצטער? אבל במקביל דורש במפגיע שהוויקיפדיה העברית תיתן במה בולטת לאתר שלך? לזה יש לך זמן. זאת תשובה חמורה מאד. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 03:23, 24 ביולי 2017 (IDT)
אז יש השחתות לזמן מסוים. אצלנו בערכים לפעמים מופיעות קללות ולעתים כתוב על ידוענים שהם נפטרו, למרות שזה לא נכון , יש לעיתים לשון הרע, ואפילו עבירות פליליות, כמו הפרות של צו איסור פרסום. המקרים האלה גם מתפרסמים בתקשורת, ואז יש שטוענים שוויקיפדיה לא שווה הרבה. אגסי - שיחה 08:50, 24 ביולי 2017 (IDT)
מעבר לדבריה הדמגוגיים של חנה, כאילו כל תמונת עירום של קטין היא פורנוגרפיה (בעוד כאן בוויקיפדיה יש בוודאות תמונות של קטינים שלדעתי האישית כן מגיעים לכדי פורנוגרפיה עקב אופיים), ולמרות שברור שהאתר שלי מתנגד נחרצות לעברייני מין, ובפרט עבירות מין בקטינים (ראו מדריכים מפורטים באתר :) אין ספק שהדיון הזה מעניין, אך אני חושב שאסתפק בתשובותיו של עו"ד מוסמך כדי לוודא שהאתר וגולשיו אינו עוברים על החוק. אם תרצו, אשמח לשאול אותו באותה ההזדמנות גם לגבי התמונות הפורנוגרפיות שלכם והחשיפה שלכם. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 09:56, 24 ביולי 2017 (IDT)
אני רואה שאצלנו יש משנת 2007 ערך על ויקיגניה. ויש גם ערך על אתר אימוץ כלבים. הבעיה שמין נתפס כ"איכס" שלא מדברים על זה :) אגסי - שיחה 10:56, 24 ביולי 2017 (IDT)

אין פורנוגרפיה? יש גם יש!!![עריכת קוד מקור]

יוני כהרגלו טוען שאין פורנוגרפיה. אני לא יודע הם הוא פשוט לא יודע, מיתמם או סתם עובד על כולנו בישראבלוף. אבל הנה קישור (אזהרת צפייה לקטינים! תוכן לא הולם!), שבו יש סרטוני GIF שלא משאירים שום מקום לדמיון. גם בערכים אחרים יש תמונות בלתי ראויות לחלוטין. אז אולי זכותו של יוני לשים תמונות כאלה באתר שלו, אבל זאת חובתה של ויקיפדיה לא לעזור בהפצת התועבה הזאת. גועל נפש. שילדים קטנים יראו את זה? זה צריך ללכת למשטרת ישראל. 5.102.217.185

בוויקיפדיה זה קיים, אם כי רק באיורים למשל תנוחות מין#רביעייה. אגסי - שיחה 10:45, 24 ביולי 2017 (IDT)
איורים זה משהו מאוד מאוד לא מומלץ (וראוי להסתיר את אלה שבוויקיפדיה). סרטונים זה פשוט מחוץ לתחום. זה אתר עם מערכת בקרה כמעט ולא קיימת, וגם אם היום מורידים אי אפשר לדעת מה יהיה מחר. אסור להפיץ פורנוגרפיה בצורה כזאת. 5.102.217.185
בוויקיפדיות אחרות לא מסתירים את האיורים, אפילו לא בוויקיפדיה הפרסית. אם הם לא מוסריים- אז נכריז עליהם כאתרי פורנו, ונבטל את הקישורים אליהם:) אגסי - שיחה 10:58, 24 ביולי 2017 (IDT)
איורים זה דבר אחד כאמור. סרטונים זה ליגה אחרת לחלוטין. 5.102.217.185
איורים או צילומים, תמונות או סרטונים, זה חסר חשיבות. זה כלל לא נכנס לקטגוריה של פורנוגרפיה. זה אתר לחינוך מיני ומידע על מין, מיניות וכו', סביר להניח שאם זה אתר בנושא זה שמכבד את עצמו, יהיה שם תמונות ערום. יש צורך להימנע מהסלידה הלא מוסברת מכל דבר שקשור למין בויקיפדיה. Sagi git - שיחה 11:36, 24 ביולי 2017 (IDT)
צריך גם פרופורציות, אז נמצאו כמה תמונות מיניות. מנגד הוט ויס מוכרות בכסף ערוצים של סרטים פורנוגרפים (לאחר אישור בג"ץ), ואף אחד אני מקווה לא חושב למחוק את הערכים שלהם כאן. אגסי - שיחה 11:44, 24 ביולי 2017 (IDT)
"אנונימי" יקר, לא כל תמונה או "סרט" GIF זה פורנו. פורנו מטרתו גירוי. תמונות שמהן ניתן ללמוד דבר מה, גם אם מדובר בתנוחה מינית, הן אינן פורנו כי אם כלי למידה לגיטימי. אם אתה מתגרה מיד מכל תמונה כזו, גש לטיפול פסיכולוגי, הבעיה האישית שלך אינה הבעיה של כולם. ואמנם, האתר אכן מציג תמונות ברורות שאינן משתמעות לשני פנים, אך בהקשר רלוונטי לחלוטין. אם אדם רוצה לדעת מה זו תנוחה מינית, ואיך אפשר לבצע אותה, הדרך הטובה ביותר זו המחשה. אז כן אנו מסבירים איך לבצע זאת, ומצרפים תמונות לשם המחשה וקבלת תמונה כוללת ומדויקת. שימוש בבובות ואיורים אינם ברורים דיו, מציגים תמונה מעוותת של מגבלות הגוף האנושי, ואינם משיגים את המטרה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 15:03, 24 ביולי 2017 (IDT)
כרגיל, אנחנו נאלצים לחזות בנימוסיך המשובחים ובהמלצותיך משובבות הנפש לקבל סיוע ועזרה למצוקות שלנו. האתר שלך אולי לא אתר פורנו באופן מלא, אבל בהחלט יש בו חלקים כאלה. זה כמובן מבלי לדבר על מערכת הניטור שכמעט ולא קיימת מעשית, וגם על הממצאים החמורים שהובאו בהמשך. אגב, מה תשומת הלב התקשורתית שהאתר זוכה לה? רקשואל. 5.102.217.185

אני רק שאלה[עריכת קוד מקור]

בוויקיפדיה העברית יש מדיניות צודקת שמחייבת קריאת אסמכתאות לפני שמוסיפים אותן לערכים (הבנה זה כמובן משהו אחר לגמרי). האם בעל האתר אכן קרא את כל האסמכתאות של הערכים שהוא תירגם מוויקיפדיה האנגלית? 5.102.217.185

העברות מההצבעה[עריכת קוד מקור]

 1. חנה לא שכנעה אותי. קודגורו - שיחה 17:41, 19 ביולי 2017 (IDT)
  אבל אפשר לסמוך על ויקיפדיות זרות לשם כך... 5.102.206.146
 1. לא אתר פורנוגרפי, אבל כן אתר ויקי אחד מיני רבים ללא חשיבות אנציקלופדית. Lostam - שיחה 17:57, 19 ביולי 2017 (IDT)
  עכשיו לאתרי ויקי יש מדד נפרד מיתר סוגי האתרים? למידת פרסומה אין משמעות? רק אם אסגור את האתר היא תקבל ערך בדומה לערכים אתרים אחרים כאן? תמוה... ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:46, 19 ביולי 2017 (IDT)
 1. לא בגלל שמדובר באתר פרטי אלא בגלל שמדובר באתר זניח שאין לו שום חשיבות אנציקלופדית. בעניין הפורנוגרפיה, לא שזה כזה שיקול מרכזי אצלי אבל קצת מטרידה אותי העובדה שנראה שמהאתר יש גישה למה שנקרא "פורום האנציקלופדיה" בו חלק מהמשתמשים מציגים את עצמם כקטינים (בני 13-17) ונוהגים לפרסם תמונות של איבר המין שלהם ולשאול את דעת המשתתפים האחרים על האיבר (האם הוא קטן או גדול, נראה תקין או לא וכו'). זה נכון שלגבי חלק מהתמונות רשום שהם הוסרו "לבקשת הצלם לאחר שקיבל תשובה" אבל בדפדוף בדיונים ישנים יותר מצאתי תמונות שלא נמחקו. לציין גם שבעת העלאת תמונה רשום ש-"ניתן להעלות תמונות של איברי מין..." (ועוד דברים) בלי לציין שקיימת הגבלת גיל כלשהי. בין אם הפורום יושב על הכתובת של האתר (אני קיבלתי את הרושם שכן) ובין אם לא, אני לא חושב שויקיפדיה צריכה לקשר לאתרים המאפשרים גישה לתמונות כאלה (שעד היום יצאתי מנקודת הנחה שהם לא חוקיות). יורי - שיחה 19:02, 22 ביולי 2017 (IDT)
  מדוע אתה קובע שלאתר אין חשיבות אנציקלופדית? הרי כבר הראתי שמדובר באתר עם קוראים רבים, הרי זה מה שהופך אתר לרלוונטי, בדומה לחשיבותם של אתרי אינטרנט אחרים עליהם נכתב כאן ערך. האם זה לא איפה ואיפה? לגבי התמונות, אנו בוודאי מוחקים תמונות כאלו, ואם יש תמונות שלא נמחקו, אודה אם תשלח קישור למייל ב"צור קשר". בכל מקרה, ניתן להציג תמונות מהסוג הזה לצרכי לימוד ויש לציין שאת חלקן אנו שולפים מוויקישיתוף... ‏Yonidebest Ω Talk‏ 09:55, 23 ביולי 2017 (IDT)
  יוני, תעזוב רגע את קידום האתר בויקיפדיה ותתרכז במה שכתבתי לך. אני אגיד את זה בצורה יותר ברורה, באתר שלך מוצגות תמונות של אברי מין של קטינים. לא צריך ללכת רחוק, כנס למשל לארכיונים מלפני שנה ומעלה. למיטב ידיעתי זה נופל תחת ההגדרה של פורנוגרפיית ילדים. גם הנימוק שבו את מוחק את התמונות "לבקשת הצלם לאחר שניתנה תשובה" תמוהה (משתמע שהתמונה לא נמחקת מיד אלא מוצגת עד שהצלם מבקש למחוק אותה). בפעם האחרונה שבדקתי, החזקה של תמונות כאלה היא לא חוקית ואחסנה שלהם באתר אינטרנט הנגיש לכולם לא חוקית אפילו יותר. במקרה השני נדמה לי שזו עבירה של "הפצת פורנוגרפיית ילדים" שהעונש עליה יכול להיות חמור ביותר. אבל אני לא עורך דין אז אני לא באמת יודע. מהמעט שאני מכיר אותך אני משוכנע שאתה פועל בתום לב, אבל אם הייתי במקומך הייתי בודק אם במקרה בטעות לא עברת על איזה חוק או שניים. יורי - שיחה 19:13, 23 ביולי 2017 (IDT)
  ברור לכולם שתמונות של קטינים נמחקות, לצערי איננו יכולים לנטר את האתר 24/7 אך כשאנו נתקלים בתמונות של קטינים אנו מוחקים אותן מיד. כל אחד יכול להעלות תמונות לאתר, ואם מישהו מנצל זאת לרעה, ואכן היו מקרים כאלו, הם מטופלים מול הגורמים המתאימים. למרות זאת, באתר מוצגות תמונות של קטינים מתוך ויקישיתוף, מן הסתם בהקשר חינוכי בדומה לוויקיפדיה, ולכן לעניות דעתי כלל לא מדובר בתועבה, אך לקחתי את דבריך לתשומת לבי, אפנה לעו"ד ליתר ביטחון. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:57, 23 ביולי 2017 (IDT)
  לצערי איננו יכולים לנטר את האתר 24/7 תמיהה, אתה מודה שבאתר שלכם יש תמונות פורנוגרפיות של קטינים שהן עבירה על החוק, ואתה רק מצטער? אבל במקביל דורש במפגיע שהוויקיפדיה העברית תיתן במה בולטת לאתר שלך? לזה יש לך זמן. זאת תשובה חמורה מאד. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 03:19, 24 ביולי 2017 (IDT)
  את מבינה שבוויקיפדיה יש תמונות פורנוגרפיות של קטינים שהן עבירה על החוק הישראלי? כפי שכתבתי, תמונות כאלו אנו מוחקים, בוודאי, כך שדברייך הן בסך הכל דמגוגיה זולה. לאור הפניית תשומת הלב מצד יורי לעיל, הוספתי כעת דרישה לאשר גיל+מדיניות האתר וכו' בעת העלאת תמונה, בתקווה שזה ייפסק לחלוטין. אך מה תעשי לגבי התמונות הפורנוגרפיות שבאתר שלך? מחפשת דוגמה? בבקשה: קובץ:A Sicilian boy, posing naked outdoors, by a door Wellcome L0034526.jpgקובץ:Gloeden, Wilhelm von (1856-1931) - n. 0545 - 24c - Le tre grazie.jpg נדמה אפילו שילדים אלו הועמדו במיוחד לצורך הצילום בתנוחות תועבה. זה חמור מאוד. חנה, אני מצפה שתטפלי בזה לאלתר. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 09:47, 24 ביולי 2017 (IDT)
  קודם כל, התמונות בקישורים שנתת צולמו לפני שנים רבות מאוד. המון דברים השתנו מאז, וחוקים רבים נחקקו מאז. כמו כן, התמונות האלה לא צולמו בישראל. לא אתפלא אם התמונות האלה צולמו במדינות עולם שלישי בהן פורנוגרפיה של קטינים היא חוקית.
  בקיצור, יש הבדל עצום בין התמונות שהבאת לבין קטינים שמעלים תמונות של איבר המין שלהם ושואלים "איך הזין?" (סליחה שנאלצתי לכתוב את זה, אבל זו בדיוק השאלה שאותם הקטינים שואלים בפורום של ויקיסקס, אתם מוזמנים לחפש שם.) 37.26.149.194 15:47, 24 ביולי 2017 (IDT)
  יוני, ויקישיתוף באנגלית הוא לא אתר היושב על כתובת ישראלית, אינו נמצא בבעלותו של אזרח ישראלי ואני גם מנחש שמי שהוסיף את התמונות הללו הוא לא ישראלי. למיטב ידיעתי, אין תמונות כאלה בערכים בויקיפדיה העברית (תקן אותי אם אני טועה). האתר שלך לעומת זאת יושב על כתובת ישראלית, הבעלים שלו, אתה, הוא ישראלי, התמונות המוצגות בו הם של ישראלים ואתה כבעלים של האתר אחראי עליהם. אז כדי שתתעניין יותר מה החוק בישראל קובע לגבי האתר שלך ולגביך בפרט כבעלים שלו, ולא באיזשהו אתר היושב במדינה כלשהי המציג תמונות מלפני אלוהים יודע כמה זמן שצולמו השד יודע איפה ושהצלם והילדים המוצגים בהם כנראה כבר מזמן לא בין החיים. יורי - שיחה 18:08, 24 ביולי 2017 (IDT)
  סוף דבר: יורי, בעצתך התייעצתי עם עו"ד ולדבריו אכן ישנה חשיפה עתידית אפשרית. אמנם מדובר בתום לב, אך אני בוודאי לא מעוניין בשום סיכון, קטן ככל שיהיה, בוודאי לא באתר שהוא לא יותר מתחביב. לאור זאת, ביטלתי באתר את האפשרות להעלות תמונות. תמונות של קטינים ממילא נמחקו מזמן, כך שלמזלי פה כבר אין חשיפה. שאלתי את העו"ד, אגב, לגבי תמונות הקטינים בוויקיפדיה, ולדבריו המיקום של השרתים לא רלוונטי, אסור לצפות בתמונות תועבה, בוודאי כשהילדים הועמדו בפוזה המדוברת, ואין זה רלוונטי מי צילם, מתי והאם הילדים בין החיים. הוא הסתייג והסביר שלצרכי לימוד זה עשוי לא להיחשב תועבה, אך זה תלוי-הקשר, וכמובן טרם נבדק בפסיקה ועדיף כלל לא להגיע לזה. לפיכך, נדמה שכל מי שצפה בתמונה הנ"ל בוויקישיתוף או דרך ויקיפדיה, אשר מוצג ללא הקשר חינוכי או לימודי כלשהו, ביצע עבירה פלילית חמורה, אבסורד ככל שיהיה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:52, 24 ביולי 2017 (IDT)
  יופי. אני במקומך הייתי עובר על הארכיונים כי אני אומר לך שראיתי שם כמה וכמה תמונות שלא נמחקו אבל זה לשיקולך. אני לא הולך לנסות למצוא אותם שוב כי לדבריך אני עלול לבצע עבירה פלילית חמורה. יורי - שיחה 21:12, 24 ביולי 2017 (IDT)
  עברנו אחד-אחד כדי לוודא שאין תמונות שלא נמחקו. בכל מקרה וליתר ביטחון, בכוונתי לבטל את האפשרות להציג תמונה בפורום ברגע שאצליח להבין איך אפשר לעשות זאת. בכל מקרה, יורי, תודה על הפניית תשומת הלב, מאמין שחסכת לי הוצאות מטורפות על שכ"ט עורכי דין בעתיד :) משהו טוב יצא מההצבעה הזו, למרות שנדמה שהאתר לא חשוב מספיק, אולי אנסה את מזלי בוויקיפדיה בשפה האנגלית והפרסית ;) ‏Yonidebest Ω Talk‏ 09:17, 25 ביולי 2017 (IDT)
  שמחתי לעזור :) בהצלחה עם קידום האתר. בסה"כ, חוץ מהקטע שדנו בו, הוא חביב למדי. אני חושב שטוב שיש אתר כזה בשפה העברית. בינתיים הוא לא צבר מספיק חשיבות בשביל להצדיק ערך בוויקיפדיה, אבל מי יודע, אולי בעתיד זה ישתנה. קריצה יורי - שיחה 19:55, 25 ביולי 2017 (IDT)
  איזו מן חשיפה אני צריך כדי להצדיק ערך בוויקיפדיה, לדעתך? הרי ברור שישנם פה ערכים מוכרים פחות מהאתר שלי, כך שלא ברור לי מה צריך להשתנות :) ‏Yonidebest Ω Talk‏ 09:41, 26 ביולי 2017 (IDT)

הצבעה[עריכת קוד מקור]

רק משתמשים רשומים בעלי 100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה (כלומר עריכות דפי שיחה, דפי מדיניות וכדומה אינן נספרות) ו־30 ימים של פעילות הם בעלי זכות הצבעה. כמו כן, ההצבעה אסורה על עורך בתשלום. נא לא לנהל דיונים בגוף ההצבעה.

לשחזר[עריכת קוד מקור]

 1. בורה בורה - שיחה 16:20, 19 ביולי 2017 (IDT)
 2. חנה לא שכנעה אותי. קודגורו - שיחה 17:41, 19 ביולי 2017 (IDT)
 3. מו סיזלאקהטברנה • 00:51, 20 ביולי 2017 (IDT)
 4. הנדב הנכון - שיחה 10:31, 20 ביולי 2017 (IDT)
  ניב - שיחה 10:59, 21 ביולי 2017 (IDT)
 5. עמירם פאל - שיחה 13:09, 21 ביולי 2017 (IDT)
 6. Nirvadel - שיחה 13:02, 22 ביולי 2017 (IDT)
 7. אנציקלופדיה בתחום חינוך מיני שנלמד מעט מדי בבתי ספר [1], ויש בו בורות גדולה [2]. זה לא דומה לפורנוגרפיה (שהיא חוקית). האתר קיים משנת 2009 עם תוכן אנציקלופדי רב, (יותר מנופדיה), וניכר שיש בו הקפדה על סטנדרטים ראויים. יש לנו אינטרס לעודד אתרים עם תוכן אנציקלופדי, וממש אין רבים כאלה בעברית, כפי שנאמר על ידי מתנגדים לערך. לא התרשמתי שכול האתרים בקטגוריה:אתרי אינטרנט ישראליים חשובים ואייכותיים יותר. אגסי - שיחה 10:24, 23 ביולי 2017 (IDT)
 8. Ldorfmanשיחה 13:22, 23 ביולי 2017 (IDT)
 9. טוסברהינדי (שיחה) 16:33, 23 ביולי 2017 (IDT)
 10. MehmetScholl - שיחה 00:43, 24 ביולי 2017 (IDT)
 11. עוד אחד - שיחה 20:59, 24 ביולי 2017 (IDT)
 12. אופק ~ דברו איתי ~ חברים של כולם בעולם 19:56, 25 ביולי 2017 (IDT)

לא לשחזר[עריכת קוד מקור]

 1. יונידבסט לא שכנע אותי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 16:40, 19 ביולי 2017 (IDT)
 2. Eladti - שיחה 17:24, 19 ביולי 2017 (IDT)
 3. גילגמש שיחה 17:56, 19 ביולי 2017 (IDT)
 4. לא אתר פורנוגרפי, אבל כן אתר ויקי אחד מיני רבים ללא חשיבות אנציקלופדית. Lostam - שיחה 17:57, 19 ביולי 2017 (IDT)
 5. קודגורו שיכנע אותי --Assayas - שיחה 19:47, 19 ביולי 2017 (IDT)
 6. דוד שי - שיחה 21:12, 19 ביולי 2017 (IDT)
 7. TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 20:41, 19 ביולי 2017 (IDT)
 8. BAswim - שיחה 21:42, 19 ביולי 2017 (IDT)
 9. מי-נהר - שיחה 21:44, 19 ביולי 2017 (IDT)
 10. שמזן#שיחהערכי בראבו • 21:48, 19 ביולי 2017 (IDT)
 11. Itzuvit - שיחה סדנה 23:48, 19 ביולי 2017 (IDT)
 12. --היידן 07:24, 20 ביולי 2017 (IDT)
 13. Danalif - שיחה 17:19, 20 ביולי 2017 (IDT)
 14. BDaniel - שיחה 17:55, 20 ביולי 2017 (IDT)
 15. Irasmus - שיחה 19:04, 20 ביולי 2017 (IDT)
 16. בן עדריאלשיחה • כ"ז בתמוז ה'תשע"ז 16:50, 21 ביולי 2017 (IDT)
 17. לא בגלל שמדובר באתר פרטי אלא בגלל שמדובר באתר זניח שאין לו שום חשיבות אנציקלופדית. בעניין הפורנוגרפיה, לא שזה כזה שיקול מרכזי אצלי אבל קצת מטרידה אותי העובדה שנראה שמהאתר יש גישה למה שנקרא "פורום האנציקלופדיה" בו חלק מהמשתמשים מציגים את עצמם כקטינים (בני 13-17) ונוהגים לפרסם תמונות של איבר המין שלהם ולשאול את דעת המשתתפים האחרים על האיבר (האם הוא קטן או גדול, נראה תקין או לא וכו'). זה נכון שלגבי חלק מהתמונות רשום שהם הוסרו "לבקשת הצלם לאחר שקיבל תשובה" אבל בדפדוף בדיונים ישנים יותר מצאתי תמונות שלא נמחקו. לציין גם שבעת העלאת תמונה רשום ש-"ניתן להעלות תמונות של איברי מין..." (ועוד דברים) בלי לציין שקיימת הגבלת גיל כלשהי. בין אם הפורום יושב על הכתובת של האתר (אני קיבלתי את הרושם שכן) ובין אם לא, אני לא חושב שויקיפדיה צריכה לקשר לאתרים המאפשרים גישה לתמונות כאלה (שעד היום יצאתי מנקודת הנחה שהם לא חוקיות). יורי - שיחה 19:02, 22 ביולי 2017 (IDT)
  דיון לעיל. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 09:19, 25 ביולי 2017 (IDT)
 18. קודגורו משכנע ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 23:17, 22 ביולי 2017 (IDT)
 19. נעם דובב - שיחה 10:43, 23 ביולי 2017 (IDT)
 20. אילי - שיחה 10:28, 24 ביולי 2017 (IDT)
 21. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 12:42, 24 ביולי 2017 (IDT)
 22. יורי שכנע אותי. ניב - שיחה 18:29, 24 ביולי 2017 (IDT)
 23. Lionster‏ • שיחה 01:33, 25 ביולי 2017 (IDT)
 24. יורי שכנע אותי. --יעלי - שיחה 02:36, 25 ביולי 2017 (IDT)
 25. חמויישֶה - שיחה 15:07, 25 ביולי 2017 (IDT)

דעתם של מי שאינם בעלי זכות הצבעה[עריכת קוד מקור]

לשחזר[עריכת קוד מקור]

 1. Hyuna‏ • שיחה • חציל-צילון • 10:32, 24 ביולי 2017 (IDT)

לא לשחזר[עריכת קוד מקור]

 1. Sima shimony - שיחה 20:01, 20 ביולי 2017 (IDT)
  האם קיימת זכות הצבעה? (לפי בדיקה שלי אין 100 עריכות) Eladti - שיחה 16:35, 21 ביולי 2017 (IDT)
  אין. בורה בורה - שיחה 16:42, 21 ביולי 2017 (IDT)
 2. לעניות דעתי אין חשיבות לאתר ויקיסקס, מופתע שיש ויקיפדים שרוצים לשחזרו ולא, לדעתי זה לא אתר פורנוגרפי אך למרות זאת, לא התרשמתי שיש לו חשיבות. איתי - שיחה 19:28, 22 ביולי 2017 (IDT)
 3. כמו יורי. גם אותי מטרידה העובדה שילדים בני 13 מעלים לפורום של האתר הזה תמונות של איבר המין שלהם ומבקשים חוות דעת עליו. אני בספק גדול אם זה חוקי. 37.26.148.164 19:01, 23 ביולי 2017 (IDT)
 4. אתר פורנוגרפיה זניח ושולי, שמתיימר להיות אתר רציני בתחום החשוב של מיניות. מנוהל על ידי בן אדם אחד פחות או יותר, ואינו כולל מידע ממוסמך (הרי ברור שבעל האתר לא קרא את כל האסמכתאות שמופיעות בוויקיפדיה האנגלית). 5.102.217.185
 5. הרצלייני - שיחה 23:37, 23 ביולי 2017 (IDT)
 6. Danny-wשיחה 20:41, 19 ביולי 2017 (IDT)

תוצאת ההצבעה[עריכת קוד מקור]

25 נגד השחזור, 12 בעד. 67.6% הצביעו נגד, הערך לא ישוחזר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 16:58, 26 ביולי 2017 (IDT)