שיחת משתמש:עוד אחד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מישהו יכול לעזור לי לארכב את דף השיחה שלי בצורה נורמלית ומוצלחת בבקשה?[עריכת קוד מקור]

עוד אחד - שיחה 20:53, 22 ביולי 2019 (IDT)

בבקשה.Face-smile.svg בברכה, גנדלף - 22:25, 22/07/19
תודה רבה רבה! :)

הוספת קישורים לערכים[עריכת קוד מקור]

מתקיים כעת דיון במזנון בנושא חשוב והוא הצפת ערכים בקישורים חיצוניים שנראה לי שכדאי שתקרא כי זה מה שאתה עושה כשאתה א.מוסיף קישורים במקום להוסיף תוכן (למשל בערך של חנה לסלאו היו מלא קישורים ולא ציון אחד בערך עצמו שהיא זכתה בפרס מפעל חיים) וב.מוסיף קישורים שלא מעשירים את הערך כמו 10 מדריכים מעיתונים שונים ל"מקומות שחייבים לראות באמסטרדם" כאילו שלא כל כתבה מביאה בדיוק אותו הדבר, ראיונות עם מושא הערך עם לרוב אותן שאלות או סתם שאלות מטופשות ושטחיות. אתה הופך ערכים לדף חיפוש בגוגל. Carpatianlynx - שיחה 11:44, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

גישותינו שונות. בעיני עריכותַי טובות ומועילות. אין שום בעיה שהדיון יתקיים. כשתהיינה החלטות, אנהג לפיהן. מקווה שגם אתה. עוד אחד - שיחה 13:06, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
תשובתך כמו תרומותיך, חסרת תוכן. אני כבר מחקתי די הרבה קישורים שהוספת, השקעתי בקריאתם והעברתם לה"ש אבל מעכשיו אנקוט שיטה אחרת - קישור למדור רכילות = העפה אוטומטית. Carpatianlynx - שיחה 13:26, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
אתה מתבטא ומתנהל בגסות רוח. מעולם לא קישרתי למדור רכילות. אם תוסיף להפר את הכללים, אפעל לחסימתך. עוד אחד - שיחה 19:07, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
עוד אחד, Carpatianlynx, סליחה על ההתערבות אבל ראיתי את הבקשה של עוד אחד לחסימה ואני חושב שאין צורך להגיע לחסימה על כך, אלא לפתור את זה אחרת. קודם כל, התגובות שמעליי הן אינן לא מכבדות, גם אם לא מסכימים האחד עם השני. באשר לנושא הוויכוח: יכול להיות שכן יתאים להשתמש בכתבה ממדור רכילות ויכול להיות שלא, לדעתי לפחות. אשמח לשמוע עבור מה וכך אוכל להגיד. Carpatianlynx, באשר לטענה שלך על קישורים חיצוניים, לדעתי לפחות:
  • מדריכים מעיתונים ל"מקומות שחייבים לראות באמסטרדם" אכן נשמעים לא שימושיים.
  • ראיונות עם מושא הערך זה לא בהכרח מקור בעייתי, יכול להיות יעיל. מדובר באסמכתא לדברים ממקור ראשון, למה לא?
מה שאני אומר פה כמובן חסר הקשר לערך ולמקרה, אני מדבר באופן כללי ויכול להיות שדברים יהיו אחרת בהתאם לעריכה הספציפית. אבל בכל מקרה, צריך לשמור על שפה מכבדת כלפי עורכים אחרים, ואת זה לא ראיתי פה לפחות. יכול להיות שהיו עוד שיחות קודם ביניכם שאני מפספס. אם כן אשמח לשמוע את התמונה המלאה ולגשר ביניכם. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 19:38, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
אין משהו שהחמצת, המקיסט. הוא התבטא בצורה גסה, פוגענית ומזלזלת, הפר את כללי הקהילה, ויש לחסום אותו. תודה רבה. עוד אחד - שיחה 20:27, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
Carpatianlynx, נא למתן את ההתבטאויות האלו - זה לא עוזר לאיש ולא תורם למיזם. הגישה שלך בנושא הקישורים ברורה, אולם אין סיבה לפנות לעורכים החושבים אחרת בשפה כזו, על אחת כמה וכמה שאפשר לקרוא את דבריך כבוטים יותר משאני חושב שהייתה הכוונה במקור. Dovno - שיחה 21:11, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
טוב אמתן, לא התכוונתי שישמע בוטה מדי אבל כן כביקורת כי הקישורים שנתקלתי בהם, כולל הראיונות "ממקור ראשון" לא הוסיפו שום דבר חדש: לא חדש לערך ולא חדש מחמשת הראיונות הקודמים שכבר היו בקישורים. בנוסף, היו קישורים שנוספו במקום להרחיב את הערך! אני מוצאת שזו שיטה מאוד מפוקפקת לעריכה. קישור אחד מתוך 20 שפתאום מציין שמושאת הערך זכתה בפרס על מפעל חיים כשבערך לא נמצא לנכון להזכיר את זה (תיקנתי כמובן) ואני מבקשת מעוד אחד לקרוא את הקישורים שהוא מוסיף ולשלבם בערך. בשביל הקוראים ובשביל איכות המיזם. Carpatianlynx - שיחה 21:24, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
זאת הפעם השנייה שאת (לא ידעתי שהמדובר במשתמשת) פונה אליי במעין הוראה, כביכול אני חייב לפעול בדרך מסוימת. אני מזכיר לך שזהו פרויקט התנדבותי - למה את חשה שמוטלת עליי חובה להרחיב ערך כלשהו? למה נראה לך לגיטימי לחזור ולהפנות אליי דרישות כלשהן? יש משהו מאוד בעייתי בגישתך, גם אחרי ש"מיתנת" את התבטאויותייך הגסות והמזלזלות.
לגופו של עניין, כל הקישורים שאני מוסיף מהווים עריכות לגיטימיות. ממליץ לך לקרוא את דפי המדיניות בתחום: ויקיפדיה:קישורים חיצוניים וגם את ויקיפדיה:מה ויקיפדיה איננה#ויקיפדיה איננה מאגר קישורים בתשומת לב רבה, ואז תביני שהעריכות שאני מבצע הן לגיטימיות, ואלו שלך, בהן הסרת קישורים טובים שהיו בערך, מהוות השחתה. עוד אחד - שיחה 21:46, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: עוד אחד, גם אני משתגע מזה שאתה כבר שם, כבר יש לך מקור טוב - למה שלא תתרום לערך ותרחיב אותו בעזרת המקור? הוספת הקישורים בהרבה מקרים מזיקה יותר מאשר תורמת. דוגמה שבמקרה קרתה לי ממש עכשיו - בדיוק הוספתי פרט מעניין לערך על בוליווד, וממש זמן דומה לזה שהקדשתי להרחבה בזבזתי גם על ניקוי פרק הקישורים החיצוניים על הדרך (לדעתי היה פרק מחריד במיוחד, כולל לינק לאתר מכירות בהתחבא בין ערימת הלינקים. מזמין את כולם להציץ בהיסטוריית העריכות) - חבל לי שזמן יקר שיכול היה להיות מוקדש להרחבת המיזם מתבזבז על דברים כאלו. מין הסתם אתה אישית מוסיף רק אחוז קטן מכלל הקישורים החיצוניים בויקיפדיה (גם אם כמותית אתה מוסיף מספר לא מבוטל כלל וכלל), ואני מניח שהרבה מהקישורים החיצוניים שCarpatianlynx ואני מנקשים ומתעצבנים עליהם לא קשורים אליך, והרבה מהתסכול שאנחנו מרגישים מהנושא לא קשור אליך - אבל חלק כן. לכן אני מניח שגם היא וגם אני פעמיים הגענו אליך בנפרד ובלי תיאום (ובוודאי לא במקרה, עם הכמות שאתה מוסיף...) כשאנחנו מלאים בתסכול, מה שבטח התבטא ב"טונים". לקחת נשימה עמוקה לפני שכותבים בויקיפדיה זה תמיד רעיון טוב, ואני תמיד מזמין את כולנו לעשות זאת, אבל אותך אני מזמין לעקוב באדיקות אחר הדיון במזנון, כדי שכאשר הכללים ישתנו בקרוב בתקווה - שתהייה מעודכן ולא תמצא את עצמך מפר בטעות את הכללים החדשים.
נ.ב. רגע לפני שלחצתי "אנטר" הצצתי בתרומות האחרונות שלך ונכנסתי להוספה האחרונה שלך לקישורים חיצוניים - בערך עוגב תחת הכותרת "הכלי האסור: העוגב בתרבות היהודית" - והנה, זוהי כבר היום הפרה של הכלל "כאשר רוצים להוסיף קישור חיצוני אשר דן רק באספקט צר של הערך, יש להוסיף אותו כהערת שוליים בצמוד למשפט המתאים" בויקיפדיה:קישורים חיצוניים, מכיוון שהכתבה לא עוסקת בנושא העוגב כולו ("קישור חיצוני יעסוק בהרחבה בנושא הערך כולו, או בנושא הקשור לחלק ניכר מהערך") ולכן אני משחזר את העריכה שלך, וקורא לך לרענן נהלים. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:11, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
הרבה פעמים אני רואה משהו בעיתון ורוצה להוסיף תוכן, ואז מבחין שעוד אחד הקדים אותי בחצי יממה בהוספת קישור חיצוני. כפי שאמר, הוא לא חייב להוסיף תוכן לערך, והוספת קישורים חיצונים אינה נוגדת את הכללים. לפעמים קורה שהוסיף קישור ממוקד מדי שלא מתאים להוסיף כקישור חיצוני, ואז אפשר להעיר לו או יותר טוב לתקן ולהעזר בכך שהוסיף קישור זה, אך לא לתקוף אותו באופן שיגרום לו למפח נפש Nirvadel - שיחה 22:05, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
אני מסכים שהצורה שCarpatianlynx הגיבה בתחילה הייתה לא לעניין. היא גם הבינה את זה והגיבה כבר בצורה ראויה יותר. עם זאת, עוד אחד, עריכות של משתמשים אחרים שנועדו כדי לתרום לערך אינן בגדר השחתה, גם אם איך מסכים עמן. בדיוק בגלל שמדובר בפרויקט התנדבותי, מי שמתנדב כאן לתרום מרצונו לערכים כדי להעשיר אותם ולא בא על מנת לפגוע בערכים או ליצור ערכי הבל, אינו משחית. מה גם שאיני מבין את הבקשות הסדרתיות שלך לחסום אותה, גם אחרי השיחה פה. היא דיברה בטון מתאים לשיחה לאחר מכן ולא היה כל צורך לכך.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:09, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
Nirvadel, אני גם חשבתי ככה, אבל אם תציץ בארכיון תראה שהערתי לו בעבר והפצרתי שישנה גישה, אבל מילותיי נפלו, לתחושתי, על אזניים ערלות. בנוסף, במקרה היום דגמתי את התוספת האחרונה שלו, והיא הפרה את הכללים. במדגם לא מייצג שעשיתי לפני כמה חודשים (עת הערתי לו והפצרתי) התרשמתי שבערך שליש או חצי מהקישורים שהוא מוסיף לא עומדים בנהלים הנוכחיים. באותה עת נאלצתי לצאת לחופשת-ויקי לא צפויה, וגם היום אין לי זמן לרדת לעומק הדברים (כי בזבזתי יותר מדי זמן על ניקוי קישורים חיצוניים מערכים...), אבל אני מנחש (והלוואי שאני טועה) שאם נבדוק את הדברים מול הנהלים המעודכנים, נגלה הפרה סדרתית של חלקם, וספציפית אלו שציינתי בתגובתי למעלה. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:17, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
איש השום, אני חוזר על דברים שכבר כתבתי: קראתי בעיון את דפי המדיניות הרלוונטיים ואני מוסיף אך ורק קישורים שלעניות דעתי עומדים בנהלים ובקווי המדיניות. בהתייחס לדברים אודות אתרי מכירות וכו' - מעולם לא הוספתי קישורים כאלו. אתם מנכשים קישורים רבים, ובצדק, שלא אני הוספתי. כשאתם מסירים קישור שהוספתי אני עצמי, קרוב לוודאי שאתם פוגעים באיכות הערך. עוד אחד - שיחה 22:21, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
אגב, אוסיף ואציין שגם אני עצמי מנכש קישורים שאינם ראויים ואינם מוסיפים. אני לא בעד הוספת סיטונית של קישורים באשר הם. אני בעד שיהיו בערך קישורים שמעשירים אותו ומעבים את ההבנה אודות הנושא. עוד אחד - שיחה 22:23, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
איש השום, אני חושב שבאופן כללי התועלת מקישוריו עולה על הנזק בהרבה. יחד עם זאת אני מוכן לקחת על עצמי ואם עוד אחד אתה מסכים, לעשות בדיקה מעמיקה ולראות אילו עריכות היו טובות ואילו לא, כשהמטרה היא ללמוד מכך 22:27, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
"כשאתם מסירים קישור שהוספתי אני עצמי, קרוב לוודאי שאתם פוגעים באיכות הערך"? אתה במיזם שכל אחד יכול לערוך עריכה של כל אחד, עליך לקבל תרומות של אחרים, גם אם לפעמים הן כוללות שחזור של עריכה שלך. נכון, זה לא נעים כשזה קורה, אבל כל עוד הדבר אינו סותר את חוקי ויקיפדיה, ונועד לשפר את הערך, אין כל רע בזה ואף להיפך- אמורים לעשות זאת.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:29, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
הסרתי קישורים שעוד אחד הוסיף ולא פגעתי בערכים. לא מחקתי אותם במחי יד. השקעתי המון זמן בלקרוא אותם, להרחיב את הערך, להעביר להערות שוליים איפה שהגיוני הצורך במקור ומחיקת המיותרים. בכתבות תיירות למשל מחקתי כתבות ישנות והשארתי את אלו מ-2019 שהוא הוסיף ועדיין אני מטילה בספק הצורך לכתבת תיירות מחמשה עיתונים שונים קריצה Carpatianlynx - שיחה 22:30, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
Carpatianlynx , תלוי, כתבה המתאימה להערת שוליים ספציפית אפשר אולי להשאיר אותה. צריך לבדוק כל מקרה פרטנית. באיזה ערך מדובר? אשמח לעזור לטפל בנושא.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:37, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
בערך אמסטרדם Carpatianlynx - שיחה 22:43, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
עוד אחד, Carpatianlynx, הסתכלתי על הקישורים ואיני מבין מדוע הם הוספו לשם מלכתחילה: ויקיפדיה אינה מדריך תיירותי. יש להוסיף קישור אם יש צורך להשתמש בו כהערת שוליים או אם הוא יתרום לערך איכשהו, כלומר להסתכל על הערך קודם ולראות מה יתאים לו, לא ההיפך. עוד אחד, אשמח לשמוע את השיקולים להוסיפם.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:56, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
זו גם דעתי אבל בתור התחלה רק הסרתי את מדריכי התיירות מ- 2000 עד 2018. אגב, זה תקף לכל עיר תיירותית בעולם. ראה למשל קופנהאגן, פריז, ברצלונה Carpatianlynx - שיחה 23:05, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
אני מסכים, ראיתי קישורים חיצוניים שמיותרים לדעתי בנושאי תיירות גם בשאר הערכים שציינת. אך למחוק אותם כשידוע שישנה התנגדות לכך גם עלול לגרור למלחמת עריכה, ועל כן יש לחכות לתגובתו של עוד אחד בנושא. מקווה שלאחר מכן נוכל להגיע להסכמות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:16, 11 באוגוסט 2019 (IDT)
נדמה לי שאולי התפספסה תגובה שלי למעלה יותר (בגלל התנגשות עריכה), בה אני נותן דוגמה לקישור-חיצוני שהתווסף ושהפר את הכללים באופן ישיר. איש השום (Theshumai) - שיחה 00:52, 12 באוגוסט 2019 (IDT)

אני הרבה פעמים רוצה בעצמי להוסיף קישור ואני רואה שעוד אחד כבר הוסיף ואני נהנית מכך ומרוצה שתוכן חשוב לא ייאבד ויגיע אלינו. ההוראות שניסתה קארפט להנחית עליו במעלה דף שיחה זה מאוד לא ראויות למרות שאני מבינה שזה מדאגה ואכפתיות מהצפת קישורים לא מועילים, אבל זה ממש לא צורה לדבר. אני דנה לכף זכות שזה נובע מהיותה חדשה יחסית. הדיון במזנון כבודו במקומו מונח, פה בדף שיחה היה חוסר כבוד מוחלט. יעלי - שיחה 23:52, 11 באוגוסט 2019 (IDT)

ברור ש"עוד אחד" כבר הוסיף אותו. הוא מוסיף קישור כמעט לכל כתבה שקשורה לערך, אז מדי פעם קורה שמתווספים קישורים טובים. הבעיה היא שברוב המקרים אין זה המצב. אני מסכים עם כל מילה שכתבה Carpatianlynx. אולי הייתי בוחר להתנסח בצורה אחרת, אבל אני לגמרי מרגיש הזדהות עם הדברים שלה. הוספה רובוטית של קישורים פשוט מזיקה. פסקת הקישורים החיצוניים היא לא תחליף לחיפוש בגוגל. אפשר ואף רצוי להוסיף קישורים חיצוניים, אך יש להוסיף קישורים איכותיים בלבד. לאגור עוד ועוד קישורים זה לא משהו שמביא תועלת, בייחוד כאשר יש ערכים שמספר הקישורים שבהם הוא ענק. חלק גדול מהקישורים הופכים ללא אקטואליים אחרי זמן מה. אחרים מהווים כפילות אחד של השני. במקום להוסיף עוד ועוד קישורים, צריך להרחיב באמצעותם את הערך ולהשתמש בהם כהערות שוליים. אין בעיה כאמור עם הוספה של קישורים מקיפים ואיכותיים. עמרישיחה 00:12, 12 באוגוסט 2019 (IDT)
יעלי, לשמחתי תוכן חשוב לא ייאבד ויגיע אלינו בזכות גוגל Face-smile.svg אין ייתרון לפרק קישורים חיצוניים גדוש מדי על פני חיפוש פשוט בגוגל. רק כשהתחלתי להיעזר יותר בויקיפדיה האנגלית התחלתי להבין את החשיבות של הפרק הזה, ולהבין כמה הוא מתפספס אצלנו. אם יש קישור שממש רוצים להוסיף לערך בשביל להעשיר את העורכים העתידיים, ואין זמן או שלא יודעים לאן להוסיף - תמיד אפשר להוסיף לדף השיחה של הערך, כמו שבמקרה לגמרי עשיתי אתמול בשיחה:אסלאם. איש השום (Theshumai) - שיחה 01:01, 12 באוגוסט 2019 (IDT)

חסרונך[עריכת קוד מקור]

היום חסרונך הורגש בכך שלא הוספת מידע לערכים. הדבר נכון שבעתיים אצלי לאחר שהעיתון לא הגיע היום לזף דלתי (פעם שנייה בחודש האחרון ביום שישי!) ולא נחשפתי לכתבות שיכולות להופיע כקישורים חיצוניים או כהערות שוליים. לכן אני קורא לכך לשקול שנית את פרישתך Nirvadel - שיחה 00:27, 17 באוגוסט 2019 (IDT)

רק עכשיו ראיתי את הודעת הפרישה. עוד אחד, אין סיבה לפרוש. אתה צריך להתקרר קצת מהעצבים ולחזור לפעילותך המבורכת. הכתבות שאתה מוסיף לערכים שנמצאים אצלי במעקב הן בשבילי תמיד בגדר הפתעה מרעננת ומענינת. Liad Malone - שיחה 01:42, 17 באוגוסט 2019 (IDT)
גם אני, שההיכרות שלי עם עוד-אחד קצרה ומלאת-חיכוך, הצטערתי במידת מה לראות את הודעת הפרישה - אתה באמת נראה לי אדם נחמד. יחד עם זאת, מאחר שמדובר בנושא אשר הופך בהדרגה לטעון (לפחות 3 דיונים בנושא במזנון בחצי השנה האחרונה, ומגמה מסתמנת של הקשחת מדיניות), הייתי מציע לך, אם תחליט לחזור, לשקול שינוי דפוס התנהגות - לא להוסיף קישורים לכתבות בפרקי הקישורים החיצוניים, אלא בדף השיחה. ניתן אפילו לפתוח פסקה שתהייה בדפי שיחה של הרבה ערכים בשם "קישורים מעניינים" ולהוסיף לשם המון-המון קישורים מעניינים, שאולי יום אחד מישהו יחליט לפתח בעזרתם את הערך - וכך בינתיים הם לא "יעמיסו" על הערך ויהפכו את הפרק לכזה שבו קישור מרוכז למלא מאמרים בנושא של דוקטור לתחום מתחבא בין כתבות שחלקן נישתיות ומזמן לא אקטואליות ולפעמים "צהובות" מרכילות (וזה רק חלק מהבעיה, לדעתי). וכמובן - פעולה כזו לא תמשוך אליך את האש שמשך הדפוס הקבוע שלך, ועדיין ה"מנויים" לכתבות שאתה מעלה יוכלו לראות זאת בערכים אחריהם הם עוקבים. איש השום (Theshumai) - שיחה 01:53, 17 באוגוסט 2019 (IDT)