קארי (סרט, 2013)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קארי
Carrie 003 2013.jpg
כרזת הסרט
מבוסס על: קארי מאת סטיבן קינג
בימוי: קימברלי פירס
תסריט: רוברטו אגירה סאקאסה
עריכה: לי פרסי
שחקנים ראשיים: קלואי מורץ
ג'וליאן מור
ג'ודי גריר
מוזיקה: מרקו בלתרמי
צילום: סטיב ידלין
מדינה: ארצות הברית
הקרנת בכורה: 17 באוקטובר 2013 (בכורה ישראלית)
18 באוקטובר 2013 (בכורה עולמית)
משך הקרנה: 100 דקות
שפת הסרט: אנגלית
תקציב הפקה: $30,000,000
הכנסות: $84,790,678

קאריאנגלית: carrie) הוא סרט אימה אמריקאי. סרט זה הוא אדפטציה קולנועית לספר "קארי" מאת סטיבן קינג, וכן גרסה מחודשת של הסרט קארי של בריאן דה פלמה משנת 1976. הסרט יצא לאקרנים ב-17 באוקטובר 2013.

עלילת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט מתחיל בפרולוג. בשנת 1995, מרגרט וייט כורעת ללדת בביתה, לאחר שבעלה עזב אותה. לאחר שמרגרט מצליחה ללדת, היא לוקחת מספריים, במטרה להרוג את התינוקת, אך בהחלטה של הרגע האחרון, היא מניחה את המספריים ומאמצת את התינוקת לחיקה.

לאחר 18 שנים, בשנת 2013, קארי וייט היא תלמידת תיכון בשנתה האחרונה, שסובלת מהצקות חוזרות ונשנות על ידי תלמידים אחרים בתיכון, בראשות נערה פופולרית בשם כריס הרגנסן. בביתה, קארי סובלת מההתעללויות של אמה המטורפת והדתית-קנאית, מרגרט. ההתעללויות של מרגרט אינן רק פיזיות, והיא כופה על קארי להתפלל בארון התפילה הביתי.

יום אחד, אחרי שיעור שחייה, קארי חווה את המחזור הראשון שלה במקלחות המשותפות, ובגלל חייה המגוננים, היא צועקת לעזרה במחשבה שהיא גוססת. שאר הבנות מבחינות במצוקה שלה, ומתחילות לצחוק עליה תוך כדי זריקת טמפונים ותחבושות היגיינות אליה, בזמן שהנערה הפופולרית והאכזרית, כריס הרגנסן, מצלמת אותה ליוטיוב באייפון שלה. מיס דסג'רדן מספיקה להתערב ולהציל את קארי, אך לא לפני שנורה מתפוצצת ברקע. במשרד המנהל, מיס דסג'רדן והנרי מורטון מודיעים לקארי שייצטרכו להתקשר למרגרט, אך קארי המבוהלת גורמת לקולר שבמשרד להתפוצץ. בבית, מרגרט מאמינה שהמחזור של קארי בא אליה כעונש על מעשיה וכופה עליה להיכנס לארון התפילה. מתוך ניסיון נואש להשתחרר, קארי מצליחה לגרום לסדק בדלת הארון, והיא ומרגרט מופתעות על כך. קארי מבינה שיש לה יכולות טלקנטיות.

בינתיים, מיס דסג'רדן מענישה את הבנות שהתעללו בקארי, באימוני ספורט למשך שבוע, באזהרה כי בת שתיעדר מן העונש לא תוכל להיכנס לנשף הסיום. אך כריס, שמתעלמת מאזהרתה של מיס דסג'רדן, איננה מופיעה לעונש. לאחר מכן היא מביאה את אביה עורך הדין שיבטל נגדה את העונש. בו בזמן, מיס דסג'רדן מגלה שתקרית המקלחת של קארי הועלתה ליוטיוב, אך כשאביה של כריס מבקש את האייפון שלה על מנת להוכיח את חפותה, כריס עוזבת בסערה את משרד המנהל. או אז, כריס מחליטה לתכנן יחד עם החבר שלה, בילי נולאן, נקמה בקארי. במקביל, בזמן שקארי ממשיכה לאסוף מידע על כוחותיה החדשים, סו סנל, שמרגישה אשמה על מה שעשתה לקארי, משכנעת את החבר הפופולרי שלה, טומי רוס, להזמין את קארי לנשף. טומי משתכנע ומנסה להזמין את קארי, שבתחילה חושדת שזוהי מתיחה, אך מסכימה להצעתו. כשקארי מודיעה לאמא שלה שהזמינו אותה לנשף, מרגרט מנסה להניא אותה מללכת לנשף בטענה ש"הם כולם יצחקו עלייך", אך קארי חושפת בפניה את הכוחות החדשים שלה, מה שגורם למרגרט להאמין שהשטן משתמש בקארי ככלי קיבול, אך נאלצת להסכים לקארי ללכת לנשף. בזמן שקארי עושה את ההכנות לנשף, כריס ובילי שוחטים חזיר ואוספים את דמו לתוך דלי כחלק מהנקמה בקארי.

בליל נשף הסיום, קארי הנרגשת מסתובבת בסלון בזמן שמרגרט מנסה ניסיון אחרון למנוע ממנה ללכת לנשף, אך לפני שהיא עוזבת, קארי משתמשת בכוחותיה כדי לדחוף ולנעול אותה בארון התפילה. בנשף, קארי מרגישה כשווה בין שווים, ואף מופתעת מכך שהיא וטומי נבחרים למלך ומלכת הנשף (דבר שמתברר כרמאות בבחירות כדי שכריס תוכל לממש את הנקמה). בינתיים, סו יושבת בביתה וחוששת שנכנסה להיריון מטומי. כשקארי ניצבת ביחד עם טומי על הבימה, כריס ובילי משחררים את החבל. בו בזמן, סו מספיקה להגיע לנשף לאחר שהבינה את המסר שכריס שלחה לה, אך לפני שהיא מספיקה לעשות משהו, מיס דסג'רדן, שרואה אותה, מסלקת אותה מהאולם ונועלת את הדלת כדי שסו לא תוכל "להפריע". הדלי מלא הדם נשפך על קארי והורג את טומי. קארי המזועזעת, שרואה את סרטון תקרית המקלחת שלה על מסכי הבד, נזכרת במילים שמרגרט אמרה לה, ולחרדת התלמידים וצוות המורים, נועלת את דלתות האולם כדי שאף אחד לא יוכל לברוח ונוקמת בהם אחד אחד. לאחר שמותירה את המבנה להישרף, קארי עוקבת אחרי המכונית של כריס ובילי, מה שמשכנע אותם לדרוס אותה. קארי משתמשת פעם נוספת בכוחותיה על מנת לבלום בכח את המכונית, מה שגורם למותו של בילי. לאחר מכן, קארי מרימה את המכונית, לחרדתה הגדולה של כריס שיושבת בפנים, וזורקת אותה לתחנת דלק באזור שמתפוצצת, ובכך קארי הורגת את כריס.

בבית, קארי רצה לעבר ארון התפילה, ומגלה כי בזמן שהייתה בנשף הסיום, מרגרט הצליחה לפרוץ את הדלת ולהשיג סכין. מרגרט מספרת לקארי על כך שהיא נולדה כתוצאה של אונס שאביה של קארי ביצע בה לאחר שהשתכר. לאחר מכן, כשהן כורעות להתפלל, מרגרט דוקרת את קארי בכתפה עם הסכין, אך קארי ההמומה גורמת לסכיני המטבח להינעץ אל תוך ליבה ובכך הורגת אותה. קארי, שמבינה את כל מה שעשתה, מתחילה למוטט את הבית על עצמה, אך לפני שמצליחה בכך, סו מגיעה בכוונה להציל אותה. קארי, המשוכנעת שסו היא האשמה בכל מה שקרה, רוצה להרוג אותה. אך שקארי קוראת את מוחה באמצעות טלפתיה, היא מגלה שלסו יש תינוקת שהיא נושאת ברחמה, ומודיעה לסו על כך. קארי, שמחליטה לרחם על סו ולא להרוג אותה, דוחפת אותה אל מחוץ לבית, וממוטטת את הבית עליה ועל גופתה של מרגרט. בחוץ, סו ההמומה, שממששת את הבטן שלה, מבינה שקארי קראה את מוחה והצליחה לגלות שיש לה תינוקת לפניה.

יום לאחר מכן, סו מעידה בבית המשפט על הטרור שקרה בנשף הסיום. בזמן הקריינות של העדות שלה, סו מבקרת בקבר של קארי. היא מניחה פרח לבן על הקבר, ולאחר שהיא עוזבת, הקבר נסדק.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • מקס טופין - ג'קי טלבוט
  • קייל מק - קני גרסון
  • סינתיה פרסטון - אלינור סנל
  • ג'פרסון בראון - מר אולמן
  • קונור פריס - פרדי הולט
  • דמטריוס ג'וייט - ג'ורג' דוסון

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיתוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

במאי 2011 הוכרז באופן רשמי כי "קארי" יותאם מחדש.[1] מפיקי הסרט שכרו את המחזאי רוברטו אגירה סאקאסה לכתוב תסריט. לצד קלואי מורץ, שתשחק את קארי ,[2] ג'וליאן מור גם תככב בתור אמא של קארי, מרגרט וייט, וגבריאלה ויילד תככב בתור סו סנל.[3]

מוזיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מרקו בלתרמי נבחר להלחין את הקטעים המוזיקליים של הסרט, לאחר שבסרט הקודם עשה זאת ג'ון פאוול.

שחרור[עריכת קוד מקור | עריכה]

תאריך השחרור הראשוני היה ב-15 במרץ 2013, אך בינואר 2013, תאריך השחרור הוזז ל-17 באוקטובר 2013.

חברת "SONY" קיימה מפגש של "מבט ראשון" על הסרט ב-13 באוקטובר 2013, על מנת לבחון את התרשמות הקהל מן הסרט. בעקבות האירוע, קויים מפגש פאנל עם הבמאית, ועוד כמה מחברי הצוות.

הטריילרים ששוחרו לסרט, כללו בתוכם מספרי טלפון שהובילו את המתקשרים למפגשים מדומים עם דמויות מהסרט.

מדיה ביתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט יצא לאור ל-DVD ול-Blu-ray ב-14 בינואר 2014. גרסת הBlu-ray של הסרט כוללת מספר סצנות שנמחקו ואף סוף חלופי לסרט. בסוף החלופי, סו יולדת את התינוקת שלה, תוך כדי שהיא סובלת מכאבים קיצוניים ויוצאי דופן. כשהיא רואה את היד של קארי יוצאת מרחמה במקום התינוקת, היא צורחת באימה. צורחת באימה, סו מתעוררת בזרועותיה של אימה, כדי לגלות שהיה לה סיוט. הסוף החלופי בא להראות איך סו התערערה מבחינה נפשית ושרוייה בהלם נוראי לאחר ליל הנשף.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ‎‎‎Kit, Borys‎‎ (19 במאי 2011). ‎‎‎‎‎‎‎‎‎"MGM, Screen Gems Team for 'Carrie' Remake"‎‎‎‎‎‎. The Hollywood Reporter‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎.‎ 
  2. ^ ‎‎‎Fleming, Mike‎‎ (27 במרץ 2012). ‎‎‎‎‎‎‎‎‎"MGM Formally Offers Lead Remake Of Stephen King’s ‘Carrie’ To Chloe Moretz"‎‎‎‎‎‎. Deadline.com‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎. בדיקה אחרונה ב-29 במרץ 2012‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎.‎ 
  3. ^ ‎‎‎‎‎‎‎‎"Julianne Moore And Gabriella Wilde Board Carrie Remake"‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎. CinemaBlend.com‎‎‎‎‎. 14 במאי 2012‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎. בדיקה אחרונה ב-19 באוגוסט 2012‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎.‎