שיחה:המירוץ למיליון (תוכנית טלוויזיה ישראלית)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שימו לב[עריכת קוד מקור]

לערך באנגלית - en:HaMerotz LaMillion. לדעתי הערך בעברית צריך להיות פשוט תרגום של הערך האנגלי. לדעתי, הוא מצוין ומפורט (אולי יש מקום לקצץ בפירוט המשימות כי זה פשוט לא מעניין). חייבים חייבים את המסלול של המירוץ, ואת טבלת ההדחות לפי קטעי-מירוץ. זה פשוט חובה. חבל לי שבערך הזה חסר על המידע הזה, שאנשים מחפשים. נכון שהערך באנגלית הוא מוגזם, אבל תאמינו לי שזה לא יכול להפריע. אין מה לחסוך בויקיפדיה - יש פה אינסוף מקום לאחסון! למה לחסוך כל הזמן? זה דברים חשובים. מצטער על כל הבלאגן עם החזרה על העריכות, אבל פשוט ממש חשוב לי שהערך יראה יפה נקי מסודר ומפורט וחורה לי שאנשים צרי עין. יפתחשיחה 21:50, 7 בפברואר 2009 (IST)

ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, לא מאגר מידע לאנשים המעוניינים להתעדכן באירועי הפרק האחרון. דניאל ב. 22:02, 7 בפברואר 2009 (IST)
אני בעד... תראה לדוגמה את שיחה:האח הגדול (תוכנית טלוויזיה ישראלית)#טבלת הדחות. תמיד מעצבן אותי מחדש שערכים מהסוג הזה נחשבים "סוג ב'" בוויקיפדיה העברית. ‏SuperboiTalk‏ 22:08, 7 בפברואר 2009 (IST)
זה לא ערך סוג ב', אבל צריך להיזהר לא להפוך אותו לכזה. דניאל ב. 22:12, 7 בפברואר 2009 (IST)
דיון על זה כבר ערכו כאן, אבל כלום לא השתנה מאז. אפילו בדפי פירושונים נוהגים להעביר את סדרות הטלוויזיה לסוף הרשימה, גם אם שם הסדרה הוא שם דף הפירושונים בלבד, בניגוד לשאר הערכים ברשימה (הידוענים, ג'ורדן, החברה הגבוהה...). ‏SuperboiTalk‏ 22:21, 7 בפברואר 2009 (IST)
לגמרי צודק. יפתחשיחה 22:13, 7 בפברואר 2009 (IST)
דניאל ב. סיכם היטב את דעתי. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:02, 7 בפברואר 2009 (IST)
גם אני מסכים לגמרי!, לא רק שזה אבסורד שהערך באנגלית של התוכנית טוב יותר מהערך בעברית, הערך באנגלית הוא המקובל ברוב השפות והגרסאות השונות של התוכנית! אז למה שלא יהיה גם ככה בערך בעברית!? דן234 - שיחה 18:03, 14 ביולי 2013 (IDT)

הורדת הגנה[עריכת קוד מקור]

אפשר להוריד את ההגנה מפני העריכה, כי נגמרה מלחמת העריכה. יפתחשיחה 12:04, 13 בפברואר 2009 (IST)

הטבלה[עריכת קוד מקור]

מתנגד לה בתוקף רב. אנחנו אנציקלופדיה ולא אתר התוכנית. מספיקה הרשימה הנוכחית. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:16, 14 בפברואר 2009 (IST)

אנציקלופדיה צריכה לתת מידע. הרשימה הנוכחית בכלל מיותרת כי מה יעזור שמות של 20 אנשים בערך? זה ממש מיותר. יפתחשיחה 19:18, 14 בפברואר 2009 (IST)
ודאי שרשימה של המתמודדים עוזרת. לעומת זאת, טבלה ובה מעקב אחר הדירוג שלהם לא עוזרת אלא רק מוסיפה מידע טפל ומיותר שלאחר תום התוכנית יהפוך ללא רלוונטי בעליל. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:19, 14 בפברואר 2009 (IST)
צודק ברוקולי. הטבלה הזאת מכערת את הערך ומדרדרת אותו המתאים למעמד עיתון. גילגמש שיחה 19:20, 14 בפברואר 2009 (IST)
אז לאחר תום התוכנית תוריד את הטבלה. יפתחשיחה 19:20, 14 בפברואר 2009 (IST)
לא חשוב אם התכנית הסתיימה או לא. אין להפוך את האנציקלופדיה לעיתון מעריצים לבני טיפשעשרה. גילגמש שיחה 19:21, 14 בפברואר 2009 (IST)
אני בטוח שהערך לגבי מאיץ החלקיקים בז'נבה או משהו מדעי אחר, מתעדכן גם בפרטים קצת פחות חשובים ומתעדכנים. יפתחשיחה 19:23, 14 בפברואר 2009 (IST)
הטבלה מספקת את מירב הפרטים על התוכנית בפורמט קליט ומושך. יחסיות האמת • כ' בשבט ה'תשס"ט 19:29:39
בדיוק. יפתחשיחה 20:07, 14 בפברואר 2009 (IST)
זו אנציקלופדיה לא הבלוג של התוכנית. המידע העדכני על הדירוגים הוא טפל, אקטואלי מידי וחסר כל רלוונטיות לעתיד. דניאל ב. 21:47, 14 בפברואר 2009 (IST)

מסכים עם יחסיות. Ldorfman - שיחה 02:16, 15 בפברואר 2009 (IST)

אפשר לשקול להוסיף את הטבלה לאחר שהתוכנית תסתיים. כרגע הטבלה מיותרת מהסיבות שפורטו כבר. יורי - שיחה 02:25, 15 בפברואר 2009 (IST)
בהישרדות 10 הגענו לפורמט מעקב מקובל. אפשר לעשות זאת גם פה. שתומכי הטבלה יציעו משהו בדף השיחה, נעבוד על זה ביחד, ונצא עם משהו מוסכם. חגי אדלרשיחהל-92 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ד' באדר ה'תשס"ט • 18:38, 27 בפברואר 2009 (IST)

אמנם לא היתה פה עדיין הסכמה לגבי הפורמט הרצוי, אולם באו משתמשים והכינו טבלה מפורטת ביותר, כדוגמת זו שיש בערך האנגלי. הטבלה המושקעת הכילה את כל המידע הרלוונטי לצופה, באופן שיהווה תיעוד טוב גם לאחר תום העונה. לאחר כמה שיפורים בה, בא לפתע ברוקולי, ובהינף יד והקשה אחת במקלדת, הסיר את כל ההשקעה. הטיעון היחיד שציין היה בתקציר העריכה: "מה ויקיפדיה איננה". איני תמים ויודע אני בדיוק למה האדון ברוקולי התכוון. בכל זאת, אני שואל "מה ויקיפדיה הינה?" - האם אין היא מקור מידע מקיף, בו ראוי להופיע מידע מעודכן? האם אין להתחשב בהשקעה רבה שנעשתה לפני הסרה מיידית והחלפה בטבלה פשוטה, שאולי יש בה מידע, אולם אין הוא ממצה כמו זה שהיה קודם לכן? האם אין פעולות כגון אלו מותירות רושם רע מאוד בקרב משתמשים חדשים שעמלו על כך? מה הנזק הגדול באופן בו היו הדברים מוצגים? בדקתי, ומסתבר שתרומתו של ברוקס לערך הסתכמה עד כה במספר שחזורים למצב קודם ומחיקות בלבד, ללא שום הוספת פרטים - פשוט מחיקות ומחיקות. האם ראוי כי משתמש שאלו הן כל "תרומותיו" לערך, ימחק מידע רלוונטי כזה ויכתיב לאחרים את דרכו, ועוד כאשר זו שנוייה במחלוקת? אם אין לו להוסיף, שלא יהרוס - שיעבור להתעסק בערכים אחרים. עולות במוחי עוד כמה שאלות, אולם לצורך ההגעה לפואנטה, אחסוך אותן מכם. מביא אני כאן את המידע כפי שהופיע עד דקות ספורות מתום התוכנית היום. מקווה אני שיפתח כאן דיון אמיתי, ואם יש צורך, לאחריו גם הצבעה (והרי יש אינפלציה באלו לאחרונה, לא מעט בגלל המשתמש שפעולתו נדונה כאן).

טבלת ההתקדמות במרוץ כפי שהיתה עד 22:57, 4 באפריל 2009:

הצוותים הבאים מתחרים במירוץ למיליון, כאן מוצגים השמות שלהם, הקשר ביניהם, מיקומם בקטעי המירוץ ומי ביצע כמה משימות מחסום. אם ליד מיקום הצוותים כתוב: (לא רשמי), המשמעות היא שהמספר המוצג אינו מייצג את המיקום הסופי שלהם בקטע המירוץ.

צוות סוג קשר מיקום (ע"פ קטעי מירוץ) ביצועי
מחסומים
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
שי וגיא שותפים עסקיים 7 2 2 5 4 1 שי 3, גיא 3
תום וגיל בת ואביה החורג 5 4 4 4 6 2 תום 3, גיל 3
מיה ועמיחי מאורסים 1 1 3 1 1 3 מיה 2, עמיחי 4
הדס וענבל חברות בלונדיניות 4 8 7 3 3 4 הדס 4, ענבל 2
מיכל ורן נשואים עם 3 ילדים 3 3 5 2 2 5 מיכל 3, רן 3
יעל ואליאנה חברות 2 6 6 6 5 6 יעל 3, אליאנה 3
חנה ומרגלית קיבוצניקיות מעמק הירדן 9 9 1 ק' 7> 7 חנה 2, מרגלית 1
ענבל ואלן אקסים 8 5 8 8< ענבל 2, אלן 2
אשר ומאור חברים ללימודים 10 7 9 אשר 2, מאור 1
לירן וילנה מלכות יופי 6 10 לירן 1, ילנה 1

הערה: חנה ומרגלית הודחו מהמירוץ עקב מחלה שחלתה בה מרגלית בתחילת קטע המירוץ, ובעטיה לא יכלו לסיים את הקטע. לפיכך, נאלצו לעזוב את המירוץ.

 • אדום מסמן שהצוות הודח.
 • 'ק ירוק מסמן שהצוות זכה להשתמש בקיצור דרך. מספר קטע מירוץ ירוק מסמן שקיצור דרך היה זמין אך לא נעשה בו שימוש.
 • קו תחתון כחול מסמן שהצוות הגיע אחרון בקטע ללא הדחה. מכיוון שהגיע אחרון, כל הציוד והכסף נלקח ממנו לקטע המירוץ שלאחר מכן.
 • > מסמן שהצוות בחר להשתמש ב"עצור"; < מסמן את הצוות הנעצר ב"עצור"; <> ליד מספר קטע מירוץ מסמן מסמן ש"עצור" היה זמין בו אך לא עשו בו שימוש.


בתודה, Ldorfman - שיחה 00:54, 5 באפריל 2009 (IDT)

זה ממש לא רלוונטי מה הוא תרם לערך (תאר לך שכשתתקן ערך שאני כתבתי, אני אשחזר אותך ואשאל מה אתה תרמת לערך לפני שבאת לתקן כך?). מכל מקום, הטבלה הזו ("חברות בלונדיניות"?! ללא ספק.) לא כל-כך גרועה בעיניי, אבל העובדה שהערך עוקב אחרי התוכנית כמו מדור רכילות של עיתון לא מוסיפה לערך בעיניי. שילובה בסוף העונה או משהו לא יזיק בעיניי. מכל מקום, אני לא חושב היה צורך להתנסח כך, גם אם אתה לא מסכים עם דרך התנהגות מסוימת. ירוןשיחה 01:07, 5 באפריל 2009 (IDT)
לגבי ההתנסחות, אני מניח שחלק ממנה קשור לכך שזוהי התנהגות אופיינית לאותו משתמש. קיבלתי את הערתך לגבי נושא התרומה לפני שחזור, אם כי עדיין, אם שחזורים בלבד והסרת מידע שמשתמשים אחרים כתבו הם הפעולות היחידות שלו בערך, יש בזה טעם נפגם, כאשר הוא מסיר טבלה שכזו.
המידע בערך צריך להיות מעודכן, כפי שחובת העדכון חלה על העוסקים בכל ערך בויקיפדיה. מדוע אם כך, שהמידע לא יוצג בטבלה שכזו גם במהלך התוכנית? Ldorfman - שיחה 01:20, 5 באפריל 2009 (IDT)
כאמור, אישית הטבלה לא מאוד מפריעה לי. אני פשוט לא חושב שהערך צריך לעקוב תוכנית אחרי תוכנית, אבל כמו שאמרתי, זה לא עקרוני מבחינתי. ראה למשל ליגת העל בכדורגל, שם אין טבלה (והיא יותר פופולרית להערכתי מן התוכנית המדוברת; אך אני מודה שיש הבדל בין השניים). הדירוג הסופי כן מעניין, למשל, אבל הדירוג אחרי כל תוכנית - לא לגמרי. ולבסוף, אינני רואה בערך הזה ערך חשוב, לכן גם הוויכוח הזה אינו מהותי בעיניי, לכן אפרוש ממנו בשלב זה. ירוןשיחה 01:29, 5 באפריל 2009 (IDT)

טבלת המיקומים שהוספתי הייתה כדי לתת לדף משמעות. אם המירוץ למיליון ישראל הוא ישראלי, אז למה שבערך האנגלי יתנו מידע מפורט ואנחנו לא? הדף יבש ואין פה מידע כלל. לא רוצים טבלה לא צריך! הוספתי את הטבלה רק כדי להיות מדויק יותר. לי לפחות, לא שווה יותר לערוך את הדף הזה כי יש מה להוסיף ולאחר מחיקת הטבלה, הדף שוב שומם מאין כמוהו. משתמש:Duncanilשיחה Duncanil - שיחה 13:44, 5 באפריל 2009 (IDT)

אני אישית אוהבת את הטבלה הזאת. היא נותנת מידע על הכל! ולמשתמש ברוקולי, אין לך זכות רק אם אתה מתנגד, לבטל אותה ורק אחר כך לשמוע דעות של אחרים. אם שמת לב, אתה וגילגמש היחידים שבכל תוקף מתנגדים לטבלה. ההשקעה של Duncanil לא הייתה לשווא, ואין לך זכות כלל למחוק ולמחוק כל הזמן, כי בדף העריכה לא ראיתי שהוספת משהו. נכון שגם אני לא תורמת לערך, אבל אני מעריכה כל השקעה שעשו כאן, והמחיקה הזאת היא בכלל לא השקעה. תבין שהדף הזה לא בבעלותך כלל, ואם לא הוספת כלום אתה לא יכול ככה סתם להחליט שאתה מוחק. ולפי מה שאמר [[משתמש:Ldorfman|Ldorfman] שיחה אמיתית תתקיים בהצבעה דמוקרטית. אז אני בעד החזרת הטבלה! Ronatel - שיחה 16:26, 5 באפריל 2009 (IDT)

הטבלה שבערך מספיקה לדעתי. חשוב מי הודח מתי, ופחות חשוב מי הגיע איפה באיזה קטע. גם ככה, כשתיגמר התחרות זה לא יעניין יותר מדי. בכוכב נולד, שפופולרית בהרבה, אנחנו לא מפרטים כל מה שהיה, ולמעשה יש לנו ערך אחד על כל העונות. לא כל פרט מידע שקיים צריך להיות כאן, צריך קצת פרופורציה. yanshoofשיחהבואו לאמץ ערכים יתומיםדרוש:אחראי חדש לסדנה לגרפיקה 16:46, 5 באפריל 2009 (IDT)
ינשוף, תחילה איני בטוח שכוכב נולד "פופולארית בהרבה" - התוכניות אינן משודרות במקביל, כך שלא ניתן לבחון זאת. מעבר לזה, בטבלה שהצגתי כאן, קיים מידע הייחודי למירוץ למליון. בכוכב נולד, גם אם קיימות הדחות, אין אלמנטים של טקטיקה מהסוג הקיים כאן (ראה למשל "מחסום"), או משימות מסוגים שונים. ללא כל כוונה לזלזל ב"כוכב נולד", שם בכל תוכנית שרים - אמנם שירים שונים, אולם עדיין, זו תחרות שירה בלבד (ושוב, ה"בלבד" אינו מלשון זלזול, אלא מכך שזה אופייה של התחרות - שירה ולא שירה פלוס מטלות נוספות). Ldorfman - שיחה 22:33, 5 באפריל 2009 (IDT)
באתי לכתוב את דעתי, אבל אז גיליתי שכבר השורה הראשונה של ינשוף מסכמת היטב את דעתי. גרציה. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:39, 5 באפריל 2009 (IDT)

תעשו מה שאתם רוצים, הערך האנגלי מספק יותר מידע וכן גם בעונות האמריקאיות יש טבלה כזו וגם בעונות שהסתיימו. הטבלה עדיפה על פירוט מלא של המשימות על מנת להציג פרוטוקול של כל צוות במירוץ. תחשבו לפני המחיקה שהטבלה הייתה באנגלית ולקח לי גם זמן לתרגם אותה, כי תרגום טבלה בויקיפדיה זה לא כמו ב-Word או Excel, וגם לפני ההדחה החמישית שיניתי את סדר הצוותים בטבלה ולקח לי זמן. לפני מחיקה ושחזור תחשבו שהתבצעה כאן השקעה על מנת להביא מידע רלוונטי לצופה. תצביעו בעד הטבלה או נגדה, תצביעו מה שאתם רוצים. רק תחשבו על מה שאמרתי Duncanil - שיחה 11:14, 6 באפריל 2009 (IDT)

הבעיה הכי גדולה שלי עם מחיקת הטבלה היא שאין שום בעיה שהיא תופיע זה לא "תופס מקום" בויקיפדיה או משהו כזה, זה לא יכול להזיק. אולי היא לא הכי חשובה (למרות שלדעתי היא כן) אבל זה באמת כל כך לא משנה אם היא תופיע, היא לא מזיקה לערך! היא לא מזיקה לויקיפדיה! אז למה שלא תהיה שם? אגב אני תרגמתי את הטבלה עוד בתחילתו של הערך ואחרי השקעה רבה היא נמחקה כליל, היה גם ויכוח אך אני, בוגר שכמותי, ויתרתי. כשאני רוצה לדעת מידע על תוכניות טלוויזיה אני נכנס לויקי האנגלית כי פה אין שום מידע (גם תוכניות אמריקאית אך גם ישראליות, למשל הישרדות 10), וחבל. יפתחשיחה 10:42, 8 באפריל 2009 (IDT)

דונקיאל אני תומך בדעתך 100% לעורכי ווקיפדיה ישראל הייקרים,הטייה שלכם שכל דבר פה יהיה כמו ערך באנצקלופדיה הורס את כל הערכים פה. איך תגידו שבוויקיפדיה האמריקאית עושים כאלה דברים בחוקיות ופה רק נוטים להראות הכל על שחור לבן. לדעתי הענין של הטבלה והכל אפילו שזה הורס קצת מהערך הווקיפדי,עדיין ייתן הרבה יותר מידע מאשר קצת שיעוממומים. למשל בווקיפדיה האמריקאית כתוב איפה כל צוות היה,מה המשימות ותמונות מהמדינות שהיו,אבל פה כותבים רק באיזה מדינות היו שזה לא עוזר לערך הזה. כמו כן הטבלה,בטבלה האמריקאית הכל מסודר בסדר שנעים לעין ורואים מי הודח ומי ניצח אבל פה זאתי טבלה של ילדים בכיתה א' שממש מעצבן לראות אותה. אם אתם רוצים תשאירו את הערך ככה אבל הערך ככה נראה הרבה יותר מכוער,מה לעשות וויקיפדיה היא לא אנציקלופדיה של ספרים,ואם אתם עדיין רוצים לנטות שזה יהיה כערך אנציקלפודי אז פשוט תכתבו בערך "המירוץ למיליון,תוכנית ריאלטי" והנה ככה כותבים ערך מילוני!. (נכתב על-ידי אלמוני ב-10:43, 8 באפריל 2009)

המשפט "הטייה שלכם שכל דבר פה יהיה כמו ערך באנצקלופדיה הורס את כל הערכים פה" מעיד עד כמה חסידי הטבלה לא מבינים ויקיפדיה מהי. מטרתנו אינה לספק מידע באשר הוא, אלא רק מידע אנציקלופדי. דניאל ב. 16:10, 9 באפריל 2009 (IDT)

אז איך תסביר את זה שבוויקיפדיה האמריקאית יש את הטבלה ועוד כל מיני דברים? רק שתדע שוויקפדיה העברית נוצרה מהאנגלי אז קח את זה דניאל לחומר מחשבה. Play38 - שיחה 21:28, 9 באפריל 2009 (IDT)

אנחנו בהחלט לא פרויקט תרגום לעברית של ויקיפדיה האנגלית (אם כי שני האתרים מופעלים על ידי אותו גוף), שכלל אינה אנציקלופדיה. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:32, 9 באפריל 2009 (IDT)
בזה אני מסכים עם ברוקולי. Ldorfman - שיחה 02:37, 10 באפריל 2009 (IDT)

סתם קוראים לאתר הזדה wikipedia the free encyclopedia מבחינתי זו טענה בערותית וחסרת כל קשר למציאות לטעון זאת Exx8 - שיחה 23:39, 16 באפריל 2009 (IDT)

בוררות ו/או הצבעת מחלוקת[עריכת קוד מקור]

היות ואין התקדמות, אני מציע להתקדם דרך בוררות ו/או הצבעת מחלוקת. יש לצדדים בורר מועדף? חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ט"ו בניסן ה'תשס"ט • 18:23, 8 באפריל 2009 (IDT)

אני בעד הצבעה, אולם רק לאחר שהדבר יפורסם גם במזנון. אולי כדאי להמתין לעוד דעות... Ldorfman - שיחה 15:58, 9 באפריל 2009 (IDT)
הנושא פורסם במזנון. נקווה לקרוא עוד דעות. Ldorfman - שיחה 16:05, 9 באפריל 2009 (IDT)
המקום המתאים להודעה כזאת הוא בלוח מודעות. דניאל ב. 16:10, 9 באפריל 2009 (IDT)
גילגמש כבר העביר זאת לשם ואכן, כך זה צריך להיות. Ldorfman - שיחה 17:55, 9 באפריל 2009 (IDT)

בוררות תחילה[עריכת קוד מקור]

 1. חגי אדלרשיחהל-72 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ט"ז בניסן ה'תשס"ט • 04:49, 10 באפריל 2009 (IDT)
 2. ומבקש להתעלם מבובות הקש. ירוןשיחה 23:38, 14 באפריל 2009 (IDT)

הצבעת מחלוקת וזהו[עריכת קוד מקור]

 1. אני לא מוכן ללכת על מישהו שיחליט לנו, הצבעה זה הכי הוגן Duncanil - שיחה 15:25, 10 באפריל 2009 (IDT)
 2. יפתחשיחה 16:28, 10 באפריל 2009 (IDT)
 3. Ronatel - שיחה 19:58, 10 באפריל 2009 (IDT)

אממממ סליחה על השאלה אבל בנוגע להצבעה,מה הסימון של בעד או נגד? Play38 - שיחה 15:55, 11 באפריל 2009 (IDT)

מי שבעד אפשרות כלשהי, שפשוט יחתום במקום הרלוונטי. Ldorfman - שיחה 03:49, 12 באפריל 2009 (IDT)
בכל מקרה אני בעד הטבלה Play38 - שיחה 16:01, 13 באפריל 2009 (IDT)
אוי, אתם כל כך מתיימרים להיות אינציקלופדיה "אמיתית" ולהגן על הפרוייקט שאתם פוסלים כל ידע שלא לטעמכם, ויקיפדיה העברית כל כך שנונה וכל כך איכותית שהגירסא התאית שאין לה סנטימטר קשר למירוץ הישראלי מכילה רשימה של ההדחות, איזו התנשאות ובשפה העממית "התפלה והאקטואלית מדי" איזוישראליות! Exx8 - שיחה 23:32, 16 באפריל 2009 (IDT)

איפה אפשר להצביע? הגאון2000 - שיחה 10:07, 16 ביולי 2013 (IDT)

אין לך זכות הצבעה. חזרתישיחה 10:27, 16 ביולי 2013 (IDT)

משהו מגוחך...[עריכת קוד מקור]

תגיד לי איך זה שהוויקיפדיה האמריקאי מספק יותר מידע מאשר אנחנו על התוכנית הזו? אצלהם כתוב גם את ניתוח המירוץ ואיפה כל זוג היה ואצלנו זה נושא ממש יבש.. הייתי מציע לכם ואולי גם אני אוכל לעזור לעשות ניתוח מירוץ.(גם כן איך עושים פה "חתימת משתמש" כמו שאתם עושים...)

דבר ראשון חתימת משתמש עושים על ידי 4 פעמים "טילדה" שזה בעצם הסימן הזה ~ .אם תעשה את זה 4 פעמים ברצף זה יחתום לך. דבר שני, גם אני בעד הטבלה המפרטת את מיקום הצוותים לפי קטע מירוץ אבל יש פה מתנגדים רבים. ואתה יכול להסתכל על הפיסקה הקודמת, יש בה דיון שלם על הטבלה הזו.יפתחשיחה 16:56, 24 בפברואר 2009 (IST)

אוקי. אגב הסתכלתי בכתבה מעיתון הארץ והעורך של התוכנית אמר שהגמר עדיין אל צולם ויצלום אחרי שישדרו את כל התוכנית שצילמו בעולם. זה הכרחי להוסיף את זה? Play83 - שיחה 18:29, 27 בפברואר 2009 (IST)

זה אכן פרט חשוב ואם תביא לו את הסימוכין, נוכל להוסיפו. חגי אדלרשיחהל-92 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ד' באדר ה'תשס"ט • 18:36, 27 בפברואר 2009 (IST)

מוזר כי כשאני הוספתי את זה מחקו לי את זה (אני לא יודע בנתיים איך לעשות את המספר בחזקה כדי שיקשר למקור =/),בכל מקרה הנה הכתבה בה כתוב את http://www.haaretz.com/hasen/spages/1059455.html

ויש שם משפט ממפיק הסדרה שהוא אומר "The finale of the Israeli program has not yet been filmed. it will take place only after the program is being broadcast and the contestants will have become familiar faces to the public. אני מקווה שיוסיפו פרט חשוב זה במהרה Play83 - שיחה 14:17, 28 בפברואר 2009 (IST)

צודק, תוסיף את זה. אני זה שמחקתי את זה בטעות כי לא ראיתי את המקור, אז כתבתי "דרוש מקור". אם יש מקור בטח ובטח שיש מקום לכתוב על זה בערך, אז בבקשה. יפתחשיחה 18:52, 28 בפברואר 2009 (IST)

אשמח לעשות זאת אבל אני לא ידוע איך לעשות את התפנית מקור של המשפט (יש את המשפט ואחריו יש מספר קטן מעליו)..

זה נקרא הערת שוליים, תוכל ללמוד על מהותה בויקיפדיה:הערות שוליים, ואת הכלים הטכניים ליצירתה של הערת שוליים תמצא בעזרה:הערת שוליים. יפתחשיחה 20:40, 28 בפברואר 2009 (IST)

בסדר תודה רבה Play83 - שיחה 22:05, 28 בפברואר 2009 (IST)

שמות צוותים[עריכת קוד מקור]

למה שלא יהיו שמות המשפחה? חי ◣ 28.02.2009, 20:44 (שיחה)

כתבתי את זה גם בתקציר עריכה, מתחת הכותרת "הצוותים" רשומים השמות של הצוותים ולא השמות של האנשים שמרכיבים אותם. בתוכניות זו לצוותים קוראים לפי השמות הפרטיים של חברי הצוות, ולכן ברשימה יצוין שם הצוות כפי שמופיע בתוכנית. למשל הצוות "לירן וילנה" מורכב מלירן כוהנר וילה ראלף. יפתחשיחה 22:49, 28 בפברואר 2009 (IST)
שימוש בשמות הפרטיים בלבד מתאים יותר לאתר של הזכיינית. כאן יש להשתמש בשמות המלאים. חי ◣ 28.02.2009, 23:43 (שיחה)
לא מדויק. צוותים יכולים לבחור לעצמם גם שם, זכור לי למשל השם "צוות גואידו" מהתוכנית הראשונה בפורמט האמריקאי. חגי אדלרשיחהל-92 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ה' באדר ה'תשס"ט • 04:05, 1 במרץ 2009 (IST)
נכון ובגרסה הישראלית לכל הצוותים קוראים בשמותם הפרטיים. יפתחשיחה 08:32, 1 במרץ 2009 (IST)

פרק הגמר[עריכת קוד מקור]

היו שני פרקים, וגם בתבנית זה נספר כשני פרקים. אם כן, למה צויין רק אחד? חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ג בסיוון ה'תשס"ט • 22:29, 14 ביוני 2009 (IDT)

איפה צויין רק אחד? יפתחשיחה 18:04, 15 ביוני 2009 (IDT)
בעריכה זו. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ד בסיוון ה'תשס"ט • 19:24, 15 ביוני 2009 (IDT)
יכול להיות שהפרק הראשון של הגמר צולם אז, והפרק השני הוא זה שצולם עכשיו? או שאולי זו טעות.. יפתחשיחה 20:44, 15 ביוני 2009 (IDT)
שניהם צולמו ביחד. אני משחזר. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ד בסיוון ה'תשס"ט • 20:45, 15 ביוני 2009 (IDT)
למעשה, אחד הוגדר באופן רשמי כ"ההזנקה לגמר" ורק האחרון כ"גמר". לפיכך, רק אחד, האחרון היה הגמר. מאיפה הבטחון ששני הפרקים צולמו באותה עת? Ldorfman - שיחה 01:05, 17 ביוני 2009 (IDT)

ערך מעניין[עריכת קוד מקור]

ערך מאוד מעניין 85.65.172.37 14:16, 13 באוגוסט 2011 (IDT)

כמה הערות[עריכת קוד מקור]

לא נראה לכם בציון ההבדלים בין הגרסאות קצת קטנוני להציג הבדלים בתרגום??

משימות ה"מעקף" (Detour) נקראות בגרסה הישראלית "צומת" ו"מעבר מהיר" (Fast Forward) נקראת "קיצור דרך".

התרגום המילולי לא נוגע לקהל הישראלי ולכן שינוי מעט את השמות, אבל זה שינויים קוסמטיים קטנים שאין שום צורך להזכיר אותם. (טוב שלא הזכירו שהכתוביות סיום בגירסה האמריקאית הן באנגלית)

נקודה נוספת - האם באמת יש הצדקה להזכיר טענה של איזה ארגון קיקיוני? הם לא באמת הצליחו לעורר עיניין אמיתי עם הניסיונות שלהם להרוויח כמה שורות בעיתון, אין סיבה לתת להם פרס כזה בתוך אנציקלופדיה. (נכתב על-ידי אלמוני ב-00:15, 8 בנובמבר 2011‏)

מספר עורכים שבדקו את הערך לא מצאו סיבה להסיר את המידע לגבי תרגום המונחים. גם אני סבור שלא יזיק להשאיר את הפרטים הללו. אגב, כאשר הפרטים האלה נכתבו, הצופים בארץ הכירו את הגרסה האמריקאית של התוכנית (שמספר עונות שלה כבר שודרו עד אז בארץ בערוצי הכבלים), ואת הגרסה הישראלית רק החלו לשדר. משום כך, מנקודת מבטו של הכותב, ושל אלה שבאו אחריו, היה רצון להסביר איך נקראים המונחים המוכרים לאחר ה"גיור" שלהם. יש הבדל במשמעות של השמות ולכן כאמור, המידע נשמר בערך.
לגבי הביקורת שנמתחה מצד ארגון "להב"ה" עם תחילת שידורה של העונה השנייה, דבריהם אוזכרו במספר גופי תקשורת באינטרנט ובטלוויזיה. משום כך, הם זכו לחשיפה מסויימת ומצאנו לנכון לאזכר אותה בערך, גם אם הארגון מוגדר על-ידך כ"קיקיוני". ‏Ldorfman‏ • שיחה 01:13, 8 בנובמבר 2011 (IST)

הווה ועבר[עריכת קוד מקור]

בפתיחה כתוב ש"העונה השנייה שודרה.... ועד לינואר 2012" אך עדיין לא הגענו לינואר.. יש להבדיל גם בעריכת ערכים בין עבר להווה. תודה, דודג' - שיחההצטרפו למיזם המקורי האמין! 19:39, 8 בדצמבר 2011 (IST)

הוצגו כ[עריכת קוד מקור]

האם הצמד בר ואינה הוצגו כ"חברות בלונדיניות", אסנת וכרמית הוצגו כ"תימניות" ועקיבא וענהאל הוצגו כ"זוג דתי נשוי"? אם לא, יש להסיר. אם כן, כמה עלוב. חי ◣ 10.02.2012, 12:17 (שיחה)

מקומות בסיום המירוץ[עריכת קוד מקור]

קשה להבין את המקומות שאליהם הגיעו הזוגות- רשום ראשונה, שנייה ולא ברור שמדובר בהדחה ראשונה ושנייה- הרבה יותר ברור יהיה פשוט להמשיך את המקומות- משמע תום ואדל -מקום רביעי, התימניות-מקום חמישי והילך- מה דעתכם?מוטי שמר - שיחה 08:43, 12 בפברואר 2012 (IST)

"צבעתי" בצהוב את השורות של המתמודדים שהגיעו לגמר והוספתי את המילה "הדחה", כדי להסביר שזוהי ההדחה השנייה, ההדחה השביעית וכו'... אני מניח שכעת זה ברור יותר. ‏Ldorfman‏ • שיחה 16:23, 12 בפברואר 2012 (IST)
בהחלט, תודה. מוטי שמר - שיחה 18:07, 12 בפברואר 2012 (IST)

שינוי שם הערך[עריכת קוד מקור]

הסרתי את התבנית מהערך - נהוג להציבה בדף השיחה. אין לי דעה בנוגע לשינוי השם. ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 21:25, 23 במרץ 2012 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד. אין תוכנית טלוויזיה בשם "המירוץ למיליון ישראל". התוכנית שמשודרת בערוץ 2 נקראת "המירוץ למיליון". וכאשר יש כמה פירושים אפשריים לאותו השם - מבדילים ביניהם באמצעות סוגריים. כך מקובל, ועל כן - אין מקום לשינוי שם ערך זה. קולנואני - שיחה 19:10, 25 במרץ 2012 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד מסכים עם קולנואני. דוגמא נוספת לכך ניתן למצוא ב"הישרדות (תוכנית טלוויזיה ישראלית)" ו"הישרדות (תוכנית טלוויזיה אמריקאית)". ‏Ldorfman‏ • שיחה 01:29, 28 במרץ 2012 (IST)
Symbol support vote.svg בעד השם ארוך מידי ואף אחד לא יחפש באמת "תכנית טלויזיה ישראלית". וגם אני יכול לתת דוגמאות - The Voice ישראל או האח הגדול ישראל. Danel2012 (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום
Symbol comment vote.svg הערה: הדוגמה האח הגדול ישראל לא טובה - זהו לא שמו של הערך. ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 16:22, 28 במרץ 2012 (IST)

מאחר וחלף יותר משבוע, ומאחר והדיון הזה מיצה את עצמו ולא מתקדם, ומאחר ולא התקבלה החלטה בעד שינוי שם הערך - אני מסיר את תבנית שינוי השם. מי שרוצה להביא לשינוי שם ערך זה - מוזמן לעשות זאת באמצעות הצבעת מחלוקת. קולנואני - שיחה 20:44, 4 באפריל 2012 (IDT)

תיקונים קטנים[עריכת קוד מקור]

הי, הפרס למקום השלישי בעונה השניה היו 2 לילות במלון בארץ. המפיק הראשי הוא גרגורי בקרמן 85.250.85.210 00:10, 16 בספטמבר 2012 (IDT)

בלאגן[עריכת קוד מקור]

רציתי לומר שבערך הזה יש הרבה מאוד בלאגן, חוסר עונה 2 חוסר פרטים והרבה שטויות וכול רגע משנים את העריכות וזה מקשה על העבודות ותיקונים והוספת מידע על העונה הנוכחית. Gabiarakelian - שיחה 19:16, 14 ביוני 2013 (IDT)

שלום לכולם,

למרות שקטלו את הרעיון הזה כבר בשיחה פה אני מסכים לגמרי עם מה שכתוב פה למעלה תחת הכותרת "שימו לב", והבעתי בטעות שם את דעתי בנושא, אז אני לא מבין למה לא עושים את המקובל ברוב השפות האחרות גם כאן (יש שם עוד הרבה מידע טוב ונחוץ שיכול רק לסדר ולהוסיף)?! דן234 - שיחה

חוסר מידע[עריכת קוד מקור]

בעונה 1 בקושי כתוב משהו חוץ מהטבלה בהשוואה לעונה 2 שבה כתוב הרבה יותר! הגאון2000 - שיחה 10:06, 16 ביולי 2013 (IDT)

חסר פירוט על הצוותים[עריכת קוד מקור]

למה אין את שמות המשפחה של הצוותים -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

רגע לפני הגמר הערב[עריכת קוד מקור]

האם קניון קריק - הכוונה ל - Oak Creek Canyon, הנמצא ב - Sedona אשר באריזונה? 77.125.13.64 17:22, 31 באוגוסט 2013 (IDT)

יש יותר מדיי תמונות בערך על העונה הרביעית[עריכת קוד מקור]

מילא היה הרבה מה לכתוב אז תמונה תואמת פה ושם. 95.86.78.48 23:14, 7 בינואר 2015 (IST)

טעות בנקודות הסיום[עריכת קוד מקור]

בנקודות סיום, התבלבלת[העורך\עורכת] במיקום של נקודות 5ו-6,המיקום הפוך,שבדיה זה 5 והלנסיקי זה 6

מקור: דווח על ידי: 79.177.113.20 07:28, 18 בפברואר 2015 (IST)

תוקן. תודה! בורה בורה - שיחה 10:20, 18 בפברואר 2015 (IST)

שגיאת כתיב[עריכת קוד מקור]

אני חושבת שיש שגיאת כתיב במסגרת הממוזערת: "בעונה 4: מיליון שקלים וכן "חופשה אקזוטית" לזוכים, פרסים שטבעם לא נחשף בתוכנית למקום השני והשלישי", לדעתי צריך להיות: שטיבם. Yonina - שיחה 13:05, 29 במרץ 2015 (IDT)

בוצע תוקן. תודה. Ldorfmanשיחה 02:39, 5 באפריל 2015 (IDT)

שגיאת כתיב[עריכת קוד מקור]

בפסקה "שינויים בעונה הרביעית" השורה השלישית המילה הראשונה כתוב ללראשונה, במקום לראשונה. אנא תקנו את הטעות--90אני - שיחה 16:22, 29 במרץ 2015 (IDT)

טבלת סדר הגעת הזוגות לנקודת הסיום[עריכת קוד מקור]

בטבלת סדר הגעת הזוגות ישנו בזבוז מקום פונטי מיותר במקום לבצע את מה שנעשה בטבלה בגרסה האנגלית של ויקיפדיה בערכים של 5 העונות השונות של התכנית המכילה סימנים ומקרא. לדוגמא: למשל לרשום שהזוג קיבל עצור בקטע מירוץ מסוים אז שיהיה את הסימן < בצבע צהוב כפי שיש בויקיפדיה האנגלית. Danbus43Maalit72,‏ 20 במאי 2016 12:17

שלום דן,
החל המעונה החמישית, נוסיף טבלה נוספת לערך, ביוזמתו הברוכה של גיא, בה יופיע פירוט של מיקום הזוגות השונים בתום כל שלב. זו תהיה התוספת בעונה הנוכחית, לאחר שבכל עונה, הוספנו משהו חדש לפרק העוסק בה, שלא היה בעונות הקודמות. בעבר היתה התנגדות לשיבוצה של טבלה מעין זאת (ראה לעיל), אולם אני מניח שכעת, ניתן יהיה לשלבה החל מעונה 5. עם זאת, לא מובטח שהטבלה תהיה זהה, או אף דומה, לזו שבוויקיפדיה האנגלית. ויקיפדיה העברית אינה חיקוי של המיזם הראשון של הקרן. היא עצמאית לחלוטין בקבלת החלטות לגבי מה שיופיע בה ואיך שיופיע. הינך מוזמן לעזור לשפר את הטבלה, כמו גם את יתר הערכים בוויקיפדיה, וגם להביע את דעתך על השינויים הנעשים, אולם טיעון של "שם יש ופה אין" אינו רלוונטי. Ldorfmanשיחה 15:48, 20 במאי 2016 (IDT)
היי, Ldorfman, השם שלי הוא לא גיא, שם המשתמש שלי הוא שם המשפחה שלי - גייסט, והאות Y, ולמה אי אפשר לעשות זאת גם בעונות הקודמות? אני זוכר את הסדר ברוב הטבלאות Gaisty1115 - שיחה 23:17, 21 במאי 2016 (IDT)
Gaisty1115, הסיבה מאוד פשוטה: ויקיפדיה היא אנציקלופדיה ולא אתר מעריצים. אנו מציגים מידע מבוסס - לא כזה הנשען על זכרון. מלבד זה, יש לנו מה שאנו מכנים "גרסה יציבה" שכוללת מידע שהעורכים שלנו אישרו - בין אם בתיקונים או בהסכמה ללא תיקונים. עניין הטבלה כבר נדון בעבר והייתה החלטה לגבי זה. לא נשנה כעת סדרי עולם. פנינו לעתיד. Ldorfmanשיחה 23:49, 21 במאי 2016 (IDT)
היי, Ldorfman, אני יודע ואתה צודק, התכוונתי שמה שאני זוכר אני מעדכן ומה שאני לא זוכר אני מעדכן מהוויקיפדיה האנגלית, דבר אבסורדי שהטבלאות הללו מופיעות בוויקיפדיה האנגלית ולא גם בעברית.Gaisty1115 - שיחה 20:02, 22 במאי 2016 (IDT)
ודרך אגב, אין טבלה באתר התוכנית, אפילו הצוותים לא זוכרים את המקום שאליו הגיעו פרט להדחה שלהם.Gaisty1115 - שיחה 20:05, 22 במאי 2016 (IDT)
תיקנתי לנקודות 1 ו-2 כי גם ככה ירשמו בהמשך נקודת הסיום השלישית ולא השנייה ברומא.Gaisty1115 - שיחה 12:49, 23 במאי 2016 (IDT)
נעדכן את מה שיהיה בעתיד. לא את מה שהיה בעבר.
אין צורך לציין פה כל שינוי. הדיון בדף השיחה עסק בצורך בטבלה חדשה וזה הכל.
יש גבול לכמות המידע שניתן לכלול בערך שעוסק בתוכנית באופן כללי, על כל עונותיה. בוויקיפדיה האנגלית בחרו לייחד ערך נפרד לכל אחת מהעונות ולכן שם יש מקום לפירוט נרחב יותר. Ldorfmanשיחה 23:17, 24 במאי 2016 (IDT)
דרך אגב, חשבתי כבר על חידוש נוסף במידה ותצא עונה 6, לוח ההצבעה - שנמצא בכל עונה בוויקיפדיה האנגלית, בידיעתי שזוהי אנציקלופדיה עבור חיפוש מידע, אבל רעיון זה בא אך ורק בתור ניסיון לחדש בכל עונה.Gaisty1115 - שיחה 22:27, 8 ביולי 2016 (IDT)

אין לי בעיה שהטבלאות של סדר הגעת הזוגות לנקודת הסיום יהיו החל מעונה 5, אבל תחשבו שייצאו נגיד 15 עונות... אז הטבלה של עונה 5 לא תהיה כזאת רלוונטית, אז למה שלא לעשות גם מעונה 1 סליימי90 - שיחה 08:45, 17 בספטמבר 2016 (IDT)

שלום לכולם, ככתוב שבכל עונה מוסיפים משהו חדש, אז בעונה 6 מתווספת גם טבלת לוח ההצבעה של כל קטעי המירוץ בנוסף לטבלת סדר ההגעות. בברכה Gaisty1115 - שיחה 21:06, 21 באוקטובר 2017 (IDT).
תודה ובהצלחה, Gaisty1115‏! Ldorfmanשיחה 10:50, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
יש לי חידוש לעונה 7 במדיה ותצא - לוח תוצאות של משימות הדו-קרב.Gaisty1115 - שיחה 23:05, 4 בנובמבר 2017 (IST)
עורכים נוספים, שלום
בהודעה הקודמת הצעתי טבלה נוספת (על החידוש בפרק העונה השביעית של הערך).
Ldorfman, מחכה לאישורך בעניין ההצעה, Gaisty1115 - שיחה 23:09, 22 ביולי 2019 (IDT).
Gaisty1115, לא בטוח שהבנתי את הצעתך והאמת היא שהמקום בו היא נכתבה הוא מקום "לא מזמין". הסיכוי שמישהו יבחין בהצעה שלך בסופה של שיחה שנחתמה לפני שנה וחצי, כשנוספו עוד דיונים מאז, הוא נמוך מאוד. אם מדובר בעניין שדורש דיון, במצב מעין זה, ראוי תמיד לקיימו תחת כותרת חדשה. עם זאת, אם זהו נושא פעוט, האמת היא שהדיון מיותר. לעצם העניין, אם הבנתי נכון, אתה מציע להעמיס עוד טבלה, החל מהפרק על העונה השביעית? טבלת של תוצאות משימות דו-קרב היא די מיותרת לטעמי, אבל לא אתנגד להוספתה, בבחינת "שיהיה". הדו-קרב הראשון של העונה היה זה מאתמול - בתלבושות הפינגווינים. נכון? אם זה כך ולא שכחתי משהו, לא תהיה בעיה להוסיף טבלה אם אתה חושב שזה נדרש. Ldorfmanשיחה 01:17, 23 ביולי 2019 (IDT)
Gaisty1115, בקשה אחת: לפני שיבוץ הטבלה בערך, אנא הצג כאן את הדרך בה אתה חושב שהטבלה החדשה צריכה להראות, כדי שנהיה בטוחים שיש לה מקום בצורה אליה אתה מתכוון. כך, אם לאנשים יהיה משהו להעיר לגבי צורתה, זה יוכל להיעשות עוד טרם השיבוץ בערך ולחסוך בעיות מיותרות. תודה. Ldorfmanשיחה 15:02, 23 ביולי 2019 (IDT)

דיווח על טעות - סדר הזוגות בתום המשימה הראשונה[עריכת קוד מקור]

בסדר ההגעה לסופרלנד נפלה טעות, אדריאנו ומונדה הגיעו למקום ה-4 (אצלכם נרשם 5) ואילו דור וספיר הגיעו למקום ה-5 (אצלכם נרשם 4). בדף שהצגתם, סדר ההגעה הפוך ממה שקרה בפועל. בברכה, עזרא

מקור:על סמך הצפייה בתכנית. דווח על ידי: עזרא 84.111.109.79 13:45, 11 ביוני 2016 (IDT)

בוצע תוקן. תודה. Ldorfmanשיחה 23:21, 14 ביוני 2016 (IDT)

הזוכים בעונה החמישית[עריכת קוד מקור]

אתם מעדכנים את הערך? משום מה הוא הפך להיות דף מוגן. ג׳וזי ואלכס מקום שלישי הבנות שני והאבא והבן מקום ראשון. אסף - שיחה 23:29, 26 בספטמבר 2016 (IDT)

שגיאת כתיב[עריכת קוד מקור]

בעונה השישית כתוב "לייעד". צריך להיות "ליעד".

הגנת הדף נגד השחתה[עריכת קוד מקור]

אני באמת חושב שצריך להוריד את ההגנה על הדף בגלל שבכלל לא משחיתים אותו. אם תקחו את כל הערכים על תוכניות אחרות כמו: הישרדות, האח הגדול, אקס פקטור, דה וויס, רק רוצים לרקוד, הכוכב הבא, הכל אפשר לערוך באופן חופשי! ולא נערכת שם שום השחתה! יש לאנשים הרבה מה להוסיף וזה מונע מהם לעשות את זה. מקווה שתתחשבו. סליימי90 - שיחה 20:13, 29 באוגוסט 2017 (IDT)

אפשר להוסיף שהעונה השישית תתחיל ב21.10 לפי דף הפייסבוק של המירוץ למליון 0בון100 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה ב-17:13, 30 בספטמבר 2017
נכון, מתחילים להגיד זאת כבר בפרסומות סליימי90 - שיחה 20:30, 5 באוקטובר 2017 (IDT)
סליימי90, לצערי הדף הזה יכול להיות מושחת מהר יותר מכל תוכנית ריאליטי אחרת, מכיוון שיש כאלו שיכניסו יעדים ללא הוכחות או ינסחו חלקים באופן קלוקל באופן חוזר ונשנה כמו בלוח ההצבעה של העונה הנוכחית שיש כאלו שמשנים את הניסוח ל-"הודחו" במקום "הדחה + מספר סידורי" או יגרמו להתנגשות עריכה בכל פעם שאני עורך את הדף, וזו הסיבה למה לדף הזה צריכים לשים הגנה ואפילו להגביר אותה. בברכה, Gaisty1115 - שיחה 23:13, 4 בנובמבר 2017 (IST).

עריכה בהקדם[עריכת קוד מקור]

שלום לכל מי שעורך במקביל אליי,
כל מי שרשם שמור ומור פרשו, נא לא לעשות את זה שוב עד שזה לא קורה בשידור!
אני מחשיב את העריכות שנעשות טרם הדבר קרה אלא רק כשמועה ללא הוכחה - כהשחתה.
אז נא לא לערוך דברים שטרם שידרו בתוכנית. בברכה, Gaisty1115 - שיחה 21:28, 28 באוקטובר 2017 (IDT)

פיצול הערך לערך כללי וערכי עונות[עריכת קוד מקור]

עורכים יקרים שלום,
אני רוצה לשמוע את דעותיכם לנושא חשוב זה
לדעתי אפשר לפצל את הערך לפי עונות כמו שנעשה עם ערך "האח הגדול" בפורמט הישראלי.
אנא חשבו ברצינות ותנו דעתכם על נושא זה.
תוכלו להגיב על כך גם בדף השיחה הפרטי שלי. בברכה, Gaisty1115 - שיחה 00:28, 7 בינואר 2018 (IST).

 • Symbol support vote.svg בעד לפיצול לפי עונות והפיכת הערך הנוכחי לערך ראשי ומסכם. – אסף (Sokuya)שיחה 17:00, 26 בינואר 2018 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 19:20, 26 בינואר 2018 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק כל הנושא הוסבר באופן ארוך למדי בדף השיחה של הכותב. בקצרה, בשלב הנוכחי, כשאנו לקראת סיום העונה השישית, אין באפשרותנו לשחזר מידע לגבי חמש העונות הקודמות ויצירה של ערך נפרד לגבי עונה מסוימת, יביא לכך שתחשב לכאורה כבעלת חשיבות מיוחדת. מכיוון שאין זה כך, זה מיותר. מעבר לזה, מדובר פה באנציקלופדיה - לא באתר מעריצים. המידע האנציקלופדי כבר מובא בערך הנוכחי. Ldorfmanשיחה 15:59, 28 בינואר 2018 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד - אין צורך לפצל. המידע האנציקלופדי אכן מובא בערך הנוכחי. אופק ~ בואו נדבר ~ טובים השניים מהאחד 17:09, 28 בינואר 2018 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד. אין באמת נחיצות בפיצול. הערך לא כה ארוך שמחייב פיצול. אולי אחרי העונה העשירית, אם תהיה. DimaLevin - שיחה 20:40, 28 בינואר 2018 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

מאחר ויש שלושה מתנגדים לפיצול, לא ניתן לבצע את הפיצול ללא הצבעת מחלוקת. יוניון ג'ק - שיחה 09:47, 29 בינואר 2018 (IST)

עיצוב ו-ה הידיעה[עריכת קוד מקור]

בגרסה הזאת עשיתי מתיחת פנים לערך ותיקנתי מספר בעיות עיצוביות שהופיעו בגרסה הניידת של ויקיפדיה. הטבלה של סדר ההגעה הייתה גדולה מדי וחרגה מגבולות המסך, בעיצוב שהכנסתי בהשראה תבנית:טבלת הדחות האח הגדול 6 היא קריאה הרבה יותר. יש מספר תמונות שמוקמו לא נכון בקוד המקור, לכן בגרסה הניידת הם הופיעו בסמוך לפסקאות לא רלוונטיות, תיקנתי זאת. מפה היעדים מופיע תחת תת-פסקה יעדים ושאר התמונות של העונה מופיעות בפסקה של העונה. יצרתי אחידות בגודל המפות לפי הגודל שלהן לאורך ולא לרוחב, בעזרת Inspect element. ה הידיעה בציון מספרי עונות הן מיותרות לגמרי, תיקנתי זאת יחד עם תיקון קישורים פנימיים. – אסף (Sokuya)שיחה 09:48, 28 בינואר 2018 (IST)

אתה, משתמש:Ldorfman, לגמרי מתעלם מכל הטענות שהעלתי. – אסף (Sokuya)שיחה 15:47, 28 בינואר 2018 (IST)
אנא אל תשנה את הגרסה היציבה. כותבים רבים שיפרו את הערך במהלך השנים ואיש לא חשב שיש בעיה בתצוגת התבנית. אין בה בעיה - היא מוצגת יפה מאוד, גם אם אינה דומה לזו הנהוגה בערך אחר. בכלל, כל הערך מוצג באופן תקין גם בתצוגת מסך מחשב וגם בתצוגת ניידים (הן באפליקציה של קרן ויקימדיה והן בדפדפנים). לגבי העניין הלשוני, טעות בידייך. זה הכל. Ldorfmanשיחה 15:55, 28 בינואר 2018 (IST)
הנחה שגויה, זה שהם ערכו את הערך ולא שינו את העיצוב לא אומר שהם חשבו שאין איתו בעיה. יכול להיות שהם לא ידעו איך אפשר לשפר או פשוט יותר, התעצלו. לגבי העניין הלשוני אתה לא צודק, היידוע בכל כותרת פסקה הוא אכן מיותר במספור העונות, בכל מקרה הערך עומד לפני פיצול אז הויכוח הזה יתייתר. אני חווה בעיות עם העיצוב הנוכחי הן במחשב והן בנייד, כפי שציינתי למעלה. ההתעקשות שלך לא ברורה לי. – אסף (Sokuya)שיחה 16:57, 28 בינואר 2018 (IST)
אסף, הערך לא עתיד להיות מפוצל. הדיון, כאשר התקיים, היה לגבי יצירת ערכים נפרדים לגבי כל עונה. כמי שביצע את כמות העריכות הרבה ביותר בערך, פנו אלי פה ושם לאורך השנים בהצעות והערות. היה דיון משותף וחלק מההצעות התקבלו. ניסיון לכפות דעה, כפי שאתה ביצעת, לא זכור לי. אין כל פסול בהשארת טבלה בפורמט שונה וגם לא בנושא הלשוני. Ldorfmanשיחה 17:01, 28 בינואר 2018 (IST)
אם כל כך הרבה פנו אלייך למען פיצול הערך כנראה שזה מוכיח שאתה בדעת מיעוט. אין כאן ניסיון לכפות דעה אלא דיון כי הערך גדל (דרך אגב, אפשר לשחזר את כל המידע ברטרוספקטיבה הרי כל העונות מוקלטות). זה שביצעת את כמות העריכות הרבות בערך לא אומר שיש לך בעלות עליו, נותר לי רק להודות על תרומתך הרבה בנושא. עכשיו, כל זה לא פותר שלערך יש בעיות עיצוביות. אתה יכול להתעלם מהן אבל הן עדיין קיימות. וכל אחד יכול לראות זאת. חריגה של טבלאות מהגבולות, מיקומי מפות לא בפסקאות הנכונות (רלוונטי עוד יותר בנייד) וגם לעיתים גודל מוגזם ביותר. – אסף (Sokuya)שיחה 17:07, 28 בינואר 2018 (IST)
קרא שוב את שכתבתי. לא כתבתי שפנו אלי לגבי פיצול הערך. הפניות היו לגבי אי אלו שיפורים ושינויים, שחלקם בוצעו בערך לאורך השנים.
לגבי הרעיון לצפות בהקלטות, הוא לא ישים. לאף אחד מאיתנו אין זמן לעבור על הקלטות של עונות קודמות, מה גם שאני לא בטוח כמה זה אפשרי להשיג את כל הפרקים של כל 5 העונות.
בנושא העיצוב, מכיוון שרק ממך שמעתי זאת, אני חושב שמדובר במשהו שרק אתה מגדיר אותו כבעיה. הערך נחשב לאחד מהנצפים ביותר בוויקיפדיה העברית ולמרות זאת, לא קיבלנו טענות לגבי בעיות בו באמצעות אמצעי הקשר שיש לנו עם ציבור הקוראים. Ldorfmanשיחה 19:04, 28 בינואר 2018 (IST)
Ldorfman ואסף (Sokuya), לדעתי, אף אחד מכם לא צודק ב-100% אך גם לא טועה.
אני עורך את הערך הן בגרסה הממוחשבת (במחשב נייד) והן בגרסה הניידת (בטלפון נייד) ויש לי דעות על טענות כל אחד מכם. אנא כבדו את דעותיי גם אם אינכם מסכימים עמן ונסו לקחת אותן כביקורת בונה, גם אם הדעה נשמעת נוקבת.
דעותיי לגבי הוויכוח הנ"ל הן :
1. טבלה בסגנון "האח הגדול" היא פחות מתאימה כאן, מכיוון שהיא כוללת דברים שאינם נמצאים בטבלה זו ולהיפך.
2. אכן בנייד אני רואה תמונות של נקודת הסיום של העונה הרביעית בתוך הקטגוריה של העונה החמישית ולדעתי יש צורך לצמצם את גודל התמונות בכ-30%, כך שיישארו בתחום העונה הרביעית ולא יפלשו לתחום של העונה החמישית.
3. אני טוען כי ה' הידיעה לא מיותרת במקרה הזה, עובדה שהיא נוכחת בכל הקטגוריות של סדרות שערכן בוויקיפדיה לא פוצל לפי עונות עדיין.
4. Ldorfman, אתה לפעמים מתנהג ברכושניות יתרה ובעקשנות לערך התוכנית, בכך שאתה מתעלם מחלק גדול מהעצות של עורכים מנוסים פחות, דבר שפוגע בעורכים רבים שמאבדים עניין לערוך את הערך.
5. אני טוען שכדי לשנות משמעותית את הגרסה היציבה, כדאי להתייעץ עם העורכים הראשיים של הערך, שהם : Ldorfman, בעל הניסיון הרב ביותר עם הערך וכמובן שאפשר להתייעץ איתי, אני מכיר טוב מאוד את התוכנית.
6. הערך אינו עומד בפני פיצול בעונה זו, לדעתי אפשרי לפצל את הערך כשתתחיל עונה תשיעית לתוכנית, כמובן שעם החידושים הצפויים לכל עונה, זה יגרום לכך שהדף יהיה ארוך ומסורבל.
7. הוויכוח לא מיותר, כי ישנן מספר קטן של בעיות בעיצוב, אך הוא פתיר.
8. יצירת ערכים נפרדים לכל עונה זהו פיצול לכל דבר, אין לזה שם נוסף.
9. העליתי דיון אישי עם Ldorfman לגבי יצירת הערכים הנפרדים לגבי עונות התחרות, פניתי בהצעות והערות וצר לי להגיד לך, Ldorfman, מספר רב מהן דחית על הסף מבלי רצון לשמוע הסברים. עורכים רוצים לתרום לערך, שזה דבר מבורך, אבל בערך הזה ישנה יראה ל-"איך Ldorfman יגיב להצעות ולהערות שלי" שגורמת לרתיעה.
10. Ldorfman, אני מסכים עם זה שפניתי אליך לגבי יצירת ערכים נפרדים לכל עונה, אך לדעתי זו נחשבת פנייה לגבי פיצול הערך כפי שכתבתי בהערה השמינית, בין אם תסכים עם מה שאמרתי ובין אם לא.
11. Ldorfman, לגבי הרעיון לצפות בהקלטות, אתה תוכל להיות רגוע בכך שלי אין בעיה לעבור על הקלטות של עונות קודמות, והשגת הפרקים של עונות 3-5 עדיין אפשרית במלואה, לגבי עונות 1-2, זה יהיה מעט בעייתי יותר.
אסכם ואומר כי עם כל הביקורת הנוקבת, אני מודה ומעריך את ידעו ותרומתו הרבים של Ldorfman לערך, בין אם אני מסכים או לא מסכים עם דבריו,
אני כן חושב שחלק מהערותיו של אסף (Sokuya) הן הערות בונות ואפשר להשתמש בהערות כביקורת בונה ולא כביקורת שלילית כפי שLdorfman טוען. אני כאן כדי לתרום לערך, אשמח שתתייעצו איתי ותשתמשו במידע שיש לי.
מאחל לכם יום טוב ועריכה מהנה ומעשירה בשבת, פרק הגמר. בברכה, Gaisty1115 - שיחה 03:58, 14 במרץ 2018 (IST).
תודה. מידע שזמין לך אינו נגיש לכלל הציבור ולכן, נשמור על מה שאנו מכנים הגרסה היציבה, משמע, נותיר את מה שהיה בעבר כפי שהוא. לו יהיו שידורים חוזרים, יוכלו עוד כותבים ועורכים להוסיף ולשפר ואז נוכל לדון בעניין בשנית. Ldorfmanשיחה 13:24, 14 במרץ 2018 (IST)
עונות 3-5 עוד נגישות במלואן לכלל הציבור, כלל הציבור הוא זה שבוחר שלא לצפות בעונות קודמות, אבל אני חושב שעדיף להישאר על הסטטוס קוו של הערך. Gaisty1115 - שיחה 14:36, 16 במרץ 2018 (IST).

הוספת הדגלים לטבלאות[עריכת קוד מקור]

כתובת 93.173.107.202,
לדעתי מיותר להוסיף את הדגלים לטבלאות, מכיוון שהם מופיעים ברשימת היעדים של העונות לפני הטבלאות ונוסף על כך הדגלים מסיחים את דעת הקוראים ומבלגנים את הטבלה. אני ממליץ להוריד את הדגלים.
Ldorfman, אשמח אם תביע דעתך בנושא. Gaisty1115 - שיחה 04:00, 26 במרץ 2018 (IDT).

מסכים איתך לגמרי. בוצע בוצע. מעבר לזה, שינויים מרחיקי לכת בערך, בידי כותב אחד, לאחר שהעונה הסתיימה, הם בכל מקרה פסולים כל עוד לא התקיים דיון והתקבלה הסכמה גורפת בדף השיחה. החזרתי את הערך לגרסה היציבה. Ldorfmanשיחה 14:39, 26 במרץ 2018 (IDT)
תודה על הדעה, כך חשבתי גם אני ורציתי להתייעץ האם לשחזר את הגרסה לגרסה היציבה. Gaisty1115 - שיחה 15:17, 26 במרץ 2018 (IDT).

דיווח שאורכב ב-08 באפריל 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

לא פירסמתם מה התאריך לשידור הראשון

"התוכנית שודרה, החל מ-5 בפברואר 2009, בערוץ 2, על ידי הזכיינית 'רשת'." (פסקת הפתיחה של הערך)


פיצול לעונות נפרדות[עריכת קוד מקור]

לפי דעתי צריך לפצל את הערך לעונות נפרדות כמו שעשו בערך "האח הגדול (תוכנית טלוויזיה ישראלית)" ו"הישרדות (תוכנית טלוויזיה ישראלית)". אפשר להיעזר בגרסה האנגלית של הערך. מה אתם חושבים? https://en.wikipedia.org/wiki/HaMerotz_LaMillion Gellerman - שיחה 18:16, 25 ביוני 2019 (IDT)

 • Symbol support vote.svg בעד, מזמן היו צריכים לעשות זאת במקום לרשום את כל העונות ופירוט המידע בתוך הערך. King G.A - נא הקלד לשיחה 19:51, 25 ביוני 2019 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד חזק - כבר דנו בזה בעבר והוחלט להמנע מכך. זה אינו אתר מעריצים. מדובר פה בערך אנציקלופדי. אם מישהו מעוניין, הוא יכול ליצור ערך נפרד על העונה הבאה, אבל לדעתי, אין גם לזה מקום. הערך הנוכחי תקין בהחלט ומוסר מידע על כל התוכנית בכללותה. כל היגררות לפרטים נוספים פשוט לא מתאימה פה וספק אם יש לה מקום גם בערכים נפרדים, שכפי שציינתי, לא ברורה החשיבות האנציקלופדית שלהם. Ldorfmanשיחה 19:58, 25 ביוני 2019 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד, שבע עונות זה כבר יותר מדי. תבנית הניווט כבר לא קריאה, הערך מסורבל ביותר. יש צורך ויש גם לגיטימיות לפצל את הערך לעונות. – אסף (Sokuya)שיחה 14:17, 17 ביולי 2019 (IDT)
  באופן טכני, ניתן ליצור ערכים נפרדים על עונות חדשות (כלומר מהשביעית והלאה), גם אם יש ספק לגבי החשיבות האנציקלופדית של זה. עם זאת, יש לשמר את הערך הנוכחי, במתכונתו הקיימת, כערך מסגרת. אגב, לא ברור לי מדוע אתה כותב שהערך אינו קריא, כאשר גם בסלולארי אין בעיה לנווט בו. Ldorfmanשיחה 14:27, 17 ביולי 2019 (IDT)
  אגב, לפני ריצה ליצור ערך נוסף, ראוי להסביר פה מה יהיה בערך החדש שאין בערך הנוכחי. המודל של ויקיפדיה האנגלית, אינו טוב בעייני. יש שם עודף מידע מהסוג שאיננו מוסיפים בערכים בנושאים דומים. Ldorfmanשיחה 14:31, 17 ביולי 2019 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד. הערך קריא בעיני ולא רואה טעם לייצר ממנו 8 ערכים נפרדים. אמירושיחה 14:30, 17 ביולי 2019 (IDT)

עריכת העונה השביעית[עריכת קוד מקור]

עורכים נוספים שלום,
האם מישהו יודע למה יש שגיאת 404 (לכאורה מייצגת אתר שנמחק) כאשר אני מנסה לשמור מידע דרוש לעונה זו? Gaisty1115 - שיחה 23:53, 9 ביולי 2019 (IDT).

כתיב תקני של שם התוכנית[עריכת קוד מקור]

על פי כללי הכתיב המלא, יש לכתוב "המרוץ למיליון", ולא "המירוץ למיליון". למרות שההפקה לא מתייחסת לזה ושם הסדרה נכתב עם יו"ד, עדיף לכתוב את השם התקני עם הערה שכתיבת השם היא שגויה, לא? עמית11 - שיחה 12:31, 21 ביולי 2019 (IDT)

התוכנית נקראת "המירוץ למיליון" ולא "המרוץ למיליון" ואי אפשר על דעת עצמנו להחליט לשנות שם כי במידה והתוכנית נקראת כך אנחנו לא נשנה אותה למשהו אחר או נחליט שם שונה ממה שהפורמט נקרא. King G.A - נא הקלד לשיחה 12:37, 21 ביולי 2019 (IDT)
מסכים עם המלך. ראה גם את מקרה התוכנית "בית ספר למוסיקה", למרות שהכתיב התקין, שהוא גם הדרך המקובלת בוויקיפדיה לאיות המילה, הוא "מוזיקה". Ldorfmanשיחה 22:19, 21 ביולי 2019 (IDT)
נכון, אבל לא כדאי לפחות להוסיף הערה שהשם התקני הוא "המרוץ למיליון"? עמית11 - שיחה 09:45, 22 ביולי 2019 (IDT)
לא כי גם במידה והפורמט היה נקרא המירוץ למליוןאו לא משנה אך זה שם שהיוצרים רצו וגם במידה זה לא תיקני אין לנו אפשרות לתקן כל שם שגוי. King G.A - נא הקלד לשיחה 11:44, 22 ביולי 2019 (IDT)
תודה לדוד שי, שהוסיף בערך הערה המסבירה את הנושא. Ldorfmanשיחה 23:04, 31 באוגוסט 2019 (IDT)

תמונות ללא סדר ומיקום[עריכת קוד מקור]

משתמש:Ldorfman, המטרה היא שהערך יהיה בעל תמונות בעלות מיקום זהה וגודל זהה, באופן כללי. יש פה עונות שדוחפים תמונת מפה רק בסוף הערך ובגודל של 250 פיקסל בעוד אחרות שמות 390 פיקסל ומציבות הכל מתחת העונה. גם התמונות הרגילות עוברות קצת את רף הגודל לתמונה של אתרים, בלי קשר אמיתי לתוכנית (הרי לא בנו את האתר בשביל הנקודת סיום) ולכן הגודל צריך להיות קטן יותר. 2A01:6500:A052:379A:F0E5:6445:6B8:C92C 23:17, 31 באוגוסט 2019 (IDT)

עיצוב הערך אמור להיות מותאם לתצוגה גם בסלולארי. לכן, יש ניסיון להכניס את כל התמונות הרלוונטיות תחת הכותרת של העונה המתאימה. למען האחידות, התמונות מאותו סוג מופיעות באותו הגודל ואילו המפה מופיעה גדולה יותר, כדי שניתן יהיה להבין את המוצג בה. כך נהגנו לאורך השנים ואין צורך לשנות זאת. אם נתקל במצב בו תהינה תמונות "רבות מדי", נוכל להעביר את חלקן ל"מצגת", כפי שנהגנו בעבר. בינתיים, לגבי העונה השביעית, עדיין יש די מקום.
אגב, לצערי, טרם הכין מישהו מפה של המסע בעונה הנוכחית. משתהיה ברשותנו מפה כזאת, נוסיף גם אותה, מה שיחייב כנראה הזזה של התמונות. Ldorfmanשיחה 23:27, 31 באוגוסט 2019 (IDT)
לא דובר על העונה השביעית, דובר על קו אחיד לכל תמונה. אגב לא ענית לי למה למפעמים מפת המדינות מופיעה בתחילת העונה ובאחרות רק בסופה, לעתים אחרי תמונות שאינם מדברות על המירוץ. 2A01:6500:A052:379A:F0E5:6445:4675:DA2C 00:37, 1 בספטמבר 2019 (IDT)
כפי שציינתי, המועד בו מוכנסת המפה תלוי בתאריך בו היא הוכנה. נכון להיום, למרות שאנו די באמצע העונה, עדיין לא נוצרה מפה כזו לעונה השביעית. לגבי הערתך, דווקא קיים קו אחיד לגבי הפרופורציות של התמונות (להבדיל מאלו של המפות). לגבי המיקום של כל תמונה, הוא נקבע בהתאם לסידור בערך. בעונות הראשונות היו לנו פחות טבלאות, לעומת הנוכחית וזו הקודמת, בהן יש מידע רב יותר. מיקום התמונות נקבע כך שלא תפגענה בהצגת הטקסט, או שתחייבנה יצירת "רווחים" מיותרים בערך. Ldorfmanשיחה 01:22, 1 בספטמבר 2019 (IDT)
בעונה הראשונה והשנייה ה"מסלול" ממוקם בסוף העונה, בשלישית והרביעית בתחילת העונה ובחמישית והשישית בסוף העונה. גם אם יש טבלאות צריך ליצור סדר, מה קודם למה וזה לא רק עניין של תאריך התמונה. 95.86.78.95 01:44, 1 בספטמבר 2019 (IDT)
ואגב אולי עדיף פשוט להפריד את כל העונות לערכים עצמאיים (בדומה לערכי הישרדות והערכים באנגלית של הערך)? ככה יהיה אפשר להניח את התמונות בסדר מקומי יותר, או שיהיה מרווח גדול יותר לתמונות נוף. 2A01:6500:A042:379A:F0E5:6445:46D5:312B 01:26, 4 בספטמבר 2019 (IDT)
על השאלה הראשונה כבר עניתי - הכל עניין של סידור הערך לפי גודל הטבלאות. אם משהו לא ברור, אנא חדד את הנקודה. לגבי הנושא השני, ההסכמה, לפי רוב העורכים שעסקו בכך, היא להמנע מהפיצול. אין בו טעם באנציקלופדיה. Ldorfmanשיחה 01:30, 4 בספטמבר 2019 (IDT)

הגנה על הדף[עריכת קוד מקור]

משתמש:Ldorfman, למה רק בדוקי עריכות אוטומטיות יכולים לערוך את ערך? זה לא נשמע לי הוגן. Esc Steven - שיחה 00:15, 24 בספטמבר 2019 (IDT)

עברת על מקבץ ההשחתות מאז ההכרזה? מוצדק מאוד. בורה בורה - שיחה 00:40, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
תודה, בורה. סטיבן, התשובה פשוטה: כשהערך היה פתוח לכל אחד, נכנסו אנונימיים והוסיפו שטויות. כשהערך היה פתוח רק לרשומים, קיבלנו מגוון שינויים, כולל בגרסה היציבה של הערך, שגם אותם היה עלינו לבטל. כעת, משתמה העונה, אין משהו שניתן, או שצריך, להוסיף וכדי לחסוך למנטרים עבודה מיותרת ולמנוע מהקוראים מידע לא רלוונטי, זהו הפתרון המתבקש, גם אם אינו אידיאלי. בינתיים, אם יש למישהו בכל זאת רעיון לתיקון או לתוספת מתבקשים, שיתכבד ויציגם פה. אם זה ראוי, נדאג שהשינוי או התוספת יכנסו לערך. Ldorfmanשיחה 01:24, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
הערכים נראים יחסית זוועה (לא בקטע רע), אני מציאה לפצל את העונות לערך על כל עונה או לפחות על עונה 5 - 8 שמפורט עלייהם יותר מדי. תקנו אותי אם אתם חושבים אחרת, Ldorfman. Esc Steven - שיחה 09:01, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
כבר התכתבנו על זה ובדקנו את זה שוב ושוב. רוב הכותבים שהיו מעורבים בדיונים לא חושבים כמוך. אני למשל חושב שהערך על הגרסה הישראלית של "המירוץ למיליון" הוא אחד הטובים שיש לנו בוויקפדיה העברית - לפחות מבין הערכים על תוכניות טלוויזיה. הוא עשוי באופן מקצועי, כיאה לאנציקלופדיה, מכיל תוכן רב, אבל מהצד השני, לא נגרר לרכילות או לפרטים שוליים שמקומם באתרי מעריצים או במדורי רכילות. לצערי יש לא מעט כותבים חדשים-יחסית, שכנראה פחות מכירים בוויקיפדיה כאנציקלופדיה, על כל הכרוך בכך ולפיכך, שואפים להכניס אליה מידע שלא מתאים להכלל בה. אני לא יודע אם הינך אחד מהם, אבל אני יכול להבטיח שאני אעשה הכל כדי לשמור על ערך זה ודומים לו כאיכותיים, מבלי לגרור אותו לפיצולים שלא לצורך או להבדיל, לתוכן שאינו הולם את המקום. Ldorfmanשיחה 10:54, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
אגב, Esc Steven, לאלו "ערכים" (ברבים) אתה מתייחס כשאתה כותב "הערכים נראים יחסית זוועה (לא בקטע רע)" ואיך המילה "זוועה" יכולה להתפרש שלא בקטע רעVraagteken-2.svg Ldorfmanשיחה 10:56, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
Ldorfman, התכוונתי לומר משהו אחר במקום זוועה, אבל לא מצאתי את המילה הנכונה אז החלטתי להשתמש במילה זוועה. לא שאני חושב שהערך נראה זוועה, פשוט היו כל כך הרבה עונות, ואני חושב שכדי לפצל. אם המשתמשים האחרים חושבים אחרת, אני מקבל את זה.Esc Steven - שיחה 11:27, 24 בספטמבר 2019 (IDT)
טיפ קטן, בצורה ידידותית, כדי שתזכה להערכה רבה יותר כאן: אם אתה לא יודע איך לכתוב משהו, השתמש במילון או בכל כלי אחר, כדי לשפר את התיאור של מה שביקשת להביא לידיעתם של אחרים. אנו מאוד משתדלים לשמור על ויקיפדיה כאחד המעוזים האחרונים בהם נשמרת כתיבה בשפה תקינה. היחוד הזה של המקום מוסיף לו ערך רב בעיני רבים. בוא לא נקלקל. Ldorfmanשיחה 11:31, 24 בספטמבר 2019 (IDT)