שיחת משתמש:עמית11

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום עמית11,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "ASOS" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:עמית11/‏ASOS". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

  • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
  • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
  • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
  • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! ערן - שיחה 00:56, 8 במאי 2018 (IDT)

אירוויזיון 2020[עריכת קוד מקור]

Tournesol.png
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. עם זאת, מחקנו את הערך אירוויזיון 2020 שכתבת, כיוון שאינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה בשל נושאו, תוכנו או ניסוחו, או בשל היות הערך שכתבת קצר מדי מכדי להיות ערך אנציקלופדי. אם לדעתך הנושא ראוי לערך ובכוונתך להרחיבו, ניתן לפנות לדף בקשות ממפעילים כדי לבטל את המחיקה, ולשחזר את הערך.
מומלץ לעבור על המדריך שלנו כדי להכיר טוב יותר את הסגנון המקובל של ויקיפדיה. כדאי גם לקרוא מספר ערכים טובים כדי לראות דוגמאות לסגנון כתיבה המקובל בוויקיפדיה. בנוסף אפשר להיעזר בחונך או חונכת המציעים את עזרתם בקליטת עורכים חדשים.

בברכה, היידן 16:03, 13 במאי 2018 (IDT)

אביב או אייל[עריכת קוד מקור]

P chemist.png
ברוך בואך לוויקיפדיה.

כפי ששמת לב בניסוי שעשית, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. זה עובד. גם אם התכוונת רק לבדוק את אפשרויות העריכה, השינוי שביצעת בדף אביב או אייל מוצג למשתמשים אחרים שצופים באותו הדף, וחבל. להבא, יש לבצע עריכות כאלה בארגז החול שנועד לתרגול הממשק של ויקיפדיה. השחתות, הבלים, שגיאות בולטות וגסויות לא נשארים בדפי ויקיפדיה זמן רב, משום ששינויי הדפים מנוטרים ונבדקים כל העת בשבע עיניים. בכל זאת, בזמן הקצר שיעבור בין השינוי שביצעת בדף לבין תיקונו, עשויים לראות את השינוי קוראיו של הדף, ובכך ייחשפו למידע מוטעה או לדף מושחת, מה שעשוי להטעות אותם קוראים.

כדי ללמוד יותר על האתר יש לפנות אל דף ברוכים הבאים. שאלות בנושאי תוכן, שלא נמצא להן מענה בערכים הקיימים בוויקיפדיה, יש להוסיף כאן.

תודה, יוניון ג'ק - שיחה 22:42, 23 ביולי 2018 (IDT)

שניר גואטה[עריכת קוד מקור]

זה לא היה ערך, ולכן נמחק. אלדדשיחה 22:57, 20 באוגוסט 2018 (IDT)

האם אתה העלית את זה, או שפרצו לך לחשבון? אלדדשיחה 22:57, 20 באוגוסט 2018 (IDT)

פרסמתי את הערך בעצמי, ואף אחד לא פרץ לחשבוני, כמובן שיצרתי את הערך בצורה ריקה ולאחר מכן הכנסתי אליו תוכן (כפי שאתה יכול לראות). עמית11 - שיחה 23:13, 20 באוגוסט 2018 (IDT)

Broke Ass Millionaires[עריכת קוד מקור]

Tournesol.png
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. עם זאת, מחקנו את הערך Broke Ass Millionaires שכתבת, כיוון שאינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה בשל נושאו, תוכנו או ניסוחו, או בשל היות הערך שכתבת קצר מדי מכדי להיות ערך אנציקלופדי. אם לדעתך הנושא ראוי לערך ובכוונתך להרחיבו, ניתן לפנות לדף בקשות ממפעילים כדי לבטל את המחיקה, ולשחזר את הערך.
מומלץ לעבור על המדריך שלנו כדי להכיר טוב יותר את הסגנון המקובל של ויקיפדיה. כדאי גם לקרוא מספר ערכים טובים כדי לראות דוגמאות לסגנון כתיבה המקובל בוויקיפדיה. בנוסף אפשר להיעזר בחונך או חונכת המציעים את עזרתם בקליטת עורכים חדשים.

בברכה, eli - שיחה 14:07, 30 בדצמבר 2018 (IST)

נתיבות[עריכת קוד מקור]

שלום עמית11, ותודה על תרומתך לוויקיפדיה.
ערכת את הערך נתיבות מאינטרנט בעל סינון (כדוגמת רימון או אתרוג). עקב בעיה ידועה, לאחר עריכה בעורך החזותי, תוכן הדף נשמר כפי שהוא הוצג לך, כך שהתוכן שהוסתר ממך נמחק מהדף. מאחר שוויקיפדיה לא מעוניינת במחיקה זו, אם ברצונך להמשיך לתרום לוויקיפדיה, עליך להקפיד לערוך בעריכת קוד מקור בלבד, כל עוד את/ה משתמש/ת באינטרנט מסונן. ניתן לעשות זאת באמצעות העדפות => עריכה => "ביטול זמני של העורך החזותי בזמן שהוא בגרסת בטא". אשמח לעזור לך בשאלות נוספות.
בברכה, — דגששיחה 10:09, 18 בינואר 2019 (IST)

הסרת קישור חיצוני[עריכת קוד מקור]

בעריכה זו [1] הסרת קישור חיצוני של דפנה לוין, מסתבר שבטעות אך בכל אופן רציתי להביא את זה לתשומת ליבך.יעלי - שיחה 10:09, 18 בינואר 2019 (IST)

שינוי שמות ערכים[עריכת קוד מקור]

שלום. נא לא להעביר שמות ערכים וקטגוריות ללא דיון, גם אם לדעתך השינוי נכון. כדי לשנות שם, יש לפתוח דיון בדף השיחה המתאים, ולהניח שם את תבנית {{שינוי שם}}, כדי לפתוח דיון. לאחר מיצוי הדיון (ולא פחות משבוע בדרך כלל), ניתן לשנות בתנאי שיש לכך הסכמה. כמובן שעבור קטגוריות (בתנאי שיש הסכמה לשינוי השם) אי אפשר סתם כך לשנות את שמן, אלא צריך להעביר בזהירות את כל הערכים המשוייכים אליהן לשם החדש.
בנוסף, בקשר למקפים: נא לשים לב למדיניות הקיימת: "בשלב זה, אין אנו משתמשים במקף עליון בשמות ערכים, משום שאינו במקלדת, ולכן, נשתמש בקו מפריד". תודה, Dovno - שיחה 12:53, 26 במרץ 2019 (IST)

אני מצטער, אמנם הייתי צריך לבדוק זאת לפני. אך הסיבה אינה ברורה לי (מכיוון שבמקלדת שלי ניתן לרשום את הסימן הזה, על ידי צירוף המקשים "alt gr + -"). עמית11 - שיחה 15:44, 26 במרץ 2019 (IST)
לא בכל מקלדת זה עובד (אצלי לא, למשל). אך בכל מקרה, זו אחת הסיבות שתמיד יש לפתוח על כך דיון בדף השיחה של הערך כדי לשמוע דעות נוספות לפני שמשנים את השם (אלא אם ברור לחלוטין שהערך נוצר עם שם שפשוט שגוי). Dovno - שיחה 15:54, 26 במרץ 2019 (IST)

ESim[עריכת קוד מקור]

P chemistry.svg

שלום, ביצעת ניסוי יצירת דף בשם ESim. הניסוי הצליח והדף נוצר, אך הוא מופיע כדף רגיל לכל דבר, כך שכולם יכולים לצפות בו. מכיוון שתוכנו אינו מתאים לאנציקלופדיה, הוא נמחק.

להבא, נא לבצע ניסויים כדוגמת זה בארגז החול. כמו כן, אם לא ברור לך אם העריכה תקינה, יש ללחוץ על "תצוגה מקדימה" כדי לבחון את השינוי, ורק לאחר שווידאת שהדף שנוצר תקין, ללחוץ על "שמירה". כדי ללמוד יותר על האתר, יש לפנות אל הדף "ברוכים הבאים".

בברכה, שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 09:19, 5 ביוני 2019 (IDT)

עריכה בערך אליעזר ברלנד[עריכת קוד מקור]

שלום עמית

אני לא מבין את הרעיון של מחיקת המילה "הרב" מתחילת הערך, תוכל להגיד מדוע הורדת מילה זו?

בתודה

קצת מידע עלי - שיחה 14:58, 7 ביוני 2019 (IDT)

לא הייתי אני האחד שבחר למחוק את המילה "רב" לפני שמו של הרב אליעזר ברלנד, אלא היה זה משתמש בשם "שיבת ציון". אם חשובה לך סיבת המחיקה, פנה אליו. ייתכן שבטעות פנית אליי. עמית11 - שיחה 17:14, 7 ביוני 2019 (IDT)

אפרת טילמה[עריכת קוד מקור]

עמית שלום, שינית את הגיל של אפרת בערך שלה. רציתי לשאול מאין לך גילה האמיתי? אני מאמין שהיא יוצרת עמימות מכוונת סביב הגיל האמיתי שלה. שנית, שינוי הגיל יצר בלאגן בהמשך הערך. בשנת XXXX בגיל XX. תודה Calderoy - שיחה 10:00, 13 ביוני 2019 (IDT)

החזרתי את תאריך הלידה בערך להיות 1947. זה נתמך ע"י כמה מהמקורות שמקושרים בערך. אשמח להסבר על סמך מה בוצע השינוי. Dovno - שיחה 17:24, 13 ביוני 2019 (IDT)

כדי למצוא את התאריך האמיתי, חיפשתי את התוכנה "אגרון", מצאתי, התקנתי, חיפשתי את שמה, ומצאתי את העובדה שהיא נולדה ב־10 בספטמבר 1950. עמית11 - שיחה 18:04, 13 ביוני 2019 (IDT)

להבהרה: השימוש בתוכנה זו הוא נגד החוק, ואיננו יכולים לקבל עריכות על בסיס זה. ראה גם שיחה:אגרון (מערכת מידע). Dovno - שיחה 18:09, 13 ביוני 2019 (IDT)

אבל התקנתי אותה רק בשביל מציאת תאריך לידתה! והמקור של התוכנה הוא אמין! גם אם אתם לא מקבלים, אי אפשר להכחיש את העובדה שהמידע מהתוכנה הוא אמין. עמית11 - שיחה 18:24, 13 ביוני 2019 (IDT)

כאמור, זו עבירה על החוק. באותה מידה אתה יכול להגיד: "פרצתי לבית שלה חיטטתי לה בארנק וראיתי את תאריך הלידה. המידע אמין!". מידע שאין שום דרך לוודא אותו בלי לעבור על החוק הוא לא מידע שנוכל לקבל לאנציקלופדיה. Dovno - שיחה 19:30, 13 ביוני 2019 (IDT)
ואם כלל לא אכפת לך מהשיקול החוקי והמוסרי, אתן לך סיבה נוספת: בוויקיפדיה אסור להכניס תוכן שהוא בגדר "מחקר מקורי" (כלומר משהו שלא פורסם היכן שהוא קודם לכן), ללא קשר אם זה נכון או לא. אסור שוויקיפדיה תהיה המקום הראשון בו מופיעה עובדה כלשהי, אלא תמיד צריכה להיות היכולת להפנות לאתר, בלוג, מאמר, ספר, ראיון ברדיו, וכו'. להגיד: המידע אמיתי אבל הוא מעולם לא פורסם והוא קיים במאגר חסוי שאין דרך להגיע אליו בלי לעבור על החוק זה לא קביל. Dovno - שיחה 19:35, 13 ביוני 2019 (IDT)

קודם כול, אתנצל על מה שהיה ותודה על ההסבר. לא ידעתי שלא ייתכן שוויקיפדיה תהיה המקור הראשון בו נכתב דבר מסוים; אך אכפת לי מאוד מהשיקול החוקי והמוסרי, התקנתי את התוכנה למטרה של הוספת מידע לערך, והכול היה מתוך כוונה טובה.

אחזור על העובדה שלא ידעתי לגבי האיסור שוויקיפדיה תהיה מקור ראשוני למידע מסוים.

ואתנצל שוב על התקרית ולא אשתמש בתוכנה עוד. לא לצורכיי האישיים ולא למטרת סיוע לוויקיפדיה וכדומה. אני מודה לכל המעירים והמבהירים. עמית11 - שיחה 21:56, 13 ביוני 2019 (IDT)

ברור לי שכוונתך הייתה טובה. אני שמח שהצלחתי להסביר את הנקודה וההשלכות. בברכה, Dovno - שיחה 22:17, 13 ביוני 2019 (IDT)

גם אני שמח ומודה לך על ההתייחסות הרבה. לילה טוב! עמית11 - שיחה 22:30, 13 ביוני 2019 (IDT)