ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:נפות הרשות הפלסטינית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


<:נפות הרשות הפלסטינית

 • תאריך תחילת ההצבעה: 19:40, 23 בינואר 2018 (IST)
 • תאריך סיום ההצבעה: 19:40, 30 בינואר 2018 (IST)

הקדמה[עריכת קוד מקור]

הרשות הפלסטינית קבעה חלוקה מנהלית, לפיה שטחי מזרח ירושלים ויהודה ושומרון מחולקים ל-11 נפות. כל אחת מהנפות הללו זכתה לערך בויקיפדיה (קטגוריה:הרשות הפלסטינית: נפות.
מרבית השטחים שנכללים בנפות הללו נמצאים בשליטה ישראלית מלאה (שטח C) ואין לרשות הפלסטינית שום מעמד חוקי לגביהן. חלק מהשטח (מזרח ירושלים) אפילו נמצא בריבונות ישראלית מלאה.
התעוררה שאלה מה לכתוב בשורה של "מדינה/טריטוריה" בתבנית שבראש הערך. מחד, מדובר בחלוקה שקבעה הרשות הפלסטינית. מאידך, קיים קושי לכתוב בתבנית בראש הערך "טריטוריה:הרשות הפלסטינית" ביחס לשטח שנמצא בשליטה מלאה ו/או בריבונות של מדינה שאינה הרשות הפלסטינית (כלומר, מדינת ישראל).בן נחום (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם

הנפות לא זכו לערכים אלא לקטגוריות. המחלוקת היא על התבנית שבראש הערך נפות הרשות הפלסטינית, כלומר על תב:פוליטיקה של הרשות הפלסטינית. ליתר דיוק, המחלוקת היא על השדה "מדינה" בתבנית זו. יובהר שהביטוי "מדינה" או "טריטוריה" שצויין בשתי החלופות להצבעה אינו מופיע בערך עצמו אלא רק בקוד המקור של התבנית. בברכה, גנדלף - 13:04, 28/01/18
גנדלף אתה טועה. מדובר על ערכים בסגנון של רמאללה ואל-בירה (נפה) מה צריך להיות הכיתוב בתבנית הצד שם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:36, 28 בינואר 2018 (IST)
תודה על ההבהרה. כוונתך שהערך נפות הרשות הפלסטינית לא יושפע מתוצאות ההצבעה? בברכה, גנדלף - 17:28, 28/01/18
נכון מאוד. אין שום כוונה להוסיף את ההערה המדוברת ב{{פוליטיקה של הרשות הפלסטינית}}. יש כבר פסקה שכוללת את הנושא הזה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:27, 29 בינואר 2018 (IST)

דיונים קודמים[עריכת קוד מקור]

המשך הדיון[עריכת קוד מקור]

חשוב לציין שבמצב הנוכחי בכל אחד מהערכים על ה"נפות" מופיעה בתבנית בראש הערך מפה של השטח כולו. כך למשל בערך אל-קודס (נפה), מופיעה בראש הערך תבנית שכוללת מפה בה מסומן כל מזרח ירושלים והשטחים שסביבה.
כאן חוזרת השאלה, האם לשים מפה שכוללת בעיקרה את מזרח ירושלים (ריבונות ישראלית) והשטחים שסביבה (מרביתם בשליטה ישראלית-אזאחית מלאה), ולכתוב בתבנית בראש הערך "טריטוריה:הרשות הפלסטינית", נכון מבחינה עובדתית-אנציקלופדית. בן נחום - שיחה 11:18, 16 בינואר 2018 (IST)

אין לרשות אחיזה כלשהו בשטחי C (וכל שכן שטחים שישראל החילה את ריבונותה עליהם), והרשות עצמה הקיימת לפי הסכמי אוסלו, לא קיבלה אחיזה שם. ככל והרשות בחרה לייחס שטח כלשהו, שאינו בשליטתה, לנפה - אפשר אולי לציין זאת בצבע אחר או עם קו מקוקו - צריך להדגיש שהטטוס של השטח הזה הוא אציין. יש לציין שבקוניטרה (מחוז) (הכוללת דה-יורה, על-פי סוריה, את הגולן הישראלי) אנו מציינים רק את החלק שבפועל בשליטה סורית (אם כי גם זאת, עם מלחמת האזרחים, נתון במחלוקת) - והמצב שם אם בכלל יותר תומך בהכללת הגולן הישראלי (שכן סוריה הרשמית מעולם לא הסכימה לאובדן הגולן לעומת הרש"פ שעם הקמתה ויתרה (גם אם זמנית) על שליטה בשטחי C על-פי ההסכמים שלפיה היא קמה).Icewhiz - שיחה 16:47, 16 בינואר 2018 (IST)
Icewhiz הדוגמה של קוניטרה היא דוגמה מצויינת. הניתוח שלך שגוי. ראה בתבנית בצד בערך. השטח המסומן באדום כולל גם את השטח שבשליטת ישראל (תגדיל את המפה ותראה זאת בבירור) אך בחלוקה המנהלית מופיעה רק סוריה ולא הערה שיש חלק בשליטת ישראל. רק במלל בערך מוזכר הקונפליקט הזה. זה בדיוק מה שצריך להיות גם כאן מה שקיים כרגע. ראה אל-קודס (נפה) המפה כוללת את השטח שבשליטת ישראל יחד עם שטחי A ו-B ומופיע שם בחלוקה המנהלית הרשות הפלסטינית. בערך עצמו מופיעה המחלוקת על השטחים השונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:54, 17 בינואר 2018 (IST)
יונה בנדלאק הניתוח שלי אינו שגוי - הבלבול בהערה מעלה כנראה נובע משטח ההפקר (בשליטת UNDOF) שמסומן באדום (מי ששם את המפה בויקיפדיה - שם כנראה את קו האמצע של אזור UNDOF - בפועל מפות גוגל (לא רע במקרה הזה) - יש שני קווים). כל הגולן הישראלי (קרי הצד שמערבי לקו UNDOF המערבי, ושסופח לישראל) - מסומן באפור - וכולו, ע"פ הסורים, שייך למחוז קוניטרה. לגבי אל-קודס (נפה) - מזרח ירושלים מסומנת במקוקו - אך שטחי C, כדוגמאת מעלה אדומים - מסומן באדום. אם שטחי C היו מסומנים באותה צורה כמו מזרח ירושלים במפה - זו הייתה הצגה סבירה. אין זה סביר להראות שמעלה אדומים מצוייה, כביכול, בשליטה של נפה פלסטינית (אפשר לאמר שלפלסטינים יש דרישות - ואפשר לסמן דרישות בצורה אחרת (מקווקו למשל) - אבל לא אדום).Icewhiz - שיחה 08:45, 17 בינואר 2018 (IST)
שינוי המפה נראה גם לי סביר. בכל מקרה כל שינוי שיוחלט כאן, ישפיע גם על מחוז יהודה ושומרון או מפה אחרת או הוספת הערה על שטחים בשליטה פלסטינית בפרמטר מדינה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:19, 17 בינואר 2018 (IST)
נראה לי שבויקיפדיה האנגלי הם פתרו את זה די טוב. הם השתמשו בצבעים. צבע ירוק כדי לסמן את השליטה הפלסטינית (שטח A ו-B) וכל שאר השטח בצבע חרדל. כך אפשר להעביר ויזואלית את המידע והפער שבין הדה פקטו לבין הדה יורה. – אסף (Sokuya)שיחה 22:54, 19 בינואר 2018 (IST)

עמדת הצד הראשון[עריכת קוד מקור]

כשהערך עוסק בשטח גיאוגרפי שחלקו נמצא בריבונות (מזרח ירושלים) או בשליטה מלאה של ישראל, אז לשים בראש הערך תבנית בה נכתב שהשטח בטריטוריה של הרשות הפלסטינית זה הטעיית הקורא. בן נחום - שיחה 09:00, 16 בינואר 2018 (IST)

אני מסכים עם דעתו של בן נחום. לפי דעתי, שתי מדינות לא יכולות לחלוש על אותו שטח. האזור יהודה ושומרון מחולק בהגדרתו המנהלית לשטחי A ו-B הנתונים תחת שליטה פלסטינית מלאה, ולשטח C הנתון תחת כיבוש ישראלי. לכן, בערכי האזורים שנמצאים בשטח C, צריך להדגיש את היותם בשליטת ישראל. כובש המלפפוניםשיחה 13:38, 16 בינואר 2018 (IST)
מסכים גם כן. אין לרשות אחיזה כלשהו בשטחי C (וכל שכן שטחים שישראל החילה את ריבונותה עליהם), והרשות עצמה הקיימת לפי הסכמי אוסלו, לא קיבלה אחיזה שם. ככל והרשות בחרה לייחס שטח כלשהו, שאינו בשליטתה, לנפה - אפשר אולי לציין זאת בצבע אחר או עם קו מקוקו - צריך להדגיש שהטטוס של השטח הזה הוא אציין. יש לציין שבקוניטרה (מחוז) (הכוללת דה-יורה, על-פי סוריה, את הגולן הישראלי) אנו מציינים רק את החלק שבפועל בשליטה סורית (אם כי גם זאת, עם מלחמת האזרחים, נתון במחלוקת) - והמצב שם אם בכלל יותר תומך בהכללת הגולן הישראלי (שכן סוריה הרשמית מעולם לא הסכימה לאובדן הגולן לעומת הרש"פ שעם הקמתה ויתרה (גם אם זמנית) על שליטה בשטחי C על-פי ההסכמים שלפיה היא קמה).Icewhiz - שיחה 16:47, 16 בינואר 2018 (IST)
אני מתנצל שאני מתערב מבלי לקרוא את כל הדיונים הקודמים - מחוסר זמן. ראיתי את הדיון, ומייד הלכתי לראות מה כתוב בערך טאיוואן (אי). שם מופיע שהשטח הוא טריטוריה של טאיוואן. כלומר, מי ששולט בפועל ולא מי שטוען לשליטה. מבחינתי מדובר במקרה כמעט זהה מהותית, ולכן אני חושב שהיחס צריך להיות זהה, קרי, הטריטוריה היא ישראלית. אפשר לציין בטקסט עצמו שמדובר על חלוקה מנהלית פלסטינית הנובעת מתפיסתם ביחס לריבונות של השטח. משה פרידמן - שיחה 16:05, 19 בינואר 2018 (IST)

עמדת הצד השני[עריכת קוד מקור]

ערכים שעוסקים ביישובים אינם ערכים גאוגרפיים אלא מנהלתיים. וכאשר הערך הוא על חלוקה מנהלית של הרשות הפלסטינית (כמו הנפות השונות, גם אם בשיטחן יש חלקים בשליטה ישראלית מלאה (שטח C)) אז תבנית עיר צריכה להיות במבנה של הרשות הפלסטינית. יישובים פלסטיניים יהיו בחלוקה המנהלית הפלסטינית, יישובים ישראלים יהיו בחלוקה מנהלית ישראלית. את נושא הקונפליקט ראוי להזכיר אך בערך עצמו ולא בתבנית המידע.
לפרוטוקול, זהו המצב הקיים היום בוויקיפדיה. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:08, 16 בינואר 2018 (IST)


שבירה[עריכת קוד מקור]

נ.ב. לא התקיים דיון אמיתי בשאלה הזו ולכן הצבעת המחלוקת מוקדמת מידי. הדיון במזנון נסב סביב השאלה האם הרשות הפלסטינית היא יישות מדינית. מי שסובר שלא, כל הערכים על הנפות צריכות להמחק כי יישות מנהלתית לא קיימת חילקה חלוקה מנהלתית לא רלוונטית. ומי שסובר שכן, אז גם הערים הפלסטיניות צריכות להיות ביהודה ושומרון וישראל ולא בנפות של הרשות הפלסטינית אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:08, 16 בינואר 2018 (IST)

התקיים דיון בשאלה הספציפית שתוארה לעיל, גם בערך על הנפה וגם במזנון (ראה ק"פ לעיל).
אכן, די מהר הדיון במזנון גלש לשאלות אחרות, וזו הוכחה שנדרש להכריע כאן, ולא ניתן להגיע להסכמות במזנון. בן נחום - שיחה 11:20, 16 בינואר 2018 (IST)
אם עכשיו אני אגלוש כאן לדון בהבדלים בין רימה וזחל ומישהו יזרום איתי אז נוכל לציין שזה מראה שיש מחלוקת בנפות של הרשות הפלסטינית? גלישה לדיון אחר היא משהו שקורה במודע או לא ואינו מראה על מחלוקת אלא על כך שיש שאלה מעניינת וחשובה יותר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:27, 16 בינואר 2018 (IST)
איך מקיימים הצבעת מחלוקת בלי שהתקיים כלל דיון בדף השיחה של הערך??? יש לעצור את הפארסה הזאת באופן מיידי. Eladti - שיחה 23:28, 16 בינואר 2018 (IST)
Eladti, כנראה לא טרחת לקרוא את הפסקה "דיונים קודמים" במעלה דף זה... בן נחום - שיחה 08:40, 17 בינואר 2018 (IST)
דיון במזנון, שהתפזר לכל עבר ודיון קצרצר באחד מתתי הערכים אינם תחליף לויכוח מסודר בדף עליו מבקשים לקיים את המחלוקת. זה לא עומד בהגדרה של "דיון ממושך בדף השיחה לא הביא להסכמה", שמהווה תנאי לפתיחת הצבעת מחלוקת. זה כן עומד בהמשך המשפט המופיע בנוהל פתיחת הצבעת מחלוקת "הצבעה שתיפתח ללא דיון משמעותי לפני כן בדף השיחה - תימחק". Eladti - שיחה 10:03, 17 בינואר 2018 (IST)
Eladti אינו מדייק (בלשון המעטה)! הדיונים שהתחילו באחד הדפים שהמחלוקת נוגעת אליהם והמשיכו במזנון החלו למעלה בשבוע לפני פתיחת "דף המחלוקת" הנוכחי.
בדיונים השתתפו לפחות 7 ויקיפדים (משני צדדי המתרס) שדנו בשאלה שעומדת כאן להכרעה, מבחינה זו אין ספק שהתקיים "דיון ממושך בדף השיחה שלא הביא להסכמה".
האיום של Eladti למחוק את דף ההצבעה לכשיפתח, מהווה ניסיון נואל לסתיים פיות - ואני מקווה ומאמין שלא יצלח. בן נחום - שיחה 10:44, 17 בינואר 2018 (IST)
לא נכון. הדיון במזנון לא דן בשאלה שעומדת כאן אלא בשאלה האם פלסטין היא מדינה או לא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:06, 17 בינואר 2018 (IST)

טוב נראה שכולם השלימו את כתיבת הטיעונים אז ניתן 72 שעות כמקובל ונפתח את ההצבעה באופן רשמי. גילגמש שיחה 19:40, 20 בינואר 2018 (IST)

שבירה 2[עריכת קוד מקור]

אני לא מבין מה הולך כאן. הדיון מדבר על שינוי המפות, אבל האפשרויות להצבעה כוללת טיפול רק בטקסט. יתרה מכך: לשינוי המפות לכאורה יש הסכמה גורפת. ממילא, גם לא יהיה צורך בשינוי הטקסט. פיספסתי משהו? יזהר ברקשיחה • ה' בשבט ה'תשע"ח • 01:31, 21 בינואר 2018 (IST)

לא פספסת. הרעיון של שינוי במפות עלה במעלה הדיון והוא פתרון שאני חושב מקובל על כולם (או לפחות הרוב המוחלט). לדעתי עם קיימת הסכמה ששינוי המפות מספיק ההצבעה הזו מיותרת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:59, 21 בינואר 2018 (IST)
אני ועוד רבים מתנגדים לכיתוב הרשות הפלסטינית - ככיתוב יחיד, בערכים על שטחים שרובם נמצא בריבונות ו/או בשליטת ישראל. הדף הנוכחי נפתח, הכמשך לדיונים קודמים, במטרה להכריע בשאלת הכיתוב. --בן נחום - שיחה 14:11, 21 בינואר 2018 (IST)
מתייג ויקיפדים נוספים שהשתתפו בדיונים בעניין: משתמש:אגלי טל, משתמש:Icewhiz, משתמש:Ofek j, משתמש:MathKnight, משתמש:כובש המלפפונים, משתמש:אביתרג.
אז אני כנראה לא הבנתי. חשבתי ששינוי המפה שתסמן רק את השטחים בשליטה פלסטינית תרצה אותך. טעיתי. נראה שבכל זאת נדרש לעוד הצבעה פוליטית לא עיניינית בוויקיפדיה. חבל. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:25, 21 בינואר 2018 (IST)
אין סיבה שזה יהיה פוליטי, יש כאן שאלה של בהירות המידע ומניעת הטעיה.

בברכה אגלי טל - שיחה 15:06, 21 בינואר 2018 (IST)

בן נחום, הכיתוב מתייחס למפה. אם במפה ברור מה באמת בשליטתם ומה לא - אני לא חושב שזה קריטי שהכיתוב יהיה כמו שאתה מציע (אם כי ברור שאתמוך בדעה זו בהצבעה. בסופו של דבר זה מדויק יותר). יזהר ברקשיחה • ה' בשבט ה'תשע"ח • 17:43, 21 בינואר 2018 (IST)
יזהר ברק ו-יונה ב. בסדר.
מי יעדכן את המפות? מה נעשה עד שיהיו מפות מעודכנות? בן נחום - שיחה 18:11, 21 בינואר 2018 (IST)

הצעת פשרה[עריכת קוד מקור]

מצד אחד חייבים לזכור שמדובר על חלוקה מנהלתית של הרשות הפלסטינית. לכן קודם כל בטריטוריה צריך לכתוב הרשות הפלסטינית. המ שכן אפשר זה להוסיף הערת שוליים שבה ייכתב שאין לה שליטה בכל השטח.

צריך גם לזכור שזה שאין לה שליטה בשטח לא אומר שאין משמעות לחלוקה המנהלתית הזו. הרי התושבים שם מצביעים למועצה המחוקקת. הם מקבלים שירותים _למשל בתחום החינוך). לכן יש משמעות מבחינה מנהלתית לחלוקה. emanשיחה 20:40, 21 בינואר 2018 (IST)

תושבי מעלה אדומים מצביעים לרש"פ ומקבלים ממנה שירותים? לא ידעתי. בחלק מן הנפות הרש"פ שולטת על שטח מיעוט מתוך הנפה המוצהרת - ולא מצביעים לה וגם לא מקבלים שירותים.Icewhiz - שיחה 21:10, 21 בינואר 2018 (IST)
לא, אבל יש תושבים פלסטינים גם בשטחי C, וגם תושבי מזרח ירושלים הצביעו למועצת הרשות (אם כי ישראל התעקשה שזה יעשה בדואר, כדי לסמן שמבחינתה זה כאילו הרשות נותנת זכות הצבעה לתושבים שחיים בחו"ל). emanשיחה 21:40, 21 בינואר 2018 (IST)
זה שרשות מותירה לתושבי חוץ להצביע בדואר לא מעלה ולא מוריד מסטטוס השטח.Icewhiz - שיחה 23:10, 21 בינואר 2018 (IST)
השאלה היא לאן היא משייכת אותם (כי במועצה הפלסטינית הבחירות הן אזוריות. והם היו משויכים למחוז הבחירה של ירושלים. ובכל מקרה, בשטחי C לא היתה הצבעה בדואר. emanשיחה 23:17, 21 בינואר 2018 (IST)
אני בעד הצעת הפשרה של עמנואל. ‏Guycn2 · ☎‏ 00:32, 22 בינואר 2018 (IST)
אני חושב שהרעיון של עמנואל מעניין. אולי אפשר להוסיף שורה נוספת לתבנית שבה יצוינו באחוזים שטחי A, B ו-C? גילגמש שיחה 15:40, 28 בינואר 2018 (IST)

מפות[עריכת קוד מקור]

אני ממליץ להשתמש במפות האלו קובץ:Palestine election map.PNG ובשאר המפות בערך באנגלית. שמראים הפרדה ויזואלית, על ידי צבע, של חלוקה מנהלתית לבין שליטה. – אסף (Sokuya)שיחה 18:39, 27 בינואר 2018 (IST)

זו מפה שגויה. הרש"פ לא שולטת במזרח ירושלים. גם אין במפה הפרדה בין שטח A ל-B. בברכה, גנדלף - 11:26, 28/01/18

מה מצדדי אפשרות א' מתכננים לעשות עם אוקראינה?[עריכת קוד מקור]

מאחר שלהפתעתי כרגע 8 מתוך 18 מצביעים תומכים בכך שכותרת התבנית תהיה בנוסח המלבב: "מדינה/טריטוריה: חלק/רוב (לפי העניין) מהשטח בשליטת/בריבונות (לפי העניין) ישראל וחלק/רוב (לפי העניין) מהשטח בידי הרשות הפלסטינית", בניגוד לנוהג הקיים, אני מבקש שמישהו מהם או מאלו שיצטרפו לעמדתם יבהירו האם זה יחס מיוחד שלדעתם ויקיפדיה העברית צריכה להעניק לרשות הפלסטינית, או שבעצם הם יתמכו בשינוי המדיניות גם בהתייחס לערכים אחרים. לדוגמה, גם המפה הפרמטרית וגם מפת המחוזות שבתבנית בערך על המדינה אוקראינה כוללות את חצי האי קרים, אלה שהוא מוצג בצבע אחר כי הוא אינו בשליטתה. אם עמדתכם תתקבל, עלינו לשנות את הכותרת ל"מדינה: רוב השטח בריבונות אוקראינה וחלק מהשטח בריבונות רוסיה"? בברכה, גנדלף - 11:26, 28/01/18

לא הבנתי. ההשוואה הרלוונטית היא לערך חצי האי קרים, וזה ממש מה שיש שם כרגע. נרו יאירשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 11:30, 28 בינואר 2018 (IST)
הערך יהודה ושומרון בר השוואה לערך על חצי האי קרים. אבל ההצבעה הזו היא על ערך שעוסק ברשות הפלסטינית, ולכן ההשוואה הרלוונטית היא לאוקראינה. או אם תרצה, לערך שיעסוק בחלוקה מנהלית שלה. בברכה, גנדלף - 11:35, 28/01/18
ככל שאני מבין השאלה היא לגבי התבניות של הנפות, וזה דומה לתבנית של חצי האי קרים. עם זאת, יש בכל זאת הבדל, כי רוסיה כבשה את קרים מאוקראינה. כאן, בחלקים של של הנפות הרשות הפלסטינית לא שולטת, לא דה יורה ולא דה פקטו. הם מעולם לא נכבשו מידה. הדוגמה הקיצונית היא מזרח ירושלים. נרו יאירשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 11:46, 28 בינואר 2018 (IST)
המחלוקת עליה אנו מצביעים אינה מתייחסת לערך טריטוריאלי אלא לתב:פוליטיקה של הרשות הפלסטינית. באשר להבדלים שלטענתך קיימים, אני לא חושב שכותרת התבנית אמורה להכנס אליהם, אבל אם כבר, רוב העולם דווקא כן מכיר ביהודה ושומרון כולל מזרח ירושלים כטריטוריה של הרשות הפלסטינית דה-יורה, ובנוסף קרים היה חלק מרוסיה עד שהועבר לאוקראינה כמחווה של רצון טוב בשנות ה-50, ורוב האוכלוסיה שם רוסית והסיפוח לרוסיה אושר במשאל עם. בברכה, גנדלף - 12:14, 28/01/18
אנו עוסקים פה בנפות ולא ברש"פ באופן כולל - ועל כן ההקבלה הנכונה הינה חצי האי קרים (נפה של אוקראינה) ולא אוקראינה כולה. במקרה של נפות הרש"פ - כל אחד מהנפות כולל שטחים שאינם בשליטת הרש"פ - ועל יש לציין זאת באופן ברור בערך על הנפה - בדיוק כמו שאנו מציינים בחצי האי קרים (בה יש לציין שאנו נותנים, אם בכלל, משקל יתר לעמדה האוקראינית).Icewhiz - שיחה 12:17, 28 בינואר 2018 (IST)
להד"מ. הערך על קרים אינו עוסק בנפה אוקראינית או בנפה רוסית, אלא בטריטוריה בכללה: גאוגרפיה, היסטוריה עתיקה וכו'. ואין מחלוקת על כך שצריך לציין בערך על הרשות הפלסטינית באופן ברור במה היא שולטת ובמה היא לא. בברכה, גנדלף - 12:28, 28/01/18
אתה בחרת להשוות לקרים, אבל זה לא משנה. כאשר גבולות נפה מנהלית אינם חופפים לאזור שבו השלטון שולט בפועל יש להבהיר זאת גם בתבנית. נרו יאירשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 12:36, 28 בינואר 2018 (IST)
בחרתי להשוות לאוקראינה. בברכה, גנדלף - 13:04, 28/01/18
ומה עם קטלוניה האם גם שם צריך לשנות את שדה המדינה ולהוסיף הערה על אוטו־אוטונומיה? והמפה להשאיר מפת ספרד או מפה רק של החבל/מדינה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:40, 28 בינואר 2018 (IST)
עוד פחות דומה, כי ספרד שולטת שם, גם דה יורה וגם דה פקטו. אם יתייצבו גבולות אחרים לאוטונומיה, שבה ספרד אינה שולטת, יהיה מקום לדון. נרו יאירשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 16:40, 28 בינואר 2018 (IST)

הצבעה[עריכת קוד מקור]

זכות הצבעה ישנה למשתמשים שנרשמו לפחות 30 ימים לפני פתיחת ההצבעה, ביצעו לפחות 100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה (כלומר עריכות דפי שיחה, דפי מדיניות וכדומה אינן נספרות) ואינם עורכים בתשלום.

אין להצביע לפני פתיחת ההצבעה ואין לפתוח את ההצבעה עד אשר חלפו 72 שעות מהצגת טיעוני הצדדים. בהתאם לוויקיפדיה:מלחמת עריכה אין להוסיף או לגרוע מאופציות ההצבעה שסוכמו על ידי הצדדים ללא הסכמתם, אלא אם כן הבורר אישר את השינוי.

אפשרות ראשונה - בתבנית יכתב "מדינה/טריטוריה: חלק/רוב (לפי העניין) מהשטח בשליטת/בריבונות (לפי העניין) ישראל וחלק/רוב (לפי העניין) מהשטח בידי הרשות הפלסטינית[עריכת קוד מקור]

 1. . הייתי מעדיף ניסוח פחות מסורבל - טריטוריה: דה-פקטו בשליטה ישראלית, דה-יורה במחלוקת בין ישראל לרשות הפלסטינית", כמו כן יש הסכמה רחבה על תיקון המפות ויש לבצע זאת. בברכה, אילן שמעוני - שיחה 21:50, 24 בינואר 2018 (IST)
 2. בן נחום - שיחה 08:07, 25 בינואר 2018 (IST)
 3. בן ג. (שיחה) תרומת כוח-חישוב 03:49, 26 בינואר 2018 (IST)
 4. ראוי שנציין בצורה ברורה שיישובים יהודיים, קרי שטחי C, וכן ירושלים אינם בשליטת הרש"פ למרות שהיא החליטה לקבוע נפות הכוללים אותם.Icewhiz - שיחה 08:37, 26 בינואר 2018 (IST)
 5. Ovedcשיחה 19:01, 26 בינואר 2018 (IST)
 6. אני מסכים עם אילן שמעוני. עמירם פאל - שיחה 11:24, 27 בינואר 2018 (IST)
 7. בסופו של דבר זה מדויק יותר, גם אם נשנה את המפות. יזהר ברקשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 23:50, 27 בינואר 2018 (IST)
 8. נרו יאירשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 10:40, 28 בינואר 2018 (IST)
 9. גיא - פתרון למחיקה 16:51, 28 בינואר 2018 (IST)
 10. עט הזמיר - שיחה 13:29, 29 בינואר 2018 (IST)

אפשרות שנייה - בתבנית יכתב "טריטוריה: הרשות הפלסטינית"[עריכת קוד מקור]

 1. --‏Mikey641שיחה 22:12, 24 בינואר 2018 (IST)
 2. זו בסה"כ כותרת התבנית... לעניין המפה אני מציע לסמן בצבע שונה שטח שנושא התבנית רואה כחלק מהטריטוריה אך אינו בשליטתו, כפי שנעשה למשל בוויקיפדיה האנגלית לגבי המפות של סוריה ושל מחוז קוניטרה, בהן רמת הגולן מקווקוות. בברכה, גנדלף - 00:40, 25/01/18
 3. כמו שכתב יונה, בסוף ערך על חלוקה מנהלית לאו דוקא עוסק גם בגיאוגרפיה ובמה שיש בשטח. בעד הסבר המצב הגיאו-פוליטי בהערת שוליים ויצירת מפות שישקפו את המציאות כהצעת גנדלף. נתנאל - שיחה - מומלצים 01:35, 25 בינואר 2018 (IST)
 4. במקו לנהל דיונים בדף הערך רצים להצבעות מחלוקת. Eladti - שיחה 08:09, 25 בינואר 2018 (IST)
 5. הערך הוא לא על עיר אלא על נפה, יותר נכון לומר מחוז, המחוז הוא חלק מהחלוקה המנהלית של הרשות הפלסטינית ולא של ישראל, ולפיכך צריך להיכתב שה"טריטוריה" היא הרשות הפלסטינית, בדיוק כמו שה"טריטוריה" ביהודה ושומרון היא ישראל. אופק ~ הכל טוב? ~ חברים של כולם בעולם ~ בורח 08:12, 25 בינואר 2018 (IST)
 6. שושושושון - שיחה 09:33, 25 בינואר 2018 (IST)
 7. השתכנעתי מיונה. Mbkv717שיחה • ט' בשבט ה'תשע"ח • 13:15, 25 בינואר 2018 (IST)
 8. שימו לב שזה המצב הקיים היום בוויקיפדיה (האפשרות הראשונה היא בקשה לשינוי המצב הקיים). באשר לסיבה שכבר כתבתי בדיון למעלה בקיצור. נפה של הרשות הפלסטינית היא בחלוקה המנהלית של הרשות הפלסטינית, לא ישראל. לכן בתבנית צריך להופיע רק הרשות הפלסטינית. בערך עצמו אפשר וצריך לפרט את המחלוקת המדוברת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:51, 25 בינואר 2018 (IST)
 9. רצוי שנציין בערכים המתאימים, אולי בצורת תבנית, שיישובים יהודיים הנמצאים בשטח הנפה אינם בשליטת הרשות הפלסטינית למרות היותם בשטח הנפה • איקס איקס - שיחה 23:58, 26 בינואר 2018 (IST)
  למה צריך תבנית לזה? ראה ברמאללה ואל-בירה (נפה) ברשימת היישובים מופיע למטה שבשטח יש שלושה יישובים ישראלים. אולי אפשר לשנות את אופן התצוגה, הרחבת סוגיית השליטה בעזרת הערה. אבל תבנית ייעודית לזה נראה לי יותר מידי. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:43, 28 בינואר 2018 (IST)
 10. אמיר מלכי-אור - שיחה 00:38, 27 בינואר 2018 (IST)
 11. אביתר ג'שיחהתרומות • י"ב בשבט ה'תשע"ח • 14:53, 28 בינואר 2018 (IST), מהסיבות שיונה נתן; זכותה של הרש"פ להמציא חלוקות של שטחים שאין לה שום נגיעה אליהם, וחובתנו לציין זאת בתוך הערך, אך עדיין החלוקה היא חלוקה של הרש"פ.
 12. צִבְיָהשיחה • י"ב בשבט ה'תשע"ח 16:57, 28 בינואר 2018 (IST)
 13. עקבתי אחרי הדיון מתחילתו. אחרי התלבטות רבה החלטתי לתמוך באופציה זו בעקבות סדרת התגובות הענייניות של יונה. גילגמש שיחה 16:43, 29 בינואר 2018 (IST)

תוצאה[עריכת קוד מקור]

הוחלט להשאיר את המצב הקיים ברוב של 13 מול 10. Eladti - שיחה 11:42, 31 בינואר 2018 (IST)