יחסי גינאה המשוונית–שווייץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יחסי גינאה המשוונית–שווייץ
גינאה המשווניתגינאה המשוונית שווייץשווייץ
Equatorial Guinea–Switzerland Locator.svg
גינאה המשוונית שווייץ
שטחקילומטר רבוע)
28,050 39,516
אוכלוסייה
1,402,985 8,654,622
תמ"ג (במיליוני דולרים)
31,520 523,100
תמ"ג לנפש (בדולרים)
22,466 60,442
משטר
רפובליקה רפובליקה קונפדרטיבית

יחסי גינאה המשוונית–שווייץ הם היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין רפובליקת גינאה המשוונית לבין הקונפדרציה השווייצרית.

סקירה כללית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין רפובליקת גינאה המשוונית לבין הקונפדרציה השווייצרית מתקיימים יחסים דיפלומטיים רשמיים. על פי משרד החוץ השווייצרי, היחסים שבין רפובליקת גינאה המשוונית לבין הקונפדרציה השווייצרית הם יחסים טובים, חמים וידידותיים.

הממשלה הקונפדרטיבית של שווייץ הכירה בעצמאותה של הקולוניה הספרדית של גינאה לשעבר ב-15 באוקטובר 1968 וכוננה עמה יחסים דיפלומטיים כבר באותו היום.

נכון ל-1 בינואר 2016 מתגוררים בגינאה המשוונית שבעה אזרחים שווייצרים, כולם עוסקים במגזר הנפט אשר שולט בכלכלת המדינה. הסחר ההדדי בין שתי המדינות הוא מזערי ואף זניח וחברות שווייצריות אחדות בלבד פועלות בשוק של גינאה המשוונית (שמהווה שוק לא רווחי, חרף היותה של גינאה המשוונית שיאנית התמ"ג לנפש באפריקה).

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • גינאה המשוונית אינה מיוצגת בשווייץ, הן בדרג השגרירות והן בדרג הקונסולרי. גינאה המשוונית האמינה את שגרירותה שבפריז, בירת צרפת הסמוכה, על שווייץ
  • שווייץ אינה מיוצגת בגינאה המשוונית בדרג השגרירות. שווייץ מיוצגת בגינאה המשוונית בדרג הקונסולרי באמצעות קונסוליה רשמית שהיא מחזיקה במלאבו, בירת המדינה.[1] שווייץ האמינה את שגרירותה שביאונדה, בירת קמרון הסמוכה, על גינאה המשוונית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]