מגזין אפוק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מגזין אפוק
אפוק טיימס ישראל
תדירות מגזין חודשי
פורמט מגזין
בעלים עמותת אפוק מדיה ישראל ע"ר
עורך ראשי איל לוינטר
תאריכי הופעה 2005–הווה (כ־18 שנים)
שפה עברית
מערכת ישראל
מדינה ישראל
http://www.epoch.org.il/

מגזין אפוק הוא ירחון ישראלי היוצא לאור בדפוס ובאינטרנט בעברית. המגזין נוסד בשנת 2012 והוא בבעלות מלאה של עמותת "אפוק מדיה ישראל", שנוסדה בשנת 2007. המגזין הוא זכיין עצמאי של המגזין האמריקני הימני-רדיקלי The Epoch Times[1] וכמו זכיינו מקושר לקבוצה הדתית פאלון גונג ולמנהיגה לי הונג-ג'י.[2][3][4][5]

המגזין[עריכת קוד מקור | עריכה]

שער מגזין אפוק - מאי 2021 - גיליון 345

מגזין "אפוק" יוצא לאור בישראל כמגזין חודשי תחת הכותרת הלועזית "Epoch".

בית לתוכן Epoch[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנוסף להוצאה לאור של המגזין, אפוק גם מפיק אירועי תוכן, הכוללים אירועי הרצאות כגון Epoch9, Game Changer של אפוק טיימס, וערבי גאלה נוספים; לצד ימי עיון וסדנאות, תחת המותג "הארגז של אפוק" (בנושאים כגון Storytelling, אמנות השכנוע, חדשנות ויצירתיות ועוד).

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המותג The Epoch Times הוקם על ידי קבוצה של סינים-אמריקניים בשנת 2000, שהחלו להפיצו בשפה הסינית ברחבי ארצות הברית. בשנת 2003 החל לצאת בשפה האנגלית. בעברית יוצא העיתון באופן דו-שבועי החל מדצמבר 2005, במהדורה שבועית החל מאוגוסט 2008, ובמהדורה חודשית כמגזין החל מאוגוסט 2011. בישראל העמותה הישראלית אפוק מדיה ישראל ע"ר קיבלה זיכיון לשימוש במותג בישראל, ויוצא לאור, וכן נכתב ונערך בישראל בלבד; כמו כן הקו המערכתי והתוכני של המגזין נקבע בישראל.

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכתבה שפורסמה במגזין "דה מרקר" נמתחה ביקורת על העיתון על כך שהוא משרת אינטרסים של הימין הרדיקלי האמריקני ומקדם תאוריות קשר כגון Spygate (אנ')[6].

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מגזין אפוק בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]