לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה"

רשמתי שהאגף הוכפף לז"י
(מחקתי את הפירוט על רמ"ט האגף כי הפונקציה הזאת כבר בוטלה וניתנה לאחריות ראש החט"ל)
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד עריכה חזותית
(רשמתי שהאגף הוכפף לז"י)
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד עריכה חזותית
'''אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה''' (או ב[[ראשי תיבות]]: '''אט"ל''') הוא אגף ב[[זרוע היבשה]] של [[צבא הגנה לישראל]], הגוף האחראי למתן מענה [[טכנולוגיה|טכנולוגי]] ו[[לוגיסטיקה|לוגיסטי]] לקיומו, לכשירותו ולמילוי משימותיו של הצבא ובפרט: לדאוג לבניין מחנות קבע ובסיסים, לציוד, לשינוע החיילים ויחידות הצבא, תשתית בריאותית, תזונת החיילים, אחזקה ודלק לצי הרכב המנהלתי והקרבי של צה"ל, כל זאת בעתות [[שגרה]] וחירום.
 
האגף הוא הגלגול החמישי של '''אגף האפסנאות''' (אג"א), שהפך ב-[[1972]] ל"אגף האספקה" וב-[[1997]] ל'''אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה''' (אט"ל). בתחילת שנת [[2006]], במהלך הארגון-מחדש שהוביל הרמטכ"ל דאז [[דן חלוץ]] בצה"ל, הפך אט"ל ל'''אגף הלוגיסטיקה, הרפואה והמרכזים''' (אלר"ם). במהלך שנת [[2008]], כתוצאה מלקחי [[מלחמת לבנון השנייה]] בוטל הארגון, והוקם מחדש ושב לשמו הקודם - '''אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה''' (אט"ל). ב-[[2016]] הוחל במיזוגו שלהוכפף האגף לתוך ל[[זרוע היבשה]].
 
התג החדש של האגף עוצב במהלך השינוי שיזם הרמטכ"ל [[דן חלוץ]], ונשאר לשמש כתג האגף עד איחוד האגף לזרוע היבשה. תג זה הוא הראשון שעוצב על ידי חיילת בשירות, מיטל זילברמן, ששירתה כמעצבת גרפית ביחידה ולא על ידי גוף חיצוני.
111

עריכות