סרט מלחמה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

סרט מלחמה הוא מונח המתייחס ליצירת סרט קולנוע או טלוויזיה העוסק באירועים הקשורים לאירוע כלשהו המתקשר לנושא צבאי או מלחמתי מכל סוג. סרטי מלחמה בדרך כלל מתמקדים בדמותיהם של הלוחמים הנלחמים במלחמה על מנת לעורר אמפתיה לחיילים או על מנת לעודד תחושה אנטי מלחמתית, מרבית סרטי המלחמה עוסקים באירועים היסטוריים שקרו בעבר, אך חלקם מראים גם מלחמות שלא קרו במציאות, פרי דמיונו של התסריטאי.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרטי המלחמה הראשונים נוצרו בשנות ה-20 וה-שנות ה-30 של המאה ה-20 עקב מלחמת העולם הראשונה והתמקדו בזוועות שלהן נחשפו החיילים במלחמה. סרטי המלחמה הידועים ביותר מתקופה זו הם: The Big Parade מ-1925 ו-What Price Glory? מ-1926.

בשנות ה-40 ושנות ה-50 הופיעו סרטי מלחמת העולם השנייה העסקו בתחילת המלחמה ובעימות בין הבריטים לגרמנים באירופה, כשני עשורים לאחר מכן, החלו גם האמריקאים להתעניין בסרטי המלחמה וסרטיהם עסקו בעיקר במלחמת קוריאה ובמלחמת וייטנאם, מהסרטים הידועים של תקופה זו: "אפוקליפסה עכשיו" ו"פלאטון" שקיבלו לאחר מכן מעמד של סרטי קאלט.

בשנות ה-90 של המאה ה-20 הופקו מספר סרטים הוליוודים בנושא מלחמת העולם השנייה, בהם שני סרטים שביים סטיבן ספילברג: להציל את טוראי ריאן שזכה בחמישה פרסי אוסקר ורשימת שינדלר שזכה בשבעה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]


Film reel.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא קולנוע. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.