האגדה של קורה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
האגדה של קורה
Masthead korra.png
שם במקור The Legend of Korra
סוגה אנימציה
חברת הפקה Viacom
יוצרים מייקל דנטה דימרטינו
בראיין קונייצקו
כותבים מייקל דנטה דימרטינו
בראיין קונייצקו
טים הדריק
ג'ושוע המילטון
קטי מטילה
בימוי ג'ואקים דוס סנטוס
קי היון ריו
קולין הק
איאן גרהם
מלכיאור צווייר
מדבבים במקור ג'נט וארני, דייוויד פאוסטינו, פ. ג'. בירן, סיישל גבריאל, ג'יי קיי. סימונס, מריה במפורד, קירנן שיפקה, דרסי רוז ביירנס, לוגן וולס, ליסה אדלשטיין, ריצ'רד ריצ'ל, אווה מארי סיינט, מינדי סטרלינג, אן הייש, אליסון סטונר, פיילס סימפלר, ג'ון מייקל היגינס, סטפני שיאו, ספנסר גארט, אלכס מקנה, ברוס דוויסון, סקיילר בריג'מן, ג'יימס ראמר, סטיבן יאון, אפריל סטיוארט, גרג בולדווין, סוניל מלהוטרה, סטיבן בלום, די בראדלי בייקר, דניאל דיי קים, קלנסי בראון, אדריאן לאטורל, ג'ונתן אדמס, אוברי פלזה, אהרון הימלסטין, הנרי רולינס, קריסטי וו, גריי דה-ליסלה, פיטר גיילס, ג'יין טייני, זלדה ויליאמס, טוד הברקון
מדבבים בעברית דקלה הדר, עומרי רוזנצוייג, גילן שחף, הילה מערבי, שרון שחל, לירון ברנס, אורנה כץ, קטלין אליגדו, שחר קדוש, הללי היבש, אייל ליטוין, נורית בנאי קורן, אלי לולאי, שרית סרי, רונה בקרמן, צביקה פורמן, עמי מנדלמן, גדי לוי, גיא רוזן, אמנון וולף, דניאל מגון, דב רייזר, דן שצברג, אלון שר, סער בדישי, אלדד פריבס, לירון לב, מונה מור, נועם טל, בת חן צרפתי
ארץ מקור ארצות הבריתFlag of the United States.svg  ארצות הברית
שפות אנגלית (דובב לשפות נוספות, ביניהן עברית)
מספר עונות 4
מספר פרקים 52 האגדה של קורה (רשימת פרקים)
סדרת מקור אווטאר
הפקה
מפיקים ניקולודיאון
אורך פרק 24 דקות
שידור
רשת שידור ניקלודאון
רשת שידור בישראל ניקלודיאון ישראל
תקופת שידור מקורית 14 באפריל 201219 בדצמבר 2014
תקופת שידור בישראל 26 באוקטובר 201214 באפריל 2015

האגדה של קוֹרהאנגלית: The Legend of Korra) היא סדרת המשך לסדרת האנימציה האמריקאית "אווטאר", שוצרה על ידי מייקל דנטה דימרטינו ובראיין קונייצקו. שידורה החל בניקלודאון האמריקאי ב-14 באפריל 2012, ובישראלי בנובמבר 2012.

עלילת הסדרה מתמקדת באווטאר קורה, הגלגול הבא של האווטאר לאחר אנג. קורה היא נערה בת 17 משבט המים הדרומי שלמדה את כישופיהם של אומות המים, האש והאדמה, אך לא את כשפי האוויר - אותם למדה בהמשך ממאסטר טֶנְזֶן, בנם של אוואטר אנג וקטרה. העלילה מתרחשת כ-70 שנה לאחר סיום של הסדרה המקורית, בעידן מודרני עם כלי רכב וספינות אוויר.

על מנת להימנע מחזרה על העלילה מהסדרה המקורית, הרפתקאותיה של קורה נערכות בעיר רפאבליק סיטי ("עיר הרפובליקה"), מקום בו אנשים מכל האומות חיים יחדיו. בנוסף לכך, בכל עונה הנבלים והאויבים משתנים, מה ששונה לגמרי מהסדרה המקורית.

העונה השנייה החלה ב-13 בינואר 2013 בארצות הברית, והעונה השלישית החלה ב-27 ביוני 2014, גם כן בארצות הברית ובישראל ב-1 בספטמבר 2014.

ב-9 באוגוסט 2013 התחילה סדרת ספין אוף בת שלושה פרקים בשם "שוטטות ברפאבליק סיטי", המתארת על מה שעברו מקו ובּוֹלִין ברחוב לאחר שהוריהם מתו. הסדרה ירדה ב-23 באוגוסט 2013.

שידורי העונה הרביעית החלו ב-3 באוקטובר 2014 בארצות הברית וב-29 במרץ 2015 בישראל.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספר ראשון - אוויר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אווטאר אַנְג מת בגיל 66, ומסדר הלוטוס הלבן מתחיל את החיפושים אחר האווטאר הבא, שלפי המחזור אמור להיוולד בשבט המים. לאחר חיפושים רבים, המסדר מוצא את קוֹרָה, ילדה צעירה משבט המים הדרומי. העלילה מתרחשת כ-70 שנה לאחר סיומה של הסדרה המקורית. הרפתקאותיה של קורה נערכות בעיר רפאבליק סיטי ("עיר הרפובליקה"), מקום בו אנשים מכל האומות חיים יחדיו, ובתחילת עלילות הסדרה קורה בת 17. אך בין כשפי האומות השונות קיים ארגון טרור מחתרתי של העיר, שנקרא "השוויונאים", אנשים ללא יכולת כישוף, שמנסים לעורר מהפכה נגד הכשפים ומאמינים שכשפות מביאה סבל לעולם וצריך להיפטר ממנה. מנהיגם אמון הוא בעל היכולת לקחת את הכשפות מאנשים לעד, ולכן קורה וחבריה מנסים לעצור אותו. אמון תופס את לינין בייפונג הבת של טופ. ובנוסף אמון מצליח לתפוס את טנזן, מאמנה של קורה בנושא כשפות אוויר ואת משפחתו, כשפי האוויר האחרונים בעולם, ומאיים לקחת מהם את הכשפות לתמיד ובכך להעלים מעולם את יכולת כשפות האוויר. קורה שומעת זאת ונלחמת נגד אמון, אך מתגלה שאמון הוא כשף מים רב עוצמה, ובנוסף לכך, גם כשף דם. בעזרת כשפות הדם הוא מצליח לקחת מאנשים את יכולת הכשפות שלהם לאלתר. אמון תופס את קורה, וכשהיא ללא כל יכולת תנועה, ולוקח ממנה את הכשפות שלה. מאקו, חבר של קורה, רואה אותה חסרת-אונים, ומחליט לעזור לה ולקחת אותה על גבו. אמון רודף אחריהם במטרה לקחת גם ממאקו את כשפות האש שלו, אך לראשונה, קורה מצליחה לעשות כשפות אוויר ובכך מסלקת את ניסיונו של אמון לקחת ממאקו את הכשפות. אמון מופתע מכך, מנסה לעשות על קורה כשפות דם, ולאחר שהוא לא מצליח, קורה מעיפה אותו למים, ולראשונה כל המתנגדים לכשפים מבינים שאמון אכן כשף. לאחר מותו של אמון קורה מתבודדת, מצליחה להתחבר לחיבור הרוחני שבה, וקוראת לאנג, וזה מחזיר לה את יכולת הכשפות ונותן לה אפשרות להחזיר לאנשים את יכולת הכשפות ומחזירה ללין בייפונג את הכשפות.

ספר שני - רוחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר תבוסתו של אמון, קורה יכולה לשלוט בכל ארבעת היסודות והיא אווטאר במלוא יכולתה. קורה וחבריה מגיעים לקוטב הדרומי ושם מותקפים על ידי רוחות. דודה של קורה, כשף מים בשם אונלק, מציל אותם מהרוחות, ובעקבות זאת קורה נפרדת מטנזן ובוחרת באונלק על מנת שיהיה המאסטר שלה לחיבור הרוחני. הם לומדים על המיזוג ההרמוני, ואונלק משכנע את קורה לפתוח את השערים המקשרים בין עולם הרוחות לעולם החומר. במהרה היא מגלה את טעותה, ומגלה כי אונלק רצה שתפתח את השערים על מנת לשלוט בעולם. היא מגלה את סיפורו של האווטאר הראשון, וואן, על רוח האפלה ואאטו ורוח האור ראאבה, אשר התמזגה עם וואן ובמותו נפתח מחזור האווטאר. בהמשך, אונלק מצליח להתחבר עם ואאטו, ששוכן בעולם הרוחות, והופך לאווטאר אפל. קורה מאבדת את החיבור עם ראאבה ובעקבות זאת גם עם האווטארים הקודמים. היא מצליחה לבסוף להביס את אונלק ולהתמזג מחדש עם ראאבה בכך שהיא מתחברת לאנרגיה הקוסמית של היקום ולרוח של עצמה, אך הקשר עם האווטארים הקודמים נשאר מנותק. קורה כולאת את ואאטו ואונלק נהרג אך היא מחליטה להשאיר את שערי הרוחות פתוחים.

ספר שלישי - שינוי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות המיזוג ההרמוני, אנשים מגלים כעת כי ביכולתם לכשף אוויר. קורה, מאקו, בולין, טנזן, בומי, אסאמי וג'ינורה יוצאים לממלכת האדמה על מנת לאתר כשפי אוויר ולהחזיר את האומה לתפארתה. במהלך המסע הם מגלים כי מלכת האדמה שובה כשפי אוויר והם משחררים אותם.

מסדר אנרכיסטי עתיק בשם "הלוטוס האדום" חוזר. מנהיג המסדר, זאהיר, מסוגל לכשף אוויר, ומשחרר שלושה מחבריו, כשפים חזקים ומלאי עוצמה. הם יוצאים במטרה לחסל את האווטאר ואת כל המנהיגים בעולם. בהמשך, יחד עם לין, הם מגיעים לעיר בשם צאופו העשויה ברובה ממתכת וחיים בה כשפי מתכת. העיר שייכת לאישה בשם סו-יין (בקיצור סו), המתגלה כאחותה למחצה של לין. בצאופו סו מלמדת את קורה כשפות מתכת, וכך קורה הופכת להיות האווטאר הראשונה שמסוגלת לכשף מתכת. "הלוטוס האדום" מנסים לחטוף את קורה בעיר, אך נכשלים. מאוחר יותר, המסדר חוטף את מאקו ובולין והורג את מלכת האדמה, ובכך מפיל את העיר בה-סינג-סה. זאהיר משתלט על מקדש האוויר הצפוני, ומוסר הודעה לקורה שאם לא תסגיר את עצמה לידיו ישמיד את כשפי האוויר החדשים. קורה מחליטה להסגיר את עצמה אך מגלה שזאהיר שיקר לה. מסדר הלוטוס האדום משיג רעל שמכריח את הגוף של קורה להיכנס ל"מצב אווטאר", על מנת להרוג אותה במצב האווטאר. הם כמעט מצליחים, אך קורה משיבה מלחמה. בזמן הקרב כשפי האוויר מצליחים לברוח ולנצח. העונה מסתיימת כאשר הרעל שניתן לקורה היה בגופה יותר מדי זמן ולכן אינה יכולה לתפקד ומרותקת לכיסא גלגלים.

ספר רביעי - איזון[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש שנים עברו מאז אווטאר קורה הביסה את חברי הלוטוס האדום, בעקבות רצח מלכת האדמה, ממלכת האדמה נפגעה קשה מאוד וזקוקה למנהיג ומלך חדש, הנשיא רייקו מציע שסו תהיה המנהיגה החדשה של ממלכת האדמה. סו מסרבת וקובירה, כשפית מתכת מהעיר צאופו שנמצאת תחת חסותה, מסכימה להיות אחראית זמנית על ממלכת האדמה עד הימצאות מלך חדש. הנשיא מסכים וקובירה לוקחת את שלטונה רחוק מדי ומסרבת לוותר על הסמכות. היא מקימה אימפריה חדשה בשם "אימפריית האדמה", כדי לאחד את כל השטחים של ממלכת האדמה, והיא מכונה "המאחדת הגדולה". כאשר הנסיך וו עמד להיות המולך החדש של ממלכת האדמה, קובירה מדיחה אותו ואומרת אין לו כל סמכות למלוך. קובירה בהתחלה משתלטת על בה-סינג-סה וערים נוספות מממלכת האדמה, ולבסוף ומגיעה לצאופו. סו מסרבת לתת את שלטון צאופו לידיה, מנסה לחסל אותה אך נכשלת ונכלאת ביחד עם בניה. בהמשך קורה נלחמה בקובירה בגלל השתלטותה על צאופו, קורה כמעט מביסה את קובירה אך בעקבות ההתנתקות שנמשכה למעלה מ-3 שנים בינה לבין ראאבה, קורה נכשלת וכמעט נהרגת. אחרי קרב זה מבינה קובירה כי היא צריכה עוד כוח ומתחילה לבנות נשק חזק במיוחד מגפני רוחות. לאחר סיום בניית הנשק, בונה קובירה בנוסף מגה-טנק ענקי העשוי מפלטינה כדי להשתלט על רפאבליק סיטי. הנשיא רייקו נכנע אך צוות אווטאר ביחד עם לין, סו וכשפי האוויר לא נתנו לצבאה של קובירה להשתלט על רפאבליק סיטי וניסו להילחם בה. הלחימה הורסת הרבה ופוגעת קשות ברפאבליק סיטי, אך לין הצליחה להשיג את העזרה שנדרשה והוציאה את הירושי סאטו, אביה של אסאמי, מהכלא. הירושי אמר כי אפשר להביס את המגה-טנק הענקי בעזרת מסורי פלזמה. הירושי מצליח ליצור חור במגה-טנק הענקי אך מקריב את חייו ונהרג על ידי קובירה. בולין ומאקו מתעסקים עם אזור במגה טנק של גפני רוחות המספק את האנרגיה של הגפנים לכל המגה טנק מאקו מכניס ברק לתו הגפנים ונפצע. כל הנשק מתפוצץ. לאחר מכן קובירה הולכת ליער ומוצאת שארית מהנשק שנשאר, יורה בו על קורה אך מגלה כי היא לא מצליחה לכבות אותו. קורה נכנסת למצב אווטאר ומצילה אותה ואת קובירה. בעקבות עוצמת האנרגיה החזקה מהנשק, נוצר שער רוחות חדש. קובירה נכנסת לכלא על מעשיה. הרוחות חוזרות, והעיר מחליטה להתרחב ולא להשתקם. האיזון הוחזר וקורה ואסאמי יוצאות לחופשה בעולם הרוחות.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

צוות אווטאר[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קוֹרָה (ג'נט וארני/דקלה הדר) - האווטאר הבאה אחרי אנג, כשפית מים מהשבט הדרומי. עקשנית וקשוחה, כשפית מעולה אך מתקשה בצד הרוחני. הייתה שחקנית אולימפי-כשף, וניהלה מערכות יחסים עם מאקו. לאחר הקרב עם זאהיר, היא נפצעת אנושות ומרותקת לכיסא גלגלים, אך מבריאה מכך, גוזרת את שיערה ומשנה את בגדיה. הגיבורה הראשית של הסדרה.
 • מאקו (דייוויד פאוסטינו/עומרי רוזנצוייג) - אחיו הבוגר של בולין, כשף אש שמסוגל ליצור ולנווט ברקים. בגיל צעיר התייתם מהוריו ונשאר עם אחיו בולין, והם התגוררו יחד ברפאבליק סיטי. היה שחקן אולימפי-כשף, ומאוחר יותר בלש במשטרת רפאבליק סיטי ושומר הראש של הנסיך וו. ניהל מערכות יחסים עם קורה ואסאמי.
 • בּוֹלִין (פ. ג'. בירן/גילן שחף) - אחיו הצעיר של מאקו, כשף אדמה ולבה. היה שחקן אולימפי-כשף, ובהמשך שיחק בתמונוע בתור דמות בשם נאקטאק, ונהיה מפורסם. ניהל מערכת יחסים עם אסקה ומנהל מערכת יחסים עם אופל. חבר של וריק. בתחילת העונה הרביעית היה נאמן לקובירה, אך הבין שהיא מסוכנת ובעקבות זה הוא ווריק ברחו ממנה ומצבאה.
 • אסאמי סאטו (סיישל גבריאל/הילה מערבי) [עונות 3-1] / (שרון שחל) [עונה 4] - בתו של הירושי סאטו (שבגד בה), ומנהלת חברת "תעשיות העתיד". היא אינה כשפית, אך מוכשרת במיוחד בלחימה בעזרת כפפה חשמלית. חברה טובה מאוד של קורה. ניהלה מערכת יחסים עם מאקו. בעונה הרביעית סלחה לאביה שבגד בה.

משפחתו של טנזן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טנזן (ג'יי. קיי. סימונס/לירון ברנס) - בנם השלישי של אנג וקטרה, כשף האוויר היחיד מבין אחיו (עד שבומי מקבל כשפות אוויר). הוא מאסטר והמורה של קורה בכשפות אוויר. יש לו ארבעה ילדים: ג'ינורה, איקי, מילו ורוהאן.
 • פֶּמַה (מריה במפורד/אורנה כץ) - אשתו של טנזן, לא כשפית.
 • גִ'ינֹורָה (קירנן שיפקה/קטלין אליגדו) [עונה 1] (שחר קדוש) [עונות 4-2] - בתם הבכורה של טנזן ופמה, ונכדתם של אנג וקטרה. בעלת כוח רוחני חזק מאוד, והופכת למאסטרית בכשפות אוויר. מתאהבת בקאי.
 • אִיקִי (דרסי רוז ביירנס/הללי היבש) - בתם השנייה של טנזן ופמה, נכדתם של אנג וקטרה. כשפית אוויר.
 • מִילוֹ (לוגן וולס/אייל ליטוין) - בנם השלישי של טנזן ופמה, נכדם של אנג וקטרה. בן חמש, בעל יכולת כשפות אוויר חזקה.
 • קאיה (ליסה אדלשטיין/נורית בנאי קורן) - בתם השנייה של אנג וקטרה, אחותם של טנזן ובומי. כשפית מים מהשבט הדרומי, מאוחר יותר עוברת לגור במקדש האוויר.
 • בּוֹמִי (ריצ'רד ריצ'ל/אלי לולאי) - בנם הבכור של אנג וקטרה, אח של טנזן וקאיה. בהתחלה אינו כשף, ומפקד צבא. מאוחר יותר מקבל כשפות אוויר ומצטרף לנוודי האוויר.
 • קטרה (אווה מארי סיינט/אורנה כץ) אלמנתו של אנג, בין הדמויות הבודדות שמופיעות גם בסדרה זו וגם בסדרה המקורית, סייעה בגמירת מלחמת מאה השנים. אמם של טנזן, קאיה ובומי, וסבתם של ג'ינורה, איקי, מילו ורוהאן. הייתה המאסטרית של קורה לכשפות מים ונחשבת למרפאת הטובה בעולם.
 • רוהאן - בנם הרביעי של טנזן ופמה, היחיד מבין ילדיו של טנזן שאינו כשף.

משפחתה של טופ[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • לִין בייפונג (מינדי סטרלינג/שרית סרי) - כשפית אדמה ומתכת, בתה של טופ ואחותה למחצה של סו. בעלת עבר קשה עם סו, אך הן משלימות. מפקדת המשטרה ברפאבליק סיטי, ונאמנה מאוד לעבודתה.
 • סו-יין "סו" בייפונג (אן הייש/אורנה כץ) - כשפית אדמה ומתכת, בתה של טופ ואחותה למחצה של לין. נשואה לאדריכל בשם בטאר, מנהיגת העיר צאופו. בעונה הרביעית מסתכסכת עם קובירה ורוצה לחסל אותה.
 • אוּפָּל (אליסון סטונר/רונה בקרמן) - כשפית אוויר, בתה של סו ונכדתה של טופ. ניהלה מערכת יחסים עם בולין.
 • טופ בייפונג (פיילס סימפלר/שרון שחל) - אימן של לין וסו. חיה בביצה הרוחנית. עזרה לקורה להוציא את שאר הרעל מגופה וסייעה ללין, אופל ובולין לשחרר את סו ומשפחתה מקובירה.
 • הואן בייפונג בנם של סו ובטאר ואחיהם של אופל, ווי, וונג ובטאר ג'וניור. מפסל באמצעות כשפות מתכת ונחשב לפריק.
 • וונג אחיו התאום של ווי והבן של סו ובטאר.
 • ווי אחיו התאום של וונג ובנה של סו ובטאר.
 • בטאר האב בעלה של סו.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סר איקניק בלאקסטון ורִיק (ג'ון מייקל היגינס/צביקה פורמן) - ממציא גאון ועשיר משבט המים הדרומי, שהמציא את התמונוע. מנסה לחטוף את הנשיא ולהפליל בכך את שבט המים הצפוני, כדי שצבא רפבליק סיטי יסייע לשבט המים הדרומי במלחמה. בעל עוזרת שקטה בשם ז'ולי, ולבסוף מתחתן איתה. בעונה הרביעית היה נאמן לקובירה, אולם באמצע העונה גילה את כוונותיה הזדוניות וברח עם בולין.
 • ליידי ז'ו-לי מון (סטפני שיאו/אורנה כץ) - בתחילה העוזרת של וריק, שקטה ולא מדברת הרבה. בעונה הרביעית היא העמידה פנים שהיא נאמנה לקובירה, אך למעשה הסתננה לצבאה כדי לנסות לחבל בנשק שלה ונכשלה לאחר שנחשפה. היא מצליחה לברוח, ובסוף העונה מתחתנת עם וריק.
 • הנשיא רייקו (ספנסר גארט/עמי מנדלמן) - הנשיא של רפבליק סיטי. סירב לעזור לשבט המים הדרומי במלחמת האזרחים נגד שבט המים הצפוני. כמעט נחטף על ידי וריק. בעונה השלישית מגרש את קורה מרפבליק סיטי, לאחר שגרמה נזק לעיר, אך מאפשר לה לחזור בסוף העונה.
 • סנה (אלכס מקנה/הילה מערבי) - אמה של קורה ואשתו של טונרק.
 • לורד צוקו (ברוס דוויסון/גדי לוי) - שגריר ארבע האומות ואביה של שליטת האש, מופיע לראשונה בעונה השלישית כאשר הוא מנסה לעצור את חברי "הלוטוס האדום".
 • קאי (סקיילר בריג'מן/גיא רוזן) - ילד שמצטרף לאומת האוויר בעקבות המיזוג ההרמוני, הוא וג'ינורה מתאהבים.
 • טונרק (ג'יימס ראמר/אמנון וולף) - אביה של קורה ובעלה של סנה, גורש מהשבט הצפוני בגלל אחיו אונלק והופך להיות הצ'יף של שבטי המים בסוף העונה השנייה.
 • אווטאר וואן (סטיבן יאון/דניאל מגון) - האווטאר הראשון אי פעם, הגלגול של קורה לפני 10,000 שנים.
 • ראבה (אפריל סטיוארט/נורית בנאי קורן) - רוח האור הגדולה, ההפך מואטו. היא וואטו נלחמים כל 10,000 שנים. רוח האווטאר שמלווה כל גלגול אווטאר.
 • אירו (גרג בולדווין/דב רייזר) - דודו של צוקו מהסדרה המקורית, מופיע בעולם הרוחות כמה פעמים ועוזר לקורה להתמודד עם בעיותיה.
 • הנסיך וו (סוניל מלהוטרה/דן שצברג) - המלך שהיה אמור למלוך על ממלכת האדמה, אך הודח על ידי קובירה. כמעט נחטף על ידי צבאה של קובירה. בסופו של דבר מחליט לוותר על תפקידו כמלך ולהפוך את ממלכת האדמה לרפובליקה עצמאית שבראשה נשיא.
 • גנרל אירו נכדו של צוקו ומפקד באומות המאוחדות. ניצל על ידי קורה בעונה הראשונה, לאחר שצבאו של אמון גילה על הגעתו לרפבליק סיטי.

נבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספר הראשון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אמון/נואטק (סטיבן בלום/אלון שר) - כשף מים ודם ברמה גבוהה מאוד ומסוגל לקחת כשפות מאנשים. אחיו הגדול של טרלוק ובנו של יקון. מנהיג השיוויונאים. הנבל הראשי של העונה הראשונה. נהרג בהתפוצצות סירה עם אחיו.
 • טרלוק (די בראדלי בייקר/סער בדישי) - כשף מים ודם ברמה גבוהה, חבר במועצת העיר של רפבליק סיטי, שמנסה להתמנות לראש העיר ובכך להשתלט עליה. אחיו הקטן של אמון ובנו של יקון. הנבל המשני של העונה הראשונה. התאבד בכך שפוצץ את מנוע הסירה והרג בכך גם את אחיו.
 • הירושי סאטו (דניאל דיי קים/עמי מנדלמן) - איש עסקים אלמן מרפבליק סיטי ואביה של אסאמי. סייע לאמון במהפכה של השוויונאים ונכנס לכלא אחר כך. בעונה הרביעית משלים עם אסאמי ומקריב את חייו כדי לעזור לצוות אווטאר לחדור למגה-רובוט הענקי של קובירה.
 • יקון (קלנסי בראון/עמי מנדלמן) - כשף מים ודם ברמה גבוהה. פושע שאיים על רפאבליק סיטי 42 שנים לפני תקופת העונה הראשונה. אביהם של טרלוק ונואטק. מת לבסוף מזקנה.
 • הסגן - הסגן של אמון. בגד בו בסוף העונה הראשונה, לאחר שהבין כי אמון הוא למעשה כשף דם.

בספר השני[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אונלק (אדריאן לאטורל/אלדד פריבס) - כשף מים משבט המים הצפוני ודוד של קורה. בהתחלה נראה כאיש נחמד אך מתגלה כאדם רשע ואכזר הרוצה לשנות את הסדר, לשלוט בעולם החומר והרוח, להרוג ולסיים את מחזור האווטאר ולהפוך לאווטאר חדש בהתמזגות עם רוח אפלה. הנבל הראשי של העונה השנייה. לבסוף מובס על ידי קורה.
 • ואטו (יונתן אדמס/עמי מנדלמן) - רוח אפלה, רוח היריבה של רוח האור ראאבה. נכלא בכלא בעולם הרוחות על ידי אווטאר וואן ומשתף פעולה עם אונלק על מנת להשתחרר מכלאו.
 • אסקה (אוברי פלזה/רונה בקרמן) - בתו של אונלק ואחותו התאומה של דסנה. ניהלה מערכת יחסים עם בולין ואף הכריחה אותו להתארס איתה, אך לבסוף נפרדים. סייעה לאביה בהתחלה, אך בסוף העונה בגדה בו.
 • דסנה (אהרון הימלסטין/לירון לב) - בנו של אונלק ואחיה התאום של אסקה. סייע לאביו בהתחלה, אך בסוף העונה בגד בו.

בספר השלישי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • זָאהִיר (הנרי רולינס/גדי לוי) - ראש הלוטוס האדום, שהפך לכשף אוויר בעקבות המיזוג ההרמוני. בן זוגה של פלי. בסוף העונה פיצח את יכולת התעופה. הרעיל ופצע קשות את קורה. הנבל הראשי של העונה השלישית. בסוף העונה נכנס לכלא על מעשיו. בעונה הרביעית עוזר לקורה להתחבר לראאבה שוב לאחר שלוש שנים של ניתוק, שנגרם מהשפעת הרעל.
 • פְּלִי (קריסטי וו/אורנה כץ) - כשפית אש המכונה גם כשפית בערה, בעלת עין שלישית המאפשרת לה לירות פיצוצים דרך המחשבה, בדומה ל"מפציצולוג" מהסדרה המקורית. הייתה בת זוגו של זאהיר. בסוף העונה נהרגת על ידי סו.
 • מִינְג-הואה (גריי דה-ליסלה/רונה בקרמן) - כשפית מים חסרת ידיים. היא משתמשת במים כידיים חלופיות. בסוף העונה נהרגת על ידי מקו.
 • גאזן (פיטר גיילס/אלון שר) - כשף אדמה ולבה. גאזן הוא כשף הלבה הראשון ואחריו בולין. התאבד במערה על ידי כך שגרם למפולת סלעים ולבה.
 • האו טינג (ג'יין טייני/הילה מערבי) - המלכה הרודנית של ממלכת האדמה. נהרגת על ידי זאהיר בכך שהוא לוקח לה את האוויר והיא נחנקת ומתה. דודתו של הנסיך וו.

בספר הרביעי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קובירה (זלדה ויליאמס/מונה מור) - כשפית מתכת רבת עוצמה מהעיר צאופו. יתומה שנלקחה תחת חסותה של סו בגיל שמונה. היא החליטה להקים את אימפריית האדמה כדי לשקם את ממלכת האדמה, לאחר שנגרם לה נזק כבד לאחר מותה של מלכת האדמה. מכונה המאחדת הגדולה. הנבלית הראשית של העונה הרביעית. בסופו של דבר גורמת נזק כמעט בלתי הפיך לרפבליק סיטי, אך עקב כך שקורה הצילה אותה, מתחרטת, חוזרת למוטב ונשלחת לכלא על מעשיה. קובירה היא היחידה מבין כשפי המתכת שאינה גם כשפית אדמה.
 • בטאר ג'וניור (טוד הברקון/דניאל מגון) - בנם הבכור של סו ובאאטר, ונכד של טוף. היה נאמן והאמין בקובירה, והם אף התארסו, הנבל המשנה של העונה הרביעית. עד שהיא ירתה לכיוונו כשגילתה את מיקומו של צוות אווטאר כשהוא היה איתם.

אלמנטים ויכולות כישוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכשפות המקורית הייתה כשפות אנרגיה, במהלכה בני האדם כישפו את האנרגיה שבתוכם. צבי האריה העניקו להם את כשפויות האלמנטים: כשפות אוויר, כשפות מים, כשפות אדמה וכשפות אש. ישנם דרכים וסוגים שונים לשימוש בכשפות, ובמהלך הסדרה התפתחו סוגי כשפות שונים: כשפות מתכת, כשפות לבה, כשפות חול וכשפות דם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא האגדה של קורה בוויקישיתוף