מועדון ווינX

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מועדון ווינקס
Winx Club
סוגה פנטזיה
פעולה
הרפתקאות
רומן
חברת הפקה .Rainbow S.r.l
יוצרים איגיניו סטרפי
בימוי איגיניו סטרפי
מדבבים בעברית עדי בן ישראל, ליאורה בזילבסקי ענת ניב, אורלי ר, לירז צ'רכי, מירב דמארי, אתי קסטרו, צביקה פורמן, יורם יוספסברג, יואב בר לב, ועוד
ארץ מקור איטליהאיטליה  איטליה
שפות איטלקית (דובב לשפות נוספות, בהן אנגלית ועברית)
מספר עונות 8
מספר פרקים 208
הפקה
בעלי תפקידים נוספים מלחינים: מישל בטלי
סטפנו קררה
פבריציו קסטניה
מאוריציו ד'אניילו
אורך פרק 19-23 דקות
שידור
רשת שידור Rai Due (עונות 1+)
4KidsTV (עונות 1 - 3)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים (עונות 1 - 4)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
תקופת שידור מקורית 28 בינואר 200431 בדצמבר 2015
תקופת שידור בישראל 20042016
קישורים חיצוניים
http://mundonick.com/programas/winx-club/tv1emm
דף הסדרה ב-IMDb

מועדון ווינX (מועדון ווינקס, באיטלקית: Winx Club) היא סדרת אנימציה איטלקית לילדים שנוצרה על ידי איגיניו סטרפי והופקה על ידי חברת ההפקה "Rainbow S.p.A" עבור ערוץ הטלוויזיה האיטלקית Rai Due ומשודרת באיטליה החל מ-28 בינואר 2004. עלילת הסדרה מתמקדת בפיות המשתמשות בקסמים על מנת להגן על ממלכתן מפני כוחות האפל. על בסיס הסדרה הופקו גם לאורך השנים קו צעצועים, ספרים, סדרת קומיקס, ביגוד, תקליטורי DVD וסרטי קולנוע תלת ממדיים.

בישראל הסדרה משודרת החל משנת 2004 בערוץ הילדים. החל מעונה 5 משודרת הסדרה בערוץ ניקלודיאון, שרכש את הזכויות לסדרה בעולם כולו.

עלילת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז הסדרה עומדת בלום, גרה בכדור-הארץ בעיר ששמה גרדניה. בפרק הראשון היא נתקלת בפיה בשם סטלה, פיית השמש, שבניסיון להגן עליה בלום מגלה שגם היא פיה בעצמה. בעקבות הגילוי הזה, בלום עוברת ללמוד בבית-הספר לפיות אלפיה, שנמצא במימד הקסום, ומוצאת חברות חדשות: סטלה, פלורה, מוזה, וטקנה, ויחד הן מקימות את "מועדון ווינX". עלילת הסדרה מתרחשת בעיקר במימד הקסום ובעונה 4 על פני כדור-הארץ, בעונה 5 לעתים רחוקות העלילות מתרחשות על כדור-הארץ. בסדרה, הפיות יוצאות להרפתקאות יחד ובכל עונה יש התפתחות בסיסית בעלילה, גילוי סודות וכוחות, קרבות נגד הרוע ותמיכה בבלום שמנסה לגלות את העבר שלה על הוריה ועל אחותה דפני.

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה של "מועדון ווינX" (פרקים 1 - 26) שודרה לראשונה באיטליה ב-28 בינואר 2004, ושודרה בישראל בשנת 2004.

נערה רגילה בשם בלום בת ה16, וקיקו ארנב המחמד שלה מכדור-הארץ נתקלים יום אחד בפיה בשם סטלה בת ה17, אשר נלחמת בנוט, העוזר של דארסי, כאשר נוט כמעט מביס את סטלה בלום משתמשת בקסם ומצילה אותה. בעקבות הגילוי המדהים שבלום פיה בעצמה, סטלה לוקחת אותה לבית-ספר לפיות אלפיה ושם הן פוגשת 3 חברות נוספות: טקנה, מוזה ופלורה אשר מקימות יחדיו את מועדון ווינX. בהמשך הבנות מתחברות לארבעת הבנים שלומדים במזרקה האדומה: סקאי, ברנדון, ריבן וטימי, וגם נתקלות בשלישיית מכשפות שלומדות במגדל הענן: אייסי, דארסי וסטורמי, אשר מכונות גם הטריקס, שרוצות לגנוב מבלום את להבת אש הדרקון שלה כדי להשיג שליטה מלאה על כל המימד הקסום. לקראת סוף העונה, הטריקס לוקחות לבלום את אש הדרקון משתלטות על המגדל המעונן, בית הספר של המכשפות ויוצרות צבא עצום של מפלצות צל שיתקיף את המזרקה האדומה ואת אלפיה. הן מצליחות להשמיד את בית ספר המזרקה האדומה ובאותו זמן כל המומחים וכל המכשפות ממגדל המעונן באים לאלפיה לאחר שפרגונדה המנהלת של אלפיה אישרה את שהותם שם. הטריקס ממשיכות לתקוף את אלפיה אבל שם ההגנה מאד חזקה, המכשפות, הפיות והמומחים שם כדי להילחם. בסופו של דבר הטריקס מגיעות לאלפיה בעצמן ובנות ווינקס מביסות אותן, לאחר שבלום מצאה את אש הדרקון בתוכה מביסה את הטריקס.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה מתחילה כאשר הפיות והמומחים חוגגים את השנה השנייה באלפיה. אחרי המסיבה יוצאת מהיער נערה תשושה שעברה חווית קשות, שמה ליילה, פיית הגלים, אשר מבקשת את עזרתן של הווינקס לעזור לה לשחרר את החברות הקטנות הפיקסיות: לוקט פיקסית המפתחות, צ'טה פיקסית הרכילות, טון פיקסית הנימוסים, אמור פיקסית האהבה, דיג'יט פיקסית הטכנולוגיה ופיף הפיקסית הכי קטנה, פיקסית השינה. פיות קטנות (פיקסיות) בעלות כוחות ייחודיים שמוחזקות כבנות ערובה בטירתו התת-קרקעית של לורד דרקר, עוף החול ושליט של ממלכת מפלצות הצל. לאחר שליילה והווינקס מצליחות לשחרר את הפיקסיות מהטירה של לורד דרקר ליילה הופכת לאחת מבנות ווינקס. והפיקסיות מתחברות לווינקס ונוצר ביניהן חיבור קסום. בנוסף גם בעונה זו בלום מגלה את הארכיון הסודי של אלפיה שפרגונדה ניסתה להסתירו ונתנה לכמה חיות קסומות ולפיקסית אחת לשמור עליו בסוד. בינתיים הטריקס כלואות במנזר אור הסלע, לאחר הפשעים שביצעו. לורד דרקר עוזר לטריקס להשתחרר ונותן להן כוח הגלומיקס ומגייס את שירותיהן לעזור לו לחפש אחר חפץ קסום שנקרא "כתב יד" שפותח שער לכוח האולטימטיבי. בעונה הזו הבנות מקבלות את צירוף הקסם שלהן, שהן מקבלות אותו רק לאחר שהתגברו על פחד גדול אצלן.

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית (פרקים 53 - 78) שודרה לראשונה באיטליה ב-27 בינואר 2007. ושודרה בישראל בשנת 2007.

אחרי חופשת הקיץ הווינקס חוזרות לאלפיה לשנה השלישית והאחרונה שלהן, זו שנה מלאה בהפתעות מרגשות. הטריקס נשלחות לממד אומגה בגלל הפשעים שביצעו, שם הן פוגשות מכשף בשם בלטור אשר מחזיק בחלק האפל של אש הדרקון שהיה לכוד שנים רבות בממד אומגה. הטריקס נותנות את בלטור למפלצות הרעות ששומרות על המימד ובלטור מנצח. בלטור והטריקס מצליחים לברוח מהממד ומנסים להשתלט עליו. הווינקס אינן חזקות מספיק כדי להביס את בלטור בכוחות הקסומים שלהם ולכן הן מקבלות כוח חדש הנקרא מכושפות והן מקבלות כוח זה בכך שהן מקריבות מעצמן למען מישהו מהכוכב שלהן. כוחות אלה שונים מהכוחות של העונה הקודמת בכך שבעונה הקודמת שהן נשארו עם הכוחות הקסומים וקיבלו תוספת קסם הנקראת צירוף קסם בעונה הזאת הכוחות הישנים מתחלפים לכוחות המכושפים. וקבלה של אבק פיות ההקרבה של טקנה היא הגדולה מכולן, היא מקריבה את עצמה בממד אומגה מקבלת את כוחותיה המכושפים ונעלמת כאשר כולן חושבות שהיא מתה. לסדרה גם מצטרף נאבו שבהתחלה אומר ששמו אופיר, ועד מהרה הופך לבן זוגה של ליילה. אחרי שהן מקבלות את הכוחות המכושפים שלהן , אז הן משיגות את כוכבי המים, הדבר היחיד שיכול להביס את בלטור. הן תוקפות אותו אך הוא מפעיל את כישוף ארבעת היסודות. אחרי שהן מביסות אותו בלום מחליטה להמשיך לחפש את הוריה.

העונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרביעית (פרקים 79 - 104) שודרה לראשונה באיטליה ב-15 באפריל 2009 ושודרה בישראל ב-2 באוקטובר 2009. זו העונה האחרונה ששודרה בערוץ הילדים.

בנות ווינקס חוזרות לאלפיה בתור מורות, פרגונדה מבקשת מהן ללמד תלמידות באלפיה. הבנות גם פוגשות באויבים חדשים: אוגרון, גנטלוס, דומאן ואנגאן, ציידי פיות מכדור-הארץ. בתחילת העונה פרגונדה מספרת לווינקס על ציידי הפיות, על גילוי כוחות חדשים ועל פיית החיות ששמה רוקְסִי בכדור-הארץ שנולדה בעיר גרדנייה. הבנות יוצאות מיד לגרדנייה כדי למצוא אותה. הכוח החדש שלהן נקרא מאמינות, שהכוח שלו הוא ריפוי ואמונה בקסם, גם אפשרות לבחור בין 3 סוגי כנפיים שונים: כנפי מהירות העל, כנפי שיגור וכנפי שילוש אשר מאפשרות לווינקס לראות את העבר. הבנות קיבלו את הכוח על ידי כך שרוקסי, הפיה האחרונה על כדור-הארץ, האמינה בהן. בעקבות זאת, הווינקס הופכות ל-7 פיות במועדון ווינקס. גם המומחים מגיעים לגרדניה כדי לעזור לבנות אבל הווינקס חושבות שהמומחים במזרקה האדומה לא מאמינים בהם ולא מסוגלות לבצע את המשימה. המשימה של הווינקס היא להביס את הקוסמים מהמעגל השחור. שרוצים את רוקסי, הפיה האחרונה של כדור- הארץ, ואת המעגל הלבן. רוקסי שומעת מישהי בתוך ראשה ומצטרפת לווינקס בעקבות הקול, מסתבר בסוף שהקול הזה הוא של אמא שלה מורגנה. שרוקסי לא יודעת שהיא אמא שלה. מסתבר שאמא של רוקסי נוקמת בקוסמים השחורים יחד עם נבולה ועוד כמה פיות מכדור הארץ. לאוגרון גנטלוס דומאן ואנגאן קוראים ביחד 'המעגל השחור'. פעם הם עבדו על בנות ווינקס ואמרו שהם טובים. הם מבקשים מבנות ווינקס לתת להם את המעגל הלבן. לאחר שהן נותנות להם את המעגל הלבן, אוגרון משתלט על המעגל הלבן. נאבו מקריב את עצמו ומת. לילה מתאבלת עליו לאחר שמת, אבל בסופו של דבר ההקרבה של נאבו הצילה את כל מי שהיה שם.

העונה החמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה החמישית (פרקים 105 - 130) שודרה לראשונה באיטליה ב-16 באוקטובר 2012 ושודרה בישראל ב-9 בדצמבר 2012 בניקלודיאון.

בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: הרמוניקס וסיירניקס (הכוח המחבר בין סיירניקס למאמינות). מתחת למים, בנוסף לבנות הטריקס שחוזרות בעונה הזו, הווינקס יצטרכו להתמודד עם נבל חדש, טרייטנוס, בן דודה של ליילה, הוא בתול ים ממשפחת המלוכה של אנדרוס שמתחת למים. טריינטוס עובר שינוי והופך למפלצת רבת עוצמה המקבלת את כוחה על ידי זיהום של נפט. הטריקס וטרייטנוס יפעלו ביחד נגד בנות ווינקס. טרייטנוס שואב את כל כוחותיהן של שומרות השערים של האוקיינוסים. לכל שומרת יש כוח אחד, וכך הוא מתכנן להשתלט על כל הממד הקסום. כח המאמינות לא מספיק חזק מתחת למים, ומכאן הווינקס מתחילות מסע מאתגר כדי להגיע לכוח העתיק סיירניקס, שהופך אותן להיות פיות בתולות ים ובכוח הזה נקרא הרמוניקס הכוח שעזר להם בזמן המסע להשגת כוחות סיירניקס. האחרונה שקיבלה את כוחות סיירניקס הייתה אחותה של בלום, דפני שהיא גם הנימפה של סיירניקס. מטרתן היא להשיג את הכוח ולגרש את טרייטנוס מהאוקיינוס האין-סוף לתמיד. הן מגיעות לאוקיינוס האינסוף ומביסות את טרייטנוס ולבסוף, דפני חוזרת לחיים.

העונה השישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השישית (פרקים 131 - 156) שודרה לראשונה באיטליה ב-6 בינואר 2014 ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביוני 2014 בניקלודיאון.

למומחים מצטרף מישהו ששמו תורן בן דודו של סקאי, בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: מיטיקס (בו אפשר להיכנס לעולם קובץ אגדות) ובלומיקס (הכוח שבלום מעניקה לבנות ווינקס לאחר שהן איבדו את כוחותיהן). למועדון ווינקס מצטרפת גם דפני אחות של בלום שהופכת להיות מורה להיסטוריית הקסם באלפיה. מכשפה חדשה בשם סלינה, שהגיעה מכדור-הארץ, והייתה חברה של בלום בילדותה, מצטרפת למגדל המעונן. הטריקס תוקפות את גריפין ומשתלטות על בית הספר. בנות ווינקס מאבדות את כוחות סיירניקס ובינתיים הטריקס משתלטות על עוד בתי-ספר. בשביל לנעול את קובץ האגדות של סלינה, בנות ווינקס מוצאות את אלדורה, הפיה הסנדקית. הן מקבלות את כוחות מיטיקס ומשיגות את המפתח לקובץ האגדות. אבל הטריקס עדיין לא אמרו את המילה האחרונה והופכות את המגדל המעונן לבלתי נראה. בסופו של דבר הווינקס הופכות אותו שוב לנראה אך סלינה כבר שחררה את אשרון.

העונה השביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השביעית (פרקים 157 - 182) שודרה לראשונה באיטליה ב-21 בספטמבר 2015, ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביולי 2015 בניקלודיאון. החלק השני של העונה שודר ב 2 בדצמבר 2015.

בעונה זו אנו מגלים על אישה בשם קלשרה שהייתה תלמידה בבית ספר אלפיה ביחד עם פרגונדה, שגנבה את הקסם הפראי במטרה למצוא את הכוח המושלם.

בנות ווינקס חוזרות לעבר ומקבלות את כוח פרפרפליקס מכוון שהגנו על חיות קסומות והטבע נתן להן אותו.

במהלך הסדרה כל בת ווינX נקשרת עם חיה קסומה. לאחר שלכל אחת יש חיה קסומה משלה, החיות הקסומות נותנות לווינX את כוח טייניקס, שמכווץ אותן ומאפשר להן להיכנס אל תוך עולמות מיני כגון טיפת מים או עלה.

במהלך הסדרה קלשרה מנסה להשיג את הכוח המושלם בעולם והווינX מנסות למנוע זאת, אבל בסופו של דבר מצליחה להשיג אותו, אך ברפיליוס חוטף אותו ממנה.

ברפיליוס מזמן את החיות הקסומות הכי חזקות בעולם הקסום ומעבר לו, שהן בעצם שלושת החיות הקסומות של הטריקס.

בעזרת המקור של הקסם הפראי, הטריקס מתמזגות עם החיות הקסומות שלהן, והווינקס מנצחות אותן בכך שמשתמשות באבני הזכרונות שלהן וכולאות אותן בתוך לימבו, שום זמן ושום מקום.

החיות הקסומות של ווינקס עוזבות אותם לאחר שהשתמשו בכישוף המיוחד של החיות הקסומות והופכות בכוח הזה לברבור כסוף.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועדון ווינX[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בלום (עדי זינו): פיית אש הדרקון. הנסיכה של דומינו.
 • סטלה (מירב דמארי): פיית השמש הזורחת. הנסיכה של סולריה.
 • פלורה (אורלי תגר): פיית הטבע מלינפיאה.
 • מוזה (אתי קסטרו): פיית המוזיקה ממלודי.
 • טקנה (ספיר דרמון בעונה הראשונה, ענבל שכנר, הילי ישראל): פיית הטכנולוגיה מזניט.
 • ליילה (רוני נדלר) (עונה 2 והלאה): פיית הגלים. הנסיכה של אנדרוס.
 • רוקסי (אביטל אברג'יל) (עונות 4-7): פיית החיות מגרדיניה.

המומחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סקאי (דניאל זילברשטיין/לירון לב/דניאל מגון) - מלך, המומחה החזק ביותר ומנהיג את המומחים וחבר של בלום
 • ברנדון (ניר חלמיש/אביתר אדיר) -נשיא כלים של סקאי וחבר של סטלה
 • טימי (זיו מאיר) - אוהב ומאוד טוב בטכנולוגיה בישן וחבר של טקנה
 • היליה (תומר גלר) - חבר של פלורה אחינו של סלאדין.
 • ריבן (גיל נתנזון/סער בדישי) - בן זוגה של מוזה, ספרוטאי קשוח ודי יהיר.
 • נאבו (צביקה פורמן) - בן זוגה הקודם של לילה מת בעונה 4.
 • רוי עונה (5,6) מאוהב בלילה ומתחרה עם נקס על ליבה.
 • נקס עונה (6,7) מאוהב בלילה ומנסה להיות בן זוגה יריב של רוי.
 • ת'ורן-בן דוד של סקאי בעלה של דפני.
 • ג'ראד עונה (2) מומחה שמאוהב במוזה.

מכשפות[עריכת קוד מקור | עריכה]

״אייסי״-האחות הבכורה מ״טריקס״ המכשפה של הקרח, כמו שמה אייסי (מהמושג "ice"-קרח) היא אדם קר, "לב של קרח", "מלכת השלג" אייסי חזקה ונבונה אבל נאיבית היא מעדיפה כוח פיזי על פני שכנוע ובלבול. בעונה החמישית הייתה ביחד עם טרייטנוס וניסו להשתלט על אוקיינוס האינסוף. המאכל האהוב על אייסי הוא גלידה(עונה 3 מוכיחה כך) אייסי היא ההמשך ל"בלדונה" המכשפה הקדומה של הקרח. דארסי - האחות האמצעית מ״טריקס״ במכשפה של החושך/אפלה. דארסי היא טיפוס שקט וחכם היא מעדיפה בלבול ושכנוע על פני כוח פיזי, היא עושה את עבודתה בשקט, "ליידי של החושך". דארסי אוהבת טיפוח עצמי (בעונה 3). דארסי היא ההמשך של לריס המכשפה הקדומה של החושך/אפלה. "סטורמי"-האחות הצעירה מהטריקס" המכשפה של מזג האוויר/סופות. סטורמי היא טיפוס שלא חושב לפני שפועל ומעדיפה כוח פיזי על פני שכנוע ובלבול."מלכת הסופות". סטורמי היא ההמשך לתרמה המכשפה של מזג האוויר/סופות.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דפני עונות (1-3,5-7) בתם של מריון ואוריטל ,אחותה של בלום ואשתו של ת'ורן מתה בגלל המכשפות הקדומות בסוף עונה 5 חוזרת לחיים בזכות משאלתה של בלום אחותה הקטנה.
 • פרגונדה עונות (1-7) מנהלת בית הספר לפיות. בעונה 7 מוצגת בתור התלמידה באלפיה בעבר של אלפיה.
 • גברת גריפין עונות (1,2,3,6) מנהלת המגדל המעונן
 • סלאדין עונות (1,2,3,5) מנהל בית הספר המזרקה האדומה
 • קודטורה עונות (1,2,3,5) מורה במזרקה האדומה
 • גריזלדה עונות (1-7 ) סגנית מנהלת בית הספר לפיות לא אהובה במיוחד ראש המשמעת.
 • ברבתאה עונה (1-3) ספרנית בית ספר אלפיה
 • פרופסור וויזגיז עונות 1-7 ) מורה לשינוי צורה
 • מייק עונות (1,3,4,5,6,7) אביה המאמץ של בלום
 • ונסה עונות (1-7) אימה המאמצת של בלום.
 • מיצי עונות (1,2,4.5) נערה שויצרית גרה בשכונה של בלום בגרדניה. בעונה 4 מאוהבת בברנדון.
 • מירטה (עונות 1-3) תלמידה במגדל המעונן ולאחר מכן באלפיה
 • רדיוס עונות (3,5,6) מלך סולריה ואבא של סטלה גרוש של לונה.
 • לונה (עונות 5,6) אימה של סטלה המלכה של סולריה גרושה של רדיוס.
 • מיאלה עונות (3,6,7) אחותה של פלורה מצטרפת לבית הספר לינפאה בעונה 6.
 • ניובה עונות (3,5,6) אמא של לילה המלכה של אנדרוס ואשתו של טרדור.
 • נוט עונות (1,2,3) טרול צהוב שעזר בעונה הראשונה לבנות הטריקס נגד הווינקס בסוף העונה הראשונה עבר לצד הטובים, מופיע כדמות אורחת בעונה השנייה והשלישית.
 • טרדור עונות (3,5 ) המלך של אנדרוס בעלה של ניובה ואביה של לילה.
 • מריון עונות (5,6,7) המלכה של דומינו אימם של בלום ודפני אשתו של אוריטל הקימה יחד עם בעלה אוריטל את מסדר האור על מנת להגן על ממלכתה. הביסה את בלטור יחד עם בעלה אוריטל. נעלמה בחלל העמוק יחד עם בעלה כי חשבה שאיבדה את בנותיה. חזרה לחיים בסוף הסרט הראשון.
 • אוריטל עונות (5,6,7) המלך של דומינו בעלה של מריון ואביהן של בלום ודפני כאשר המכשפות תקפו את דומינו נעלם עם אשתו מריון למימד מנותק מהמימד הקסום הקים יחד עם אשתו מריון את מסדר האור על מנת להגן על ממלכתם. חשב שאיבד את שתי בנותיו. בסוף הסרט הראשון חזר לחיים הביס את בלטור יחד עם אשתו מריון.
 • אמנטיה עונה (2) הנסיכה של ארץ למטה הייתה מאוהבת בברנדון .
 • ספונסוס עונה( 2) בעלה של אמנטיה
 • דיאספרו עונות (1,2,3,5,6) נסיכה שמאוהבת בסקאי שונאת את בלום ורוצה להפריד בניהם .
 • לוסי עונות (1-3) מכשפה במגדל המעונן שנואשת להיות חלק מהטריקס.
 • נבולה עונות (4,6 ) פיה מבוגרת של כדור הארץ בסוף עונה 4 הופכת למלכה של הפיות הארציות מופיעה שוב בעונה 6
 • מורגנה אמה של רוקסי עונה (4,6) מלכת הפיות בסוף העונה מכתירה את נבולה למלכה. וחוזרת למשפחה שלה בגרדניה .
 • זרטוסטרה עונות (1-3) מורה במגדל המעונן.
 • אלינדור עונות (1-3) מורה בבית ספר המגדל המעונן
 • ארנדור עונות (1,3,4,5) אבא של סקאי מלך ארקליון
 • טרסה עונות (3,5) אחותם של נראוס וטריטנוס בת דודתה של לילה ובתם של ליג'אה והמלך נפטון .
 • נראוס עונה (5) בן דוד של לילה ואח של טרסה הבן של המלכה ליגאה והמלך נפטון.
 • שימרה עונה (3) יריבה של סטלה מתכננת ביד עם אימה איך להיות נסיכת סולריה שימרה בטור קופסם שמרים.
 • הרוזנת קסנדרה עונה (3) מקבלת את הסמל של בלטור ומשתלטת יחד עם בתה על סולריה.
 • גלטאה עונה (3) הנסיכה של מלודי
 • נובה עונה (3 ) תושבת סולריה וחברה טובה של סטלה.
 • אן עונה (2) חברת ילדות של לילה בקושי מוזכרת בסדרה.
 • מובילה עונה (7) מנהלת את אלפיה בעבר.
 • פרופסור פלאדיום מורה לקסמים טכניים עונות (1-7)
 • מאסטר אגן עונה (6) חרש החרבות.
 • הנימפות עונה (1) חיות ביער האפל.
 • קריסטל עונה (5) נסיכת לניפאה מאוהבת בהיליה ומנסה להשיג אותו חברת ילדות שלו אך לבסוף הבינה שהוא אוהב את פלורה.
 • קלאוס עונה (4) אבא של רוקסי ובעלה של מורגנה.
 • אנדי עונה (4) חבר לשעבר של בלום.
 • אבלון עונה (2-3) מורה לקסמים טכניים
 • אלדורה עונה (6) פיה שחיה בכדור הארץ המורה של סלינה לשעבר עוזרת לבנות ווינקס. בעלת הספר של קובץ האגדות.
 • סמרה עונות (1,3.5 ) אשתו של ארנדור ואמא של סקאי.

הנבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנות טריקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש אחיות-מכשפות בשם: אייסי, דארסי, וסטורמי, שלמדו במגדל המעונן. והן האויבות של הווינקס.

 • אייסי - האחות הבכורה מהטריקס המכשפה של הקרח, כמו שמה אייסי (מהמושג "ice"-קרח) היא אדם קר, "לב של קרח", "מלכת השלג" אייסי חזקה ונבונה אבל נאיבית (מאמינה לכל דבר) היא מעדיפה כוח פיזי על פני שכנוע ובילבול. בעונה החמישית הייתה ביחד עם טרייטנוס וניסו להשתלט על אוקיינוס האינסוף. המאכל האהוב על אייסי הוא גלידה אייסי היא ההמשך לבלדונה המכשפה הקדומה של הקרח.
 • דארסי - האחות האמצעית מהטריקס במכשפה של החושך/אפלה. דארסי היא טיפוס שקט וחכם היא מעדיפה בלבול ושכנוע על פני כוח פיזי, היא עושה את עבודתה בשקט, "ליידי של החושך". דארסי אוהבת טיפוח עצמי (בעונה 3). דארסי היא ההמשך של לריס המכשפה הקדומה של החושך/אפלה.
 • סטורמי - המכשפה של הרוחות והסופות. האחות הצעירה מבין הטריקס.

המכשפות הקדומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש מכשפות בשם בלדונה, ליסיס, ות'רמה.

 • בלדונה - מכשפת הקרח והקור.
 • ליסיס - מכשפת החושך וההיפנוזה.
 • ת'רמה - מכשפת הרוח והסופות.


 • עוף החול\דארקר עונה (2) מנסה לשחרר את הכוח של הרליקס ולהשתלט על הממד הקסום חוטף את בלום ומשיג את ארבעת חלקי כתב היד על מנת לנקום במג'יקס. הפך את בלום לשחורה. מתגלה בסוף העונה שאבלון עובד שלו.
 • בלטור עונה (3) נוצר על ידי המכשפות הקדומות הובס על ידי מריון ואוריטל נכלא במימד אומגה חוזר לנקום במג'יקס ובמיוחד בבלום.
 • הקוסמים של המעגל השחור השחור עונה (4) כלאו את הפיות הארציות וגרמו להעלמותן מנסים ללכוד את הפיה האחרונה של כדור הארץ. לבסוף מובסים על ידי ווינקס בעזרת נבולה ולילה.
 • טריטנוס עונה (5) אחיהם של נראוס וטרסה בן דוד של ליילה מקנא באחיו שנהפך למלך של אנדרוס ומחליט לנקום הופך למפלצת פסולת רעילה ואת משפחתו באנדרוס הופך למוטנטים. לבסוף העולם הקסום ניצל על ידי בנות ווינקס והוא גורש מהמימד הקסום.
 • פוליטאה - חברה לשעבר של דפני קוללה בקללת סיירניקס נבלית ראשית בסרט השלישי.
 • אשרון עונה (6) הנבל הראשי בעונה השישית משקר לסלינה ומשכנע אותה לשחרר אותו מקובץ האגדות לאחר שסלינה משחררת אותו הוא זורע הרס על היקום הקסום לבסוף בלום נכנסת לקובץ האגדות ומביסה אותו. ובנוסף הוא מופיע כנבל הראשי בסרט הרביעי.
 • קלשרה וברפילויס עונה (7) קלשרה משנה צורה מנסה להשיג את הכוח המושלם בעולם תלמידה לשעבר באלפייה ביחד עם אחיה ברפיליוס אשר גונב מרוקסי את אבן המסע בזמן כדי לעקוב אחרי ווינקס בסוף העונה קלשרה נופלת בקרב נגד הווינקס וברפיליוס הופך לטוב ואף מוצא משפחה חדשה.
 • מר גיי עונה (8).

הפיקסיות החיות קסומות והסלקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אמור עונות (2,3,4,6,7)- פיקסית האהבה מחוברת לסטלה
 • לוקט - עונות (2,3,4,6,7)הפיקסית של המפתחות מחוברת לבלום
 • צ'אטה עונות (2,3,4,6,7) הפיקסית של הרכילות מחוברת לפלורה
 • טון עונות (2-4) הפיקסית של הנימוסים מחוברת למוזה
 • דיג'יט -עונות 2-4 הפיקסית של הטכנולוגיה מחוברת לטקנה
 • ליבי עונות 2,3 הפיקסית של המסר
 • ג'ולי עונה (2) פיקסית של קלפים ונבואות
 • קולדורה עונות (2,3) פיקסית שמחוברת לארכיון הקסום של אלפיה
 • פיף עונות (2-7) הפיקסית של השיינה אשר מחוברת לילה הנסיכה וחברתם הטובה של הפיקסיות.
 • קרמל עונות (6,7) הפיקסית של האפיה מחוברת לטקנה
 • שרי עונות (6,7) הפיקסית של מצב הרוח מחוברת למוזה
 • קיקו - הארנב של בלום עונות (1-7)
 • אלאס- החיה המחוברת לבלום, חד קרן (עונה 7)
 • אמרוק- החיה המחוברת לפלורה, זאב קסם (עונה 7)
 • שייני- החיה המחוברת לסטלה, ציפור (עונה 7)
 • סקוונק- החיה המחוברת לליילה, קראייקראיי (עונה7)
 • קריטי- החיה המחוברת למוזה, חתולת נוצה (עונה 7 )
 • פליטר- החיה המחוברת לטקנה, סנאי מעופף (עונה 7)
 • איליריס הסלקית המחוברת לסטלה שומרת השער של סולריה
 • סונה הסלקית המחוברת למוזה שומרת השער של מלודי
 • ליטיה הסלקית המחוברת לטקנה שומרת השער של זניט
 • לני הסלקית המחוברת ללילה שומרת השער של אנדרוס
 • סרינה הסלקית המחוברת לבלום ושומרת בשער של דומינו
 • דייזירי הסלקית המחוברת לפלורה ושומרת השער של לינפאה
 • פילה שומרת שער כדור הארץ הסלקית היחידה שאין לה פיה מחוברת

מונחים מרכזיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • להבת אש הדרקון - כוחותיה של בלום בסדרה. בעבר כח זה היה שייך לדרקון הגדול שיצר את המימד הקסום, וכשהוא חדל להתקיים כוחות אש הדרקון עברו לבלום. כוח חזק וגדול ובלתי מנוצח שהקים את כל מימד הקסום: דומינו, סולריה, אלפיה, כדור ארץ ועוד.
 • טבעת החרב - טבעת הקסם של סטלה שעברה במשך דורות במשפחתה בממלכת סולריה.
 • כתב היד - חפץ קסום המחולק לארבעה חלקים והוא פותח שער למימד רליקס ביקום הקסום שבו מוחזק כח הרליקס. ארבעת החלקים נמצאים באלפייה, במגדל הענן, במזרקה האדומה ובכפר הפיקסיות.
 • המעגל הלבן - המפתח למימד הפיות הארציות ומקור הכוח של אש הדרקון. כדי לעבור צריך את אש הדרקון.
 • המעגל השחור - המעגל שיש לקוסמים השחורים ואיתו הם צדים פיות ארציות.
 • הפיות הארציות - הפיות של כדור-הארץ והמלכה שלהן היא מורגנה הפייה.
 • התליון של ארקליון - תליון של סקאי שלפי האמונה מי שמחזיק בו ימצא אהבה אמיתית.
 • הכוח המושלם והחזק ביקום - בתוך עולם המיני שנמצא בפסל הקריסטל של חופר החור (שמסמל את כל צבעי הקשת) נמצא אש הדרקון עם הכוח המושלם בכל המימד הקסום. רק בעל אש הדרקון יכול לקחת אותו ולהיות בלתי מנוצח.
 • הפרפרית הזהובה - המגן של עולם המיני של הלב של אלפייה.
 • מטות מיטיקס (המטות הקסומים) - מטות קסומים המשמשים כעזר בקרב וגם כמפתח כניסה לעולם של קובץ האגדות.
 • צמידי טייניקס - צמידים מיוחדים המשמשים כמפתח כניסה לעולמות המיני של טייניקס.

מקומות בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • המימד הקסום - המקום שהסדרה והעלילה מתרחשות בדרך-כלל (חוץ מעונה 4 שבה העלילה בכדור הארץ).
 • המגדל המעונן - בית-הספר למכשפות.
 • המזרקה האדומה - בית-הספר למומחים.
 • בית-הספר אלפיה - בית-הספר לפיות.
 • כדור הארץ - הכוכב של הפיות הארציות.
 • עולם קובץ האגדות: מימד נפרד מהמימד הקסום, המכיל בתוכו את כל האגדות המיסטיות שהאנושות אי פעם ידעה. בתוך מימד זה חיים למשל פרנקנשטיין, עוץ לי גוץ לי, הפיראטים של קלברה, ועוד.
 • עולמות המיני: מימד נוסף נפרד מהמימד הקסום, המכיל בתוכו תת-עולמות קטנים, הנקראים 'עולמות מיני'. כל עולם מיני הוא בעצם הלב של מקום מסוים בעולם האמיתי, וקיים בין שני העולמות חיבור קסום.
 • סולריה- הכוכב השמשות שממנו באה הנסיכה סטלה.
 • לינפאיה - הכוכב הטבע שממנו באה פלורה.
 • אנדרוס - הכוכב המים שממנו הגיע הנסיכה לילה.
 • זניט - הכוכב הטכנולוגיה שממנו באה טקנה.
 • דומינו - הכוכב שממנו באות הנסיכות בלום ודפני.
 • מלודי - הכוכב המוזיקה שממנו באה מוזה.

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרטים אמורות להיות כרונולוגית בין העונות. אבל האירועים בהם נראים מנותקים. למרות שדומינו הופשרה בסרט הראשון היא לא מוזכרת עד העונה החמישית. באותו סרט סקיי ממונה למלך בפועל, אבל בהמשך נראה שארנדור עדיין המלך. בסרט השני סקיי מציע לבלום נישואין, אבל גם 3 עונות אחר כך הם עדיין לא התחתנו.

מועדון ווינX: סוד הממלכה האבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנות ווינקס מסיימות (חוץ מבלום) מסיימות את שנת הלימודים שלהן באופייה בלום נעצבת . בנות ווינקס הולכות לקבל את קופסות המשמר שלהן. בלום חוזרת הביתה לגרדנייה, וונסה מארגנת לבלום מסיבת הפתעה (יום הולדת) . ווינקס והמומחים יוצאים לספראקס ללחפס את הספרייה האבודה . בנות ווינקס יוצאות לבזלת אבל בדרך הם צריכות לעבור בכפר הפיקסים כדי למצוא את המפתח לבזלת הן צריכות את הפיקסיות שלהן (לוקט) . בנות ווינקס והמומחים הולכים לבזלת איפו ששיש את המכשפות הקדומות בלום מוצאת את אבא שלה וסקיי מציל את דומינו. בדומינו נערך טקס חשוב וחזרה לחיים של דומינו. ווינקס סרט 1

מועדון ווינX סרט שני: ההרפתקה הקסומה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט עלה לאקרנים בישראל (דיבוב עברית, תלת מימד) ב-14 ביולי 2011 והופץ ב-DVD באוקטובר של אותה השנה על ידי "NMC יונייטד" וסרטי שפירא.

בזמן חגיגה באלפייה, בנות הטריקס גונבות מצפן מיוחד שמאפשר להן גישה לעץ החיים. בכישוף אפל הן מוחקות את כל הקסם הטוב מהעץ ומשאירות רק את הכשף של המכשפות. בלום מקבלת מתנה סוס אציל בשם פג.

בינתיים סקיי מציע נישואין לבלום, ואביה אוריטל מסכים, אך אבא של סקיי, המלך ארנדור, מסרב שהם יתחתנו. סקיי נאלץ לבטל את הצעה ובלום נכנסת לעצב עמוק. אוריטל מבקר בכדור הארץ ומייק מראה לו תמונות וקלטות מהילדות של בלום- אותה הוא פספס. הכישוף של הטריקס מיושם והווינקס, כמו שאר הפיות, מאבדות את כוחותיהן. הווינקס והמומחים טסים לאברם, עיר אבודה בארקליון שם נמצא זרע של הקסם הטוב. גם הטריקס והמכשפות הקדומות מגיעות בעקבותיהם ומתפתח קרב, כשגם אוריטל וארנדור מצטרפים. במהלך הקרב אייסי בטעות תוקפת את הזרע ומשחררת את הקסם הטוב. פג אוכל מהזרע והופך לפגסוס. אייסי אומרת שהיא יכולה להתמודד עם בלום לבדה, אבל בלדונה אומרת לה שתיזהר- כל הווינקס קיבלו בחזרה את כוחותיהן וזה עכשיו 6 נגד 3. הווינקס משנות צורה למאמינות (קטע הכולל גרסת פסקול מלאה וארוכה ל"מאמינות" מהעונה הרביעית), ומתפתח קרב איתנים צמוד. כשהמכשפות הקדומות רואות שהטריקס לא יכולות לבד הן נכנסות לטריקס כדיבוק, הופכות אותן למכשפות רבות עוצמה. הווינקס מצליחות לנצח בשילוב כל הכוחות ביחד, וארנדור ואוריטל מתפייסים.

מועדון ווינX סרט שלישי: במעמקי הים הקסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצא ב-2015. באלפיה שוכנת שלווה, עד שיום אחד הטריקס מחליטות לצלול לתוך האוקיינוס ולחפש אחר כס המלכות. הבנות שומעות על כך, ויוצאות לעצור את טרייטנוס מלשלוט על המימד הקסום.

בנות ווינקס מופיעות בפני התלמידות החדשות אבל בלום צריכה ללכת היא נוסעת לגרדנית לבלות עם סקיי. בנות טריקס פוגשות את פוליתיה אשר אומרת להם לחטוף את סקיי כדי שיוחלו לעורר את טרייטנוס. בנות טריקס שומעות לעצתה ומיד יוצאת לחטוף אותו, בלום וסקיי נלחמים בבנות טריקס בנות טריקס חוטפות את סקיי ומשאירות את בלום לבדה בפראק. בנות ווינקס הולכות לגרדניה לחפס אותה ומוצאות אותה מעולפת. בנות ווינקס מחזירות אותה לאלפייה. בנות טריקס ופולתיה מעוררות את טרייטנוס וביחד הם סוגרים את כול השערים לאוקיינוס האין סוף. באלפייה פרדונדה וגריזלדה מקבלות הודעה מאומנייה שכול השערים סגורים, אך פרגונדה וגריזלדה מגלות שיש עוד שער אחד פתוח "השער לעולם השכחה". וכך בנות "מועדון ווינקס" יוצאות למסע נוסף לעצור את בנות טריקס, טריטנוס וגם את פולתיה. האם הם יצליחו למצוא את הפנינה, לעצור את טריטנוס וגם להציל את סקיי? האם בלום תחזור להיות שלבה כהוגן לפני שטריטנוס יהפוך לבלתי מנוצח, וגם להציל את הממד הקסום.

מדיות נוספות בזיכיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מחזמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקניות המגלמות את בנות מועדון הווינx באירוע באיטליה

ב-1 בדצמבר 2013 התקיים ברוסיה מופע על הקרח בשם "winx FULL" (בעברית ווינקס פול).

ב-7 בפברואר 2013 התקיים ברוסיה עוד מופע בשם "winx на" (בעברית ווינקס נא). בחודש ספטמבר 2005, הושק באיטליה המחזמר "כח ווינקס" ("Winx Power"). בעקבות ההצלחה לה זכה המחזמר באיטליה, הוא הוצג בהמשך גם בבלגיה, בהולנד (בשנת 2006) ובפורטוגל (בשנת 2009). בנובמבר 2008 הושק גם מופע "ווינX על הקרח" ("Winx On Ice"). לכבוד עשור הסדרה, הועלה לבמות באיטליה מחזמר בשם "Winx Club Musical Show" עם כל להיטי הסדרה. המחזמר צפוי לצאת לסיבוב הופעות עולמי.

משחקי וידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים יצאו לשווקים מספר רב של משחקי וידאו המבוססים על הסדרה אשר הופקו על ידי Konami. נכון להיום ישנם שבעה משחקי וידאו בזיכיון:

 • Winx Club (מיועד ל-Game Boy Advance).
 • Winx Club (מיועד ל-PC ו-PS2).
 • Winx Club: Join the Club (מיועד ל-PSP).
 • The Quest for the Codex (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club: Mission Enchantix (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club Secret Diary 2009 (מיועד ל-DS).
 • Dance Dance Revolution Winx Club (מיועד ל-Wii).
 • Winx Club: Winx Sirenix Power (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Sirenix Magic Oceans  (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Bloomix Quest (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club:The Mystery Of The Abyss (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Saving Alfea (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Winx Party (מיועד ל-iOS).

מוזיקה וDVD[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהתחלת הסדרה יצאו DVD של פרקי הסדרה DVD ופסקולים של מחזות הזמר ושל הסרט.

 • בשנת 2004 יצא דיסק באיטליה עם שירים מהסדרה (באורך מלא) הנקרא "מועדון ווינX- שירים קסומים (Winx Club Magiche Canzoni)" הכולל את שיר הפתיחה, שיר הסיום, שיר שינוי הצורה וגם את השיר "בלום הקסומה". הדיסק כולל גם גרסאות קריוקי וגם את שיר הפתיחה באנגלית.
 • בשנת 2006 יצא בהולנד דיסק בשם "ווינX סינקס (Winx Sinx)" שבו משתתפות כביכול מוזה ובלום בתור מנחות של מופע. הדיסק כולל שירים של זמרים וזמרות אמריקאים והולנדים. השיר האחרון בדיסק הוא שיר בונוס בהולנדית שאותו מבצעות מוזה ובלום. הדיסק השני הוא די.וי.די של קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא בפורטוגל דיסק הנקרא "ווינX-המועדון (Winx-The Club)". הדיסק כולל חלק מן השירים מהדיסק האיטלקי, וכמו שהיה באיטליה, גם דיסק זה כולל קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא דיסק בפורטוגל הנקרא "מועדון ווינX השירים החדשים! (Winx Club - As Novas Músicas!)" עם שירי הסרט כולל גרסאות קריוקי לאותם שירים. אף על פי שזה נראה מבלבל, זהו אינו פסקול הסרט.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה DVD הנקרא "מועדון ווינX בקונצרט (Winx Club In Concerto)" הכולל קליפים עם שירים על דמויות הסדרה ועל הזוגות בסדרה ואף על הפיקסיות. ארבעת הקליפים הראשונים בDVD הם בתלת-ממד (ללא משקפיים). שני השירים הראשונים הם למעשה שירים מתוך הסרט, והשיר השלישי מופיע גם במופע "ווינX על הקרח". הקליפים בDVD מופיעים בשלוש גרסאות: איטלקית, אנגלית ובגרסת קריוקי עם מילות שיר באנגלית או באיטלקית לפי בחירה. בנוסף, יצא גם דיסק עם השירים בגרסאות אלה. באותה השנה ובשנת 2010 יצא דיסק זה במקומות נוספים בעולם: בצרפת (דיסק לשמיעה), בפורטוגל (דיסק לשמיעה), בפולין (דיסק DVD), בגרמניה (דיסק DVD) וברוסיה (שירי הדיסק באנגלית אך השיר האחרון והנוסף הוא השיר "Fly\Segui Il Tuo Cuore" מתוך הסרט שמבוצע על ידי להקה רוסית. בכל דיסק שמיעה או דיסק DVD יש 15 שירים או קליפים (חוץ מהדיסק ברוסיה). הדיסק אמור לצאת גם בהולנד.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה דיסק הנקרא "מועדון ווינקס שירו איתנו 2" הכולל שירים מתוך "מועדון ווינX בקונצרט" באורך מלא וגם כולל את שיר הפתיחה של העונה הרביעית וגם גרסת קריוקי של שיר זה.
 • בעקבות המופעים שנערכו באיטליה ("Winx Power Show" ו-"Winx On Ice"), יצאו מופעים אלה גם ברוסיה ("Winx On Ice") וגם בפורטוגל ("Winx Power Show"). המופע ברוסיה (בשנת 2010) כולל את אותה העלילה כמו באיטליה ואף את אותם השירים חוץ משני שירים אשר לא מופיעים בפסקול האיטלקי (שיר המכושפות והשיר "את האחת"). המופע בפורטוגל (בשנת 2009) כולל דווקא שירים מתוך המופע "Winx On Ice" אך כפי הנראה השירים לא שונו בהרבה מהגרסה האיטלקית. מכיוון שמופע זה הוא בעצם גרסה פורטוגזית של המופע "Winx Power Show", החליטו להוסיף עוד שיר הדומה לאחד השירים במופע האיטלקי והוסיפו גם גרסאות קריוקי כמו במופע של "Winx On Ice".
 • בשנת 2010 יצא דיסק עם שירי העונה הרביעית באנגלית, שאותם שרה הזמרת אליסה רוזאלי. בין השירים נמצאים שיר הפתיחה, שיר ההשתנות של ווינX מאמינות והשיר של "אהבה וחיות".

קומיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארבעת חוברות הקומיקס הראשונות מבוססות על 4 הפרקים הראשונים (אם כי בלום משנה צורה לראשונה כבר בחוברת השנייה), אבל בשאר החוברות יש סיפורים חדשים. כדי להתאים כרונולוגית לסדרה במספר חוברות יש תקציר של פרקים שקרו באותו זמן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]