מועדון ווינX

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מועדון ווינקס
שם במקור Winx Club
סוגה פנטזיה
פעולה
הרפתקאות
רומן
חברת הפקה .Rainbow S.r.l
יוצרים איגיניו סטרפי
בימוי איגיניו סטרפי
מדבבים בעברית עדי בן ישראל, ליאורה בזילבסקי ענת ניב, אורלי ר, לירז צ'רכי, מירב דמארי, אתי קסטרו, צביקה פורמן, יורם יוספסברג, יואב בר לב, ועוד
ארץ מקור איטליהFlag of Italy.svg  איטליה
שפות איטלקית (דובב לשפות נוספות, בהן אנגלית ועברית)
מספר עונות 8
מספר פרקים 208
הפקה
בעלי תפקידים נוספים מלחינים: מישל בטלי
סטפנו קררה
פבריציו קסטניה
מאוריציו ד'אניילו
אורך פרק 19-23 דקות
שידור
רשת שידור Rai Due (עונות 1+)
4KidsTV (עונות 1 - 3)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים (עונות 1 - 4)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
תקופת שידור מקורית 28 בינואר 200431 בדצמבר 2015
תקופת שידור בישראל 20042016
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

מועדון ווינX (מועדון ווינקס, באיטלקית: Winx Club) היא סדרת אנימציה איטלקית לילדים שנוצרה על ידי איגיניו סטרפי והופקה על ידי חברת ההפקה "Rainbow S.p.A" עבור ערוץ הטלוויזיה האיטלקית Rai Due ומשודרת באיטליה החל מ-28 בינואר 2004. עלילת הסדרה מתמקדת בפיות המשתמשות בקסמים על מנת להגן על ממלכתן מפני כוחות האפל. על בסיס הסדרה הופקו גם לאורך השנים קו צעצועים, ספרים, סדרת קומיקס, ביגוד, תקליטורי DVD וסרטי קולנוע תלת ממדיים.

בישראל הסדרה משודרת החל משנת 2004 בערוץ הילדים. החל מעונה 5 משודרת הסדרה בערוץ ניקלודיאון, שרכש את הזכויות לסדרה בעולם כולו.

עלילת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז הסדרה עומדת בלום, נערה צעירה שחיה בכדור-הארץ בעיר ששמה גרדניה. בפרק הראשון היא נתקלת בפיה בשם סטלה, פיית השמש והירח, שבניסיון להגן עלייה בלום מגלה שגם היא פיה בעצמה. בעקבות הגילוי הזה, בלום עוברת ללמוד בבית-הספר לפיות אלפיה, שנמצא במימד הקסום, ומוצאת חברות חדשות: סטלה, פלורה, מוזה, וטקנה, ויחד הן מקימות את "מועדון ווינX". עלילת הסדרה מתרחשת בעיקר בממד הקסום ובעונה 4 על פני כדור-הארץ, בעונה 5 לעתים רחוקות העלילות מתרחשות על כדור-הארץ. בסדרה, הפיות יוצאות להרפתקאות יחד ובכל עונה יש התפתחות בסיסית בעלילה, גילוי סודות וכוחות, קרבות נגד הרוע ותמיכה בבלום שמנסה לגלות את העבר שלה על הוריה ועל אחותה דפני.

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה של "מועדון ווינX" (פרקים 1 - 26) שודרה לראשונה באיטליה ב-28 בינואר 2004, ושודרה בישראל בשנת 2004.

נערה רגילה בשם בלום, וקיקו ארנב המחמד שלה מכדור-הארץ נתקלים יום אחד בפיה בשם סטלה, אשר נלחמת בנוט העוזר של דארסי, כאשר נוט כמעט מביס את סטלה בלום משתמשת בקסם ומצילה אותה. בעקבות הגילוי המדהים שבלום פיה בעצמה, סטלה לוקחת אותה לבית-ספר לפיות אלפיה ושם הן פוגשת 3 חברות נוספות: טקנה, מוזה ופלורה אשר מקימות יחדיו את מועדון ווינX. בהמשך הבנות מתחברות לארבעת הבנים שלומדים במזרקה האדומה: סקאי, ברנדון, ריבן וטימי, וגם נתקלות בשלישיית מכשפות שלומדות במגדל הענן: אייסי, דארסי וסטורמי, אשר מכונות גם הטריקס, שרוצות לגנוב מבלום את להבת אש הדרקון שלה כדי להשיג שליטה מלאה על כל המימד הקסום. לקראת סוף העונה, הטריקס לוקחות לבלום את אש הדרקון משתלטות על המגדל המעונן הבית ספר של המכשפות ויוצרות צבא עצום של מפלצות צל שיתקיף את המזרקה האדומה ואת אלפיה. הן מצליחות להשמיד את בית ספר המזרקה האדומה ובאותו זמן כל המומחים וכל המכשפות ממגדל הענן באים לאלפיה לאחר שפרגונדה המנהלת של אופיה אישרה את שהותם שם. הטריקס ממשיכות לתקוף את אלפיה אבל שם ההגנה מאד חזקה, המכשפות, הפיות והמומחים שם כדי להילחם. בסופו של דבר הטריקס מגיעות לאלפיה בעצמן ובנות ווינקס מביסות אותן, לאחר שבלום מצאה את אש הדרקון בתוכה מביסה את הטריקס.

העונה השנייה ושודרה בישראל בשנת 2005.[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה מתחילה כאשר הפיות והמומחים חוגגים את השנה השנייה באלפיה. אחרי המסיבה יוצאת מהיער נערה תשושה שעברה חווית קשות, שמה ליילה, פיית הגלים, אשר מבקשת את עזרתן של הווינקס לעזור לה לשחרר את החברות הקטנות הפיקסיות: לוקט פיית המפתחות, צ'טה פיקסית הרכילות, טון פיקסית הנימוסים, אמור פיקסית האהבה, דיג'יט פיקסית הטכנולוגיה ופיף הפיקסית הכי קטנה פיית השינה. פיות קטנות (פיקסיות) בעלות כוחות ייחודיים שמוחזקות כבנות ערובה בטירתו התת-קרקעית של לורד דרקר, עוף החול ושליט של ממלכת מפלצות הצל. לאחר שליילה והווינקס מצליחות לשחרר את הפיקסיות מהטירה של לורד דרקר ליילה הופכת לאחת מבנות ווינקס. והפיקסיות מתחברות לווינקס ונוצר ביניהן חיבור קסום. בנוסף גם בעונה זו בלום מגלה את הארכיון הסודי של אלפיה שפרגונדה ניסתה להסתירו ונתנה לכמה חיות קסומות ולפיקסית אחת לשמור עליו בסוד. בינתיים הטריקס כלואות במנזר אור הסלע, לאחר הפשעים שביצעו. לורד דרקר עוזר לטריקס להשתחרר ונותן להן כוח הגלומיקס ומגייס את שירותיהן לעזור לו לחפש אחר חפץ קסום שנקרא "כתב יד" שפותח שער לכוח האולטימטיבי. בעונה הזו הבנות מקבלות את צירוף הקסם שלהן, שהן מקבלות אותו רק לאחר שהתגברו על פחד גדול אצלן.

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית (פרקים 53 - 78) שודרה לראשונה באיטליה ב-27 בינואר 2007. ושודרה בישראל בשנת 2007.

אחרי חופשת הקיץ הווינקס חוזרות לאלפיה לשנה השלישית והאחרונה שלהן, זו שנה מלאה בהפתעות מרגשות. הטריקס נשלחות לממד אומגה בגלל הפשעים שביצעו, שם הן פוגשות מכשף בשם בלטור אשר מחזיק בחלק האפל של אש הדרקון שהיה לכוד שנים רבות בממד אומגה. הטריקס נותנות את בלטור למפלצות הרעות ששומרות על המימד ובלטור מנצח. בלטור והטריקס מצליחים לברוח מהממד ומנסים להשתלט עליו. הווינקס אינן חזקות מספיק כדי להביס את בלטור בכוחות הקסומים שלהם ולכן הן מקבלות כוח חדש הנקרא מכושפות והן מקבלות כוח זה בכך שהן מקריבות מעצמן למען מישהו מהכוכב שלהן. כוחות אלה שונים מהכוחות של העונה הקודמת בכך שבעונה הקודמת שהן נשארו עם הכוחות הקסומים וקיבלו תוספת קסם הנקראת צירוף קסם בעונה הזאת הכוחות הישנים מתחלפים לכוחות המכושפים. וקבלה של אבק פיות ההקרבה של טקנה היא הגדולה מכולן, היא מקריבה את עצמה בממד אומגה מקבלת את כוחותיה המכושפים ונעלמת כאשר כולן חושבות שהיא מתה. לסדרה גם מצטרף נאבו שבהתחלה אומר ששמו אופיר, ועד מהרה הופך לבן זוגה של ליילה. אחרי שהן מקבלות את הכוחות המכושפים שלהן , אז הן משיגות את כוכבי המים, הדבר היחיד שיכול להביס את בלטור. הן תוקפות אותו אך הוא מפעיל את כישוף ארבעת היסודות. אחרי שהן מביסות אותו בלום מחליטה להמשיך לחפש את הוריה.

העונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרביעית (פרקים 79 - 104) שודרה לראשונה באיטליה ב-15 באפריל 2009 ושודרה בישראל ב-2 באוקטובר 2009. זו העונה האחרונה ששודרה בערוץ הילדים.

בנות ווינקס חוזרות לאלפיה בתור מורות, פרגונדה מבקשת מהן ללמד תלמידות באלפיה. הבנות גם פוגשות באויבים חדשים: אוגרון, גנטלוס, דומאן ואנגאן, ציידי פיות מכדור-הארץ. בתחילת העונה פרגונדה מספרת לווינקס על ציידי הפיות, על גילוי כוחות חדשים ועל פיית החיות ששמה רוקְסִי בכדור-הארץ שנולדה בעיר גרדנייה. הבנות יוצאות מיד לכדור-הארץ, לגרדנייה כדי למצוא אותה. הכוח החדש שלהן נקרא מאמינות, שהכוח שלו הוא ריפוי ואמונה בקסם, גם אפשרות לבחור בין 3 סוגי כנפיים שונים כנפי מהירות העל, כנפי שיגור, וכנפי שילוש אשר מאפשרות לווינקס לראות את העבר. הבנות קיבלו את הכוח על ידי כך שרוקסי, הפיה האחרונה על כדור-הארץ האמינה בהן. בעקבות זאת, הווינקס הופכות ל-7 פיות במועדון ווינקס. גם המומחים מגיעים לגרדניה כדי לעזור לבנות אבל הווינקס חושבות שהמומחים במזרקה האדומה לא מאמינים בהם ולא מסוגלות לבצע את המשימה. המשימה של הווינקס היא להביס את הקוסמים מהמעגל השחור. שרוצים את רוקסי הפיה האחונה של כדור- הארץ, ואת המעגל הלבן. רוקסי שומעת מישהי בתוך ראשה ומצטרפת לווינקס בעקבות הקול, מסתבר בסוף שהקול הזה הוא של אמא שלה מורגנה. שרוקסי לא יודעת שהיא אמא שלה. מסתבר שאמא של רוקסי נוקמת בקוסמים השחורים יחד עם נבולה ועוד כמה בנות. לאוגרון גנטלוס דומאן ואנגאן קוראים ביחד 'המעגל השחור'. פעם הם עבדו על בנות ווינקס ואמרו שהם טובים. הם מבקשים מבנות ווינקס לתת להם את המעגל הלבן. לאחר שהן נותנות להם את המעגל הלבן, אוגרון משתלט על המעגל הלבן. נאבו מקריב את עצמו ומת. לילה מתאבלת עליו לאחר שמת, אבל בסופו של דבר ההקרבה של נאבו הצילה את כל מי שהיה שם.

העונה החמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה החמישית (פרקים 105 - 130) שודרה לראשונה באיטליה ב-16 באוקטובר 2012 ושודרה בישראל ב-9 בדצמבר 2012 בניקלודיאון.

בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: הרמוניקס וסיירניקס (הכוח המחבר בין סיירניקס למאמינות). מתחת למים, בנוסף לבנות הטריקס שחוזרות בעונה הזו, הווינקס יצטרכו להתמודד עם נבל חדש, טרייטנוס, בן דודה של ליילה, הוא בתול ים ממשפחת המלוכה של אנדרוס שמתחת למים. טריינטוס עובר שינוי והופך למפלצת רבת עוצמה המקבלת את כוחה על ידי זיהום של נפט. הטריקס וטרייטנוס יפעלו ביחד נגד בנות ווינקס. טרייטנוס שואב את כל כוחותיהן של שומרות השערים של האוקיינוסים. לכל שומרת יש כוח אחד, וכך הוא מתכנן להשתלט על כל הממד הקסום. כח המאמינות לא מספיק חזק מתחת למים, ומכאן הווינקס מתחילות מסע מאתגר כדי להגיע לכוח העתיק סיירניקס, שהופך אותן להיות פיות בתולות ים ובכוח הזה נקרא הרמוניקס הכוח שעזר להם בזמן המסע להשגת כוחות סיירניקס. האחרונה שקיבלה את כוחות סיירניקס הייתה אחותה של בלום, דפני שהיא גם הנימפה של סיירניקס. מטרתן היא להשיג את הכוח ולגרש את טרייטנוס מהאוקיינוס האין-סוף לתמיד. הן מגיעות לאוקיינוס האינסוף ומביסות את טרייטנוס ולבסוף, דפני חוזרת לחיים.

העונה השישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השישית (פרקים 131 - 156) שודרה לראשונה באיטליה ב-6 בינואר 2014 ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביוני 2014 בניקלודיאון.

למומחים מצטרף מישהו ששמו תורן בן דודו של סקאי, בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: מיטיקס (בו אפשר להיכנס לעולם קובץ אגדות) ובלומיקס (הכוח שבלום מעניקה לבנות ווינקס לאחר שהן איבדו את כוחותיהן). למועדון ווינקס מצטרפת גם דפני אחות של בלום שהופכת להיות מורה להיסטוריית הקסם באלפיה. מכשפה חדשה בשם סלינה, שהגיעה מכדור-הארץ, והייתה חברה של בלום בילדותה, מצטרפת למגדל המעונן. הטריקס תוקפות את גריפין ומשתלטות על בית הספר. בנות ווינקס מאבדות את כוחות סיירניקס ובינתיים הטריקס משתלטות על עוד בתי-ספר. בשביל לנעול את קובץ האגדות של סלינה, בנות ווינקס מוצאות את אלדורה, הפיה הסנדקית. הן מקבלות את כוחות מיטיקס ומשיגות את המפתח לקובץ האגדות. אבל הטריקס עדיין לא אמרו את המילה האחרונה והופכות את המגדל המעונן לבלתי נראה. בסופו של דבר הווינקס הופכות אותו שוב לנראה אך סלינה כבר שחררה את אשרון.

העונה השביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השביעית (פרקים 157 - 182) שודרה לראשונה באיטליה ב-21 בספטמבר 2015, ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביולי 2015 בניקלודיאון. החלק השני של העונה שודר ב 2 בדצמבר 2015.

בעונה זו אנו מגלים על אישה בשם קלשרה שהייתה תלמידה בבית ספר אלפיה ביחד עם פרגונדה, שגנבה את הקסם הפראי במטרה למצוא את הכוח המושלם.

בנות ווינקס חוזרות לעבר ומקבלות את כוח פרפרפליקס מכוון שהגנו על חיות קסומות והטבע נתן להן אותו.

במהלך הסדרה כל בת ווינX נקשרת עם חיה קסומה. לאחר שלכל אחת יש חיה קסומה משלה, החיות הקסומות נותנות לווינX את כוח טייניקס, שמכווץ אותן ומאפשר להן להיכנס אל תוך עולמות מיני כגון טיפת מים או עלה.

במהלך הסדרה קלשרה מנסה להשיג את הכוח המושלם בעולם והווינX מנסות למנוע זאת, אבל בסופו של דבר מצליחה להשיג אותו, אך ברפיליוס חוטף אותו ממנה.

ברפיליוס מזמן את החיות הקסומות הכי חזקות בעולם הקסום ומעבר לו, שהן בעצם שלושת החיות הקסומות של הטריקס.

בעזרת המקור של הקסם הפראי, הטריקס מתמזגות עם החיות הקסומות שלהן, והווינקס מנצחות אותן בכך שמשתמשות באבני הזכרונות שלהן וכולאות אותן בתוך לימבו, שום זמן ושום מקום.

העונה השמינית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השמינית (פרקים 183 - 208) תשודר לראשונה באיטליה ב-21 באוקטובר 2016, ותשודר לראשונה בישראל ב-10 באוקטובר 2016 בניקלודיאון. בעונה זו אנו הווינקס מגלות שיש להן אויב חדש, הידוע רק בכינויו "מר ג'יי". הן מגלות שהוא זה שממשיך לשלוח לווינקס אויבים חדשים כל הזמן, ומבינות שכדי להציל את העולם פעם אחת ולתמיד, הן חייבות להביס את מר ג'יי. פרגונדה חושפת בפניהן כוח חדש, הנקרא הליקס, שבעזרתו הן יוכלו להילחם בכול מקום אפשרי, אפילו בחלל. הווינקס יוצאות לחלל הקסום, על מנת למצוא את טבעות החלומות, שבעזרתם הן יוכלו להיכנס למימד החלומות, שם הן ינסו למצוא את שער הכניסה למימד השביעי, שם נמצא מר ג'יי. אבל מר ג'יי לא עושה לווינקס חיים קלים, ושולח לווינקס מפלצות ויצורים המגיעים ישירות מהחלומות של אנשי המימד הקסום. הווינקס חייבות להשתמש בכוחות החדשים שלהן כדי לעצור את היצורים ולנעול אותם בתוך החלומות שמהם הם יצאו. מר ג'יי לא יוותר, ומוכן אפילו להשתמש ב"קלף הסודי" שלו: לשחרר את בנות טריקס מהריק שבתוכו הן כלואות. הכול מסתיים כאן. רק צד אחד ימשיך לעמוד, בעוד שהשני יובס ויפול. זהו הקרב האחרון.

מועדון ווינX[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מוזה (אתי קסטרו): פיית המוזיקה.
 • בלום (עדי זינו): פיית אש הדרקון.
 • סטלה (מירב דמארי): פיית השמש, הירח והכוכבים.
 • פלורה (אורלי תגר): פיית הטבע.
 • טקנה (יסמין עיון, ענבל שכנר, הילי ישראל): פיית הטכנולוגיה.
 • ליילה (רוני נדלר) (עונה 2 והלאה): פיית הגלים.
 • רוקסי (אביטל אברג'יל) (עונות 4-5, 7): פיית החיות.

המכשפות הקדומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש מכשפות בשם בלונדה, ליסיס, ות'רמה.

 • בלונדה - מכשפת הקרח והקור.
 • ליסיס - מכשפת החושך וההיפנוזה.
 • ת'רמה - מכשפת הרוח והסופות.

בנות טריקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש אחיות-מכשפות בשם: אייסי, דארסי, וסטורמי, שלמדו במגדל המעונן. והן האויבות של הווינקס.

 • איסיי - המכשפה של הקרח, הגדולה והבכורה מבין הטריקס.
 • דארסי - המכשפה של החושך וההיפנוזה. האחות האמצעית מבין הטריקס.
 • סטורמי - המכשפה של הרוחות והסופות. האחות הצעירה מבין הטריקס.

מונחים מרכזיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • להבת אש הדרקון - כוחותיה של בלום בסדרה. בעבר כח זה היה שייך לדרקון הגדול שיצר את המימד הקסום, וכשהוא חדל להתקיים כוחות אש הדרקון עברו לבלום.
 • טבעת החרב - טבעת הקסם של סטלה שעברה במשך דורות במשפחתה בממלכת סולריה.
 • כתב היד - חפץ קסום המחולק לארבעה חלקים והוא פותח שער למימד רליקס ביקום הקסום שבו מוחזק כח הרליקס. ארבעת החלקים נמצאים באלפייה, במגדל הענן, במזרקה האדומה ובכפר הפיקסים.
 • המעגל הלבן - המפתח למימד הפיות הארציות ומקור הכח של הפיות הארציות.
 • המעגל השחור - המעגל שיש לקוסמים השחורים ואיתו הם צדים פיות ארציות.
 • הפיות הארציות - הפיות של כדור-הארץ והמלכה שלהן היא מורגנה הפייה.
 • התליון של ארקליון - תליון של סקאי שלפי האמונה מי שמחזיק בו ימצא אהבה אמיתית.
 • הכוח המושלם ביקום - בתוך עולם המיני שנמצא בפסל הקריסטל של חופר החור (שמסמל את כל צבעי הקשת) נמצא היהלום עם הכוח המושלם בעולם של החיות הקסומות.
 • הפרפרית הזהובה - המגן של עולם המיני של הלב של אלפייה.
 • מטות מיטיקס (המטות הקסומים) - מטות קסומים המשמשים כעזר בקרב וגם כמפתח כניסה לעולם של קובץ האגדות.
 • צמידי טייניקס - צמידים מיוחדים המשמשים כמפתח כניסה לעולמות המיני של טייניקס.
 • טבעות החלומות: 6 טבעות המשמשות כמפתח כניסה למימד השביעי, ובנוסף מעניקות למחזיק בהן את כוח דרימיקס.

מקומות בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • המימד הקסום - איפה שהסדרה והעלילה מתרחשות בדרך-כלל (חוץ מעונה 4 שבה העלילה בכדור הארץ).
 • המגדל המעונן - בית-הספר למכשפות.
 • המזרקה האדומה - בית-הספר למומחים.
 • בית-הספר אלפיה - בית-הספר לפיות.
 • כדור הארץ - הכוכב של הפיות הארציות.
 • עולם קובץ האגדות: מימד נפרד מהמימד הקסום, המכיל בתוכו את כל האגדות המיסטיות שהאנושות אי פעם ידעה. בתוך מימד זה חיים למשל פרנקנשטיין, עוץ לי גוץ לי, הפיראטים של קלברה, ועוד.
 • עולמות המיני: מימד נוסף נפרד מהמימד הקסום, המכיל בתוכו תת-עולמות קטנים, הנקראים 'עולמות מיני'. כל עולם מיני הוא בעצם הלב של מקום מסוים בעולם האמיתי, וקיים בין שני העולמות חיבור קסום.

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרטים אמורות להיות כרונולוגית בין העונות. אבל האירועים בהם נראים מנותקים. למרות שדומינו הופשרה בסרט הראשון היא לא מוזכרת עד העונה החמישית. באותו סרט סקיי ממונה למלך בפועל, אבל בהמשך נראה שארנדור עדיין המלך. בסרט השני סקיי מציע לבלום נישואין, אבל גם 3 עונות אחר כך הם עדיין לא התחתנו.

מועדון ווינX: סוד הממלכה האבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצא לאקרנים ב-30 בנובמבר 2007 ושודר בישראל באותה השנה. מבחינה כרונולוגית הסרט מתרחש לאחר האירועים של העונה השלישית. עלילת הסרט מספרת על סטלה, פלורה, מוזה, ליילה וטקנה, ששת הבנים ובלום בראשם שיוצאים למסע כדי למצוא את הוריה האמיתיים של בלום ולגלות מה קרה להם. בין שאר האירועים: ארנדור פורש וסקיי ממונה למלך ארקליון בפועל, משתמש בזכותו כדי לשלוף חרב קסומה שרק מלך אמיתי יכול לשלוף (ומפתיע בכך את הווינקס).

מועדון ווינX סרט שני: ההרפתקה הקסומה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט עלה לאקרנים בישראל (דיבוב עברית, תלת מימד) ב-14 ביולי 2011 והופץ ב-DVD באוקטובר של אותה השנה על ידי "NMC יונייטד" וסרטי שפירא.

בזמן חגיגה באופייה, בנות הטריקס גונבות מצפן מיוחד שמאפשר להן גישה לעץ החיים. בכישוף אפל הן מוחקות את כל הקסם הטוב מהעץ ומשאירות רק את הכשף של המכשפות. בלום מקבלת מתנה סוס אציל בשם פג.

בינתיים סקיי מציע נישואין לבלום, ואביה אוריטל מסכים, אך אבא של סקיי, המלך ארנדור, מסרב שהם יתחתנו. סקיי נאלץ לבטל את הצעה ובלום נכנסת לעצב עמוק. אוריטל מבקר בכדור הארץ ומייק מראה לו תמונות וקלטות מהילדות של בלום- אותה הוא פספס. הכישוף של הטריקס מיושם והווינקס, כמו שאר הפיות, מאבדות את כוחותיהן. הווינקס והמומחים טסים לאברם, עיר אבודה בארקליון שם נמצא זרע של הקסם הטוב. גם הטריקס והמכשפות הקדומות מגיעות בעקבותיהם ומתפתח קרב, כשגם אוריטל וארנדור מצטרפים. במהלך הקרב אייסי בטעות תוקפת את הזרע ומשחררת את הקסם הטוב. פג אוכל מהזרע והופך לפגסוס. אייסי אומרת שהיא יכולה להתמודד עם בלום לבדה, אבל בלדונה אומרת לה שתיזהר- כל הווינקס קיבלו בחזרה את כוחותיהן וזה עכשיו שש נגד שלוש. הווינקס משנות צורה למאמינות (קטע הכולל גרסת פס קול מלאה וארוכה ל"מאמינות" מהעונה הרביעית), ומתפתח קרב איתנים צמוד. כשהמכשפות הקדומות רואות שהטריקס לא יכולות לבד הן נכנסות לטריקס כדיבוק, הופכות אותן למכשפות רבות עוצמה. הווינקס מצליחות לנצח בשילוב כל הכוחות ביחד, וארנדור ואוריטל מתפייסים.

מועדון ווינX סרט שלישי: במעמקי הים הקסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצא ב-2015. באלפיה שוכנת שלווה, עד שיום אחד הטריקס מחליטות לצלול לתוך האוקיינוס ולחפש אחר כס המלכות. הבנות שומעות על כך, ויוצאות לעצור את טרייטנוס מלשלוט על המימד הקסום.

מועדון ווינX סרט רביעי: העמוד האחרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

עתיד לצאת ב-2 לאוקטובר 2016 בכל רחבי אירופה, וב-21 לאוקטובר ברחבי ארצות הברית. אחרי שהביסו את הטריקס ואת אשרון, השלווה חזרה לאלפיה. עד שיום אחד סלינה מגיעה לביקור באלפיה ומתריעה בפני בנות ווינקס שהטריקס הצליחו למצוא פריצה בקובץ האגדות, ולהשתחרר ממנו. היא מספרת להם שהן תלשו את העמוד האחרון בספר, וכל עוד העמוד לא במקום שהוא מיועד לו, הספר לא ניתן לנעילה חוזרת. הטריקס מתחילות לזמן יצורים מהספר לעולם האמיתי, ומנסות להיעזר בהם כדי למצוא את "כוח האגדות" - כוח שבעזרתו יוכלו לשחרר את אשרון מהספר פעם נוספת. בנות ווינקס יוצאות לעצור את הטריקס ולהחזיר את העמוד האחרון, כשהן מבינות שהקרב הזה יוביל אותן ישירות חזרה למקום האגדי המסוכן ביותר ביקום: העולם של קובץ האגדות.

מדיות נוספות בזיכיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מחזמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקניות המגלמות את בנות מועדון הווינx באירוע באיטליה

ב-1 בדצמבר 2013 התקיים ברוסיה מופע על הקרח בשם "winx FULL" (בעברית ווינקס פול).

ב-7 בפברואר 2013 התקיים ברוסיה עוד מופע בשם "winx на" (בעברית ווינקס נא). בחודש ספטמבר 2005, הושק באיטליה המחזמר "כח ווינקס" ("Winx Power"). בעקבות ההצלחה לה זכה המחזמר באיטליה, הוא הוצג בהמשך גם בבלגיה, בהולנד (בשנת 2006) ובפורטוגל (בשנת 2009). בנובמבר 2008 הושק גם מופע "ווינX על הקרח" ("Winx On Ice"). לכבוד עשור הסדרה, הועלה לבמות באיטליה מחזמר בשם "Winx Club Musical Show" עם כל להיטי הסדרה. המחזמר צפוי לצאת לסיבוב הופעות עולמי.

משחקי וידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים יצאו לשווקים מספר רב של משחקי וידאו המבוססים על הסדרה אשר הופקו על ידי Konami. נכון להיום ישנם שבעה משחקי וידאו בזיכיון:

 • Winx Club (מיועד ל-Game Boy Advance).
 • Winx Club (מיועד ל-PC ו-PS2).
 • Winx Club: Join the Club (מיועד ל-PSP).
 • The Quest for the Codex (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club: Mission Enchantix (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club Secret Diary 2009 (מיועד ל-DS).
 • Dance Dance Revolution Winx Club (מיועד ל-Wii).
 • Winx Club: Winx Sirenix Power (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Sirenix Magic Oceans  (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Bloomix Quest (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club:The Mystery Of The Abyss (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Saving Alfea (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Winx Party (מיועד ל-iOS).

מוזיקה וDVD[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהתחלת הסדרה יצאו DVD של פרקי הסדרה DVD ופסקולים של מחזות הזמר ושל הסרט.

 • בשנת 2004 יצא דיסק באיטליה עם שירים מהסדרה (באורך מלא) הנקרא "מועדון ווינX- שירים קסומים (Winx Club Magiche Canzoni)" הכולל את שיר הפתיחה, שיר הסיום, שיר שינוי הצורה וגם את השיר "בלום הקסומה". הדיסק כולל גם גרסאות קריוקי וגם את שיר הפתיחה באנגלית.
 • בשנת 2006 יצא בהולנד דיסק בשם "ווינX סינקס (Winx Sinx)" שבו משתתפות כביכול מוזה ובלום בתור מנחות של מופע. הדיסק כולל שירים של זמרים וזמרות אמריקאים והולנדים. השיר האחרון בדיסק הוא שיר בונוס בהולנדית שאותו מבצעות מוזה ובלום. הדיסק השני הוא די.וי.די של קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא בפורטוגל דיסק הנקרא "ווינX-המועדון (Winx-The Club)". הדיסק כולל חלק מן השירים מהדיסק האיטלקי, וכמו שהיה באיטליה, גם דיסק זה כולל קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא דיסק בפורטוגל הנקרא "מועדון ווינX השירים החדשים! (Winx Club - As Novas Músicas!)" עם שירי הסרט כולל גרסאות קריוקי לאותם שירים. אף על פי שזה נראה מבלבל, זהו אינו פסקול הסרט.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה DVD הנקרא "מועדון ווינX בקונצרט (Winx Club In Concerto)" הכולל קליפים עם שירים על דמויות הסדרה ועל הזוגות בסדרה ואף על הפיקסיות. ארבעת הקליפים הראשונים בDVD הם בתלת-ממד (ללא משקפיים). שני השירים הראשונים הם למעשה שירים מתוך הסרט, והשיר השלישי מופיע גם במופע "ווינX על הקרח". הקליפים בDVD מופיעים בשלוש גרסאות: איטלקית, אנגלית ובגרסת קריוקי עם מילות שיר באנגלית או באיטלקית לפי בחירה. בנוסף, יצא גם דיסק עם השירים בגרסאות אלה. באותה השנה ובשנת 2010 יצא דיסק זה במקומות נוספים בעולם: בצרפת (דיסק לשמיעה), בפורטוגל (דיסק לשמיעה), בפולין (דיסק DVD), בגרמניה (דיסק DVD) וברוסיה (שירי הדיסק באנגלית אך השיר האחרון והנוסף הוא השיר "Fly\Segui Il Tuo Cuore" מתוך הסרט שמבוצע על ידי להקה רוסית. בכל דיסק שמיעה או דיסק DVD יש 15 שירים או קליפים (חוץ מהדיסק ברוסיה). הדיסק אמור לצאת גם בהולנד.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה דיסק הנקרא "מועדון ווינקס שירו איתנו 2" הכולל שירים מתוך "מועדון ווינX בקונצרט" באורך מלא וגם כולל את שיר הפתיחה של העונה הרביעית וגם גרסת קריוקי של שיר זה.
 • בעקבות המופעים שנערכו באיטליה ("Winx Power Show" ו-"Winx On Ice"), יצאו מופעים אלה גם ברוסיה ("Winx On Ice") וגם בפורטוגל ("Winx Power Show"). המופע ברוסיה (בשנת 2010) כולל את אותה העלילה כמו באיטליה ואף את אותם השירים חוץ משני שירים אשר לא מופיעים בפסקול האיטלקי (שיר המכושפות והשיר "את האחת"). המופע בפורטוגל (בשנת 2009) כולל דווקא שירים מתוך המופע "Winx On Ice" אך כפי הנראה השירים לא שונו בהרבה מהגרסה האיטלקית. מכיוון שמופע זה הוא בעצם גרסה פורטוגזית של המופע "Winx Power Show", החליטו להוסיף עוד שיר הדומה לאחד השירים במופע האיטלקי והוסיפו גם גרסאות קריוקי כמו במופע של "Winx On Ice".
 • בשנת 2010 יצא דיסק עם שירי העונה הרביעית באנגלית, שאותם שרה הזמרת אליסה רוזאלי. בין השירים נמצאים שיר הפתיחה, שיר ההשתנות של ווינX מאמינות והשיר של "אהבה וחיות".

קומיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארבעת חוברות הקומיקס הראשונות מבוססות על ארבע הפרקים הראשונים (אם כי בלום משנה צורה לראשונה כבר בחוברת השניה), אבל בשאר החוברות יש סיפורים חדשים. כדי להתאים כרונולוגית לסדרה במספר חוברות יש תקציר של פרקים שקרו באותו זמן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]