מועדון ווינX

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מועדון ווינקס
Winx Club
סוגה פנטזיה
פעולה
הרפתקאות
רומן
חברת הפקה .Rainbow S.r.l
יוצרים איגיניו סטרפי
בימוי איגיניו סטרפי
מדבבים בעברית עדי בן ישראל, ליאורה בזילבסקי ענת ניב, אורלי ר, לירז צ'רכי, מירב דמארי, אתי קסטרו, צביקה פורמן, יורם יוספסברג, יואב בר לב, ועוד
ארץ מקור איטליהאיטליה  איטליה
שפות איטלקית (דובב לשפות נוספות, בהן אנגלית ועברית)
מספר עונות 7
מספר פרקים 182
סדרת המשך עולם הווינX
הפקה
בעלי תפקידים נוספים מלחינים: מישל בטלי
סטפנו קררה
פבריציו קסטניה
מאוריציו ד'אניילו
אורך פרק 19-23 דקות
שידור
רשת שידור Rai Due (עונות 1+)
4KidsTV (עונות 1 - 3)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
רשת שידור בישראל

ערוץ הילדים (עונות 1 - 4)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5–7)

זום (עונות 8+
תקופת שידור מקורית 28 בינואר 200431 בדצמבר 2015
תקופת שידור בישראל 20042015
קישורים חיצוניים
http://mundonick.com/programas/winx-club/tv1emm
דף הסדרה ב-IMDb

מועדון ווינX (מועדון ווינקס, באיטלקית: Winx Club) היא סדרת אנימציה איטלקית לילדים שנוצרה על ידי איגיניו סטרפי והופקה על ידי חברת ההפקה "Rainbow S.p.A" עבור ערוץ הטלוויזיה האיטלקית Rai Due ומשודרת באיטליה החל מ-28 בינואר 2004. עלילת הסדרה מתמקדת בפיות המשתמשות בקסמים על מנת להגן על ממלכתן מפני כוחות האפל. על בסיס הסדרה הופקו גם לאורך השנים קו צעצועים, ספרים, סדרת קומיקס, ביגוד, תקליטורי DVD וסרטי קולנוע תלת ממדיים.

בישראל הסדרה משודרת החל משנת 2004 בערוץ הילדים. החל מעונה 5 משודרת הסדרה בערוץ ניקלודיאון, שרכש את הזכויות לסדרה בעולם כולו.

תוכן עניינים

עלילת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז הסדרה עומדת בלום, שגרה בכדור-הארץ בעיר ששמה גרדניה. בפרק הראשון היא נתקלת בפיה בשם סטלה, פיית השמש, שבניסיון להגן עליה בלום מגלה שגם היא פיה בעצמה. בעקבות הגילוי הזה, בלום עוברת ללמוד בבית-הספר לפיות אלפיה, שנמצא במימד הקסום, ומוצאת חברות חדשות: סטלה, פלורה, מוזה, וטקנה, ויחד הן מקימות את "מועדון ווינX". עלילת הסדרה מתרחשת בעיקר במימד הקסום ובעונה 4 על פני כדור-הארץ, בעונה 5 לעתים רחוקות העלילות מתרחשות גם בכדור-הארץ. במהלך הסדרה, הפיות יוצאות להרפתקאות יחד ובכל עונה יש התפתחות בסיסית בעלילה, גילוי סודות וכוחות, קרבות נגד הרוע ותמיכה בבלום שמנסה לגלות על העבר שלה ועל הוריה הביולוגיים (ב-3 העונות הראשונות). בעונה הראשונה הכל התחיל, בעונה השנייה ליילה הצטרפה, בעונה השלישית בלום מתפתחת אט אט בפירוס לפייה מכושפת וחזקה הרבה יותר (פרקים 67–68). בעונה הראשונה טקנה, מוזה, בלום וסטלה מוצאות בן זוג, פלורה מוצאת בן זוג בעונה השנייה, וליילה מוצאת בן זוג בעונה השלישית.

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה של "מועדון ווינX" (פרקים 1 - 26) שודרה לראשונה באיטליה ב-28 בינואר 2004, ושודרה בישראל בשנת 2004.

נערה רגילה בשם בלום בת ה-16, וקיקו ארנב המחמד שלה מכדור-הארץ נתקלים יום אחד בפיה בשם סטלה בת ה17, אשר נלחמת בנוט, העוזר של דארסי, כאשר נוט כמעט מביס את סטלה בלום משתמשת בקסם ומצילה אותה. בעקבות הגילוי המדהים שבלום פיה בעצמה, סטלה לוקחת אותה לבית-ספר לפיות אלפיה ושם הן פוגשת 3 חברות נוספות: טקנה, מוזה ופלורה אשר מקימות יחדיו את מועדון ווינX. בהמשך הבנות מתחברות לארבעת הבנים שלומדים במזרקה האדומה: סקאי, ברנדון, ריבן וטימי, וגם נתקלות בשלישיית מכשפות שלומדות במגדל הענן: אייסי, דארסי וסטורמי, אשר מכונות גם הטריקס, שרוצות לגנוב מבלום את להבת אש הדרקון שלה כדי להשיג שליטה מלאה על כל המימד הקסום. לקראת סוף העונה, הטריקס לוקחות לבלום את אש הדרקון משתלטות על המגדל המעונן, בית הספר של המכשפות ויוצרות צבא עצום של מפלצות צל שיתקיף את המזרקה האדומה ואת אלפיה. הן מצליחות להשמיד את בית ספר המזרקה האדומה ובאותו זמן כל המומחים וכל המכשפות ממגדל המעונן באים לאלפיה לאחר שפרגונדה המנהלת של אלפיה אישרה את שהותם שם. הטריקס ממשיכות לתקוף את אלפיה אבל שם ההגנה מאד חזקה, המכשפות, הפיות והמומחים שם כדי להילחם. בסופו של דבר הטריקס מגיעות לאלפיה בעצמן ובנות ווינקס מביסות אותן, לאחר שבלום מצאה את אש הדרקון בתוכה מביסה את הטריקס.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה (פרקים 27–52) שודרה לראשונה באיטליה ב-2005. ושודרה בישראל בין השנים 2006–2007.

העונה מתחילה כאשר הפיות והמומחים חוגגים את השנה השנייה באלפיה. אחרי המסיבה יוצאת מהיער נערה תשושה שעברה חווית קשות, שמה ליילה, פיית הגלים, אשר מבקשת את עזרתן של הווינקס לעזור לה לשחרר את החברות הקטנות הפיקסיות: לוקט פיקסית המפתחות, צ'טה פיקסית הרכילות, טון פיקסית הנימוסים, אמור פיקסית האהבה, דיג'יט פיקסית הטכנולוגיה ופיף הפיקסית הכי קטנה, פיקסית הישנונית. פיות קטנות (פיקסיות) בעלות כוחות ייחודיים שמוחזקות כבנות ערובה בטירתו התת-קרקעית של לורד דרקר, עוף החול ושליט של ממלכת מפלצות הצל. לאחר שליילה והווינקס מצליחות לשחרר את הפיקסיות מהטירה של לורד דרקר ליילה הופכת לאחת מבנות ווינקס. והפיקסיות מתחברות לווינקס ונוצר ביניהן חיבור קסום. בנוסף גם בעונה זו בלום מגלה את הארכיון הקסום והסודי של אלפייה שפרגונדה ניסתה להסתירו ונתנה לכמה חיות קסומות ולפיקסית אחת לשמור עליו בסוד. בינתיים טריקס כלואות במנזר אור הסלע, לאחר הפשעים שביצעו. לורד דרקר עוזר לטריקס להשתחרר ונותן להן כוח הגלומיקס ומגייס את שירותיהן לעזור לו לחפש אחר חפץ קסום שנקרא "כתב יד" שפותח שער לכוח האולטימטיבי. בעונה הזו הבנות מקבלות את צירוף הקסם שלהן, שהן מקבלות אותו רק לאחר שהתגברו על פחד גדול אצלן.

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית (פרקים 53 - 78) שודרה לראשונה באיטליה ב-27 בינואר 2007. ושודרה בישראל בשנת 2007.

אחרי חופשת הקיץ הווינקס חוזרות לאלפיה לשנה השלישית והאחרונה שלהן, זו שנה מלאה בהפתעות מרגשות. הטריקס נשלחות לממד אומגה בגלל הפשעים שביצעו, שם הן פוגשות מכשף בשם בלטור אשר מחזיק בחלק האפל של אש הדרקון שהיה לכוד שנים רבות בממד אומגה. הטריקס נותנות את בלטור למפלצות הרעות ששומרות על המימד ובלטור מנצח. בלטור והטריקס מצליחים לברוח מהממד ומנסים להשתלט עליו. הווינקס אינן חזקות מספיק כדי להביס את בלטור בכוחות הקסומים שלהם ולכן הן מקבלות כוח חדש הנקרא מכושפות והן מקבלות כוח זה בכך שהן מקריבות מעצמן למען מישהו מהכוכב שלהן. כוחות אלה שונים מהכוחות של העונה הקודמת בכך שבעונה הקודמת שהן נשארו עם הכוחות הקסומים וקיבלו תוספת קסם הנקראת צירוף קסם בעונה הזאת הכוחות הישנים מתחלפים לכוחות המכושפים. וקבלה של אבק פיות ההקרבה של טקנה היא הגדולה מכולן, היא מקריבה את עצמה בממד אומגה מקבלת את כוחותיה המכושפים ונעלמת כאשר כולן חושבות שהיא מתה. לסדרה גם מצטרף נאבו שבהתחלה אומר ששמו אופיר, ועד מהרה הופך לבן זוגה של ליילה. אחרי שהן מקבלות את הכוחות המכושפים שלהן, אז הן משיגות את כוכבי המים, הדבר היחיד שיכול להביס את בלטור. הן תוקפות אותו אך הוא מפעיל את כישוף ארבעת היסודות. אחרי שהן מביסות אותו בלום מחליטה להמשיך לחפש את הוריה.

העונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרביעית (פרקים 79 - 104) שודרה לראשונה באיטליה ב-15 באפריל 2009 ושודרה בישראל ב-2 באוקטובר 2009. זו העונה האחרונה ששודרה בערוץ הילדים.

בנות ווינקס חוזרות לאלפיה בתור מורות, פרגונדה מבקשת מהן ללמד תלמידות באלפיה. הבנות גם פוגשות באויבים חדשים: אוגרון, גנטלוס, דומאן ואנגאן, ציידי פיות מכדור-הארץ. בתחילת העונה פרגונדה מספרת לווינקס על ציידי הפיות, על גילוי כוחות חדשים ועל פיית החיות ששמה רוקְסִי בכדור-הארץ שנולדה בעיר גרדנייה. הבנות יוצאות מיד לגרדנייה כדי למצוא אותה. הכוח החדש שלהן נקרא מאמינות, שהכוח שלו הוא ריפוי ואמונה בקסם, גם אפשרות לבחור בין 3 סוגי כנפיים שונים: כנפי מהירות העל, כנפי שיגור וכנפי שילוש אשר מאפשרות לווינקס לראות את העבר. הבנות קיבלו את הכוח על ידי כך שרוקסי, הפיה האחרונה על כדור-הארץ, האמינה בהן. בעקבות זאת, הווינקס הופכות ל-7 פיות במועדון ווינקס. גם המומחים מגיעים לגרדניה כדי לעזור לבנות אבל הווינקס חושבות שהמומחים במזרקה האדומה לא מאמינים בהם ולא מסוגלות לבצע את המשימה. המשימה של הווינקס היא להביס את הקוסמים מהמעגל השחור. שרוצים את רוקסי, הפיה האחרונה של כדור- הארץ, ואת המעגל הלבן. רוקסי שומעת מישהי בתוך ראשה ומצטרפת לווינקס בעקבות הקול, מסתבר בסוף שהקול הזה הוא של אמא שלה מורגנה. שרוקסי לא יודעת שהיא אמא שלה. מסתבר שאמא של רוקסי נוקמת בקוסמים השחורים יחד עם נבולה ועוד כמה פיות מכדור הארץ. לאוגרון גנטלוס דומאן ואנגאן קוראים ביחד 'המעגל השחור'. פעם הם עבדו על בנות ווינקס ואמרו שהם טובים. הם מבקשים מבנות ווינקס לתת להם את המעגל הלבן. לאחר שהן נותנות להם את המעגל הלבן, אוגרון משתלט על המעגל הלבן. נאבו מקריב את עצמו ומת. לילה מתאבלת עליו לאחר שמת, אבל בסופו של דבר ההקרבה של נאבו הצילה את כל מי שהיה שם.

העונה החמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה החמישית (פרקים 105 - 130) שודרה לראשונה באיטליה ב-16 באוקטובר 2012 ושודרה בישראל ב-9 בדצמבר 2012 בניקלודיאון.

בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: הרמוניקס וסיירניקס (הרמוניקס הוא הכוח המחבר בין סיירניקס למאמינות). מתחת למים, בנוסף לבנות הטריקס שחוזרות בעונה הזו, הווינקס יצטרכו להתמודד עם נבל חדש, טרייטנוס, בן דודה של ליילה, הוא בתול ים ממשפחת המלוכה של אנדרוס שמתחת למים. טריינטוס עובר שינוי והופך למפלצת רבת עוצמה המקבלת את כוחה על ידי זיהום של נפט. הטריקס וטרייטנוס יפעלו ביחד נגד בנות ווינקס. טרייטנוס שואב את כל כוחותיהן של שומרות השערים של האוקיינוסים. לכל שומרת יש כוח אחד, וכך הוא מתכנן להשתלט על כל הממד הקסום. כח המאמינות לא מספיק חזק מתחת למים, ומכאן הווינקס מתחילות מסע מאתגר כדי להגיע לכוח העתיק סיירניקס, שהופך אותן להיות פיות בתולות ים ובכוח הזה נקרא הרמוניקס הכוח שעזר להם בזמן המסע להשגת כוחות סיירניקס. האחרונה שקיבלה את כוחות סיירניקס הייתה אחותה של בלום, דפני שהיא גם הנימפה של סיירניקס. מטרתן היא להשיג את הכוח ולגרש את טרייטנוס מהאוקיינוס האין-סוף לתמיד. הן מגיעות לאוקיינוס האינסוף ומביסות את טרייטנוס ולבסוף, דפני חוזרת לחיים.

העונה השישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השישית (פרקים 131 - 156) שודרה לראשונה באיטליה ב-6 בינואר 2014 ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביוני 2014 בניקלודיאון.

למומחים מצטרף מישהו ששמו תורן בן דודו של סקאי, בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: מיטיקס (בו אפשר להיכנס לעולם קובץ אגדות) ובלומיקס (הכוח שבלום מעניקה לבנות ווינקס לאחר שהן איבדו את כוחותיהן). למועדון ווינקס מצטרפת גם דפני אחות של בלום שהופכת להיות מורה להיסטוריית הקסם באלפיה. מכשפה חדשה בשם סלינה, שהגיעה מכדור-הארץ, והייתה חברה של בלום בילדותה, מצטרפת למגדל המעונן. הטריקס תוקפות את גריפין ומשתלטות על בית הספר. בנות ווינקס מאבדות את כוחות סיירניקס ובינתיים הטריקס משתלטות על עוד בתי-ספר. בשביל לנעול את קובץ האגדות של סלינה, בנות ווינקס מוצאות את אלדורה, הפיה הסנדקית. הן מקבלות את כוחות מיטיקס ומשיגות את המפתח לקובץ האגדות. אבל הטריקס עדיין לא אמרו את המילה האחרונה והופכות את המגדל המעונן לבלתי נראה. בסופו של דבר הווינקס הופכות אותו שוב לנראה אך סלינה כבר שחררה את אשרון.

העונה השביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השביעית (פרקים 157 - 182) שודרה לראשונה באיטליה ב-21 בספטמבר 2015, ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביולי 2015 בניקלודיאון. החלק השני של העונה שודר ב 2 בדצמבר 2015.

בעונה זאת אנו למדים על אישה בשם קלשרה שהייתה תלמידה בבית ספר אלפיה ביחד עם פרגונדה, שגנבה את הקסם הפראי במטרה למצוא את הכוח המושלם. בנות ווינקס חוזרות לעבר ומקבלות את כוח פרפרפליקס. במהלך הסדרה, כל בת ווינX נקשרת עם חיה קסומה. לאחר שלכל אחת יש חיה קסומה משלה, החיות הקסומות נותנות לווינX את כוח טייניקס, שמכווץ אותן ומאפשר להן להיכנס אל תוך עולמות מיני כגון טיפת מים או עלה. במהלך הסדרה קלשרה מנסה להשיג את הכוח המושלם בעולם והווינX מנסות למנוע זאת, אבל בסופו של דבר מצליחה להשיג אותו, אך ברפיליוס חוטף אותו ממנה. ברפיליוס מזמן את החיות הקסומות הכי חזקות בעולם הקסום ומעבר לו, שהן בעצם ארבע החיות הקסומות של הטריקס. בעזרת המקור של הקסם הפראי, הטריקס מתמזגות עם החיות הקסומות שלהן, והווינקס מנצחות אותן בכך שמשתמשות באבני הזכרונות שלהן וכולאות אותן בתוך לימבו, שום זמן ושום מקום. החיות הקסומות של ווינקס עוזבות אותם לאחר שהשתמשו בכישוף המיוחד של החיות הקסומות והופכות בכוח הזה לברבור כסוף.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועדון ווינX[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלום[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלום (עדי זינו) היא הדמות הראשית בסדרה. פיית אש הדרקון. הנסיכה של דומינו הפיה הכי חזקה במימד הקסום והמנהיגה של מועדון הווינX. הגיעה מהעיר גרדניה שבכדור הארץ, החברה הכי טובה של סטלה ובת זוגו של הנסיך סקאי. הקימה את מועדון ווינX ביחד עם סטלה. דפני אחותה הצליחה להרחיק את בלום, מהמכשפות הקדומות ולהביא אותה אל גרדניה הנמצאת בכדור הארץ.,אחרי שחזרה למשפחתה בסוף הסרט הראשון הפכה לפיית משמר.

סטלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטלה (מירב דמארי) היא פיית השמש הזורחת. החברה הכי טובה של בלום, בת זוגו של ברנדון ונסיכת ממלכת סולריה. חברתה הטובה של בלום שעזרה לה להקים את מועדון ווינX, וסטלה היא המבוגרת בחבורה. בעונה הראשונה ברנדון משקר לה ואומר לה שהוא הנסיך סקאי מארקליון, אף על פי שהוא רק העוזר שלו. הוריה של סטלה גרושים והיא לא מדברת על זה הרבה כי זה פוגע בה מאד. סטלה אומנם לא מפחדת מהחושך אבל מכיוון שהיא פייה של האור, החושך פוגע בה ומחלש אותה. הופכת לפיית משמר בסף הסרט הראשון

פלורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פלורה (אורלי תגר) היא פיית הטבע. החברה הכי הטובה של טקנה ובת זוגו של היליה. היא השקטה שבחבורה, היא אוהבת לעזור. אחותה הקטנה היא מיאלה, והיא באה מלינפאה אבל לא נסיכה. הופכת לפיית משמר בסף הסרט הראשון.

מוזה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוזה (אתי קסטרו) היא פיית המוזיקה. החברה הכי טובה של ליילה ובת זוגו של ריבן. היא אוהבת מאד מוזיקת פופ ורוק. באה מממלכת מלודי אבל לא נסיכה. אהבתה הגדולה ביותר היא מוזיקה ולכן גם אוהבת לרקוד, וכך התחברה עם ליילה שגם היא אוהבת ריקודים. הופכת לפיית משמר בסף הסרט הראשון

טקנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

טקנה הפייה של הטכנולוגיה, חברתה הטובה של פלורה, באה ממלכת זניט אך לא נסיכה בת זוגו של טימי. הופכת לפיית משמר בסף הסרט הראשון

ליילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליילה (רוני נדלר) (עונות 7–2): פיית הגלים. החברה הכי טובה של מוזה. בנות ווינX מצאו אותה פצועה ומותשת ביער. אוהבת ספורט וריקוד ובזכות הריקוד התחברה עם מוזה, עוזרת לחבורה בממלכתו של לורד דרקר. נסיכת ממלכת אנדרוס. ליילה אומנם מאד קשוחה אבל היא פוחדת מהחושך ומלהיות לבד. באיטליה, שמה הוא איישה (Aisha). הופכת לפיית משמר בסף הסרט הראשון.

 • דמויות נוספות:
 • רוקסי (אביטל אברג'יל \שחר קדוש \רונה בקרמן) (עונות 7–4): פיית החיות, והפייה הארצית האחרונה על כדור הארץ. גרה בעיר גרדניה שבכדור הארץ, יש לה כלב בשם ארתו. היא מממלכת טיר נאן אוג של הפיות הארציות. הווינקס הכירו את רוקסי בבר הנקרא: בר המוזיקה פרוטי (Frutti Music Bar). מופיעה לראשונה בפרק 3 של העונה הרביעית.

המומחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטודנטים שלומדים בבית הספר המזרקה האדומה (מלבד נאבו), ובני הזוג של בנות ווינX בסדרה.

 • סקאי (דניאל זילברשטיין/לירון לב/דניאל מגון) - הנסיך של ארקליון ב-3 העונות הראשונות, ובעונה הרביעית והלאה המלך של ארקליון. בן זוגה של בלום. בעונה הראשונה התחזה לברנדון, והסתיר את זהותו האמיתית מפני כולם. חברו הטוב ביותר של ברנדון. המומחה החזק ביותר ומנהיג את המומחים.
 • ברנדון (ניר חלמיש/אביתר אדיר) - עוזרו של הנסיך סקאי, וחברו הטוב ביותר. בן זוגה של סטלה. בעונה הראשונה מתחזה לנסיך סקאי. בעונה הרביעית מיצי מגיעה ורוצה לקחת את ליבו מסטלה.
 • טימי (זיו מאיר) - גאון מחשבים ובן זוגה של טקנה. אוהב וביישן.
 • היליה (עונות 7–2) (תומר גלר, אלדד פריבס) - בן זוגה של פלורה ואחיינו של סאלדין, מנהל בית הספר "המזרקה האדומה".
 • ריבן (גיל נתנזון/סער בדישי) - (עונות 1-6) בן זוגה של מוזה. ספורטאי קשוח ודי יהיר. בעונה הראשונה הוא עוזב את ארבעת המומחים, בטענה שבלום ניסתה לפגוע בו והופך לבן זוגה של דארסי. בעונה השישית עוזב את מוזה.
 • נאבו (עונות 4–3) (צביקה פורמן) - קוסם, לוחם ג'ודו ובן זוגה של ליילה לשעבר. כדי להכיר את ליילה הוא עקב אחריה בעונה השלישית ואמר ששמו אופיר. בפרק 23 של העונה השלישית הוא מגלה לה את האמת, והיא סולחת לו. בעונה הרביעית הוא מציע לליילה נישואין אך בפרק 24 של העונה הרביעית הוא מקריב את עצמו כדי להציל את הפיות הארציות של ממלכת טיר נאן אוג ומת.
 • רוי (עונות 6–5) - מאוהב בליילה ומתחרה עם נקס על ליבה.
 • נקס (עונות 7–6) - מאוהב בליילה ומנסה להיות בן זוגה. יריב של רוי.
 • ת'ורן (עונה 6) - בן דוד של סקאי ובעלה של דפני.

הפיקסיות החיות קסומות והסלקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קיקו - (עונות 7–1) - הארנב של בלום בסדרה.
 • אמור עונות (2,3,4,6,7)- פיקסית האהבה מחוברת לסטלה
 • לוקט (מאי יעקובסון) - עונות (2,3,4,6,7)הפיקסית של המפתחות מחוברת לבלום
 • צ'אטה עונות (2,3,4,6,7) הפיקסית של הרכילות מחוברת לפלורה
 • טון עונות (2–4) הפיקסית של הנימוסים מחוברת למוזה
 • דיג'יט (מיכל רשף)-עונות 2–4 הפיקסית של הטכנולוגיה מחוברת לטקנה
 • ליבי עונות 2,3 הפיקסית של המסר
 • ג'ולי עונה (2) פיקסית של קלפים ונבואות
 • קולדורה עונות (2,3) פיקסית שמחוברת לארכיון הקסום של אלפיה
 • פיף עונות (2–7) הפיקסית של השינה אשר מחוברת ללילה הנסיכה וחברתם הטובה של הפיקסיות.
 • בל- (עונה 4) החיה הקסומה של בלום כבשה.
 • קוקו- (עונה 4) החיה הקסומה של פלורה, חתולה.
 • ג'ינג'ר- (עונה 4) החיה הקסומה של סטלה, פודלית.
 • פפה- (עונה 4) החיה הקסומה של מוזה, דובון.
 • צ'יקו- (עונה 4) החיה הקסומה של טקנה, ברווזון.
 • מילי- (עונה 4) החיה הקסומה של ליילה, ארנבונית.
 • קרמל עונות (6,7) הפיקסית של האפיה מחוברת לטקנה
 • שרי עונות (6,7) הפיקסית של מצב הרוח מחוברת למוזה
 • אלאס- החיה המחוברת לבלום חד קרן (עונה 7)
 • אמרוק- החיה המחוברת לפלורה, זאב קסם (עונה 7)
 • שייני- החיה המחוברת לסטלה, ציפור (עונה 7)
 • סקוונק- החיה המחוברת לליילה, קראייקראיי (עונה7)
 • קריטי- החיה המחוברת למוזה, חתולת נוצה (עונה 7 )
 • פליטר- החיה המחוברת לטקנה, סנאי מעופף (עונה 7)
 • איליריס הסלקית המחוברת לסטלה שומרת השער של סולריה
 • סונה הסלקית המחוברת למוזה שומרת השער של מלודי
 • ליטיה הסלקית המחוברת לטקנה שומרת השער של זניט
 • לני הסלקית המחוברת ללילה שומרת השער של אנדרוס
 • סרינה הסלקית המחוברת לבלום ושומרת השער של דומינו
 • דייזירי הסלקית המחוברת לפלורה ושומרת השער של לינפאה
 • פילה שומרת שער כדור הארץ הסלקית היחידה שאין לה פיה מחוברת לכדור הארץ.

הנבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנות טריקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

קבוצה של שלוש מכשפות בשם: אייסי, דארסי, וסטורמי. אחיות ביולוגיות. הקבוצה היריבה של הווינקס. למדו במגדל הענן בעונה הראשונה. צאציהן של המכשפות הקדומות והאויבות של הווינX. מופיעות בכל העונות חוץ מבעונה הרביעית ובתחילת העונה השביעית. הנבלים הראשיים בעונה הראשונה ואחר כך בעונה החמישית והשישית ובסוף העונה השביעית.

 • אייסי - (לירז צ'רכי, ליאת הר לב, עינת אזולאי)מכשפת הקרח. האחות השנייה מבין הטריקס. שמה בא מהמילה Ice - בעברית קרח. אייסי היא אדם קר, חזקה ונבונה אבל נאיבית, מאמינה לכל דבר והיא מעדיפה כוח פיזי על פני שכנוע ובלבול. בעונה החמישית הייתה ביחד עם טרייטנוס וניסו להשתלט יחד על האוקיינוס האינסוף. המאכל האהוב על אייסי הוא גלידה. אייסי היא ההמשך לבלדונה המכשפה הקדומה של הקרח.
 • דארסי - (סיגל ברייזבלט, מאיה בר שלום ) מכשפת האשליות. האחות השלישית מבין הטריקס. דארסי היא טיפוס שקט וחכם היא מעדיפה בלבול ושכנוע על פני כוח פיזי, היא עושה את עבודתה בשקט, "ליידי של החושך". דארסי אוהבת טיפוח עצמי (עונה 3). דארסי היא ההמשך של לריס המכשפה הקדומה של החושך/אפלה.
 • סטורמי (שחף וולמן) - מכשפת הסופות, והאחות הצעירה מבין הטריקס. שמה בא מהמילה Storm - בעברית סערה. הפזיזה והיהירה בחבורה משתי אחיותיה.

המכשפות הקדומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש מכשפות בשם: בלדונה, ליסיס, ות'רמה. האמהות של כל המכשפות והאמהות של הטריקס.

בלומיה- מכשפת אש התינוק והחיתולים

 • בלדונה - מכשפת הקרח והקור.
 • ליסיס - מכשפת החושך וההיפנוזה.
 • ת'רמה - מכשפת הרוח והסופות.

נבלים נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • לורד דרקר\הצל של הפניקס (עונה 2) - הנבל הראשי של העונה השנייה. עוף החול ושליט ממלכת מפלצות הצל. ההפך מהדרקון הגדול. מנסה להשיג את ארבעת חלקי כתב היד על מנת לנקום במג'יקס. הפך את בלום לשחורה. מתגלה בסוף העונה שאבלון עובד בשבילו.
 • בלטור (עונה 3) (יורם יוספסברג) - הנבל הראשי בעונה השלישית. נוצר על ידי המכשפות הקדומות. הובס בעבר על ידי הוריה הביולוגיים של בלום, אוריטל ומריון, ונכלא במימד אומגה. בעונה השלישית הטריקס מוצאות אותו ומשחררות אותו והוא מציע לטריקס לברוח יחד איתו ויחד בלטור והטריקס מצליחים לברוח מהכוכב, ובמשך כל העונה, הם מנסים להשתלט על כל מיני מקורות של עולמות שונים במימד הקסום. חוזר לנקום במג'יקס ובמיוחד בבלום. הוחרם בעבר מ"מגדל הענן", אך בעקבות הזמנה מפורשת להיכנס מפי מכשפה הצליח להיכנס בפרק 62, כמו שערפד לא יכול להיכנס בלי הזמנה מפורשת. בלטור הוא - מכשף וערפד. היחידה שיכולה לחסל אותו זו בלום.
 • טרייטנוס (עונה 5) (סער בדישי)- אחיהם של נראוס וטרסה ובן דוד של ליילה. מקנא באחיו שנהפך למלך של אנדרוס ומחליט לנקום ומצרף אליו את הטריקס והופך למפלצת פסולת רעילה ואת משפחתו באנדרוס הופך למוטנטים. לבסוף המימד הקסום ניצל על ידי בנות ווינקס והוא גורש מהמימד הקסום.
 • פוליטאה (סרט שלישי) - חברה לשעבר של דפני שקוללה בקללת סיירניקס. נבלית ראשית בסרט השלישי.
 • אשרון (עונה 6) - הנבל הראשי בעונה השישית. משקר לסלינה ומשכנע אותה לשחרר אותו מקובץ האגדות לאחר שסלינה משחררת אותו הוא זורע הרס על היקום הקסום לבסוף בלום נכנסת לקובץ האגדות ומביסה אותו.
 • קלשרה וברפילויס (אורנה כץצביקה פורמן )(עונה 7) - קלשרה משנה צורה מנסה להשיג את הכוח המושלם בעולם תלמידה לשעבר באלפייה ביחד עם אחיה ברפיליוס אשר גונב מרוקסי את אבן המסע בזמן כדי לעקוב אחרי ווינקס בסוף העונה קלשרה נופלת בקרב נגד הווינקס וברפיליוס הופך לטוב ואף מוצא משפחה חדשה.

הקוסמים של המעגל השחור (ציידי הפיות)[עריכת קוד מקור | עריכה]

(עונה 4) - הנבלים הראשיים של העונה הרביעית. קבוצה של ארבעה קוסמים שהתעוררו לחיים בתחילת העונה הרביעית כאשר בלום חשפה את תמונתם באגף הרשעים של אלפייה. בעבר גנבו הקוסמים את הקסם מכדור הארץ, מה שגרם לאנשים לא להאמין בקסם, וכלאו את הפיות הארציות בתוך מימד כלשהו. מטרתם היא לחטוף את רוקסי כדי לקבל כוח מלא ולהשתלט על כדור הארץ. בסוף העונה מובסים על ידי ווינקס בעזרת נבולה וליילה.

 • אוגרון (צביקה פורמן) : מנהיג הקבוצה. סופג כוחות קסם ומחזיר באותו קסם.
 • גנטלוס : בעל יכולות גלי הלם.
 • דומאן : בעל יכולות שינוי צורה.
 • אנגאן : בעל יכולת מהירות.

צוותי בתי הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלפייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פרגונדה (ענת ניב): המנהלת.
 • גריזלדה (אורלי קטן): אחראית משמעת, ומורה לקסמי מגננה.
 • פר' ויזגיז : מורה לשינוי צורה.
 • פר' פלדיום : מורה לטבע ומחשבים.
 • פר' אבלון : מורה לקסמים טכניים. במהלך העונה השנייה הוחלף על ידי מתחזה.

המזרקה האדומה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סאלדין : מנהל המזרקה האדומה, ודודו של היליה.
 • קודטורה (יואב בר -לב : המורה של המזרקה האדומה.

המגדל המעונן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גריפין (אפי בן ישראל): המנהלת ומורה ללחשים.
 • פרופסורים אדילטרוד וזרטוסטרה : אחיות. אחת מהן מלמדת גילוי עתידות בעונה השנייה.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דפני (עונות 5–7 1,3בתם של אוריטל ומריון, אשתו של ת'ורן ואחותה הגדולה של בלום אשר שלחה אותה לכדור הארץ ומתה על ידי המכשפות הקדומות. בסוף עונה 5 חוזרת לחיים בזכות משאלה של בלום. בעונה הראשונה היא מופיעה בחלומות של בלום כדי לגלות לה על עצמה ומיהי באמת.
 • פרגונדה (ענת ניב)- מנהלת בית הספר לפיות אלפייה. בעונה 7 מוצגת בתור תלמידה לשעבר באלפיה בעבר של אלפייה.
 • גברת גריפין (אפי בן ישראל)(עונות 1–3, 6) - מנהלת בית הספר המגדל המעונן.
 • סלאדין (עונות 1–3, 5) - מנהל בית הספר המזרקה האדומה.
 • קודטורה (יואב בר -לב)(עונות 1–3, 5) - מורה במזרקה האדומה.
 • גריזלדה (אורלי קטן) - סגנית מנהלת בית הספר לפיות לא אהובה במיוחד ראש המשמעת.
 • בארבטאה (עונות 1–3) - ספרנית בית ספר של אלפייה.
 • פרופסור וויזגיז (אבי יפה) - מורה לשינוי צורה.
 • מייק (יורם יוספסברג) (עונות 1,3 4-7) - אביה המאמץ של בלום.
 • ונסה (ענת ניב) - אימה המאמצת של בלום.
 • מיצי (עונות 1–2, 4-5) - נערה שווייצרית גרה בשכונה שלבלום בגרדניה. בעונה 4 מאוהבת בברנדון.
 • מירטה (מאיה בר שלום) (עונות 1–3) - תלמידה לשעבר במגדל המעונן ולאחר מכן באלפייה.
 • רדיוס (עונות 3 5-6) - מלך סולריה ואבא של סטלה גרוש של לונה.
 • לונה (אורנה כץ) (עונות 5–7) - אימה של סטלה והמלכה של סולריה. גרושה של רדיוס.
 • מיאלה (עונות 3 6-7) - אחותה של פלורה שבאה גם היא מלינפאה. מצטרפת לבית הספר לינפאה בעונה 6.
 • ניובה (עונות 3 5-6) - אימה של ליילה והמלכה של אנדרוס. אשתו של טרדור.
 • נוט (צביקה פורמן) (עונות 1–3) - טרול צהוב וטיפש ששירת בעונה הראשונה את בנות טריקס נגד הווינקס אך בסוף העונה הראשונה עבר לצד של הטובים, מופיע כדמות אורחת בעונה השנייה והשלישית.
 • טרדור (עונות 3–5) - המלך של אנדרוס בעלה של ניובה ואביה של ליילה.
 • מריון (עונות 5–7) - המלכה של גזריה אימם של בלום ודפני ואשתו של אוריטל. הקימה יחד עם בעלה אוריטל את מסדר האור על מנת להגן על ממלכתה. הביסה את בלטור יחד עם בעלה אוריטל. נעלמה בחלל העמוק יחד עם בעלה כי חשבה שאיבדה את בנותיה. חזרה לחיים בסוף הסרט הראשון.
 • אוריטל (עונות 5–7) - המלך של גזריה בעלה של מריון ואביהן של בלום ודפני. כאשר המכשפות הקדומות תקפו את גזריה נעלם עם אשתו מריון למימד מנותק מהמימד הקסום. הקים יחד עם אשתו מריון את מסדר האור על מנת להגן על ממלכתם. חשב שאיבד את שתי בנותיו. בסוף הסרט הראשון חזר לחיים. הביס את בלטור יחד עם אשתו מריון.
 • אמנטיה (עונה 2) - הנסיכה של ארץ למטה שהייתה מאוהבת בברנדון.
 • ספונסוס (עונה 2) - בעלה של אמנטיה. היה מאוהב בה בתחילת העונה אך היא דחתה אותו בשביל ברנדון. בסוף התחתנו.
 • ג'ראד (עונה 2) - מומחה מהמזרקה האדומה שהתאהב במוזה בעונה השנייה.
 • אן (עונה 2) - חברת ילדות של ליילה. בקושי מוזכרת בסדרה.
 • דיאספרו (עונות 1–3 5-6) - נסיכה שמאוהבת בסקאי. שונאת את בלום ורוצה להפריד בניהם.
 • לוסי (אורלי קטן) (עונות 1–3) - מכשפה במגדל המעונן. הייתה חברתה הטובה ביותר של מירטה. בעונה הראשונה רוצה להיות חלק מהטריקס.
 • נבולה (עונות 4,6) - פיה ארצית מבוגרת של כדור הארץ. בסוף עונה 4 הופכת למלכה של הפיות הארציות. מופיעה שוב בעונה 6.
 • מורגנה (עונות 4,6) - אימה של רוקסי והמלכה של הפיות הארציות. הפייה האחרונה בכדור הארץ, מלפני כמה שנים. הפסידה בקרב לארבעת הקוסמים וכך איבד כדור הארץ את קסם הפיות, עד שנולדה רוקסי. בסוף העונה הרביעית מכתירה את נבולה למלכת הפיות הארציות וחוזרת למשפחתה בגרדניה.
 • זרטוסטרה (עונות 1–3) - מורה במגדל המעונן.
 • אלינדטור (עונות 1–3) - מורה בבית ספר המגדל המעונן.
 • ארנדור (עונות 1–3 4-5) - אביו של סקאי. מלך ארקליון.
 • סמרה (עונות 1–3 5) - אשתו של ארנדור ואימו של סקאי.
 • טרסה (עונות 3–5) - אחותם של נראוס וטריטנוס ובת דודתה של ליילה. בתם של ליג'אה והמלך נפטון.
 • נראוס (צביקה פורמן) (עונה 5) - בן דוד של לילה ואח של טרסה הבן של המלכה ליגאה והמלך נפטון.
 • שימרה (עונה 3) - יריבה של סטלה בעונה השלישית. מתכננת ביחד עם אימה איך להיות נסיכת סולריה. מקבלת מבלטור את הסמל שלו ביחד עם אימה קסנדרה.
 • הרוזנת קסנדרה (עונה 3) - מקבלת את הסמל של בלטור ומשתלטת יחד עם בתה על סולריה.
 • גלטאה (עונה 3) - הנסיכה של מלודי.
 • נובה (עונה 3) - תושבת סולריה וחברה טובה של סטלה.
 • מובילה (עונה 7) - המנהלת של אלפייה בעבר.
 • פרופסור פלדיום - מורה לקסמים טכניים.
 • מאסטר אגן (עונה 6) - חרש החרבות, מופיע בסרט הראשון חלק ממסדר האור.
 • הנימפות (עונה 1) - חיות ביער האפל.
 • קריסטל (עונה 5) - נסיכת לינפאה. מאוהבת בהיליה ומנסה להשיג אותו. חברת ילדות שלו אך לבסוף הבינה שהוא אוהב את פלורה.
 • קלאוס (עונה 4) - אבא של רוקסי ובעלה של מורגנה. מנהל את בר המוזיקה פרוטי.
 • אנדי (עונה 4) - חבר ותיק של רותי מהתיכון ולכן זה גורם לסקאי קצת לקנא, הוא ועוד 2 חברים שלו עובדים בבר של קלאוס בתור "להקת הבית". מופיע לראשונה בעונה הרביעית.
 • ג`ייסון קווין (עונה 4) - מפיק המוזיקה של מוזה בעונה הרביעית.
 • אבלון (עונות 2–3) - מורה לקסמים טכניים.
 • אלדורה (עונה 6) - פיה שחיה בכדור הארץ הייתה המורה של סלינה לשעבר ועוזרת לבנות ווינקס בעונה 6. בעלת הספר של קובץ האגדות.
 • אלקטרוניו (עונה7-6)- אבא של טקנה
 • מגנטיה (עונה 7-6)- אמא של טקנה
 • רודוס (עונה 7) - אבא של פלורה ומיאלה
 • אליסה (עונה7) -אמא של פלורה ומיאלה

כוחות ומשדרגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ווינקס קסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

ווינקס קסום (Magic Winx) - זהו הכוח הקסום הבסיסי של הפיות המלווה את בנות ווינקס בעונות 2–1, עד פרק 68 בעונה השלישית. הווינX קוראות לכוח "ווינקס קסום" על שם המועדון שלהן.

מראה: בגדים מנצנצים.

יכולות נלוות:

 • צירוף קסם (Charmix) - זהו כח שמלווה את בנות ווינX בפרקים האחרונים של העונה השנייה (פרקים 46–52), והוא נועד לחזק את הכח הבסיסי. ניתן לפיה לקבל את כח צירוף הקסם אם היא מתגברת על החסרונות והחולשות שלה כמו למשל בלום שחילצה את עצמה, ואת חבריה מצרה והתנצלה בפניהם. בעזרת צירוף הקסם אפשר להשתנות במקומות חסרי קסם. זהו כוח זמני וניתן להשתמש בו רק פעם אחת, ובגלל זה הוא לא מופיע בעונה השלישית.

מראה - בנות הווינקס מקבלות מעיין סיכה שבה אבן חן ותיק.

מכושפות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מכושפות (Enchantix) - זהו כוח המלווה את בנות ווינX בעונה השלישית. ניתן לקבל את הכוח תוך כדי הקרבה של מישהו מהעולם שלך שקרוב אליך, כמו ליילה שקיבלה את הכוחות המכושפים שלה כאשר התעוורה (איבדה את היכולת לראות) מכישוף שבלטור הטיל עליה והיא העדיפה להציל חיים של בת ים מהכוכב שלה שקרובה אליה, וכך קיבלה את הכוחות המכושפים שלה. הווינX קוראות לכוח "ווינקס מכושפות" על שם המועדון שלהן.

מראה: בגדים קצרים ביותר, סנדלים ללא סוליה, כפפות, שיער ארוך מן הרגיל וכנפיים בגודל בינוני.

יכולות נלוות:

 • אבק פיות - כח הנובע מהכנפיים שלהן, שבעזרתו הן יכולות להסיר כל כישוף רע.
 • מיני ווינקס - היכולת להפוך לפייה מיניאטורית. מאפשר להיכנס לסדקים ולחורים קטנים.
 • כנפיים חזקות - הבנות יכולות בעזרת הכנפיים לעוף ברוחות חזקות במיוחד.
 • לפי מה שמנהלת בית הספר אלפייה, פרגונדה, אמרה לבנות ווינX בפרק הראשון של עונה 4, יש רמות גבוהות יותר של פיות שניתן להגיע אליהן רק על ידי הכוחות המכושפים.

מאמינות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאמינות (Believix) - זהו כח המלווה את בנות ווינX בעונה הרביעית לאחר שהן גורמות לרוקסי להאמין בפיות. ניתן לקבל את כוח המאמינות רק על ידי אמונה בקסמים. הווינX קוראות לכוח "ווינקס מאמינות" על שם המועדון שלהן.

מראה:

יכולות נלוות:

 • ווינקס מהירות על - כוח הגורם לכנפיים שלהן להשתנות ולעוף מהר יותר.
 • ווינקס השתגרות - עוד שינוי כנפיים שהבנות משתמשות בו כדי לעבור ממקום למקום.
 • ווינקס שילוש כנפיים/מעקב - היכולת לראות מה היה לפני שהן הגיעו.
 • המתנות של הגורל: המתנה של החוכמה- סופיקס, המתנה של הלב-לביקס והמתנה השחורה.

סופיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

סופיקס (Sophix) - זהו כח שהבנות מקבלות בפרק 97 של עונה 4. הן מקבלות את הכח הזה כאחת מתוך כמה מתנות-גורל מהפיות הנצחיות.(פרקים-97–98). זוהי המתנה של החוכמה. הווינX קוראות לכוח "ווינקס סופיקס" על שם המועדון שלהן.

מראה - הבנות נראות כמו בנות משבט אינדיאני.

המתנות של הגורל:

 • בלום - להבה פנימית
 • סטלה - טיפה של אור
 • פלורה - נשימה של הטבע
 • מוזה - הרמוניה טהורה
 • טקנה - סדר מופתי
 • ליילה - קצב נמרץ

לביקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

לביקס (Loveix) - זהו כח שהבנות מקבלות בפרק 100 של עונה 4. הבנות מקבלות את הכח כאחת ממתנות-הגורל מהפיות הנצחיות.(פרקים-100–101). זוהי המתנה של הלב. הווינX קוראות לכוח "ווינקס לביקס" על שם המועדון שלהן.

מראה - לבנות יש בגדים יותר חמים, עם פרוות.

כוחות נלווים:

 • בלום - אש קרח
 • סטלה - אור קריסטל
 • פלורה - טבע מנוצח
 • מוזה - מלודית שלג
 • טקנה - נשימה קרירה
 • ליילה - קרני ברק

המתנה השחורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המתנה השחורה - המתנה השלישית והאחרונה של הגורל. המתנה השחורה הוא כישוף שיכול להציל בן אדם ממוות וניתן להשתמש בו רק פעם אחת. בפרק 24 של עונה 4 כשנאבו מת, ליילה רצתה להשתמש במתנה של הגורל, אך אוגרון לקח לה את זה והטיל את הכישוף על הפרח. ליילה שמרה את הפרח הזה לזכר נאבו. המתנה של החיים.

הרמוניקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

(Harmonix) כוח מעונה 5, המאפשר להן לנשום מתחת למים כדי למצוא את הכוח של סיירניקס.

מראה: שמלה ארוכה ונעליים עם סרטים.

סייירניקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

(Sirenix) כוח מעונה 5, קיבלו אותו על ידי כוחות הרמוניקס שעזרו להן למצוא את שלוש האבנים. דפני אחות של בלום, משתמשת בכוח הזה משום שהיא "הנימפה של סיירניקס".

מראה: קוקו (חוץ מלטקנה), גרביונים שמחוברים לנעליים וסרט על היד.

מכות סיירניקס מיוחדות: בלום-האש של סיירניקס פלורה-הפרח של סיירניקס סטלה-האור של סיירניקס ליילה-הגל של סיירניקס מוזה-הקול של סיירניקס טקנה-ההילה של סיירניקס

בלומיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

(Bloomix) כשכולן ניסו להשמיד את קובץ האגדות, כולן איבדו את הכוחות שלהן חוץ מבלום, מפני שאי אפשר להשמיד את אש הדרקון. לאחר מכן בלום נתנה לכל אחת חלק מלהבת הדרקון שלה. פרגונדה הסבירה להן שרק על ידי אומץ וכוח הן יוכלו להעיר את כוח הבלומיקס שבתוכן.

מראה: בגדים ארוכים וכתר.

פרפרפליקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

(Butterflyix) כאשר בנות ווינקס ורוקסי נסעו לעבר והצילו את חופרי החור, הן קיבלו את כוח הפרפרפליקס.

מראה: שמלה נפוחה וכנפי פרפר.

טייניקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

(Tynix) הכוח המושלם שקיבלו מהחיות הקסומות בסכנת הכחדה. הכוחות האלה מאפשרים לבנות ווינקס להיכנס לעולמות מיני.

מראה: בגדים, תכשיטים וכנפיים עשויים מאבני חן.

מקומות בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המימד הקסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

המימד שבו רוב עלילת הסדרה מתרחשת חוץ מבעונה הרביעית. במימד הקסום ישנם עולמות קסומים וכוכבי לכת שונים. מי שיצר בעבר את המימד הקסום היה הדרקון הגדול, אלוהות עתיקה של המימד הקסום (שהוזכר בעונה הראשונה), ומקור כוחותיה של בלום בסדרה.

מג'יקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלפייה - בית ספר לפיות, מנהלת בית הספר היא פרגונדה ובו לומדות בנות ווינX.
 • המזרקה האדומה - בית ספר לגיבורים, מנהל בית הספר הוא סלאדין ובו לומדים חמשת המומחים. בית הספר שופץ לאחר מתקפת המכשפות.
 • המגדל הענן - בית ספר למכשפות, מנהלת בית הספר היא גריפין ובו למדו בנות טריקס בעונה 1 עד שגריפין זרקה אותם משם בגלל הפשעים שביצעו.
 • עיר קסם/עיר מג'יקס - עיר הבירה של המימד הקסום.

עולמות במימד הקסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דומינו \ספארקס הכוכב של אש הכוכב שממנו באות הנסיכות בלום ודפני בתוך הכוכב הזה מוחזק שער לכל הכוכבים ביקום. בדומינו נמצאים הישבות עם כל הממדים. בארמון יש חדר סודי גדול ששם יש את כל הסודות הקסומים של כל הממדים ולא כולם יכולים להיכנס. בארמון יש גם עוד חדר ששם נמצא הדרקון החזק שיצר את כל העולמות (הממדים) מאוד מסוכן להיכנס לחדר אבל בקושי מישהו יודע שחדר הזה קיים. בארמון יש 350 חדרים או יותר. המלך והמלכה של דומינו הם אוריטל ומריון ההורים של בלום ודפני.
 • סולריה - כוכב השמש והממלכה של סטלה. בארמון יש 200 חדרים. המלך והמלכה של סולריה התגרשו כשסטלה הייתה ילדה קטנה.
 • אנדרוס - כוכב המים והממלכה של ליילה. בארמון יש 120 חדרים, ובאנדרוס יש את השער הקסום למימד אומגה.
 • ארקליון - הממלכה של הנסיך סקאי. בארמון יש 100 חדרים, רותי ביקרה מספר פעמים בארקליון אבל ברוב הפעמים היא כמעט נהרגה שם.
 • מלודי - כוכב המוזיקה שממנו באה מוזה אך מוזה היא לא הנסיכה שם. נסיכת מלודי היא גליטאה, הפיה שהצטרפה לבית הספר אלפייה בעונה השלישית.
 • לינפאה - כוכב הבית של פלורה. הממלכה של הצמחים. גם אחותה הקטנה מיאלה באה משם. פלורה היא לא הנסיכה שם.
 • זניט - כוכב הטכנולוגיה והממלכה של טקנה, אבל טקנה היא לא הנסיכה שם.
 • מבצר הסלע - המימד של הנזירים במימד הקסום. שומרי מנזר הסלע כלאו את הטריקס שמה בסוף העונה הראשונה ובסוף העונה השלישית כדי שילמדו להיות טובות ולא מרושעות.
 • אומגה - כוכב הקרח במימד הקסום המשמש כבית כלא. הפושעים הגרועים ביותר מכל רחבי המימד הקסום מגיעים לשם. בלטור הוא היחידי שהצליח לצאת משם והוא יצא בעזרתן של הטריקס. השער למימד אומגה נמצא באנדרוס.
 • אובסידיאן - המימד של הסיוטים שנמצא מעבר למימד הקסום, והמימד של המכשפות הקדומות. המימד מופיע רק בסרט הראשון של מועדון ווינX .
 • רליקס - במימד הקסום בו מוחזק כוח הרליקס, הכוח שדרקר הנבל הראשי של העונה , ניסה להשיג בעונה 2. בעונה השנייה הוא ניסה להשיג את הכוח בעזרת רותי שהפך אותה לרותי הורודה והיא עזרה לו להשיג את הכוח והיא הצליחה עד ששאר הפיות והמומחים ניסו לעצור אותם ובסוף כשהיא חזרה אל עצמה היא החזירה את הכח חזרה לאן שהיה שייך.
 • עולם קובץ האגדות: מימד המכיל בתוכו את כל האגדות המיסטיות שהאנושות אי פעם ידעה. בתוך מימד זה חיים למשל פרנקנשטיין, עוץ לי גוץ לי, הפיראטים של קלברה, ועוד.
 • עולמות המיני: מימד הקסום, המכיל בתוכו תת-עולמות קטנים, הנקראים 'עולמות מיני'. כל עולם מיני הוא בעצם הלב של מקום מסוים בעולם האמיתי, וקיים בין שני העולמות חיבור קסום.

כדור הארץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גרדניה - עיר בכדור הארץ שממנה באה רותי, רוקסי, מייק וונסה, ההורים המאמצים של רותי, ובו נמצאים המקומות: הבית של הוריה המאמצים של רותי אשר שמה היא גרה, בר המוזיקה פרוטי, הבית של רוקסי ואביה, וחנות "אהבה וחיות" בעונה 4 בלבד. לפני 16 שנה שלחה דפני, הנימפה של מג`יקס ואחותה הגדולה של רותי, את רותי לכדור הארץ לגרדניה ושמה מייק מצא אותה בבניין שבמקרה עלה באש, ומייק וונסה החליטו לאמץ אותה. ב-3 העונות הראשונות רותי נוסעת פעמים ספורות לבקר את הוריה המאמצים בגרדניה. בעונה הרביעית עלילת העונה הרביעית מתרחשת בגרדניה, כאשר הווינX עוברות לגור שם זמנית כדי להגן על הפייה האחרונה של כדור הארץ, רוקסי.
 • טיר נאן אוג - אי קטן בכדור הארץ מול חופי אירלנד שלא מופיע בשום מפה ואי הבירה של הפיות הארציות של כדור הארץ.

מונחים מרכזיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • להבת הדרקון - מקור כוחותיה של בלום בסדרה. הכח של האור והכח שהיה שייך בעבר לדרקון הגדול שיצר את הממד הקסום (כל העולמות בממד הקסום), וכשהוא נעלם כוחותיו עברו לבלום. אש הדרקון הוא כוח חזק מאוד ואין אפשרות לנצח אותו.אש הדרקון הוא ההפך מהכוחות החשוכים של לורד דרקר. יש גם שני סוגים של להבת אש הדרקון: אש חיובית השייכת לבלום ואש שלילית השייכת גם לבלטור, הנבל של העונה השלישית. האש השלילית חזקה מאוד ומסוכנת. בעונה הראשונה הטריקס מנסות להשיג את אש הדרקון כדי להשתלט על המימד הקסום.
 • טבעת החרב - טבעת הקסם של סטלה שעברה במשך דורות במשפחתה בממלכת סולריה. הופיעה רק ב-3 העונות הראשונות ולא הוזכרה או נראתה יותר אחרי זה, עם הטבעת אפשר לעבור ממקום למקום-זו משעמות הטבעת. לטבעת החרב שתי צורות - טבעת ושרביט.
 • הדרקון הגדול - אלוהות קסומה של הממד הקסום. דרקון גדול ומיוחד שיצר את הממד הקסום. כפי שנאמר בפרק 6 של העונה הראשונה הדרקון הגדול יצר את הממד הקסום בעזרת שאיפות האש שלו ולבסוף התיישב בדומינו, כוכב הבית של בלום, ואז נעלם.
 • פיקסיות - מיני פיות ופיות קטנות הנמצאות במימד הקסום, ומקומם הוא כפר הפיקסים. פיות ופיקסים מתחברים זה לזה כמו אחיות לאחר שנוצר ביניהן חיבור קסום כמו שנאמר בסדרה.
 • כתב היד - חפץ קסום המחולק לארבעה חלקים והוא פותח שער לרליקס ובו מוחזק כח הרליקס. בעונה ה-2 ארבעת החלקים היו באלפייה, במגדל הענן, במזרקה האדומה ובכפר הפיקסים.
 • המעגל הלבן - המפתח למימד הפיות הארציות ומקור הכח של הפיות הארציות.
 • הפיות הארציות - הפיות של כדור הארץ והמלכה שלהן היא מורגנה הפייה. בימי קדם בכדור הארץ שלטו הפיות הארציות על הכוכב עד שלכדו אותם ארבעת הקוסמים מקבוצת "המעגל השחור". הן בעלות כוחות הטבע של כדור הארץ, והכניסה היחידה למימד שלהן היא דרך האי טיר נאן אוג.
 • התליון של ארקליון - תליון של סקאי שלפי האמונה מי שמחזיק בו ימצא אהבה אמיתית עם הבחורה שהוא אוהב (בלום)
 • הכוח המושלם והחזק ביקום - בתוך עולם המיני שנמצא בפסל הקריסטל של חופר החור. אש הדרקון הוא הכוח החזק ביותר בסדרה ומושלם שרוצים אותו כיוון שגם לבלטור יש את זה (הנבל הראשי של עונה 3) אבל בעצומה נמוכה
 • הפרפרית הזהובה - המגן של עולם המיני של הלב של אלפייה.
 • מטות מיטיקס (המטות הקסומים) - מטות קסומים המשמשים כעזר בקרב וגם כמפתח כניסה לעולם של קובץ האגדות.
 • צמידי טייניקס - צמידים מיוחדים המשמשים כמפתח כניסה לעולמות המיני של טייניקס.

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרטים אמורות להיות כרונולוגית בין העונות. אבל האירועים בהם נראים מנותקים. אף על פי שדומינו הופשרה בסרט הראשון היא לא מוזכרת עד העונה החמישית. באותו סרט סקיי ממונה למלך בפועל, אבל בהמשך נראה שארנדור עדיין המלך. בסרט השני סקיי מציע לרותי נישואין, אבל גם 3 עונות אחר כך הם עדיין לא התחתנו. בסרט השני והשלישי הטריקס חופשיות אף על פי שנכלאו בסופי העונות, וגם טריטנוס עצמו בסרט השלישי.

מועדון ווינX: סוד הממלכה האבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנות ווינX מסיימות (חוץ רותי) את שנת הלימודים האחרונה שלהן באלפייה ורותי נעצבת. בנות ווינX מקבלות את קופסאות המשמר שלהן. רותי חוזרת הביתה לגרדניה, וונסה מארגנת לרותי מסיבת הפתעה (יום הולדת). ווינX והמומחים יוצאים לגזריה לחפש את הספרייה האבודה. בנות ווינX יוצאות לבזלת אבל בדרך הם צריכות לעבור בכפר הפיקסים כדי למצוא את המפתח לבזלת והן צריכות את הפיקסיות שלהן (לוקט). בנות ווינקס והמומחים הולכים לבזלת איפו ששיש את המכשפות הקדומות רותי מוצאת את אבא שלה וסקיי מציל את דומינו. בגזריה נערך טקס חשוב לחזרה לחיים של דומינו. ווינקס סרט 1

מועדון ווינX סרט שני: ההרפתקה הקסומה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט עלה לאקרנים בישראל (דיבוב עברית, תלת מימד) ב-14 ביולי 2011 והופץ ב-DVD באוקטובר של אותה השנה על ידי "NMC יונייטד" וסרטי שפירא.

בזמן חגיגה באלפייה, בנות הטריקס גונבות מצפן מיוחד שמאפשר להן גישה לעץ החיים. בכישוף אפל הן מוחקות את כל הקסם הטוב מהעץ ומשאירות רק את הכשף של המכשפות. רותי מקבלת מתנה עכביש אציל בשם פג.

בינתיים סקיי מציע נישואין לרותי, ואביה אוריטל מסכים, אך אבא של סקיי, המלך ארנדור, מסרב שהם יתחתנו. סקיי נאלץ לבטל את הצעה ו רותי נכנסת לעצב עמוק. אוריטל מבקר בכדור הארץ ומייק מראה לו תמונות וקלטות מהילדות של רותי - אותה הוא פספס. הכישוף של הטריקס מיושם והווינקס, כמו שאר הפיות, מאבדות את כוחותיהן. הווינקס והמומחים טסים לאברם, עיר אבודה בארקליון שם נמצא זרע של הקסם הטוב. גם הטריקס והמכשפות הקדומות מגיעות בעקבותיהם ומתפתח קרב, כשגם אוריטל וארנדור מצטרפים. במהלך הקרב בלום בטעות תוקפת את הזרע ומשחררת את הקסם הטוב. פג אוכל מהזרע והופך לעכביש קסום. בלום אומרת שהיא יכולה להתמודד עם רותי לבדה, אבל בלדונה אומרת לה שתיזהר- כל הווינקס קיבלו בחזרה את כוחותיהן וזה עכשיו 6 נגד 4. הווינקס משנות צורה למאמינות (קטע הכולל גרסת פסקול מלאה וארוכה ל"מאמינות" מהעונה הרביעית), ומתפתח קרב איתנים צמוד. כשהמכשפות הקדומות רואות שהטריקס לא יכולות לבד הן נכנסות לטריקס כדיבוק, הופכות אותן למכשפות רבות עוצמה. הווינקס מצליחות לנצח בשילוב כל הכוחות ביחד, וארנדור ואוריטל מתפייסים.

מועדון ווינX סרט שלישי: במעמקי הים הקסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצא ב-2015. באלפיה שוכנת שלווה, עד שיום אחד הטריקס מחליטות לצלול לתוך האוקיינוס ולחפש אחר כס המלכות. הבנות שומעות על כך, ויוצאות לעצור את טרייטנוס מלשלוט על המימד הקסום.

בנות ווינקס מופיעות בפני התלמידות החדשות אבל רותי צריכה ללכת היא נוסעת לגרדנית לבלות עם סקיי. בנות טריקס פוגשות את פוליתיה אשר אומרת להם לחטוף את סקיי כדי שיוחלו לעורר את טרייטנוס. בנות טריקס שומעות לעצתה ומיד יוצאת לחטוף אותו, רותי וסקיי נלחמים בבנות טריקס בנות טריקס חוטפות את סקיי ומשאירות את רותי לבדה בפראק. בנות ווינקס הולכות לגרדניה לחפס אותה ומוצאות אותה מעולפת. בנות ווינקס מחזירות אותה לאלפייה. בנות טריקס ופולתיה מעוררות את טרייטנוס וביחד הם סוגרים את כול השערים לאוקיינוס האין סוף. באלפייה פרדונדה וגריזלדה מקבלות הודעה מאומנייה שכול השערים סגורים, אך פרגונדה וגריזלדה מגלות שיש עוד שער אחד פתוח "השער לעולם השכחה". וכך בנות "מועדון ווינקס" יוצאות למסע נוסף לעצור את בנות טריקס, טריטנוס וגם את פולתיה. האם הם יצליחו למצוא את הפנינה, לעצור את טריטנוס וגם להציל את סקאי? האם רותי תחזור להיות שלבה כהוגן לפני שטריטנוס יהפוך לבלתי מנוצח, וגם להציל את הממד הקסום.

מדיות נוספות בזיכיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מחזמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקניות המגלמות את בנות מועדון הווינx באירוע באיטליה

ב-1 בדצמבר 2013 התקיים ברוסיה מופע על הקרח בשם "winx FULL" (בעברית ווינקס פול).

ב-7 בפברואר 2013 התקיים ברוסיה עוד מופע בשם "winx на" (בעברית ווינקס נא). בחודש ספטמבר 2005, הושק באיטליה המחזמר "כח ווינקס" ("Winx Power"). בעקבות ההצלחה לה זכה המחזמר באיטליה, הוא הוצג בהמשך גם בבלגיה, בהולנד (בשנת 2006) ובפורטוגל (בשנת 2009). בנובמבר 2008 הושק גם מופע "ווינX על הקרח" ("Winx On Ice"). לכבוד עשור הסדרה, הועלה לבמות באיטליה מחזמר בשם "Winx Club Musical Show" עם כל להיטי הסדרה. המחזמר צפוי לצאת לסיבוב הופעות עולמי.

משחקי וידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים יצאו לשווקים מספר רב של משחקי וידאו המבוססים על הסדרה אשר הופקו על ידי Konami. נכון להיום ישנם שבעה משחקי וידאו בזיכיון:

 • Winx Club (מיועד ל-Game Boy Advance).
 • Winx Club (מיועד ל-PC ו-PS2).
 • Winx Club: Join the Club (מיועד ל-PSP).
 • The Quest for the Codex (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club: Mission Enchantix (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club Secret Diary 2009 (מיועד ל-DS).
 • Dance Dance Revolution Winx Club (מיועד ל-Wii).
 • Winx Club: Winx Sirenix Power (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Sirenix Magic Oceans  (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Bloomix Quest (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club:The Mystery Of The Abyss (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Saving Alfea (מיועד ל-iOS ול-Android).
 • Winx Club: Winx Party (מיועד ל-iOS).

מוזיקה וDVD[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהתחלת הסדרה יצאו DVD של פרקי הסדרה DVD ופסקולים של מחזות הזמר ושל הסרט.

 • בשנת 2004 יצא דיסק באיטליה עם שירים מהסדרה (באורך מלא) הנקרא "מועדון ווינX- שירים קסומים (Winx Club Magiche Canzoni)" הכולל את שיר הפתיחה, שיר הסיום, שיר שינוי הצורה וגם את השיר "בלום הקסומה". הדיסק כולל גם גרסאות קריוקי וגם את שיר הפתיחה באנגלית.
 • בשנת 2006 יצא בהולנד דיסק בשם "ווינX סינקס (Winx Sinx)" שבו משתתפות כביכול מוזה ובלום בתור מנחות של מופע. הדיסק כולל שירים של זמרים וזמרות אמריקאים והולנדים. השיר האחרון בדיסק הוא שיר בונוס בהולנדית שאותו מבצעות מוזה ובלום. הדיסק השני הוא די.וי.די של קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא בפורטוגל דיסק הנקרא "ווינX-המועדון (Winx-The Club)". הדיסק כולל חלק מן השירים מהדיסק האיטלקי, וכמו שהיה באיטליה, גם דיסק זה כולל קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא דיסק בפורטוגל הנקרא "מועדון ווינX השירים החדשים! (Winx Club - As Novas Músicas!)" עם שירי הסרט כולל גרסאות קריוקי לאותם שירים. אף על פי שזה נראה מבלבל, זהו אינו פסקול הסרט.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה DVD הנקרא "מועדון ווינX בקונצרט (Winx Club In Concerto)" הכולל קליפים עם שירים על דמויות הסדרה ועל הזוגות בסדרה ואף על הפיקסיות. ארבעת הקליפים הראשונים בDVD הם בתלת-ממד (ללא משקפיים). שני השירים הראשונים הם למעשה שירים מתוך הסרט, והשיר השלישי מופיע גם במופע "ווינX על הקרח". הקליפים בDVD מופיעים בשלוש גרסאות: איטלקית, אנגלית ובגרסת קריוקי עם מילות שיר באנגלית או באיטלקית לפי בחירה. בנוסף, יצא גם דיסק עם השירים בגרסאות אלה. באותה השנה ובשנת 2010 יצא דיסק זה במקומות נוספים בעולם: בצרפת (דיסק לשמיעה), בפורטוגל (דיסק לשמיעה), בפולין (דיסק DVD), בגרמניה (דיסק DVD) וברוסיה (שירי הדיסק באנגלית אך השיר האחרון והנוסף הוא השיר "Fly\Segui Il Tuo Cuore" מתוך הסרט שמבוצע על ידי להקה רוסית. בכל דיסק שמיעה או דיסק DVD יש 15 שירים או קליפים (חוץ מהדיסק ברוסיה). הדיסק אמור לצאת גם בהולנד.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה דיסק הנקרא "מועדון ווינקס שירו איתנו 2" הכולל שירים מתוך "מועדון ווינX בקונצרט" באורך מלא וגם כולל את שיר הפתיחה של העונה הרביעית וגם גרסת קריוקי של שיר זה.
 • בעקבות המופעים שנערכו באיטליה ("Winx Power Show" ו-"Winx On Ice"), יצאו מופעים אלה גם ברוסיה ("Winx On Ice") וגם בפורטוגל ("Winx Power Show"). המופע ברוסיה (בשנת 2010) כולל את אותה העלילה כמו באיטליה ואף את אותם השירים חוץ משני שירים אשר לא מופיעים בפסקול האיטלקי (שיר המכושפות והשיר "את האחת"). המופע בפורטוגל (בשנת 2009) כולל דווקא שירים מתוך המופע "Winx On Ice" אך כפי הנראה השירים לא שונו בהרבה מהגרסה האיטלקית. מכיוון שמופע זה הוא בעצם גרסה פורטוגזית של המופע "Winx Power Show", החליטו להוסיף עוד שיר הדומה לאחד השירים במופע האיטלקי והוסיפו גם גרסאות קריוקי כמו במופע של "Winx On Ice".
 • בשנת 2010 יצא דיסק עם שירי העונה הרביעית באנגלית, שאותם שרה הזמרת אליסה רוזאלי. בין השירים נמצאים שיר הפתיחה, שיר ההשתנות של ווינX מאמינות והשיר של "אהבה וחיות".

קומיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארבעת חוברות הקומיקס הראשונות מבוססות על 4 הפרקים הראשונים (אם כי רותי משנה צורה לראשונה כבר בחוברת השנייה), אבל בשאר החוברות יש סיפורים חדשים. כדי להתאים כרונולוגית לסדרה במספר חוברות יש תקציר של פרקים שקרו באותו זמן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מועדון ווינX בוויקישיתוף