מועדון ווינX

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מועדון ווינX
שם במקור Winx Club
סוגה פנטזיה
פעולה
הרפתקאות
רומן
חברת הפקה .Rainbow S.r.l
יוצרים איגיניו סטרפי
בימוי איגיניו סטרפי
מדבבים בעברית עדי בן ישראל, ליאורה בזילבסקי ענת ניב, אורלי קטן, אבי יפה, לירון לב, אפי בן ישראל, ענבר שכנר, רוני נדלר, זיו מאיר, גיל נתנזון, יסמין עיון, תומר גלר, אורלי תגר, לירז צ'רכי, מירב דמארי, אתי קסטרו, צביקה פורמן, יורם יוספסברג, יואב בר לב, ועוד
ארץ מקור Flag of Italy.svg  איטליה
שפות איטלקית (דובב לשפות נוספות, ביניהן אנגלית ועברית)
מספר עונות 7
מספר פרקים 182
הפקה
בעלי תפקידים נוספים מלחינים: מישל בטלי
סטפנו קררה
פבריציו קסטניה
מאוריציו ד'אניילו
אורך פרק 19-23 דקות
שידור
רשת שידור Rai Due (עונות 1+)
4KidsTV (עונות 1-3)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים (עונות 1-4)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
תקופת שידור מקורית 28 בינואר 2004 – עדיין משודר
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

מועדון ווינX (מועדון ווינקס. באיטלקית: Winx Club) היא סדרת אנימציה איטלקית לילדים שנוצרה על ידי איגיניו סטרפי והופקה על ידי חברת ההפקה "Rainbow S.p.A" עבור ערוץ הטלוויזיה האיטלקי Rai Due ומשודרת באיטליה החל מה-28 בינואר 2004 ועד היום. עלילת הסדרה מתמקדת בפיות המשתמשות בקסמים על מנת להגן על ממלכתן מפני כוחות האפל. על בסיס הסדרה הופקו גם לאורך השנים קו צעצועים, ספרים, סדרת קומיקס, ביגוד, תקליטורי DVD וסרטי קולנוע תלת ממדיים.

בישראל הסדרה משודרת החל משנת 2004 בערוץ הילדים. החל מעונה 5 משודרת הסדרה בערוץ ניקלודיאון, שרכש את הזכויות לסדרה בעולם כולו.

עלילת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז הסדרה עומדת בלום, נערה צעירה שחיה בכדור הארץ בעיר ששמה גרדניה. יום אחד היא נתקלת בפיה בשם סטלה, פיית השמש הזורחת, שבניסיון להגן עלייה בלום מגלה שגם היא פיה בעצמה. בעקבות הגילוי הזה, בלום עוברת ללמוד בבית הספר לפיות אלפיה, שנמצא במימד הקסום, ומוצאת חברות חדשות ויחד הן מקימות את "מועדון ווינקס". עלילת הסדרה מתרחשת בעיקר בממד הקסום ובעונה 4 על פני כדור הארץ, בעונה 5 לעתים רחוקות העלילות מתרחשות על כדור הארץ. בסדרה, הפיות יוצאות להרפתקאות יחד ובכל עונה יש התפתחות בסיסית בעלילה, גילוי סודות וכוחות, קרבות נגד הרוע ותמיכה בבלום שמנסה לגלות את העבר שלה.

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה של "מועדון ווינX" (פרקים 1-26) שודרה לראשונה באיטליה ב-28 בינואר 2004, ושודרה בישראל בשנת 2004.

נערה רגילה בשם בלום, וקיקו ארנב המחמד שלה נתקלים יום אחד בפיה בשם סטלה, אשר נלחמת בנוט וכאשר נוט כמעט מביס אותה בלום משתמשת בקסם ומצילה אותה. בעקבות הגילוי המדהים שבלום פיה בעצמה, סטלה לוקחת אותה לבית ספר לפיות אלפיה ושם הן פוגשת 3 חברות נוספות: טקנה, מוזה ופלורה אשר מקימות יחדיו את מועדון ווינקס. בהמשך הבנות מתחברות לארבעת הבנים שלומדים במזרקה האדומה: סקאי, ברנדון, ריבן וטימי, וגם נתקלות בשלישיית מכשפות שלומדות במגדל הענן: אייסי, דארסי וסטורמי, אשר מכונות גם הטריקס, שרוצות לגנוב מבלום את להבת אש הדרקון שלה כדי להשיג שליטה מלאה על כל המימד הקסום. לקראת סוף העונה, הטריקס משתלטות על המגדל המעונן ויוצרות צבא עצום של מפלצות שיתקיף את המזרקה האדומה ואת אלפיה. הן מצליחות להשמיד את בית ספר המזרקה האדומה ובאותו זמן כל המומחים וכל המכשפות ממגדל הענן באים לאלפיה לאחר שפרגונדה אישרה את שהותם שם. הטריקס ממשיכות לתקוף את אלפיה אבל שם ההגנה מאד חזקה, המכשפות, הפיות והמומחים שם כדי להילחם. בסופו של דבר הטריקס מגיעות לאלפיה בעצמן ובנות ווינקס מביסות אותן, לאחר שבלום מצאה את אש הדרקון בתוכה.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה (פרקים 27-52) שודרה לראשונה באיטליה ב-19 באפריל 2005. ושודרה בישראל בשנת 2005.

העונה מתחילה כאשר הפיות והמומחים חוגגים את השנה השנייה באלפיה. אחרי המסיבה יוצאת מהיער נערה תשושה שעברה חווית קשות, שמה ליילה, פיית הגלים, אשר מבקשת את עזרתן של הווינקס לעזור לה לשחרר את החברות הקטנות הפיקסיות לוקט, צ'טה, טון, אמור, דיג'יט ופיף פיות קטנות בעלות כוחות יחודיים שמוחזקות כבנות ערובה בטירתו התת-קרקעית של לורד דרקר, עוף החול ושליט של ממלכת מפלצות הצל. לאחר שליילה והווינקס מצליחות לשחרר את הפיקסיות מהטירה של לורד דרקר. הפיקסיות מתחברות לווינקס ונוצר ביניהן חיבור מדהים. בנוסף גם בעונה זו בלום מגלה את הארכיון הסודי של אלפיה. בינתיים אייסי דארסי וסטורמי המכשפות כלואות במנזר אור הסלע, לאחר הפשעים שביצעו. לורד דרקר עוזר לטריקס להשתחרר ונותן להן כוח הגלומיקס ומגייס את שירותיהן לעזור לו לחפש אחר חפץ קסום שנקרא "כתב יד" שפותח שער לכוח האולימטיבי. בעונה הזו הבנות מקבלות את צירוף הקסם שלהן, שהן מקבלות אותו רק לאחר שהתגברו על פחד גדול אצלן.

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית (פרקים 53-78) שודרה לראשונה באיטליה ב-27 בינואר 2007. ושודרה בישראל בשנת 2007.

אחרי חופשת הקיץ הווינקס חוזרות לאלפיה לשנה השלישית והאחרונה שלהן, זו שנה מלאה בהפתעות מרגשות. הטריקס נשלחות למימד אומגה בגלל הפשעים שביצעו, שם הן פוגשות מכשף בשם בלטור אשר מחזיק בחלק האפל של אש הדרקון שהיה לכוד שנים רבות בממד אומגה. בלטור והטריקס מצליחים לברוח מהממד ומנסים להשתלט עליו ומצליחים. הווינקס אינן חזקות מספיק כדי להביס את בלטור בכוחות הקסומים שלהם ולכן הן מקבלות כוח חדש הנקרא מכושפות והן מקבלות כוח זה בכך שהן מקריבות מעצמן למען מישהו מהכוכב שלהן. כוחות אלה שונים מהכוחות של העונה הקודמת בכך שבעונה הקודמת שהן נשארו עם הכוחות הקסומים וקיבלו תוספת קסם הנקראת צירוף קסם בעונה הזאת הכוחות הישנים מתחלפים לכוחות המכושפים. ההקרבה של טקנה היא הגדולה מכולן, היא מקריבה את עצמה בממד אומגה מקבלת את כוחותיה המכושפים ונעלמת כאשר כולן חושבות שהיא מתה. לסדרה גם מצטרף נאבו שבהתחלה אומר ששמו אופיר, ועד מהרה הופך לבן זוגה של ליילה. אחרי שהן מקבלות את הכוחות המכושפים שלהן , אז הן משיגות את כוכבי המים, הדבר היחיד שיכול להביס את בלטור. הן תוקפות אותו אך הוא מפעיל את כישוף ארבעת היסודות. אחרי שהן מביסות אותו בלום מחליטה להמשיך לחפש את הוריה.

העונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרביעית (פרקים 79-104) שודרה לראשונה באיטליה ב-15 באפריל 2009 ושודרה בישראל ב-2 באוקטובר 2009. זו העונה האחרונה ששודרה בערוץ הילדים.

בנות ווינקס חוזרות לאלפיה בתור מורות כי פרגונדה מבקשת מהן ללמד תלמידות באלפיה. הבנות גם פוגשות באויבים חדשים: אוגרון, גנטלוס, דומאן ואנגאן, ציידי פיות מכדור הארץ. בתחילת העונה פרגונדה מספרת לווינקס על ציידי הפיות, על גילוי כוחות חדשים ועל פיה חדשה בכדור הארץ שנולדה בעיר גרדנייה. הבנות יוצאות מיד לכדור הארץ, לגרדנייה כדי למצוא אותה. הכוח החדש שלהן נקרא מאמינות, שהכח שלו הוא ריפוי ואמונה בקסם, גם אפשרות לבחור בין 3 סוגי כנפיים שונים כנפי מהירות העל, כנפי שיגור, וכנפי שילוש אשר מאפשרות לווינקס לראות את העבר. הבנות קיבלו את הכח על ידי כך שרוקסי, הפיה האחרונה על כדור הארץ האמינה בהן. בעקבות זאת, הווינקס הופכות ל-7 פיות במועדון ווינקס. גם המומחים מגיעים לגרדניה כדי לעזור לבנות. המשימה של הווינקס היא להביס את הקוסמים מהמעגל השחור כדי שלא ישתלטו על כדור הארץ.

העונה החמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה החמישית (פרקים 105-130) שודרה לראשונה באיטליה ב-16 באוקטובר 2012 ושודרה בישראל ב-9 בדצמבר 2012 בניקלודיאון.

בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: סיירניקס והרמוניקס (הכח המחבר בין סיירניקס למאמינות). מתחת למים, בנוסף לבנות הטריקס שחוזרות בעונה הזו, הווינקס יצטרכו להתמודד עם נבל חדש, טרייטנוס, בן דודה של ליילה, הוא בתול ים ממשפחת המלוכה של אנדרוס שמתחת למים. טריינטוס עובר שינוי והופך למפלצת רבת עוצמה המקבלת את כוחה על ידי זיהום של נפט. הטריקס וטרייטנוס יפעלו ביחד נגד בנות ווינקס. טרייטנוס שואב את כל כוחותיהן של שומרות השערים של האוקיינוסים. לכל שומרת יש כוח אחד כמו של בנות ווינקס, וכך הוא מתכנן להשתלט על כל הממד הקסום. כח המאמינות לא מספיק חזק מתחת למים, ומכאן הווינקס מתחילות מסע מאתגר כדי להגיע לכח העתיק סיירניקס, שהופך אותן להיות פיות בתולות ים ובכוח הזה נקרא הרמוניקס הכוח שעזר להם בזמן המסע להשגת כוחות סיירניקס. האחרונה שקיבלה את כוחות סיירניקס הייתה אחותה של בלום, דפני שהיא גם הנימפה של סיירניקס. מטרתן היא להשיג את הכוח ולגרש את טרייטנוס מהאוקיינוס האין-סוף לתמיד. הן מגיעות לאוקיינוס האינסוף ומביסות את טרייטנוס ולבסוף, דפני חוזרת לחיים.

העונה השישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השישית (פרקים 131-156) שודרה לראשונה באיטליה ב-6 בינואר 2014 ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביוני 2014 בניקלודיאון.

בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: מיטיקס (בו אפשר להיכנס לעולם קובץ אגדות) ובלומיקס (הכח שבלום מעניקה לבנות ווינקס לאחר שהן איבדו את כוחותיהן). למועדון ווינקס מצטרפת גם דפני אחות של בלום שהופכת להיות מורה להיסטוריית הקסם באלפיה. מכשפה חדשה בשם סלינה, שהגיעה מכדור הארץ, והייתה חברה של בלום בילדותה, מצטרפת למגדל המעונן. הטריקס תוקפות את גריפין ומשתלטות על בית הספר. בנות ווינקס מאבדות את כוחות סיירניקס ובינתיים הטריקס משתלטות על עוד בתי ספר. בשביל לנעול את קובץ האגדות, בנות ווינקס מוצאות את אלדורה, הפיה הסנדקית. הן מקבלות את כוחות מיטיקס ומשיגות את המפתח לקובץ האגדות. אבל הטריקס עדיין לא אמרו את המילה האחרונה והופכות את המגדל המעונן לבלתי נראה. בסופו של דבר הווינקס הופכות אותו שוב לנראה אך סלינה כבר שחררה את אשרון. אחרי שהן ניצחו. דפני ותורן מתחתנים.

העונה השביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השביעית (פרקים 132-182) שודרה לראשונה ב-8 ביוני באיטליה 2015 ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביולי בניקלודיאון.

לאחר הקרב עם אשרון, פרגונדה לוקחת את התלמידות (כולל את רוקסי) לשער מיוחד לחיות קסומות, שרק מי שבעל כוחות קסומים יכול להיכנס לשער. לחיות יש תפקיד שתפקידן לתת השראה לפיות. הבנות מבינות שיש סוגים של חופרי חור שנכחדו ע"י ענקי אדמה מסוכנים. הבנות רוצות לעזור אבל קלשרה שמסתבר שפעם תלמידה מצטיינת באלפיה, וברפיליוס הכלב האח של קלשרה,עומדים בפייניהן. לבסוף הפיות מקבלות את שינוי כוחות פרפרפליקס. מה שמיוחד בכח פרפרפליקס, שהוא אומר לחיות הקסומות שהבנות כאן לטובתן. הבנות מקבלות כמה וכמה חיות קסומות ועוד הרבה הפתעות!...

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועדון ווינקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בלום: פיית אש הדרקון. הנסיכה של דומינו.
 • סטלה: פיית השמש, הירח והכוכבים. הנסיכה של סולריה ויורשת העצר,בעונה - 7 היא מתחברת עם ציפור ושמה שייני
 • פלורה: פיית הטבע. בעונה - 7 היא מתחברת עם זאב קסם בלינפאה ושמו אמרוק
 • מוזה: פיית המוזיקה. בעונה - 7 היא מתחברת עם חתול נוצה ושמה קריטי.
 • טקנה: פית הטכנולוגיה. בעונה - 7 היא מתחברת עם סנאי טכנו בשם פליטר.
 • ליילה (עונה 2 והלאה): פיית הגלים ובעלת כוח מים, היא יכולה לנשום מתחת למים, הנסיכה של אנדרוס.בעונה - 7 היא מתחברת עם הקראקראי ושמו סקוונק
 • רוקסי (עונה 4 והלאה): פיית החיות. הפיה האחרונה של כדור הארץ.

אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דפני - אחותה הגדולה של בלום והנימפה של סיירניקס. קוללה ונהרגה על ידי המכשפות הקדומות אך חזרה לחיים בעונה 5 פרק 26. אשתו של ת'ורן.

המומחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטודנטים שלומדים בבית הספר המזרקה האדומה (מלבד נאבו), ובני הזוג של בנות מועדון ווינקס.

 • סקאי: בן זוגה של בלום. הנסיך של ארקליון.
 • ברנדון: בן זוגה של סטלה. נושא הכלים של סקאי.
 • היליה: בן זוגה של פלורה. אחיינו של סלדין
 • ריבן: בן זוגה של מוזה. יריבו של סקאי.
 • טימי: בן זוגה של טקנה.
 • רוי: יריבו של נקס. מתחרה בו על ליבה של ליילה.

אחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נאבו: בן זוגה של ליילה לשעבר, מת בעונה 4 בפרק 24.

נקס: יריבו של רוי. מתחרה בו על לבה של ליילה.

ת'ורן: בן דודו של סקאי, בעלה של דפני.

הפיקסיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה החמישית ללא ידיעה למה הפיקסיות של מוזה וטקנה מתחלפות לטקנה הייתה דיג'יט עד עונה 4 ולאחר מכן קרמל ולמוזה היה את טון עד עונה 4 ובעונה החמישית התחלפה לה הפיקסית לשרי. שש פיות קטנות המחוברות לבנות ווינקס בעונה השנייה והשלישית. הן שומרות ודואגות לבנות הווינקס. מופיעות בעונות 2-3 , בפרקים ספורים בעונה הרביעית וחוזרות בעונה השישית. הכירו את הבנות בזכות ליילה.

 • אמור: הפיקסית של סטלה. הפיקסית של האהבה והשיקויים.
 • צ'טה: הפיקסית של פלורה. הפיקסית של הרכילות והאופנה.
 • טון: הפיקסית של מוזה. הפיקסית של הנימוסים וההליכות.
 • פיף: הפיקסית של ליילה. כוחה המיוחד של פיף מתגלה בעונה השישית והוא שינה (נחשב גם כמעיר משיקוי שינה). פיף היא תינוקת
 • שרי: הפיקסית של מוזה.יש לה את הכוח לשנות את מזג האוויר.
 • קרמל: הפיקסית של טקנה. הפיקסית של האפיה.
 • לוקט: הפיקסית של בלום. הפיקסית של הכיוון.
 • דיג'יט: הפיקסית של טקנה. הפיקסית של הטכנולוגיה.

הסלקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שומרות השערים בין העולומות באוקיינוס לאחר שטרייטנוס לקח לסלקיות את כוחתיהן באמצעות חיבור עם הפיות הן מקבלות את כוחן חזרה כל סלקית העניקה בחזרה לבנות ווינקס את הכוח שלהן.

 • סרינה: הסלקית השומרת על השער של דומינו, הסלקית המחוברת לבלום.
 • איליריס: הסלקית השומרת על השער של סולריה, הסלקית המחוברת לסטלה.
 • סונה: הסלקית השומרת על השער של מלודי, הסלקית המחוברת למוזה.
 • לני: הסלקית השומרת על השער של אנדרוס, הסלקית המחוברת ללילה.
 • ליתיה: הסלקית השומרת על השער של זניט, הסלקית המחוברת לטקנה.
 • פילה: הסלקית השומרת על שער כדור הארץ, הסלקית היחידה שאף פיה אינה מחוברת אליה.

הרשעים בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המכשפות הקדומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המכשפות הראשונות בהיסטוריה של המימד הקסום. שלוש אחיות שנקראו בשם: בלדונה, ליסיס ות'ארמה. המכשפות הקדומות הן הנבליות הראשיות בשני הסרטים הראשונים

 • בלדונה : מכשפת הקרח. בלדונה היא אימה הקדמונית של אייסי
 • ליסיס : מכשפת החושך וההיפנוזה. ליסיס היא אימה הקדמונית של דארסי
 • ת'ארמה : מכשפת הסופות והסערות. ת'ארמה היא אימה הקדמונית של סטורמי

בנות הטריקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש אחיות בשם: אייסי, דארסי וסטורמי, שלישיית המכשפות מקבוצת הטריקס. בנות השושלת של המכשפות הקדומות. הן הנבליות העיקריות בעונות 1, ו-6, ונבליות משניות בעונות 2,3, ו-5. הן לא מופיעות בעונה הרביעית ובשביעית.

 • אייסי: מכשפת הקרח. האחות הגדולה מבין הטריקס. שמה בא מהמילה Ice - בעברית קרח. התאהבה פעמיים: פעם ראשונה בבלטור עד שהפך למפלצת , ופעם שנייה היא התאהבה בטירוף בטרייטנוס.
 • דארסי: מכשפת החושך וההיפנוזה. האחות האמצעית מבין הטריקס. שמה הוא עיוות של המילה Dark - בעברית חושך. התאהבה בבלטור עד שהפך למפלצת.
 • סטורמי: מכשפת הסופות והסערות. האחות הצעירה מבין הטריקס. שמה בא מהמילה Storm - בעברית סערה. התאהבה בבלטור עד שהפך למפלצת.

קוסמי המעגל השחור[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנבלים העיקריים של העונה הרביעית שרוצים את הפיה האחרונה על כדור הארץ (רוקסי), המנהיג של שלהם הוא אוגרון. הובסו בפרק האחרון של עונה 4 ונלכדו בממד אומגה.

 • אוגרון: המנהיג של הקוסמים. יש לו את היכולת לספוג קסם של פיות כך שכל מכה הופכת אותו חזק יותר.
 • גנטלוס: קוסם שהיכולת שלו היא לשלוח גלי קול עוצמתיים.
 • אנאגאן: קוסם שהיכולת שלו היא מהירות-על כך שהוא רץ ממש מהר.
 • דומאן: קוסם שהיכולת שלו היא לשנות צורה לכל מה ומי שירצה. נהרג ע"י נאבו בעונה 4 פרק 24.

נבלים נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • לורד דרקר: עוף חול, הנבל העיקרי של העונה השנייה.
 • בלטור: הנבל העיקרי של העונה השלישית. מכשף של אש הדרקון.
 • מנדרגורה: נבלית משנית בסרט הראשון והשומרת של מימד אובסידיאן. יש לה את הכוח של החרקים. נהרגה ע"י בלום וסקאי בסוף הסרט.
 • טרייטנוס: בן דודה של ליילה, הנבל העיקרי של העונה החמישית. הוא מסוגל להפוך למפלצת אם הוא סופג פסולת רעילה, וכך הוא נהיה חזק יותר. אייסי התאהבה בו בטירוף.
 • פוליטאה : חברה-לשעבר של דפני שקוללה והפכה לדרקון , הובסה ע"י דארסי וסטורמי אך חזרה לחיים בסרט השלישי. הנבלית הראשית בסרט השלישי
 • סלינה - נבלית משנית בעונה השישית, המכשפה של הנחשים ולשעבר הייתה החברה של בלום. בסוף העונה היא נהפכה לטובה. יכולה להשתמש בקובץ האגדות ולזמן מתוכו כל יצור שתרצה
 • אשרון - נבל משני בעונה השישית. מכשף מרושע שיצר את קובץ האגדות אך נלכד בתוכו. שוחרר בפרק 25 אך הובס על ידי בלום.
 • קלשרה: הנבלית הראשית של העונה השביעית, הייתה בעבר פיה באלפייה אבל לקחה כוח מיוחד שהפך אותה ליצור דמוי לביאה. הכוח שלה הוא שינוי צורה.
 • ברפיליוס: הנבל הראשי של העונה השביעית, היה בעבר אדם אך קיבל כוח מיוחד מקלשרה והפך ליצור דמוי כלב. מגושם ושמן

צוותי בתי הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • המנהלת פרגונדה: מנהלת בית הספר ומורה לקסמי התכנסות.
 • המנהלת מבילה הייתה מנהלת בתקופה שפרגונדה המנהלת הייתה תלמידה בבית הספר "אלפיה". בנות ווינקס פגשו אותה בעונה 7 שחזרו אחורה בזמן.
 • גריזלדה: אחראית המשמעת ומורה לקסמי מגננה, סגנית המנהלת.
 • פרופסור וויזגיז: מורה לשינוי צורה.
 • פרופסור פלדיום: מורה לטבע ומחשבים ולישום קסמים טכניים.
 • פרופסור אבלון : מורה לקסמים טכניים.

המזרקה האדומה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סלדין: מנהל בית הספר, דודו של היליה.
 • קודטורה: מורה בבית הספר, מאמן את המומחים להיות גיבורים.

המגדל המעונן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גברת גריפין: מנהלת בית הספר ומורה ללחשים.
 • אדילטרוד וזרטוסטרה: אחיות. זרטוסטרה מלמדת הטלת מום, ואדילטרוד מלמדת כישופים.

מקומות בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המימד הקסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

במימד זה מתרחשת בדרך כלל העלילה בסדרה, חוץ מהעונה הרביעית שהעלילה שלה מתרחשת בכדור הארץ. במימד זה קיימים כמה כוכבי לכת שונים:

 • מג`יקס - כוכב במימד הקסום שבו נמצאים בתי הספר אלפייה , המזרקה האדומה והמגדל המעונן.
 • דומינו - הכוכב שממנו הגיעה הנסיכה בלום, הכוכב השומר על אש הדרקון.
 • סולריה - הכוכב של השמש ממנו מגיעה הנסיכה סטלה, לסולריה יש שתי שמשות ומתוך החדר של השמש השנייה ניתן לעבור ממקום למקום סולריה זהו הכוכב הגדול והעשיר ביותר בכל הממד הקסום.
 • לינפאה - כוכב הטבע ממנו הגיעה פלורה.
 • מלודי - כוכב המוזיקה ממנו הגיעה מוזה.
 • אנדרוס - כוכב המים ממנו הגיעה הנסיכה לילה.
 • זניט - כוכב הטכנולוגיה ממנו הגיעה טקנה.

כדור הארץ [עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכב לכת במימד הקסום, היה נטול קסם עד סוף עונה 4.

 • גרדניה - עיר בכוכב כדור הארץ ובו נמצאים מקומות כמו הבית של הוריה המאמצים של בלום, מייק וונסה.
 • טיר נאן אוג - אי קטן בכדור הארץ מול חופי אירלנד שלא מופיע בשום מפה ואי הבירה של הפיות הארציות של כדור הארץ.

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועדון ווינX : סוד הממלכה האבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט התלת ממדי של מועדון ווינקס יצא לאקרנים ב-30 בנובמבר 2007 ושודר בישראל באותה השנה ומבחינה כרנולוגית הסרט מתרחש לאחר האירועים של העונה השלישית (וזאת אף על פי שעונה זו שודרה בישראל רק ב-2008). עלילת הסרט מספרת על סטלה, פלורה, מוזה, ליילה וטקנה, ששת הבנים ובלום בראשן שיוצאים למסע כדי למצוא פעם אחת ולתמיד את הוריה האמיתיים של בלום ולגלות מה קרה להם.

מועדון ווינX סרט שני: ההרפתקה הקסומה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך 2008 הוכרז רשמית כי סרט נוסף בזיכיון יצא לאקרנים בחג המולד 2009 אך הסרט השני אמור לצאת בכלל בשנת 2010 ב-29 באוקטובר באיטליה. מכיוון שסרט זה הוא ההמשך של הסרט הראשון, נאבו עדיין לא מת ולהיליה יש עדיין שיער ארוך, אך הבנות משתנות בסרט לווינקס מאמינות. הסרט עלה לאקרנים בישראל (דיבוב עברית, תלת מימד) ב-14 ביולי 2011 והופץ ב-DVD באוקטובר של אותה השנה על ידי "NMC יונייטד" וסרטי שפירא.

הסרט מתחיל באלפיה בקרב של הווינקס (חוץ מבלום) נגד טריקס. סקאי מציע לבלום נישואים אך אחרי יומיים מבטל בגלל מה שאביו מספר לו. בלום רבה עם הוריה הביולוגיים ועוזבת למייק וונסה יחד עם שאר בנות ווינקס. המכשפות הקדומות בעזרת הטריקס משמידות את כל הקסם החיובי מעץ החיים, חוץ משתיל קטן שנמצא באברם בארקליון. העיר אברם שנהרסה על ידי המכשפות הקדומות לפני שהרסו את דומינו. סקאי מגלה איך אפשר להציל את הקסם החיובי ויחד עם בנות ווינקס והמומחים נוסע לאברם בניסיון להציל את הקסם החיובי. האם הם יצליחו?

הסרטים בניגוד לסדרה דובבו על ידי אולפני "וידאופילם אינטרנשיונל" אלא שהסדרה עד היום מדובבת על ידי אולפני "

מועדון ווינX סרט שלישי: במעמקי הים הקסום

הוכרז רשמית כי יצא עוד סרט של ווינקס. הוא יצא ב-4.9 באטלייה, וב-11.12 בישראל.

ספין אוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

פופיקסי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספין אוף לסדרה המקורית, הסדרה מתארת את כפר הפיקסים שבו הפיקסיות נפרדו מהווינקס בתחילת העונה השלישית ועליהם לעזור זה לזה ולהלחם בכוחות הרשע, בסוף כל פרק כל פיקסית מקבלת כדור ובו כוחות על כפי שאנחנו יודעים הסדרה למעשה פרועה משל הסדרה המקורית.

מועדון ווינקס - העולם של ווינקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרת ספין אוף של מועדון ווינקס הכוללת את ששת הפיות ואת חבריהם במיני סדרה חדשה עם עלילה שונה לגמרי שתצא ב-2015.

מדיות נוספות בזיכיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגזינים:[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגזינים של מועדון ווינקס יוצאים לשווקים במספר מדינות, בהם איטליה, ספרד, גרמניה וטורקיה.

מחזמר:[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקניות המגלמות את בנות מועדון הווינx באירוע באיטליה.

בחודש ספטמבר 2005, הושק באיטליה המחזמר "כח ווינקס" ("Winx Power"). בעקבות ההצלחה לה זכה המחזמר באיטליה, הוא הוצג בהמשך גם בבלגיה, בהולנד (בשנת 2006) ובפורטוגל (בשנת 2009). בנובמבר 2008 הושק גם מופע "ווינקס על הקרח" ("Winx On Ice"). לכבוד עשור הסדרה, הועלה לבמות באיטליה מחזמר בשם "Winx Club Musical Show" עם כל להיטי הסדרה. המחזמר צפוי לצאת לסיבוב הופעות עולמי.

משחקי וידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים יצאו לשווקים מספר רב של משחקי וידאו המבוססים על הסדרה אשר הופקו על ידי Konami. נכון להיום ישנם שבעה משחקי וידאו בזיכיון:

 • Winx Club (מיועד ל-Game Boy Advance).
 • Winx Club (מיועד ל-PC ו-PS2).
 • Winx Club: Join the Club (מיועד ל-PSP).
 • The Quest for the Codex (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club: Mission Enchantix (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club Secret Diary 2009 (מיועד ל-DS).
 • Dance Dance Revolution Winx Club (מיועד ל-Wii).
 • Winx Club: Winx Sirenix Power (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club: Sirenix Magic Oceans  (מיועד ל-iOS, ול-Android).
 • Winx Club: Bloomix Quest (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club:The Mystery Of The Abyss (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club: Saving Alfea (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club: Winx Party (מיועד לiOS).

מוזיקה ודי.וי.די[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהתחלת הסדרה יצאו די.וי.די של פרקי הסדרה ודי.וי.די ופסקולים של מחזות הזמר ושל הסרט.

 • בשנת 2004 יצא דיסק באיטליה עם שירים מהסדרה (באורך מלא) הנקרא "מועדון ווינקס- שירים קסומים (Winx Club Magiche Canzoni)" הכולל את שיר הפתיחה, שיר הסיום, שיר שינוי הצורה וגם את השיר "בלום הקסומה". הדיסק כולל גם גרסאות קריוקי וגם את שיר הפתיחה באנגלית.
 • בשנת 2006 יצא בהולנד דיסק בשם "ווינקס סינקס (Winx Sinx)" שבו משתתפות כביכול מוזה ובלום בתור מנחות של מופע. הדיסק כולל שירים של זמרים וזמרות אמריקאים והולנדים. השיר האחרון בדיסק הוא שיר בונוס בהולנדית שאותו מבצעות מוזה ובלום. הדיסק השני הוא די.וי.די של קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא בפורטוגל דיסק הנקרא "ווינקס-המועדון (Winx-The Club)". הדיסק כולל חלק מן השירים מהדיסק האיטלקי, וכמו שהיה באיטליה, גם דיסק זה כולל קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא דיסק בפורטוגל הנקרא "מועדון ווינקס השירים החדשים! (Winx Club - As Novas Músicas!)" עם שירי הסרט כולל גרסאות קיריוקי לאותם שירים. אף על פי שזה נראה מבלבל, זהו אינו פסקול הסרט.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה די.וי.די הנקרא "מועדון ווינקס בקונצרט (Winx Club In Concerto)" הכולל קליפים עם שירים על דמויות הסדרה ועל הזוגות בסדרה ואף על הפיקסיות. ארבעת הקליפים הראשונים בדי.וי.די הם בתלת-מימד (ללא משקפיים). שני השירים הראשונים הם למעשה שירים מתוך הסרט, והשיר השלישי מופיע גם במופע "ווינקס על הקרח". הקליפים בדי.וי.די מופיעים בשלוש גרסאות:איטלקית, אנגלית ובגרסת קריוקי עם מילות שיר באנגלית או באיטלקית לפי בחירה. בנוסף, יצא גם דיסק עם השירים בגרסאות אלה. באותה השנה ובשנת 2010 יצא דיסק זה במקומות נוספים בעולם: בצרפת (דיסק לשמיעה), בפורטוגל (דיסק לשמיעה), בפולין (דיסק די.וי.די), בגרמניה (דיסק די.וי.די) וברוסיה (שירי הדיסק באנגלית אך השיר האחרון והנוסף הוא השיר "Fly\Segui Il Tuo Cuore" מתוך הסרט שמבוצע על ידי להקה רוסית. בכל דיסק שמיעה או דיסק די.וי.די יש 15 שירים או קליפים (חוץ מהדיסק ברוסיה). הדיסק אמור לצאת גם בהולנד.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה דיסק הנקרא "מועדון ווינקס שירו איתנו 2" הכולל שירים מתוך "מועדון ווינקס בקונצרט" באורך מלא וגם כולל את שיר הפתיחה של העונה הרביעית וגם גרסת קריוקי של שיר זה.
 • בעקבות המופעים שנערכו באיטליה ("Winx Power Show" ו-"Winx On Ice"), יצאו מופעים אלה גם ברוסיה ("Winx On Ice") וגם בפורטוגל ("Winx Power Show"). המופע ברוסיה (בשנת 2010) כולל את אותה העלילה כמו באיטליה ואף את אותם השירים חוץ משני שירים אשר לא מופיעים בפסקול האיטלקי (שיר המכושפות והשיר "את האחת"). המופע בפורטוגל (בשנת 2009) כולל דווקא שירים מתוך המופע "Winx On Ice" אך כפי הנראה השירים לא שונו בהרבה מהגרסה האיטלקית. מכיוון שמופע זה הוא בעצם גרסה פורטוגזית של המופע "Winx Power Show", החליטו להוסיף עוד שיר הדומה לאחד השירים במופע האיטלקי והוסיפו גם גרסאות קריוקי כמו במופע של "Winx On Ice".
 • בשנת 2010 יצא דיסק עם שירי העונה הרביעית באנגלית, שאותם שרה הזמרת אליסה רוזאלי. בין השירים נמצאים שיר הפתיחה, שיר ההשתנות של ווינקס מאמינות והשיר של "אהבה וחיות".

קומיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • במשך כל עונה יצאו כמה קומיקסים של מועדון ווינX במדינות שונות בחו"ל כגון איטליה, ספרד ורוסיה

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]