מועדון ווינX

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מועדון ווינקס
שם במקור Winx Club
סוגה פנטזיה
פעולה
הרפתקאות
רומן
חברת הפקה .Rainbow S.r.l
יוצרים איגיניו סטרפי
בימוי איגיניו סטרפי
מדבבים בעברית עדי בן ישראל, ליאורה בזילבסקי ענת ניב, אורלי ר, לירז צ'רכי, מירב דמארי, אתי קסטרו, צביקה פורמן, יורם יוספסברג, יואב בר לב, ועוד
ארץ מקור איטליהFlag of Italy.svg  איטליה
שפות איטלקית (דובב לשפות נוספות, ביניהן אנגלית ועברית)
מספר עונות 7
מספר פרקים 182
הפקה
בעלי תפקידים נוספים מלחינים: מישל בטלי
סטפנו קררה
פבריציו קסטניה
מאוריציו ד'אניילו
אורך פרק 19-23 דקות
שידור
רשת שידור Rai Due (עונות 1+)
4KidsTV (עונות 1-3)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים (עונות 1-4)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
תקופת שידור מקורית 28 בינואר 2004 – עדיין משודר
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

מועדון ווינX (מועדון ווינקס. באיטלקית: Winx Club) היא סדרת אנימציה איטלקית לילדים שנוצרה על ידי איגיניו סטרפי והופקה על ידי חברת ההפקה "Rainbow S.p.A" עבור ערוץ הטלוויזיה האיטלקי Rai Due ומשודרת באיטליה החל מה-28 בינואר 2004 ועד היום. עלילת הסדרה מתמקדת בפיות המשתמשות בקסמים על מנת להגן על ממלכתן מפני כוחות האפל. על בסיס הסדרה הופקו גם לאורך השנים קו צעצועים, ספרים, סדרת קומיקס, ביגוד, תקליטורי DVD וסרטי קולנוע תלת ממדיים.

בישראל הסדרה משודרת החל משנת 2004 בערוץ הילדים. החל מעונה 5 משודרת הסדרה בערוץ ניקלודיאון, שרכש את הזכויות לסדרה בעולם כולו.

עלילת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז הסדרה עומדת בלום, נערה צעירה שחיה בכדור הארץ בעיר ששמה גרדניה. בפרק הראשון היא נתקלת בפיה בשם סטלה, פיית השמש והירח, שבניסיון להגן עלייה בלום מגלה שגם היא פיה בעצמה. בעקבות הגילוי הזה, בלום עוברת ללמוד בבית הספר לפיות אלפיה, שנמצא במימד הקסום, ומוצאת חברות חדשות: סטלה, פלורה, מוזה, וטקנה, ויחד הן מקימות את "מועדון ווינקס". עלילת הסדרה מתרחשת בעיקר בממד הקסום ובעונה 4 על פני כדור הארץ, בעונה 5 לעתים רחוקות העלילות מתרחשות על כדור הארץ. בסדרה, הפיות יוצאות להרפתקאות יחד ובכל עונה יש התפתחות בסיסית בעלילה, גילוי סודות וכוחות, קרבות נגד הרוע ותמיכה בבלום שמנסה לגלות את העבר שלה על הוריה ועל אחותה דפני.

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה של "מועדון ווינX" (פרקים 1-26) שודרה לראשונה באיטליה ב-28 בינואר 2004, ושודרה בישראל בשנת 2004.

נערה רגילה בשם בלום, וקיקו ארנב המחמד שלה מכדור הארץ נתקלים יום אחד בפיה בשם סטלה, אשר נלחמת בנוט העוזר של דארסי, כאשר נוט כמעט מביס את סטלה בלום משתמשת בקסם ומצילה אותה. בעקבות הגילוי המדהים שבלום פיה בעצמה, סטלה לוקחת אותה לבית ספר לפיות אלפיה ושם הן פוגשת 3 חברות נוספות: טקנה, מוזה ופלורה אשר מקימות יחדיו את מועדון ווינקס. בהמשך הבנות מתחברות לארבעת הבנים שלומדים במזרקה האדומה: סקאי, ברנדון, ריבן וטימי, וגם נתקלות בשלישיית מכשפות שלומדות במגדל הענן: אייסי, דארסי וסטורמי, אשר מכונות גם הטריקס, שרוצות לגנוב מבלום את להבת אש הדרקון שלה כדי להשיג שליטה מלאה על כל המימד הקסום. לקראת סוף העונה, הטריקס לוקחות לבלום את אש הדרקון משתלטות על המגדל המעונן הבית ספר של המכשפות ויוצרות צבא עצום של מפלצות צל שיתקיף את המזרקה האדומה ואת אלפיה. הן מצליחות להשמיד את בית ספר המזרקה האדומה ובאותו זמן כל המומחים וכל המכשפות ממגדל הענן באים לאלפיה לאחר שפרגונדה המנהלת של אופיה אישרה את שהותם שם. הטריקס ממשיכות לתקוף את אלפיה אבל שם ההגנה מאד חזקה, המכשפות, הפיות והמומחים שם כדי להילחם. בסופו של דבר הטריקס מגיעות לאלפיה בעצמן ובנות ווינקס מביסות אותן, לאחר שבלום מצאה את אש הדרקון בתוכה מביסה את הטריקס.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה (פרקים 27-52) שודרה לראשונה באיטליה ב-19 באפריל 2005. ושודרה בישראל בשנת 2005.

העונה מתחילה כאשר הפיות והמומחים חוגגים את השנה השנייה באלפיה. אחרי המסיבה יוצאת מהיער נערה תשושה שעברה חווית קשות, שמה ליילה, פיית הגלים, אשר מבקשת את עזרתן של הווינקס לעזור לה לשחרר את החברות הקטנות הפיקסיות: לוקט פית המפתחות, צ'טה פית הדיבורים, טון פיה מכובדת, אמור פית האהבה, דיג'יט פית הטכנולוגיה ופיף הפיה הכי קטנה פית השינה. פיות קטנות בעלות כוחות ייחודיים שמוחזקות כבנות ערובה בטירתו התת-קרקעית של לורד דרקר, עוף החול ושליט של ממלכת מפלצות הצל. לאחר שליילה והווינקס מצליחות לשחרר את הפיקסיות מהטירה של לורד דרקר ליילה הופכת לאחת מבנות ווינקס. והפיקסיות מתחברות לווינקס ונוצר ביניהן חיבור קסום. בנוסף גם בעונה זו בלום מגלה את הארכיון הסודי של אלפיה שפרגונדה ניסתה להסתירו ונתנה לכמה חיות קסומות ולפיקסית אחת לשמור עליו בסוד. בינתיים הטריקס כלואות במנזר אור הסלע, לאחר הפשעים שביצעו. לורד דרקר עוזר לטריקס להשתחרר ונותן להן כוח הגלומיקס ומגייס את שירותיהן לעזור לו לחפש אחר חפץ קסום שנקרא "כתב יד" שפותח שער לכוח האולימטיבי. בעונה הזו הבנות מקבלות את צירוף הקסם שלהן, שהן מקבלות אותו רק לאחר שהתגברו על פחד גדול אצלן.

לאחר מכן כול פיקסית קיבלה נערה חדשה עם חיבור קסום עליה. בלום עם פוקט, דון עם מוזה, צ'טה עם פלורה, אמור עם סטלה, דיג'יט עם טקנה ופיף עם ליילה.

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית (פרקים 53-78) שודרה לראשונה באיטליה ב-27 בינואר 2007. ושודרה בישראל בשנת 2007.

אחרי חופשת הקיץ הווינקס חוזרות לאלפיה לשנה השלישית והאחרונה שלהן, זו שנה מלאה בהפתעות מרגשות. הטריקס נשלחות למימד אומגה בגלל הפשעים שביצעו, שם הן פוגשות מכשף בשם בלטור אשר מחזיק בחלק האפל של אש הדרקון שהיה לכוד שנים רבות בממד אומגה. הטריקס נותנות את בלטור לממפלצות הרעות ששומות על המימד ובלטור מנצח. בלטור והטריקס מצליחים לברוח מהממד ומנסים להשתלט עליו. הווינקס אינן חזקות מספיק כדי להביס את בלטור בכוחות הקסומים שלהם ולכן הן מקבלות כוח חדש הנקרא מכושפות והן מקבלות כוח זה בכך שהן מקריבות מעצמן למען מישהו מהכוכב שלהן. כוחות אלה שונים מהכוחות של העונה הקודמת בכך שבעונה הקודמת שהן נשארו עם הכוחות הקסומים וקיבלו תוספת קסם הנקראת צירוף קסם בעונה הזאת הכוחות הישנים מתחלפים לכוחות המכושפים. וקבלה של אבק פיות ההקרבה של טקנה היא הגדולה מכולן, היא מקריבה את עצמה בממד אומגה מקבלת את כוחותיה המכושפים ונעלמת כאשר כולן חושבות שהיא מתה. לסדרה גם מצטרף נאבו שבהתחלה אומר ששמו אופיר, ועד מהרה הופך לבן זוגה של ליילה. אחרי שהן מקבלות את הכוחות המכושפים שלהן , אז הן משיגות את כוכבי המים, הדבר היחיד שיכול להביס את בלטור. הן תוקפות אותו אך הוא מפעיל את כישוף ארבעת היסודות. אחרי שהן מביסות אותו בלום מחליטה להמשיך לחפש את הוריה.

העונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרביעית (פרקים 79-104) שודרה לראשונה באיטליה ב-15 באפריל 2009 ושודרה בישראל ב-2 באוקטובר 2009. זו העונה האחרונה ששודרה בערוץ הילדים.

בנות ווינקס חוזרות לאלפיה בתור מורות, פרגונדה מבקשת מהן ללמד תלמידות באלפיה. הבנות גם פוגשות באויבים חדשים: אוגרון, גנטלוס, דומאן ואנגאן, ציידי פיות מכדור הארץ. בתחילת העונה פרגונדה מספרת לווינקס על ציידי הפיות, על גילוי כוחות חדשים ועל פית החיות ששמה רוקסי בכדור הארץ שנולדה בעיר גרדנייה. הבנות יוצאות מיד לכדור הארץ, לגרדנייה כדי למצוא אותה. הכוח החדש שלהן נקרא מאמינות, שהכח שלו הוא ריפוי ואמונה בקסם, גם אפשרות לבחור בין 3 סוגי כנפיים שונים כנפי מהירות העל, כנפי שיגור, וכנפי שילוש אשר מאפשרות לווינקס לראות את העבר. הבנות קיבלו את הכח על ידי כך שרוקסי, הפיה האחרונה על כדור הארץ האמינה בהן. בעקבות זאת, הווינקס הופכות ל-7 פיות במועדון ווינקס. גם המומחים מגיעים לגרדניה כדי לעזור לבנות אבל הווינקס חושבות שהמומחים במזרקה האדומה. המשימה של הווינקס היא להביס את הקוסמים מהמעגל השחור. שרוצים את רוקסי הפיה האחונה של כדור הארץ, ואת המעגל הלבן. רוקסי שומעת מישהי בתוך ראשה ומצטרפת לווינקס בעקבות הקול, מסתבר בסוף שהכול הזה הוא של אמא שלה. שרוקסי לא יודעת שהיא אמא שלה. מסתבר שאמא של רוקסי נוקמת בכ=קוסמים השחורים יחד עם נבולה ועוד כמה בנות.

העונה החמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה החמישית (פרקים 105-130) שודרה לראשונה באיטליה ב-16 באוקטובר 2012 ושודרה בישראל ב-9 בדצמבר 2012 בניקלודיאון.

בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: סיירניקס והרמוניקס (הכח המחבר בין סיירניקס למאמינות). מתחת למים, בנוסף לבנות הטריקס שחוזרות בעונה הזו, הווינקס יצטרכו להתמודד עם נבל חדש, טרייטנוס, בן דודה של ליילה, הוא בתול ים ממשפחת המלוכה של אנדרוס שמתחת למים. טריינטוס עובר שינוי והופך למפלצת רבת עוצמה המקבלת את כוחה על ידי זיהום של נפט. הטריקס וטרייטנוס יפעלו ביחד נגד בנות ווינקס. טרייטנוס שואב את כל כוחותיהן של שומרות השערים של האוקיינוסים. לכל שומרת יש כוח אחד , וכך הוא מתכנן להשתלט על כל הממד הקסום. כח המאמינות לא מספיק חזק מתחת למים, ומכאן הווינקס מתחילות מסע מאתגר כדי להגיע לכח העתיק סיירניקס, שהופך אותן להיות פיות בתולות ים ובכוח הזה נקרא הרמוניקס הכוח שעזר להם בזמן המסע להשגת כוחות סיירניקס. האחרונה שקיבלה את כוחות סיירניקס הייתה אחותה של בלום, דפני שהיא גם הנימפה של סיירניקס. מטרתן היא להשיג את הכוח ולגרש את טרייטנוס מהאוקיינוס האין-סוף לתמיד. הן מגיעות לאוקיינוס האינסוף ומביסות את טרייטנוס ולבסוף, דפני חוזרת לחיים. ונהיית חברה של בנות ווינקס

העונה השישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השישית (פרקים 131-156) שודרה לראשונה באיטליה ב-6 בינואר 2014 ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביוני 2014 בניקלודיאון.

למומחים מצטרף מישהו ששמו תורן, בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: מיטיקס (בו אפשר להיכנס לעולם קובץ אגדות) ובלומיקס (הכח שבלום מעניקה לבנות ווינקס לאחר שהן איבדו את כוחותיהן). למועדון ווינקס מצטרפת גם דפני אחות של בלום שהופכת להיות מורה להיסטוריית הקסם באלפיה. מכשפה חדשה בשם סלינה, שהגיעה מכדור הארץ, והייתה חברה של בלום בילדותה, מצטרפת למגדל המעונן. הטריקס תוקפות את גריפין ומשתלטות על בית הספר. בנות ווינקס מאבדות את כוחות סיירניקס ובינתיים הטריקס משתלטות על עוד בתי ספר. בשביל לנעול את קובץ האגדות של סלינה, בנות ווינקס מוצאות את אלדורה, הפיה הסנדקית. הן מקבלות את כוחות מיטיקס ומשיגות את המפתח לקובץ האגדות. אבל הטריקס עדיין לא אמרו את המילה האחרונה והופכות את המגדל המעונן לבלתי נראה. בסופו של דבר הווינקס הופכות אותו שוב לנראה אך סלינה כבר שחררה את אשרון. אחרי שהן ניצחו. דפני ותורן מתחתנים.

העונה השביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השביעית (פרקים 157-182) שודרה לראשונה באיטליה ב- 21 בספטמבר 2015, ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביולי 2015 בניקלודיאון. בעונה זאת הבנות מקבלות שני כוחות חדשים: פרפרפליקס (כח החיות הקסומות) וטייניקס (כח המאפשר לעבור מעולם לעולם). פרגונדה לוקחת את התלמידות לפארק הטבעי של אלפיה. שם העונה מתחילה שעוף דורס חוטף חופר חור ומשם העוף הדורס משתנה לצורה הטבעית שלו. בינתיים באלפיה, כאשר מגלים שהדורס היה דורס מיוחד, פרגונדה נותנת לפיות ולרוקסי אבן זכרונות קסומה, המאפשרת לנוע בזמן. בינתיים בנושא הדורס, הדורס הוא בעצם חתול-נמר שהתכשף על ידי הקסם הפראי. לה ולאחיה קוראים קלשרה וברפיליוס. ובזמן, קוראים כמה וכמה דברים: האבן של רוקסי נגנבת,הבנות מקבלות את כח פרפרפליקס,הבנות מקבלות חיות/חפצים קסומים/קסומות ובנוסף לחפצים, הבנות מקבלות את כח טייניקס (כאשר החיות עוברות שינוי למימד אחר).

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועדון ווינקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מוזה (אתי קסטרו): פיית המוזיקה.בעונה 2 מתחברת לפיקסית בשם טון אבל בעונה 6 הפיקסית שלה מתחלפת לפיקסית בשם שרי בעונה 5 מתחברת לסלקית בשם סונה בעונה 7 מתחברת לחתול נוצה ושמה קריטי.
 • פלורה (אורלי תגר): פיית הטבע.בעונה 2 מתחברת לפיקסית בשם צ'טה בעוה 5 מתחברת לסלקית בשם דייזרי . בעונה 7 מתחברת לזאב קסם ושמו אמרוק.
 • בלום (עדי זינו): פיית אש הדרקון. בעונה 2 מתחברת לפיקסית בשם לוקט בעונה 5 מתחברת לסלקית ושמה סרינה בעונה 7 מתחברת לחד-קרן ושמו אלאס.
 • סטלה (מירב דאמרי): פיית השמש, הירח והכוכבים. הנסיכה של סולריה ויורשת הכתר ובעונה 7מקבלת כוח חדש בטבעת סולריה.בעונה 2 מתחברת לפיקסית בשם אמור ובעונה 5 לסלקית בשם איליריס בעונה 7 מתחברת לציפור שמש ושמה שייני.
 • טקנה : יסמין עיון, ): פית הטכנולוגיה. בעונה 2 מתחברת לפיקסית ושמה דיג'יט אבל בעונה 6 מתחלפת לה הפיקסית לפיקסית אחרת בשם קארה בעונה 5 מתחברת לסלקית בשם ליתיה בעונה 7 מתחברת לסנאי טכנו ושמו פליטר.
 • ליילה (רוני נדלר) (עונה 2 והלאה): פיית הגלים.בעונה 2 מתחברת לפיקסית בשם פיף ובעונה 5 לסלקית בשם למי בעונה 7 מתחברת לקארקראי ושמו סקוונק.
 • רוקסי (אביטל אברג'יל) פיית החיות.

אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דפני- אחותה הגדולה של בלום והנימפה של סיירניקס מקוללת עד עונה 5 מקללת סיירניקס בגלל המכשפות הקדומות
 • פוליתיאה- חברה של דפני, קוללה על ידי קללת סיירניקס שהמכשפות הקדומות יצרו.

הסלקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ניסה- הסלקית השומרת על שער קסם.
 • סונה- הסלקית השומרת של שער מלודי מחוברת למוזה.
 • פילה- הסלקית השומרת על שער כדור הארץ.
 • דיזרי- הסלקית השומרת על שער לינפה מחוברת לפלורה.
 • סרינה- הסלקית השומרת על שער דומינו מחוברת לבלום.
 • איליריס- הסלקית השומרת על שער סולריה מחוברת לסטלה.
 • למי- הסלקית השומרת של שער אנדרוס מחוברת ללילה.
 • ליתיה- הסלקית השומרת על שער זנית מחוברת לטקנה.

הפיקסיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פיף- הפיקסית המחוברת ללילה. הפיקסית של השינה.היא ישנה הרבה.
 • טון- הפיקסית המחוברת למוזה עונות 2-5. הפיקסית של הנימוסים.
 • שרי- הפיקסית המחוברת למוזה עונות 6 והלאה. הפיקסית של המזג אויר.
 • צ'טה- הפיקסית המחוברת לפלורה. הפיקסית של רכילות.
 • אמור- הפיקסית המחוברת לסטלה. הפיקסית של האהבה.
 • לוקט- הפיקסית המחוברת לבלום. הפיקסית של המפתחות.
 • דיג'יט- הפיקסית המחוברת לטקנה עונות 2-5. הפיקסית של הטכנולוגיה.
 • קארה- הפיקסית המחוברת לטקנה עונות 6-והלאה. הפיקסית של הממתקים.

החיות הקסומות עונה 7[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קריטי-חתולת נוצה מחוברת למוזה. מסוכנת לבני אדם.
 • אמרוק-זאב קסם מחובר לפלורה. לפעמים עושה בלגן.
 • סקונק-קראי קראי מחובר ללילה .הוא זעיר מאוד.
 • אלאס-חד קרן מחובר לבלום. בהתחלה היה מפלצת ובלום הצילה אותו.
 • שיני-ציפור שמש מחוברת לסטלה. בהתחלה סטלה לא הבינה אותה.
 • פילטר-סנאי טכנו מחובר לטקנה .עוסק בטכנולוגיה די הרבה.

המכשפות הקדומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש מכשפות בשם בלונדה, ליסיס, ות'רמה. המכשפות הכי מרושעות במיימד הקסום.

 • בלונדה- מכשפת הקרח והקור. האם הקדומונית של אייסי.
 • ליסיס-מכשפת החושך וההיפנוזה. האם הקדמונית של דארסי.
 • ת'רמה-מכשפת הרוח והסופות. האם הקדמונית של סטורמי.

בנות טריקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש אחיות-מכשפות בשם: אייסי, דארסי, וסטורמי, שלמדו במגדל המעונן. והן האויבות של הווינקס.

 • איסיי- המכשפה של הקרח, הגדולה והבכורה מבין הטריקס.
 • דארסי-המכשפה של החושך וההיפנוזה. האחות האמצעית מבין הטריקס.
 • סטורמי-המכשפה של הרוחות והסופות. האחות הצעירה מבין הטריקס.

בנות טריקס הובסו בכך שאשרון (מכשף גדול ועוצמתי שיצר את קובץ האגדות) הכניס אותן אל תוך הדף החלק והאחרון של הספר. בנות ווינקס, בעזרת סלינה, נעלו אותן בתוך הספר לנצח נצחים.ובלום לקחה סיכון גדול מאוד!

המומחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שיבעה סטודנטים שלומדים במזרקה האדומה (מלבד נאבו), ובני הזוג של בנות ווינקס.

 • ריבן-בן זוגה של מוזה. נפרד ממנה בעונה 6. ויריבו של סקאי.
 • היליה-בן זוגה של פלורה ואחיינו של סלדין.
 • סקאי-בן זוגה של בלום. אהבתו של הנסיכה דיאספרו. המומחה הכי טוב בבית הספר ״המזרקה האדומה״ של המומחים.
 • ברנדון-בן זוגה של סטלה.
 • טימי-בן זוגה של טקנה.
 • נקס-בן זוגה של לילה. נפגשו בעונה 6. יריבו של רוי, מתחרה בו על ליבה של לילה.
 • רוי- בן זוגה של לילה.נפגשו בעונה 5. יריבו של נקס, מתחרה בו על ליבה של לילה
 • תורן-בן זוגה של דפני. נפגשו בעונה 6. והתחתנו בסופה.

אחרים.[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נאבו בן זוגה של לילה לשעבר, מת בעונה 4.

הכוחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

1.ווינקס קסום.

2. ווינקס קסום/צירוף קסם.

3.מכושפות.

4.מאמינות.

5.הרמוניקס/סיירניקס.

6.בלומיקס/מיטיקס.

7.פרפרפליקס/טייניקס.

מונחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • להבת אש הדרקון - כוחותיה של בלום בסדרה. בעבר כח זה היה שייך לדרקון הגדול שיצר את המימד הקסום, וכשהוא נחדל עוד להתקיים כוחות אש הדרקון עברו לבלום.
 • טבעת החרב - טבעת הקסם של סטלה שעברה במשך דורות במשפחתה בממלכת סולריה. טבעת החרב מקבלת כוחות חדשים בעונה 7
 • כתב היד - חפץ קסום המחולק לארבעה חלקים והוא פותח שער למימד רליקס ביקום הקסום שבו מוחזק כח הרליקס. ארבעת החלקים נמצאים באלפייה, במגדל הענן, במזרקה האדומה ובכפר הפיקסים.
 • המעגל הלבן - המפתח למימד הפיות הארציות ומקור הכח של הפיות הארציות.
 • המעגל השחור- המעגל שיש לקוסמים השחורים ואיתו הם צדים פיות ארציות.
 • הפיות הארציות - הפיות של כדור הארץ והמלכה שלהן היא מורגנה הפייה. בימי קדם בכדור הארץ שלטו הפיות הארציות על הכוכב עד שלכדו אותם ארבעת הקוסמים מקבוצת "המעגל השחור". הן בעלות כוחות הטבע של כדור הארץ, והכניסה היחידה למימד שלהן היא דרך האי טיר נאן אוג.
 • התליון של ארקליון- תליון של סקאי שלפי האמונה מי שמחזיק בו ימצא אהבה אמיתית. סקאי איבד אותו בזמן הדליפה מתחנת הנפט אך דייזרי (הסלקית של פלורה) מצאה אותו בקרקעית הים.

מקומות בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • המימד הקסום-איפה שהסדרה והעלילה מתרחשות בדרך-כלל (חוץ מעונה 4 שבה העלילה בכדור הארץ).
 • המגדל המעונן-בית הספר למכשפות.
 • המזרקה האדומה-בית הספר למומחים.
 • בית הספר אלפיה-בית הספר לפיות.

עולמות במימד הקסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

סולריה - הכוכב שממנו הגיעה הנסיכה סטלה זהו הכוכב העשיר ביותר במימד הקסום והכוכב שלושת השמשות של סולאריה נימצאות שם

לינפאה - הכוכב של הצמחים שממנו הגיעה פלורה

מלודי - הכוכב של המוזיקה שממנו באה מוזה

זניט -כוכב טכנולוגיה ממנו הגיעה טקנה

כדור הארץ - עיר הבירה של הפיות הארציות היה נטול קסם עד סוף עונה 4

אנדרוס -הכוכב ממנו באה הנסיכה לילה

ארקליון - הממלכה של הנסיך סקאי

דומינו\ספאקס -הכוכב ממנו הגיעו הנסיכות בלום ודפני בעבר הושמד על ידי שלוש המכשפות הקדומות אך הוחזר לחיים אחרי הסרט הראשון.

סרטים

מועדון ווינX : סוד הממלכה האבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט התלת ממדי של מועדון ווינקס יצא לאקרנים ב-30 בנובמבר 2007 ושודר בישראל באותה השנה ומבחינה כרנולוגית הסרט מתרחש לאחר האירועים של העונה השלישית (וזאת אף על פי שעונה זו שודרה בישראל רק ב-2008). עלילת הסרט מספרת על סטלה, פלורה, מוזה, ליילה וטקנה, ששת הבנים ובלום בראשן שיוצאים למסע כדי למצוא פעם אחת ולתמיד את הוריה האמיתיים של בלום ולגלות מה קרה להם.

מועדון ווינX סרט שני: ההרפתקה הקסומה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך 2008 הוכרז רשמית כי סרט נוסף בזיכיון יצא לאקרנים בחג המולד 2009 אך הסרט השני אמור לצאת בכלל בשנת 2010 ב-29 באוקטובר באיטליה. מכיוון שסרט זה הוא ההמשך של הסרט הראשון, נאבו עדיין לא מת ולהיליה יש עדיין שיער ארוך, אך הבנות משתנות בסרט לווינקס מאמינות. הסרט עלה לאקרנים בישראל (דיבוב עברית, תלת מימד) ב-14 ביולי 2011 והופץ ב-DVD באוקטובר של אותה השנה על ידי "NMC יונייטד" וסרטי שפירא.

הסרט מתחיל באלפיה בקרב של הווינקס (חוץ מבלום) נגד טריקס. סקאי מציע לבלום נישואים אך אחרי יומיים מבטל בגלל מה שאביו מספר לו. בלום רבה עם הוריה הביולוגיים ועוזבת למייק וונסה יחד עם שאר בנות ווינקס. המכשפות הקדומות בעזרת הטריקס משמידות את כל הקסם החיובי מעץ החיים, חוץ משתיל קטן שנמצא באברם בארקליון. העיר אברם שנהרסה על ידי המכשפות הקדומות לפני שהרסו את דומינו. סקאי מגלה איך אפשר להציל את הקסם החיובי ויחד עם בנות ווינקס והמומחים נוסע לאברם בניסיון להציל את הקסם החיובי. האם הם יצליחו?

מועדון ווינקX סרט שלישי :המסתורין של התהום יצא בתאריך 13.12.14

.[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספין-אוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

פופיקסי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספין אוף לסדרה המקורית, הסדרה מתארת את כפר הפיקסים שבו הפיקסיות נפרדו מהווינקס בסוף העונה השלישית ועליהם לעזור זה לזה ולהלחם בכוחות הרשע, בסוף כל פרק כל פיקסית מקבלת כדור ובו כוחות על .

מועדון ווינקס - העולם של ווינקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרת ספין אוף של מועדון ווינקס הכוללת את ששת הפיות ואת חבריהם במיני סדרה חדשה עם עלילה שונה לגמרי שתצא ב-2015.

מדיות נוספות בזיכיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגזינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגזינים של מועדון ווינקס יוצאים לשווקים במספר מדינות, בהם איטליה, ספרד, גרמניה וטורקיה.

מחזמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקניות המגלמות את בנות מועדון הווינx באירוע באיטליה.

בחודש ספטמבר 2005, הושק באיטליה המחזמר "כח ווינקס" ("Winx Power"). בעקבות ההצלחה לה זכה המחזמר באיטליה, הוא הוצג בהמשך גם בבלגיה, בהולנד (בשנת 2006) ובפורטוגל (בשנת 2009). בנובמבר 2008 הושק גם מופע "ווינקס על הקרח" ("Winx On Ice"). לכבוד עשור הסדרה, הועלה לבמות באיטליה מחזמר בשם "Winx Club Musical Show" עם כל להיטי הסדרה. המחזמר צפוי לצאת לסיבוב הופעות עולמי.

משחקי וידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים יצאו לשווקים מספר רב של משחקי וידאו המבוססים על הסדרה אשר הופקו על ידי Konami. נכון להיום ישנם שבעה משחקי וידאו בזיכיון:

 • Winx Club (מיועד ל-Game Boy Advance).
 • Winx Club (מיועד ל-PC ו-PS2).
 • Winx Club: Join the Club (מיועד ל-PSP).
 • The Quest for the Codex (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club: Mission Enchantix (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club Secret Diary 2009 (מיועד ל-DS).
 • Dance Dance Revolution Winx Club (מיועד ל-Wii).
 • Winx Club: Winx Sirenix Power (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club: Sirenix Magic Oceans  (מיועד ל-iOS, ול-Android).
 • Winx Club: Bloomix Quest (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club:The Mystery Of The Abyss (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club: Saving Alfea (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club: Winx Party (מיועד לiOS).

מוזיקה ודי.וי.די[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהתחלת הסדרה יצאו די.וי.די של פרקי הסדרה ודי.וי.די ופסקולים של מחזות הזמר ושל הסרט.

 • בשנת 2004 יצא דיסק באיטליה עם שירים מהסדרה (באורך מלא) הנקרא "מועדון ווינקס- שירים קסומים (Winx Club Magiche Canzoni)" הכולל את שיר הפתיחה, שיר הסיום, שיר שינוי הצורה וגם את השיר "בלום הקסומה". הדיסק כולל גם גרסאות קריוקי וגם את שיר הפתיחה באנגלית.
 • בשנת 2006 יצא בהולנד דיסק בשם "ווינקס סינקס (Winx Sinx)" שבו משתתפות כביכול מוזה ובלום בתור מנחות של מופע. הדיסק כולל שירים של זמרים וזמרות אמריקאים והולנדים. השיר האחרון בדיסק הוא שיר בונוס בהולנדית שאותו מבצעות מוזה ובלום. הדיסק השני הוא די.וי.די של קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא בפורטוגל דיסק הנקרא "ווינקס-המועדון (Winx-The Club)". הדיסק כולל חלק מן השירים מהדיסק האיטלקי, וכמו שהיה באיטליה, גם דיסק זה כולל קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא דיסק בפורטוגל הנקרא "מועדון ווינקס השירים החדשים! (Winx Club - As Novas Músicas!)" עם שירי הסרט כולל גרסאות קיריוקי לאותם שירים. אף על פי שזה נראה מבלבל, זהו אינו פסקול הסרט.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה די.וי.די הנקרא "מועדון ווינקס בקונצרט (Winx Club In Concerto)" הכולל קליפים עם שירים על דמויות הסדרה ועל הזוגות בסדרה ואף על הפיקסיות. ארבעת הקליפים הראשונים בדי.וי.די הם בתלת-מימד (ללא משקפיים). שני השירים הראשונים הם למעשה שירים מתוך הסרט, והשיר השלישי מופיע גם במופע "ווינקס על הקרח". הקליפים בדי.וי.די מופיעים בשלוש גרסאות:איטלקית, אנגלית ובגרסת קריוקי עם מילות שיר באנגלית או באיטלקית לפי בחירה. בנוסף, יצא גם דיסק עם השירים בגרסאות אלה. באותה השנה ובשנת 2010 יצא דיסק זה במקומות נוספים בעולם: בצרפת (דיסק לשמיעה), בפורטוגל (דיסק לשמיעה), בפולין (דיסק די.וי.די), בגרמניה (דיסק די.וי.די) וברוסיה (שירי הדיסק באנגלית אך השיר האחרון והנוסף הוא השיר "Fly\Segui Il Tuo Cuore" מתוך הסרט שמבוצע על ידי להקה רוסית. בכל דיסק שמיעה או דיסק די.וי.די יש 15 שירים או קליפים (חוץ מהדיסק ברוסיה). הדיסק אמור לצאת גם בהולנד.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה דיסק הנקרא "מועדון ווינקס שירו איתנו 2" הכולל שירים מתוך "מועדון ווינקס בקונצרט" באורך מלא וגם כולל את שיר הפתיחה של העונה הרביעית וגם גרסת קריוקי של שיר זה.
 • בעקבות המופעים שנערכו באיטליה ("Winx Power Show" ו-"Winx On Ice"), יצאו מופעים אלה גם ברוסיה ("Winx On Ice") וגם בפורטוגל ("Winx Power Show"). המופע ברוסיה (בשנת 2010) כולל את אותה העלילה כמו באיטליה ואף את אותם השירים חוץ משני שירים אשר לא מופיעים בפסקול האיטלקי (שיר המכושפות והשיר "את האחת"). המופע בפורטוגל (בשנת 2009) כולל דווקא שירים מתוך המופע "Winx On Ice" אך כפי הנראה השירים לא שונו בהרבה מהגרסה האיטלקית. מכיוון שמופע זה הוא בעצם גרסה פורטוגזית של המופע "Winx Power Show", החליטו להוסיף עוד שיר הדומה לאחד השירים במופע האיטלקי והוסיפו גם גרסאות קריוקי כמו במופע של "Winx On Ice".
 • בשנת 2010 יצא דיסק עם שירי העונה הרביעית באנגלית, שאותם שרה הזמרת אליסה רוזאלי. בין השירים נמצאים שיר הפתיחה, שיר ההשתנות של ווינקס מאמינות והשיר של "אהבה וחיות".

קומיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • במשך כל עונה יצאו כמה קומיקסים של מועדון ווינX במדינות שונות בחו"ל כגון איטליה, ספרד ורוסיה

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]