האגדה של קורה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
האגדה של קורה
Masthead korra.png
סוגה אנימציה
יוצרים מייקל דנטה דימרטינו,
בראיין קוניצקו
מדבבים במקור ג'נט וארני, ג'. ק. סימונס, דיויד פאוסטינו, פי.ג'יי ביירן, מינדי סטרלינג, סיישל גבריאל, סטיבן בלום, ג'ף בנט רמי מאלק
מדבבים בעברית דקלה הדר, לירון ברנס, אורנה כץ, קטלין אליגדו, הללי היבש, אייל ליטוין, עומרי רוזנצוייג, גילן שחף, הילה מערבי, שרית סרי, עמי מנדלמן, אלון שר, אלי לולאי, גדי לוי, לירון לב, שחר קדוש
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 4
מספר פרקים 52
סדרת מקור אווטאר (סדרה מצוירת)
שידור
רשת שידור ניקלודאון
תקופת שידור מקורית 14 באפריל 201219 בדצמבר 2014
תקופת שידור בישראל 26 באוקטובר 2012 – רץ

האגדה של קורהאנגלית: The Legend of Korra) היא סדרת המשך לסדרת האנימציה האמריקאית אווטאר .אשר נוצרה על ידי מייקל דנתה דימתרינו ובראיין קוניצקו. שידורה החל בניקלודאון האמריקאי ב-14 באפריל 2012 ובניקלודאון העברי בנובמבר 2012.

עלילת הסדרה מתמקדת באווטאר קורה, הגלגול הבא אחרי אנג. קורה היא נערה בת 17 משבט המים הדרומי שלמדה את כישופיהם של אומות המים, האש והאדמה, אך לא את כשפי האוויר - אותם תלמד ממאסטר טֶנְזֶן, שהוא בנם של אוואטר אנג וקטרה. העלילה מתרחשת כ-70 שנה לאחר סיום הקודם של הסדרה המקורית, בעידן מודרני עם כלי רכב וספינות אוויר.

על מנת להימנע מחזרה על העלילה מהסדרה המקורית, הרפתקאותיה של קורה נערכות בעיר רפאבליק סיטי ("עיר הרפובליקה"), מקום בו אנשים מכל האומות חיים יחדיו. בנוסף לכך, בכל עונה הנבלים והאויבים משתנים, מה ששונה לגמרי מהסדרה המקורית.

העונה השנייה החלה ב-13 בינואר 2013 בארצות הברית, והעונה השלישית החלה ב-27 ביוני 2014, גם כן בארצות הברית ובישראל ב-1 בספטמבר 2014.

ב-9 באוגוסט 2013, התחילה סדרת ספין אוף בת שלושה פרקים בשם "שוטטות ברפאבליק סיטי" המתארת על מה שעברו מקו ובּוֹלִין ברחוב אחרי שהוריהם מתו. הסדרה ירדה ב-23 באוגוסט 2013.

שידורי העונה הרביעית החלו ב-3 באוקטובר 2014 בארה"ב וב29 במרץ 2015 בישראל.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספר ראשון - אוויר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אווטאר אַנְג, מת בגיל 66, ומסדר הלוטוס הלבן התחיל את החיפושים אחר האוטאר הבא, שלפי המחזור אמור להיוולד בשבט המים. אחרי חיפושים רבים, הלוטוס הלבן מוצא את קוֹרָה. קורה היא נערה בת 17 משבט המים הדרומי שלמדה את כישופיהם של אומות המים, האש והאדמה, אך לא את כשפי האוויר - אותם תלמד ממאסטר טנזן, שהוא בנם של אוואטר אנג וקטרה. העלילה מתרחשת כ-70 שנה לאחר סיום הקודם של הסדרה המקורית. הרפתקאותיה של קורה נערכות בעיר רפאבליק סיטי ("עיר הרפובליקה"), מקום בו אנשים מכל האומות חיים יחדיו. אך בין כשפי האומות השונות קיים ארגון טרור מחתרתי של העיר, הקרוי בשם ה"שוויונאים", שהם אנשים ללא יכולת לכשף, שמנסים לעורר מהפכה נגד הכשפים ומאמינים שכשפות מביאה סבל לעולם וצריך להיפטר ממנה. למנהיגם אמון, יש את היכולת לקחת את הכשפות מאנשים לתמיד, ולכן קורה וחבריה מנסים לעצור אותו. אמון תופס את טנזן ומשפחתו, שאלו הם כשפי האוויר האחרונים בעולם, ומאיים לקחת מהם את הכשפות לתמיד ובכך להעלים מעולם את יכולת כשפות האוויר. קורה שומעת זאת, עומדת מול אמון בקרב אחד על אחד, טנזן ומשפחתו מצליחים לברוח, אך מתגלה שאמון הוא כשף מים רב עוצמה, ובנוסף לכך, גם כשף דם. בעזרת כשפות הדם הוא מצליח לקחת מאנשים את יכולת הכשפות שלהם לאלתר. תופס את קורה, כשהיא ללא כל יכולת תנועה, ולוקח ממנה את הכשפות שלה. מאקו רואה את קורה חסרת-אונים, ומחליט לעזור לה ולקחת אותה על גבו. אמון רודף אחריהם במטרה לקחת גם ממאקו את כשפות האש שלו, אך לראשונה, קורה מצליחה לעשות כשפות אוויר ובכך מסלקת את ניסיונו של אמון לקחת ממאקו את הכשפות. אמון מופתע מכך, מנסה לעשות על קורה כשפות דם, אך כשלא מצליח, קורה מעיפה אותו ישר למים, ולראשונה כל המתנגדים של הכשפים מבינים שאמון אכן כשף. בורח מכל העיר יחד עם טרלוק, אחיו של אמון, אך זה לא מסוגל לסבול יותר את חייו לאחר מה שעבר עם אביו ולאחר שאיבד את יכולת הכשפות שלו, וגורם להתפוצצות הסירה שהייתה אמורה להוביל אותם מחוץ לגבולות רפובליק סיטי, ובכך שניהם מתים. קורה מתבודדת, מצליחה להתחבר לחיבור הרוחני שבה, וקוראת לאנג, שזה מחזיר לה את יכולת הכשפות ונותן לה אפשרות להחזיר לאנשים את יכולת הכשפות.

ספר שני - רוחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר תבוסתו של אמון, קורה יכולה לשלוט בכל ארבעת היסודות והיא אווטאר במלוא יכולתה. קורה וחבריה מגיעים לקוטב הדרומי ושם מותקפים על ידי רוחות רעות. דודה של קורה, כשף מים בשם אונלק, מציל אותם מהרוחות, ועל כן קורה נפרדת מטנזן ובוחרת בו על מנת שיהיה המאסטר שלה לחיבור הרוחני. הם לומדים על המיזוג ההרמוני, ואונלק משכנע את קורה לפתוח את השערים המקשרים בין עולם הרוחות לעולם החומר. במהרה היא מגלה את טעותה, ומגלה כי אונלק רצה שתפתח את השערים על מנת לשלוט בעולם. היא מגלה על סיפורו של האווטאר הראשון, וואן, ועל רוח האפלה ואאטו, ורוח האור ראאבה, אשר התמזגה עם וואן ובמותו נפתח מחזור האווטאר. בהמשך, אונלק מצליח להתחבר עם ואאטו והופך לאווטאר אפל, קורה מאבדת את החיבור עם ראאבה וכך גם עם האווטארים הקודמים. היא מצליחה לבסוף להביס את אונלק, ולהתמזג מחדש עם ראאבה, אך הקשר עם האווטארים הקודמים נשאר מנותק. קורה כולאת את ואאטו ואונלק נהרג אך היא מחליטה להשאיר את שערי הרוחות פתוחים.

ספר שלישי - שִׁינֻוי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות המיזוג ההרמוני, אנשים ברחבי העולם מגלים כעת כי הם יכולים לכשף אוויר. קורה, מאקו, בולין, טנזן, בומי, אסאמי וג'ינורה יוצאים לממלכת האדמה על מנת לאתר כשפי אוויר ולהחזיר את האומה לתפארתה. במהלך המסע הם מגלים כי מלכת האדמה שובה כשפי אוויר והם משחררים אותם. מסדר אנרכיסטי עתיק בשם "הלוטוס האדום" חוזר. מנהיג המסדר, זאהיר, קיבל את יכולת כשפות האוויר, ומשחרר שלושה מחבריו, כשפים חזקים ומלאי עוצמה. הם יוצאים במטרה לחסל את האווטאר ואת כל המנהיגים בעולם. בהמשך יחד עם לין הם מגיעים לעיר בשם "צאופו" העשויה ברובה ממתכת וחיים בה כשפי מתכת. העיר השייכת לאישה בשם סו-יין (בקיצור סו), המתגלה כאחותה למחצה של לין. בְּצאופו סו מלמדת את קורה כשפות מתכת, וכך קורה הופכת להיות האווטאר הראשונה שמסוגלת לכשף מתכת. שם "הלוטוס האדום" מנסים לחטוף את קורה אך נכשלים. מאוחר יותר, מסדר "הלוטוס האדום" חוטף את מאקו ובולין והורג את מלכת האדמה, ובכך מפיל את העיר בה-סינג-סה. זאהיר משתלט על מקדש האוויר הצפוני, ומוסר הודעה לקורה שאם לא תסגיר את עצמה לידיו - הוא ישמיד את כשפי האוויר החדשים. קורה מחליט להסגיר את עצמה אך מגלה שזאהיר שיקר לה. מסדר הלוטוס האדום משיג רעל שמכריח את הגוף של קורה להיכנס למצב אווטאר, על מנת להרוג אותה במצב האווטאר. הם כמעט מצליחים, אך קורה משיבה מלחמה, בזמן הקרב כשפי האוויר ובראשותם ג'ינורה מצליחים לברוח ולנצח. העונה מסתיימת כאשר הרעל שניתן לקורה היה בגופה יותר מדי זמן ולכן אינה יכולה לתפקד ומרותקת לכיסא גלגלים, ובסופו של הפרק האחרון המסיים את העונה השלישית, ג'ינורה הופכת למאסטר בכשפות אוויר ואף זוכה בקעקועים של נוודי האוויר וראשה מגולח.

ספר רביעי - איזון[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש שנים עברו מאז אווטאר קורה הביסה את חברי הלוטוס האדום, בעקבות רצח מלכת האדמה, ממלכת האדמה נפגעה קשה מאוד וזקוקה למנהיג ומלך חדש, הנשיא רייקו מציע שסו תהיה המנהיגה החדשה של ממלכת האדמה. סו מסרבת וקובירה, כשפית מתכת מהעיר צאופו מסכימה להיות לבינתיים אחראית על ממלכת האדמה עד הימצאות מלך חדש, הנשיא הסכים וקובירה לקחה את שלטונה רחוק מדי והקימה אימפריה חדשה "אימפרית האדמה" כדי לאחד את כל השטחים של ממלכת האדמה למקום אחד ומכאן מגיעה כינויה החדש "המאחדת הגדולה". וכאשר הנסיך וו עמד להיות המולך החדש של ממלכת האדמה, קובירה הדיחה אותו ואמרה אין לו כל סמכות למלוך. קובירה בהתחלה משתלטת על בה-סינג-סה וערים נוספות מממלכת האדמה ומגיעה לאחר מכן לצאופו עיר הולדתה והעיר של סו. סו מסרבת לתת את שלטון צאופו לידיה ומאוחר מכן מנסה לחסל אותה ונכשלת ונכלאת ביחד עם בנייה, בהמשך קורה מוצאת את עצמה בדו קרב בינה לבין קובירה בגלל השתלטותה על צאופו, קורה כמעט מביסה את קובירה אך בעקבות ההתנתקות שנמשכה למעלה מ3 שנים בינה לבין ראאבה, קורה נכשלה וכמעט נהרגה, אחרי קרב זה מבינה קובירה כי היא צריכה עוד כוח והתחילה לבנות נשק חזק במיוחד מגפני רוחות, לאחר סיום בניית הנשק, בונאת קובירה מגה-טנק ענקי העשוי מפלטינה כדי להשתלט על רפאבליק סיטי, הנשיא רייקו נכנע אך צוות אווטאר ביחד עם לין,סו וכשפי האוויר לא נתנו לצבאה של קובירה להשתלט על רפאבליק סיטי וניסו להילחם איתה. הלחימה הייתה קשה הנשק של קובירה פגע קשה מאוד ברפאבליק סיטי אך לין הצליחה להשיג את העזרה שהיה צריך והוציאה את הירושי סאטו- אביה של אסאמי מהכלא, הירושי אמר כי אפשר להביס את המגה-טנק הענקי בעזרת מסורי פלזמה. הירושי מצליח ליצור חור במגה-טנק הענקי אך מקריב את חייו ונהרג על ידי קובירה, לאחר מכן קובירה ירתה על קורה את הנשק שלה וכאשר גילתה קובירה כי היא לא מצליחה לכבות אותו. קורה נכנסה למצב אווטאר והצילה אותה ואת קובירה אך בעקבות עוצמת האנרגיה החזקה מהנשק, נוצר שער רוחות חדש, לאחר המלחמה הקשה. קובירה נכנסת לכלא על מעשיה ושיקום רפאבליק סיטי מתחיל, האיזון הוחזר וקורה ואסאמי יוצאות לחופשה בעולם הרוחות.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

צוות אווטאר[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • קוֹרָה (ג'נט וארני/דקלה הדר) - האווטאר הבאה אחרי אנג, כשפית מים מהשבט הדרומי. עקשנית וקשוחה, כשפית מעולה אך מתקשה בצד הרוחני. במהלך העונות ניהלה מערכת יחסים עם מאקו, והייתה שחקנית אולימפי-כשף. לאחר הקרב עם זאהיר, היא נפצעת אנושות ומרותקת לכסא גלגלים, אך מבריאה מכך, גוזרת את שיערה ומשנה את בגדיה.
 • מאקו (דייוויד פאוסטינו/עומרי רוזנצוייג) - אחיו הבוגר של בולין, כשף אש ומסוגל ליצור ולנווט ברקים. בגיל צעיר התייתם מהוריו ונשאר עם אחיו בולין, והם התגוררו יחד ברפאבליק סיטי. היה שחק אולימפי-כשף, ומאוחר יותר נהיה בלש במשטרת רפאבליק סיטי. ניהל מערכות יחסים עם קורה ואסאמי.
 • בּוֹלִין (פ. ג'. בירן/גילן שחף) -אחיו הצעיר של מאקו, כשף אדמה ולבה. היה שחקן אולימפי-כשף, ובהמשך שיחק בתמונוע בתור דמות בשם נאקטאק, ונהיה מפורסם.
 • אסאמי סאטו (סיישל גבריאל/הילה מערבי) - בתו של הירושי סאטו. היא לא כשפית, אך היא יכולה לחשמל אנשים בעזרת כפפה מיוחדת וכישרונות הלחימה שלה בקרבות הועילו לה ולחבריה במקרים רבים. בסוף העונה הרביעית מתחילה לצאת עם קורה והשתיים יוצאות לטיול בעולם הרוחות.
דמויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחתו של אנג

 • טנזן (ג'יי קיי. סימונס/לירון ברנס) - בנם השלישי של אנג וקטרה מהסדרה המקורית. הוא מאסטר בכשפות אוויר והמורה של קורה לכשפות אוויר.
 • פֶּמַה (מריה במפורד/אורנה כץ) - אשתו של טנזן, לא כשפית, ואם ילדיהם: ג'ינורה, איקי, מילו ורוהאן.
 • גִ'ינֹורָה (קירנן שיפקה/קטלין אליגדו) [עונה 1] (שחר קדוש) [עונה 3,2 ו4] - בתם הבכורה של טנזן ופמה ונכדתם של אנג וקטרה, כשפית אוויר. הופכת למאסטרית בכשפות אוויר
 • מִילוֹ (לוגן וולס/אייל ליטוין) - בנם השלישי בן החמש . בן של טנזן ופמה ונכדם של קטרה ואנג. בעל יכולת כשפות אוויר חזקה.
 • אִיקִי (דרסי רוז ביירנס/הללי היבש) - בתם השנייה של טנזן ופמה ונכדתם של אנג וקטרה. כשפית אוויר.
 • קטרה (אווה מארי סיינט/אורנה כץ) אלמנתו של אנג, קטרה היא בין הדמויות הבודדות מהסדרה המקורית, אשר סייעה בגמירת מלחמת מאה השנים. אמם של טנזן, קאיה ובומי, וסבתם של ג'ינורה, איקי, מילו ורוהאן. הייתה המאסטרית של קורה לכשפות מים ונחשבת כמרפאת הטובה בעולם.
 • קאיה (ליסה אדלשטיין/נורית בנאי קורן) - בתם השנייה של אנג וקטרה, אחותם של טנזן ובומי. היא כשפית מים אשר התגוררה בשבט המים הדרומי ואחר כך עוברת לגור במקדש האוויר.
 • בּוֹמִי (ריצ'רד ריצ'ל/אלי לולאי) - בנם הבכור של אנג וקטרה מהסדרה המקורית ואח של טנזן ושל קאיה

משפחתה של טוף

 • לִין בייפונג (מינדי סטרלינג/שרית סרי) - כשפית אדמה ומתכת, אחותה למחצה של סו ובתה של טופ. מפקדת המשטרה ברפבליק סיטי.
 • סויין "סו" בייפונג (אן הייש/אורנה כץ) - אחותה למחצה של לין ובתה של טופ, כשפית אדמה ומתכת. נשואה לאדריכל, המנהיגה של העיר "זאופו".
 • אוּפָּל (אליסון סטונר/רונה בקרמן) - בתה של סויין, כשפית אוויר, ונכדתה של טופ.
 • טוף בייפונג (פיילס סימפלר/הילה מערבי) - אמם של לין וסו. מתגלה חיה בביצה הרוחנית ועזרה לקורה להוציא את שאר הרעל מגופה, עזרה ללין,אופל ובולין לשחרר את סו,בניה ומשפחתה מקובירה.
דמויות נוספות:[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • וארִיק (ג'ון מייקל היגינס/צביקה פורמן) - ממצאין גאון ועשיר משבט המים הדרומי, מנסה לחטוף את הנשיא כדי להכריח אותו בלעזור לדרום במלחמת האזרחים של שבטי המים, בעל עוזרת שקטה בשם ז'ולי שמתחתן איתה אחר כך והופך לבעלה.
 • ז'ולִי - (סטפני שיאו/אורנה כץ) העוזרת של ואריק, שקטה ולא מדברת הרבה, העמידה פנים שהיא נאמנה לקובירה והסתננה לצבאה כדי לנסות לחבל בנשק שלה מגפני רוחות, נכשלה וקובירה עלתה עליה אך ניצלה, מתחתנת עם ואריק והופכת לאישתו
 • הנשיא ראיקו -(ספנסר גארט/עמי מנדלמן) נשיא הרפובליקה המואחדת ורפאבליק סיטי, סרב לעזור לדרום במלחמת האזרחים של שבטי המים וכתוצאה מכך כמעט נחטף, מגרש את קורה מרפאבליק סיטי בעקבות שגרמה נזק לעיר אך מאשר לה לחזור
 • סנה (אלכס מקנה/הילה מערבי) - אמה של קורה וארוסתו של טונרק
 • לורד צוקו (ברוס דוויסון/גדי לוי) - שגריר ארבעה האומות ואביה של שליטת האש, מופיע לראשונה בעונה השלישית כאשר מנסה לעצור את חברי הלוטוס האדום
 • קאי (סקיילר בריג'מן/גיא רוזן) - ילד אשר מצטרף לאומת האוויר מהעיר בה סינג סה, מתאהב בג'ינורה והיא בו
 • טונרק (ג'יימס ראמר/אמנון וולף) - אביה של קורה וארוסה של סנה, גורש מהשבט הצפוני בגלל אחיו אונלק והופך להיות הצ'יף של שבטי המים בסוף העונה השנייה
 • וואן (סטיבן יאון/דניאל מגון) - האווטאר הראשון אי פעם, הגלגול של קורה לפני 10,000 שנים
 • ראבה (אפריל סטיוארט/נורית בנאי קורן) - רוח האור הגדולה, ההפך וואטו, היא וואטו נלחמים כל 10,000 שנים. רוח האווטאר שמלווה כל אווטאר
 • אירו (גרג בולדווין/דב רייזר) דוד של צוקו מהסדרה המקורית, מופיע בעולם הרוחות כמה פעמים ועוזר לקורה להתמודד עם הבעיות שלה
 • הנסיך וו (שרון שחל) - המלך שהיה למלוך על ממלכת האדמה אך כאשר הודח על ידי קובירה. הצטרף וו לצוות אווטאר. כמעט נחטף על ידי צבאה של קובירה אך החטיפה נכשלת וחוזר להיות מוגן. בסופו של דבר מבין כי צריך רפובליקה מאוחדת ונשיא שימלוך על ממלכת האדמה ולא מלך כדי שמקרים כאלה כמו של האימפריה של קובירה לא יקרו שוב.

הנבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספר ראשון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אמון/נואטק -(סטיבן בלום/אלון שר) אחיו הגדול של טרלוק. כשף מים ודם ברמה גבוהה מאוד, אשר מסוגל לקחת כשפות מאנשים. המנהיג של השיוויונאים. נהרג בהתפוצצות סירה
 • טרלוק -(די בראדלי בייקר/סער בדישי) חבר במועצת העיר של רפאבליק סיטי ומאסטר בכשפות מים ודם, אשר מנסה לעמוד בראשות העיר. הוא אחיו הקטן של אמון. נהרג בהתפוצצות בסירה
 • הירושי סאטו-(דניאל דיי קים/עמי מנדלמן) איש עסקים ברפאבליק סיטי, אביה של אסאמי ועזר ותמך במהפכה השיוויונאית ונכנס לכלא אחר כך, הקריב את חייו כדי לעזור לצוות אווטאר לחדור למגה-טנק הענקי של קובירה
 • יקון -(קלנסי בראון/עמי מנדלמן) פושע שאיים על רפאבליק סיטי 42 שנים לפני תקופת העונה הראשונה. אביו של טרלוק ונואטק. כשף מים ודם ברמה גבוהה. מת מזקנה

בספר שני[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אונלק -(אדריאן לאטורל/אלדד פריבס) כשף מים משבט המים הצפוני ודודה של קורה, בהתחלה נראה כאיש טוב ונחמד אך מתגלה כאדם רשע ואכזר הרוצה לשנות את הסדר, לשלוט בעולם החומר והרוח, להרוג ולסיים את מחזור האווטאר ולהפוך לאווטאר חדש בהתמזגות עם רוח אפלה אך מובס על ידי קורה

בספר שלישי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • זָאהִיר (הנרי רולינס/גדי לוי) - ראש הלוטוס האדום, שנהיה כשף אוויר. בן זוגה של פלי. פצע קשות והרעיל את קורה. בסוף העונה נכנס לכלא על מעשיו, עוזר לקורה להתחבר לראבה שוב לאחר שלוש שנים של ניתוק.
 • פְּלִי (קריסטי וו/אורנה כץ) - כשפית אש המכונה גם כשפית בערה, בעלת עין שלישית המאפשרת לה לבצע כשפות אש דרך המחשבה, בדומה למפציצולוג מהסדרה המקורית. הייתה בת זוגו של זאהיר. בסוף העונה נהרגת על ידי סו-יין.
 • מִינְג הואה (גריי דה-ליסלה/רונה בקרמן) - כשפית מים חסרת ידיים, היא משתמשת במים כידיים חלופיות. בסוף העונה נהרגת על ידי מאקו.
 • גזאן (פיטר גיילס/אלון שר) - כשף אדמה ולבה. גזאן הוא כשף הלבה הראשון שהשתמש בה חוץ מהאווטאר. בגלל שלא רוצה לחזור לכלא הוא התאבד.
 • הו טינג (ג'יין טייני/הילה מערבי) - מלכת ממלכת האדמה. רודנית, מרושעת וקמצנית. נהרגת על ידי זאהיר.

בספר רביעי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קובירה (זלדה וויליאמס/מונה מור) - כשפית אדמה ומתכת רבת עוצמה מהעיר צאופו. מקימה את אימפריית האדמה בכדי לשקם את ממלכת האדמה שנפלה, ובונה מגה-טנק ענקי מפלטינה כדי להשתלט על רפאבליק סיטי, הצליחה ליצור נשק חזק מגפני רוחות וגורמת בגללו נזק רב וכמעט בלתי-הפיך לעיר רפאבליק סיטי. בסוף העונה חוזרת למוטב ונשלחת לכלא על מעשיה.
 • באטר ג'וניור (טוד הברקון/דניאל מגון) - בנם הבכור של סו-יין ובאאטר, ונכד של טוף. האמין בקובירה והיה נאמן לה עד שכמעט חיסלה אותו כאשר גילתה את מיקומם של צוות אווטאר כאשר חטפו אותו

אלמנטים ויכולות כישוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • כשפות אנרגיה: הכשפות המקורית. לפני שבני האדם קיבלו את סוגי הכשפות מצבי האריה, בני האדם היו מכשפים את האנרגיה שבתוכם.
 • כשפות אוויר: היכולת לכשף אוויר. כשפי האוויר הראשונים היו הביזונים המעופפים, ונוודי האוויר למדו מהם כשפות אוויר. נוודי האוויר מנהלים חיי שלווה, התנזרות מבשר והגנה על החיים. הם רוחניים במיוחד, קשורים לעולם הרוחות, והראשונים במחזור האווטאר. יש יכולת שמאפשרת תעופה, שהתגלתה על ידי גורו לאהימה, אך היא נדירה וקשה לפיצוח.
 • כשפות מים: היכולת לכשף מים. היא מתבססת על זרימה של אנרגיה, ומשתמשים בה כדי להפוך הגנה להתקפה. כשפות המים חזקה במיוחד בזמן שהירח מלא, ובכלליות בלילה. בכשפות המים יש שני יכולות. האחת היא כשפות דם, בה שולטים על גופו של מישהו באמצעות כישוף דמו. כשפות זו הוצאה מהחוק על ידי קטרה. השנייה היא ריפוי בעזרת מים, אך כשפי מים מעטים ניחנו ביכולת הזאת.
 • כשפות אדמה: היכולת לכשף אדמה. כשפי האדמה הראשונים היו החפרפרות. בכשפות האדמה יש ארבעה יכולות. האחת, כשפות מתכת אשר אותה גילתה טופ בייפונג, והיא קשה לביצוע אך אפשרית. השנייה, כשפות חול אשר משתמשים בה בעיקר נוודי החול במדבר, השלישית היא כשפות לבה, והרביעית היא כשפות מגנט אותה גילתה קובירה.
 • כשפות אש: היכולת לכשף אש. כשפי האש הראשונים היו הדרקונים, והידע שלהם הועבר ללוחמי השמש. בכשפות האש אפשר לנווט ברק, ויש יכולת לכשף אש כחולה, אך זו יכולת נדירה ביותר שהראתה אזולה מהסדרה המקורית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]