ויקיפדיה:משימות פתוחות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שער הקהילה > תחזוקה > משימות פתוחות

ריכוז משימות פתוחות
PR icon.png

בדף זה מרוכזות מטלות שביצוען יביא לשיפור התוכן של הגרסה העברית של ויקיפדיה. כולם מוזמנים להוסיף מטלות שנראות לכם חשובות, ועוד יותר טוב, לקחת על עצמם טיפול במטלה מהרשימה עד שניתן יהיה להסירה מהרשימה!

המלצות:

 1. אם אתם מוסיפים מטלה, דאגו שהיא תהיה מטלה מאוד מדויקת ומצומצמת - השתדלו לא להוסיף מטלה כמו - לתרגם את כל נושא מתמטיקה מהוויקיפדיה האנגלית לעברית, אלא לפרט את עשרת המאמרים החשובים ביותר שצריך לתרגם - כל אחד מהם במטלה נפרדת. כך יוכלו משתמשים שונים לעבוד יחדיו על מטלות מורכבות וגדולות.
 2. אם החלטתם לקחת על עצמכם מטלה - הוסיפו את שם המשתמש שלכם לידה בזמן שאתם עובדים עליה - כך ידעו אנשים לפנות אליכם בכדי להציע עזרה, וכן ידעו שיש מישהו שעובד על המטלה. מומלץ להוסיף זמן התחלה.
 3. אם סיימתם מטלה (קבלו ח"ח פראי) אנא דאגו למחוק אותה מהרשימה!!! היא לא תעלם מעצמה.
הוספת מטלה חדשה
הוספת מטלה:

תוכן עניינים

משימות[עריכת קוד מקור]

תיקון קישורים חיצוניים שבורים[עריכת קוד מקור]

ראו ויקיפדיה:קישורים חיצוניים שבורים.

מדי שנה בחודש ינואר[עריכת קוד מקור]

 • בתחילת שנה חדשה פגות זכויות היוצרים על תצלומים שצולמו בישראל 50 שנה קודם לכן. בתחילת 2015, למשל, פגו זכויות היוצרים על תמונות שצולמו עד סוף 1964. זה הזמן לגשת לאוסף התצלומים הלאומי, ולהעלות ממנו לוויקישיתוף תצלומים שפגו זכויות היוצרים עליהם. חשוב לציין בדף התמונה את שם הצלם ואת מקור התמונה.
 • בתחילת שנה חדשה פגות זכויות היוצרים על בולי דואר שהונפקו בישראל 50 שנה קודם לכן. בתחילת 2015, למשל, פגו זכויות היוצרים על בולי דואר שהונפקו עד סוף 1964. זה הזמן להעלות בולים אלה לוויקישיתוף (לתת-קטגוריה של Category:Stamps of Israel by year) ולשלבם בערכים המתאימים.
 • בתחילת שנה חדשה פגות זכויות היוצרים על יצירות טקסטואליות שיצאו לאור בארץ ישראל וחלפו 70 שנים ממות מחברן. בתחילת 2014, למשל, פגו זכויות היוצרים על כתבי שאול טשרניחובסקי, שנפטר בשנת 1943. זה הזמן לשלב ציטוטים נרחבים יותר מיצירות אלה בערכים העוסקים בהן, ולקשר לדפים המתאימים בפרויקט בן-יהודה.
 • ליצור לשונית נוספת בתבנית:מדרגות מס בישראל.
 • ב-16 בינואר לעדכן את הערך מדד המחירים לצרכן בשינוי השנתי במדד.

מדי שנה בחודש אפריל[עריכת קוד מקור]

עם השלמת פרסום הדוחות השנתיים, יש לעדכן את ערכי החברות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב בנתוני ההכנסות והרווח (ורצוי גם שווי שוק), המופיעים בתיבה שבראש כל ערך של חברה כזו. קריאה מעמיקה יותר של הדוחות תאפשר גם הרחבה של הערכים באירועים מהותיים שהתרחשו בשנה שהסתיימה.

ג'מאעה[עריכת קוד מקור]

גיליונות כתב העת "ג'מאעה" הועלו לאינטרנט לעיון חופשי. יצרתי לכבודם את תבנית:ג'מאעה. כעת יש לעבור על כל הגיליונות (באמצעות התיבה שבתחילת אתר כתב העת), ולראות לאיזה מאמרים נוספים ראוי לקשר. דוד שי - שיחה 22:46, 18 בנובמבר 2011 (IST)

סיפור רדיו[עריכת קוד מקור]

באתר התסכיתים של האוניברסיטה העברית בירושלים יש אוסף גדול של תסכיתים מאת סופרים עבריים וראיונות עם סופרים וחוקרים. יצרתי את תבנית:סיפור רדיו לקישור לתוכניות רדיו אלה, מערכי הסופרים והסיפורים, והוספתי קישורים לחלק מהן. בחלק מהמקרים כבר קיים קישור, ויש להמירו לתבנית. אתם מוזמנים להמשיך במשימה זו (כדאי גם להאזין לתסכיתים הנפלאים). דוד שי - שיחה 11:47, 26 בנובמבר 2011 (IST)

מיזם מערכות[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם מערכות נועד להוסיף קישורים חיצוניים בערכי ויקיפדיה למאמרים שפורסמו בכתב העת מערכות. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 13:34, 9 ביוני 2012 (IDT)

להעלות ערכים בנושא מוספי עיתונים[עריכת קוד מקור]

מצב הערכים של מוספי עיתונים בארץ בכי רע. אין כלל ערכים על מוספים. להלן רשימה מצומצמת של מוספים:

קישורים לאתר "סרט"[עריכת קוד מקור]

יצרתי את תבנית:אתר סרט, אתם מוזמנים להמיר אליה קישורים לאתר סרט. דוד שי - שיחה 11:17, 26 במרץ 2013 (IST)

יש סיכוי להוסיף אותה לבוקמרקלטים? בברכה, Nurick - שיחה 11:55, 18 במאי 2013 (IDT)

הרחבת השימוש בתבניות קישור לוויקיטקסט[עריכת קוד מקור]

בערכי ויקיפדיה מופיעים ציטוטים רבים מהתנ"ך, מהמשנה ומהתלמוד, בסוף כל ציטוט מצוין מקורו. יש להמיר את ציון המקור לקישור לויקיטקסט, כדי לאפשר לקורא לראות את הציטוט במקור, בהקשרו המלא ועם מפרשיו. לקישור זה משמשות תבניות אחדות, שהעיקריות שבהן הן {{תנ"ך}}, {{משנה}}, {{בבלי}}.

שילוב תמונות מוויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת[עריכת קוד מקור]

רשימה של מאות תמונות שניתן לשלב בערכים נמצאת בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/Wiki Loves Monuments/Unused images.

קישור לגרסה המקוונת של הספרים "עיר בראי תקופה"[עריכת קוד מקור]

באתר "כותר" נמצאת גרסה מקוונת, פתוחה לכל, של הספר "עיר בראי תקופה" על שני חלקיו. ספר זה מוזכר בוויקיפדיה קרוב למאה פעמים. יש להחליף אזכורים אלה לקישור לגרסה המקוונת, באמצעות תבנית:עיר בראי תקופה. עשיתי זאת עד הערך אכסניית בנימין, ויש להמשיך להשלמת משימה זו.

סבב חמישי למיזם תרגום ה-70[עריכת קוד מקור]

מיזם תרגום ה-70 החל בסבב התרגום החמישי שלו. והפעם - הוספנו קישורים לערכים במספר ויקיפדיות זרות כדי להגדיל את מספר המתרגמים. אם אתם דוברי אנגלית, גרמנית, ספרדית או צרפתית - יש לנו קצרמרים שזקוקים לעזרתכם!

קישורים לאתר מפעל התיעוד יהודי ארצות האסלאם[עריכת קוד מקור]

"מפעל התיעוד - יהודי ארצות האסלאם" חידשו את האתר שלהם, וכעת מאות קישורים אליהם מוויקיפדיה נותרו לא זמינים. פניה אליהם נותרה ללא תגובה. מכמה שראיתי אפשר בדרך כלל לתקן את הקישורים דרך "ארכיון האינטרנט" או דרך האתר החדש שלהם, אך האם ישנה אפשרות להפעיל בוט שיתקן אותם באופן אוטומטי? בברכה, Ben tetuan - שיחה 00:26, 7 בפברואר 2014 (IST)

זו צרה צרורה, משום שמדובר ב-638 קישורים הדורשים תיקון. רבים מהקישורים הם למאמרים בכתב העת "פעמים", ואת אלה עדיף היה מלכתחילה לקשר לארכיון המקורי של כתב העת, באמצעות תבנית:פעמים. בוט לא יעשה זאת, אבל הנה דוגמה לתיקון אנושי. דוד שי - שיחה 06:33, 7 בפברואר 2014 (IST)
כן, זה מדגיש את חשיבות השימוש בתבניות בקישורים כאלה. גילגמש שיחה 06:37, 7 בפברואר 2014 (IST)
במקרה הזה, תבנית לקישור לאתר של "מפעל התיעוד" הייתה עוזרת מעט. מבדיקה קצרה שערכתי, המאמרים שנעלמו נמצאים באתר של "מפעל התיעוד", אך הקישור אליהם השתנה בצורה לא שיטתית, כך שתיקון התבנית לבדו לא היה עוזר.
מתוך מאות הקישורים שמתו, הנה 440 קישורים שאת מרביתם כדאי להחליף לקישור ישיר ל"פעמים", באמצעות תבנית:פעמים, הנה עוד דוגמה להחלפה כזו.
לתיקון קישורים שאינם ל"פעמים" יש לחפש את המאמר, לפי שמו או שם מחברו, במנוע החיפוש הפנימי של "מפעל התיעוד", ולהחליף לקישור התקין. רצוי להשתמש בתבנית:מה-יא"ה. דוד שי - שיחה 08:34, 7 בפברואר 2014 (IST)

תעתיק שמות[עריכת קוד מקור]

יש להתאים את השמות של ערכים בהתאם לכללים לתעתיק שמות (ויקיפדיה:כתיב#שמות). רשימת ערכים שעשויים להיות רלוונטיים מופיעה להלן. (אלו השמות העיקריים שמצריכים טיפול - אפשר לטפל גם ביתר השמות ברשימה). יש להפעיל שיקול דעת פרטני בהעברת הערכים (בדרך כלל אכן צריך להעביר אבל עדיף שיעשה על ידי אדם שבטוח בכך ולא על ידי בוט), ולזכור לתקן גם את הכיתוב בגוף הערך מלבד העברה. ערן - שיחה 00:59, 6 במרץ 2014 (IST)

הערה חשובה: חשוב לוודא בדף השיחה ובהיסטוריה הגרסאות שהערך לא היה בשם אחר קודם (ובמקרה כזה חשוב לא לבצע העברה ובמקרה הצורך לדון מחדש בדף השיחה של הערך). ערן - שיחה 01:05, 6 במרץ 2014 (IST)

ערן, יש ערכים שמוחזרים מהחיפוש למרות שלא נכון לשנותם. מצאתי למטה: צ'רלי וחצי (כך נכתב שם הסרט בכרזה המופיעה בערך), צ'רלי ביטון (שמו באתר הכנסת), תומסון (חיפוש לא נכון). אי אפשר למחוק אותם מהרשימה. מה עושים עם ערכים כאלה? צחקשוח (Laugh Tough) - שיחה 22:06, 6 במרץ 2014 (IST)

גיאורג => גאורג[עריכת קוד מקור]

 • לא הבנתי למה צריך להעביר את התעתיק "גיאורגי" מגאורגית ל"גאורג"? ‏ Geagea - שיחה 18:48, 27 ביולי 2016 (IDT)

סאם=>סם[עריכת קוד מקור]

פבלו=>פאבלו[עריכת קוד מקור]

צ'רלי=>צ'ארלי[עריכת קוד מקור]

תומס=>תומאס[עריכת קוד מקור]

קישור לכתבי עת עבריים ב-JSTOR[עריכת קוד מקור]

פתיחת מאגר כתבי העת העבריים ב-JSTOR לגישה חופשית דרך אתר הספרייה הלאומית מעמידה לרשותונו אוצר ענק של אלפי מאמרים אקדמיים בעשרות כתבי עת. מאמרים רבים כבר מוזכרים בערכי ויקיפדיה (בסעיפים "לקריאה נוספת" ו"הערות שוליים"), ולכן משימה ראשונה היא לתת קישור למאמרים אלה באמצעות התבנית {{זמין ב-JSTOR}}. טיפלתי בדרך זו בכל האזכורים של כתב העת "מחקרי ירושלים בספרות עברית" ובחלק מהאזכורים של כתב העת "זמנים (כתב עת)". יש להמשיך ולטפל בכל יתר כתבי העת - כל אחד מוזמן לטפל בכתב העת החביב עליו. חלק מכתבי העת, כגון "ביטחון סוציאלי" ו"קתדרה" מופיעים במאגרים שהגישה אליהם אינה מצריכה הזדהות, ולהן עדיף לקשר למאגרים אלה, ולא ל-JSTOR. כמו כן, למאמרים מסוימים כבר יש קישור, למשל לעותק של המאמר באתר של מחברו, אין צורך לשנות קישורים אלה.

משימה שנייה היא איתור מאמרים שטרם זכו לאזכור בוויקיפדיה, אך ראו להפנות אליהם מהערכים המתאימים. משימה זו מצריכה סריקה שיטתית של גיליונות כתב העת (עשיתי זאת על חלק מגיליונותיו של כתב העת "מחקרי ירושלים בספרות עברית" ומצאתי מאמרים נפלאים).

משימה שלישית היא קריאת המאמרים והרחבת הערכים לפיהם. לא להתייאש, כל החיים לפנינו, יבחר כל אחד את כתב העת החביב עליו.

קישור מערכי סופרים ומשוררים לסרטונים שלהם במיזם "סופרים קוראים"[עריכת קוד מקור]

מיזם "סופרים קוראים" של מרכז הספר והספריות בישראל הפיק סרטונים שכל אחד מהם כולל שיחה קצרה עם סופר ומשורר, שבהמשכה הוא מקריא מיצירתו. לקישור לסרטונים אלה יצרתי את תבנית:סופרים קוראים. לפי אוסף כל הסרטונים] יש לקשר מערכי הסופרים (ואולי מערכים נוספים, כגון ערך המוקדש לספר שהסופר מקריא קטע ממנו). כדי לקבל את כתובת הסרטון באתר יוטיוב יש לתת קליק ימני על הסרטון באוסף כל הסרטונים ולבחור Get Video URL (משום מה אצלי זה עובד רק בניסיון שני). מוצגת כתובת הסרטון, וקליק ימני עליה מאפשר את העתקתה). דוד שי - שיחה 17:11, 31 במאי 2014 (IDT)

הוספתי בשיחת תבנית:סופרים קוראים טבלה של כל הערכים הרלונטיים והתבניות המתאימות לשילוב בערכים כך שניתן להעתיק אותן ולשלבן בקלות. בברכה, ערן - שיחה 17:51, 31 במאי 2014 (IDT)

קישור מקטגוריות בוויקיפדיה העברית לקטגוריות המקבילות בוויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

בקטגוריות רבות בוויקיפדיה העברית אין קישור לקטגוריה המקבילה בוויקישיתוף למרות שהיא קיימת. קישורים אלה מקלים על מציאת הקטגוריות בוויקייתוף להוספה לתמונות המועלות שם. דוגמה לקישור כזה תוכלו לראות בקטגוריה:אתרים ארכאולוגיים בארץ ישראל וקטגוריות הבנות של קטגוריה זאת. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:57, 31 במאי 2014 (IDT)

 • אפשר להכניס בצורה אוטומטית או חצי אוטומטית קישורים כאלו לקטגוריות (לדוגמה העריכות האחרונות במיוחד:תרומות/ערן בוט), תוך הסתמכות על ויקיפדיות אחרות (רק צריך להגדיר מאיזו קטגורית אב להתחיל)
 • לא בטוח שהמשימה הזו מספיק תחומה ומוגדרת כדי להופיע במשימות פתוחות, נראה לי שזה יותר מתאים כמשימה קבועה בויקיפדיה:תחזוקה#משימות תחזוקה נוספות. (לחלופין אפשר להציג את המשימה רק עבור אוסף קטגוריות חשובות)
ערן - שיחה 19:40, 31 במאי 2014 (IDT)
ערן, לא הבנתי. אם זה אפשרי לבוט, אז למה המשימה לא מספיק תחומה. אני מקשרת קטגוריות רבות לוויקישיתוף, ניסיתי לגייס כמה ויקיפדים שיעזרו בנושא, אבל הם זנחו את המשימה במהירות. בגלל שאני מעלה תמונות רבות התקבלות מהציבור לוויקישיתוף אני צריכה קטגוריות לשיוך התמונות, ופעמים רבות אני מחפשת עד שאני מוצאת את הקטגוריה. ובכל מקרה כזה אני משייכת גם לוויקישיתוף. דוגמה למה שאני מבקשת תוכל לראות בקטגוריה:אתרים ארכאולוגיים בארץ ישראל שכל קטגורית המשנה מקושרות לקטגוריות מקבילות בוויקישיתוף.
אני מציעה שתעשה ניסיון עם בוט בקטגוריה:היסטוריונים. תודה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:09, 31 במאי 2014 (IDT)
חנה, הפעלתי את הבוט על קטגוריות גאוגרפיות ועל קטגוריה:היסטוריונים. ערן - שיחה 21:31, 1 ביוני 2014 (IDT)
הי ערן, עשיתי בדיקה מדגמית. בקטגוריה:היסטוריונים ראיתי את הקישור בכל בדיקה שעשיתי למעט קטגורית האב עצמה. אין בה קישור. אתה כנראה הגדרת את הבוט שיעבור על כל קטגוריות המשנה של קטגורית האב בלי לבדוק את האב. גם בקטגוריה:גאוגרפיה לא ראיתי קישור לוויקישיתוף. אם התחלת ממנה, אז שם ראיתי בעיה. כבר בשתי קטגוריות המשנה הראשונות לא מצאתי קישור לוויקישיתוף קטגוריה:אזורי הקטבים ו-קטגוריה:אזורים, ולשניהם יש קישור לויקישיתוף בויקיפדיה האנגלית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 08:59, 2 ביוני 2014 (IDT)
אני משתמש בבוט שנכתב על ידי Multichill ו-Xqt ומעט ערכתי את הקוד שלו - הבוט לא סיים את הפעולה כיוון שקרס במהלך הריצה והפעולה שלו לא הסתיימה על כל הקטגוריות. נראה שזה קורה בין היתר בגלל קטגוריות מעגליות. ערן - שיחה 23:06, 2 ביוני 2014 (IDT)
ערן, האם אתה מתקן את הבוט? לפי הבנתי הבוט צריך לבדוק אם יש קישור לויקישיתוף בקטגוריה בוויקיפדיה העברית, ואם אין ללכת לקטגוריה המקבילה באנגלית ולבדוק שם אם יש קישור, ואם יש להוסיף, ולאחר מכן ללכת לקטגוריה הבאה לפי הסדר. לא ברור לי מה מעגלי כאן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:34, 3 ביוני 2014 (IDT)
דוגמה למעגל: קטגוריה:מלטה:_גאוגרפיה -> קטגוריה:הים התיכון (בת) -> קטגוריה:איים בים התיכון (בת) -> קטגוריה:מלטה:_גאוגרפיה (בת, עד לשינוי האחרון שלי בקטגוריה). וכך הבוט יכול להיכנס ללולאה אינסופית מבלי להמשיך לקטגוריות הבאות ערן - שיחה 19:41, 3 ביוני 2014 (IDT)

קישור ערכים לקטגוריה בוויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

ערכים רבים מועלים מבלי שכותב הערך יקשר את הערך לקטגוריה המקבילה בוויקישיתוף למרות שהיא קיימת. פעמים יש מספר תמונות בוויקישיתוף של אותו נושא או אותה דמות, אבל לא נוצרה קטגוריה המקשרת את כל התמונות. המשימה היא להוסיף בערך את הקישור לקטגוריה בוויקישיתוף וליצור אותה במקרים שיש יותר מתמונה אחת והיא אינה קיימת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:59, 31 במאי 2014 (IDT)

שילוב תבנית:ויקיתרופות בערכי קטגוריה:תרופות[עריכת קוד מקור]

ויקיתרופות הוא אתר עברי למידע על תרופות. רצוי לקשר אליו מכל אחד מהערכים שבקטגוריה:תרופות ובנותיה. משמשת לכך תבנית:ויקיתרופות. דוד שי - שיחה 06:25, 20 בדצמבר 2014 (IST)

שילוב תבנית:ויקירפואה בערכי קטגוריה:מחלות[עריכת קוד מקור]

ויקירפואה הוא אתר עברי למידע רפואי. רצוי לקשר אליו מכל אחד מהערכים שבקטגוריה:מחלות ובנותיה. משמשת לכך תבנית:ויקירפואה. דוד שי - שיחה 06:25, 20 בדצמבר 2014 (IST)

העלאת בולי 1964 ו-1965 לוויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

עם תחילת 2015, בולי ישראל של שנת 1964 הפכו לנחלת הכלל, וניתן להעלותם לוויקישיתוף, לcommons:Category:1964 stamps of Israel ולקטגוריות נוספות לפי אופי הבול. ראו דוגמה לבול. נחוץ מתנדב שיטפל בכך. דוד שי - שיחה 14:58, 9 בינואר 2015 (IST)

העלאתי כמה בולים ושיבצתי בערכים. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 12:28, 11 בינואר 2015 (IST)

חלפה שנה, וכעת יש לעשות זאת עם בולי 1965. דוד שי - שיחה 21:41, 22 במרץ 2016 (IST)

קיטלוג ערכים לשכתוב ועריכה לפי נושאים[עריכת קוד מקור]

מדי שנה מתווספים מאות ערכים לשכתוב ולעריכה, ללא קיטלוג על פי נושאים. נשמח אם תוכלו לקטלגם ידנית מדי פעם (ועוד יותר נשמח אם תוכלו לשכתב/לערוך אותם ולהסיר את התבנית Face-smile.svg...). כרגע יש 353 ערכים לשכתוב ו-976 ערכים לעריכה שאינם ממוינים בקטגוריות. תודה, Ravit - שיחה 17:04, 29 באוגוסט 2015 (IDT)

בוצע בוצע בקטגוריות לשכתוב ולעריכה, צריך להמשיך גם ב"להשלים". בריאן - שיחה 12:45, 22 ביוני 2016 (IDT)
המעוניינים לעזור לבוט לבצע זאת, מוזמנים לדף שיחת ויקיפדיה:בוט/בוט ההסבה/סיווג ערכים להשלמה ולשכתוב.‏«kotz» «שיחה» 11:34, 4 באוקטובר 2016 (IDT)

החוג לתולדות המוסיקה[עריכת קוד מקור]

באתר החוג לתולדות המוסיקה יש כמעט 200 הרצאות בשלל נושאים של מוזיקה עכשווית, שראוי לקשר אליהן מהערכים המתאים. יצרתי לשם כך את תבנית:החוג לתולדות המוסיקה וקישרתי לעשרה ערכים ראשונים. נחוץ מתנדב שימשיך בכך. דוד שי - שיחה 11:00, 30 בספטמבר 2015 (IDT)

מתקפת איכות "מדעים ברמת הבסיס"[עריכת קוד מקור]

ויקיפדים!

שימו לב בבקשה להצעת מתקפת האיכות שהצעתי. אני מאמין שהיא נכונה וחשובה מאוד, כזו שהייתה צריכה להיעשות כאן כבר בשנה השנייה לקום ויקיפדיה העברית.

תודה ‏Almighty ~ שיחה 17:14, 24 בדצמבר 2015 (IST)

קישורים לאתר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים[עריכת קוד מקור]

אתר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים עבר שינוי, וכל הקישורים אליו באמצעות תבנית:האקדמיה הלאומית נשברו. תיקנתי את התבנית ושיקמתי את הקישורים בערכים אהרן קציר, נוגה אלון, אברהם הלוי פרנקל ומישל רבל. יש להמשיך כך עם כל יתר המופעים: באמצעות גוגל לאתר את הדף בכתובתו החדשה, ולתקן את מספר הדף בתבנית. דוד שי - שיחה 21:39, 22 במרץ 2016 (IST)

מסע בין כוכבים (האמיתי, לא סדרת הטלוויזיה)[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שיש ערך מאוד מורכב ומורחב שאין לו ערך בעברית וחבל, כי הוא ממש מעניין. הערך באנגלית Interstellar travel, כמו גם ערכיו המקושרים הם ממש מעניינים ואין אותם בעברית... אני מוכן לעזור, הבעיה היא שאין לי ידע מעמיק בנושאים הרלוונטיים ולא בטוח גם איך לתרגם את כל המושגים. --EldadHe - שיחה 11:32, 26 במאי 2016 (IDT)

1 בינואר 2017[עריכת קוד מקור]

ליצור טורניר אישי[עריכת קוד מקור]

ליצור טורניר אישי של 32 קבוצות

דרוש סטודנט לפילוסופיה או אדם בעל ידע כללי בפילוסופיה[עריכת קוד מקור]

דרוש סטודנט לפילוסופיה או אדם בעל ידע כללי בפילוסופיה על-מנת שיוכל לשכתב את הערך הוויה וזמן. ספרות מקצועית בנושא בדף השיחה. ERoten - שיחה 00:51, 22 בספטמבר 2016 (IDT)

קישורים לתוכנית "מחוץ לזמן"[עריכת קוד מקור]

באתר יוטיוב יש עשרות ראיונות שבהם מראיין אהרון ברנע אישים שונים. יצרתי את תבנית:מחוץ לזמן לקישור לראיונות אלה, וקישרתי לשבעה ראיונות (עד הראיון עם אווה אילוז). נחוץ ויקיפד חרוץ שישלים את המלאכה.

להלן רשימת קישורים שניתן למקם בערכים:
 1. סרטונים אהרון ברנע מראיין את יורם טהרלב (חלק ב) בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏1.3.15 בוצע בוצע
 2. סרטונים אהרון ברנע מראיין את יורם טהרלב (חלק א) בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏1.3.15 בוצע בוצע
 3. סרטונים אהרון ברנע מראיין את ראידה אדון (חלק א) בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏אפריל 2015 בוצע בוצע
 4. סרטונים אהרון ברנע מראיין את ראידה אדון (חלק ב) בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏אפריל 2015 בוצע בוצע
 5. סרטונים אהרון ברנע מראיין את אלכס אנסקי בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏10.5.15בוצע בוצע
 6. סרטונים אהרון ברנע מראיין את מנחם בן ששון בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏3.5.15בוצע בוצע
 7. סרטונים אהרון ברנע מראיין את גלילה רון פדר עמית בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏7.6.15בוצע בוצע
 8. סרטונים אהרון ברנע מראיין את עופרה ויינגרטן בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏14.6.15 בוצע בוצע
 9. סרטונים אהרון ברנע מראיין את יוסי לנגוצקי בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏21.6.15בוצע בוצע
 10. סרטונים אהרון ברנע מראיין את מירה עווד בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏15.3.15 בוצע בוצע
 11. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' משה בר אשר בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏28.6.15בוצע בוצע
 12. סרטונים אהרון ברנע מראיין את סלמאן עאמר בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏12.7.15בוצע בוצע
 13. סרטונים אהרון ברנע מראיין את אילי גורליצקי בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏8.2.15 בוצע בוצע
 14. סרטונים אהרון ברנע מראיין את דודו פישר בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏26.7.15 בוצע בוצע
 15. סרטונים אהרון ברנע מראיין את אמיר אור בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏2.8.15 בוצע בוצע
 16. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' אווה אילוז בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏16.8.15בוצע בוצע
 17. סרטונים אהרון ברנע מראיין את נחמיה שטרסלר בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏23.8.15בוצע בוצע
 18. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' זאב צחור בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏30.8.15בוצע בוצע
 19. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' מאיר חת בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏9.8.15בוצע בוצע
 20. סרטונים אהרון ברנע מראיין את קובי אושרת בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏6.8.15בוצע בוצע
 21. סרטונים אהרון ברנע מראיין את שלמה נדב בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏20.9.15 שלמה נדב
 22. סרטונים אהרון ברנע מראיין את דוד טרטקובר בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏11.10.15בוצע בוצע
 23. סרטונים אהרון ברנע מראיין את איתן הבר: מיוחד לציון 20 שנה לרצח רבין בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏25.10.15בוצע בוצע
 24. סרטונים אהרון ברנע מראיין את המשורר ארז ביטון בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏18.10.15בוצע בוצע
 25. סרטונים אהרון ברנע מראיין את סי היימן בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏8.11.15 בוצע בוצע
 26. סרטונים אהרון ברנע מראיין את נחמיה שטרסלר - שבוע התקציב בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏15.11.15בוצע בוצע
 27. סרטונים אהרון ברנע מראיין את יהושע סובול בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏22.11.15בוצע בוצע
 28. סרטונים אהרון ברנע מראיין את ד"ר ופא אליאס בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏13.12.15 ופא אליאס
 29. סרטונים אהרון ברנע מראיין את ישראל חסון בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏29.11.15בוצע בוצע
 30. סרטונים אהרון ברנע מראיין את דוד רובינגר בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏23.12.15בוצע בוצע
 31. סרטונים אהרון ברנע מראיין את מיכאל ביטון בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏20.12.15בוצע בוצע
 32. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' אהרון בן זאב בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏1.11.15בוצע בוצע
 33. סרטונים אהרון ברנע מראיין את צ'רלי ביטון בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏3.1.16בוצע בוצע
 34. סרטונים אהרון ברנע מראיין את חיים באר בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏27.12.15בוצע בוצע
 35. סרטונים אהרון ברנע מראיין את קולט אביטל בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏24.1.16בוצע בוצע
 36. סרטונים אהרון ברנע מראיין את יונה יהב בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏6.12.15בוצע בוצע
 37. סרטונים אהרון ברנע מראיין את זאב בילסקי בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏31.1.16בוצע בוצע
 38. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' דן שכטמן בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏31.1.16בוצע בוצע
 39. סרטונים אהרון ברנע מראיין את מישל קישקה בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏14.2.16בוצע בוצע
 40. סרטונים אהרון ברנע מראיין את מירון חיים איזקסון בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏28.2.16בוצע בוצע
 41. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' יוסי לשם בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏6.3.16בוצע בוצע
 42. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' ידידיה שטרן בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏13.3.16בוצע בוצע
 43. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' עידית דורון בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏20.3.16בוצע בוצע
 44. סרטונים אהרון ברנע מראיין את חתן פרס ישראל פרופ' יוסי כץ בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏27.3.16בוצע בוצע
 45. סרטונים אהרון ברנע מראיין את חתן פרס ישראל פרופ' יוחנן פרידמן בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏10.4.16בוצע בוצע
 46. סרטונים אהרון ברנע מראיין את הדס עפרת בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏3.4.16בוצע בוצע
 47. סרטונים אהרון ברנע מראיין את כלת פרס ישראל נורית הירש בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏8.5.16בוצע בוצע
 48. סרטונים אהרון ברנע מראיין את דן מרידור בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏17.4.16בוצע בוצע
 49. סרטונים אהרון ברנע מראיין את חתני פרס ישראל הפרופסורים מאיר להב ולסלי לייזרוביץ' בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏1.5.16בוצע בוצע
 50. סרטונים אהרון ברנע מראיין את מחוץ לזמן הרב יחיאל אקשטיין בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏24.4.16בוצע בוצע
 51. סרטונים אהרון ברנע מראיין את רוני סומק בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏15.5.16בוצע בוצע
 52. סרטונים אהרון ברנע מראיין את חתן פרס ישראל לשנת תשע"ו האלוף דורון אלמוג בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏29.5.16בוצע בוצע
 53. סרטונים אהרון ברנע מראיין את חתן פרס ישראל לשנת תשע"ו הרב אלי סדן בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏22.5.16 בוצע בוצע
 54. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' אריה אלדד בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏5.6.16 בוצע בוצע
 55. סרטונים אהרון ברנע מראיין את נורית זרחי בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏19.6.16בוצע בוצע
 56. סרטונים אהרון ברנע מראיין את זכריא נאבסו בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏26.6.16 זכריא נאבסו
 57. סרטונים אהרון ברנע מראיין את ד"ר רועי ברנד בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏3.7.16 רועי ברנד
 58. סרטונים אהרון ברנע מראיין את הסופרת יהודית רותם בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏10.7.16בוצע בוצע
 59. סרטונים אהרון ברנע מראיין את ד"ר יהודה לנקרי בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏17.7.16בוצע בוצע
 60. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' רבקה יהב בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏24.7.16בוצע בוצע
 61. סרטונים אהרון ברנע מראיין את סיגלית בנאי בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏21.8.16בוצע בוצע
 62. סרטונים אהרון ברנע מראיין את עמיקם רוטמן בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏7.8.16בוצע בוצע
 63. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' אסא כשר בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏14.8.16בוצע בוצע
 64. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' נילי כהן בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏28.8.16בוצע בוצע
 65. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' ח'אולה אבו-בקר בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏4.9.16בוצע בוצע
 66. סרטונים אהרון ברנע מראיין את משה אוחיון בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏18.9.16בוצע בוצע
 67. סרטונים אהרון ברנע מראיין את פרופ' יגיל לוי בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏11.9.16בוצע בוצע
 68. סרטונים אהרון ברנע מראיין את יצחק לבני בתוכנית "מחוץ לזמן" של ערוץ הכנסת, באתר YouTube, ‏25.9.16בוצע בוצע
‏«kotz» «שיחה» 12:08, 3 באוקטובר 2016 (IDT)
kotz, האם ידוע לך אם קיימים בערוץ הזה גם סרטוני התכנית "היו זמנים" בהנחיית תום שגב? Liad Malone - שיחה 13:19, 3 באוקטובר 2016 (IDT)
Liad Malone היו ימים או היו זמנים? ר' כאן
https://m.youtube.com/playlist?list=PL4i-rtm6IV0b7DDyETT2mQ9qMtBwCNlYE
‏«kotz» «שיחה» 11:23, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
נכון! "היו ימים". אין פלא שלא הצלחתי למצוא... זאת היתה תכנית הרבה יותר מענינת. יש מצב לתבנית? Liad Malone - שיחה 11:41, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
רגע!!! יש כאן חשד לקונספירציה. ברשימה הזאת יש קישורים רק לתכניות שצולמו עם אהרן ברנע, לאחר שתום שגב פרש מההנחיה. התכנית המקורית היתה של שגב, כזו שהמראיין בה הוא היסטוריון מוכר, שיודע בדיוק מה צריך לשאול. איפה התכניות הללו??? באחת מהן הוא בחר לראיין למשל את זאב רווח. Liad Malone - שיחה 11:47, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
מצאתי. אני לא יודע לחפש באופן יותר מדויק. אם תוכל ליצור תבנית, אשמח מאד. התכניות הללו של תום שגב היו מרתקות. Liad Malone - שיחה 11:50, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
[1]‏«kotz» «שיחה» 18:24, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
תודה רבה על הטיפול המסור והיעיל בתבנית:מחוץ לזמן. יצרתי לטיפולכם את תבנית:היו ימים. לאיתור התוכניות אני מעדיף תוצאת חיפוש זו, שמתמקדת בערוץ הכנסת, ולא באחרים שהעלו פרקים מסדרה זו. דוד שי - שיחה 07:12, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
תודה רבה, דוד, על התבנית החדשה. Liad Malone - שיחה 13:09, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
הוספתי את התבנית לערכים, אבל לצערי, תכניות רבות בהנחיית תום שגב לא הועלו לערוץ. מצאתי שם למשל, רק קטעים קצרצרים מתוך התכניות עם חיים טופול, זאב רווח, ליא קניג ועוזי אבן. לא ברור לי למה. Liad Malone - שיחה 14:27, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
שאלה: בקישור השני שקוץ נתן לחיפוש, ניתן למצוא תכניות של היו ימים, אבל לא בערוץ הכנסת. למשל, התכנית עם נורית הירש נמצאת בערוץ שלה. האם מותר להשתמש בזה? Liad Malone - שיחה 19:05, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
בתוכניות שמחוץ לערוץ הכנסת אין ביטחון בסוגיית זכויות יוצרים. דוד שי - שיחה 20:17, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
מיזמים פעילים

IMBD[עריכת קוד מקור]

צריך להחליף את הקישורים המפורשים בתבנית:IMDb בדפים אלו [2] חן חן ‏«kotz» «שיחה» 16:21, 18 במרץ 2017 (IST)

ראו גם[עריכת קוד מקור]