הבדלים בין גרסאות בדף "הדיבוק"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 29 בתים ,  לפני שנה
מ (הוספת קישור לסטרא אחרא)
בשנת [[1951]] יצרה [[אנה סוקולוב]] ב[[ניו יורק]] את "הדיבוק" כריקוד, ובשנת [[1974]] העלו [[ג'רום רובינס]] ו[[ליאונרד ברנשטיין]] ב[[ניו יורק סיטי בלט|בלט העיר ניו יורק]] את גרסת הבלט ל"הדיבוק". בשנת [[1999]] עלתה "[[הדיבוק - אופרה ביידיש]]", הפקת בכורה עולמית מאת המלחין האמריקאי סולומון אפשטיין, בבימוי רחל מיכאלי. ב-[[1937]] ביים [[מיכל ואשינסקי]] את הסרט היידי "[[הדיבוק (סרט, 1937)|הדיבוק]]" בפולין. [[אלתר קציזנה]] עיבד את התסריט מהמחזה.
 
ב-1968, לקראת חגיגות היובל ל"הבימה", ביים [[אילן אלדד]] סרט נוסף שהתבסס על המחזה, בהפקה משותפת של ישראל ו[[גרמניה המערבית]]. הקרנת הבכורה של "הדיבוק" בבימוי אלדד התקיימה ב[[קולנוע מוגרבי]] ב-3 באוקטובר 1968. [[שרגא פרידמן]] עיבד את התסריט. [[פיטר פריי]] הופיע כסנדר, טינה וודצקי שיחקה את לאה, דוד אופאטושו היה הצדיק, [[שמואל סגל (שחקן)|שמואל סגל]] ו[[שמעון בר]] גילמו את הבטלנים ו[[רפאל קלצ'קין]] שיחק את גבאי בית הכנסת.{{הערה|זאב רב-נוף. '''בין שתי תפיסות'''. "דבר", 4 באוקטובר 1968, עמ' 35.}} בשנת [[1997]] יצא לאקרנים סרט הקולנוע [[אהבה אסורה]], שהתבסס גם הוא על "הדיבוק" אם כי בשינויים מסוימים, בכיכובם של [[איילת זורר]], [[יחזקאל לזרוב]] ו[[משה איבגי]].
 
ב-[[2007]] ביים [[אוריאל זוהר]] את העיבוד "[[דיבוק לשניים]]" מאת [[ברוס מאייר]], על פי "הדיבוק" מאת אנסקי. ההצגה הועלתה ב[[תיאטרון הטכניון]].

תפריט ניווט