שיחת תבנית:קישור כללי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מה העבודה הזאת לכם?[עריכת קוד מקור]

אם יצרת תבנית, צור אותה עם פרמטרים בעברית. בשביל פרמטרים באנגלית, אני יכול להשתמש בתבנית המקורית. אם התבנית הזו לא תוסב, היא תימחק. כמו כן תן הסבר לפרמטרים. אף אחד לא יודע מה זה בדיוק doi. חגי אדלרשיחהל-76 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ד באדר ה'תשס"ט • 15:42, 20 במרץ 2009 (IST)

מסכים עם חגי, ורק אוסיף שלדעתי התבנית הזו מיותרת לחלוטין גם עם פרמטרים בעברית. ברק שושני - שיחה 17:46, 20 במרץ 2009 (IST)
בעברית דווקא יש לה מקום. התבנית באנגלית מאוד לא נוחה עם הכווניות. חגי אדלרשיחהל-76 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ה באדר ה'תשס"ט • 20:32, 20 במרץ 2009 (IST)
זו אכן הייתה הרבה עבודה. למרות שיש קישור לדוקומנטציה האנגלית, תרגמתי לפי הבקשה שלעיל את הפרמטרים והסברתי כל אחד מהם. כמו כן, תיארתי את חשיבות התבנית. היא מספקת תשובה לכל קישור חיצוני בעברית שאין לו תבנית משלו. האם עכשיו זה בסדר? -Hametargem - שיחה 20:57, 20 במרץ 2009 (IST)
לי זה נראה בסדר, אבל נחכה לשמוע את דעתו של חגי, מאחר שהוא זה ששם את תבנית החשיבות. יש לך רעיון לניסוח קצת פחות מסורבל מ-"הקישור עובד נכון ל-"? אולי "נבדק בתאריך"? ברק שושני - שיחה 21:00, 20 במרץ 2009 (IST)
הרבה יותר טוב. צריך להחליף תאריך למבנה DD-MM-YY כמקובל בעברית. נראה לי הניסוח "קישור תקין ל-". הסרתי התבנית. חגי אדלרשיחהל-76 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ה באדר ה'תשס"ט • 21:12, 20 במרץ 2009 (IST)

הערות[עריכת קוד מקור]

(בהמשך לשיחה הזו):

 • רצוי מאוד להוסיף את התבנית (לאחר שיושלם ליטושה הסופי) לרשימת התבניות הניתנות לבחירה ("בחרו תבנית כדי להוסיף") מעל לחלון העריכה.
 • מבנה תאריך: יש להחליט על מבנה אחד, מתוך כל אוסף הדוגמאות הנמצאות בקישורים החיצוניים: 05/03/07, 5/03/07, 05.03.2007, 05/3/2007 וכדומה, ובוודאי לא 2007-03-05 (אני מעדיף את הפורמט 03/05/2007). האם אפשר שבתבנית תופיע כברירת המחדל הפורמט שיוחלט עליו – לדוגמה DD/MM/YYYY – שרק אם יוחלף בספרות – יוצג?
 • ממבט ראשון, לפני קריאת ההסבר, לא ברור מה ההבדל בין תאריך לבין שנה וחודש, ומה גובר על מה. התבנית צריכה להיות פשוטה, ללא הזדקקות להסבר בכל שימוש בה.
 • יש כפילות בין הכותב לבין שם_משפחה ושם_פרטי: מה גובר על מה?
 • לפי ההסבר, שם_משפחה ושם_פרטי יוצרים משהו כגון "שרון, אריאל". לא כל כך נראה לי – עדיף "אריאל שרון".
 • שפה: לפי ההסבר, יש להשתמש עם סוגריים מרובעים, ליצירת קישור. נראה לי מיותר, ועדיף להשתמש בתבנית כמו {{שפה}}, שמקטינה את גודל הגופן ומוסיפה את האות בי"ת: {{רוסית}} = (ברוסית).
 • חלק_מ: יוצר טקסט נטוי, מומלץ לא להשתמש בו בעברית.
 • ציטוט: המרכאות נראות בקושי: ” לעומת ".
 • לגבי המיון בקטגוריה:תבניות קישורים חיצוניים – למה יש את התבנית {{מיון רגיל:כללי, קישור}} הגורמת למיון באות כ'?
 • הנה נסיונות להשתמש בתבנית:
 • לדעתי - הקישורים צריכים להראות כך:
 • SARAH LYALL,‏ Britain’s Antiterror Officer Resigns, באתר ניו יורק טיימס: "Britain’s most powerful counterterrorism police officer resigned Thursday", ‏09/04/2009 (באנגלית). הקישור עובד נכון ל-10/04/2009.
 • ליאור מורג, ליברמן ניצח בויקיפדיה קובץ PDF, סדרת כתבות באתר נענע 10: "ליברמן מעורר המון עניין באינציקלופדיה המקוונת, כשביבי ולבני נמצאים הרבה אחריו. ואהוד ברק? לא שמעו עליו", 10/02/2009. הקישור עובד נכון ל-10/04/2009.

חזרתי - שיחה 14:47, 10 באפריל 2009 (IDT)

הערות זה לגיטימי ואף מבורך, אך מדוע להוריד את התבנית בהחלטה של צד אחד כשהשאר כבר תמכו בשימוש בה אחרי תיקונים בסיסיים יותר? כמו כן, מדוע לא לנסות לממש חלק מההחלטות בעצמך? לגבי הדוגמאות באנגלית, זה לא רלבנטי כי תבנית זו מיועדת לקישורים בעברית בלבד. בנקודה זו תרצה כמובן לשאול מדוע יש פרמטר לשפה. הסיבה היא כי פשוט היה חבל סתם לבטל יכולת שכבר קיימת ואולי יהיה צורך בה בעתיד. זה לא אומר שצריך להשתמש בה רק כי היא קיימת. -Hametargem - שיחה 15:54, 20 באפריל 2009 (IDT)
לא הורדתי את התבנית "בהחלטה של צד אחד". אם קראת את השיחה שהובילה לדיון כאן, שפי שהפניתי בתחילת דברי "(בהמשך לשיחה הזו):", אז הסברתי שם שהורדתי רק בערך אחד, וגם הסברתי למה. לא ראיתי שהייתה הפנייה לדיון מלוח המודעות, כמקובל, כך שהדיון כאן היה מאוד מינורי בהיקפו (שני משתמשים חוץ ממך). לגופו של עניין, כמעט לא התייחסת לרוב רובם של הערותיי: ענית שהתבנית לא מיועדת לקישורים בשפות אחרות, למה? אם התבנית תתוקן לפי הצעתי, גם הקישורים החיצוניים בשפות אחרות יראו טוב (ולא ראיתי שישנה הנחייה לשימוש רק בעברית). ענית גם לגבי תבנית השפה, שתשמש אולי בעתיד: בכח מקרה – יש להתאימה לתבנית הקיימת (כלומר עם האות בי"ת בתחילתה), אך יכול להיות מצב שהקישור החיצוני נכתב בעברית ומפנה לתוכן בשפה זרה, כך שכן צריך פרמטר של שפה, שכאמור לא תואם לתבנית שכבר קיימת לכך (לדוגמה: "דף הבית של הזמרת מדונה" – המלל ייכתב בעברית, אך תוכן הקישור לא בעברית). לסיכום, אני לא נגד התבנית (אם הייתי נגד – לא הייתי מקדיש זמן להצעות שכאן). מי שרוצה – שישתמש בה. גם לא צריך לדעתי וויכוחים והצבעות בדומה למה שהיה לגבי תבנית ה"א הידיעה. אם רוצים לעודד את השימוש בתבנית, יש לדעתי לתקנה כפי הצעותיי, ובמיוחד הצעתי הראשונה. כמו-כן, הייתי מציע לצמצם מאוד את את כמות הפרמטרים בה (הכפילויות שהזכרתי וכד'), ולפשט ע"י כך את השימוש בה. תבנית גדולה לא תעודד את השימוש בה. נ"ב: הצעת שאתקן לבד – אין לי שמץ איך. חזרתי - שיחה 00:38, 21 באפריל 2009 (IDT)

הקישור עובד נכון ל-[עריכת קוד מקור]

החלק "הקישור עובד נכון ל-" נראה מיותר בערך. לדעתי, עדיף שיהיה מוסתר (לפחות על המסך. בהדפסה, זו שאלה אחרת), שמוליק - שיחה 19:15, 10 ביוני 2011 (IDT)

העברה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף עזרה:אשף תבניות קישורים

דוג' א' - אביב ישראלי, שם מאמר (עמ' 4-6), ‏12.12.3010 (באנגלית) דוג' ב' - אביב ישראלי, שם מאמר (עמ' 5-12), ‏12.12.3010 (באנגלית) דוג' ג' - אביב ישראלי, שם מאמר, ‏12.12.3010

 1. התאריך אמור לעבור לסוף
 2. פרמטר סוג הקובץ לא מובן כל כך: אם זה קובץ דוק או פידיאף למה שלא תיכנס תבנית? האם לא כדאי להפוך את הפקד לצ'קבוקס?

Eviv - שיחה 20:47, 16 באוגוסט 2011 (IDT)

- סוף העברה

ביצעתי בתבנית עריכה ודילול מסיביים, כולל הסרת פרמטרים רבים ללא שימוש (לא צריך "שם פרטי" ו"שם משפחה" - "הכותב" צריך להספיק. בדומה "שנה", "חודש" "יום" וכולי. לדעתי הקישורים לעיל נראים עכשיו בסדר. קיפודנחש - שיחה 23:42, 16 באוגוסט 2011 (IDT)

אני חושב שצריך להחזיר את הפרמטר "חלק_מ". הפרמטר עמודים יוצר בעיית כיווניות, כאשר שאר הקישור באנגלית.--גמדקנאי - שיחה 10:24, 25 באוגוסט 2011 (IDT)

פרמטר "שפה"[עריכת קוד מקור]

מדוע הוא לא נעשה בעזרת {{שפת קישור}} (או לפחות מחקה אותו) כמקובל? שדדשכשיחהפורטל שבת זקוק לכם. בואו לעזור! כ"ה באב ה'תשע"א • 04:35, 25 באוגוסט 2011 (IDT)

באיחור קל, בוצע. דולבשיחה 09:57, 13 באוקטובר 2014 (IDT)

צריך ליצור רווח בין הפסיק לכותרת הקישור[עריכת קוד מקור]

זה נראה כמו עיתונאי,כתבה. מתןשיחה – 23:40, 14 בספטמבר 2011 (IDT)

הצעה - פרמטר מוציא לאור[עריכת קוד מקור]

שלום, האם אפשר להוסיף פרמטר "מוציא לאור"/"אתר" או משהו דומה, בדומה לפרמטר "Publisher" בויקי האנגלית? תודה, דיידרים - שיחה 12:11, 20 בפברואר 2015 (IST)

אני בעד. אולי ידידי קרלוס יוכל לסייע. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 08:19, 26 בפברואר 2015 (IST)
דון בכך בוק:תב. כדאי לא להסתפק בנימוק הסתמי "כמו באנגלית", אלא להביא דוגמה למאמר/ים וקישורים בהם פרמטר כזה אכן נחוץ. קיפודנחש 17:46, 26 בפברואר 2015 (IST)
תודה רבה גארפילד וקיפודנחש, פתחתי דיון באולם הדיונים. דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 20:36, 26 בפברואר 2015 (IST)

הוספת פרמטר "מוציא לאור" או "אתר" בתבנית:קישור כללי[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף וק:תב

שלום, האם אפשר להוסיף פרמטר "מוציא לאור"/"אתר" או משהו דומה, בדומה לפרמטר "Publisher" בויקי האנגלית? ההוספה של הפרמטר בתבנית תאפשר את הנחתה בכל אותם קישורים חיצוניים שלאתרים שהם מובילים אליהם אין תבניות משלהם. לדוגמה, אם אני רוצה לשים כתבה מהארץ או מ-Ynet אז קל לי לעשות זאת באמצעות תבנית:הארץ או תבנית:ynet, אבל אם אני רוצה לקשר לכתבה לאתר שאין לו תבנית משלו, עלי לעשות זאת בצורה "ידנית" - ללא תבנית. הוספת הפרמטר לתבנית תאפשר אחידות, כיוון שהיא תציג את שם הכותב, שם הכתבה וכו' בקישורים אלה באותו סדר שבו הם מופיעים בשאר הקישורים החיצוניים שיש להם תבנית. תודה רבה, דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 20:35, 26 בפברואר 2015 (IST)

מה שכתבת מסביר למה כדאי להשתמש בתבנית:קישור כללי, אבל לא למה התבנית הזו זקוקה לפרמטר נוסף. האם תוכל להביא דוגמה ספציפית לקישור שמשתמש בתבנית, שבו הפרמטר "מוציא לאור" יעזור?
לגבי "מוציא לאור/אתר": זה לא נשמע סביר. אם הכוונה לאותו הדבר, יש לבחור אחד משני השמות, ואם מדוב בדברים שונים, יש להשתמש בשני פרמטרים שונים. בתור המציע, עליך להחליט למה אתה מתכוון, ולבטא זאת באופן ברור. קיפודנחש 21:38, 26 בפברואר 2015 (IST)
הסברתי שאינני משתמש בתבנית כיוון שאני מעוניין לשמור על אחידות והתבנית אינה מאפשרת זאת. דוגמאות נוספות לערכים שלא משתמשים בתבנית אלא כותבים בצורה ה"ידנית" תוכל למצוא בערכים רבים, בפריז וגם ברומא ומצאתי גם בארץ ישראל. לאתרים רבים, אין תבניות משלהם ולדעתי לא כדאי ליצור עוד ועוד תבניות כאלה עבור אתרים שאינם בשימוש תדיר. הוספת הפרמטר הקטן הזה תאפשר לשים גם אתרים אלה בתבניות ולשמור על אחידות בדומה לתבניות הספציפיות, בהן יש "..., באתר ynet, ...".
תודה על ההערה, העברתי קו על "מוציא לאור". הכוונה הייתה שני שמות שונים אפשריים לאותו דבר. סליחה אם זה לא היה ברור. בחרתי ב"אתר" פשוט כי הוא קצר יותר. דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 22:26, 26 בפברואר 2015 (IST)
לא ברור למה לדבריך כרגע לא ניתן להשתמש ב{{קישור כללי}} ודווקא הוספת הפרמטר הנוסף תאפשר זאת.
אין שום צורך להביא דוגמאות לערכים שלא משתמשים בתבנית - כל קישור "עירום" בוויקיפדיה הוא דוגמה לכך, וכאלו יש עשרות אם לא מאות אלפים. לא חלקתי על כך שזה יהיה טוב מאד להעביר את כל הקישורים הללו לשימוש ב"קישור כללי", אבל עדיין לא הבנתי למה הוספת פרמטר "אתר" תהפוך זאת ליותר אפשרי מאשר בלי הפרמטר. אנא אל תבין אותי שלא כהלכה - לא אמרתי שהפרמטר לא נחוץ, אלא ש"חובת ההוכחה" היא על מי שמציע להוסיף פרמטר, ועד כה, לדעתי, החובה הזו לא מולאה. על הדרך, אם כבר מדברים על כך, כדאי לדון בתבנית הזו באופן יותר כללי - אולי יש פרמטרים יותר חשובים מ"אתר" (או חשובים כמוהו), ואולי יש פרמטרים מיותרים. כרגע התבנית הזו נמצאת בשימוש 1014 פעמים במרחב הערכים - בוויקיפדיה בעברית זה מספר מכובד, ונהוג שכשמדובר בתבנית שנמצאת בשימוש כה נרחב, עושים שינויים בזהירות ובשום שכל. בברכה - קיפודנחש 22:55, 26 בפברואר 2015 (IST)
ניתן לעשות שימוש ב{{קישור כללי}}, אך זה יפגע באחידות: כל תבנית קישור חיצוני אחרת מוצגת בצורה "..., באתר X, ...", וכאשר משתמשים בתבנית זו המידע הזה לא קיים. דוגמאות לקישורים המשתמשים בתבנית והוספת הפרמטר יכולה לתרום להם ניתן למצוא בערכים יוסף טרומפלדור, לוי אשכול, רובוטיקה, האקר, אררט ועוד. השימוש בפרמטר יאפשר לקורא לדעת בדיוק ובצורה נוחה לאן הלחיצה על הקישור תביא אותו, בדיוק כמו בכל תבנית ספציפית. המידע הזה רלוונטי. האם יש להלביש קישורים "עירומים" בתבנית, או לפחות להפוך את זה לסטנדרט? אני חושב שכן, אבל זה דיון למזנון.
אני מבקש לא לפתוח כאן את הנושא רחב היריעה של כלל הפרמטרים בתבנית. הבקשה כאן היא ספציפית. אם אתה מעוניין לדון בכלל הפרמטרים, פתח בבקשה פסקה חדשה. תודה, דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 00:56, 27 בפברואר 2015 (IST)
שכחתי להוסיף - הפרמטר שאני מציע לא יהיה במעמד "דרוש", כך שלא ייפגעו כל אותם 1014 ערכים המקושרים לתבנית. דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 00:59, 27 בפברואר 2015 (IST)
בתבניות "קישורים חיצוניים" קיימות, שם המקור מופיע כאשר יש ערך מתאים בוויקיפדיה. ב"קישור כללי" זה בדרך כלל לא המצב. הבה נהיה ספציפיים: הבאת את יוסף טרומפלדור כדוגמה. מופיעה שם התבנית באופן כזה: ' {{קישור כללי|הכותב=קובי דנה|כותרת=יוסף טרומפלדור: עיונים במכתביו - בארץ ישראל נהיה בבית|כתובת=http://www.e-mago.co.il/magazine-571.htm|תאריך=2013|מידע נוסף=מגזין אימגו}}, הותוצאה היא
האם תוכל להדגים כאן איך ייראה הקישור (כלומר התוצאה) אחרי הוספת פרמטר "אתר"? במילים אחרות, מה יהיה ערך הפרמטר במקרה הזה, ואיך תיראה התוצאה שהתבנית תפרוס? עם דוגמה כזו, אפשר לשאול את החברים אם לדעתם זה אכן שיפור, ואז להוסיף את הפרמטר לתבנית עם הנחיות מתאימות למילויו. קיפודנחש 19:08, 2 במרץ 2015 (IST)
יפה. דוגמה מעולה ללמה צריך את הפרמטר: להימנע מהשימוש העוקף הזה בפרמטר "מידע נוסף". "מידע נוסף" נועד לתת מידע תוכני ולא מידע טכני - ראה בערך לוי אשכול:
{{קישור כללי|כותרת=מעשה מרכבה – "מועדון הארבע"'|כתובת=http://www.archives.gov.il/NR/exeres/4A4BE480-071A-4F69-ACAA-237232EE6B8E,frameless.htm?NRMODE=Published|תאריך=7 בפברואר 2013|מידע נוסף=תעודות לפעילות של אשכול בניסיון לפתור את המשבר בהקמת הקואליציה בשנת 1961}}.
אז נכון שהשימוש העקיף נותן תוצאה זהה, אבל למה ללכת עקום? באותה מידה, תיאורטית, אפשר לדחוף את שם האתר גם בפרמטר תאריך... לעומת זאת, לפי הצעתי, הקישור בערך לוי אשכול יהפוך ל-
{{קישור כללי|כותרת=מעשה מרכבה – "מועדון הארבע"'|כתובת=http://www.archives.gov.il/NR/exeres/4A4BE480-071A-4F69-ACAA-237232EE6B8E,frameless.htm?NRMODE=Published|תאריך=7 בפברואר 2013|מידע נוסף=תעודות לפעילות של אשכול בניסיון לפתור את המשבר בהקמת הקואליציה בשנת 1961|אתר=ארכיון המדינה}}.
פשוט, הגיוני, קל וברור. דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 04:01, 3 במרץ 2015 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

עבר כבר שבוע, ללא תגובה. האם הצורך בפרמטר הובהר? אם כן, מי יכול להוסיף אותו? מתייג את קרלוס, כפי שהציע גארפילד (בשיחת תבנית:קישור כללי). תודה רבה, דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 00:52, 10 במרץ 2015 (IST)

היה מתנגד אחד מתוך אחד שהשתתף בדיון. אי אפשר לאשר את זה ככה. שכנע את משתמש:קיפודנחש. בורה בורה - שיחה 01:23, 10 במרץ 2015 (IST)
היי בורה בורה, רק רציתי לציין שגם גארפילד תמך. דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 02:13, 10 במרץ 2015 (IST)
קראתי שוב את הדיון ואני לא רואה עוד שם. בורה בורה - שיחה 02:40, 10 במרץ 2015 (IST)
הדיון החל בשיחת התבנית והועבר לכאן בעצתו של משתמש:קיפודנחש. דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 02:49, 10 במרץ 2015 (IST)
בדוגמה שהבאת לא הראית איך יראה הקישור עם הפרמטר, כך שהדוגמה כלל לא תומכת בהצעה. הראית איך ייראה קוד המקור עם הפרמטר, שזה לא ממש מעניין (במילים אחרות, לא ענית לשאלתי למעלה "האם תוכל להדגים כאן איך ייראה הקישור (כלומר התוצאה) אחרי הוספת פרמטר "אתר"?). לגבי "רק מתנגד אחד": אולי תופתע לשמוע, אבל לא התנגדתי. אכן שיחזרתי את עריכתך המקורית, משום שלא נהוג לערוך תבניות כאלו בלי התייעצות, אבל בסך הכל ביקשתי שתנמק למה הפרמטר הזה טוב, ועד עכשיו לא עשית זאת.
שים גם לב שהתבנית הזו נתמכת על ידי "אשף תבניות הקישורים" (אשף הקישורים מסרגל הכלים): כל פעם שמשנים את הפרמטרים של התבנית, צריך לעדכן את האשף. זה דורש ניסוח הסבר לעורכים מה אמור להיות תוכן הפרמטר (שאלה שעדיין לא הבנתי את התשובה עליה), ותקשורת מינימלית עם מי שמתחזקת את האשף (לגמרי במקרה, מדובר בי). בברכה - קיפודנחש 03:07, 10 במרץ 2015 (IST)
רק כמה הערות קטנות: לא ערכתי את התבנית כלל - פניתי קודם כל להתייעצות בדף השיחה. לכן, כמובן, לא שיחזרת אותי. לא אמרתי שאתה מתנגד, בורה בורה אמר. אני לא מבין בדיוק את העניין של "אשף תבניות הקישורים" ולכן ביקשתי עזרה ממשתמשים אחרים. לגבי שאר העניינים:
 • לגבי עניין הדוגמה - לא הבנתי אותך נכון, חשבתי שאתה מתכוון שאדגים לך באמצעות קוד מקור (כלומר, תוצאה בעיני העורך). כך הייתי רוצה שהתוצאה (לעיני המשתמש) תהיה, בהתבסס על הדוגמה שהבאתי מקודם:
ארנון למפרום, מעשה מרכבה – "מועדון הארבע"', תעודות לפעילות של אשכול בניסיון לפתור את המשבר בהקמת הקואליציה בשנת 1961, ארכיון המדינה, ‏7 בפברואר 2013
 • הסבר לעורכים מה אמור להיות תוכן הפרמטר - האתר אליו הקישור מוביל. למשל: ארכיון המדינה, מגזין אימגו, הניו יורק טיימס וכולי. מקווה שעכשיו מובן.
 • נימוקים להוספת הפרמטר שהבאתי לאורך הדיון:
 1. מידע חיוני למשתמש שמעוניין לדעת לאיזה אתר הלחיצה על הקישור תוביל אותו, בצורה נוחה.
 2. אחידות בויקיפדיה - בדומה לתבניות ספציפיות (לאתרים מסויימים, למשל תבנית ynet) שהן בעלות מטרה דומה - קישורים חיצוניים - ובהן קיים המידע על האתר ממנו נלקחה הכתבה.
 3. שימוש בפרמטר זה הוא הגיוני יותר ממציאת פתרונות עקיפים לבעייה, למשל על ידי הכנסת המידע על "לאן הלחיצה על הקישור תוביל" לפרמטרים אחרים - "עמודים" או "מידע נוסף", שאמורים לתת מידע אחר ולא את האתר אליו נגיע.
מקווה שכעת העניינים הובהרו. אם יש שאלות נוספות או משהו לא ברור אשמח לענות. יישר כוח על תחזוק האשף! כל הכבוד! דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 03:48, 10 במרץ 2015 (IST)
- סוף העברה

שלום קיפודנחש, אשמח להתייחסותך - האם הבקשה הובהרה או שעדיין לא? אם לא, אשמח לענות על מה שעוד לא ברור. תודה, דיידרים - שיחהפרוייקט טיילור סוויפט • 22:21, 15 במרץ 2015 (IST)

הופעתו בסרגל הכלים[עריכת קוד מקור]

משום מה הקישור לא מופיע בסרגל הכלים של דף שיחה אלא רק של דף רגיל. האם זה בכוונה? ציון הלוישיחה • י"א בסיוון ה'תשע"ה 11:20, 29 במאי 2015 (IDT)

פרמטרים לא בשימוש ותאימות בשמות[עריכת קוד מקור]

הוספתי לתבנית מיפוי ל-citoid ונתקלתי במהלך ההוספה במספר בעיות בתבנית:

 • פרמטרים שמופיעים בתיעוד אך לא מופיעים בפלט התבנית:
  • תאריך וידוא - ייתכן שאנחנו לא רוצים להציג את זה לקוראים ואז זה בסדר. אבל למה לא להציג בעצם?
  • doi - כנראה נשכח. האם צריך להיות בסוף או לפני מידע נוסף?
 • תאימות לתבניות ציטוט אחרות {{צ-ספר}} ו{{צ-מאמר}} משתמשות בשמות שונים במקצת לפרמטרים ובפרט
  • כתובת/קישור
  • עמודים/עמ

ערן - שיחה 11:37, 15 באוגוסט 2015 (IDT)

איך מכחילים קישור לקובץ?[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

אנא עיזרו לי בבקשה בערך אברהם נגוסה בהערות 7,8,9 איך מכחילים אותם? תודה ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 21:03, 9 במאי 2018 (IDT)

ראה איך תיקנתי. דוד שי - שיחה 21:09, 9 במאי 2018 (IDT)
תודה רבה אם אני מבין נכון הייתי צריך להוסיף "http://" ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 22:48, 9 במאי 2018 (IDT)
נכון. דוד שי - שיחה 23:11, 9 במאי 2018 (IDT)
כל הכבוד! שעלית על זה ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 23:17, 9 במאי 2018 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 20:36, 15 במאי 2018 (IDT)
הערה קטנה לחברים, ובפרט לחבר מש:דוד שי: כשמוסיפים קישור חיצוני, רצוי לבדוק אם הקישור תומך בפרוטוקול מאובטח (כלומר https:// במקום http:// ), כמו הקישורים בדוגמה המקושרת, ואם כן, יש להעדיף אותו. קיפודנחש 21:49, 15 במאי 2018 (IDT)