עונת 2011/2012 בליגה האירופית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הליגה האירופית 2011/2012
New Uefa europa league logo.png
מארחת ארנה נציונאלה, בוקרשט, רומניה (משחק הגמר)
תאריך התחלה 30 ביוני 2011
תאריך סיום 9 במאי 2012
מספר משתתפות 48
(מתוך 161 משתתפות שנרשמו)
הזוכה ספרדספרד אתלטיקו מדריד
מספר משחקים 205
מספר שערים 585 (2.85 בממוצע למשחק)
מלך השערים קולומביהקולומביה רדאמל פלקאו (12 שערים)

עונת 2011/2012 בליגה האירופית הייתה העונה ה-41 בה מתקיים טורניר הכדורגל האירופאי השני בחשיבותו של אופ"א, והעונה השלישית שהתקיימה במתכונת הנוכחית.

גמר הליגה האירופית 2012 התקיים ב-9 במאי 2012 בארנה נציונאלה בבוקרשט, רומניה[1]. במשחק גברה אתלטיקו מדריד הספרדית על בת ארצה, אתלטיק בילבאו, בתוצאה 0–3, וזכתה בתואר בפעם השנייה בתולדותיה[2].

האלופה המכהנת, פורטו, הודחה כבר בשלב הנוקאאוט הראשון על ידי מנצ'סטר סיטי.

בעונה זו, כחלק מהליך הניסוי שהחל בעונה החולפת של הליגה האירופית, נוספו שני שופטי קו השער בכל אחד ממשחקי המפעל החל משלב הבתים.

ארבע קבוצות ישראליות לקחו חלק בטורניר, מתוכן שלוש קבוצות העפילו לשלב הבתים והודחו בסיומו:

  • בני יהודה תל אביב הצטרפה בסיבוב המוקדמות השני והודחה בסיבוב המוקדמות השלישי.
  • מכבי תל אביב הצטרפה בסיבוב המוקדמות השני, צלחה שלושה סיבובי מוקדמות והעפילה לשלב הבתים.
  • הפועל תל אביב הצטרפה בסיבוב המוקדמות השלישי, צלחה שני סיבובי מוקדמות והעפילה לשלב הבתים.
  • מכבי חיפה הצטרפה ישירות לשלב הבתים לאחר הדחתה בשלב הפלייאוף של מוקדמות ליגת האלופות.

לוח זמנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל ההגרלות התקיימו במשרדי אופ"א בניון, שווייץ, למעט אם נאמר אחרת

שלב סיבוב תאריך הגרלה מחזור ראשון מחזור שני
מוקדמות שלב המוקדמות הראשון 20 ביוני 2011 30 ביוני 2011 7 ביולי 2011
שלב המוקדמות השני 14 ביולי 2011 21 ביולי 2011
שלב המוקדמות השלישי 15 ביולי 2011 28 ביולי 2011 4 באוגוסט 2011
פלייאוף פלייאוף 5 באוגוסט 2011 18 באוגוסט 2011 25 באוגוסט 2011
שלב הבתים מחזור 1 26 באוגוסט 2011
(מונקו)
15 בספטמבר 2011
מחזור 2 29 בספטמבר 2011
מחזור 3 20 באוקטובר 2011
מחזור 4 3 בנובמבר 2011
מחזור 5 30 בנובמבר - 1 בדצמבר 2011
מחזור 6 14 בדצמבר - 15 בדצמבר 2011
שלב הנוקאוט סיבוב ראשון 16 בדצמבר 2011 16 בפברואר 2012 23 בפברואר 2012
שמינית הגמר 8 במרץ 2012 15 במרץ 2012
רבע הגמר 16 במרץ 2012 29 במרץ 2012 5 באפריל 2012
חצי הגמר 19 באפריל 2012 26 באפריל 2012
הגמר 9 במאי 2012, ארנה נציונאלה, בוקרשט

שלב המוקדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלב המוקדמות הראשון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההגרלה נערכה ב-20 ביוני 2011. הסיבוב הראשון נערך ב-30 ביוני, והסיבוב השני נערך ב-7 ביולי 2011.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
איי פארואיי פארו IF פוגלאפיורור 2 - 8[3] איסלנדאיסלנד קיי. אר. רייקיאוויק 1 - 3 1 - 5
לטביהלטביה דאוגבה דאוגבפילס 1 - 7 נורווגיהנורווגיה טרומסה 0 - 5 1 - 2
שוודיהשוודיה אלפסבורג 5 - 1 לוקסמבורגלוקסמבורג פולה אש 4 - 0 1 - 1
ויילסויילס דה ניו סיינטס 2 - 1 צפון אירלנדצפון אירלנד קליפטונוויל 1 - 1 1 - 0
פינלנדפינלנד הונקה 2 - 0 אסטוניהאסטוניה נומה קאליו 0 - 0 2 - 0
אנגליהאנגליה פולהאם 3 - 0 איי פארואיי פארו NSI רונוויק 3 - 0 0 - 0
איסלנדאיסלנד איי. בי. וי. 1 - 2 אירלנדאירלנד סנט פטריק אתלטיק 1 - 0 0 - 2
לוקסמבורגלוקסמבורג קאריינג 97 2 - 6[3] שוודיהשוודיה האקן 1 - 1 1 - 5
נורווגיהנורווגיה אולסון 6 - 1 ויילסויילס ניית' 4 - 1 2 - 0
מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית רנובה ג'פששטה 3 - 3 (2 - 3) (פ) צפון אירלנדצפון אירלנד גלנטורן 2 - 1 1 - 2‏ה
סלובניהסלובניה קופר 2 - 3 קזחסטןקזחסטן שחטאר קאראגנדי 1 - 1 1 - 2
ליטאליטא באנגה גרגז'דאי 0 - 7 אזרבייג'ןאזרבייג'ן קרבאך 0 - 4 0 - 3
אנדורהאנדורה UE סנטה קולומה 0 - 5[3] הונגריההונגריה פקשי 0 - 1 0 - 4
אסטוניהאסטוניה נרבה טרנס 1 - 7[3] מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית רבוטניצ'קי 1 - 4 0 - 3
סרביהסרביה ראד בלגרד 9 - 1 סן מרינוסן מרינו טרה פנה 6 - 0 3 - 1
מונטנגרומונטנגרו בודוצ'נוסט פודגוריצה 3 - 4 אלבניהאלבניה פלמורטרי ולורה 1 - 3 2 - 1
הונגריההונגריה פרנצווארוש 5 - 0[3] ארמניהארמניה יוליסס ירוואן 3 - 0 2 - 0
פוליןפולין יגלוניה ביאליסטוק 1 - 2 קזחסטןקזחסטן אירטיש פבלודר 1 - 0 0 - 2
אזרבייג'ןאזרבייג'ן אזאל באקו 2 - 3[3] בלארוסבלארוס מינסק 1 - 1 1 - 2
גאורגיהגאורגיה דינמו טביליסי 5 - 1 מולדובהמולדובה מילסאמי אורחיי 2 - 0 3 - 1
קרואטיהקרואטיה ואראז'דין 6 - 1 אנדורהאנדורה לוסיטנוס 5 - 1 1 - 0
ארמניהארמניה בננטס ירוואן 1 - 2 גאורגיהגאורגיה אולימפי רוסתווי 0 - 1 1 - 1
מלטהמלטה בירקירקארה 1 - 2 אלבניהאלבניה וולאזניה שקודרה 0 - 1 1 - 1
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה שירוקי ברייג 0 - 3 סלובניהסלובניה אולימפיה ליובליאנה 0 - 0 0 - 3
סלובקיהסלובקיה ספרטק טרנבה 4 - 2 מונטנגרומונטנגרו זטה 3 - 0 1 - 2
הערות[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • מודגש =ניצח

שלב המוקדמות השני[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסיבוב הראשון נערך ב-14 ביולי, והסיבוב השני נערך ב-21 ביולי 2011.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
גאורגיהגאורגיה אולימפי רוסתווי 3 - 1 קזחסטןקזחסטן אירטיש פבלודר 1 - 1 2 - 0
ליטאליטא סודובה מריאמפולה 1 - 4 שוודיהשוודיה אלפסבורג 1 - 1 0 - 3
מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית מטאלורג סקופיה 2 - 3 בולגריהבולגריה לוקומוטיב סופיה 0 - 0 2 - 3
אנדורהאנדורה סנטה ג'וליה 0 - 4 ישראלישראל בני יהודה תל אביב 0 - 2 0 - 2
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה ז'לייזניצ'אר סרייבו 1 - 0 מולדובהמולדובה שריף טירספול 1 - 0 0 - 0
פינלנדפינלנד קופס 1 - 2 רומניהרומניה גז מתאן מדיאש 1 - 0 0 - 2
בלארוסבלארוס מינסק 2 - 5 ליטאליטא גזיאנטפספור 1 - 1 1 - 4
מולדובהמולדובה איסקרה-סטאל ריבניצה 2 - 4 קרואטיהקרואטיה ואראז'דין 1 - 1 1 - 3
ליטאליטא טאוראס טאורגה 2 - 5 הולנדהולנד דן האג 2 - 3 0 - 2
צפון אירלנדצפון אירלנד גלנטורן 0 - 5 אוקראינהאוקראינה וורסקלה פולטבה 0 - 2 0 - 3
סן מרינוסן מרינו יובנס 0 - 4 מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית רבוטניצ'קי 0 - 1 0 - 3
שוודיהשוודיה ארברו 0 - 2 בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה סרייבו 0 - 0 0 - 2
צפון אירלנדצפון אירלנד קרוסיידרס 1 - 7 אנגליהאנגליה פולהאם 1 - 3 0 - 4
ויילסויילס לנלי 2 - 6 גאורגיהגאורגיה דינמו טביליסי 2 - 1 0 - 5
מלטהמלטה פלוריאנה 0 - 9 קפריסיןקפריסין א.א.ק. לרנקה 0 - 8 0 - 1
בלארוסבלארוס שחטיור סליהורסק 2 - 4 לטביהלטביה ונטספילס 0 - 1 2 - 3
אלבניהאלבניה פלמורטרי ולורה 1 - 7 צ'כיהצ'כיה פ.ק. יבלונץ 0 - 2 1 - 5
איסלנדאיסלנד קיי. אר. רייקיאוויק 3 - 2 סלובקיהסלובקיה מ.ש.ק. ז'ילינה 3 - 0 0 - 2
נורווגיהנורווגיה ואלרנגה 2 - 0[3] ארמניהארמניה מיקה 1 - 0 1 - 0
סלובניהסלובניה אולימפיה ליובליאנה 3 - 1 אירלנדאירלנד בוהמיאנס 2 - 0 1 - 1
סלובניהסלובניה דומז'אלה 2 - 5 קרואטיהקרואטיה RNK ספליט 1 - 2 1 - 3
לוקסמבורגלוקסמבורג דיפרדנג' 03 1 - 0 אסטוניהאסטוניה לבדיה טאלין 0 - 0 1 - 0
אלבניהאלבניה קיי אף טירנה 1 - 3 סלובקיהסלובקיה ספרטק טרנבה 0 - 0 1 - 3
הונגריההונגריה פרנצווארוש 3 - 4 נורווגיהנורווגיה אולסון 2 - 1 1 - 3‏ה
לטביהלטביה ליאפייס מטאלורגס 1 - 4 אוסטריהאוסטריה רד בול זלצבורג 1 - 4 0 - 0
סרביהסרביה ראד בלגרד 1 - 2 יווןיוון אולימפיאקוס וולו 0 - 1 1 - 1
ויילסויילס דה ניו סיינטס 3 - 8 דנמרקדנמרק מיטיולן 1 - 3 2 - 5
הונגריההונגריה קצ'קמטי 1 - 1 (ש) קזחסטןקזחסטן אקטובה 1 - 1 0 - 0
שוודיהשוודיה האקן 3 - 0 פינלנדפינלנד הונקה 1 - 0 2 - 0
קפריסיןקפריסין אנורתוסיס פמגוסטה 3 - 2[3] גאורגיהגאורגיה גגרה טביליסי 3 - 0 0 - 2
ליכטנשטייןליכטנשטיין ואדוץ 3 - 3 (ש) סרביהסרביה וויבודינה נובי סאד 0 - 2 3 - 1
מונטנגרומונטנגרו רודאר פלייבליה 0 - 5 אוסטריהאוסטריה אוסטריה וינה 0 - 3 0 - 2
פוליןפולין שלוסק ורוצלב 3 - 3 (ש) סקוטלנדסקוטלנד דנדי יונייטד 1 - 0 2 - 3
קזחסטןקזחסטן שחטאר קאראגנדי 2 - 3 אירלנדאירלנד סנט פטריק אתלטיק 2 - 1 0 - 2
איי פארואיי פארו סטריימור 1 - 1 (ש) אזרבייג'ןאזרבייג'ן קרבאך 1 - 1 0 - 0
איסלנדאיסלנד הפנרפיירדיר 1 - 3 פורטוגלפורטוגל נסיונל מדיירה 1 - 1 0 - 2
הונגריההונגריה פקשי 4 - 1 נורווגיהנורווגיה טרומסה 1 - 1 3 - 0
פינלנדפינלנד טורון פאלוסאורה 0 - 1 בלגיהבלגיה וסטרלו 0 - 1 0 - 0
ישראלישראל מכבי תל אביב 3 - 1[3] אזרבייג'ןאזרבייג'ן חזר לנקראן 3 - 1 0 - 0
אלבניהאלבניה וולאזניה שקודרה 1 - 2 שווייץשווייץ תון 0 - 0 1 - 2
הערות[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • מודגש =ניצח

שלב המוקדמות השלישי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההגרלה נערכה ב-15 ביולי 2011. הסיבוב הראשון נערך ב-26 וב-28 ביולי, והסיבוב השני נערך ב-4 באוגוסט 2011.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
ספרדספרד אתלטיקו מדריד 4 - 1 נורווגיהנורווגיה סטרומסגודסט 2 - 1 2 - 0
שווייץשווייץ יאנג בויז ברן 5 - 1 בלגיהבלגיה וסטרלו 3 - 1 2 - 0
לטביהלטביה ונטספילס 1 - 9 סרביהסרביה הכוכב האדום בלגרד 1 - 2 0 - 7
רוסיהרוסיה אלניה ולדיקווקז 2 - 2 (4 - 2) (פ) קזחסטןקזחסטן אקטובה 1 - 1 1 - 1‏ה
קפריסיןקפריסין א.א.ק. לרנקה 5 - 2 צ'כיהצ'כיה מלאדה בולסלאב 3 - 0 2 - 2
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה ז'לייזניצ'אר סרייבו 0 - 8 ישראלישראל מכבי תל אביב 0 - 2 0 - 6
הולנדהולנד א.ז. אלקמאר 3 - 1 צ'כיהצ'כיה פ.ק. יבלונץ 2 - 0 1 - 1
סלובניהסלובניה אולימפיה ליובליאנה 3 - 4 אוסטריהאוסטריה אוסטריה וינה 1 - 1 2 - 3
טורקיהטורקיה בורסאספור 5 - 2 בלארוסבלארוס הומל 2 - 1 3 - 1
נורווגיהנורווגיה אולסון 5 - 1 שוודיהשוודיה אלפסבורג 4 - 0 1 - 1
טורקיהטורקיה גזיאנטפספור 0 - 1 פוליןפולין לגיה ורשה 0 - 1 0 - 0
ישראלישראל הפועל תל אביב 5 - 2 ליכטנשטייןליכטנשטיין ואדוץ 4 - 0 1 - 2
גאורגיהגאורגיה אולימפי רוסתווי 2 - 7 צרפתצרפת סטאד רן 2 - 5 0 - 2
בולגריהבולגריה לבסקי סופיה 3 - 3 (4 - 5) (פ) סלובקיהסלובקיה ספרטק טרנבה 2 - 1 1 - 2‏ה
דנמרקדנמרק מיטיולן 1 - 2 פורטוגלפורטוגל ויטוריה דה גימארייש 0 - 0 1 - 2
רומניהרומניה דינמו בוקרשט 4 - 3 קרואטיהקרואטיה ואראז'דין 2 - 2 2 - 1
אוקראינהאוקראינה קרפטי לבוב 5 - 1 אירלנדאירלנד סנט פטריק אתלטיק 2 - 0 3 - 1
איטליהאיטליה פלרמו 3 - 3 (ש)[3] שווייץשווייץ תון 2 - 2 1 - 1
איסלנדאיסלנד קיי. אר. רייקיאוויק 1 - 6 גאורגיהגאורגיה דינמו טביליסי 1 - 4 0 - 2
קפריסיןקפריסין אומוניה ניקוסיה 3 - 1 הולנדהולנד דן האג 3 - 0 0 - 1
אוסטריהאוסטריה רד בול זלצבורג 4 - 0 סלובקיהסלובקיה סניצה 1 - 0 3 - 0
בלגיהבלגיה קלאב ברוז' 4 - 2 אזרבייג'ןאזרבייג'ן קרבאך 4 - 1 0 - 1
לוקסמבורגלוקסמבורג דיפרדנג' 03 0 - 6 יווןיוון אולימפיאקוס וולו 0 - 3 0 - 3
גרמניהגרמניה מיינץ 05 2 - 2 (3 - 4) (פ) רומניהרומניה גז מתאן מדיאש 1 - 1 1 - 1‏ה
ישראלישראל בני יהודה תל אביב 1 - 3 שוודיהשוודיה הלסינגבורג 1 - 0 0 - 3
אנגליהאנגליה סטוק סיטי 2 - 0 קרואטיהקרואטיה היידוק ספליט 1 - 0 1 - 0
קפריסיןקפריסין אנורתוסיס פמגוסטה 2 - 3 מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית רבוטניצ'קי 0 - 2 2 - 1
צ'כיהצ'כיה ספרטה פראג 7 - 0[3] בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה סרייבו 5 - 0 2 - 0
אוקראינהאוקראינה וורסקלה פולטבה 2 - 0 אירלנדאירלנד סלייגו רוברס 0 - 0 2 - 0
הונגריההונגריה פקשי 2 - 5 סקוטלנדסקוטלנד הארט אוף מידלות'יאן 1 - 1 1 - 4
פוליןפולין שלוסק ורוצלב 0 - 0 (4 - 3) (פ)[3] בולגריהבולגריה לוקומוטיב סופיה 0 - 0 0 - 0‏ה
פורטוגלפורטוגל נסיונל מדיירה 4 - 2 שוודיהשוודיה האקן 3 - 0 1 - 2
אוסטריהאוסטריה ריד 4 - 4 (ש) דנמרקדנמרק ברונדבי 2 - 0 2 - 4
נורווגיהנורווגיה ואלרנגה 0 - 5[3] יווןיוון פאוק סלוניקי 0 - 2 0 - 3
קרואטיהקרואטיה RNK ספליט 0 - 2 אנגליהאנגליה פולהאם 0 - 0 0 - 2
הערות[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • מודגש =ניצח

שלב הפלייאוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההגרלה נערכה ב-5 באוגוסט 2011. הסיבוב הראשון נערך ב-18 באוגוסט והסיבוב השני נערך ב-25 באוגוסט 2011.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
ישראלישראל מכבי תל אביב 4 - 2 יווןיוון פנאתינאיקוס 3 - 0 1 - 2
ספרדספרד אתלטיקו מדריד 6 - 0 פורטוגלפורטוגל ויטוריה דה גימארייש 2 - 0 4 - 0
אירלנדאירלנד שמרוק רוברס 3 - 2 סרביהסרביה פרטיזן בלגרד 1 - 1 2 - 1‏ה
אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 4 - 0 צרפתצרפת סושו 0 - 0 4 - 0
טורקיהטורקיה בשיקטש 3 - 2 רוסיהרוסיה אלניה ולדיקווקז 3 - 0 0 - 2
נורווגיהנורווגיה רוזנבורג 1 - 2 קפריסיןקפריסין א.א.ק. לרנקה 0 - 0 1 - 2
אוקראינהאוקראינה וורסקלה פולטבה 5 - 3 רומניהרומניה דינמו בוקרשט 2 - 1 3 - 2
טורקיהטורקיה בורסאספור 3 - 4 בלגיהבלגיה אנדרלכט 1 - 2 2 - 2
סלובקיהסלובקיה סלובן ברטיסלאבה 2 - 1[3] איטליהאיטליה רומא 1 - 0 1 - 1
לוקסמבורגלוקסמבורג דיפרדנג' 03[4] 0 - 6 צרפתצרפת פריז סן-ז'רמן 0 - 4 0 - 2
פוליןפולין לגיה ורשה 5 - 4 רוסיהרוסיה ספרטק מוסקבה 2 - 2 3 - 2
ליטאליטא אקרנאס 1 - 4 ישראלישראל הפועל תל אביב 1 - 0 0 - 4
יווןיוון פאוק סלוניקי 3 - 1 אוקראינהאוקראינה קרפטי לבוב 2 - 0 1 - 1
ספרדספרד אתלטיק בילבאו טכני[3][5] טורקיהטורקיה טרבזונספור 0 - 0 בוטל
סקוטלנדסקוטלנד הארט אוף מידלות'יאן 0 - 5 אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 0 - 5 0 - 0
סלובניהסלובניה מריבור 3 - 2 סקוטלנדסקוטלנד גלאזגו ריינג'רס 2 - 1 1 - 1
רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 3 - 1 בולגריהבולגריה צסק"א סופיה 2 - 0 1 - 1
דנמרקדנמרק נורשלן 1 - 2 פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 0 - 0 1 - 2
אנגליהאנגליה פולהאם 3 - 1[3] אוקראינהאוקראינה דניפרו 3 - 0 0 - 1
רוסיהרוסיה לוקומוטיב מוסקבה 3 - 1 סלובקיהסלובקיה ספרטק טרנבה 2 - 0 1 - 1
סקוטלנדסקוטלנד סלטיק 6 - 0[3][6] שווייץשווייץ פ.צ. סיון 3 - 0 (טכני) 3 - 0 (טכני)
פוליןפולין שלוסק ורוצלב 2 - 4 רומניהרומניה ראפיד בוקרשט 1 - 3 1 - 1
בולגריהבולגריה ליטקס לובץ' 1 - 3 אוקראינהאוקראינה דינמו קייב 1 - 2 0 - 1
איטליהאיטליה לאציו 9 - 1 מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית רבוטניצ'קי 6 - 0 3 - 1
פורטוגלפורטוגל נסיונל מדיירה 0 - 3 אנגליהאנגליה ברמינגהאם סיטי 0 - 0 0 - 3
אוסטריהאוסטריה ריד 0 - 5 הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 0 - 0 0 - 5
שווייץשווייץ תון 1 - 5 אנגליהאנגליה סטוק סיטי 0 - 1 1 - 4
נורווגיהנורווגיה אולסון 2 - 7 הולנדהולנד א.ז. אלקמאר 2 - 1 0 - 6
רומניהרומניה וסלוי 2 - 1 צ'כיהצ'כיה ספרטה פראג 2 - 0 0 - 1
קפריסיןקפריסין אומוניה ניקוסיה 2 - 2 (ש) אוסטריהאוסטריה רד בול זלצבורג 2 - 1 0 - 1
גאורגיהגאורגיה זסטפוני 3 - 5 בלגיהבלגיה קלאב ברוז' 3 - 3 0 - 2
גרמניהגרמניה הנובר 96 3 - 2 ספרדספרד סביליה 2 - 1 1 - 1
פינלנדפינלנד ה.י.ק. הלסינקי 3 - 6 גרמניהגרמניה שאלקה 04 2 - 0 1 - 6
יווןיוון א.א.ק. אתונה 2 - 1[3] גאורגיהגאורגיה דינמו טביליסי 1 - 0 1 - 1‏ה
סרביהסרביה הכוכב האדום בלגרד 1 - 6 צרפתצרפת סטאד רן 1 - 2 0 - 4
אוסטריהאוסטריה אוסטריה וינה 3 - 2[3] רומניהרומניה גז מתאן מדיאש 3 - 1 0 - 1
פורטוגלפורטוגל ספורטינג בראגה 2 - 2 (ש) שווייץשווייץ יאנג בויז ברן 0 - 0 2 - 2
בלגיהבלגיה סטנדרד לייז' 4 - 1 שוודיהשוודיה הלסינגבורג 1 - 0 3 - 1
הערות[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • מודגש =ניצח

שלב הבתים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגרלת שלב הבתים נערכה במונקו ב-26 באוגוסט 2011. 48 קבוצות חולקו ל-4 דרגים, לפי מיקומם בדירוג אופ"א לקבוצות. הקבוצות הוגרלו ל-12 בתים כאשר בכל בית 4 קבוצות, אחת מכל דרג, כאשר שתי קבוצות מאותה מדינה לא יכולות לשחק באותו בית. בכל בית נפגשו הקבוצות פעמיים (בית וחוץ).

24 מדינות זכו לייצוג בשלב הבתים של המפעל, כאשר אנגליה שלחה את מספר הנציגות הגבוה ביותר, ארבע בסך הכול.

הבתים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית א'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
יווןיוון פאוק סלוניקי 6 3 3 0 10 6 4+ 12
רוסיהרוסיה רובין קאזאן 6 3 2 1 11 5 6+ 11
אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 6 3 1 2 9 4 5+ 10
אירלנדאירלנד שמרוק רוברס 6 0 0 6 4 19 15- 0
בית ב'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
בלגיהבלגיה סטנדרד לייז' 6 4 2 0 9 1 8+ 14
גרמניהגרמניה הנובר 96 6 3 2 1 9 7 2+ 11
דנמרקדנמרק פ.צ. קופנהגן 6 1 2 3 5 9 4- 5
אוקראינהאוקראינה וורסקלה פולטבה 6 0 2 4 4 10 6- 2
בית ג'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 6 5 1 0 13 5 8+ 16
פוליןפולין לגיה ורשה 6 3 0 3 7 9 2- 9
ישראלישראל הפועל תל אביב 6 2 1 3 10 9 1+ 7
רומניהרומניה ראפיד בוקרשט 6 1 0 5 5 12 7- 3
בית ד'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 6 4 0 2 8 4 4+ 12
איטליהאיטליה לאציו 6 2 3 1 7 5 2+ 9
רומניהרומניה וסלוי 6 1 3 2 5 8 3- 6
שווייץשווייץ פ.צ. ציריך 6 1 2 3 5 8 3- 5
בית ה'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
טורקיהטורקיה בשיקטש 6 4 0 2 13 7 6+ 12
אנגליהאנגליה סטוק סיטי 6 3 2 1 10 7 3+ 11
אוקראינהאוקראינה דינמו קייב 6 1 4 1 7 7 0 7
ישראלישראל מכבי תל אביב 6 0 2 4 8 17 9- 2
בית ו'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
ספרדספרד אתלטיק בילבאו 6 4 1 1 11 8 3+ 13
אוסטריהאוסטריה רד בול זלצבורג 6 3 1 2 11 8 3+ 10
צרפתצרפת פריז סן-ז'רמן 6 3 1 2 8 7 1+ 10
סלובקיהסלובקיה סלובן ברטיסלאבה 6 0 1 5 4 11 7- 1
בית ז'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 6 4 2 0 15 6 9+ 14
הולנדהולנד א.ז. אלקמאר 6 1 5 0 10 7 3+ 8
אוסטריהאוסטריה אוסטריה וינה 6 2 2 2 10 11 1- 8
שוודיהשוודיה מאלמה 6 0 1 5 4 15 11- 1
בית ח'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
בלגיהבלגיה קלאב ברוז' 6 3 2 1 12 9 3+ 11
פורטוגלפורטוגל ספורטינג בראגה 6 3 2 1 12 6 6+ 11
אנגליהאנגליה ברמינגהאם סיטי 6 3 1 2 8 8 0 10
סלובניהסלובניה מריבור 6 0 1 5 6 15 9- 1
בית ט'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
ספרדספרד אתלטיקו מדריד 6 4 1 1 11 4 7+ 13
איטליהאיטליה אודינזה 6 2 3 1 6 7 1- 9
סקוטלנדסקוטלנד סלטיק 6 1 3 2 6 7 1- 6
צרפתצרפת סטאד רן 6 0 3 3 5 10 5- 3
בית י'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
גרמניהגרמניה שאלקה 04 6 4 2 0 13 2 9+ 14
רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 6 2 2 2 9 11 2- 8
ישראלישראל מכבי חיפה 6 2 0 4 10 12 2- 6
קפריסיןקפריסין א.א.ק. לרנקה 6 1 2 3 4 11 7- 5
בית יא'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
הולנדהולנד טוונטה 6 4 1 1 14 7 7+ 13
פוליןפולין ויסלה קרקוב 6 3 0 3 8 13 5- 9
אנגליהאנגליה פולהאם 6 2 2 2 9 6 3+ 8
דנמרקדנמרק אודנסה בולדקלוב 6 1 1 4 9 14 5- 4
בית יב'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
בלגיהבלגיה אנדרלכט 6 6 0 0 18 5 13+ 18
רוסיהרוסיה לוקומוטיב מוסקבה 6 4 0 2 14 11 3+ 12
יווןיוון א.א.ק. אתונה 6 1 0 5 8 15 7- 3
אוסטריהאוסטריה שטורם גראץ 6 1 0 5 5 14 9- 3

שלב הנוק אאוט[עריכת קוד מקור | עריכה]

32 האחרונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לשלב 32 האחרונות מגיעות שתי הקבוצות הראשונות מכל בית (בסך הכול 24 קבוצות), אליהן מצטרפות שמונה הקבוצות שסיימו במקום השלישי בביתן בשלב הבתים של ליגת האלופות.

32 הקבוצות שהעפילו לשלב זה יחולקו לשני דרגים על פי ניקוד של קבוצות מדורגות (12 הקבוצות שסיימו במקום הראשון משלב הבתים וארבע הקבוצות הטובות מהמקום שלישי בליגת האלופות) ולא מדורגות (12 הקבוצות שסיימו במקום השני משלב הבתים וארבע הקבוצות הנוספות מהמקום השלישי בליגת האלופות). הקבוצות המדורגות בהגרלה אירחו את משחק הגומלין. קבוצות שנפגשו בשלב הבתים, או קבוצות מאותה המדינה, לא יכולות להיפגש ביניהן בשלב זה.

הגרלת הסיבוב נערכה ב-16 בדצמבר 2011. הסיבוב הראשון נערך ב-14 וב-16 בפברואר, והסיבוב השני ב-22 וב-23 בפברואר 2012.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
פורטוגלפורטוגל פורטו 1 - 6 אנגליהאנגליה מנצ'סטר סיטי 1 - 2 0 - 4
הולנדהולנד אייאקס 2 - 3 אנגליהאנגליה מנצ'סטר יונייטד 0 - 2 2 - 1
רוסיהרוסיה לוקומוטיב מוסקבה 2 - 2 (ש) ספרדספרד אתלטיק בילבאו 2 - 1 0 - 1
אוסטריהאוסטריה רד בול זלצבורג 1 - 8 אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 0 - 4 1 - 4
אנגליהאנגליה סטוק סיטי 0 - 2 ספרדספרד ולנסיה 0 - 1 0 - 1
רוסיהרוסיה רובין קאזאן 0 - 2 יווןיוון אולימפיאקוס 0 - 1 0 - 1
הולנדהולנד א.ז. אלקמאר 2 - 0 בלגיהבלגיה אנדרלכט 1 - 0 1 - 0
איטליהאיטליה לאציו 1 - 4 ספרדספרד אתלטיקו מדריד 1 - 3 0 - 1
רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 0 - 2 הולנדהולנד טוונטה 0 - 1 0 - 1
צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 2 - 4 גרמניהגרמניה שאלקה 04 1 - 1 1 - 3‏ה
פוליןפולין ויסלה קרקוב 1 - 1 (ש) בלגיהבלגיה סטנדרד לייז' 1 - 1 0 - 0
פורטוגלפורטוגל ספורטינג בראגה 1 - 2 טורקיהטורקיה בשיקטש 0 - 2 1 - 0
איטליהאיטליה אודינזה 3 - 0 יווןיוון פאוק סלוניקי 0 - 0 3 - 0
טורקיהטורקיה טרבזונספור 2 - 6 הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 1 - 2 1 - 4
גרמניהגרמניה הנובר 96 3 - 1 בלגיהבלגיה קלאב ברוז' 2 - 1 1 - 0
פוליןפולין לגיה ורשה 2 - 3 פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 2 - 2 0 - 1

שמינית הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסיבוב הראשון נערך ב-8 במרץ, והסיבוב השני ב-15 במרץ 2012.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 2 - 2 (ש) יווןיוון אולימפיאקוס 0 - 1 2 - 1
פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 3 - 3 (ש) אנגליהאנגליה מנצ'סטר סיטי 1 - 0 2 - 3
הולנדהולנד טוונטה 2 - 4 גרמניהגרמניה שאלקה 04 1 - 0 1 - 4
בלגיהבלגיה סטנדרד לייז' 2 - 6 גרמניהגרמניה הנובר 96 2 - 2 0 - 4
ספרדספרד ולנסיה 5 - 3 הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 4 - 2 1 - 1
הולנדהולנד א.ז. אלקמאר 3 - 2 איטליהאיטליה אודינזה 2 - 0 1 - 2
ספרדספרד אתלטיקו מדריד 6 - 1 טורקיהטורקיה בשיקטש 3 - 1 3 - 0
אנגליהאנגליה מנצ'סטר יונייטד 3 - 5 ספרדספרד אתלטיק בילבאו 2 - 3 1 - 2

רבע הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסיבוב הראשון נערך ב-29 במרץ, הסיבוב השני ב-5 באפריל 2012.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
הולנדהולנד א.ז. אלקמאר 2 - 5 ספרדספרד ולנסיה 2 - 1 0 - 4
גרמניהגרמניה שאלקה 04 4 - 6 ספרדספרד אתלטיק בילבאו 2 - 4 2 - 2
פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 3 - 2 אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 2 - 1 1 - 1
ספרדספרד אתלטיקו מדריד 4 - 2 גרמניהגרמניה הנובר 96 2 - 1 2 - 1

חצי הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסיבוב הראשון נערך ב-19 באפריל, והסיבוב שני נערך ב-26 באפריל 2012.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
ספרדספרד אתלטיקו מדריד 5 - 2 ספרדספרד ולנסיה 4 - 2 1 - 0
פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 3 - 4 ספרדספרד אתלטיק בילבאו 2 - 1 1 - 3

גמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – גמר הליגה האירופית 2012

משחק הגמר נערך ב-9 במאי 2012 בארנה נציונאלה, בוקרשט, רומניה[2].


9 במאי 2012 ספרדספרד אתלטיקו מדריד 3 - 0 ספרדספרד אתלטיק בילבאו ארנה נציונאלה, בוקרשט, רומניה
צופים: 52,347
שיפוט: גרמניהגרמניה וולפגנג שטארק
רדאמל פלקאו הובקעו שערים בדקות ה- 34', 7' 34', 7'
דייגו הובקע שער בדקה ה- 85' 85'
(סיקור)

סטטיסטיקות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מלך השערים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום שחקן קבוצה שערים דקות משחק
1 קולומביהקולומביה רדאמל פלקאו ספרדספרד אתלטיקו מדריד 12 1215
2 הולנדהולנד קלאס יאן הונטלאר גרמניהגרמניה שאלקה 04 10 923
3 ספרדספרד אדריאן לופס ספרדספרד אתלטיקו מדריד 8 1034
4 ארגנטינהארגנטינה מתיאס סוארס בלגיהבלגיה אנדרלכט 7 612
ספרדספרד פרננדו יורנטה ספרדספרד אתלטיק בילבאו 1121
6 רוסיהרוסיה דמיטרי סיצ'ב רוסיהרוסיה לוקומוטיב מוסקבה 6 408
הולנדהולנד ריקי ואן וולפסווינקל פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 1045
8 אנגליהאנגליה אנדרו ג'ונסון אנגליהאנגליה פולהאם 5 411
אוקראינהאוקראינה מרקו דביץ' אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 484
ארגנטינהארגנטינה ג'ונתן כריסטאלדו אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 579
בלגיהבלגיה גיום ז'ילט בלגיהבלגיה אנדרלכט 698
שוודיהשוודיה אולה טויבונן הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 760
סלובניהסלובניה טים מטאבז' הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 787
ספרדספרד מרקל סוסאטה ספרדספרד אתלטיק בילבאו 1216
ספרדספרד איקר מוניאין ספרדספרד אתלטיק בילבאו 1227

מלך הבישולים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום שחקן קבוצה בישולים דקות משחק
1 ברזילברזיל דייגו ספרדספרד אתלטיקו מדריד 6 949
2 פורטוגלפורטוגל מנואל פרננדש טורקיהטורקיה בשיקטש 5 720
ארגנטינהארגנטינה חוסה סוסה אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 886
4 יווןיוון גיורגיוס גיאורגיאדיס יווןיוון פאוק סלוניקי 4 484
הולנדהולנד אולה ג'ון הולנדהולנד טוונטה 658
בלגיהבלגיה דריס מרטנס הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 754
ספרדספרד דייגו קאפל פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 862
טורקיהטורקיה ארדה טוראן ספרדספרד אתלטיקו מדריד 875
ברזילברזיל קלייטון שאבייר אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 884
10 חוף השנהבחוף השנהב יאיא טורה אנגליהאנגליה מנצ'סטר סיטי 3 270
אנגליהאנגליה אנדרוס טאונסנד אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 314
אוקראינהאוקראינה מרקו דביץ' אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 484
חוף השנהבחוף השנהב דידייה יא קונאן גרמניהגרמניה הנובר 96 498
ארגנטינהארגנטינה פבלו ברנדאן רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 607
מרוקומרוקו זקאריה לביאד הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 637
גרמניהגרמניה לארס שטינדל גרמניהגרמניה הנובר 96 907
ברזילברזיל טייסון אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 920
ספרדספרד פרננדו יורנטה ספרדספרד אתלטיק בילבאו 1121
הולנדהולנד סטין שארס פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 1173
ספרדספרד מרקל סוסאטה ספרדספרד אתלטיק בילבאו 1216

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ באתר אופ"א
  2. ^ 1 2 אתלטיקו מדריד זכתה בליגה האירופית, באתר וואלה!‏, 09 במאי 2012
  3. ^ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 סדר המשחקים המקורי שונה לאחר ההגרלה
  4. ^ אולימפיאקוס וולוס הורחקה מהליגה האירופית, באתר וואלה!‏, 11 באוגוסט 2011
  5. ^ פנרבחצ'ה נזרקה מהאלופות, טרבזונספור תחליפה, באתר ONE‏, ‏25 באוגוסט 2011
  6. ^ ערעור סיון נדחה, סלטיק בליגה האירופית, באתר ynet, 13 בספטמבר 2011