שיחת משתמש:Itaygur/ארכיון 6

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דת[עריכת קוד מקור]

היי איתי, תודה על העבודה של הסבת ח"כים לתבנית מנהיג. שים לב להסברים שיש בתבנית:מנהיג בנוגע לדת - דת מיועד לציון רק במנהיגים רוחניים (אפיפיור למשל). בברכה, ערן - שיחה 07:38, 3 בנובמבר 2018 (IST)

הבנתי, יתוקן, תודה. Itaygur - שיחה 08:13, 3 בנובמבר 2018 (IST)
יש רק בעיה אחת, אחרי שמחקתי את הדת, הפרמטר נשאר לאחר ששאב את הנתון מהויקינתונים. ראה טלב א-סאנע. האם עלי להקליד מקף בשדה של הדת כדי שזה לא יופיע? Itaygur - שיחה 08:17, 3 בנובמבר 2018 (IST)
וגם אורי אבנרי. מעניין מה הוא היה אומר על זה שאנחנו מנסים למחוק את היהדות שלו וקצת מתקשים... Itaygur - שיחה 08:25, 3 בנובמבר 2018 (IST)
Face-smile.svg תיקנתי. ערן - שיחה 09:30, 3 בנובמבר 2018 (IST)

ג'וש האולי (Josh Hawley)[עריכת קוד מקור]

אם בא לך לצ'פר אותי על כל מאמצי התבניות שלי... הסנאטור החדש שלנו. בורה בורה - שיחה 15:30, 7 בנובמבר 2018 (IST)

בשמחה. זה ייקח קצת זמן, כי אתה יודע שאני לא אוציא תחת ידי עבודה לא יסודית. רק תעזור לי להבין מה הכוונה ל"הסנאטור שלנו"? Itaygur - שיחה 17:21, 7 בנובמבר 2018 (IST)
גר במיזורי... בורה בורה - שיחה 18:52, 7 בנובמבר 2018 (IST)
סליחה שאני הורס את החגיגה, אבל כתבתי את הערך תחת השם ג'וש האולי. אבל איתי, יש עשרות מושלים חדשים שנבחרו לתפקידם (שלא נדבר על מאות חברי בית הנבחרים של ארצות הברית שגם כן נבחרו), ומחכה להם ערך בעברית! ניב - שיחה 21:01, 8 בנובמבר 2018 (IST)
צדיקים מלאכתם נעשית על ידי אחרים... כל הכבוד ותודה רבה. בורה בורה - שיחה 21:21, 8 בנובמבר 2018 (IST)
ישר כוח, נמשיך למלא את החלק החסר בסמליל הויקיפדיה. Itaygur - שיחה 21:51, 8 בנובמבר 2018 (IST)

אריק הארבעה עשר, מלך שוודיה[עריכת קוד מקור]

הי, מה שלומך? ראיתי שכתבת את הערך הזה, ולא מצאתי בערך אזכור של פלגשו ואשתו (Karin Månsdotter), תהיתי על מה התבססת והאם זה פשוט מידע חסר? אמא של גולן - שיחה 10:35, 21 בנובמבר 2018 (IST)

הי אמא של גולן, תודה על ההערה. היה אזכור לקארין בתבנית מנהיג בערך וכן בתמונה. בכל אופן הוספתי פרק משפחתו על פי תרגום מהערך האנגלי. Itaygur - שיחה 10:50, 21 בנובמבר 2018 (IST)

|הבא בתפקיד="הוא בעצמו"[עריכת קוד מקור]

סגור על הניסוח הזה (מיוחד:הבדל/24292601)?

הכוונה הייתה שיהיה ברור שעד אז הוא היה ראש המועצה ואז הפך לראש עיר. יש בעיה עם זה? Itaygur - שיחה 13:36, 22 בנובמבר 2018 (IST)
הניסוח הזה מאוד צורם (, אולי לנסות "המשך כהונה כראש עירייה". הוא בעצמו מוכר לי בעיקר מהאימרה "מי שאומר על אחרים זה הוא בעצמו"... קריצה) דגש - שיחה 13:40, 22 בנובמבר 2018 (IST)

הקפדה בהסבות תבנית ח"כ[עריכת קוד מקור]

איתי, אבקשך להקפיד ולא להשמיט שדות בהסבה. למשל בערך אבי גבאי השמטת את "תאריך לידה עברי = י"ב באדר א' ה'תשכ"ז" אני מקווה שזה לא מכוון. בורה בורה - שיחה 14:39, 23 בנובמבר 2018 (IST)

בורה בורה ההשמטה לא מכוונת. לא ידעתי שעל אף שהפרמטרים האלו של תאריכי לידה ופטירה עבריים לא מופיעים בתבנית מנהיג, אני יכול להוסיף אותם בעצמי, להבדיל מתבנית ח"כ שבה הפרמטרים הללו כן מופיעים. בכל הח"כים שהסבתי עד עכשיו אכן השמטתי את התאריכים העבריים מתוך מחשבה זו. בכל אופן, בתבניות ח"כ שהיו, רק לחלק מהם היה תאריך עברי, אפילו לחלק מהיהודים שמבניהם (נראה לי שזה נגזר מאיזה חלק של המפה הפוליטית הם נמצאים...). בכל אופן, ושוב רק אצל חלק מהם, התאריכים העבריים הופיעו בגוף הערך. לשם האחידות, האם לדעתך עלי לעבור על כולם (להוציא את הח"כים הערבים שלגביהם זה מן הסתם לא רלוונטי) ולהוסיף תאריכים עבריים? אולי בכלל כדאי שהפרמטרים הללו יוספו באופן קבוע לתבנית מנהיג וימולאו רק במקרה שזה רלוונטי, בדיוק כמו בתבנית חייל שבה גם זה קיים ולא משתמשים בזה כשמדובר באיש צבא זר? Itaygur - שיחה 15:49, 23 בנובמבר 2018 (IST)
הייתה החלטה כלל מערכתית שמוסיפים תאריכים עבריים היכן שראוי, ובפרט ישראלים ויהודים. על כן זה הוסף לא בכל תבנית פרטנית אלא בתבנית על שמנהלת את כל התבניות. אותו דבר אגב עם פרמטר "סיבת המוות" שיתפוס בכל תבניות האישים. על כן לא התקבלה הודעת שגיאה כאשר הוספתי פרמטר זה! אתה צודק שלא ניתן היה לדעת שהפרמטר קיים ועל כן הוספתי אותו עכשיו ל"שלד להעתקה" והוא יופיע לך בעתיד. אודה לך מאוד אם תוסיף את התאריכים שהושמטו בסיטונות בטעות ומבלי להאשים. אגב, הסרתי את כל הקטגוריות קטגוריה:רשימת חברי הכנסת מהערכים עם תבנית מנהיג. ושוב, תודה על פועלך. בורה בורה - שיחה 17:13, 23 בנובמבר 2018 (IST)
בורה בורה, עוד בקשה קטנה - אם אפשר, ב"שלד להעתקה", גם בתבנית מנהיג וגם בתבנית ח"כ לסדר לפי הסדר הבא: תאריך לידה, תאריך פטירה, תאריך לידה עברי, תאריך פטירה עברי. זה יקל לעשות העתק-הדבק בהסבות. בתודה מראש. Itaygur - שיחה 21:17, 23 בנובמבר 2018 (IST)
בוצע בוצע בורה בורה - שיחה 22:37, 23 בנובמבר 2018 (IST)
תודה. Itaygur - שיחה 22:41, 23 בנובמבר 2018 (IST)

תאריכים עבריים[עריכת קוד מקור]

מה מקור התאריכים העבריים שאתה מוסיף? דגש - שיחה 00:21, 25 בנובמבר 2018 (IST)

לוח השנה של אתר כיפה Itaygur - שיחה 00:23, 25 בנובמבר 2018 (IST)
זו בעיה להסתמך על תרגום. התאריך העברי מתחלף בעת שקיעת החמה, והתאריך הלועזי מתחלף ב12:00 בלילה. יש מספר שעות שבהן התאריך לא הולם. להבא, אם אין מקור מפורש לתאריך העברי, אנא אל תוסיף. תוכל לכתוב את החודש, אך לא את היום. אנא, הסר את התאריכים שהוספת על סמך זה. תודה, שבוע טוב. דגש - שיחה 07:50, 25 בנובמבר 2018 (IST)
מתנצל מראש אם דברי פה יראו כהתנצחות או פוגעניים, כי אין זו דרכי (ראו את הכתוב בראש דף המשתמש שלי). אבל לעניות דעתי, דגש, אין כל הגיון בדבריך. נרתמתי למלאכה החשובה וביצעתי עבודת נמלים, ואין אני בא לאף אחד בטענות, זו עבודה מרתקת והזדמנות לעבור על ערכים מעניינים ובאותה הזדמנות לבצע בהם תיקונים חשובים ואף ללמוד מהם. הקדשתי לכך ממיטב זמני בשבועות האחרונים ועשיתי כל מאמץ לבצע זאת בצורה הטובה ביותר. לגופו של עניין. עברתי עד כה על יותר מ-150 ערכים של חברי כנסת ושרים ועוד היד נטויה (יש מעל 900 איש בקטגוריה:רשימת חברי הכנסת). וראו זה פלא, רוב רובם של אלה שכבר צוינו בערכים אודותיהם תאריכי לידה ופטירה עבריים, היו אישים מצד מאוד מסוים של המפה הפוליטית. כמובן שהיו יוצאים מן הכלל (שולמית אלוני, למשל, או חלק מראשי הממשלה) שגם אצלם הופיעו תאריכים עבריים. אני סמוך ובטוח שבנוגע לכל אלה שכן הופיעו התאריכים העבריים בערכים אודותיהם אף אחד מהכותבים לא טרח ובדק אם אותו חבר כנסת נולד או נפטר בשעה שלוש אחר הצהריים או בשעה תשע בערב. פשוט היה חשוב למישהו מהעורכים (בין אם הוא תומך בצד הפוליטי או הדתי של המפה הפוליטית אליה משתייך אותו חבר כנסת ובין אם לאו) שלא יעדר, רחמנא לצלן, מהערך אודותיו התאריך העברי. בנתונים האישיים של חברי הכנסת באתר הכנסת מופיעים רק תאריכים לועזיים. ולשיטתך דגש, מן הסתם, יש כאלה שיש מקור חיצוני (כמו הם מדויקים, אינני יודע) רק לתאריך לידתם או פטירתם העברי ואין בהם כל ציון לתאריך העברי (נתקלתי אפילו במקרה אחד כזה שלא היה מעודכן לחבר כנסת מסוים תאריך לידה מדויק אפילו לא באתר הכנסת, רק שנה. טרחתי ובדקתי בערך אודותיו באנציקלופדיה לחלוצי היישוב ובוניו, ושם היה תאריך לידה עברי שאותו תרגמתי לתאריך לועזי). במקרה כזה, מי יתקע לידנו שאותו יהודי נולד בבוקרו של אותו יום ולא ערב קודם לכן לפני חצות הלילה והאם הקביעה שלנו לתאריך הלועזי אכן נכונה? לסיכומו של עניין, אין אנו יכולים להיות מדויקים עד הסוף בפרטים שאנו מעדכנים בערכים. אפשר להחליט שאנחנו משמיטים לחלוטין את התאריכים העבריים, או פועלים כמיטב יכולתנו על פי המידע הכי טוב שיש. אני בכל אופן, לא מתכוון למחוק את התאריכים העבריים שהוספתי בעמל רב, וכל עוד אין החלטת קהילה מסודרת בעניין, אני לא מתכוון להפסיק לעדכן תאריכים עבריים בהמשך. מי שרוצה לעבור אחרי, יתכבד ויראה את רשימת חברי הכנסת שעדכנתי את הערכים שלהם שנמצאת בדף המשתמש שלי ומתעדכנת באופן שוטף. מכתב את בורה בורה שהעיר את תשומת לבי בפסקה קודמת בדף שיחתי על עניין התאריכים העבריים ובהמלצתו, למען האחידות, שמרתי על התאריכים העבריים שהיו ועדכנתי איפה שהיה חסר. Itaygur - שיחה 12:03, 25 בנובמבר 2018 (IST)
 1. זו לא גחמה שלי, זה נוהג מקובל כאן מקדמת דנא.
 2. אין שום קשר לצד פוליטי. בערכי רבנים הם הייתי מעורב הקפדתי לא לכתוב תאריך מדויק. (ולא רק אני)
 3. תוסיף את החודש העברי, לא את התאריך.
 4. אני לא מבין למה אתה חושב שאתה מועיל בכך שאתה מכניס תאריך שאינך יודע אם הוא מדויק. דגש - שיחה 12:08, 25 בנובמבר 2018 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אכן שמתי לב שאיתי היה משמיט את התאריכים העבריים שכבר היו בתבנית ח"כ שהוא הסב, וביקשתי ממנו להעביר אותם ואכן עבר שוב על כל הערכים שטיפל בהם וכך עשה. בדף השיחה של דגש נתתי דוגמה לערך אחד כזה. בורה בורה - שיחה 12:10, 25 בנובמבר 2018 (IST)
בורה, אודה לך אם תגיב לגופו של עניין למה שכתבתי. ודגש, לרגע לא אמרתי שזו גחמה שלך או של מישהו אחר וקביעתי שיש שייכות לעניין לדעותיו הפוליטיות או הדתיות של אותו חבר כנסת התבססה על שכיחות מוזרה של התאריכים העבריים שהיו בערכים שלהם. בכל אופן, גם אם נכניס רק חודש עברי, זה יהיה עוד פחות מדויק מטעות של יום אחד לכאן ולכאן. לקורא שמורגל להתייחס לתאריכים עבריים בטח יהיה חשוב אם אותו חבר כנסת נולד כשתקעו בשופר או לאחר שפירקו את הסוכה ושלא ייכתב בערך אודותיו שהוא רק נולד בתשרי... ובאמת אין פה שום כוונה לציניות... בכל מקרה, גם אתה וגם בורה כתבתם שיש החלטת קהילה בעניין ושזה מקובל מקדמת דנא - אנא הביאו סימוכין לכך. Itaygur - שיחה 12:24, 25 בנובמבר 2018 (IST)
מה עדיף: לכתוב שמישהו נולד בתחילת העשור הראשון של המאה ה־20, או לבחור שנה אחת מתוך העשור ולהחליט שמן הסתם הוא נולד בה? דגש - שיחה 12:26, 25 בנובמבר 2018 (IST)
לפעמים עושים את זה, אבל כותבים שהשנה היא משוערת. אני יכול לתת לך דוגמאות על מלכים מימי הביניים שיש כמה מקורות שונים לתאריכי לידתם ופטירתם. אבל אין הנדון דומה לראיה, כאן מדובר על מרווח טעות של לא יותר מיום אחד ולשיטתך אנו עלולים להגיע למרווח טעות של חודש אחד? ומה נעשה במקרה שאותו חבר כנסת נולד בתאריך לועזי שעד שקיעת החמה היה בתשרי ואחרי היה בחשוון, כלומר, אנחנו עלולים להגיע גם למרווח טעות של חודשיים? Itaygur - שיחה 12:33, 25 בנובמבר 2018 (IST)
או שלא רושמים, או שרושמים הסתייגות בהערת שוליים. דגש - שיחה 12:46, 25 בנובמבר 2018 (IST)
אז עכשיו נעבור על כל הערכים שבהם רשום תאריך עברי שנכונותו מוטלת בספק (לא רק אצל חברי הכנסת, אלא אצל כל אלפי הערכים על ישראלים ויהודים) ונרשום כזאת הערה אצל כולם? רק בגלל הספק ספיקא שנובע מהמרווח הקטן של 4 עד 8 שעות מתוך 24 שעות שבין שקיעת החמה לחצות הליל? אני במקרה יודע באיזה שעה נולדתי. אבל יש רבים שלא יודעים באיזה שעה הם נולדו ויותר מכך, במקרה של עוד יותר רבים, אין כבר את מי לשאול. אם למישהו משעמם ורוצה לעשות זאת, שיתכבד. Itaygur - שיחה 12:53, 25 בנובמבר 2018 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── יש, לצערי, הרבה פרטים נטולי מקור בוויקיפדיה העברית. אני לא אלך לעבור על כל ה-200.000 ערכים ויוריד כל פרט שאין לו מקור בהערות שוליים. אבל אם מישהו יוסיף פרט בלי מקור, ויש לי סיבה לחשוב שהפרט הזה לא מדויק, אסיר אותו. זהו חלק בלתי־נפרד מהניטור בוויקיפדיה העברית. דגש - שיחה 13:04, 25 בנובמבר 2018 (IST)

רק החודש זה ודאי גרוע. מצד שני, יש אכן מרווח אפשרי של יממה בין התאריכים יתכן אפילו חודש. אולי תעלו את זה במזנון? בורה בורה - שיחה 18:35, 25 בנובמבר 2018 (IST)

כינוס תבניות שוטר / חייל לתוך מנהיג[עריכת קוד מקור]

אהלן איתי, ראיתי שאתה עושה את זה גם, החלטתי להצטרף אלייך. לגבי הערכים יוני שטבון, ענת ברקו, רציתי לדעת מה אתה חושב לגבי המיקום של: "תפקידים בולטים" אני חשבתי שזה צריך להיות בסוף בכל מקרה, כלומר אחרי הוספת התבנית חייל/שוטר, אבל ראיתי שאתה שם את התבנית הנוספת לאחר תפקידים נוספים. אני אשמח לדעת מה אתה חושב שנכון, לי לא כל כך אכפת אבל רציתי לשמור על אחידות ורציתי לדעת מה הם שיקולייך. בעיקרון אם התבנית הנוספת מוצמדת בסוף זה יותר נוח למי שעורך ולא מכיר הכל לעומק. מצד שני אני רואה את תפקידים בולטים כמקום בו זורקים את כל התפקידים הנוספים שלא מגיע להם "תפקיד מנהיג" ולכן דווקא כשהם בתחתית הערימה הם יותר בולטים. תודה! Shinaimm - שיחה 16:20, 8 בדצמבר 2018 (IST)

היי Shinaimm. אכן לדעתי אחידות חשובה מאוד, ומאידך יש שיקולים למקרים חריגים. לעניין תבניות השוטר/חייל (ובערכים שעבדתי יש גם כאלה עם תבנית:מדען ותבנית:סופר) שמכונסות לתוך תבנית מנהיג, או שתבנית מנהיג מכונסת לתוכם - הכל תלוי בשאלה מה הייתה הפעילות המרכזית של אותה אישיות. בדוגמאות שהבאת, ברקו ושטבון סיימו שירות צבאי בדרגות ביניים. דרך אגב, ראה את השינוי שעשיתי אצל ענת ברקו - פשוט נראה לי יותר הגיוני שהתפקיד הבולט שלה, זה שלא מצדיק תבנית תפקיד מנהיג משל עצמו, הוא חלק מהקריירה האזרחית שלה ולפיכך יותר מתאים שיהיה במסגרת תבנית מנהיג בהמשך לכהונתה כחברת כנסת ורק בהמשך תבנית חייל.

מצד שני, אלו שהקריירה הצבאית שלהם הייתה יותר מרכזית בחייהם, למשל רפאל איתן ומרדכי גור ובמקרה שאורך הערך מאפשר זאת מבחינה עיצובית, שמתי את תבנית חייל בתחילת הערך ואת תבנית מנהיג בנפרד בהמשך הערך, בצמוד לפרק על הקריירה הפוליטית שלהם.

ככלל, סדר התפקידים כמו שהצבתי אותם בתבנית מנהיג, הוא:

 1. נשיא המדינה
 2. ראש הממשלה (במקרה שראש הממשלה שימש כממלא מקום שר שסיים את תפקידו במפתיע וזמן קצר לאחר מכן מונה שר חדש קבוע לתפקיד - לא ציינתי זאת בתבנית - אחרת זה מנפח מאוד את התבנית).
 3. יו"ר הכנסת
 4. שר (בדרך כלל לפי הסדר הכרונולוגי של התפקידים)
 5. חבר הכנסת
 6. יושב ראש ועדה קבועה בכנסת
 7. שגריר
 8. ראש עיר
 9. כל השאר במסגרת תפקידים בולטים (כולל, סגן יו"ר הכנסת, סגן שר, מנכ"ל משרד ממשלתי ותפקידים משמעותיים מחוץ לחיים הפוליטיים).


בחלק מתבניות ח"כ מצאתי כאלה שצוין בהם "חבר בועדת ... של הכנסת". מיותר לחלוטין מבחינתי. כל אחד מחברי הכנסת חבר בלפחות ועדת אחת אם לא יותר, אחרת מה הוא עושה שם...


זהו פחות או יותר. כמו שאמרתי, אלו הכללים מבחינתי, אבל כמובן יש מקום לשיקול דעת. Itaygur - שיחה 21:23, 8 בדצמבר 2018 (IST)

לגבי הסידור שכתבת אני מסכים, ראיתי גם ששינית את תפקידים בולטים לפני תבנית חייל אני מקבל את זה ואמשיך ככה.

למען האחידות אני חושב שבכל מקרה תפקיד מנהגי מעל הכל. בסופו של דבר בהיררכיה הח"כ נמצא מעל המדען, החייל או השוטר. ולכן אני חושב שתמיד צריך לכנס תבניות לתוך תבנית מנהיג. איפה כינסת תבנית מנהיג לתוך תבנית חייל?

אני מסכים עם מש:ערן ועוד משתמשים שאמרו שתבנית היא מסכמת את הערך ולכן אני חושב שבכל ערך צריכה להיות תבנית אחת ופיתרון הכינוס עוזר לזה. Shinaimm - שיחה 22:36, 8 בדצמבר 2018 (IST)

קח לדוגמא את מנחם בן-ששון ואת עוזי אבן. אמנם לא כינסתי שם את תבנית מנהיג לתוך תבנית מדען (לדעתי צריך לעשות את זה, לא יודע אם אפשרי טכנית - האם התבניות הללו מסוגלות לקלוט לתוכן תבנית נוספת), אבל שמתי את תבנית מדען לפני תבנית מנהיג, וזאת, מהסיבה הפשוטה שאצל שני האישים הללו, חברותם בכנסת הייתה אפיזודה חולפת וקצרה והקריירה האקדמאית שלהם הרבה יותר משמעותית בחייהם. מצד שני, קח לדוגמא את יצחק רבין - בכל זאת ראש הממשלה ושר הביטחון פעמיים, וככזה הוא נקלט בזיכרון הקולקטיבי, ולפיכך תבנית מנהיג אצלו נמצאת בראש הערך ותבנית חייל שלו נמצאת בצמוד לפרק על הקריירה הצבאי שלו. אותו דבר אהוד ברק. לעומתם, קח את הדוגמאות שהבאתי קודם, רפאל איתן ומרדכי גור, שהיו רמטכ"לים ושיא הקריירה הפוליטית שלהם הייתה "רק" שר בממשלה (אפילו לא תפקיד שר בכיר) ובזיכרון הקולקטיבי הם נקלטו קודם כל כאנשי צבא. מסכים שאם אפשר ומתאים, רצוי לכנס תבנית לתוך תבנית - ושוב הכל בתלות איזו קריירה הייתה מרכזית אצל אותה אישיות, אבל רצוי לדעתי להפעיל שיקול דעת במקרים חריגים כמו רבין וכמו מוטה. אחידות כן, אבל לא בהכרח כלל ברזל. Itaygur - שיחה 23:02, 8 בדצמבר 2018 (IST)
דוגמאות מעולות. מה שכן, האם הפיתרון יהיה אולי הכנסת תבנית המדען המקום הראשון? כלומר שזה יהיה התפקיד הראשון בתבנית ושאר תפקידי המנהיג יהיו בהמשך. כלומר שתפקיד אלוף ורמטכל במידה ולא היה בעל תפקיד שר משמעותי יופיעו קודם. זה כנראה ראוי לדיון נוסף, אבל אשמח לדמוע מה דעתך. בינתיים לא אבצע שינוי בערכים אלו. אני מנסה להתמקד בהפיכת בעלי תפקיד מסויים לתבנית מנהיג - השלמתי את ראשי הכנסת למשל. תודה גם על התמיכה בערך השני. Shinaimm - שיחה 23:14, 8 בדצמבר 2018 (IST)
רבותי, אתם לא יכולים לקבל החלטות על סמך דיון בין שניכם. התקיים דיון מקיף במירי רגב ואחריו גם דיון במזנון. הסיכום הוא שלא מאחדים תבניות עם קריירות משמעותיות. זה תקף לכל המקצועות. שחזרתי את כל הכינוסים של תבניות חיילים למנהיגים. אתם יכולים ללכת עם זה לפרלמנט שזה אחרי שבמזנון זה כבר נידון. אני אשחזר כל מה שאני נתקל בו. בורה בורה - שיחה 03:36, 9 בדצמבר 2018 (IST)
בורה בורה. אני לא חושב שמה שShinaimm ואני התכווננו פה זה לכינוס של שתי קריירות משמעותיות זו לתוך זו. והראייה, ראה את הדוגמאות שנתתי מעלה, כמו יצחק רבין, אהוד ברק - שני רמטכ"לים שהיו לראשי ממשלה ולפיכך תבנית מנהיג שלהם היא בראש הפרק ותבנית חייל המוצבת בראשית הפרק על הקריירה הצבאית, ולעומתם רפאל איתן ומרדכי גור שהיו רמטכ"לים שהגיעו לתפקידי שרים ובהחלט ניתן לומר שהקריירה הצבאית שלהם קצת יותר מפוארת מזו האזרחית ולפיכך התבניות שלהם מוצבות באופן הפוך מאלה של השניים הקודמים. כינוס תבניות אין שם כלל וכלל. ולעומת כל אלה יש את הדוגמאות שנתתי כמו עוזי אבן ומנחם בן-ששון שהקריירה הפוליטית שלהם הייתה אפיזודה קצרה וחולפת שאצלם מן הראוי בכלל שתבנית מנהיג תהיה משנית, קצרה ככל האפשר ואם אפשר מכונסת. רק לא הצלחתי להבין מתוך הדיונים שציטטת (או שלא הצלחתי לראות את כולם) שהתקבלה החלטה גורפת נגד כינוסי תבניות או רק במקרים כמו מירי רגב וכמו הדוגמאות שלי של שתי קריירות בעלות חשיבות משמעותית. Itaygur - שיחה 05:34, 9 בדצמבר 2018 (IST)
מעבר לכך, מצאתי לא מעט תבניות חייל שלתוכן כונסה תבנית ח"כ, אותן הסבתי לתבנית מנהיג ואם מצאתי לנכון להפריד את הכינוס על פי הקריטריונים שדיברנו עליהם (שתי קריירות בולטות כל אחת בזכות עצמה), עשיתי זאת. Itaygur - שיחה 05:43, 9 בדצמבר 2018 (IST)


בורה בורה, קראתי את הדיון במזנון שבסופו המשתתפים הסכימו עם ההצעה לאיחוד תבניות. תבנית נועדה לשם סיכום מידע והבהרות למשתמש (הצגת אפשרות ברורה למעבר בין בעלי תפקידים דומים ובכלל שיפור הקישוריות) כמו ש ערן כתב, זו גם הסיבה שאני הצטרפתי למיזם המרת תבנית ח"כ. אני מבין שהיינו צריכים לקיים דיון נוסף אולי במזנון אבל בעצם לא הייתה החלטה בסוף הדיון והוא הסתיים בהסכמה של ערן, גנדלף, ונרו יאיר שעבור חלק מהתבניות ניתן לאחד. אני לא מבין למה הענשת אותי ושחזרת במשך כל הלילה את העריכות שעשיתי בלי לדיין בנושא שוב אבל אני מציע להסתכל בערכים שליוני שטבון, ענת ברקו ודורון אביטל ולראות את עומס המידע לפני ואחרי כינוס התבניות ולהיווכח שכפל התבניות לא תורם כלום. גם כינוס של אביגדור קהלני שעשה itaygur הוא דוגמה טובה וכמובן האדמירל שגם קיבל את האיחוד Shinaimm - שיחה 07:59, 9 בדצמבר 2018 (IST)
במירי רגב יש דיון מפה עד ירושלים ואתה הולך ומאחד? מפקד סיירת מטכ"ל זה בהחלט תפקיד הרבה יותר משמעותי מאשר ח"כ מן השורה במשך קדנציה דומני. ענת ברקו סיימה בתור קצינה בכירה לנשים ועוד יש עליה דיון ספציפית, קצר אמנם, בדף השיחה. בקיצור כל אלה ששחזרתי, ראויים להפרדה וגם בקהלני אדאג לכך. נפתלי בנט למשל היה בדרגת רב-סרן בסיירת מטכ"ל שזה מכובד מאוד לכל הדעות, אך עדיין לא מקנה. אם אין קריירות בולטות, אפשר לאחד. ראיתי למשל שהסירו התבנית מרון פלר למרות שיש לו אות גיבור ישראל. אתה יכול לשאול את משתמשת:אמא של גולן, בהרבה מקרים גבוליים אנו מתייעצים יחדיו כאשר כאמור שני הדיונים הנ"ל, והיו עוד, מהווים קוים מנחים. בורה בורה - שיחה 10:45, 9 בדצמבר 2018 (IST)
בורה בורה, אני מבין שההחלטה הייתה נגד כינוס תבניות ככלל גורף. אקבל את ההחלטה, אבל עדיין שים לב לרשימה הבאה בה ריכזתי פחות או יותר את כל חברי הכנסת שעבדתי עליהם ויש להם תבנית כפולה (מכונסת או נפרדת). אנא עבור על הרשימה ותקן על פי הצורך, ושוב, בהתייחס למרכזיותה של הקריירה הפוליטית או האחרת שלהם בחייהם. יש פה לדעתי מקום לשיקול דעת.
 1. דורון אביטל
 2. עוזי אבן
 3. אהוד אבריאל
 4. יצחק אהרונוביץ'
 5. אורי אור
 6. יוסי אחימאיר
 7. עמי אילון
 8. אפי איתם
 9. רפאל איתן
 10. רפי איתן
 11. אריה אלדד
 12. יגאל אלון
 13. אסעד אסעד
 14. בנימין בן אליעזר
 15. יצחק בן ישראל
 16. איל בן ראובן
 17. מנחם בן-ששון
 18. מיכאל בר-זוהר
 19. חיים בר-לב
 20. עמר בר-לב
 21. מרדכי גור

Itaygur - שיחה 12:12, 9 בדצמבר 2018 (IST)

איתי, כאמור כל מקרה שיקול דעת. למשל מיכאל בר-זוהר ידוע כסופר והייתי שם לא תבנית סופר בראש הערך ואחריה מנהיג על חברות בכנסת. לאנשי צבא דווקא הקריטריון יותר קל. התגבש בדיונים שכל מי שאל"מ ומעלה "בילה" חלק משמעותי מחייו בצבא ועל כן תבנית נפרדת. מקבלי עיטור בדרגת סגן אלוף או מפקדי יחידות שיש עליהן ערך כמו סיירת מטכ"ל, שייטת 13 וכו', גם נפרד. פחות מזה רק לאזכר במנהיג. רפי איתן למשל היה ח"כ / שר רק שנתיים ואת כל חייו עשה בשירותים החשאיים. זה עוול להסיר ממנו את התבנית. צריך שתיים. איל בן ראובן הוא אלוף וח"כ מן השורה. לכאורה המצב שעשית תקין אבל נראה לי יותר מתאים לעשות כמו שעשית באהוד אבריאל. בורה בורה - שיחה 13:50, 9 בדצמבר 2018 (IST)

צריך להפעיל שיקול דעת בהתאם למקרה, ואפשר לקיים את הדיון בדף השיחה הרלוונטי. ערן - שיחה 19:43, 9 בדצמבר 2018 (IST)
ביטלתי את כל השחזורים שעשה בורה בורה מבלי להסביר אותם בדף השיחה. יש לשים לב שלא לחזור על פרטים שכבר מופיעים (תאריכי ומקום לידה/פטירה), ולא ליצור כפל תבניות כאשר יש תפקיד משמעותי. אם יש השגה לגבי תפקיד משמעותי אפשר לדון בדף השיחה. ערן - שיחה 19:55, 9 בדצמבר 2018 (IST)
קודם כל תפסיקו כבר לריב. חוץ מזה בורה בורה, לגבי רפי איתן, אני אפריד את התבניות, בלי שתהיה חזרה על פרטים. בכל זאת בנוסף לקריירה הביטחונית המפוארת שלו הוא גם היה שר והנהיג מפלגה. לגבי איל בן ראובן - הייתי מבדיל בין אנשים שהקריירה שלהם עוד בעיצומה, או יכולה להתפתח לבין אנשים שהלכו לעולמם או כבר בערוב ימיהם ולא צפויות אצלם התפתחויות בעתיד. הבחירות מתקרבות, בוא נראה מה קורה אצלו. עניין אחר, הגעתי לערך על שרון גל שכבר הוסב. תראה איזה אבסורד, הבחור פעיל כעיתונאי כבר כעשרים שנה וכל הקריירה הפרלמנטרית שלו הסתכמה בקושי בחמישה חודשים. אז לדראון עולם תישאר אצלו תבנית מנהיג רק בגלל שהיה חבר הכנסת זמן כל כך קצר? Itaygur - שיחה 21:23, 9 בדצמבר 2018 (IST)
החזרתי את התבניות למצב היציב מלפני כמה ימים. מי שרוצה לשנות שיתחיל לדון משם. אם יש השגה לגבי תפקיד משמעותי אפשר לדון בדף השיחה. שרון גל אתה צודק. כולה 22 שבועות ח"כ. בורה בורה - שיחה 00:02, 10 בדצמבר 2018 (IST)

ערכי מזכיר הכנסת[עריכת קוד מקור]

יש ערב רב בערכים. בחלק מהם עשו אותם משפטנים למרות שלא ראו פסק דין בחיים. בחלק הם מנהיגים... לדעתי בכולם מספיקה תבנית אישיות רגילה. מה דעתך? תוכל ליישר קו? ממש אין הרבה. בורה בורה - שיחה 13:36, 25 בדצמבר 2018 (IST)


היי בורה בורה. מעניין שאיל ינון, שמכולם הוא היחידי שבנוסף לתפקידו כמזכיר הכנסת מכהן או כיהן, לאחר סיום תפקידו בתפקיד היועץ המשפטי לכנסת (וגם מעניין שתפקיד זה לא מקנה חשיבות אנציקלופדית ברשימת התפקידים המפורטת בויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/משפטנים), רק אצלו הוצבה תבנית:אישיות ואצל האחרים מופיעה תבנית משפטן (להוציא את משה רוזטי, שאצלו הוצבה תבנית:מנהיג). לגבי הצעתך להצבת תבנית:אישיות, אני סבור שבתבנית זו יש להשתמש כמה שפחות, היא מין סוג של "אחר". עלתה בראשי מחשבה להציע ליצור תבנית חדשה שיכולה להתאים גם לבעלי תפקידים מסוג זה, בנוסף למשל מנכ"לי משרדים ממשלתיים או שגרירים ובעלי תפקידים דומים. חשבתי לקרוא לתבנית "תבנית:פקיד ממשלתי". לדעתי תבנית זו יכולה להתאים לכל אישיות שקשורה איכשהו לתחום הפוליטיקה והממשל אך הם לא עונים על מגוון התפקידים שמוגדרים לתבנית:מנהיג. אם אתה סבור שתבנית כזאת נחוצה, או שיש לך רעיונות נוספים באיזה סוג של בעלי תפקידים נוכל להציב אותה, אין לי בעיה להעלות הצעה באולם הדיונים של התבניות ואם תתמוך ביצירת תבנית זו בדיון אולי יצא מזה משהו. אני לא מצוי בעולם הטכני של יצירת התבניות, אבל אם תהייה לכך הסכמה ויהיה מישהו שייקח על עצמו ליצור טיוטה של תבנית כזאת, זה בהחלט יכול לפתור לנו את הבעיה. Itaygur - שיחה 23:40, 25 בדצמבר 2018 (IST)
אני אתך. למשל ברפאל שוץ יש תבנית אישיות אך תבנית:פקיד ממשלתי אכן מתאימה יותר. העלה את זה לדיון ונקדם את זה. נוכל להסב בבוט את כל אלה שהיום יש להם אישיות ועונים לקריטריונים. בורה בורה - שיחה 23:48, 25 בדצמבר 2018 (IST)
אוקיי. אשב מחר ואעלה את ההצעה. חשבתי על פרמטרים שיכולים להיכלל בתבנית כזאת. ראשית, הפרמטרים הסטנדרטים של תאריך ומקום לידה ופטירה, תאריך עלייה, מקום קבורה, השכלה. בנוסף, אם אדם כזה שימש במספר תפקידים, האם נוכל להכניס שם משהו דומה לתבנית:תפקיד מנהיג? חשבתי בעצם שהתבנית הזאת צריכה להיות פחות או יותר מבוסס על תבנית:מנהיג. אם יש לך רעיונות נוספים, אשמח לשמוע. Itaygur - שיחה 23:54, 25 בדצמבר 2018 (IST)
תבנית:תפקיד מנהיג יכולה לשמש כתת-תבנית בכל תבנית. בורה בורה - שיחה 00:16, 26 בדצמבר 2018 (IST)
סליחה שאני נדחף,itaygur רציתי לומר שהתחלתי לעדכן מנכ"לים ממשלתיים(אמי פלמור) וגם שגרירים(רון פרושאור) לתבנית:מנהיג. פיצ'ר הכהונות ממש נוח וגם תחת איזה שר כיהנו. המרתי גם את הממונים על ההגבלים העסקיים ועוד. אני חושב שהתבנית עושה את העבודה.Shinaimm - שיחה 14:23, 17 בינואר 2019 (IST)


חיפוש למציאת בעלי תבנית ח"כ[עריכת קוד מקור]

Shinaimm - שיחה 17:11, 19 בינואר 2019 (IST)

מכיר, וזה אומר שנותרו לנו נכון לעכשיו 334 ח"כים להסב. Itaygur - שיחה 23:31, 20 בינואר 2019 (IST)

ויר פונסונבי[עריכת קוד מקור]

היי איתי,
שמו צריך להיות "ויר פונסונבי". העברתי. אנא שנה אצלך בכל מקום שכתוב ור פונסונבי. אלדדשיחה 11:31, 23 בפברואר 2019 (IST)

יום הולדת שמח![עריכת קוד מקור]

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Mbkv717שיחה • כ"ה באדר א' ה'תשע"ט • 20:06, 2 במרץ 2019 (IST)

יום הולדת שמח! צביקהאֲנִי עוֹד כָּאן אָז בּוֹא אֱמֹר שָׁלוֹם • 22:09, 2 במרץ 2019 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אלעדב. - שיחה 23:51, 2 במרץ 2019 (IST)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ישראל - שיחה 00:05, 3 במרץ 2019 (IST)

מזל טוב! דגש — 13:47, 3 במרץ 2019 (IST)

וגם ממני פרח, מזל טוב ועד 120 Assayas - שיחה 18:49, 3 במרץ 2019 (IST)
תודה לכולם. שנזכה לשמחות... Itaygur - שיחה 20:30, 3 במרץ 2019 (IST)
קצת באיחור, אך עדיין מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בברכה. ליש - שיחה 15:16, 4 במרץ 2019 (IST)

לא יודע אם שמעת[עריכת קוד מקור]

אני פונה אלייך כי אני יודע שאתה אוהב את הנושא. דייוויד הארלי (David Hurley), לשעבר קצין בכיר בצבא אוסטרליה, עתיד להיות המושל הכללי של אוסטרליה בשלהי יוני 2019. אולי תכתוב עליו ערך? הרבה זמן לא קיבלנו ערך פרי כתיבתך הנפלאה. ניב - שיחה 18:07, 15 באפריל 2019 (IDT)

ייכתב בשמחה. Itaygur - שיחה 18:35, 15 באפריל 2019 (IDT)

ראש ממשלת בריטניה[עריכת קוד מקור]

אין ספק שהערך הזה ראוי להיות מומלץ. הבעיה היחידה שלו היא שאין לו מספיק מקורות. התרצה בזמן הקרוב להוסיף לו מקורות כדי להביא אותו לרמת מומלץ? ניב - שיחה 20:43, 7 ביולי 2019 (IDT)

בדרך כלל כשאני מתרגם ערך שיש לו פוטנציאל להיות מומלץ, הערות השוליים מסתמכות על אלו של הערך המקביל בויקי האנגלית, ואני חייב לומר, לערך העברי לא תיכנס שום הערת שוליים שלא נבדקה שהיא אכן נותנת סימוכין לנאמר בערך. בערך אנגלי בו הערות השוליים מבוססות על מקורות אינטרנטיים שניתן לבדוק אותם בקלות, הדבר נעשה על נקלה. בערך הספציפי הזה רוב רובן של הערות השוליים בערך האנגלי מסתמכות על ספרים מודפסים, שלא הייתה לי גישה אליהם. לנסות ולחפש עכשיו סימוכין לכל הכתוב בערך העברי, תהייה עבודת נמלים, בלשון המעטה. לא חושב שאוכל לקחת על עצמי משימה כזאת. Itaygur - שיחה 21:29, 7 ביולי 2019 (IDT)