שיחת משתמש:Magister/ארכיון 24

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


בוקר טוב[עריכת קוד מקור]

צפרא טבא. את הבוקר שלי התחלתי בעיון בערך פרנסואה מיטראן, שמאוד זעזע אותי. המדובר בצבר שטויות קצר, שאינו מגיע אף לדרגת קצרמר. האם תוכל לקחת על עצמך את המשימה, כפרנקופיל הרשמי של הוויקיפדיה העברית? אלמוג 06:54, 22 בפברואר 2010 (IST)

אני ממליץ להתחיל את הבוקר עם קפה וקרואסון, זו חוויה פרנקופילית נעימה בהרבה. אני מסכים אתך שהערך ראוי להרחבה, אבל לא בטוח שכרגע יש לי עניין אישי בנושא או זמן עבורו, אז ממש בלי נדר ולו"ז. ‏Magisterשיחה 07:28, 22 בפברואר 2010 (IST)

יורם רוזוב[עריכת קוד מקור]

שלום, כרגע דיברו ברדיו על תערוכתו של יורם רוזוב הנסגרת מחר במוזיאון תל אביב. הערך בתבנית עבודה שלך מדצמבר. מה קורה איתו?אודי - שיחה 10:58, 26 בפברואר 2010 (IST)

ביקשתי ממנו (עם מספר תזכורות) שישלח לי קו"ח, תוך הסבר על החשיבות שזה ייעשה תוך כדי הצגת התערוכה שזוכה לתשומת לב ציבורית ותקשורתית. אולם ככל הנראה הוא עסוק מדי במהלך תקופת התערוכה, ואני מאוד מקווה שעכשיו עם נעילתה יוכל להתפנות לעניין. ‏Magisterשיחה 11:07, 26 בפברואר 2010 (IST)

ארכיטקטים יקים[עריכת קוד מקור]

רוב תודות על הערך על היינריך ראו. יש עניין גובר בגרמניה במאות האדריכלים היהודים שפעלו שם (ואחר כך בארץ ישראל) בעשורים הראשונים של המאה האחרונה. ישנה גברת אחת, שכבר נפטרה בינתיים כמדומני, בשם מירה ורהפטיג שהקדישה להנצחתם את שנותיה האחרונות. התוצאה היא "החברה לחקר חייהם ופועלם של אדריכלים יהודים דוברי גרמנית", עמותה רשומה בגרמניה: [1] ופרסומים שונים, וביניהם הלקסיקון הזה על 500 אדריכלים כאלה: [2] שניתן להשיגו כאן ובבית הספרים הלאומי כאן. העמותה מפעילה מדי פעם סיורים בברלין, הצטרפתי לאחד כזה בקיץ וזה היה מרתק. חבל שריכרד קאופמן ואריך מנדלסון זכו אצלנו לערכים די צנומים. ‏Harel‏ • שיחה 22:18, 10 במרץ 2010 (IST)

בשר[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחה:בשר. ‏Magisterשיחה 16:33, 13 במרץ 2010 (IST)

אלמוג בהר[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:אלמוג בהר. ‏Magisterשיחה 13:06, 29 במרץ 2010 (IDT)

חתימה[עריכת קוד מקור]

אהלן מגיסטר, מדוע יש לך תנאי בחתימה? • עודד (Damzow)שיחה I WANT YOU • ‏ 07:02, 31 במרץ 2010 (IDT)

מה? ‏Magisterשיחה 07:03, 31 במרץ 2010 (IDT)
[[משתמש:Magister|{{#תנאי:|‎|‏}}Magister]] יש לך תנאי בחתימה... • עודד (Damzow)שיחה I WANT YOU • ‏ 07:05, 31 במרץ 2010 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אה, עכשיו ראיתי. אין לי מושג מה זה, אביט בזה לעומק כשאתפנה. ‏Magisterשיחה 07:06, 31 במרץ 2010 (IDT)
טוב, סודר. Magisterשיחה 09:30, 31 במרץ 2010 (IDT)
Face-smile.svgעודד (Damzow)שיחה I WANT YOU • ‏ 09:40, 31 במרץ 2010 (IDT)

היסטוריה של הסחר הבינלאומי[עריכת קוד מקור]

זה אחד הערכים הכי ותיקים בקטגוריית האיחוד. ראיתי שבעבר הערת כמה הערות (נכונות ביותר לדעתי) על אופי הטיפול בערך. מה לדעתך כדאי לעשות היום? אני לא חושב שהוא יכול להישאר במצבו הנוכחי. קרטושקלעךסיר הבישולאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 11:42, 31 במרץ 2010 (IDT)

כל מה שכתבתי ב-2008, בעינו עומד. ערך זה הוא כפילות עם פרק ההיסטוריה בערך סחר בינלאומי, וצריך להפוך להפניה לשם. כדאי קודם לעבור עליו ולראות אם יש בו מידע חשוב שנעדר מסחר בינלאומי#התפתחות הסחר הבינלאומי ואם קיים כזה, וכתוב ברמה סבירה שאינה דורשת שיכתוב - לשלבו שם. Magisterשיחה 12:46, 31 במרץ 2010 (IDT)

הרשאות בוט ל־Amire80Bot[עריכת קוד מקור]

שלום,

כתבתי את זה בדף בקשות דגל בוט, אבל כנראה פספסת: סיימתי את מה שרציתי לעשות עם חשבון Amire80Bot ואפשר להסיר ממנו הרשאת בוט.

תודה. ––אמיר א׳ אהרוני - שיחה 11:55, 1 באפריל 2010 (IDT)

תודע על העידכון, טופל והוסר. Magisterשיחה 18:51, 1 באפריל 2010 (IDT)

הציבוריות הפלסטינית[עריכת קוד מקור]

היי, חג שמח,
בחטיבה האחרונה של הערך על משפחת חוסייני, שהגהתי וערכתי קלות, מופיע הביטוי "הציבוריות הפלסטינית". האם אין הכוונה כאן ל"ציבור הפלסטיני"? אלדדשיחה 23:30, 1 באפריל 2010 (IDT)

למה, אין מילה כזאת "ציבוריות"? לפי מורפיקס יש. הכוונה במשפט לחיים הציבוריים הפלסטיניים, ועם זאת שינוי ל"ציבור" (אם אכן נדרש) לא ישנה מהותית את משמעות המשפט. Magisterשיחה 23:39, 1 באפריל 2010 (IDT)
רציתי לשנות ל"ציבור הפלסטיני", ואז היססתי - אולי הכוונה לא רק לציבור, אלא לכל חיי הציבור הפלסטיניים, להופעות בתקשורת וכו', או לדברים נוספים שלא ברורים לי (ולכן אומרים כאן "ציבוריות" במקום "ציבור"). אישית, אני לא אוהב את המילה "ציבוריות", כי לא ברור לי מדוע היא החליפה את המילה "ציבור", ואני לא יודע אם אלה שמשתמשים בה מבינים את השינוי/ההבדל בין "ציבור" לבין "ציבוריות". אלדדשיחה 23:57, 1 באפריל 2010 (IDT)
אכן הכוונה למה שכתבת (חיי הציבור הפלסטינים, הופעות בתקשורת, הנהגה, ייצוג וכו') - אם יש מונח שאומר את כל זה במילה אחת אז מה הבעיה איתו? בכל אופן, אין לי שום בעיה שתתקן את הניסוח כמיטב שיפוטך, ובלבד שתישמר המשמעות של המשפט. Magisterשיחה 00:03, 2 באפריל 2010 (IDT)
אם לכך הכוונה, שיישאר הניסוח המקורי. אין שום בעיה במשפט (פשוט רציתי לדייק). אלדדשיחה 00:08, 2 באפריל 2010 (IDT)

טיסה 19[עריכת קוד מקור]

שלום מגיסטר. ברשימת ההמתנה במומלצים עלו מספר הערות בנוגע לערך. אני אודה לך מאוד אם תקרא את הערך ותחווה את דעתך. יורי - שיחה 09:04, 2 באפריל 2010 (IDT)

עברתי עליו שטחית, נראה מעניין וכתוב היטב. אחזור אליו יותר לעומק בהמשך לביצוע הגהות, כרגע מישהו עובד שם ואני לא רוצה להתנגש. Magisterשיחה 09:34, 2 באפריל 2010 (IDT)
תודה רבה. יורי - שיחה 09:44, 2 באפריל 2010 (IDT)
ושוב, תודה Face-smile.svg יורי - שיחה 01:27, 15 באפריל 2010 (IDT)

הסהר האדום בירושלים[עריכת קוד מקור]

אהלן! בערך על חוסיין אל-חוסייני אתה מזכיר שהוא הקים את הסהר האדום בירושלים. גם אני קראתי על כך ואני מאוד מתעניין בארגון הזה, יש לך מקורות בנושא? טוקיוני 00:54, 3 באפריל 2010 (IDT)

לצערי לא, יש לכך איזכור ביוגרפי קצר בן משפט ותו לא. מכל מקום אין מדובר באגודת הסהר האדום בירושלים הפעילה כיום, זו נוסדה ב-1951 בעת השלטון הירדני, וההיסטוריה שלה אינה טוענת לקשר או המשכיות לאגודת הסהר האדום שפעלה בעת מלחמת העולם הראשונה. עיקר התיעוד שמצאתי לפעילות הסהר האדום דאז הוא בתמונות באוסף אמריקן קולוני. Magisterשיחה 12:35, 3 באפריל 2010 (IDT)
סבבה תודה בכל מקרה! נשתמע, טוקיוני 15:47, 3 באפריל 2010 (IDT)

ביטול הערך היסטוריה של הסחר הבינלאומי[עריכת קוד מקור]

שלום מגיסטר. אתה מחקת את כל מה שכתוב בערך זה בטענה שהוא זהה לפרק בתוך הערך סחר בינלאומי. אבל היה בערך זה מידע שלא הופיע בפרק. כאשר מוחקים ערך יש לוודא שמידע לא הולך לאיבוד. הוספתי פסקה אחת שאני ערכתי בזמנו בערך היסטוריה.... יש לבדוק מה עוד חסר. כתבתי על כך בשיחה:סחר בינלאומי Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 18:35, 4 באפריל 2010 (IDT)

ראי #היסטוריה של הסחר הבינלאומי במעלה דף זה, כתבתי שם בערך את הדברים שאת כותבת כאן. לפני האיחוד קראתי ביסודיות את שני הערכים ומצאתי שהם מקבילים (ודאי שלא "זהים"), ועם יתרון ברור וחד-משמעי לערך סחר בינלאומי הכתוב בצורה קולחת, קוהרנטית וברורה. מצאתי ששילוב משפטים מהערך דורש השיכתוב בו לא ישפרנו, אלא דווקא יגרע ממנו ומרמתו. עם זאת, המידע לא נמחק אלא קיים בגרסאות הקודמות, ואין מניעה לכל אחד לערוך ולהרחיב את הערך הנוכחי תוך הסתמכות על הערך הישן דורש השיכתוב או (עדיף) על מקורות מוצלחים יותר. לאחר שנתיים (!!) שבהם עמד הערך עם תבניות איחוד ושכתוב, יש עדיפות ברורה לאפשר לקורא המתעניין בתולדות הסחר הבינלאומי להגיע לערך כתוב היטב העוסק בנושא, ולא להיתקל בערך חלקי ומבולבל הנושא 2 תבניות תחזוקה, כזה שדף השיחה שלו מלא בטענות על תוכנו ובווידוי של כותבו שתרגם כמו תוכי גרסה סטטית וחסרה של ערך אנגלי מבלי שבידו הידע הנדרש לכתוב אותו כראוי. Magisterשיחה 11:23, 5 באפריל 2010 (IDT)
קראתי שוב ואני מצטערת, אבל מידע הלך לאיבוד. אין לי טענה על איחוד הערכים. הטענה שלי היא שכאשר מאחדים בודקים שמידע לא הולך לאיבוד. אנשים לא ילכו לגירסה ההיסטורית של ההפניה. הם בכלל לא מודעים אליה. אני שמתי לב, כי הערך היה ברשימת המעקב שלי. אני חושבת שמי שלוקח על עצמו את האיחוד (מעשה מבורך כשלעצמו) צריך להשלים את המשימה עד הסוף Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 12:25, 5 באפריל 2010 (IDT)
ואני חושב שמי שלוקח על עצמו את המשימה, זכאי להפעיל את שיקול דעתו העריכתי. אני שלם עם מצבו ותוכנו הנוכחי של הערך, שנכתב ביד אמונה הרבה יותר מאשר גבב העובדות שהיה בערך המקביל, ושכותבם הודה בגילוי לב שאין לו היכולת לסמכן או להסביר מדוע נבחרו להיכלל בערך. אין הדבר גורע מזכותך לשפר ולהרחיב ככל שתמצאי לנכון, ובכל מקרה אמליץ שבעריכותיך לא תסתמכי על מידע שכותבו מציין במו פיו "לי אישית, הערך נראה מעניין גם אם הוא לא מדויק". Magisterשיחה 17:10, 5 באפריל 2010 (IDT)
לא ברור לי מהיכן מגיע המשפט "ובכל מקרה אמליץ שבעריכותיך לא תסתמכי על מידע שכותבו מציין במו פיו "לי אישית, הערך נראה מעניין גם אם הוא לא מדויק". על סמך מה אתה מניח שאני עושה זאת לא מובן לי. אני הוספתי פסקה שאני יודעת שהיא נכונה שלא הוספה על ידך. למה יש לי תחושה שאני ננזפת. אני מקווה שאני טועה בתחושותיי. Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 19:08, 5 באפריל 2010 (IDT)
אם יורשה לי להנמיך את גובה הלהבות המתרגשות, מגיסטר ביקש להעיר שלא שילב חלק מהתוכן של הערך מכיוון שאמינותו הייתה מפוקפקת. גם אני, כשקראתי את הדברים, לא הבנתי ולא חשבתי שיש לך מקור שמאמת תוכן ממנו, ומכיוון שקראת להשיב חלק מהמידע לערך הראשי (או לבטל האיחוד), היה חשוב להדגיש שלא להסתמך על המידע הבעייתי בערך המקורי. כמובן שאם יש לך גיבוי למידע ואת בטוחה באמינותו - זהו סיפור אחר. זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 19:31, 5 באפריל 2010 (IDT)
זוהר, לא קראתי לבטל את האיחוד. מהיכן אתה לוקח זאת? כל מה שאמרתי הוא: שכאשר מבטלים ערך יש לוודא שכל המידע שהיה שם הוכנס ושולב. פסקה שאני הוספתי בערך המקורי לא הוספה על ידו. אני לא נותנת מקורות לכל דבר וכל משפט שאני כותבת. גם אתה לא. אז במקום לכתוב לי , חנה את צודקת הייתי אולי צריך לשים לב יותר, אני מקבלת נזיפות על הפניית תשומת הלב לבעיה. נזיפות שממש לא מגיעות לי. אז מבחינתי אני סיימתי את ההתכתבות הזאת. אני רק מקבלת ממנה תחושה לא נעימה. Hanay שיחה המזרח הקרוב קרוב מתמיד 19:40, 5 באפריל 2010 (IDT)
נו באמת חנה. את מגיעה לכאן לנזוף, וכשמנסים להסביר לך את שיקול הדעת המנחה את יוצאת בעלבון ובתחושה שאת הננזפת. זו אכן תחושה לא נעימה להתדיין כך, ולא רק לך. לגופו של עניין, כאשר מטפלים בערך דורש שיכתוב, אין חובה כלל ועיקר "לוודא שכל המידע שהיה שם הוכנס ושולב". נהפוך הוא, וקל וחומר כאשר הסיבה שנדרש השכתוב מלכתחילה הייתה אי-יכולתו של הכותב להסביר מדוע נבחרו דווקא עובדות מסוימות להיכלל בערך ולא אחרות, ודבריו שאינו באמת מכיר את הנושא ואינו ערב לדיוק המידע. מה שיש לוודא זה שהתוצר בתום התהליך הוא ערך ראוי, זורם, קריא, כתוב היטב ומבוסס. מכאן והלאה יכול כל עורך, כולל את, להמשיך לערוך למיטב שיפוטו, וניתן לעשות זאת מבלי לנזוף בעורך הקודם או לחלק לו הוראות לביצוע. ובזאת גם מבחינתי תמה התכתבות זו. Magisterשיחה 09:34, 6 באפריל 2010 (IDT)

האינטרנציונל[עריכת קוד מקור]

היי, ראה נא שיחה:האינטרנציונל#התרגומים בעיתיים - נראה שהתרגום של הגרסה הצרפתית הוא בעצם תרגום של תרגום מצרפתית לאנגלית, מה שלא מבטיח יותר מדי. אולי תוכל לעזור? ‏odedee שיחה 02:05, 15 באפריל 2010 (IDT)

נדרשים שם באמת כמה ליטושים ותיקונים, אבל גם אז - תרגום מילולי מדויק של טקסט שכל כולו ניבים ומטבעות לשון, מטאפורות, סיסמאות וקלישאות - אינו מבטיח רבות. קל וחומר כשלצידו שני תרגומים נאים של מיטב משוררינו היודעים היטב את מלאכתם, ולא ברור למה כלל דרוש התרגום המילולי-חובבני. היות והוא כבר שם, אעבור עליו לכשאתפנה לכך למקצה שיפורים. Magisterשיחה 13:06, 16 באפריל 2010 (IDT)

לז אל[עריכת קוד מקור]

שלום מגיסטר!

אם ידיעותיי מהבגרות בצרפתית לא דהו עם השנים, כלום אין לה אל צריך להיות לז אל, ובראסרי לה האל לא צריך להיות בראסרי לז אל? ‏Harel‏ • שיחה 10:18, 17 באפריל 2010 (IDT)

טוב, לפי הוויקיפדיה האנגלית אני טועה. אבל לפחות נאחד את שניהם ל"לה אל". ‏Harel‏ • שיחה 10:18, 17 באפריל 2010 (IDT)
זה עניין של יחיד ורבים - לה אל = השוק, לז אל = השוקים. בברכה. ליש - שיחה 10:30, 17 באפריל 2010 (IDT)
אבל בשניהם מדובר בצורת הרבים, Les halles. הצורה les היא צורת רבים! ‏Harel‏ • שיחה 10:49, 17 באפריל 2010 (IDT)
צורת היחיד היא la halle וממנה שתועתקה ללה אל. בברכה. ליש - שיחה 11:01, 17 באפריל 2010 (IDT)
לא, אין כאן קשר ליחיד ורבים. האתר המוכר מאוד בפריז נקרא לה אל וזה רבים (Les Halles). אתה צודק הראל שבעיקרון ה-s אמורה להיות מבוטאת לפני h, אבל יש יוצאי דופן לכלל זה. יש היגיון בהמלצתך להתאים את כתיב שם הבראסרי לזה של מקורו הפריזאי, אך מצד שני מסופקני אם האמריקאים אכן הוגים כך את שם המסעדה. צריך כאן להתלבט אם לאיית כפי שצרפתי יהגה את השם או כפי שאמריקאי הוגה אותו. Magisterשיחה 11:02, 17 באפריל 2010 (IDT)
להבנתי, "לה אל" זה שמו של המבנה הזה] ולז אל זה ריבוי שלהם. בברכה. ליש - שיחה 11:14, 17 באפריל 2010 (IDT)
נכון ש-halles הוא ריבויו של halle, אבל לא זו הנקודה. במקרה הפשוט והנפוץ בצרפתית h היא אות אילמת (h muet), ובהיגוי מתעלמים לחלוטין מקיומה ומקשרים את המילה הקודמת לתנועה שבאה מייד אחריה. אלא שיש גם מקרים רבים של h נשאפת (‏‏אַ‏ש אספי‏רֶ‏ה - h aspiré) ובהם, גם אם במילה כשלעצמה אין ה-h נשמעת, הרי שבעת קישור למילה קודמת יש להתחשב בקיומה כאילו היא עיצור, ואין לקשר את האות האחרונה במילה הקודמת ישירות לתנועה שאחרי ה-h. כזו היא המילה halles, ולכן אין לבטא les halles לז אל (אך גם לא לה האל) אלא לה אל. קצת מסובך, אבל מה לעשות - ההיגוי הצרפתי מעולם לא היה עניין פשוט, כידוע. Magisterשיחה 11:33, 17 באפריל 2010 (IDT)
תודה על ההסבר. בברכה. ליש - שיחה 11:53, 17 באפריל 2010 (IDT)
להרחבה נוספת בעניין ורשימת המילים שבהן h aspiré ראה en:Aspirated h. ולגבי שם הבראסרי, לאחר התלבטות נוספת נראה לי שנכון יהיה לאיית בראסרי לה אל לפי ההיגוי הצרפתי ובהתעלם מווריאנטים אמריקאיים של היגוי. כל זאת, אם בכלל נדרש ערך על רשת מסעדות אמריקאית בת שלושה סניפים, דבר שאיני בטוח בו כלל ועיקר. Magisterשיחה 12:14, 17 באפריל 2010 (IDT)

יש כלי פשוט שאפשר להיעזר בו איתן - שיחה 23:39, 21 באפריל 2010 (IDT)

פשיטתא[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה. התוכל לעזור לי בבקשה? אני די חדש (יחסית) בויקיפדיה ועדיין קצת מתקשה מהפן הטכני. אני עוסק כעת בעריכתו של הערך פשיטתא, אך ערך זה שהיה בעברו דף הפניה לערך תרגומי התנ"ך עדיין מתעקש משום מה להציג בסופו את ההפניה לשם, למרות שמחקתי את שורת ההפניה. הכיצד אפשר לבטל זאת?--Unfacedman - שיחה 17:54, 20 באפריל 2010 (IDT)

תיקנתי זאת, הייתה שם שורה שגויה ברשימת הקישרים לערכים מקבילים בשפות זרות (בינוויקי) בסוף הערך. ברוך הבא והמשך עבודה פורייה. Magisterשיחה 17:58, 20 באפריל 2010 (IDT)

פרטי תמונה[עריכת קוד מקור]

שלום מגיסטר, תוכל בבקשה להוסיף פרטים לקובץ:2ndMaccabiah.jpg? מתניה שיחה 18:14, 21 באפריל 2010 (IDT)

אם אתה מתכוון לפרטים כמו שם היוצר ומקור - מצטער, אין לי. שם הצלם לא ידוע, וגם המקור לא (סרקתי פעם מאיזו חוברת, כמדומני, שברור שאינה מקור בעצמה). אני גם לא בטוח שפרטים אלה מחוייבים כשמדובר בתמונה ברשיון חופשי (שאינו מחייב ייחוס). Magisterשיחה 00:42, 22 באפריל 2010 (IDT)
אתה כמובן צודק, אין חובה, אני התעניינתי. אם כך, לא נורא, תודה. מתניה שיחה 08:57, 22 באפריל 2010 (IDT)
והאם לזה יש פרטים שתוכל להוסיף? תודה מתניה שיחה 12:08, 23 באפריל 2010 (IDT)

אהמ[עריכת קוד מקור]

אהמ... לא רוצה ללחוץ, רק לשמור את המקום בתור. יוסאריאןשיחהערביי הרצליה כבר לא כועסים 23:31, 21 באפריל 2010 (IDT)

אלון, בהזדמנות - ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט, שניים מהיום. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:52, 23 באפריל 2010 (IDT)

שיחה: ישעיהו נבנצל[עריכת קוד מקור]

למגיסטר, שלום. אבקש חוות דעתך שם על איזכור העובדה שחלה בטרשת נפוצה. עזר - שיחה 12:18, 26 באפריל 2010 (IDT)

בקשה לבוררות[עריכת קוד מקור]

שלום אלון, אודה לך אם תוכל לשמש כבורר ביני ובין ברי"א בנושא הכנסת המידע בדבר פריצת המכולה במוזיאון רוקפלר שהכילה את עצמות הנקברים לערך אתרא קדישא . היו מספר דיונים בדף השיחה של הערך ראה שיחה:אתרא קדישא#דרישת מקור על פריצת המכולה בחפירות ממילא ופסקה-שיחה:אתרא קדישא#פסקה על חפירות ממילא שנמחקה מהערך בטענה שאין מקור למרות שמקור ניתן. תודה Hanay שיחה את נשר כבר ראית? 18:11, 9 במאי 2010 (IDT)

שלום חנה, הבורר צריך להיות מקובל על שני הצדדים למחלוקת. יש הסכמה מצד ברי"א? Magisterשיחה 18:27, 9 במאי 2010 (IDT)
אני לומדת את הנהלים. אני אפנה אליו Hanay שיחה את נשר כבר ראית? 21:54, 9 במאי 2010 (IDT)
אין לי בעיה עם בוררות, אבל אני לא רואה מה מקום לבוררות בעניין כה פשוט. חנה הוסיפה לערך מידע על סמך שיחה עם אדם שעבד בחפירות. ביקשתי מקור מוסמך, על פי כללינו בויקיפדיה:ביבליוגרפיה. בדף השיחה תמכו בי עוד כמה ויקיפדים, ואיש לא הצדיק הכנסת מידע על סמך מחקר אישי. למרות זאת התאפקתי חודש וחצי, משום שחנה הבטיחה להביא מקור, וקרול הבטיח לסייע לה. כעת, משעברה תקופה, החלטתי להסיר את המידע עד שיובא המקור, כנהוג כאן עידן ועידנים. בתגובה זכיתי להשמצות קשות, כאילו אני פועל ממניעים זרים "שונים ומשונים". האם לדעתך, מגיסטר, צריך כאן בוררות?! ברי"אשיחה • כ"ו באייר ה'תש"ע • 22:02, 9 במאי 2010 (IDT)
בוררות עשויה להידרש ולהתאים במצב של מחלוקת בין משתמשים על פירוש והבנה של נהלים ודרכי עבודה. בוררות בוויקיפדיה כוללת במקרים רבים גם גישור וחתירה לפשרה. לענייננו, ככל שאני מבין את העניין ברי"א צודק כאן בשתי נקודות: ראשית, אסמכתא מסוג "פלוני אמר לי", ויהא פלוני בר סמכא ככל שיהיה, אינה אסמכתא קבילה לטענה שנויה במחלוקת - נדרשת אסמכתא כתובה וזמינה לעיון. ושנית, לאחר המתנה סבלנית בת מספר שבועות להצגת סימוכין, מותר להסיר את הטענה השנויה במחלוקת. עוד אוסיף, נוכח דברים שנאמרו בדיון, שנטל המצאת האסמכתא בוויכוח כזה הוא על טוען הטענה להתרחשות העובדה, ולא על הכופר בהתרחשות זו. אי לכך, בשלב זה יוסר עניין פריצת המכולה, וניתן יהיה להוסיפו מחדש לכשיוצג המקור המאשש אותו. חנה, אם לא ניתן לאתר כתבת עיתון שמתעדת את העניין, גם מכתב או מייל מפרופ' רוני רייך המתאר את המקרה יתקבל (או ממקור מוסמך במוזיאון רוקפלר, משטרת ישראל וכו'), ובלבד שיהיה כתוב על ידו ויאושר לצטטו בדף השיחה. אם יוצג מקור/מסמך כלשהו ותהייה מחלוקת על פרשנותו או קבילותו, אשמח לשוב ולהידרש לעניין. בברכה, Magisterשיחה 22:53, 9 במאי 2010 (IDT)
אלון, אני לא מבינה מה קרה פה. ברי"א טען שאינו רוצה בוררות ויחד עם זאת העלה טענות ואתה התייחסת אליהן מבלי שניתנה לי הזדמנות לטעון וכבר פסקת. ההצעה שלך למכתב בכתב ידו של רוני רייך נותנת לי תחושה שלא מאמינים לי וחושבים שלא הבאתי דברי אמת. אני אפנה לרוני רייך ואבקש ממנו את המכתב הזה.אני עשיתי יותר מכך פניתי אליו היום סיפרתי לו מה קורה כאן וביקשתי שיחפש את הכתבה בגזירי העיתון שלו. הוא אמר שיעשה מאמץ.
אני מבקשת תשובה לטענה שהעליתי ולא קיבלה כל התייחסות. האם בכל מקום בויקיפדיה שמישהו שם תבנית מקור אם לא ניתן מקור אז המידע הוסר? אני חוששת שרק במקרה זה הדבר נעשה. הערך אתרא קדישא מלא טענות שאין להן מקור. והכל בסדר. בעקבות מה שכתבת כאן הוספתי עכשיו דרישת מקור לפסקה הבאה:
בשנים הראשונות להקמת מדינת ישראל החלו ארכאולוגים ישראלים לחפור במקומות רבים במדינה. חלק מאתרי החפירות היו בתי קברות עתיקים ידועים, וחלקם היו אתרים מסוגים שונים – אך היו בהם גם קברים עתיקים. החוקרים נהגו לקחת עצמות לבדיקות שונות, ולזרוק את העצמות שלא היה בהן צורך מדעי [דרוש מקור].
אם אני מבינה נכון, הרי לפי מה שפסקת כאן. אם בעוד חודש ברי"א לא יביא מקור לטענה הזאת, אני אהיה רשאית למחוק את כל הפסקה הזאת. יש בערך עוד טענות כאלה שאינן להן כל ביסוס. Hanay שיחה את נשר כבר ראית? 23:12, 9 במאי 2010 (IDT)
חנה, העניין איננו כלל אם מאמינים לך או לא. ודאי שאין כאן כל התייחסות אישית לאמינותך, אני אישית למשל משוכנע לחלוטין על סמך דברייך שהמתואר אכן התרחש. אבל כאן אנציקלופדיה, והעיקרון הוא שהדברים צריכים להיות מגובים באסמכתא שקבילה אוניברסלית, גם על הקורא שאינו מכיר אישית את משתמש:Hanay ואת אמינותה, היכרותה הקרובה עם התחום, קשריה עם הנפשות הפועלות וכו'. קל וחומר כשמדובר בעניין שבו הכתמת אדם או גוף בפלילים, או משהו שגובל בכך. כמובן שגם לך מותר להטיל ספק בעובדות המצויינות בערך ושנראות לך על פניהן כמפוקפקות, תמוהות או שגויות, ובלבד שלא נעשה הדבר לצרכי ויכוח, ניגוח וכו'. ספציפית בעניין שציינת - בהיעדר מקור לטענה (לאחר שמוצו נסיונות לחפש כזה) תוכלי למחוק, לא את כל הפיסקה אלא את עניין השלכת העצמות (הרי אין מחלוקת או בעייתיות בעובדה שהיו חפירות ברחבי המדינה, שחלקן התקיימו באתרי קבורה, ושעצמות נלקחו לבדיקה). Magisterשיחה 23:38, 9 במאי 2010 (IDT)
אלון, זה לא הסגנון שלי לעשות דברים לצורכי ניגוח. אבל ברי"א בדף השיחה של הערך בפסקה שבה נזף בי בסגנון מאיים ולא ראוי (שבחלקו נמחק), הזכיר לי גם שכאשר עברתי על הערך ראיתי שם מספר קביעות לגבי הארכאולוגים שאינן מגובות במקורות. ומכיוון שהמידע שלו כנראה מגיע ברובו ממקורות של אתרא קדישא, אז אי אפשר להסתמך על מקורות אלה לגבי קביעה מה הארכאולוגים עשו או לא עשו. נושא הוספת תבנית מקור אינו מוטמע בי ולכן לא עלה על דעתי בזמנו שזו הדרך הנכונה לטפל בקביעות אלה. אבל "מכל מלמדיי השכלתי". עברתי אתמול שוב על הערך ומצאתי עוד 2 קביעות לא מגובות במקור לגבי עבודת הארכאולוגים. אני אמשיך לעבור ביסודיות על הערך.
אני מצטערת אבל אני מבקשת שוב לקבל התייחסות לנושא הנוהל בויקיפדיה לגבי הסרת פסקה אם במשך חודש וחצי לא ניתן מקור לתבנית מקור שהוצגה. נראה לי שדוקא פעולתו של ברי"א נעשתה לצרכי ניגוח. הוא כתב בדף השיחה של הערך "ואת יודעת זאת היטב, שהרי עשית ככל יכולתך, ובהצלחה, למנוע ממנו המלצה." נראה לי שאני זוכה למקלחת רותחין כי הערך לא הפך למומלץ.
אני גם חוזרת ומבקשת לקבל תשובה לגבי תהליך הבוררות. כפי שכתבתי לעיל אני ממש לא מבינה מה שקרה כאן. זו הפעם הראשונה שאני נחשפת לתהליך בוררות בויקיפדיה. הייתי בתהליכי בוררות במקומות אחרים. ולתומי חשבתי שכך יעשה גם כאן. לא היתה לי כל בעיה לקבל את הפסיקה שלך לו היה מתנהל כאן תהליך בדרך שבה אני מכירה תהליכי בוררות. אני מצטערת, אבל כרגע איני מרגישה כך עכשיו. Hanay שיחה את נשר כבר ראית? 08:18, 10 במאי 2010 (IDT)
לעניין מקור - כן, הכלל בעיקרון הוא שקביעה שאותגרה, והוצגה דרישה סבירה להצגת מקור שמאשש אותה, ולאחר פרק זמן סביר לא הוצגה אסמכתא קבילה - רשאי המאתגר להסירה (אחרת, מה משמעותה של דרישת המקור?). לגבי מהו אותו פרק זמן סביר - לזה אין כלל קשיח ויש מקום לשיקול דעת, אבל באופן כללי מספר שבועות זה סביר. כמה שבועות - תלוי במקרה: עניין שבו קשירת אדם או גוף בפלילים או בהתנהגות לא ראויה, זכאי לטיפול מהיר יותר מעובדה יבשה שאין בה פוטנציאל של הטלת דופי. עם זאת, גם משהוסרה פיסת מידע בנימוק זה - ניתן להוסיפה חזרה עם איתור מקור מתאים. שימי לב שלא מדובר בהכרח על "הסרת פיסקה" - הטיפול המתאים עשוי להיות הסרת כמה מילים או שינוי ניסוח.
לעניין בוררות, גם כאן תלוי במקרה. כללית מקובל שבפנייה לבורר מסכימים שני הצדדים כי הכרעת המחלוקת ביניהם תעבור אליו (עם זאת מותר לערער אם צד מרגיש שקופח בבוררות, ולדרוש פתיחת הצבעת מחלוקת). הערת אגב - השימוש כאן במונחים פסאודו-משפטיים כמו בוררות, ערעור ופסיקה עשוי לבלבל, אין מדובר בהליך משפטי פורמלי אלא בפתרון חברי של חתירה להכרעה בעניין נקודתי שוויכוח אינו מכריעו. הבורר רשאי לבקש מהצדדים הצגה סדורה של טיעוניהם כדי להיטיב להבין את סלע המחלוקת, או להסתפק במה שכבר נגלה לעיניו מההתדיינות ביניהם ולפסוק במהירות. חשוב להדגיש שהבוררות במקרה זה אינה בסוגייה מי צודק בעניין העובדתי (הייתה או לא הייתה פריצה למכולה), אלא כיצד ראוי להתייחס לנושא בערך בוויקיפדיה בהתחשב במידע ובמקורות המונחים לפנינו. ויותר ספציפית - האם "על סמך שיחה עם החופר רוני רייך" ו/או "ידיעה על כך פורסמה בעתונות המקומית בירושלים" עומדים בדרישות של הצגת מקור לעובדה שנויה במחלוקת. ברור לי כאן על פניו שהתשובה היא לא, ללא צורך בטיעונים נוספים בנושא, וללא קשר לדעתי האישית שהעובדה כשלעצמה ודאי נכונה. קל וחומר כשידוע לי שאת מקורבת למקור הוורבלי (שאינו קביל כאסמכתא), ובמאמץ מינימלי תוכלי כנראה לחלץ ממנו אסמכתא כתובה שתסתום סופית את הגולל על הוויכוח הזה. ואם לא - היינו רוני רייך ו/או המוזיאון אינם מוכנים להתחייב בכתב שכך אכן אירע - גם אנו לא נתחייב בכתב על כך. Magisterשיחה 09:44, 10 במאי 2010 (IDT)
אלון, תודה על התשובה המפורטת. לפחות עכשיו אני מבינה יותר. יחד עם זאת, למרות שאני שנה בויקיפדיה יש דברים רבים שלא נחשפתי אליהם, כי תקופה ארוכה התרכזתי בעיקר בכתיבת ערכים ובקבלת עורכים חדשים. חשוב כאשר ויקיפד נחשף בפעם הראשונה לתהליך, יעשה הדבר בדרך שהוא ירגיש בנוח איתו ויבין אותו. ברור לי שבוררות בויקיפדיה היא לא תהליך משפטי. אבל משבחרה ויקיפדיה במונח "בוררות" פירושו של דבר שלקחה על עצמה לשמוע את טענות שני הצדדים בתוך הבוררות ולא מחוצה לו. ואם התהליך כאן הוא לא כזה, אז המונח בוררות לתהליך הזה הוא שגוי.
ולעצם העניין. אין לי כל כוונה ללכת להצבעת מחלוקת. גם כך כל התהליך הזה הסיט אותי יותר מידי מכתיבת ערכים. המאמץ למצוא את הכתבה הוא לא מינימלי. אם היה כזה הייתי מביאה אותו כבר מזמן. יש בעיה בחיפוש בארכיונים של עיתונות מקומית. ישראל קרול ניסה. ביקשתי מרוני רייך שיחפש את גזיר העיתון שיש לו. הוא צריך לעבור על מספר קלסרים שאינם מסודרים לפי נושאים ולחפש את גזיר העיתון. אני ממש מרגישה לא בנוח שאני מסיטה אותו מעבודתו המדעית לנושא זה. אריאל אמר לי שהוא ינסה לחפש בארכיון הארץ בהנחה סבירה שעיתון זה בודאי התייחס לפריצה הזאת. לגבי מכתב מרוני רייך, לא ברור לי איך זה יעזור. איך זה שונה מדבריו שנאמרו לי בע"פ? מה יעשה במכתב הזה? ממש לא ברור לי Hanay שיחה את נשר כבר ראית? 10:00, 10 במאי 2010 (IDT)
מכתב שונה מדברים שנאמרו לך בע"פ, בכך שהוא כתוב בכתב וניתן להצגה לנצח לעיון כל החפץ באסמכתא. לעניין זה אין הבדל בין דברים שהעלה רייך על הכתב לבין דברים שהעלה כתב כלשהו המוסר מפיו ומפי מקורות אחרים עובדות וציטוטים. תסכימי איתי שדברים שאומר לך רייך בע"פ, אינם בדיוק זמינים לעיונו של איש מלבדך, וזוהי הסיבה שהם אינם קבילים כסימוכין.
לגבי הליך הבוררות עצמו, לא ברורים לי דברייך. שמעתי גם שמעתי את דברייך ועמדתך בנושא, הן הדברים שנכתבו בדף שיחתי והן אלה שכתובים בשני הדיונים שאליהם הפנית אותי. יכולת לשטוח כאן בהרחבה את טיעונייך, אבל בחרת ובצדק לקצר ולהשתמש במראי מקום לדיונים שכבר התקיימו (ראי פנייתך אלי בתחילת הדיון).
בהיבט הכללי יותר של טרמינולוגיה פנימית-ויקיפדית העושה שימוש במונחים מעולמות חיצוניים וגדולים יותר, את צודקת חלקית. אנו משתמשים כאן ב"פרלמנט" וב"כהונה" וב"מינוי" ו"הדחה" וב"משרת אמון" ו"תקופת צינון" ועוד כהנה וכהנה שימושים שאולים של מילים גדולות, בדינמיקה שבאמת מטעה לעתים אנשים לחשוב שאנו עוסקים כאן מינימום בניהול מדינה, ולא בהסדרת פעולתם המשותפת והחברית של כמה עשרות מתנדבים-חובבים. איכשהו, נראה לי ש"בוררות" הוא הפחות בעייתי מבין אלה. Magisterשיחה 10:50, 10 במאי 2010 (IDT)
אלון, תודה על ההסברים. אני רואה שאני צריכה לעשות סוויטש חזק במחשבה שלי. לגבי פרלמנט, ברור לכל אחד שזה רק שימוש סמלי במונח. לגבי בוררות ממש לא. אני צריכה להרגיל את עצמי לשנות את עולם המושגים שלי כאשר אני נכנסת לויקיפדיה. ושוב תודה על הכל Hanay שיחה את נשר כבר ראית? 14:19, 10 במאי 2010 (IDT)

עוד בקשה לבוררות[עריכת קוד מקור]

לאור דבריו של יורי בדף השיחה שלי, אני פונה אליך בבקשה לבוררות בשיחה:פרשת דיר יאסין#פסקת "עדויות". תודה, יוסאריאן מחוץ לחשבון - שיחה 17:49, 10 במאי 2010 (IDT)

בדף השיחה שלך אמרתי שאתה יכול להזמין את מגיסטר להצטרף לדיון ולא שאני מוכן שהוא ישמש כבורר. אין לי משהו אישי נגד מגיסטר אבל הגעתי למסקנה שאני לא ממש אוהב את הרעיון של אדם אחד שמחליט בשביל כולם, במיוחד כשמדובר במחלוקת בערכים פוליטיים. אם היה מדובר בקבוצה של בוררים אז מילא. אבל אדם אחד לא מקובל עליי. דעתו של מגיסטר על הנושא לא אמורה להיות שווה יותר מדעתי או דעתך. מכיוון שבכל זאת מדובר באדם ששנינו מכבדים אין ספק שדבריו יהיו כבדי משקל לשנינו, אבל אני לא מוכן להגיד מראש שאני אקבל את עמדתו בצורה אוטומטית, תהיה אשר תהיה. על כן אני מעדיף לקרוא למגיסטר בשם מגשר (מילה חדשה שלמדתי לאחרונה) ולא בורר. אני מקווה שלמרות זאת הוא יסכים לסייע במחלוקת בינינו. יורי - שיחה 19:15, 10 במאי 2010 (IDT)
אני לא מעוניין להיכנס להליך גישור ארוך ומייגע, ודאי לא סביב עניין נקודתי מאוד בערך שהוא במהותו שאלת כן/לא (תוכלל הפיסקה המדוברת). אולי יש מקום לשקול דרך כלשהי של גישור בכל הנוגע לערך בכללותו וצורתו הסופית, שזה עניין מורכב הרבה יותר. אי לכך אסתפק בציון דעתי הנקודתית כאן - פרק העדויות בעיני מיותר ומכביד על הערך שלא לצורך. דבר קיומן של עדויות קשות, מדויקות יותר ומדויקות פחות, מקבל ממילא אזכור נכבד בערך ואין צורך בפירוטן ובציטוטן כלשונן. זה מה שיש לי לומר בעניין נקודתי זה, וכפי שהעדיף יורי להגדיר מראש - אין לדעתי זו כל תוקף מחייב שהוא, זו רק עוד דעה בדיון שיכול להימשך ככל שיימשך. Magisterשיחה 13:17, 11 במאי 2010 (IDT)

פלסטינים[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת משתמש:Rafi1082.

חשיבותם של חותמי מגילת העצמאות[עריכת קוד מקור]

שאלת החשיבות עומדת בהינה מכיוון שעדיין לא ברור בחשיבות הקטגוריה כאשר יש גם את התבנית והרי כל הרשומים בקטגוריה הנ"ל נמצאים גם בקטגוריה של חברי מועצת המדינה הזמנית. וכמו שאמרתי ריבוי קטגוריות מקשה על הקורא בניווט. תבנית החשיבות הייתה שבוע שלם והובאה רק עמדה אחת בעד הקטגוריה הנ"ל • קוני למל •כ"ח באייר ה'תש"ע• 11:18, 12 במאי 2010 (IDT)

מגיסטר, ראה נא שיחת קטגוריה:חברי מועצת המדינה הזמנית והווכח שמדובר בקטגוריות נפרדות לחלוטין. אין בכוונתי להמשיך ולעסוק בנושא. ‏Wierzba‏ • שיחה • 11:30, 12 במאי 2010 (IDT)
קוני, עדיין הדיון הוא במהותו דיון איחוד ולא דיון חשיבות. ואפילו היה זה דיון חשיבות, די באותה עמדה אחת בעד הקטגוריה שהובעה כדי למנוע מחיקה מהירה, וזה עוד מבלי לקחת בחשבון שבדיון המקביל בשיחת קטגוריה:חברי מועצת המדינה הזמנית נשמעו בהחלט דעות בעד שמירת שתי הקטגוריות במקביל. ודאי שאין פה מצב למחיקה מהירה של הקטגוריה. לכשימוצה הדיון תוכל לפנות לדרך של פתיחת הצבעה, אם עדיין תחוש שקטגוריה:חותמי מגילת העצמאות מיותרת. במאמר מוסגר, אפילו לעניין הצבעה כזו אם תהייה, עדיף לך שהגדרת העניין תהייה הצבעת מחלוקת בעקבות דיון איחוד שלא הוכרע, ולא הצבעת מחיקה בעקבות דיון חשיבות שלא הוכרע, מבחינת הרוב שתצטרך לגייס כדי שעמדתך תתקבל. כך או כך ומבלי להביע עמדה, הרשה לי להעריך שהקטגוריה תישאר. Magisterשיחה 19:17, 12 במאי 2010 (IDT)
אני חושב שהרב הדרש למחיקת קט' הוא 50%. גילגמש שיחה 19:26, 12 במאי 2010 (IDT)
נראה לי הגיוני, זה כתוב במקום כלשהו? אני זוכר שהיו דיונים בעבר על חוסר ההיגיון שבייחוס כלל ה-55% לעניין טכני כמו קטגוריה. Magisterשיחה 19:31, 12 במאי 2010 (IDT)
זה רשום במדיניות המחיקה, ואפילו היה על זה קונצנזוס במזנון בשלהי השנה הקודמת. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:31, 12 במאי 2010 (IDT)
שאלה צדדית - ממה נגמלה העצמאות ולמה היה צורך לחתום לה? קיפודנחש - שיחה 19:34, 12 במאי 2010 (IDT)
סבבה אם העניין נסגר בקונצנזוס וכתוב במדיניות המחיקה. אז קוני, תתעלם מהערתי לגבי הכדאיות הסטטיסטית והתייחס רק ליתר הדברים. Magisterשיחה 19:38, 12 במאי 2010 (IDT)
טייב, תודה. הדיון שם לא מתקדם לשום מקום. ואין אני מתכוון לפתוח הצבעת מחיקה כאשר אני אחד על אחד. נראה לי שאניח לזה בשקט ואם בעוד שנה-שנתיים משהו אחר יתעורר לעניין אצטרף אליו. בכל-אופן כבר פגעתי לצערי בחבר אחד היום ואין ברצוני לעשות זאת שוב (אם כי אני חושב ששאלתי לגיטימית להבין על איזה מקור הוא הוסיף עוד חברים למועצה הזמנית וביזה תפקיד הם היו). תודה. • קוני למל •כ"ט באייר ה'תש"ע• 20:27, 12 במאי 2010 (IDT)

אנא ראה[עריכת קוד מקור]

את פנייתי כאן. אני חושב שגם אתה בירוקרט, לא? עמית - שיחה - האלבומים 00:01, 16 במאי 2010 (IDT)

ראיתי את תגובתו של דוד שי לבקשתך, ואני מסכים איתו לחלוטין. התחייבותו של יוני להסרת הרשאות על פי דרישת ביורוקרט רשומה לפנינו, ובשלב זה אני עדיין רואה התחייבות זו כדבר העומד לזכותו של יוני ולא לחובתו. לא אסתיר שלא אהבתי את יוזמתו וכידוע אף הצבעתי נגדה, אך אין עוררין שהיא נעשתה כדין ובמיצוי מלא של דרכי הפעולה הלגיטימיות. Magisterשיחה 08:00, 16 במאי 2010 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

תודה על ה-seasoning.

בבקשה. Magisterשיחה 15:32, 22 במאי 2010 (IDT)

שלחתי @[עריכת קוד מקור]

Hanay שיחה את נשר כבר ראית? 10:37, 23 במאי 2010 (IDT)

ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:השמאל הלאומי[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחת ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:השמאל הלאומי. Magisterשיחה 09:49, 24 במאי 2010 (IDT)

חסידות חב"ד[עריכת קוד מקור]

שלום מגיסטר,

בערך חסידות חב"ד נתגלעה מחלוקת ארוכה בין משתמשים אחדים (אני ביניהם) בסוגיית קישור לאתר ויקי בשם חב"דפדיה, שמופעל על ידי חלק מחברי הזרם המשיחיסטי בחסידות. בסופו של דבר הוצע לפנות לבוררות, והצעתי למנות את סקרלט לבוררת התקבלה על הצדדים השונים. סקרלט קבעה בפסק הבוררות שלה כי יהיה קישור לאתר רק מהערך הראשי על חסידות חב"ד (נימוקיה בדף השיחה). למרות שלא הסכמתי עם פסק הבוררות קיבלתי אותו מתוך רצון להגיע לסיום המחלוקת, אך חברי הפלג המשיחיסטי התומכים בקישור לאתר מסרבים לקבל את הפסק. ידוע לי כי בתור בירוקרט נתונה לך הסמכות להתערב ולהכריע בוויכוחים כגון זה, ואודה לך אם תוכל להפעיל את סמכותך במקרה זה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 11:23, 24 במאי 2010 (IDT)

אקרא את הדיון ואתייחס לדבריך בהמשך. Magisterשיחה 11:46, 24 במאי 2010 (IDT)
תודה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 11:48, 24 במאי 2010 (IDT)
למגיסטר, שלום. אינני צד בויכוח, אבל בסוף דף השיחה שם כתבתי הצעת פשרה שלדעתי ראויה לעיון מצידך בבואך להחליט. תודה, עזר - שיחה 13:24, 24 במאי 2010 (IDT)
Magister שלום
אודה לך מאוד אם תבדוק את שכתבתי בדף השיחה ותגיב שם:

"לצערי הפתרון שהצעת לא רלוונטי, והמשתמשים יפסידו מידע. המידע בחב"דפדיה הוא פרטני מאוד, וכולל גם מסורות וסיפורים שלא מתאימים לויקיפדיה, אך יועילו מאוד למעוניינים להרחבה על הערך. זוהי אחת המטרות של קישורים חיצוניים. (בדיוק כמו וויקישיבה, שמרחיב בנושאים שבהם הוא עוסק). דוגמא לערכים: מנחם מנדל פוטרפס - בחב"דפדיה - ניגוני חב"ד - פורטל בחב"דפדיה". --שיע - שיחה 16:08, 26 במאי 2010 (IDT)

אינני מעונין להמשיך בדיון שם, בוררות נועדה כדי להכריע אחת ולתמיד בסוגייה שבמחלוקת ולא כדי להביע שם עוד דעה בדיון המתמשך. לגבי "לא רלוונטי" - זכותך להמשיך לאחוז בדעה שעמדתך עדיפה, זה כמובן לא הופך עמדה או הכרעה אחרת ל"לא רלוונטית". מכל מקום, אותו דיון תם. Magisterשיחה 16:54, 26 במאי 2010 (IDT)
לא התווכחתי או חלקתי עליך, הערתי על נקודה שלא היית מודע לה כשקבעת את הבוררות ולצערי לא נראה שקראת את מה שכתבתי. אתה קבעת בוררות, ובמקביל הצעת פתרון: להעביר את המידע הרלוונטי מחב"דפדיה לויקיפדיה. הערתי שאי אפשר להכניס את החומר לויקיפדיה, והפתרון לא רלוונטי. בכל מקרה לא אוסיף 'להטריד' אותך בכך. היה שלום. --שיע - שיחה 21:13, 26 במאי 2010 (IDT)

זרמים קטועים[עריכת קוד מקור]

שלום,

אני לא מבין את תרבות העריכה של וויקיפדיה, אתם מוחקים ערכים שעבדו עליהם שעות ארוכות בלי שום דיון או התראה פשוט כי יש את הכוח לעשות זאת. מחקת את הערך שהכנתי "זרמים קטועים" בטענה שהוא פרסומי. מה בדיוק אני מפרסם קיומו של הסרט שיוצא בימים אלו. סרט שאין לו משקיעים ולא תמיכה כספית, אין לו הכנסות וגם ההקרנה החד פעמית שלו בחינם בפסטיבל נידח. אפשר פשוט להוריד את הציון שהוא מוקרן בפסטיבל אם זו הבעייה. עכשיו האם ניתן לשחזר את הערך הזה או שזה עבודה שירדה לטימיון? אני חדש בקהילה הזאת וקיבלתי welcome מאוד לא נעים. לפי דעתי הורדת ערכים בסגנון כזה לא עושה הרבה חשק להמשך. גיא

שלום גיא. אני מצטער אם קיבלת הרגשה של קבלת פנים לא מזמינה. מכל מקום, העלאת סרט בידי יוצרו שבוע לפני צאתו בהקרנת בכורה, היא מעשה שאינו מתקבל היטב בוויקיפדיה, ולא לזאת היא נועדה. אין נפקא מינא אם הסרט נעשה בעזרת משקיעים ותמיכה כספית או בלעדיהן, ואם הוא מוקרן בתמורה או שלא בתמורה. ויקיפדיה נועדה לתעד את מה שכבר היכה גלים והטביע חותם, ולא לסייע ביצירתם של אותם גלים וחותם. אני מאחל לסרטך הצלחה רבה - נושאו נשמע מעניין, חשוב וראוי - ומקווה שהוא יגיע ליותר מאשר "הקרנה חד פעמית בחינם בפסטיבל נידח" (כי אם אכן זה המצב, אז גם לאחר הפסטיבל לא נראה שיהיה מקום לערך). אבל כל עוד זה המצב - היינו סרט שטרם יצא, איש טרם צפה בו, עוד לא נוצרה תהודה כלשהי, ועתידו לוט בערפל - זה לא דבר לתיעוד באנציקלופדיה, עם כל הצער. לגבי עבודה שירדה לטמיון - אם כוונתך שאין לך עותק של הטקסט, אוכל לדאוג שתקבל העתך ממה שנמחק. אם הכוונה לא למלל אלא לעצם ההופעה בוויקיפדיה, זה דבר שיבוא על תיקונו אם אכן הסרט יצליח, יכה גלים, יטביע חותם, יוקרן במקומות רבים, יקבל סקירות רבות וכו', וזה עשוי לקחת קצת זמן. אני מקווה שתוכל לקבל זאת בהבנה וללא כעס. Magisterשיחה 18:47, 25 במאי 2010 (IDT)

תודה על תשובתך אני מבין אשמח לקבל העתק של הערך שנמחק המטרה הייתה פחות לקדם את הסרט אלא להעלות את נוןשא השליטה על המים למודעות גיא

היזמה למחקר יישומי בחינוך[עריכת קוד מקור]

הדיון הועבר אל שיחת משתמש:Ravit001/היזמה למחקר יישומי בחינוך. Magisterשיחה 09:51, 29 במאי 2010 (IDT)

התייעצות[עריכת קוד מקור]

שלום מגיסטר, לאור נסיונך העשיר, אשמח אם תחווה דעתך בשאלה פרוצדוראלית זו. תודה - ברי"אשיחה • ט"ו בסיוון ה'תש"ע • 09:44, 28 במאי 2010 (IDT)

לא בטוח שהבנתי, שאלתך הפרוצדורלית היא האם מתאים להצביע בעד/נגד הצעתך באותה הצבעת פרלמנט שבה נידונה הצעתו של אלמוג? קשה לי לענות, כי אני סבור שמלכתחילה הצעתו של אלמוג לא אמורה בכלל להגיע לפרלמנט. לי זה נראה כל כך מובן מאליו שמשתמש המצמיד אסמכתא לטענה - חזקה עליו שעיין באסמכתא ויודע בדיוק מה כתוב בה, עד כי העברת העניין להצבעת פרלמנט בעיני רק תורמת לערעור המובן מאליו והפיכתו לשאלה של דעה והשקפה אינדיבידואלית. לעומת זאת הצעתך שלך, החותרת להביא להכרה רשמית בכך שמותר למשתמש, בטכניקה כלשהי, להביא אסמכתא שלא ראה מעולם, היא בהחלט דבר שרחוק מאוד ממובן מאליו, וברור לי שאצטרך לראות רוב ברור התומך בגישה זו טרם אסכים לראות דבר כזה בערך ויקיפדי. Magisterשיחה 19:56, 28 במאי 2010 (IDT)
ברור שהצעה כזו לא תהפוך מדה פאקטו הנוכחי לדה יורה ללא רוב ברור שיתמוך בה. השאלה היא אחרת: מכיון שאלמוג מתעתד להעלות את הצעתו בפרלמנט, האם להעלות את הצעתי באותו דיון, והמשתמשים יבחרו בין שתי ההצעות, או שעל שני הדיונים להתנהל בנפרד, ורק אם לא תאושר הצעתו של אלמוג בתום שבוע ההצבעה, אעלה את הצעתי להחלטת הקהילה. (אני משער שיש כבר מנהג מסוים במקרים כגון אלו, אך אינני יודע מהו). ברי"אשיחה • י"ז בסיוון ה'תש"ע • 21:40, 29 במאי 2010 (IDT)
עדיף שאלה יהיו הצבעות נפרדות. הצעה שעולה לפרלמנט מוטב לה שתהייה חדה וברורה שבה המצביע בוחר בין בעד ונגד, ולא שאלון מרובה אפשרויות. Magisterשיחה 06:36, 31 במאי 2010 (IDT)

היי[עריכת קוד מקור]

ראית? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 10:05, 22 ביוני 2010 (IDT)

ראיתי, נחמד. מעתה ייקרא דף זה "המגיסטראט". Magisterשיחה 10:18, 22 ביוני 2010 (IDT)
Face-smile.svg ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 10:20, 22 ביוני 2010 (IDT)

ראה[עריכת קוד מקור]

שתי בקשות ב‏ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט. תודה, ‏Yonidebest Ω Talk‏ 10:30, 22 ביוני 2010 (IDT)

תודה, טיפלתי. רק חזרתי מנסיעה וייקח עוד זמן עד שאשוב לפעילות מלאה, אז הרגש חופשי להסב תשומת ליבי לבקשות כאלה. Magisterשיחה 22:43, 22 ביוני 2010 (IDT)
אין בעיה. שלחתי לך מייל. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 17:51, 28 ביוני 2010 (IDT)

אם אין אני לי[עריכת קוד מקור]

בוצעה החלפת שמות מורכבת (כדבריך), אבל דף המשתמש הישן שלי לא הועבר, ואילו הדף הנוכחי שלי מפנה לבעלים הקודמים שלו. בשורה התחתונה, ההעברה של המשתמש שלי לא בוצעה במלואה. אני מודע לרצון למנוע בלבולים, ולכן אציע שני פתרונות אפשריים:

  1. תקופה קצובה שבה הדפים ישארו במצבם הנוכחי, עד שכל מי שהיה עשוי להתבלבל יתרגל לשמות החדשים. בסוף התקופה אני אזכיר לך, ותשלים את ההעברה.
  2. ההעברה תושלם כעת, ואני אדאג שתהיה הודעה בולטת שתפנה אנשים לאדם הנכון.

אנונימימוס - שיחה 17:50, 9 ביולי 2010 (IDT) (החתימה שלי בכלל הזויה, כי אני מחובר כ-naftali10 בכלל!)

פתרון 1 לא נראה סביר, זה רק מגביר את הבלבול שכבר קיים בלאו הכי בתוקף הנסיבות. פתרון 2 עדיף, והשלמתי ידנית את חלקי ההעברה שלא נעשו אוטומטית. דף המשתמש ודף השיחה שלך לא הועברו אוטומטית לשמך החדש, משום שדפים אלה היו קיימים כבר כהפניה ל-Naftali.b (נוצרו אוטומטית כשהוחלף שמו), ולכן נדרש שקודם יימחקו כדי שיוכלו להיווצר מחדש כדף המשתמש ודף השיחה שלך. עשיתי זאת. לגבי החתימה שלך - שינוי זה בכל מקרה עליך לעשות ידנית, החתימה אינה אמורה להשתנות אוטומטית עם שינוי שם משתמש. היא נשלטת על ידך בדף "ההעדפות שלי" וכידוע אינה חייבת להיות זהה לשם המשתמש.
עוד בעיה שתמשיך להיות קיימת אלא אם תטפל בה אתה ידנית זה שכל החתימות הישנות של Naftali10 הקודם (Naftali.b היום) יובילו אל דף המשתמש ודף השיחה הנוכחיים שלך. כדי לפתור זאת תצטרך לעבור ידנית על כל דפי השיחה שבהם כתב וחתם ולתקן בהם ידנית את הקישורים בחתימה. קצת עבודה - אבל זה המחיר שעליך לשלם על רצונך להשתמש בשם משתמש שהיה קודם בידי אחר. תתחדש ובהצלחה! Magisterשיחה 00:56, 10 ביולי 2010 (IDT)

ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/תבנית:פרטי עלילה[עריכת קוד מקור]

היי מגיסטר. היות והצעת בעבר לצמצם את השימוש בתבנית - אני מפנה את תשומת לבך להצעה הנ"ל. בברכה, אנדר-ויק • 16:05, 13 ביולי 2010 (IDT)

زيارة[עריכת קוד מקור]

اهنك لانك تتكلم العربية بشكل ممتاز وادعوك لزيارة ويكيبيديا العربية.samie

Thank you for the invitation. Unfortunately, my Arabic is not good enough to actively participate in the Arabic Wikipedia. Magisterשיחה 22:58, 14 ביולי 2010 (IDT)

אישור חסימה לצמיתות[עריכת קוד מקור]

שלום מגיסטר. לבטח אתה יודע שהתנהגותו של יורי עוברת כל גבול בתקופה האחרונה. הוא נהיה לבלתי נסבל ובעיקר אחרי שכתב מה שכתב אצל גוונא. תתרשם בשיחת משתמש:גוונא#נחסם לזמן בלתי מוגבל. אני מבקשת אישור לחסימה לזמן ממושך כדי שהמשתמש ירגע וגם כדי שהנפגעים ממנו ינוחו. סקרלט ••• שיחה 17:26, 16 ביולי 2010 (IDT)

את העלבונות של יורי תוכל לראות בגרסה לפני השחזור של גוונא כאן וגם את חוסר הטאקט שלו [3]. סקרלט ••• שיחה 18:05, 16 ביולי 2010 (IDT)
סקרלט, בבקשה תפסיקי עם זה. כל האחרים לקחו צעד אחורה והגיע הזמן שגם את תעשי זאת. יואב ר. (Yoavr763W) - שיחה 18:07, 16 ביולי 2010 (IDT)
מעשיו של יורי בלתי נסבלים ומפריעים לשלוות הוויקיפדיה ורבים מסכימים איתי. אז קחו אתם את כל הנחמדות והסבלנות שלכם ותתחילו לרסן את יורי במקום לנסות ולשכנע כאן מישהו שיורי הוא המסכן ואילו המפעילים והביורוקרטים ראויים לכל רדיפה ולכל עלבון. גם לנו יש רגשות. סקרלט ••• שיחה 18:18, 16 ביולי 2010 (IDT)
קראי בדף השיחה של יורי ותראי שאני עשיתי את חלקי כדי להרגיע אותו ואת המצב כולו. אני מניח שמה שמפריע לדעתך את "שלוות" ויקיפדיה הן ההתבטאויות האחרונות של יורי ולא ההצבעה שהוא פתח בענין odedee. מלבד זה, אין שלווה בויקיפדיה, היא בוערת באש המחלוקת. יואב ר. (Yoavr763W) - שיחה 18:25, 16 ביולי 2010 (IDT)
והצלחת יפה בכך שמחקת תגובה חריפה לו (אבל כמובן שהשארת לשיקול דעתו אם זה הכרחי), וביקשת לרדת מהעץ. יפה מאוד. אבל זה לא מספיק. סקרלט ••• שיחה 18:31, 16 ביולי 2010 (IDT)
אני השארתי לשיקול דעתו כי עשיתי זאת באי נוחות - זה מאד חריג וגם לא תקין למחוק דברים של משתמש אחר. המחיקה בכל זאת תרמה להרגעת הרוחות. מלבד זה, את יודעת היטב שהוא יכול לשחזר את הדברים גם בלי אני אגיד לו את זה. מעבר לזה, אני מזדהה עם הרבה מהביקורת שלו, רק לא עם הסגנון שבו הוא בחר לבטא אותה. וכמו שאת יודעת - על ביקורת בלבד אין הצדקה לחסום. יואב ר. (Yoavr763W) - שיחה 18:36, 16 ביולי 2010 (IDT)
אף מפעיל לא היה חוסם וגם לא חסם על ביקורת. אבל כמו שכתבת - סגנון. הסגנון זה מה שגרם ליורי להחסם ולא שום דבר אחר. סקרלט ••• שיחה 18:42, 16 ביולי 2010 (IDT)
לא סקרלט, לא רק על סגנון נחסמים. אלא על צרוף של "סגנון + נושא". Hanay שיחה 18:47, 16 ביולי 2010 (IDT)
סקרלט, כרגע עיינתי שוב ברשימת המעקב שלי וראיתי שבתקציר החסימה של יורי על ידך את כתבת "גורם לעודף ויכוחים". זה לא נשמע לי כמו בעיית סגנון. כך גם לגבי האמירה שלך שמעשיו מפריעים לשלוות ויקיפדיה. יואב ר. (Yoavr763W) - שיחה 19:07, 16 ביולי 2010 (IDT)
סגנון תת רמה גורם לעודף ויכוחים ועלבונות. מעשיו (מעקב צמוד שלו על כל פעולה) שמלווים בסגנון תת רמה. כל אלה גורמים לחוסר שלווה בוויקיפדיה. יואב, כשמחקת את המשפט המכוער של יורי וביקשת ממנו להרגע, זה אומר שהוא נשמה טובה ותמימה? סקרלט ••• שיחה 19:50, 16 ביולי 2010 (IDT)
סקרלט, יורי כועס מאד - בצדק לדעתי - אבל נסחף בכעסו עד לשימוש בביטויים שאינם ראויים. מזה צריך להימנע. אני מחקתי אחד מהביטויים בנסיון להרגיע את הסיטואציה, לאור אזהרתו של זהר דרוקמן שם. יתכן שיש הצדקה לחסימה לאור הביטויים שנעשה בהם שימוש, אבל אין הצדקה לחסימה בשל "הפרת השלווה" (שלא קיימת, לדעתי) בויקיפדיה. זה כבר מתקרב באופן מסוכן לצנזורה והשתקה. יש לתת אפשרות לויכוח, אפילו מר, אם כי לא פוגעני. יואב ר. (Yoavr763W) - שיחה 23:53, 16 ביולי 2010 (IDT)
סקרלט, יש עוד ויקיפדים שמתבטאים בלא נחמדות ולא ראיתי שמבקשים את חסימתם. גם בי פגעו פעם וטענו כנגדי טענות שלא היה מקום לטעון אותם, ולא קיבלתי כל התנצלות וזה שפגע לא מצא לנכון להתנצל. (ואת יודעת במה מדובר) אני בחרתי בזמנו לשתוק ולא לעשות מהומה. אין כל מקום לבקשת החסימה הזאת Hanay שיחה 18:27, 16 ביולי 2010 (IDT)
חנה, גם בי ניסו מאות פעמים לפגוע ואמרו עליי כל מה שרק אפשר ומעולם לא חיפשתי חסימות על כל פיפס. אבל כאן זה כבר את גבול הטעם הטוב. סקרלט ••• שיחה 18:31, 16 ביולי 2010 (IDT)
לגבי גבול הטעם הטוב, הגבול הוא סובייקטיבי. מבחינתי גבול הטעם הטוב עובר בכל פעם שמישהו כותב מילה בסגנון פוגע ומשתמש באתה כך ואתה כך. לצערי הסגנון בויקיפדיה הוא לא כך. וצריך שתהיה תגובה אחידה לגבי כל הויקיפדים ולא משנה לאיזה צד אתה שייך, אני גיליתי שאין הדברים כך, היחס הוא לא אחיד, וחבל מאד שכך. אני מאד ממעיטה להתבטא בנושאים האלה כי הם ממש גורמים לי עגמת נפש. אבל הפעם הרגשתי שמספיק ודי. חבל מאד שמגיסטר לא הקשיב לרחשי הקהילה והחזיר את החסימא של גוונא Hanay שיחה 18:41, 16 ביולי 2010 (IDT)
חנה צודקת עד מאד. בנילה - שיחה 18:59, 16 ביולי 2010 (IDT)

די![עריכת קוד מקור]

צר לי לראות אנשים אינטליגנטים משטתים כמו ילדים בגן. אתה עשית לי, הוא עשה לההוא... לצערי האשם נמצא לא במעשי או בדברי המשתתפים ברב שיח משובש זה, אלא באווירה הטעונה שנוצרה מאי כיבוד רצון הרוב ונקיטת תרגילים טקטיים לדחיית ההחלטה לקציבת משך כהונתם של מפעילי מערכת. לא יעזור דבר, כל עוד המיעוט ינסה להכתיב לרוב את סדרי הוויקיפדיה, האווירה רק תלך ותתקדר. אני מציע למבוגרים האחראיים לתת לעצמם דין וחשבון לאן הם דוחפים.

ועכשיו לעצם העניין:

כל הסיפור הוא סערה בכפית מים - אביהו פעל בתמימות וללא כוונה רעה, אך האווירה הרעה גרמה ליורי ואולי לוויקיפדים נוספים להתייחס בחשדנות יתירה ולהשמיע האשמות לא מבוססות. הפעלת סנקציות מפלה על ידי דוד שי רק תדרדר את המצב. הערתו הסרקסטית של דוד שי הייתה לא פחות פסולה מהערתו של יורי ודברי אביהו על שקרים הם פגיעה לא פחות מדברי נחי. אני מציע לא לצוות על אף אחד להתנצל, להפסיק את הריב, לשחרר את החסימה, לתת לרוחות להצטנן ולקוות שלאחר מכן כל המעורבים יעשו חשבון נפש ואם ימצאו לנכון, יתנצלו בפני אלה שפגעו בהם. אני אישית חושב שכל השמות שהזכרתי ראוי שיעשו חשבון נפש. די! ליש - שיחה 17:29, 16 ביולי 2010 (IDT)
מגיסטר, אני קורא לך לפעול להרגעת הרוחות ולא לאשר כל חסימה נוספת מעבר למה שכבר נעשה, ובוודאי שלא לאשר חסימה לצמיתות. יואב ר. (Yoavr763W) - שיחה 17:46, 16 ביולי 2010 (IDT)
מגיסטר, כביורוקרט אני מבקש שתעשה את המעשה השקול. שחרר את כל החסומים ומחק את כל הדיונים הקשורים בנושא. צעד זה בוודאי יהיה החכם ביותר מבחינת טובת ויקיפדיה. דניאל ב. 18:06, 16 ביולי 2010 (IDT)
נאמרים כאן דברי טעם לגבי הרגעת הרוחות, שקילות ואחריות. אלא שאלה נדרשים גם, ובעיקר, מצד השניים הנמצאים במרכז המהומה הנוכחית. משפט מהם בכיוון זה ואשמח לפעול כבקשכם. כל עוד אין זה המצב, ורוחם רחוקה מלהראות סימנים בכיוון של רגיעה, עדיף שיישארו חסומים לשארית חסימתם, הלא מאוד ארוכה. הם אינם כבולים, אינם במעצר ונהנים כרגע מכל זכות וחירות עלי אדמות, זולת האפשרות לפגוע בחברים ולהתסיס את הרוחות בוויקיפדיה לשלושת הימים הקרובים. וגם זה ניתן לקיצור, ובעיקר תלוי בהם. Magisterשיחה 18:40, 16 ביולי 2010 (IDT)

יורי[עריכת קוד מקור]

על החסימות המקוריות של גוונא ויורי הבעתי מחאתי, אך משיורי בחר לתקוף את חברי הקהילה בביטויים לא מקובלים ואף להתעקש עליהם לא מצאתי כל סיבה מיוחדת לעמוד לצדו. מכיוון שהחזיר הנאצה לאחר שהוזהר כי דבר שכזה בלתי נסבל - חסמתי בפניו את האפשרות לערוך את דף השיחה. מאז הוא השתמש בלפחות שלוש כתובות IP‏ [4], [5] ו-[6] כדי להפר את תנאי החסימה. אני לא אוהב את הכיוון שזה הולך, אני כבר לא משוכנע בשיקולי העלות/תועלת. בתור זה שקצב את חסימתו של יורי, אני פונה אליך להתייעצות. זהר דרוקמן - תמנון בזכות עצמו! 18:35, 17 ביולי 2010 (IDT)

זהר, האם מה שכתב יורי, לאחר שחסמת את האפשרות שלו לכתוב בדף השיחה שלו, זה השחתות? האם מדובר בתקיפתם של ויקיפדים אחרים? האם הכתיבה הזאת הזיקה במשהו לוויקיפדיה? בברכה. ליש - שיחה 18:56, 17 ביולי 2010 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: הנזק הוא בכך שמשתמש חסום - עליו להשאר חסום. הוא לא יכול להמשיך לכתוב תחת IP, אחרת החסימה מאבדת כל תוקף ממשי. אם היה נזק בדברים עצמם (יש, אגב - ליבוי האש והבחישה בקלחת לא מסייעים בדבר) הייתי גם מסיר אותם. ראה להבדיל את דברי גוונא, שגם משוכנע שנעשה לו עוול אך טרח גם להבהיר שלא יכתוב, גם לא תחת IP, כל זמן משך החסימה. זהר דרוקמן - תמנון בזכות עצמו! 19:05, 17 ביולי 2010 (IDT)
זהר, למיטב הבנתי מס' 4 לעיל נכתב על ידי יורי אתמול בשעה 21:07. רק כעבור כ-4.5 שעות מנקודה זו חסמת בפניו את דף השיחה שלו לעריכה. יואב ר. (Yoavr763W) - שיחה 19:04, 17 ביולי 2010 (IDT)
אתה מתכוון לקישור השני (הדוגמא הראשונה לשימוש בכתובת IP)? בדוק שוב, היא נכתבה בתגובה להודעתי על כך שאני חוסם בפניו את האפשרות לכתוב בדף השיחה עקב הדברים שהוא בוחר לכתוב בו בעודו חסום. בתגובה הוא יצא מהחשבון והשתמש בכתובת IP (ואני בתגובה הגנתי על הדף). זהר דרוקמן - תמנון בזכות עצמו! 19:07, 17 ביולי 2010 (IDT)
החסימה אינה אמצעי ענישה, אלא אמצעי הגנה על הוויקיפדיה, לכן שאלתי עדיין בתוקף, האם נגרם נזק? בברכה. ליש - שיחה 19:13, 17 ביולי 2010 (IDT)
כן, הסברתי הנזק לעיל - החסימה מאבדת מתוקפה ולא מגנה על ויקי אם אנו מאפשרים לעקפה בקלות. זהר דרוקמן - תמנון בזכות עצמו! 19:19, 17 ביולי 2010 (IDT)
אני מבין, אתה מדבר על נזק תאורטי, פילוסופי. מעניין... אפשר להתווכח על כך, במיוחד כשלאותו ויקיפד אין דרך להציג את דעתו לאחר שהיא התקררה. אולי היה יעיל יותר לאפשר לו לכתוב בדף השיחה שלו, אם הוא כבר לא כותב דברים תוקפניים... חומר למחשבה. מינון מוגזם של חסימות לא מועיל, גם לא חסימת דפי שיחה ואם הדף ינוצל לרעה, תמיד אפשר לשוב ולחסום אותו. בברכה. ליש - שיחה 19:25, 17 ביולי 2010 (IDT)
זה לא פילוסופי, פרקטי למדי. יורי נחסם בעקבות הפרת כללי ההתנהגות. כשהיה חסום המשיך להפר את כללי ההתנהגות ועל כן נמנעה ממנו האפשרות לערוך בדף השיחה שלו (לאחר שהתבקש להסיר הטקסט הפוגעני והוזהר פעמיים ואף הסירו בשבילו). אם החסימה נועדה להגן על ויקיפדיה ולמנוע את המשך הפרת כללי ההתנהגות, הרי שעל יורי להפסיק לכתוב למשך הזמן הנקוב בה. אם הוא מחליט לעקוף את ההחלטה שהתקבלה על פי המדיניות על ידי בירוקרט (גם אם יש למי מעימנו השגות בעקבותיה), הרי במה החסימה עוזרת? אם אנו מאפשרים זאת - כיצד אנו מגנים על ויקיפדיה, ויותר חשוב - על חבריה? האם החסימה עדיין מונעת ממנו בדרך כלשהי להשתלח באחרים כפי שעשה בדף השיחה שלו? זהר דרוקמן - תמנון בזכות עצמו! 19:32, 17 ביולי 2010 (IDT)
לא התייחסת לאפשרות להסיר את החסימה מדף השיחה. חסימות כאלה נדירות ואמורות להיות קצרות ככל האפשר, הרי אין אנו מעוניינים לסתום את פיות הוויקיפדים ואם יש סיכוי שלאחר התקררות הרוחות לא ישוב לתקוף אחרים בדף שיחתו, זה הזמן להוריד את החסימה. בברכה. ליש - שיחה 19:45, 17 ביולי 2010 (IDT)
התייחסתי בדברי, גם אם לא מפורשות, גם לנושא זה (ומקום דיון זה כבר בבירורים, אם אתה מעוניין, בקשתי להתייעצות עם מגיסטר היא אחרת). אעיר שאם יורי יסכים להסיר הנאצה ולהתחייב להזהר להבא בדברים שכאלו - לא רק שאסיר את ההגנה מדף השיחה שלו ואת חסימתו האישית ממנו, גם אהיה בעד לשחררו לאלתר, כפי שהייתי בטרם כתב את אשר כתב. ולפני שתועלה השאלה איך - הוא יכול להגיע אלי בקלות, ואם אינו רוצה - יכול להעביר הדברים דרך ויקיפדים אחרים עימם הוא בקשר. זהר דרוקמן - תמנון בזכות עצמו! 19:52, 17 ביולי 2010 (IDT)
אני סבור שהתקשורת צריכה להיות דרך ויקיפדיה, דרך דף השיחה, כדי שהכל יוכלו לראות במה מדובר. בברכה. ליש - שיחה 20:05, 17 ביולי 2010 (IDT)
אני מסכים, אך לצערי הוא בחר לנצל זאת לרעה. זהר דרוקמן - תמנון בזכות עצמו! 20:13, 17 ביולי 2010 (IDT)
הצורך התייתר בעקבות שיחה עם יורי. ננוחם בכך שנראה ששיח זה תרם לקיומה. זהר דרוקמן - תמנון בזכות עצמו! 03:03, 18 ביולי 2010 (IDT)

לוין קורט[עריכת קוד מקור]

רציתי לשים תמונה ופאף... נמחק על ידך. למה? גרטרוד - שיחה 09:09, 22 ביולי 2010 (IDT)

התחלתי לערוך ולתקן את ניסוחו הלקוי, ותוך כדי כך התברר שמדובר בתרגום מכונה של הערך האנגלי מתוצרת גוגל טרנסלייט. ערכים כאלה אינם מתקבלים בוויקיפדיה העברית. Magisterשיחה 09:11, 22 ביולי 2010 (IDT)
אני מאמינה שהרבה עורכים כאן מעבירים ערכים בגוגלטרנסלייט ומעבדים לערך סביר. תוכל לשחזר לפינה שקטה ואנסה לעבד? גרטרוד - שיחה 09:13, 22 ביולי 2010 (IDT)
הנה לינק לגירסת הערך האנגלי בתרגום גוגל - [7] - זה זהה לחלוטין לערך כפי שהועלה. את מוזמנת לעבד זאת למשהו סביר, ולהעלותו לוויקיפדיה העברית בלשונך ותחת חתימתך, ואפילו עם הקרדיט על יצירת גרסתו העברית. ככלל, אין לעודד את תופעת ההעלאה של דפים בתרגום מכונה מתוך הנחה ש"מישהו כבר יעשה את שאר העבודה". Magisterשיחה 09:23, 22 ביולי 2010 (IDT)
אנסה לעבד לערך ראוי ואפילו אני אפנה אליך שתבקר. שמחות גרטרוד - שיחה 09:26, 22 ביולי 2010 (IDT)

ראה 2[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט#User:ZéroBot, תודה, ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:14, 26 ביולי 2010 (IDT)

טופל, תודה. Magisterשיחה 09:41, 26 ביולי 2010 (IDT)

מזל טוב!!![עריכת קוד מקור]

מה גם מגיסטרים נולדים? מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 14:48, 5 באוגוסט 2010 (IDT)

מזל טוב! קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 14:53, 5 באוגוסט 2010 (IDT)
גם ממני Hanay שיחה 15:09, 5 באוגוסט 2010 (IDT)
מזל טוב !! גילגמש שיחה 15:11, 5 באוגוסט 2010 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 16:38, 5 באוגוסט 2010 (IDT)

למה הוויקיפדים תמיד ממהרים? זה לא היום. סקרלט *** שיחה 18:15, 5 באוגוסט 2010 (IDT)

זריזין מקדימים במצוות. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:18, 5 באוגוסט 2010 (IDT)
LIKE אנדר-ויק • 18:23, 5 באוגוסט 2010 (IDT)
אז שישימו {{בעבודה}}... ברי"אשיחה • כ"ו באב ה'תש"ע • 18:53, 5 באוגוסט 2010 (IDT)
מזל טוב! ינבושדשיחה • כ"ו באב ה'תש"ע.
מזל"ט! עד מאה ועשרים! ברי"אשיחה • כ"ו באב ה'תש"ע • 18:53, 5 באוגוסט 2010 (IDT)
מזל טוב :-) וראה בהזדמנות ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט#User:TuHan-Bot. תודה, ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:16, 5 באוגוסט 2010 (IDT)
מזל טוב!!!! סקרלט *** שיחה 10:00 6 באוגוסט 2010 (IDT)
הגיעה שעת חצות ועימה הברכה החגיגית. מזל טוב ושנה טובה! ‏עמיחישיחה 00:13, 6 באוגוסט 2010 (IDT)
אלון, מזל טוב ליום הולדתך. ‏Danny-w‏ 00:31, 6 באוגוסט 2010 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! בברכה. ליש - שיחה 00:44, 6 באוגוסט 2010 (IDT)
מזל טוב והמשך עבודה פורייה Assayasשיחההאם מוריס סראי וג'ורג' מילן יפסיקו להתקוטט? • 08:21, 6 באוגוסט 2010 (IDT)
מזל טוב, ושתהיה שנה נהדרת! אלדדשיחה 08:35, 6 באוגוסט 2010 (IDT)
מזל טוב! (: אביעדוס • כ"ו באב ה'תש"ע, 08:41, 6 באוגוסט 2010 (IDT)
מזל טוב ושפע ברכות! אמנון שביטשיחה 16:19, 6 באוגוסט 2010 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! רחל - שיחה 17:27, 6 באוגוסט 2010 (IDT)
מזל טוב! אליסף TRUE BLOOD שיחה 17:31, 6 באוגוסט 2010 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! (הרגע חזרתי מארצות הים, וזה הדבר הראשון שאני עושה בארה"ק - לברך אותך) ‏dMy‏ • שיחה • 19:48‏, 06/08/2010 • כ"ז באב ה'תש"ע
מזל טוב, עד 120! דוד שי - שיחה 23:19, 6 באוגוסט 2010 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! איתן - שיחה - 00:02, 7 באוגוסט 2010 (IDT)
הגיע היום שלך - מזל טוב. עד 120 לפחות כשבמותניך עוד כוחות !!! Ldorfman - שיחה 02:36, 7 באוגוסט 2010 (IDT)
מזל טוב!Ewan2 - שיחה 03:05, 7 באוגוסט 2010 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אמנם באיחור... Ranbar - שיחה 15:19, 9 באוגוסט 2010 (IDT)

תודה רבה לכל המברכים! Magisterשיחה 08:03, 7 באוגוסט 2010 (IDT)

יורי[עריכת קוד מקור]

המשתמש עבר כל גבול אפשרי. נניח לרדיפות שלו אחר מפעילים וביורוקרטים, הוא מתנהג כטרול. חסמתי אותו ליום ובמקום לכתוב בדף השיחה שלו כמו כל משתמש חסום הוא התפזר למזנון ולכל דף אפשרי. חסמתי גם את האייפי שממנו כתב, אבל כמו כל טרול, יורי החליף אייפי. לדעתי יש להרחיק את המשתמש מהמיזם כי הוא מזיקמ לו ולמשתמשים. סקרלט *** שיחה 10:47, 9 באוגוסט 2010 (IDT)

אני רואה שפנית בדברים דומים גם לדוד שי, ושהוא הקדימני להתייחס לעניין ואף הבהיר ליורי את המתבקש. יורי כבר זכה לאינספור אזהרות ולא מעט חסימות קצרות, עד כה ללא תועלת רבה בהעברת המסר ובריסונו. חסימות עתידיות שלו, ככל שיידרשו בהתבסס על מכלול התנהגותו, יצטרכו להיות ארוכות יותר מיום אחד, וניתן בזאת אישור למפרע לכל מפעיל להפעיל את מיטב שיקול דעתו לגבי אורך החסימה הנדרש בהפרעות עתידיות מצידו של יורי, ללא צורך בהתייעצות נוספת עם ביורוקרט. כמובן שעדיין נדרש לפעול בשיקול דעת מלא. Magisterשיחה 23:05, 9 באוגוסט 2010 (IDT)
Magister, אין לך כל סמכות לתת אישור כזה. חזור בך! אסור לך לשנות את הכללים. מה זה פשקזצ - שיחה 10:00, 10 באוגוסט 2010 (IDT)
ביורוקרט כן יכול לתת אישור כזה כאשר מדובר במשתמש בעייתי ביותר. סקרלט *** שיחה 10:02, 10 באוגוסט 2010 (IDT)
היכן במדיניות החסימה כתוב שהוא יכול לתת אישור כזה? מה זה פשקזצ - שיחה 10:02, 10 באוגוסט 2010 (IDT)
איני משנה את הכללים, נהפוך הוא - אני פועל במסגרת הכלל שחסימה ארוכה מיום של משתמש ותיק טוענת אישור ביורוקרט, ואישור זה קיים וניתן במקרה של משתמש בעייתי זה, אני רק מבקש ממפעילים לא להחילו מיידית אלא רק אם וכאשר יידרש ריסון נוסף בכל הקשור להתנהגותו של משתמש זה. Magisterשיחה 10:32, 10 באוגוסט 2010 (IDT)