המפץ הגדול - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
השחקנים הראשיים בסדרה בכנס קומיק-קון ב-2008 משמאל: ג'וני גאלקי, ג'ים פרסונס, קיילי קווקו וסיימון הלברג.

המפץ הגדול היא קומדיית מצבים אמריקאית של CBS שנהגתה והופקה על ידי צ'אק לורי וביל פארדי. הסדרה שודרה לראשונה ב-CBS ב-24 בספטמבר 2007 והיא עוסקת בשני גאונים צעירים, אחד מהם פיזיקאי תאורטי והשני פיזיקאי ניסיוני, שעובדים במכון הטכנולוגי של קליפורניה וגרים בדירה מול מלצרית עם שאיפות להצליח בעסקי השעשועים כשחקנית. התכונות החנוניות והאינטליגנציה הגבוהה שיש להם מוצגים בסדרה בניגוד לכישורים החברתיים שאין להם.

הדמויות הראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים אלו היו בסדרה מאז התחלתה. למעט מקרים שהם היו פצועים, הדמויות שלהם הופיעו בכל הפרקים.

לאונרד הופסטטר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – לאונרד הופסטטר
ג'וני גאלקי וג'ים פרסונס המגלמים בסדרה את לאונרד ליקי הופסטטר ושלדון לי קופר

ד"ר לאונרד ליקי הופסטטר (ג'וני גאלקי) הוא פיזיקאי ניסיוני עם מנת משכל של 173. הוא במקורו מניו ג'רזי וקיבל את הדוקטורט שלו כשהיה בן 24. הוא חולק דירה עם עמיתו וחברו שלדון קופר. אחד מקווי העלילה המשעשעים בסדרה, שקיים עוד מפרק הפיילוט, הם היחסים בינו לבין פני. המתח המיני הבלתי פתור בינו לבין פני הוא מקור מרכזי לדרמה בסדרה. לאונרד ופני היו חברים במהלך רוב העונה השלישית והעונה השישית. ללאונרד היו יחסים רומנטיים, מלבד פני, עם עמיתתו לעבודה ד"ר לזלי וינקל, הרופאה ד"ר סטפני ברנט, צרפתיה בעלת דוקטורט בספרות ששמה לא ידוע והמרגלת הצפון קוריאנית ג'ויס קים. לאחר הפרידה שלו מפני, לאונרד החל מערכת יחסים עם פרייה קוטרפאלי, אחותו של ראג'. נרמז בסדרה שהיה להם מפגש מיני קצר לפני תחילת הסדרה בהזדמנות שבה ביקרה פרייה את ראג'. חוץ ממנו, יש עוד שלושה בעלי דוקטורט במשפחתו: אמו, ד"ר בוורלי הופסטטר, אביו ואחותו ששמה לא ידוע. יש ללאונרד גם אח שהוא פרופסור למשפטים באוניברסיטת הרווארד. בעונה החמישית, לאחר הפרידה מפריה קוטראפלי, חזר לאונדר לפני. בסוף העונה השביעית לאונדרד מתארס עם פני.

שלדון קופר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – שלדון קופר

ד"ר שלדון לי קופר (ג'ים פרסונס) הוא פיזיקאי תאורטי בעל דוקטורט במדעים ומנת משכל של 187. הוא במקור ממזרח טקסס. הוא היה ילד פלא, החל ללמוד בקולג' בגיל 11 וקיבל את הדוקטורט שלו בגיל 16. הוא זהיר יתר על המידה. שלדון מציג הקפדה על שגרה עד כדי הפגנת הפרעה אובססיבית כפייתית, כמו למשל הצורך הכפייתי שלו לדפוק שלוש פעמים על הדלת, לומר את שמו של האיש (/אנשים) שאותו הוא מחפש אחרי שלוש דפיקות והשלמתה של השגרה אפילו אם האיש פתח את הדלת לפני שהוא סיים את הדפיקות. הוא מראה חוסר הבנה של אירוניה וסרקזם וחש עליונות אינטלקטואלית על כולם. בניגוד למשפחתו של לאונרד, שלדון נראה ייחודי בין בני משפחתו: אביו, ג'ורג', שמת לפני התחלת הסדרה, תואר כטקסני סטריאוטיפי שאהב כדורגל, ירי בצלחות חרס, ושתייה חריפה, אמו, מרי, היא נוצרית אוונגליסטית אדוקה, שאינה חכמה בכלל ביחס לחכמתו של שלדון (אם כי היא מציגה הרבה מאוד שכל ישר). אחותו התאומה, מיסי, וככל הנראה גם אח (שלא נראה עדיין בסדרה) בשם ג'ורג' הבן תוארו על ידי מרי, אמו, בתור "טיפשים כמו מרק". בכל פעם שהוא מספר בדיחה או עושה מתיחה הוא, בדרך כלל, מדגיש את זה עם המילה "באזינגה!" (Bazinga).

פני[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – פני (המפץ הגדול)
קיילי קווקו המגלמת בסדרה את פני

פני (שם המשפחה טרם התגלה) (קיילי קווקו), היא השכנה של שלדון ולאונרד בצד השני של המסדרון. היא במקורה מאומהה, נברסקה, והיא מלצרית בצ'יזקייק פקטורי בפסדינה וגם שחקנית כושלת עם שאיפות גבוהות. היו לה דייטים עם כמה אנשים במהלך הסדרה, כולל קורט, סטיוארט וזק. לאונרד ערג לפני בעונה הראשונה והם יצאו לדייט אחד בתחילת העונה השנייה שהוביל לאי נוחות מסוימת. הם התחילו לצאת שוב והיו זוג במשך רוב העונה השלישית אבל פני נפרדה ממנו. הפרידה הייתה לאחר שלאונרד אמר לפני שהוא אוהב אותה והיא לא הייתה מוכנה להגיד לו את אותו הדבר מכיוון שהיא לא הרגישה כך. פני התחרטה על ההחלטה פעמים רבות במהלך הסדרה. היא הושפעה במידה מסוימת על ידי החבר'ה, כולל אובססיה למשחקי אינטרנט, התייחסויות בדבריה למסע בין כוכבים, והבנה שהיא חייבת לצאת עם גברים יותר אינטליגנטים. היא כעסה לעתים קרובות על אישיותו החנונית והמנותקת חברתית של שלדון, אבל הם הראו אחד לשני במספר הזדמנויות שהם חברים טובים. בעונה החמישית חוזרת ללאונרד, ובסוף העונה השביעית מתארסת איתו.

האוורד וולוויץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הווארד וולוויץ

הווארד יואל וולוויץ (סיימון הלברג) הוא מהנדס במחלקה של מכון הטכנולוגי של קליפורניה להנדסה. לעתים קרובות הוא נמצא בדירה של לאונרד ושל שלדון. שלא כמו שלדון, לאונרד וראג', להווארד אין דוקטורט. הוא מגן על זה בהצביעו על כך שיש לו תואר שני בהנדסה מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס והוא מעצב רכיבים ומכשירים לחלל. הווארד חי עם אמו השתלטנית, המתייחסת אליו כמו ילד. למרות שלפעמים הוא מביע רוגז על טיפול זה, לרוב נראה שהוא מעדיף את זה. הווארד, משתגע מתכונות מסוימות של אמו ומשתף את החבורה בשגרה שלו איתה. אביו עזב אותם כשהוא היה 11, והסיבה לכך אינה ידועה. הווארד הוא רודף נשים ומנסה משפטי פתיחה בכל פעם אשה נוכחת, דבר שלעתים קרובות מתפרש כבלתי הולם. הוא יהודי, אם כי הוא לא אדוק באמונתו ובקיום מצוות. הווארד יצא לזמן קצר עם ברנדט רוסטנקובסקי בעונה השלישית. לאחר קשיים מסוימים, הם חזרו להיות ביחד בעונה הרביעית והתארסו במהלכה. בסוף העונה החמישית הווארד מתאמן בנאס"א כאסטרונאוט וטס לתחנת החלל הבינלאומית.

ראג'ש קוטרפאלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – ראג'ש קוטרפאלי
קונאל נייאר המגלם בסדרה את ראג'ש קוטרפאלי

ד"ר ראג'ש ראמאיין קוטרפאלי (קונאל נייאר) הוא החבר הכי טוב של הווארד וולוויץ, ועוד גאון בחבורה (שמו מתקצר, לרוב, לראג'). הוא במקור מניו דלהי, הודו. הוא עובד במחלקה לפיזיקה במכון הטכנולוגי של קליפורניה, ההתמחות שלו שם היא באסטרופיזיקה. כמו חבריו, הוא בעל אובססיה למדע בדיוני וספרי קומיקס בכלל. הוא בדרך כלל שואל שאלות משונות על החיים בספרי מדע בדיוני שונים כאשר רביעיית החנונים אוכלים או בדירה של שלדון ולאונרד. ראג' ביישן מאוד בסביבת נשים ואינו מסוגל לדבר איתן, אלא אם הוא שותה משקה אלכוהולי. כאשר פני או ברנדט לידו, ראג' בדרך כלל לוחש את מה שהוא רוצה לומר להווארד או ללאונרד, שחוזר או מגיב למה שראג' אומר בקול רם. ראג' בא ממשפחה עשירה מאוד בהודו, ולעתים קרובות מתקשר עם הוריו, ד"ר וגברת קוטרפאלי, באמצעות מצלמת רשת.

שחקניות אלו התחילו בתור דמויות חוזרות, וקודמו מאוחר יותר לתפקיד ראשי. הדמויות שלהן לא הופיעו בכל הפרקים, והשחקניות קיבלו קרדיט רק בפרקים שהופיעו בהם.

הראשיים-משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

השחקנית מים ביאליק המגלמת את דמותה של איימי פארה פאולר.
 • ד"ר ברנדט מאריאן רוסטנקובסקי (מליסה ראוץ'):היא מלצרית בעבודה של פני בצ'יזקייק פקטורי. היא עובדת במלצרות כדי לשלם את הלימודים שלה לדוקטורט במחקרים במיקרוביולוגיה. בדיחה חוזרת בסדרה היא התייחסות לטיפול של ברנדט בדגימות ביולוגיות זיהומיות לפני הכנת/אכילת מזון או על מגע גופני עם אנשים. ברנדט הלכה לבית ספר קתולי וכתוצאה מכך היא לא יכולה לשקר היטב כי, לדבריה, המורים "מוציאים ממך את היכולת לשקר" ("whip the lying out of you"). בהתחלה היא והווארד לא הסתדרו, מפני שהיה נראה שלא היה להם שום דבר במשותף. עם זאת, כאשר הם גילו שלשניהם יש אמהות שתלטניות הם מיד הרגישו חיבור. הם שמחו במיוחד על כך שכאשר יוודע הקשר ביניהם הוא יכעיס גם את אמו היהודיה של הווארד וגם את אמה הקתולית של ברנדט. הם גם ציינו ששניהם איבדו את בתוליהם ברכב: ברנדט בשברולט קמארו והווארד בטויוטה. לאחר מכן, הווארד הבין שברנדט מיצגת הזדמנות אמיתית לפתח מערכת יחסים שתשרוד ולכן, באופן אימפולסיבי, הוא הציע לה נישואין. אף על פי ברנדט דוחה את ההצעה שלו, הם נשארים ביחד למשך זמן מסוים אחרי שהווארד שר שיר מכל הלב בשבילה בצ'יזקייק פקטורי, שפני מוצאת כמביך אבל ברנדט מוצאת אותו כרומנטי. לעתים קרובות יש בדיחה חוזרת בין לאונרד והווארד שלועגת לראג' על היותו בודד, ללא חברה. בפרק "The Plimpton Stimulation", הווארד ציין בקצרה שהוא וברנדט נפרדו כמה שבועות קודם לכן, אך לא הזכיר את זה אז מפני שהוא "מחכה לזמן הנכון". מאוחר יותר התגלה שהקשר נגמר כי ברנדט תפסה את הווארד באמצע סייבר סקס עם "הטרולית גלסינדה" בוורלד אוף וורקראפט (מאוחר יותר התברר שהטרולית הייתה שרת מהאוניברסיטה). עד סוף הפרק, השניים דנו בבעיות שלהם והקימו מחדש את מערכת היחסים שלהם. בפרק "The Herb Garden Germination", הווארד הציע נישואים לברנדט מול החברים שלו והיא הסכימה, למורת רוחו של ראג' שפיתח בסתר רגשות לברנדט. עם זאת, במהלך אירוסיהם, לברנדט הוענק תואר הדוקטורט שלה והיא קיבלה עבודה בחברת התרופות שהבטיחה לה "בוכטה של כסף". הווארד אמנם טען שהוא תומך בקריירה החדשה שלה, אך חבריו של הווארד לעגו לו על כך שאין לו דוקטורט וארוסתו מרוויחה יותר ממנו. המצב הגיע לנקודת השבירה שלו כאשר לברנדט ולהווארד היה ויכוח לאחר שהיא קנתה לו רולקס, מתנה שהוא פירש כסימן לכך שהיא תהיה המפרנסת העיקרית. הקרע ביחסים רק החמיר כאשר הווארד שמע שראג', בנוסף לכך שהוא ישן עם פני, כותב שירי אהבה לברנדט, דבר שגרם להווארד לא לתת אמון בברנדט וחשש מכך שהיא עלולה לבגוד בו עם ראג'.ברגע שברנדט שמעה על השירים של ראג', היא הגיע בסערה לדירתו של ראג' ונזפה בו קשות.
 • ד"ר איימי פארה פאולר (ד"ר מים ביאליק) היא דוקטור לנוירוביולוגיה (גם בחיים האמיתיים של ביאליק יש לה תואר בניורוביולוגיה). ראג' והווארד פגשו אותה באתר היכרויות באינטרנט בחשאי לאחר שפתחו חשבון משתמש בשמו של שלדון (המכיל את המידע שהוא היה נותן אילו הוא היה פותח את החשבון). האתר מתאים לה את שלדון, והשניים חולקים תכונות דומות רבות. ברגע שהיא ושלדון נפגשים, היא הופכת, כמו ששלדון מנסח זאת, לבחורה שהיא ידידה שלו, אבל לא "חברה" שלו. לאחר זמן קצר, הם מסיימים את הידידות שלהם כאשר הם נכנסו לוויכוח מהו תחום המחקר הטוב יותר (כל אחד מהם חשב שתחום המחקר שלו הוא הטוב ביותר). הם חוזרים להיות ביחד בגלל אמא של שלדון שגורמת לו (בצורה ערמומית) להסכים עם איימי. בהתחלה היא תקשרה עם שלדון רק בשתי דרכים: הודעות טקסט ולעתים באמצעות מצלמת רשת, אך היא בהדרגה החלה להסתובב עם הקבוצה במהלך העונה הרביעית. מלבד היותה מיודדת עם שלדון, במהלך השיחות שלה עם פני וברנדט (בדרך כלל בדירה של פני) איימי גם מכניסה את עצמה בכוח לתוך חייה של פני (איימי גם מחשיבה את פני לחברתה הטובה ביותר וקוראת לה "bestie"). איימי גורמת להן לעתים קרובות לאי נוחות על ידי פרשנות שגויה ל"שיחת בנות" כשיחה שבה שדנים בגלוי בנושאים כמו אנטומיה נשית או היגיינה נשית. עם זאת, כפי שמוצג בפרק "The Shiny Trinket Maneuver", לאיימי יש גם צד נשי מאוד, והיא אוהבת מאוד את הנזר שקיבלה כמתנת התנצלות משלדון. בפרק "The Isolation Permutation" חושפת איימי שהיו לה מעט מאוד חברים מבית הספר היסודי ועד לאוניברסיטה. איימי יודעת לנגן על נבל. בפרק "The Benefactor Factor", היא גילתה שהיא נשואה, באופן טכני בלבד, לנסיך הסעודי פייסל, המתגורר בריאד, שהוא המקור של רוב המימון למעבדה שלה. איימי יכולה גם להתנהג לעתים ברוע. בעונה החמישית, איימי גרמה לשלדון לקנא ידי הליכה לדייט עם בעל חנות הקומיקסים, סטיוארט, דבר שגרם בסופו של דבר לשלדון להתחיל את מערכת היחסים שלהם כחבר וחברה. שלדון עמד אז על כך שאיימי תחתום על 31 עמודים של "הסכם היחסים" שמועיל יותר לשלדון. איימי היא בעלת דוקטורט בנוירוביולוגיה, עם התמקדות במחקר על התמכרות אצל פרימטים וחסרי חוליות. איימי לימדה קוף קפוצ'ין לעשן סיגריות, וגרמה לכוכב ים להתמכר לקוקאין. השחקנית המתארת את איימי פארה פאולר , מים ביאליק, הוזכרה על ידי ראג' ("הנערה ששיחקה ב"בלוסום" בטלוויזיה") בפרק "The Bat Jar Conjecture", כתחליף אפשרי לשלדון בקבוצה שלהם לחידון הפיזיקה.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

השחקן וויל ויטון מגלם בסדרה גרסה אנטגוניסטית של עצמו

דמויות אלו הופיעו בכמה פרקים. הרשימה היא מיון לפי סדר כרונולוגי של ההופעה, בהתחשב בהופעה הראשונה שלהם בסדרה.

 • ד"ר לזלי וינקל (שרה גילברט) (הופיעה בשמונה פרקים בסך הכל, בארבעה מתוכם כאחת מהשחקנים הראשיים) היא פיזיקאית אופטית שעובדת באותה מעבדה שבה לאונרד עובד. בסגנון הופעתה דומה לשל לאונרד, מרכיבה משקפיים במסגרת שחורה, לובשת חולצות מודפסות ומיזעים ונועלת סניקרס. היא אחת מאויבותיו של שלדון, בשל התאוריות המדעיות הסותרות שלהם. למרות ששניהם רואים אחד את השני כנחות מבחינה אינטלקטואלית, לזלי הרבה יותר שנונה מאשר שלדון, וקוראת לו בקביעות "טמבל" ("dumbass"). בוויכוחים בין שלדון לבינה יש לה תמיד תשובה שנונה למה ששלדון אומר (הפעם היחידה שהיא הופתעה הייתה כשרמונה נוביצקי הייתה ליד שלדון וענתה לה במקומו). לזלי הייתה "יזיזה" של לאונרד לזמן קצר ולאחר מכן הייתה "יזיזה" של הווארד לזמן קצר.
 • קורט (בריאן פטריק ווייד): בריון גבוה, שרירי ומאיים. קורט הוא החבר לשעבר של פני בתחילת הסדרה. בפרק הפיילוט לאונרד ושלדון הלכו לדירה שלו וניסה לקחת את הטלוויזיה של פני ממנו. הם לא הצליחו במטרתם וחזרו הביתה בלי המכנסיים שלהם בגלל שקורט לקח להם אותם. למרות שפני עזבה אותו כי הוא בגד בה, הוא עדיין הוזמן למסיבת ליל כל הקדושים שלה. כאשר פני נקלע לקשיים כספיים, ניסו לאונרד והחבר'ה לשכנע את קורט להחזיר לפני בחזרה את הכספים שהלווה ממנה;. קורט בהתחלה סירב והתעלל בלאונרד, אך המטרה בסופו של דבר הושגה: קורט החזיר לפני את הכסף שלה. היו לכך גם תוצאות שליליות (מבחינתו של לאונרד): בגלל שקורט החזיר את הכסף לפני, פני חשבה שהוא השתנה ויצאה לדייט איתו.
 • ד"ר אריק גייבלהאוזר (מארק הרליק): ד"ר גייבלהאוזר הוא הבוס של הקבוצה באוניברסיטה וראש מחלקת הפיזיקה. בהופעה הראשונה שלו, הוא פיטר את שלדון אחרי ששלדון העליב את האינטליגנציה ואת המחקרים שלו. בסופו של דבר, שלדון הועסק מחדש כי לגייבלהאוזר היה עניין רומנטי במרי קופר, אמא של שלדון. גייבלהאוזר מתייחס לשלדון, לאונרד וראג' כדוקטורים, אבל להווארד הוא פונה בתואר "אדוני" בלבד ללא תואר כבוד, משום שלהווארד אין דוקטורט (אך הוא בעל תואר שני). ד"ר גייבלהאוזר היה גם אחראי על הבאת הילד גאון, דניס קים, לאוניברסיטה ועל הנחיית חידון הפיזיקה באוניברסיטה.
 • מרי קופר (לורי מטקאלף): מרי היא אמא של שלדון. היא נוצרייה אדוקה המתגוררת בטקסס. מלבד שלדון יש לה עוד שני ילדים: אחותו התאומה של שלדון, מיסי והאח הבכור, ג'ורג' הבן. בפרק "The Cruciferous Vegetable Amplification" התגלה שג'ורג' הבן מבוגר בשלוש שנים משלדון ומיסי. מרי הופיעה בפרק הרביעי בעונה הראשונה, פרק הבכורה בעונה השלישית, הפרק השלישי בעונה הרביעית, ובפרק השישי בעונה החמישית. מרי עצמה לא אינטלקטואלית בצורה יוצאת דופן, אבל יש לה שכל ישר בשונה משלדון. היא כנראה אמא טובה מאוד, והיא היחידה שהצליחה מאז ומעולם לשלוט בשלדון. לאונרד תיאר מרי כ"קריפטונייט" של שלדון. כאשר פני ושלדון היו במריבה רצינית, פני ביקשה את עזרתה של מרי, שהתקשרה לאחר הבקשה לשלדון ונזפה בו על מעשיו. לעתים קרובות היא אומרת אמירות שאינן תקינות פוליטית, כגון בהתייחסותה לאותיות סיניות כ"מכתבי קונג פו", כאשר לאונרד לוקח אותה למסעדת סושי. במקרה אחר, כאשר היא רואה את ראג' שיכור היא אומרת "חשבתי שלאינדיאנים שלנו יש בעיית שתייה" (באנגלית המילה "Indian" מציינת הן אינדיאנים והן הודים).
 • גברת וולוויץ (קולה של קרול אן סוזי): האם היהודייה השתלטנית של הווארד. היא מעולם לא נראתה על המסך אך קולה נשמע כאשר הוא בבית שלהם או כשהוא מדבר איתה בטלפון. כשהיא מדברת להווארד היא תמיד צועקת לו מחדר אחר, וכתוצאה מכך נוצרות שיחות מביכות כאשר הווארד צועק בחזרה אליה. גברת וולוויץ אדישה לכך שהווארד עובד כמהנדס, ועדיין מדברת אליו כאילו הוא ילד. היא לעתים קרובות מתייחסת ללאונרד, שלדון וראג' כמו "החברים הקטנים" של הווארד כאשר היא צועקת לו (לדוגמה "עשיתי כמה עוגיות לך ולחברים הקטנים שלך!"). היא מאמללת את חייו של הווארד בבית והווארד בתגובה קורא לה "גברת זקנה מטורפת". עם זאת, בפרק אחד, הווארד ניסה לעזוב את הבית וחשב שאמו תנסה להכריח אותו להישאר, אך כאשר בפועל היא דחקה בו לצאת הוא נשאר. כאשר הווארד גילה לה שהוא הציע נישואים לברנדט והיא הסכימה, גברת וולוויץ התמוטטה, מה שגרם להווארד להיבהל (ולשבור את זרועו כשהוא ניסה לפרוץ לחדר האמבטיה כדי לעזור לה). העיתוי הוביל את הווארד להאמין שהיא אולי לא אהבה את ברנדט ולקתה בהתקף לב מההלם של החדשות. בפועל, ההתעלפות הייתה במקרה עקב הרעלת מזון ולא הייתה קשורה לכך.
 • ד"ר ו.מ. קוטרפאלי (בריאן ג'ורג') וגברת קוטרפאלי (אליס אמטר): ההורים של ראג' ופרייה בהודו. הם מתקשרים עם בנם באמצעות וידאו צ'אט וכל הזמן מנסים לארגן דייטים בשבילו. הם רוצים שבנם יתחתן עם אישה ממוצא הודי שתלד להם נכדים. גברת קוטרפאלי מודאגת במיוחד, כי למרות שראג' מבוגר מספיק כדי להתחתן, הדבר הקרוב ביותר שיש להם ככלה הוא "ילד יהודי" (הווארד). בפרקים רבים במהלך הסדרה ראג' מזכיר שהוא גדל בעוני, וחבריו מזכירים לו את ההיפך בהצביעם על כך שד"ר קוטרפאלי הוא רופא נשים ונוהג בבנטלי (בתגובה לכך ראג' אומר ש"היא שכורה"). הקוטרפאלים נהנים משידורים חוזרים של סדרת דוגי האוזר, אשר ככל הנראה נחשבת לחדשה להודו. מלבד ראג', הם שומרים על קשר עם פרייה קוטרפאלי בכל פעם שהיא מחוץ להודו באמצעות וידאו צ'אט, כמו ראג'. הם כעסו על לאונרד כשהתברר להם שהוא חבר של פרייה ללא ידיעתם.
 • ד"ר סטפני ברנט (שרה רו): רופאה כירורגית. סטפני נראתה לראשונה כדייט של הווארד, אבל מיד אחר כך היא הפכה לחברתו של לאונרד. כאשר התוכנית של הווארד לתת לה לנהוג ברכב המאדים נכשלה, היא עזבה עם לאונרד ושניהם נמשכו מיד זה לזה. שלדון החל להתערב במערכת היחסים החדשה של סטפני ולאונרד במאמץ לגבש אותה, שכן בעיניו, סטפני הייתה בת הזוג "הנסבלת" שהיה ללאונרד מאז ומתמיד. לאחר מספר שבועות של היכרויות, סטפני החלה רשמית לגור עם לאונרד בדירה שלו ושל שלדון. עם זאת, לאחר היסוס רב, לאונרד אמר לה לחזור לדירתה כי הוא לא חש בנוח עם הקצב של מערכת היחסים. למרות שהם לא נראו נפרדים בסדרה, הראיות מצביעות על כך שיחסיהם הסתיימו. ביל פארדי, אחד מיוצרי הסדרה, אישר זאת בראיון, בציינו:"סטפני הייתה ההזדמנות של לאונרד ללמוד כי רק בגלל שמישהו אוהב אותך, זה לא אומר שאתה תאהב אותו בחזרה". סטפני עשתה את הסטאז' הרפואי שלה בבית החולים שבו שלדון נולד.
 • ד"ר בוורלי הופסטטר (כריסטין ברנסקי): אמו האנליטית יתר על המידה של לאונרד. בוורלי היא נוירולוגית ופסיכיאטרית. בהדפוסים הנוקשים שיש לה נכללים דיבור נוירוטי, חוסר הבנה של המוסכמות החברתיות, ותשומת לב יתרה על המידה לפרטים, ובכך היא המקבילה הנשית של שלדון. שניהם חולקים משיכה מוזרה ולא רומנטית זה לזה. בוורלי ציינה שאחיו של לאונרד ואחותו מצליחים יותר בתחומם מאשר שהוא מצליח בתחומו. למרבה האירוניה שלדון קרוב לבוורלי יותר מאשר בנה הוא ולאונרד קרוב יותר לאמו של שלדון מאשר לאמו הוא. בשנים 2009 ו-2010, כריסטין ברנסקי הייתה מועמדת לפרס אמי עבור השחקנית האורחת הטובה ביותר בסדרת קומדיה. בפרק הראשון בעונה החמישית היא מופיעה שוב, דרך שיחה ב-Skype.
 • בארי קריפקי (ג'ון רוס בואי): עמית לא חביב לעבודה של לאונרד ושלדון שעובד בפיזיקת פלזמה. לקריפקי יש עיוות בדיבור שגורם לו לבטא את האותיות "R" ו"L" כמו "W" (בדומה לאלמר פאד מלוני טונס). בהופעה הראשונה שלו, הוא משסה את הרובוט שלו, "Krippler Kripke" (או, כפי שהוא קרא לו, "Kwipke Kwippwuh"), ברובוט של החבר'ה, מונטי, בקרב רובוטים לא רשמי. במקרה אחר, שלדון ניסה להתיידד עם קריפקי על מנת לקבל גישה למחשב רשת עם יכולת מחשוב סריגי על מנת לבצע מחקר, אבל ניסיון זה התברר כעקר, מכיוון שלקריפקי לא היה את שליטה על המחשב כמו ששלדון חשב. שלדון ניסה להתיידד עם קריפקי בפעם אחרת כאשר הוא הרגיש רצון להחליף את החברים שלו, אבל קריפקי הרבה יותר התחבר עם החברים האחרים בקבוצת החברים החדשה של שלדון מאשר עם שלדון.
 • סטיוארט בלום (קווין ססמן): סטיוארט הוא הבעלים של חנות הקומיקס שאליה הולכים החבר'ה לעתים קרובות. כמוהם, הוא חנון, אבל יש לו כישרון בציור, הוא בוגר בית הספר של רוד איילנד לעיצוב ובעל מיומנויות חברתיות טובות משלהם. במהלך ההופעה הראשונה של סטיוארט, החבר'ה הביאו את פני יחד איתם לחנות, והוא הצליח להציע לצאת איתו לדייט. הדייט הלך בסדר עד שסטיוארט נגרר לדיון על ספרי קומיקס עם שלדון, ועזב את פני, שנרדמה בינתיים. בדייט השני עם פני, סטיוארט ביקש עצה מלאונרד, אבל מכיוון שלאונרד הרגיש מאויים הוא בסופו של דבר נתן לו עצה רעה. הדייט הלך בסדר, אבל כאשר פני הייתה ברגע רומנטי איתו היא בטעות קראה לו "לאונרד", והשאירה אותו הרוס. סטיוארט היה השותף של וויל ויטון בטורניר משחק קלפים פנטזיה, שם הם ניצחו את הצמד שנוצר על ידי ראג' ושלדון. מכיוון שסטיוארט הוא מנהל של חנות קומיקס, יש לו ידע עצום על גיבורי קומיקס. באחד הפרקים, הוא רמז שהוא בצרה כספית מכיוון שחנות הקומיקס עכשיו היא גם ביתו. הוא הצהיר שהוא עובד 70 שעות בשבוע עם משכורת ממוצעת של 1.65 $ לשעה. משתמע מכך שהכנסתו השבועית כ-115 $. באופן כללי נראה כי סטיוארט אינו מרוצה מחייו [כאשר הבנות מבקשות עצה בנוגע לקומיקס הוא אומר- אל תפתחו חנות קומיקס]. בעונה השישית סטיוארט וראג' מתיידדים יותר בעקבות העדרותו של הווארד.
 • וויל ויטון (מגלם גרסה אנטגוניסטית של עצמו): שלדון נכנס לטורניר משחק קלפי פנטזיה על מנת להתעמת עם וויל ויטון בגלל אירוע שהתרחש בשנת 1995, כאשר שלדון היה הרוס בגלל ויטון לא הופיע בכנס מעריצים אחרי ששלדון נסע במשך 10 שעות באוטובוס כדי להשתתף בכנס. במשחק האחרון, שלדון עומד להביס את היריב השנוא שלו, אבל ויטון אומר לשלדון שהסיבה שהחמיץ את הכנס היא בגלל שסבתא שלו מתה. אחרי ששלדון מפסיד בכוונה מתוך אהדה (לשלדון יש סבתא שאליה הוא קשור מאוד), ויטון מגלה שסבתא שלו לא מתה והוא שיקר רק לאפשר לו לנצח את המשחק. וויל ויטון עושה את הופעתו השנייה כאשר הוא שובר את מערכת היחסים של לאונרד ופני כדי לנצח בתחרות באולינג נגד הדמויות הראשיות. בפרק "The 21-Second Excitation", ויטון מופיע בהקרנה של שודדי התיבה האבודה, ומשתמש במעמד הסלבריטי שלו כדי לעקוף את התור הארוך. ויטון ופמלייתו למעשה מונעים משלדון והחבר'ה להיות בהקרנה כאשר המושב האחרון בקולנוע הולך לאדם האחרון שלפניהם בתור. בסופו של דבר, שלדון גונב את הסרט מהקולנוע וויטון מוביל אספסוף זועם של אוהדי אינדיאנה ג'ונס אחרי שלדון, הווארד, ראג' ולאונרד. בפרק בעונה החמישית נראה שויטון באמת מצטער על מה שעה בעבר, והוא נותן לשלדון דמות חתומה ממסע בין כוכבים כדרך להתנצל לשלדון. בגלל המחווה שלו מעמדו כ"אויב בן תמותה" משתנה על ידי שלדון והוא מקבל חיבוק משלדון.
 • זאק ג'ונסון (בריאן תומאס סמית'): רפה שכל שיצא עם פני לאחר הפרידה השנייה שלה מלאונרד. לאונרד מזמין את פני ואותו לגג כדי לצפות בניסוי שלהם, כשהם יורים קרני לייזר על הירח. לזאק אין מושג מה קורה, והוא חושש שהם יפוצצו את הירח אם יעשו את הניסוי. מאוחר יותר, הוא ופני יוצאים לדייט, אבל היא כל כך נגעלת מכך שהוא טיפש שהיא מבלה את הלילה עם לאונרד, ואומרת שלאונרד הרס את יכולתה לצאת עם גברים טיפשים. בפרק מאוחר יותר, הוא נכנס למסעדה שבה נמצאות פני, ברנדט ואיימי, ואיימי חשה משיכה אליו, אך מתגברת על המשיכה. שלא כמו חברים אחרים של פני, הוא רואה את לאונרד, הווארד, שלדון וראג' כמגניבים ועושה מאמץ אמיתי להכיר אותם ומחשיב אותם לחבריו. אחרי שהוא מלווה אותם לחנות הקומיקס (הוא וראג' חולקים חיבה הדדית לארצ'י קומיקס), הוא הולך איתם למסיבת תחפושות בראש השנה האזרחית החדשה, ומתחפש לסופרמן. הוא עובד כמעצב תפריטים במסעדות ומועסק בחברה של אביו. לאחרונה, נראה שהוא התיידד גם עם בארי קריפקי וסטיוארט.
 • פרייה קוטרפאלי (אארטי מאן): אחותו של ראג' ועורכת דין שסיימה כאחת מהמצטיינות בכיתה שלה בקיימברידג'. היא הופיעה לראשונה בעונה הרביעית, ונרמז שהיא לאונרד היו ביחסים חמש שנים קודם לכן (ללא אישור של ההורים שלה או של ראג') כשהייתה בעיר. לאונרד הציע גם לעבור לניו דלהי כדי להיות איתה. הוא מנסה לשמור על מערכת היחסים שלהם בסוד מפני החבר'ה, אבל שלדון מגלה את פרייה בדירתם. לאונרד בסופו של דבר מגלה לשאר החבר'ה שהוא בילה את הלילה עם פרייה, מכיוון שהוא אינו מסוגל לשאת בנטל של שמירת הסוד. פרייה חוזרת ללוס אנג'לס והיא ולאונרד מחליטים לנסות לקיים מערכת יחסים אמיתית, למרות מחאותיו של ראג'. פרייה במהרה מתחילה לקנא בפני, ודורשת מלאונרד שיבקש ממנה להפסיק לבלות איתו. הסכם השותפים של שלדון עם לאונרד (המיטיב עם שלדון) מתבטל על ידיה באמצעות הפעלת הרקע המשפטי שלה כדי למצוא את הפרצות בהסכם ולנצל אותם לטובת לאונרד. בתגובה שלדון מכין טיוטה של הסכם חדש וגורם ללאונרד לחתום עליו או שהוא יספר על הקשר בין לאונרד לפרייה להוריה. בפרק הסיום של העונה הרביעית, לאונרד מגלה שהיא עוברת בחזרה להודו ולא סיפרה לו, דבר שלאונרד מפרש כסוף היחסים שלהם וגורם לו לחשוף את מערכת היחסים הסודית שלהם להוריה. למרות שהם מופרדים מאז שפרייה עזבה אחורה חודש מוקדם מהצפוי, הם בכל זאת שומרים על קשר באמצעות מצלמת רשת. לאחר שלאונרד מספר לפרייה על משיכתו לחובבת קומיקס בשם אליס, פרייה מודה שהיא לאחרונה חזרה להיות עם החבר לשעבר שלה, דבר שמרגיז את לאונרד. בפרק הבא, לאונרד מתייחס אל עצמו כאל "רווק", וטוען שהוא פרייה נפרדו.

הופעות קמע[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • צ'רלי שין: (בעונה השנייה, בפרק "The Griffin Equivalency"): כאשר ראג' מגלה גוף שמימי הוא מאוד מתרגש מזה. בצ'יזקייק פקטורי, ראג' אומר למי שיושב בשולחן הסמוך, "היי, חבר אני הולך להיות בפיפל!"; צ'רלי שין מסתובב, מרים את משקפי השמש שלו ואומר: "כן!? תתקשר אליי כשתגיע לעמוד השער". (באותו זמן, שין כיכב בסדרת הטלוויזיה שני גברים וחצי, שגם היא הופקה על ידי צ'אק לורי).
 • ג'ורג' סמוט (בעונה השנייה, בפרק "The Terminator Decoupling"): לאחר נסיעה ברכבת לכנס בסן פרנסיסקו, שלדון מציג את מאמרו לחתן פרס הנובל בפיזיקה לשנת 2006, ג'ורג' סמוט, ומציע לו לעשות מחקר משותף; סמוט דוחה את הרעיון של שלדון בשאלה "עם כל הכבוד, ד"ר קופר, אתה על קראק?".
 • סטן לי (בעונה השלישית, "The Excelsior Acquisition"): כאשר שלדון מחמיץ את הופעתו של סטן לי בחנות הקומיקס כי הוא הלך לבית המשפט לתעבורה לאחר שעבר באור אדום בגלל פני, פני מנסה לפצות אותו על ידי זה שהיא לוקחת אותו לבית של לי, ללא הזמנה או הודעה מראש. סטן לי לא מתרשם מהחדירה הבלתי צפויה, ומעיר בציניות "למה אתה לא פשוט בא לראות את המשחק של הלייקרס איתי?" שלדון, שלא מבין את הציניות שבדבריו, ממהר להיכנס לבית. סטן לי כועס עליו ומחליט לתבוע צו מניעה. לאחר מכן שלדון מציג את ה"הקדשה" שלו, על צו הרחקה מסטן לי, ללאונרד, הווארד וראג', ומעיר שזה ייראה גדול כשיהיה תלוי ליד צו הרחקה שלו מלנרד נימוי.
 • סטיב ווזניאק (בעונה הרביעית בפרק "The Cruciferous Vegetable Amplification") ווזניאק סועד במסעדה של פני באותו זמן שהחבר'ה נמצאים שם. הוא מחמיא לשלדון עבור "מכשיר הנוכחות הווירטואלי" שלו (ומשתמש בשם של שלדון עבור המכשיר מבלי לשמוע איך שלדון מכנה אותו) ובתורו שלדון מחמיא לווזניאק ואומר לו שהוא במקום ה-15 ברשימתו של אנשי החזון הטכנולוגי האהובים עליו. כאשר ווזניאק מזייף אכזבה, שלדון מנסה לנחם אותו באומרו שהדירוג הוא שישה מקומות לפני מייסד אפל סטיב ג'ובס.
 • בריאן גרין (בעונה הרביעית, בפרק "The Herb Garden Germination"): שלדון ואיימי משתתפים באירוע חתימות לספר מדע פופולרי של גרין, מציאות מוסתרת: יקומים מקבילים וחוקיו העמוקים של הקוסמוס. באירוע, שלדון בהתחלה לועג לגרין בשיחה פרטית עם איימי, אבל אז הוא קם בפומבי כדי ללעוג לגרין, ולשאול אותו למה הוא לא עושה משהו מועיל יותר עם ​​הזמן שלו מאשר לכתוב מדע פופולרי ( לאחר מכן שלדון משקר שהוא מתלוצץ).
 • סטיבן הוקינג (בעונה החמישית, בפרק "The Hawking Excitation"): סטיבן הוקינג מגיע להרצות באוניברסיטה והווארד אחראי לתיקון כיסא הגלגלים שלו. הווארד מעביר להוקינג מאמר פורץ דרך של שלדון, בפגישה ביניהם הוקינג מביע התרשמות מהתיאוריה אלא שלרוע המזל היא שגויה מיסודה בשל טעות חישובית בעמוד השני.