הארץ בלהבות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: תיקון קישורים פנימיים, עריכת ניסוח.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הארץ בלהבות
Earth-Afire.jpg
מידע כללי
מאת אורסון סקוט קארד, אהרון ג'ונסטון
שפת המקור אנגלית
סוגה מדע בדיוני
הוצאה
הוצאה בשפת המקור Earth Afire
שנת הוצאה 2013
הוצאה בעברית הוצאת אופוס
שנת הוצאה בעברית 2016
תרגום לעברית בעז וייס
מספר עמודים 448
סדרת ספרים מלחמת הפורמיקים הראשונה
ספר קודם והארץ אינה יודעת
ספר הבא הארץ מתעוררת
קישורים חיצוניים
מסת"ב 978-0-356-50275-5
הספרייה הלאומית 003893627

הארץ בלהבות (באנגלית: Earth Afire) הוא ספר מדע בדיוני מאת אורסון סקוט קארד ואהרון ג'ונסטון, והוא הספר השני בסדרת "מלחמת הפורמיקים הראשונה". הספר יצא לאור בשנת 2013 בארצות הברית ובשנת 2016 בישראל, בתרגומו של בועז וייס.

העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאה שנים לפני אירועי המשחק של אנדר, חללית חייזרים נכנסת למערכת השמש ועד מהרה משמידה ספינות פרטיות של בני אדם, לאחר שאלה תקפו אותה. . ויקטור טס לירח בספינת בזק (ספינת מטען מהירה אשר לא מיועדת לבני אדם) בזמן שבני משפחתו אשר ניסו להלחם בספינה מושמדים ללא ידיעתו. ויקטור מצליח לשרוד את המסע לירח, אבל הוא לא מצליח לשכנע את הרשויות באמיתות דבריו. הוא מצליח לדווח על הספינה העוינת כשבוע לפני הגעתה, בעזרת תאגיד ג'וק. למרות זאת, ולמרות התכנסות חירום באו"ם, שום דבר משמעותי לא נעשה. לפיכך, האנושות לגמרי לא מוכנה לאיום. כאשר החייזרים (פרומיקים) מגיעים לכדור הארץ, מעבורת של האו"ם שבאה לברך את ספינת האם מושמדת, ביחד עם מעבורות תקשורת ומתחילה מלחמה.

הפורמיקים שולחים שלוש אסדות נחיתה עצומות לדרום מזרח סין, אשר מהם יוצאות עשרות חלליות קטנות מלאות בפורמיקים. הפורמיקים משתמשים בגז קטלני כדי להרוג את כולם, ואף מזהמים את הים. למרות מיליוני ההרוגים, הממשלה הסינית מסרבת לקבל עזרה מבחוץ בגלל שיקולים פוליטיים.

לפני הנחיתה, מאזר רקהאם אימן את הצבא הסיני בשימוש במסוקי תובלה חדישים (עמלץ). בתמורה לאימון הצבא, מאזר מאומן על ידי הצבא הסיני בשימוש בהמצאה חדשה, מזחלות אשר יכולות לחפור מנהרות במהירות באדמה. במהלך פלישת הפורמיקים, הוא מציל את בינגוון ילד סיני מחונן בן שמונה. בינגוון ומאזר יוצאים לדרך כדי להרוס את אחת מאסדות הנחיתה.

משטרת המבצעים הניידת (ממ"ן), כוח צבאי קטן שהינו האליטה הבינלאומי, נכנס לסין (ללא אישור רשמי) כדי להילחם בפורמיקים, והם מצילים את בינגוון ואת מאזר מהתקפה פורמיקית סמוך לאסדת נחיתה. הם מבחינים כי אסדות הנחיתה מוגנות היטב, אבל לא מתחת לאדמה. מאזר הוגה רעיון שימוש במזחלות הצבא הסיני ובעמלץ כדי לפגוע באסדת הנחיתה. קפטן וויט מקבל נשק גרעיני טקטי מאדמירל סיני אנונימי. הם הורסים את הנחתת, ואז כוחות סיניים מגיעים ולוקחים את מאזר למעצר (על שימוש בנשק גרעיני, גניבת רכוש ממשלתי, ועוד).

בינתיים, ויקטור ואימיליה משכנעים את לם ג'וק (שעסוק במאבקים על תאגידו של אביו) לעזור להם והם הוגים רעיון להבסת ספינת האם (בזכות תיעוד של תקיפה שנכשלה על ידי מעצמות העולם.). ויקטור מבין כי החיישנים של הספינה, וכלי הנשק שלה, מתמקדים במהירות ולא באיום הפוטנציאלי, וכך הוא מסווה מעבורת כזבל חלל, ונסחף אליה באיטיות ביחד עם אימיליה. אז, הם גורמים לספינה לפתוח באש על פיתיון, וויקטור נכנס לספינת האם עם חומר נפץ, במטרה להרוג את המפקד העליון של הפורמיקים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • ויקטור דלגדו, מכונאי צעיר עם כשרון גדול, חי בעבר על ספינת הכרייה אל קוואדור 
  • רינה דלגדו, אמא של ויקטור, לאחר שאל קוואדור נהרסה עברה ביחד עם הניצולות לספינה פיראטית למחצה.
  • לם ג'וקס, בנו של איל כרייה יוקו ג'וקס, נאבק (מאבק סמוי) עם אביו על שליטה בתאגיד של אביו.
  • קפטן וויט קלינטון אוטול, מפקד משטרת המבצעים הניידת(ממ"ן)
  • קפטן מזר רקהאם, חיל מאורי בכוחות המיוחדים של ניו זילנד.
  • בינגוון, ילד סיני מחונן בן 8 שהוריו וסבו נהרגו בפלישת הפורמיקים. מאזר הציל אותו, ולאחר מכן הציל את חייו של מאזר לאחר פציעה קשה שלו.
  • יוקו ג'וקס, אבא של לם ג'וקס ומנכל התאגיד ג'וק. האדם החזק והעשיר ביותר בעולם.
  • אימיליה עובדת סוציאלית אשר מוקצת לויקטור לאחר מעצרו בידי רשויות הירח. משתכנעת מסיפורו ועוזרת לו להפיץ אותו.