שיחת משתמש:המקיסט/טיוטת עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי פרקים ועונות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הקדמה[עריכת קוד מקור]

קאגה, Shayshal2, HiyoriX, לאור הכמות של ערכי הפרקים הבעייתיים יצרתי את מדיניות זו. מה דעתכם? והאם יש צורך במדיניות? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:17, 28 ביוני 2020 (IDT)

אמנם לא השתתפתי בפרקי החשיבות על הפרקים, אבל סעיף 3 די בעייתי כאשר מדברים על הפרק האחרון. זה לא חייב להוות בעל חשיבות מיידית, אם כי הוא סוגר את הסדרה. Euro know - שיחה 14:22, 28 ביוני 2020 (IDT)
Euro know, אפשר לומר אבל שיש לזה איזה חשיבות סמלית, לא? בכל זאת, זה הפרק שבו נפרדים מהקהל סוג של (והקהל נפרד מהסדרה). בינתיים העברתי את זה לסעיף נפרד, אם יהיו עוד שיתנגדו אמחק זאת.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:25, 28 ביוני 2020 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: בשבילי זה לא מרגיש כה נכון. כאילו תכתוב על הפרק האחרון של גאליס או של סטאר נגד כוחות הרשע (סתם לקחתי אקראית)? לא נראה לי. Euro know - שיחה 14:28, 28 ביוני 2020 (IDT)
צורך? אולי. בינתיים ראיתי הסכמה רק על זכייה באמי.
הסעיפים:
1. בניגוד לתחומים אחרים ובפרט סדרות/סרטים, כתבה במדורי תרבות/בידור לא מעידה על חשיבות תרבותית של פרק גם כשהיא מפורטת. סתם שעמום / מחסור בנושאים / טעם אישי.
3. יכול להיות גם הפרק ה-50, בתנאי שההפקה עשתה לכבודו משהו מיוחד (הצטרפות של דמות חדשה, לדוגמה).
אם נגיע להצביע, כדאי להציע גם פרקי ספיישל / פרקים כפולים.
קאגה - שיחה 14:25, 28 ביוני 2020 (IDT)
תודה על תגובתך קאגה, אשתדל לענות לפי הסעיפים:
 1. למה? אם יש כתבה ספציפית על הפרק המסוים שמדברת על משהו מיוחד בו, זה יכול להראות שיש מספיק לערך.
 2. צודק, אוסיף הבהרה לכך.
 3. יש כ"כ הרבה פרקי ספיישל שאני לא חושב שזה מצדיק לתת להם חשיבות אוטומטית. אם זה משהו חוזר כמו "פרקי ליל כל הקדושים" של משפחת סימפסון, אפשר לעשות ערך כללי. אבל צריכות להיות נסיבות מיוחדות לדעתי כדי שפרק ספיישל יחיד יצדיק ערך עליו.
 4. ייתכן באמת שאין צורך, אני יודע שיש אין ספור הצעות מדיניות בתור והייתה מספיק ביקורת בנושא, נראה. אולי זה ייזרק לפח בדיוק כמו שזה התחיל.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:29, 28 ביוני 2020 (IDT)
1. כי "חשיבות תרבותית" היא סעיף חיוני בכל מדיניות של חשיבות, וחשוב להפעיל שיקול דעת מה מוכיח אותה. כתבה ארוכה מעידה על חשיבות תרבותית בהרבה נושאים - לא בנושא הזה. אין לי רעיון מגובש כרגע להוכחה אחרת, אבל ודאי לא זאת.
3. אין חשיבות אוטומטית - זו רק העמדה להצבעה. כשהנחתי תבניות חשיבות דילגתי על פרקים כפולים ומיוחדים. מעניין יהיה לגלות מה חושבת הקהילה בנושא.
הוספתי את הדף לרשימת המעקב. קאגה - שיחה 14:36, 28 ביוני 2020 (IDT)
 1. קאגה, מוזמן להציע הצעות אחרות אבל כרגע זה הסף שאשאיר (אם למשל יש סערה בגלל פרק גזעני, איך אפשר להביא לזה עדויות אם לא בשימוש במקור? כתבה יכולה לעזור בנושא).
 2. אם אני מציע סעיף מסוים אני יוצא מנקודת הנחה שייתכן שהוא יעבור. וסף של פרקי ספיישלים כמו שהצעת יכול להיות מקל קצת (מה גם שהיום ניתן למצוא פרקים של סדרות ישנות משודרים בטלוויזיה אחד אחרי השני כי ככה הערוץ שם אותם. האם זה גם ייחשב כפרקים כפולים?).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:03, 28 ביוני 2020 (IDT)
אני אציע ברגע שיהיה לי רעיון. בינתיים תזכור שאתרים רבים עם חשיבות מנתחים לעומק פרקים חסרי חשיבות לעיתים קרובות. בדוגמה שלך - קל למצוא כתבה נלהבת בימינו על כל פרק שעסק בנושא פוליטי גם אם הוא לא עורר סערה וגם אם נשכח במהרה. קאגה - שיחה 15:13, 28 ביוני 2020 (IDT)
הנה התחלה של רעיון: הפרדה לסעיפים. חשיבות בשל עיסוק בנושא פוליטי תצטרך להתבטא בכתבה על נושא נפרד מהפרק, והכתבה מעידה שלפרק הייתה השפעה ברורה ומכרעת על הנושא שהתגלגל הרחק מעבר לגבולות הפרק עצמו והתגובות לפרק. אלפי פרקים עוררו דיונים עמוקים ונכתבו עליהם ניתוחים. קאגה - שיחה 15:18, 28 ביוני 2020 (IDT)
קאגה, אני יכול לנסות לחלק לסעיפים קטנים יותר, אבל הדאגה שלי היא שמא אפספס משהו שיכול להיות חשוב לחשיבות ולא ייכלל בהם (אפשר לעשות חלוקה לסעיפים פוליטיים, צבאיים, תרבותיים, דתיים, מגדריים וכו' אבל תמיד יהיה משהו שייפול בין הכיסאות במקרה זה. כמו כן, ההגדרה של נושאים "היסטוריים ותרבותיים" לא כזה רחוקה מזה סה"כ, אולי רק פחות מפרטת). רעיון טוב, לא הכי בטוח לגבי היישום שלו.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:38, 28 ביוני 2020 (IDT)
לא צריך לפצל לכל האפשרויות, מספיק לשלול נושאים פוליטיים שזוכים לתהודה רק בגלל עצם העיסוק בנושא בתוך סדרה פופולרית או בגלל רלוונטיות לתקופה. קאגה - שיחה 18:49, 28 ביוני 2020 (IDT)
אין לי בעיה לשלול סתם עיסוק בפוליטיקה, אבל אם מדובר בעיסוק שהיו לו גלים גם מעבר לסדרה אז יש לזה חשיבות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:58, 28 ביוני 2020 (IDT)
עכשיו תגדיר או תדגים כמה זה "מעבר לסדרה". כתבה המוקדשת לפרק, דיונים בעקבות הפרק ואפילו איזכורים במדיה הם דברים שקל לפרק שעוסק בנושא רגיש/אקטואלי/נפיץ להשיג. בימינו אפילו קל מדי. קאגה - שיחה 19:11, 28 ביוני 2020 (IDT)

הוספתי לאחר התנגשות עריכה: המקיסט, ניסיתי להסתכל בויקיפדיות השונות מה המדיניות המקובלת אצלם. הצלחתי למצוא של האנגלים, הפורטוגזים והבנגלים. האנגלים והבנגלים = אותה מדיניות שלא הבנתי מה המדיניות לגבי פרקים. המדיניות הפורטוגזית היא היחידה שמצאתי שם קטריונים ספציפים לגבי פרקים (לכל השאר תוכל לדלג אליהם משם) ואין שם משהו שאפשר לקחת משם - כתוב שם בעקרון שאם פרק כלשהו "מגדיל יותר מדי את תוכן הערך ברשימת הפרקים של הסדרה, צריך לפצל" - וזה מדיניות לא כזו טובה (למרות שיש שם סעיף שאומר שאם הערך מכיל רק על ההפקה ועל השחקנים זה לא נותן חשיבות מיידית וזה כנראה הסעיף היחידי משם שאני מסכים איתו). Euro know - שיחה 14:41, 28 ביוני 2020 (IDT)

סעיף 3[עריכת קוד מקור]

הסעיף נורא בעייתי ופותח צוהר למלא ערכים חסרי חשיבות. לדעתי יש להסיר אותו לגמרי. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 14:45, 28 ביוני 2020 (IDT)

אם המדיניות תתקדם, תהיה הצבעה על כל סעיף. האתגר הוא בסעיף 1 כי סביר להניח שתהיה הסכמה עקרונית לחשיבות לערך אם ל"פרק יש חשיבות היסטורית או תרבותית", וחשוב שההמשך "שניתן להוכיח" אכן יוכיח את החשיבות. קאגה - שיחה 14:52, 28 ביוני 2020 (IDT)
HiyoriX , מוזמן להציע הצעות לשינוי הנוסח של סעיף 3 אבל אני לא חושב שאנחנו יכולים להתעלם לגמרי מפרקים כאלה (אולי אבל צריך לשפר את הנוסח כדי שהסעיף לא ינוצל למטרות שהוא לא נועד להן, ומכאן הצעתי לנוסח משופר, אם יש לך).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:58, 28 ביוני 2020 (IDT)

דיונים קודמים[עריכת קוד מקור]

דיונים קודמים בנושא זה:

Dovno - שיחה 15:30, 28 ביוני 2020 (IDT)

קצת מאוחר להגיב לטיעונים שהועלו אז. איך נפתח דיון ככה? קאגה - שיחה 15:57, 28 ביוני 2020 (IDT)
זה טיעונים ישנים שאולי לא נכונים לעכשיו (הבדל של 6 שנה זה גדול, ומי שעורך כיום לא סביר שערך בעבר חוץ מכמה שעדיין נשארו). Euro know - שיחה 17:15, 28 ביוני 2020 (IDT)
גם משתמשים בהווה אולי יסכימו או יתנגדו. קאגה - שיחה 18:49, 28 ביוני 2020 (IDT)

ניסיון לפיתוח דיון מתוך הצעות ודעות בעד ונגד ערכים על פרקים, אולי נבין את הדעות ב-2020. הכל מועתק:

בעד[עריכת קוד מקור]

 • "הפרק היה מועמד או זכה באחד מהפרסים המרכזיים והמוכרים של תעשיית הטלוויזיה במדינה בה משודרת הסדרה (לדוגמה פרס אמי, פרס איגוד התסריטאים האמריקאי, פרס AACTA) בכל אחת מהקטגוריות, או היה מועמד לפרס מרכזי בתחום שבו עוסקת הסדרה, למשל ההוגו בתחום המדע הבדיוני, האדגר בתחום המתח וכדו'."
 • "לפרק הייתה השפעה משמעותית ומתמשכת מעבר לגבולות הסדרה, כגון ביצירת דיון ציבורי משמעותי מעבר לבאזז שחלף לאחר מס' ימים; בכיסוי תקשורתי חורג מהמקובל או בהתייחסות יוצאת דופן ואזכורים באקדמיה (מאמרים, מחקרים). לדוגמה, הפרק Plato's Stepchildren בסדרה מסע בין כוכבים שבו הוצגה לראשונה בתולדות הטלוויזיה נשיקה בין גזעית, או הפרק The Puppy Episode בסדרה אלן שבו יוצאת דמותה הטלוויזיונית מהארון."
 • "האם בסדרה שרלוק (סדרת טלוויזיה), לא מגיע לכל אחד מהפרקים ערך בפני עצמו? (סה"כ עד כה 6) לטעמי כן."
  • "כל פרק הוא עלילה בפני עצמה. וכיוון שאורך כל פרק הוא 90 דקות, כמו סרט רגיל, אני אישית הייתי תומכת בחשיבות של ערכים נפרדים על פרקי הסדרה."
לזה אני רוצה להגיב: טיעון מעניין. באמת כמו סרט בסדרת סרטים. קאגה - שיחה 19:15, 28 ביוני 2020 (IDT)
 • "אני לא חושב שיש סדרה שלכל פרק שלה מגיע ערך, אבל בהחלט ייתכן שפה ושם יש פרקים בעלי חשיבות עצמאית. אם יש משהו לא טריוויאלי להגיד על הפרק (כלומר לא תקציר עלילה) ואם הכה גלים ברמה יוצאת דופן, יש מקום לערך. כך למשל לכוד בארון של סאות' פארק."
 • "זה בסדר שנהיה שונים מוויקיפדיה האנגלית. אבל כל עוד שם יש ערכים כאלה, לדעתי מוגזם להגיד "אין עניין לערכים כאלו"".
ב-ד-י-ו-ק!
סופרוומן - שיחה 01:51, 31 ביולי 2020 (IDT)
 • "בסדר, אבל תחשבו על הסדרות האמריקאיות המצליחות בהיסטוריה! קחו את סיינפלד לדוגמה עם יותר מ-20 מיליון צופים בהתחלה ולבסוף ממוצע של למעלה מ-30 מיליון צופים!"
 • "המיזם כלל לא ייפגע, רק יתרחב בהרבה ויהיה עשיר בהרבה יותר מידע אנציקלופדי."
ב-ד-י-ו-ק!
סופרוומן - שיחה 01:51, 31 ביולי 2020 (IDT)

נגד[עריכת קוד מקור]

 • "מועמד זה לא מספיק. יש קטגוריות שוליות ביותר גם בפרסי אמי וכד', ואין שום הצדקה אובייקטיבית לגזור בין הבמאי/שחקן הטוב ביותר לבין תפאורה/תלבושת/איפור של פרק ספציפי. זה פשוט לא זה. מעבר לכך, יש להציג רשימה מוגדרת וסגורה של פרסים."
אם זה דף לפרק ולא לבמאי/שחקן אז מה זה משנה הקטגוריה? הכל שייך לפרק.
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)
 • "כמה פעמים תעלו את הנושא שוב ושוב במזנון ותקבלו לא רבתי עד שתבינו שאין עניין בויקיפדיה העברית בערכים מסוג זה."
יש המון מתעניינים.
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)
 • "בפעם המיליון, ותבין את זה כבר: לא מעניין בכלל מה קבעו בוויקיפדיה האנגלית. די לחזור על המנטרה הזאת שוב ושוב. מי שינסה להפוך אותנו לוויקיהאנגלית יגלה שניסיונותיו יהיו לאל ולא יצלחו. ואגב, ערכים שלא אוכלים ולא שותים יירקבו בסוף."
תחלמו להיות האנגלית האיכותית.
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)
 • "ויקיפדיה צריכה לשמור על רמה - אי אפשר לכתוב על כל פרק, זה פשוט מיותר. מספיק שיש ערך על הסדרה ואם הערך מפורט עד כדי כך (בצורה מובהקת) - אפשר לכתוב על עונה, אך לא יותר מזה."
ואם הערך על הפרק מפורט עד כדי כך וכתוב על רמה?
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)
 • "צר לי, אבל בהתחשב במצב הזוועתי של חלק לא מבוטל מערכים בנושא סדרות טלוויזיה ותחומים משיקים, הרעיון להוסיף עוד ועוד ערכים לא ממש נחוצים הוא לא פחות ממיותר בעליל ובאופן מוחלט בהחלט. מעבר לכך, זו פשוט ירידה לפרטי פרטים שאין מקומם באנציקלופדיה כללית."
אם הטקסט זוועתי אז עדיף שיהיה בדפים של הפרקים ולא בדף של הסדרה שהכי נצפה.
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)
מצטרף לסופרוומן. ערך על פרק/עונה הוא מטבע הדברים פרק שלם וסופי שלא יתעדכן, מה שיוסיף לוויקיפדיה ערכים איכותיים על חשבון תוכן לא מלא בערכי הסדרות שיהפכו צרים יותר ולפיכך גם קלים יותר להשלמה על ידי בעלי עניין חדשים שיחליפו בבוא היום בעלי עניין שפרשו.
GHA - שיחה 15:16, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
 • "אנחנו לא מפעל תרגום אנושי לכל דבר שטות שנכתב אי פעם בוויקיפדיה האנגלית. ערכים רבים שם סובלים ממדיניות ההכללה הקיצונית שנהוגה שם. את הנזק הזה אין לייבא לכאן."
תחלמו להיות האנגלית האיכותית.
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)
 • "למה לאסור ערכי פרקים: סמולוויל - ערך במצב גרוע מאוד ששוכב שנים כאבן שאין לה הופכין ומשכתב שיגאל אותו - אין."
הוא לא על פרקים והוא במצב טוב מאד.
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)
 • "נתחיל מזה שאנחנו אנציקלופדיה ולא מדריך טלוויזיה."
אז אל תכתבו לוחות שידורים.
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)
 • "הנימוק הפשוט ביותר הוא שמדובר במשימה בלתי אפשרית לכתוב את עלילת הפרקים בצורה טובה במסגרת ערך אחד."
אבהיר שהנימוק הזה נכתב נגד ערכי רשימות פרקים. קאגה - שיחה 14:08, 9 ביולי 2020 (IDT)
אז עדיף לא לכתוב כלום? דף לכל עונה ואם מפורט אז דף לכל פרק.
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)
 • "המצב של ערכי סדרות רבות מביש. אף אחד לא דואג שדברים יהיו כתובים טוב."
אז למחוק את מה שלא כתוב טוב בגלל איכות למרות החשיבות.
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)
 • "יש פה קהילה שכבר דשה בנושא ולא נראה שדעתה הולכת להשתנות, לכן אמליץ להפסיק את הוויכוח המיותר."
מההצבעה הצמודה המתקיימת עכשיו על פרק חסר ייחוד, נראה שדעתה של הקהילה השתנתה משמעותית. קאגה - שיחה 13:14, 6 ביולי 2020 (IDT)
עכשיו יש דפים על פרקים.
סופרוומן - שיחה 01:46, 31 ביולי 2020 (IDT)

דיון[עריכת קוד מקור]

קאגה, נראה שיש לא מעט שהיו נגד הנושא, אולי כדאי להניח לרעיון המדיניות? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 19:20, 28 ביוני 2020 (IDT)

אתה לא צריך את אישורי ולא דחפתי למדיניות. הצבתי תבניות חשיבות על ערכי פרקים, התבניות עוררו כעס והתנגדות וטענות שהחשיבות ברורה ודיבור על תנאים - לכך הגבתי שאין תנאים ושאין מדיניות. מכל הנימוקים השונים בעד ערכים, הנימוק היחיד שזכה להסכמה היה זכייה בפרס אמי. קאגה - שיחה 19:25, 28 ביוני 2020 (IDT)
מותר לתייג את המצביעים בעד/נגד הפרק שמועמד למחיקה כעת? ההצבעה צמודה והרוב לא נימקו. קאגה - שיחה 14:15, 9 ביולי 2020 (IDT)

יש סדרות בהן כל פרק שקול לסרט (גם דוקטור הו היא כזו). פרסים זה לא הכל. תהודה תרבותית יכולה להיות גם בהתבסס על צפיות ביוטיוב, או Fan movies שעשו בהתבסס על הפרק. דרור - שיחה 13:54, 9 ביולי 2020 (IDT)

Deror avi, אתה ממש צודק שתהודה תרבותית זה משהו חשוב ופרסים זה לא הכל (התייחסתי לנושא בסעיפים כמובן). עם זאת, יוטיוב זה לא סף שאני מוכן לערב כאן (גם כי באופן כללי יוטיוב זו לא אסמכתא מהימנה במיוחד, אבל יותר מזה- זו לא פלטפורמת הצפייה הפופולרית לפרקים. רובם לא מועלים בכלל ליוטיוב או שמועלים באופן לא חוקי. אגב, הטענה של "פרק שקול לסרט" היא ממש לא משהו מובן מאליו ויש להוכיחו בכל פעם שאומרים זאת (שקול באורך? זה עדיין לא אומר כלום כי לא כל מה שארוך בהכרח יש לו עניין ציבורי שמצדיק ערך. שקול בפופולריות? אולי, אם זה משהו ממש בולט או שיש מאחורה חשיבות תרבותית או היסטורית נגיד). אגב, תוכל להסביר מה כוונתך בסרטי מעריצים? לא כל מה שמעריצים עושים בהכרח זוכה לתשומת לב. צריך לשים לב שמדובר במשהו באמת פופולרי שמיוחס לפרק ספציפי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:59, 9 ביולי 2020 (IDT)
יוטיוב הוא לא תנאי טוב לקליפים. לפרקים הוא אפילו לא תנאי אפשרי. קאגה - שיחה 14:12, 9 ביולי 2020 (IDT)


Noon HiyoriX Typest8 Shayshal2 תמכו בהשארת ערך על פרק בנימוקים דומים זה לזה. אולי להם תהיה דעה לפרט בנושא. קאגה - שיחה 19:45, 5 ביולי 2020 (IDT)
אחד מהשיקולים שלא דנים עליו פה זה רייטינג. עזבו את הרייטינג בארץ (שלא אמין במיוחד, כי זה מבוסס על מדגם של כמה מאות בתי אב), אני מדבר על רייטינג של סדרות בעלות שם עולמי. כמו אחד מהנימוקים שציינו פה, סיינפלד, שלכל פרק יש למעלה מ-10 מיליון צופים. רייטינג הוא כלי למדידת פופולריות וככל שהפופולריות יותר גדולה ככה החשיבות יותר מובהרת. נשווה שנייה פרקי טלוויזיה לסרטים. אין ממש מדיניות לסרטי קולנוע (רק דף שמראה איך לכתוב ערך על סרט) ודף המדיניות היחיד שיש לנו על סרטים מדבר אך ורק על סרטי סטודנטים. זה חצי מהסקאלה, כי זה לא פותר את הבעיה של סרטים בהפקה עצמית שהם לא סרטי סטודנטים, מה שמוכר בתור סרטי low budget (דלי תקציב). אם יש לנו ערכים על סרטים כאלו שמדד הפופולריות שהלם הוא פשוט ברצפה עד כדי כך שלערכים על פרקי סדרות יש יותר חשיבות, מה ההיגיון? אני אומר, אין טעם להכין מדיניות כזאת אם אין לנו מדיניות לגבי סרטי קולנוע שאינם סרטי סטודנטים - ברגע שתיהיה, אפשר להעלות על הפרק (no pun intended) את חשיבותם של ערכי פרקים של סדרות. זאת דעתי האישית. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 19:58, 5 ביולי 2020 (IDT)
מדרוג הוא מדד בעייתי ביותר כי ההצלחה יחסית לפי השנה, העונה, היום, השעה, הרשת, קהל היעד. עם הסטרימינג הוא כבר איבד משמעות. קאגה - שיחה 20:01, 5 ביולי 2020 (IDT)
תודה HiyoriX. אני מסכים איתך שרייטינג הוא קריטריון שכדאי להוסיף (ולקאגה שהתנגד אשיב שאפילו שהוא לא מדויק לגמרי, הוא מדד שנחשב לאמין ונמצא בשימוש בחברות טלוויזיה למשל). בכל מקרה אני לא יודע כמה אוכל להתעסק במדיניות כרגע אז היא קצת "על אש קטנה". תרגישו חופשי להמשיך את הדיון, אבל המדיניות הזו לא תגיע לפרלמנט בזמן הקרוב.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:14, 5 ביולי 2020 (IDT)
מה זה "למשל"? המדד הזה קיים בשביל רשתות טלוויזיה. הרשתות יודעות לשקלל את המדרוג לפי כל הנתונים והציפיות. המספר היבש לא מטעה אותן. קאגה - שיחה 21:27, 5 ביולי 2020 (IDT)
המדד הזה שקול למכירות כרטיסים בבתי קולנוע לסרטים. שים לב שאתה נכנס למדרון חלקלק אם אתה לא מחשיב פופולריות כמדד לחשיבות. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 07:31, 6 ביולי 2020 (IDT)
1. זו לא דוגמה ל"מדרון חלקלק". 2. לא שקול. הכנסות מכרטיסים הן לא מדד מושלם אבל ברור בהרבה ממדרוג. זה שזה המדד שקיים לטלוויזיה לא אומר שצריך להתעלם מהחסרונות שלו ולייפות אותו במחיר הטעיה. קאגה - שיחה 12:12, 6 ביולי 2020 (IDT)
הטיעון "כל פרק הוא עלילה בפני עצמה" הוא טיעון חזק מאוד לדעתי. סדרות מהסוג הזה ראויות לערכים על פרקים בודדים (או לכל הפחות פרקי עונות שיכללו פירוט על כל פרק), ורק הם (מלבד פרקים בסדרות רגילות שזכו בפרסים וכו'). פרק כזה בסדרת אנתולוגיה הוא סרט קצר ואני מסכים עם מה שנאמר, שאם אין קריטריונים לערכי סרטים (וכרגע יש עשרות רבות של ערכים לא טובים על סרטים שבקושי צפו בהם ואף אחד לא זוכר חודשיים אחרי שיצאו) אין סיבה למנוע ערכים על פרקים בסדרות אנתולוגיה.
לגבי הקריטריון "זכה בפרס", צריך להגדיר טוב מה זה זכה בפרס. רק אמי? או שגם פרסים אחרים? למשל הפרק [1] של מראה שחורה זכה בכמה פרסים מלבד אמי.Shayshal2 - שיחה 12:23, 6 ביולי 2020 (IDT)
מדרוג הוא לא מושלם אבל אי אפשר להתעלם ממנו לגמרי. מציע להציב רף גבוה או להתנות את השימוש בקריטריון של מדרוג במעבר על קריטריונים נוספים (לדוג' יחד עם ביקורת מאתר אינטרנט מהימן- לא בלוג כלשהו). Shayshal2 , הטיעון של "כל פרק הוא עלילה בפני עצמה" הוא טיעון נוראי בעיניי, כי שימוש בו לכאורה מצדיק הכנסת פרק על כל ערך (ובאותה מידה אפשר גם לומר ש"כל בן אדם הוא עולם ומלואו". האם נכתוב ערך על כל בן אדם?). לגבי פרסים- אמי זו רק דוגמה, אם יש עוד פרסים בעלי חשיבות שראויים לציון אין לי בעיה להוסיפם. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:25, 6 ביולי 2020 (IDT)
הדרך היחידה שמספר הצופים (הכללי, מכל גיל) יהיה תנאי סביר היא מקור שמתייחס לכך שהוא היה גבוה יחסית למצופה. אחרת תהיה הטיה מסיבות חיצוניות (סדרת חורף > קיץ, ישנה > חדשה, משבצת שידור נוחה > משבצת תחרותית, עונה מוקדמת > עונה מאוחרת, אמצע שבוע > סוף שבוע, רשת גדולה > רשת קטנה, סוגה פופולרית > סוגה נישתית... קאגה - שיחה 12:41, 6 ביולי 2020 (IDT)
סבבה, טפלו בקריטריונים לסרטים ואז נדבר, כי זה לא שונה מסרט קצר שמקבל ערך רק משום שהוקרן בקולנוע. מה שיוכל על סרטים יוכל לשמש גם כטיעון פה. Shayshal2 - שיחה 12:35, 6 ביולי 2020 (IDT)
אני חושב ששנינו יכולים להסכים שכתיבת ערך על כל סרט קצר שמוקרן בקולנוע הוא רף מקל מדי (לא ברור לי איך הוא התקבל האמת). מצד שני, מה המקביל של זה לפרק? אם הקהילה תראה רוב למשהו כזה, שיהיה.. למרות שאני חושב שרף צריך להיות רף נורמלי ולא מקל מדי. נדון בזה בהמשך.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:38, 6 ביולי 2020 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: בעיקרון יש טיוטה למדיניות של סרטי קולנוע, אבל היא נתקעה בדרך (היחיד שחתם על המדיניות הוא אמירו). עד שהמדיניות הזאת תקבל מספיק תומכים, אין מדיניות בכלל לסרטי קולנוע (מה שכתוב בנוכחי, זה משהו שמתאים למדריך לעיצוב דפים; נאמר במזנון, אבל הדיון על זה הופסק משום מה). Euro know - שיחה 12:45, 6 ביולי 2020 (IDT)
ההצעה שם היא כל סרט שהוקרן בקולנוע כמו סינמה סיטי, זה אומר שאתם מעדיפים עשרות סרטים בינוניים ואף פחות מכך בשנה שיקבלו ערכים על פני פרקים, פשוט כי אלו שודרו בקולנוע ואלו לא. במקרה של מראה שחורה שאנחנו דנים בה כרגע, אין ספק שחשיבות כל פרק בסדרה הזו עולה בהרבה על מרבית הסרטים שיצאו בתקופה המקבילה. Shayshal2 - שיחה 13:25, 6 ביולי 2020 (IDT)
Shayshal2, שים לב שבמדיניות הזאת, יש את הסעיף הדי מקל הזה (אני די חלקית מסכים שערכים צריכים לעבור דרכו, וזאת לא הייתה המטרה; הכוונה לסעיף 1). הייתי מקשיח את המדיניות שקיימת, אבל יש מספיק מתנגדים לזה בכדי שהמדיניות לא תעבור, ואז יגרמו לתקיעת ערכי הפונוגרפיה שגם היא נעצרה. Euro know - שיחה 18:54, 6 ביולי 2020 (IDT)
סרט אפשר להקביל לסדרה קטנה, לא לפרק. אם לא יהיה דף לסרט, לא נשאר לו כלום. לסדרה עדיין יש דף גם בלי דפים לפרקים. קאגה - שיחה 12:45, 6 ביולי 2020 (IDT)
מסכים עם רעיון ההקבלה של קאגה על כן סרט קצר=סדרה קטנה ושובר קופות הוא כמו סדרה גדולה יותר?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:49, 6 ביולי 2020 (IDT)
זאת הקבלה מבחינת האנציקלופדיה, יש ערך או אין ערך. אפשר להמשיך לפתח אותה אם אתה רוצה... קאגה - שיחה 12:53, 6 ביולי 2020 (IDT)
השאלה היא עד כמה קצר. אני זוכר שתפוחים מן המדבר שודר כסרט מלא בקולנוע, ולאחר מכן כמיני-סדרה בערוץ הראשון. Euro know - שיחה 12:57, 6 ביולי 2020 (IDT)
מקרה של סדרות שהן גם סרטים (וההיפך) הוא די חריג ואני מציע שאם הסדרה/הסרט עונה על הקריטריונים או כסדרה או כסרט, שהיא תהיה זכאית לערך (הרי במילא יהיה עליה ערך אחד שמדבר על הכל ביחד).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:03, 6 ביולי 2020 (IDT)
יש לשים לב שסרט קצר זה לא רק סרט של איזה רבע שעה-חצי שעה, הוא יכול להיות אפילו 5 דקות, כמו הסרט הקצר המשחק של גרי של פיקסאר. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 14:49, 6 ביולי 2020 (IDT)
האורך פחות חשוב כי אם החשיבות: אם סרט שנופל תחת ההגדרה של "סרט קצר" (עד 40 דקות אם אני לא טועה) הינו בעל חשיבות, אז הוא יהיה זכאי לערך בתור סרט קצר בעל חשיבות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:58, 6 ביולי 2020 (IDT)
יש סדרות בהן כל פרק שקול לסרט (מראה שחורה וגם דוקטור הו היא כזו). הפרק עצמאי מפרקים אחרים, וכל פרק מהווה "סדרה קצרה" או "סרט קצר". דרור - שיחה 13:57, 9 ביולי 2020 (IDT)
הטיעון הזה בעייתי כי יש מאות אלפי פרקים כאלה. במובן מסוים כבר עדיף לקבוע שלכל פרק יש חשיבות. קאגה - שיחה 14:10, 9 ביולי 2020 (IDT)
אכן. אזור הדמדומים וMystery Science Theater 3000 הן רק שתי דוגמאות לסדרות אנתולוגיה שבכל אחת מהן היו מאות פרקים (ויש סדרות נוספות רבות מסוג זה). אף פעם לא הבנתי את הטיוען "שקול לסרט" בהקשר הזה. פרק בודד של דוקטור הו או של אזור הדמדומים בשום צורה שהיא אינו "שקול לסרט". מדוע כל פרק של דוקטור הו ולא כל פרק של מסע בין כוכבים? (הסדרות הראשונות של מסע בין כוכבים היו אפיזודיות - כמעט ולא היו עלילות שהמשיכו מעבר מספר פרקים. זה השתנה רק בסדרות המאוחרות יותר). אין לזה סוף. Dovno - שיחה 14:44, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
נראה שהקהילה מסכימה עם הטיעון המשונה הזה (יש ערכים על פרקים של מראה שחורה, אחד שרד הצבעת מחיקה) וזה מה שמפריע לי להצביע נגד פרקי "איך פגשתי את אמא". הסכמתי עם ההבחנה הזו רק ב"שרלוק" כי בה הפרקים גם ארוכים, גם מעטים וגם עצמאיים כמו בסדרת סרטים. קאגה - שיחה 14:49, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
אנשים נוטים לתת תשובות סותרות במצבים שונים. אין פה משהו חריג בענייני חשיבות של פרקים, אלא זה מופיע בכל תחום. לדוגמה: על סקרי דעת קהל, בסדרה Yes, Minister.‏ Dovno - שיחה 15:03, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
משתמש:Dovno זה כנראה ממש נכון, מדיונים שיש עכשיו על עונות של 2 סדרות שונות אני מתחיל לחשוב שמצביעים נגד חשיבות על ערך קצר ובעד חשיבות על ערך ארוך במקום לשאול אם יש לעונה חשיבות אנציקלופדית. קאגה - שיחה 11:27, 10 בספטמבר 2020 (IDT)

תגובה[עריכת קוד מקור]

הנוסח הנוכחי של המדיניות מציג רשימה של תנאים מספיקים ליצירת ערכים על פרקים. אני חושב שיש להוסיף גם תנאים הכרחיים. כגון:

 • הערך כתוב על סמך מקורות איכותיים (ולא על סמך צפייה בפרק)
 • הערך כולל תוכן משמעותי, ולא רק תוכן טריוויאלי (תקציר העלילה, קרדיטים לצוות ולשחקנים, מועד שידור, רייטינג)

יוניון ג'ק - שיחה 16:02, 29 ביולי 2020 (IDT)

יוניון ג'ק, תודה. הוספתי את הסעיף השני בדבריך. הסעיף הראשון שהצעת כתוב כבר במילים אחרות בסעיף של המדיניות (שיש לפחות מקור אחד על הפרק), אז לא חושב שצריך לרשום זאת מעבר לכך.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:09, 29 ביולי 2020 (IDT)
גם אני שיניתי קצת. קאגה - שיחה 14:10, 30 ביולי 2020 (IDT)

הקלות[עריכת קוד מקור]

סעיפים קלים יותר - לפי הדיונים עד כה, הקלה אמורה להיות דרך הסדרה ולא הפרק. יש רעיונות? קאגה - שיחה 14:31, 30 ביולי 2020 (IDT)

לפי ההצבעה הנוכחית אולי בעצם לא מחפשים הקלות? אני כבר לא יודע מה לחשוב. קאגה - שיחה 14:09, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

יש חשיבות לכל פרק[עריכת קוד מקור]

למה לפרק צריך חשיבות יותר מיוחדת משיר?

כמה קצרמרים יש לשירים?

פרק מעניין יותר משיר ויש מה לכתוב.

סופרוומן - שיחה 01:36, 31 ביולי 2020 (IDT)

מה שיש לכתוב הרבה פעמים זה בעיקר עלילה ולא ערך מוסף מעבר שמעיד באמת על החשיבות. במידה ולפרק אין חשיבות מעבר, לי זה נשמע כמו תוכן שמתאים יותר לאתרי מעריצים מאשר לוויקיפדיה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:55, 31 ביולי 2020 (IDT)

לכל פרק יש מה לכתוב על ההפקה והביקורות שנכתבו.

זה תוכן אנציקלופדי.

סופרוומן - שיחה 13:37, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

גם על כל שיר (או על כל ספר) אפשר לכתוב על ההפקה (או על תהליך הכתיבה) ועל הביקורות. ועדיין יש קריטריונים ברורים ולא לכל שיר/ספר יש חשיבות אנציקלופדית. Dovno - שיחה 14:38, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
לשירים יש קריטריונים קלים מדי, לספרים - קשים מדי, לפרקים עדיין אין. הגישה המכלילנית של ויקיאנגלית לפחות עקבית. קאגה - שיחה 14:53, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

סעיף 4[עריכת קוד מקור]

סעיף מקל מאוד שיגרום ליצירת ערכים על הפרק הראשון והאחרון של אלפי סדרות. אבקש לנסחו בצורה שתאפשר כתיבה על הפרק האחרון והראשון רק במקרה שמדובר בסדרה מוכרת מאוד (למשל: חברים, המפץ הגדול, איך פגשתי את אמא וכו'). הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ הטילדה הרביעית 01:40, 1 באוגוסט 2020 (IDT)

שים לב שהמדיניות חלה רק על פרקים שיש להן סדרות בוויקיפדיה, זה לא מספיק? אני לא יכול לרשום קריטריון שהסדרה צריכה להיות "מוכרת מאוד" כי זה לא קריטריון אובייקטיבי (לפעמים לאחד סדרה אחת יכולה להיות מוכרת מאוד, ולאחר לא).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:37, 1 באוגוסט 2020 (IDT)
מה זה "משמעות סמלית"? כל פרק 100? כל פרק 50? כל פרק עשירי? על סמך מה קובעים סמליות? האם פרק 100 ב"היפים והאמיצים" שקלו לפרק 100 ב"הסופרנוס" Eladti - שיחה 14:18, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
התנאי מדגיש "בתנאי שנכתב כפרק מיוחד או משמעותי." קאגה - שיחה 14:19, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
מה זה אומר בעצם? Eladti - שיחה 14:22, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
לפעמים מציינים את המספר (בעיקר 100) בפרק יוצא דופן: דמות ראשית חדשה מצטרפת, דמות חשובה מתה, דמות מהעבר חוזרת לביקור חגיגי, הופעות אורחים בולטות, קרוסאובר, סצנות לקט מכל העונות, מבנה עלילתי שונה. גם מאחורי הקלעים נהוג לערוך מסיבה ולהעלות את הציפיות לפני שידור הפרק. קאגה - שיחה 14:39, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

מדרוג[עריכת קוד מקור]

בחינת מדרוג לפי % צופים היא בעייתית. בארצות הברית המדרוג הולך לפי מיליוני צופים לפרק ולא באחוזים. Eladti - שיחה 12:24, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

בחינת מדרוג לפי אחוז או מספר היא בעייתית ביותר. לא מספיק להתחשב במספר התושבים במדינה. צריך לחשב את הצופים מתוך קהל היעד הפוטנציאלי וזה בלתי מעשי. קאגה - שיחה 14:22, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
אצטט הסבר שכתב אדם חכם מאוד למעלה: "מדרוג הוא מדד בעייתי ביותר כי ההצלחה יחסית לפי השנה, העונה, היום, השעה, הרשת, קהל היעד. עם הסטרימינג הוא כבר איבד משמעות". קאגה - שיחה 14:50, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
ועוד מחוכמתו: "הדרך היחידה שמספר הצופים (הכללי, מכל גיל) יהיה תנאי סביר היא מקור שמתייחס לכך שהוא היה גבוה יחסית למצופה. אחרת תהיה הטיה מסיבות חיצוניות (סדרת חורף > קיץ, ישנה > חדשה, משבצת שידור נוחה > משבצת תחרותית, עונה מוקדמת > עונה מאוחרת, אמצע שבוע > סוף שבוע, רשת גדולה > רשת קטנה, סוגה פופולרית > סוגה נישתית..." קאגה - שיחה 14:56, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
כל החוכמה הנ"ל לא הייתה מרשימה דייה להסרת הסעיף? קאגה - שיחה 22:31, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
לא התעסקתי עם המדיניות באותו זמן אז כנראה פספסתי את זה.. אסתכל עכשיו.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:36, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
אגיב כך: א'.בישראל אני די בטוח שבוחנים לפי אחוזים, בגלל זה כתבתי באחוזים. אני מסכים שאנחנו לא יכולים ממש למצוא קהל פוטנציאלי (ואת סה"כ הבתים עם הטלוויזיות במדינה), אבל אני חושב שאפשר, בתור משהו מספיק קרוב לזה, לבדוק מה החלק של הצופים מכלל תושבי המדינה. לפחות עד שיימצא אי פעם אתר עם נתוני רייטינג (אם יש כזה אני ממש אשמח לדעת). ברור שהוא לא מדויק (ושאנחנו לא יכולים לחשב אותו באופן מדויק), אבל זה חשוב מדי מכדי שנתעלם מזה (זה כמו שתגיד לעשות מדיניות על שירים בלי לדבר על מצעדים בכלל. זו שיטת מדידה מקובלת ונפוצה שמראה על עניין בתוכנית או בפרק).ב'. ברור שהכוונה בסף הוא שהרייטינג צריך להיות גבוה יחסית. אממה, אני לא יכול להגיד לקהילה שהרייטינג צריך להיות כזה. ולקבוע מספר בעצמי לא יעבוד טוב (מניסיון). זה משאיר אותי עם לתת לקהילה לבחור, ואני יכול רק לקוות שהם יבחרו סף גבוה.. לסיכום, אפילו שמדובר בסף בעייתי, רייטינג הוא דבר חשוב שאי אפשר להתעלם ממנו לגמרי לדעתי (לפחות לא רואה זאת כך כרגע), בתקווה שייבחר סף גבוה (כי אני לא יכול להציב אחד בעצמי).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:43, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
זה דומה למדיניות על שירים בלי מספרי צפיות. קאגה - שיחה 22:58, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
וגם זה נכנס למדיניות כי אי אפשר ממש להתעלם מיוטיוב וספוטיפיי (זה לפחות מה שהקהילה חשבה.. ואני יכול להבין, רק עם סף מחמיר כמובן.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:12, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
אחרי כל הדיון לא הבנתי אם הרייטינג כאן הוא גלובלי, מדינתי או משהו אחר. והאם פרק שזכה ל-90 אחוזי צפייה במיקרונזיה יהיה זכאי לערך? Ronam20 - שיחה 00:25, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
מדיניות כזו עלולה להצדיק ליצור ערך על כל פרק בסדרות ששודרו בערוץ הראשון כשהיה ערוץ יחידי. אני מתנגד לאמירה שאי אפשר מדיניות בלי מדרוג אם הסעיף לא טוב מספיק. כמו כן, פרק שיש לו מדרוג גבוהה הוא כנראה חשוב מסיבה אחרת גם כן כל שאפשר שתהיה מדיניות בלי מדרוג. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:31, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
אוקיי, הסרתי את הסעיף. השתכנעתי בגלל שאם יש רק ערוץ טלוויזיה אחד המדרוג אכן יהיה גבוה יותר.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:57, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

פרסים[עריכת קוד מקור]

סעיפים 1 ו-2 מדברים על פרסים בהם זכה הפרק. האם פרס אמי או פרס MTV מוענק בכלל לפרקים? לא מצאתי לכך אזכור בערכים על הפרסים הנ"ל. Eladti - שיחה 12:29, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

פרס אמי לבידור בפריים טיים הוא פרס שנותנים גם לפרקים (אמנם נותנים בשם הסדרה, אבל בזכות הפרק). PRIDE! - שיחה 12:58, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
כשהתחלתי לברר חשיבות של ערכי פרקים היו הבהרות חשיבות לפרקים מנוחתו האחרונה של קלייד ברוקמן, פיילוט (סמולוויל) ועשו אהבה, לא וורקראפט שזכו בפרס אמי. קאגה - שיחה 14:28, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
נתקלתי גם במקרה שפיילוט היה מועמד לפרס אנני (Back to Backspace and Pillywags' Mansion (אנ')).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:49, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

עונות[עריכת קוד מקור]

מה באשר לדפי עונות? מסתבר שגם כאלו יש... קאגה - שיחה 11:46, 14 באוגוסט 2020 (IDT)

אני לא כ"כ בטוח שיש הצדקה לאלה באופן כללי.. מה יש שם- פירוט של העלילה, ביקורות ורשימות פרקים? לא נראה לי כ"כ אנציקלופדי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:21, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
תביט בתבניות החשיבות האחרונות שהצבתי. קאגה - שיחה 12:33, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
יש להפריד בין חשיבות הנושא לבין הצדקת קיום הערך במצב כלשהו בו הוא כתוב. בפרקים התייחסת לסוג הראשון, בעונות - לשני. קאגה - שיחה 22:29, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
שיניתי את הניסוח, המשמעות המעשית זהה, רק הוספתי דרישה שיהיה ערך לסדרה ולא רק חשיבות אנציקלופדית. מה דעתך? קאגה - שיחה 11:43, 10 בספטמבר 2020 (IDT)

הוספתי גם הבהרות למשמעות ההצבעה. מסכים? קאגה - שיחה 11:55, 10 בספטמבר 2020 (IDT)

מקובל עליי, אבל שיניתי קצת את הניסוח כדי שהתנאים יהיו ברורים יותר. תודה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:40, 10 בספטמבר 2020 (IDT)
ועכשיו? התנאים לעונות תלויים בעורכי ויקיפדיה בלבד (ולא בפרס, כתבה וכד'), כך שאם יתקבלו אז ערך שעדיין לא ממלא אותם יכול לחכות בטיוטה. חידדתי גם את סעיף הבהרת החשיבות. קאגה - שיחה 14:28, 10 בספטמבר 2020 (IDT)
השינויים שעשית בסדר גמור בעיניי. תודה רבה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:48, 10 בספטמבר 2020 (IDT)

כרגיל[עריכת קוד מקור]

להוסיף כסעיף ראשון: לא לקבוע מדיניות (כך שאף אחד לא יתלונן על כפיית קביעת מדיניות). Ronam20 - שיחה 00:21, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

בוצע בוצע הוספתי באופן ההצבעה שתהיה הצבעת בעד/נגד המדיניות כולה. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:22, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

סעיף הפרק הסמלי[עריכת קוד מקור]

יש שם דוגמה אחת (הפרק ה-100) אבל זו דוגמה שקשה להסיק ממנה כלום (האם הפרק הראשון הוא גם סמלי?). אני מציע לוותר על הסעיף העמום הזה. Ronam20 - שיחה 00:29, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

לפרק ראשון התייחסתי בסעיף אחר ("מדובר בפרק הראשון או האחרון של הסדרה"). אני מסכים שהוא יכול להיות נתון לפרשנות, אבל אז איך נתייחס לפרקים מיוחדים כמו פרק עגול בסדרה? או אפילו אולי הפרק האחרון של מייקל סקוט ב"המשרד". לדעתי לפרק ה-100 יש חשיבות וצריך להתייחס אליו איכשהו (או לפרקים חריגים דומים).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:41, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
טוב, אז אצביע נגד. אם הפרק המאה הוא משעמם וחסר יצירתיות, אין לו חשיבות רק מפני שאנחנו סופרים בבסיס דצימלי. המספר הוא כלום. Ronam20 - שיחה 00:49, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
אפילו אם מדובר רק על פרקים שציינו זאת ("בתנאי שנכתב כפרק מיוחד או משמעותי")? ולא סתם פרק שאמור להיות הפרק המאה ולא עשו בו כלום.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:53, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
בעיניי הקריטריון צריך להיות חשיבות אמיתית של הפרק, ולא רעש תקשורתי מלאכותי לרגל המאה. כעיקרון צריכה להיות סיבה מאוד חריגה כדי שפרק יקבל ערך נפרד. לדוגמה, בסדרה הארוכה כמו המוות (והמשעממת כמותו) היפים והאמיצים היו כבר מעל 8000 פרקים. האם יש חשיבות לערך ה-8000 (או האלף)? הרי רוב האנשים שצפו בסדרה ושיש להם חיים פרשו כבר אחרי עונה או שתיים, ולא חיכו להתממשותן של כל הקומבינציות האפשריות (והבלתי אפשריות) לגילוי עריות. בקיצור, אין קשר בין ערכו של הפרק למספר שלו בסדרה גם אם ההפקה עשתה רעש סביב המספר העגול. Ronam20 - שיחה 01:11, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
מה לא ברור ב"שנכתב כפרק מיוחד או משמעותי"?! קאגה - שיחה 01:33, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
לא ברור מה זה אומר. אלה מילים עמומות שניתנות לויכוח. ההפקה תמיד תעשה רעש סביב פרקים עגולים כדי לנסות לגרוף עוד קצת רייטינג ותנסה להצמיד לו כותרת של "מיוחד או משמעותי". אם הפרק בעל חשיבות יוצאת מן הכלל, הוא יקבל ערך גם בלי המספר העגול בגלל הסעיפים האחרים, ואם לא, כנראה הוא לא כל כך מיוחד. Ronam20 - שיחה 01:41, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
אלה מילים שמדברות על הכתיבה ואתה מתעלם מזה וממשיך לדבר על ההפקה. לא רוצה ערכים על פרקים מיוחדים? תצביע נגד הסעיף. לא רוצה ערכים על פרקים בכלל? תצביע נגד ההצעה. לא ראית אף פעם פרק מיוחד? תקרא את כל הדף. קאגה - שיחה 01:45, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
טוב. Ronam20 - שיחה 03:02, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

Ronam20, קאגה, הורדתי את הסעיף. מניח שחשיבות כזו אפשר להבהיר גם דרך "חשיבות תרבותית או היסטורית" (פרק ה-500 של משפחת סימפסון לא יכול להיחשב חשיבות תרבותית? גם אם לא באופן כללי, לפחות מבחינת הסדרה).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:58, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

מקיסט, אני כאמור בעד השמטת הסעיף (כי גם אם יש אי-אלו ניאונסים מיוחדים בכתיבת הפרק העגול זה לא מספיק בעיניי אם אין קריטריונים נוספים, וגם לא ברור מהסעיף עד כמה מיוחד זה צריך להיות וצפוי להיות עילה לאי-הסכמה בעתיד), אבל אם זה קריטריון שחשוב בעיני קאגה, אולי כדאי להשאיר ולתת למצביעים להחליט. Ronam20 - שיחה 16:13, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
זה לא שהוא חשוב בעיניי, זה שהוא מובן לי, ואין חשש שאם הוא יעבור אז ייכתב ערך על פרק 50 בגלל צילום מאחורי הקלעים של השחקנית הראשית פורסת עוגה עם המספר 50, או על פרק 400 של טלנובלה כי על הדלת של החדר במלון כתוב 400. קאגה - שיחה 16:21, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

סדרה חשובה[עריכת קוד מקור]

אני מתכוון להצביע נגד, כי זה פוסל פן משמעותי מאוד, סדרות חשובות במיוחד. לדעתי. יש מספר מצומצם של סדרות, עם הגדרה מסויימת שניתן למצוא בדומה להגדרת הפרק המוצעת, בהן כל פרק זכאי לערך, בלי קשר לעמידה בקריטריונים משלו, רק מעצם שייכותו לסדרה. כדי להראות למה אני מתכוון, כמה דוגמאות. סטאר טרק: הדור הבא היא סדרה כזאת. גם אחוזת דאונטון או האנה מונטנה. לעומת זאת, סטארגייט יוניברס, סטאר טרק: אנטרפרייז או חוק וסדר: האחים מננדז הן לא סדרות כאלו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 03:43, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

IKhitron, זה משאיר אותי לשאול כמה שאלות: א'. מה יהיה התוכן של ערכים שכאלה? (עלילה+ביקורת?) ב'. איך אפשר לקבוע באופן אובייקטיבי מהי "סדרה חשובה" ומה לא? אם כל אחד יחליט שהסדרה שכתב עליה היא חשובה (וברור שזה יקרה, אחרת הוא כנראה לא היה כותב עליה), האין זה פוגע בכל הרעיון של לשים קו איפה ערכים כאלה לגיטימיים ואיפה לא? כל זה בעייתי ויציף אותנו בערכים לא הכי משמעותיים, תחת אישור של מדיניות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:55, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
א' אם אין מה לכתוב בערך, לא כותבים ערך, בלי קשר לנושא שלו - פרק בסדרה, ביוגרפיה, או משהו אחר. אנחנו מדברים כאן על אילו פרקים להרשות, לא שחובה לכתוב את כולם. ייכתבו רק כאלו שיש בהם מה לכתוב. לגבי תוכן אפשרי בערכים שכן נוכל לכתוב ראה בוויקיאנגלית. ב' כבר עניתי על זה. בדיוק באותה צורה בה דיברת על פרקים. אם סדרה קיבלה פרס אמי כסדרה הטובה ביותר, למשל, יכול להיות אחד הקריטריונים. ולקבוע עוד כמה סבירים, דומים למה שכתבת על פרקים, כך שתתקיים הפרדה בין דוגמאות שציינתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:19, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
נ"ב עכשיו אצביע נגד חזק בלי קשר, לאחר העריכה האחרונה שלך שם, שתגרום למחיקת המון ערכים חשובים ומניעת המון חשובים אחרים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:23, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
הדוגמאות מיוחדות בעיניך סובייקטיבית. Dovno הגיב למעלה לטיעון הבעייתי הזה. זה לא "מספר מצומצם של סדרות" זה מספר גדול של סדרות ומספר מטורף של פרקים. קאגה - שיחה 14:35, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
כמובן, אלו העדפות אישיות שלי. פעם שלישית, עלינו למצוא קריטריונים חד משמעיים על סדרות, בדומה לאלו של פרקים. איפה זה למעלה, באיזה נושא? שוב, אף אחד לא יכתוב את כל הערכים. אם ייכתבו אלפית מהאפשרויות, זה כבר טוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:45, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
IKhitron, זה לא כזה פשוט. כתיבה ועידוד כתיבה של אלפית מהערכים האלה תעודד כתיבה של עוד ערכים, והאם אנחנו רוצים להציף את ויקיפדיה בערכים שלא כולם בעלי חשיבות? אני לא חושב. וחוץ מזה, המדיניות כאן נועדה מלכתחילה להגביל את הכתיבה בנושא, ולא לעודד אותה, בגלל בעיית החשיבות. לגבי התגובות הקודמות- א'.אני חולק עליך בנושא הזה, יש מספיק ערכים קצרים מאוד, לא רק בוויקיפדיה האנגלית אלא גם אצלנו (למשל Bigger than Us, 22 (שיר של שרה מקטרנן) וכמה וכמה ערכים על שירי אירוויזיון, שהינם לא יותר מקצרמרים קצרים במיוחד). ב'.אוקיי, הטענה לקבוע שהסדרה צריכה לקבל פרס כדי שניתן יהיה לכתוב על פרק מהסדרה זו הצעה יותר לגיטימית. אבל האם כל הפרקים של סדרה בעלת חשיבות אנציקלופדית חשובים באותה מידה? קריטריון שכזה בעצם נותן חשיבות לכל פרק שכזה, לא משנה כמה הוא חשוב. תוכן שכזה יותר מתאים לדעתי לאתרי מעריצים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:58, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
הם כן בעלי חשיבות. למה שלא תביא כאן בשביל כולנו הגדרות לחשיבות פרקים מכמה וויקיפדיות אחרות? א' אז תקבע שאם משתמשים בקריטריון הסדרות בערך צריכים להיות לפחות ... . ב' כן, כל הפרקים. על אילו מהם מותר יהיה לכתוב - ראה א'. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:01, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
ודרך אגב, עמדתי בנושא היא שחסרים אצלנו לפחות מאה אלף ערכים של פרקים בסדרות שצריך להשלים דחוף. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:14, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
מאה אלף! חה. כמה ערכים יש בויקיפדיה העברית? קאגה - שיחה 15:21, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
Euro know הביא בזמנו את המדיניות הזו מוויקיפדיה הפורטוגזית (מי שמעוניין מוזמן להסתכל בתחילת דף השיחה), אם כי היא לא נשמעת הכי טובה ואני לא מאמין בלהסתמך יותר מדי על ויקיפדיות אחרות, שכן מוטב שנפתח שיקול דעת משלנו. הטענה שחסרים לפחות מאה אלף ערכים אפילו קצת מבהילה לקרוא, כי זה אומר שאתה בעד הצפה של ממש בוויקיפדיה. יש לוויקיפדיה חוסרים, אבל לא בתחום הזה דווקא. אמור להיות סף חשיבות מסוים כדי שלא נעשה זילות לרעיון של ויקיפדיה. אנחנו לא מדריך טלוויזיה או אתר מעריצים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:32, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
ברור. חסרים לוויקיפדיה מיליונים רבים של ערכים בכל התחומים. נגיד, לפחות מיליון ביוגרפיות של אנשים מרחבי העולם שלא דוברים או דיברו עברית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:50, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

1[עריכת קוד מקור]

 1. אם זה "פרס משמעותי שאין עוררין על חשיבותו" אז תכין רשימה סגורה.
 2. יש פרס חשוב לפרק? לפרק, לא לאיפור, צילום וכו'.
 3. כמה פרקים זכו בפרס? יומה דין - שיחה 01:38, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
  מתנגד לרעיון של רשימה סגורה כי תמיד אפשר לפספס משהו או זה יכול להיראות יומרני מדי. לגבי פרס לפרק- כנראה שיש. לדוג', דובר פה בדיון על פרס אמי לבידור בפריים טיים (שיחת משתמש:המקיסט/טיוטת עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי פרקים ועונות#פרסים). בכל מקרה תן לי לבדוק את הנושא קצת יותר לעומק ולחזור עם תשובות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:22, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
בדקת? יומה דין - שיחה 14:00, 24 באוגוסט 2020 (IDT)
הסתכלתי קצת ולא ראיתי משהו בעצמי שמדבר על פרק (מדובר על סדרה או הופעה של שחקן בסדרה- בלי לכתוב באופן רשמי שהפרס הוא על הפרק). מתייג את Euro know שיפרט בנושא הפרסים על פרקים (ובעיקר האמי).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 19:55, 25 באוגוסט 2020 (IDT)
הפרסים שקיימים היום, לפחות מה שמצאתי זה פרס אמי לבידור בפריים טיים, פרסי התקשורת של הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה ו-Directors Guild of America Award. אני לא הצלחתי למצוא עוד פרסים שקשורים לזה כי בדרך כלל הסדרה מועמדת בזכות פרק אחד, ולמרות שזה בזכות הפרק הזה, האזכור שלו לפעמים לא ידוע. PRIDE! - שיחה 00:31, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
אם שחקן זוכה הודות לפרק מסוים אבל זה לא מאוזכר אז לצערי זה לא נותן חשיבות.. מבין מה שציינת מצאתי את הפרס GLAAD Media Award for Outstanding Individual Episode (אנ') של פרסי התקשורת של הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה שנראה שמוענק לפרק אינדבידואלי. האחרים אולי יכולים להתייחס לפרק, אך הדבר לא כתוב באופן רשמי. אם יהיה מוזכר איפשהו באופן רשמי (נאום הפרס, הטקס עצמו) עם מקור (תיעוד מהטקס? פרסום נאום הזכייה?), אין לי בעיה שזה ייתן חשיבות. על כן, זה סעיף שכנראה לא יוכל לסייע ברוב המקרים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:30, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
בשני הדברים האחרים (לא של הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה), יש שם "בזכות" ומוזכר רק בערך של הטקס בשנה מסויימת (לפחות מה שהצלחתי למצוא).
שורה תחתונה: רק פרסי התקשורת של הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה, יש התייחסות לפרק מסויים ואילו לשאר יש רק "בזכות" ולא פרס "בשביל" הפרק. PRIDE! - שיחה 18:04, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
אוקיי, תודה. מניח שזה מספיק להשאיר את הסעיף, גם אם זה יצטרך שינויים משמעותיים ויהיה הרבה פחות חשוב כעת.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:06, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
מסתבר שיש גם קטגוריה לפרסי האמי באנגלית (ראה כאן). בדקתי מדגמית והכל היה "בזכות" (גם עשיתי מדגמית על אלו שזכו ב-Directors Guild of America, וגם שם הם כולם "בזכות"). PRIDE! - שיחה 18:15, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
כן, כנראה בזכות, בדקתי גם מדגמית. ראה Good-bye (The Wonder Years) (אנ') וIn Excelsis Deo (אנ'). אבל אם זה כתוב עם מקור אין לי ממש התנגדות, כי זה מעיד על החשיבות של הפרק במידה מסוימת ויש אסמכתא לזה (כלומר זה לא רק שמועות שהפרק הזה הביא לזכיית אותו שחקן, זה מאומת).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:20, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
אכן "בזכות". גם לי אין בעיה אם יש בצירוף מקורות (וזה מה שצריך לעשות לכל הבהרת חשיבות שקשורה לנהלים, ולאף אחד אין מושג מאיפה מידע כזה או אחר הגיע כי אנשים יכולים להגיד סתם שהפרק זכה בפרס מסויים, לברוח, ולא לציין מקור). PRIDE! - שיחה 18:23, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
 1. אני רואה שיש גם אצלנו קטגוריה:זוכי אמי - תוכניות: פרק, ושאין קטגוריה לפרק בפרס אמי, יש קטגוריות לאישים על עבודה בפרק.
 2. פרס GLAAD הוא "פרס משמעותי שאין עוררין על חשיבותו"? יומה דין - שיחה 13:05, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
אולי פרס אמי לא ניתן על פרק, אבל אם שחקן מקבל פרס בזכות פרק מסוים (והדבר מגובה במקור, כפי שגם כתבתי בדף המדיניות), זה לגיטימי מבחינתי. ומה הבעיה עם פרסי GLAAD?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:31, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
 1. ואם פעלולנית מקבלת פרס בזכות פעלולנות בפרק? ואם צלם מקבל? ואם 20 אנימטורים מקבלים?
 2. הבעיה בסעיף ולא בפרס. מה הגבול ל"פרס משמעותי שאין עוררין על חשיבותו"? יומה דין - שיחה 13:43, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
התחלתי לעבור על הקטגוריה:
 1. All Good Things...‎ לא זכה, הסרתי מהקטגוריה, התחלה קלה!
 2. על הפרק Q Who זכו עריכת הסאונד ועיבוד הסאונד - אז לסאונדטרק יש חשיבות והוא לא מוזכר. לפרק תהיה חשיבות לפי הסעיף?
 3. על הפרק The Best of Both Worlds זכו עריכת הסאונד והארט דיירקשן.
 4. על הפרק The Big Goodbye זכו התלבושות.
 5. הפרק Three Gays of the Condo זיכה את הסדרה (Primetime Emmy Award for Outstanding Animated Program) - סוף סוף קטגוריה שהיא סוג של פרס לפרק.
 6. על הפרק ההתערבות זכה התסריטאי.
 7. על הפרק פיילוט (סמולוויל) זכתה עריכת הסאונד.
 8. על הפרק מנוחתו האחרונה של קלייד ברוקמן זכו התסרטיאי ושחקן אורח.
 9. על הפרק The Puppy Episode זכתה התסריטאית.
the end. יומה דין - שיחה 14:04, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
ממתי פעלולנים מקבלים פרסי טלוויזיה? גם לא שמעתי על מקרה ש-20 אנימטורים קיבלו פרס יחדיו (אבל גם אם כן, אם הפרס הוא בזכות הפרק הזה זה עדיין היינו הך). אם אנשים כמו אנימטור (לסדרת אנימצייה), תסריטאי, שחקן או סדרה יקבלו פרס בזכות פרק (כשיש לזה מקור) זה בסדר מבחינתי. גם אם זכייה על סאונד או תלבושות יכולה להיות לגיטימית (אם הזכייה היא אך ורק בגלל פרק ספציפי כמובן, לא על כל הסדרה, כי פסקול או תלבושות יכול להיות משהו שמאפיין סדרה שלמה). הכוונה ב"פרס משמעותי שאין עוררין על חשיבותו" היא לפרס עם חשיבות אנציקלופדית, אז כל עוד זה פרס רשמי זה כנראה יהיה בסדר נראה לי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:07, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
עכשיו אחרי שעברתי על זכיות תחליף "פעלולנית" ב"שחקן אורח" ו"אנימטורים" ב"אנשי סאונד". אם זה בסדר יהיה אפשר להחליט בהצבעה, בתנאי שהמשמעות של הסעיף עד אז תהיה ברורה. אין קטגוריה לפסקול או תלבושות לסדרה שלמה, איך תהיה? יש חלוקה כל שנה. בגלל זה פרקים נשלחים למועמדות. יומה דין - שיחה 14:16, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
הטיוטה היא לא המקום להחליט אם יש חשיבות אלא לנסח סעיפים מובנים. אם אשתתף בהצבעה אצביע אחרת לפי כוונת הסעיף: אם היא רק לפרק שזכה בפרס, אצביע בעד. אם היא לכל זכייה על פרק, אצביע נגד. מה מהשניים? תבהיר בטיוטה ולא רק בשיחה. יומה דין - שיחה 14:44, 28 באוגוסט 2020 (IDT)
כבר הבהרתי במפורש בטיוטה:"הפרק זכה בפרס משמעותי שאין עוררין על חשיבותו (כגון GLAAD Media Award for Outstanding Individual Episode (אנ')), או היה הסיבה לזכייה בפרס" (הדבר האחרון רק בתנאי שיש מקור כמובן). משעשע אותי שאחרי החקירות הצולבות שלך (לא פחות) כמעט על כל המדיניות , את עדיין לא מרוצה מהתוצאה. החלטה שלך להצביע בעד או נגד, אני עשיתי את המיטב.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:30, 28 באוגוסט 2020 (IDT)
המקיסט: ערכתי את הטיוטה. אם יהיה תנאי בלתי מובן כך שלא ידעו אם להצביע בעדו או נגדו, יצביעו נגד ההצעה כולה. לא חבל? קאגה - שיחה 21:21, 2 בספטמבר 2020 (IDT)
נכון, חשבתי שתיקנתי מספיק ברור. בכל מקרה, עשית תיקון טוב, תודה רבה :) המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:01, 2 בספטמבר 2020 (IDT)

3[עריכת קוד מקור]

לכל סדרת טלוויזיה כושלת יש פרק ראשון ולכל סדרת טלוויזיה יש או יהיה פרק אחרון. לכל סדרת טלוויזיה יש חשיבות לערכים לשני פרקים בנוסף לערך עליה? יומה דין - שיחה 01:42, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

יש סיבה למה כתבתי את זה. סביב פרק אחרון של סדרת טלוויזיה יש הרבה התרגשות, צער ווודאי גם סיקור. פרק ראשון של סדרה בעלת חשיבות יכול לעורר גם הוא עניין לאחר שהסדרה הצליחה (או בשל רגשות נוסטלגיים, ייתכן ולפרק הראשון יש חשיבות מסוימת).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:25, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
אם ההתרגשות והנוסטלגיה קיימות אוטומטית אז אין קשר לתוכן הפרקים. למה לא לכתוב בדף של סדרת הטלוויזיה מה היו התגובות להתחלה ולסוף? יומה דין - שיחה 02:30, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
הרעיון הוא שהפרקים הללו הוא משהו חריג מעבר, ואי אפשר לכתוב הכללל בערך של הסדרה (בעיקר כשמדובר בתוכן ספציפי של פרק אחד). התרגשות ונוסטלגיה הם חלק מפירוט יותר מפורט לאיך הפרקים האלה יכולים ליצור עניין סביבם, ולכן הגיוני להניח שיש להם חשיבות (בגלל שאני כותב כאן מדיניות באופן כללי על פרקים ועונות, הדיון הוא סה"כ כללי ולא בדקתי אם לכל פרק ראשון או אחרון אי פעם יש חשיבות).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:33, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
אם יש חשיבות אז הפרק יעבור לפי 4, לא? יומה דין - שיחה 02:35, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
כן, אבל אני מעדיף לציין את זה כמקרה בפני עצמו. יותר ברור ככה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:46, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

4[עריכת קוד מקור]

דוגמה? יומה דין - שיחה 01:57, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

[[2]], [[3]].המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:42, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה. עדיין לא ברור אם כתבה שעוסקת בפירוט בפרק מעידה על חשיבות או שהתוכן של הכתבה צריך לתאר את החשיבות. יומה דין - שיחה 02:46, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
צריך להיות משהו בעל חשיבות בפרק עצמו, והכתבה תעיד החשיבות של אותו דבר (הכוונה כאן היא לא לסתם ביקורת על פרק אקראי, צריך להראות שיש חשיבות מסוימת מאחוריו).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:48, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

עונה[עריכת קוד מקור]

כלומר אם הערך מושקע אז יש לנושא חשיבות? ממתי? יומה דין - שיחה 01:45, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

זה לא מה שנאמר.. מושקע זה יכול להיות שמישהו סתם כתב ערך ארוך שלא ממש קשור. הכוונה כאן היא שלערך על עונה יהיה תוכן רלוונטי באמת ומספיק "בשר" ועם תוכן שבאמת מצדיק כתיבת ערך עליו (המטרה כאן היא כתיבת ערכים טובים, ולא סתם ערכים דלים או לא משמעותיים). אני אישית לא מתלהב מהרעיון של כתיבת ערכי עונות, אבל אם יימצא באמת תוכן שמראה שהיה משהו שונה בעונה ספציפית, זה עוד בסדר.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:27, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
כלומר אם הערך מכיל תוכן רלוונטי אז יש לנושא חשיבות? ממתי? יומה דין - שיחה 02:31, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
לא רלוונטי, ייחודי לעונה. בשביל לכתוב ערך, צריך גם שיהיו דברי טעם לכתוב בו.. אני מנסה לוודא כאן שהערך לא יהיה רק מידע כללי או טבלאות. איך את היית מוודאת שערכי עונות שכבר נכתבים יהיו באמת בעלי תוכן משמעותי?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:35, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
לוודא תוכן זה לחפש תנאי הכרחי, לפי ההצעה זה תנאי מספק. יומה דין - שיחה 02:37, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
זה הסף היחיד שיש במדיניות לערכי עונות, משמש שזהו סף הכרחי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:43, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
חשיבות היא לא תנאי הכרחי? אם היא לא תוגדר אז צריך רק תוכן משמעותי והערך יעמוד במדיניות? יומה דין - שיחה 02:52, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
חשיבות היא תנאי הכרחי. ואם ערך לא עומד במדיניות- יש בסיס לטעון שאין לו חשיבות. אם יהיה מספיק תוכן ספציפי על עונה שיראה שאפשר לכתוב עליה בנפרד ושזה רק יעמיס על ערך הסדרה בתוכן שלא הכי רלוונטי לכלל הסדרה, יש חשיבות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 09:49, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

אופן ההצבעה[עריכת קוד מקור]

עונות ופרקים בהצבעה אחת? יומה דין - שיחה 01:46, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

אכן, כי המדיניות הזו עוסקת בשני הנושאים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:09, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
גם החלק "בעד או נגד כל המדיניות"? יומה דין - שיחה 02:12, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
כן, ברור.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 02:28, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

במה בדיוק עוסק דף מדיניות זה?[עריכת קוד מקור]

צריך להיות ברור: האם מדובר בכל תוכנית טלוויזיה? למשל - תוכנית אירוח או תוכנית בוקר? מה לגבי שעשועונים? אולי רק סדרות טלוויזיה? האם סדרות מתוסרטות בלבד, או גם דוקו או ריאליטי? יוניון ג'ק - שיחה 14:19, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

הכוונה אמורה להיות רק על סדרות טלוויזיה (פרק של תוכנית אירוח או בוקר זה לא משהו שיכתבו עליו ערך, אני רוצה להאמין.. זה גם מגוחך מספיק מכדי שאצטרך להגיד למישהו לא לכתוב את זה. פרקים על ערכי שעשועונים זה גם לא משהו שנתקלתי בו בוויקיפדיה. מעדיף לא להחיל עליהם את המדיניות, בכל מקרה ). בעיקרון חשבתי על סדרות מתוסרטות, אבל לא חושב שיש מניעה כלשהי שהסעיפים הנ"ל יחולו גם על סדרות דוקו. ערכי פרקים של תוכניות ריאליטי מרגיש לי ממש לא אנציקלופדי ואינני מעוניין להחיל את הסעיפים הנ"ל עליהם. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:50, 18 באוגוסט 2020 (IDT)
אני חושב שיש גם מקום להפרדה בין טלוויזיה איכותית (אנ') לבין טלוויזיה שהיא לא (אנ'). סדרה כמו "הסופרנוס" היא מספיק איכותית על מנת שתהיה הצדקה לכתוב ערך על כל עונה בנפרד ועל כל פרק בנפרד. יוניון ג'ק - שיחה 14:42, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
אם הבנתי אותך נכון, המדיניות מדברת כמעט רק (אם לא לגמרי) על טלוויזיה איכותית (לא ריאליטי, לא תוכניות אירוח כלשהן). אני מניח שגם סדרות נטפליקס נופלות תחת אותה הגדרה של "טלוויזיה איכותית".המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 14:46, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
המדיניות לא מדברת רק על טלוויזיה איכותית, אלא גם על טלוויזיה שאיננה איכותית. "דרמה איכותית" הינו ז'אנר בפני עצמו, וגם בז'אנר זה - יש סדרות טובות, ויש סדרות לא טובות. "הסופרנוס" היא דוגמה לדרמה איכותית טובה. יוניון ג'ק - שיחה 17:42, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
אני לא הולך לעשות חלוקה לז'אנרים. כל הרעיון במדיניות הוא לעשות סדרת כללים שתחול על כמה שיותר מקרים וירידה ליותר מדי מקרים פרטיים רק תיצור משהו מסורבל וארוך. תוכל לתת דוגמאות למקרים בהם מדובר בטלוויזיה שאינה איכותית שהמדיניות חלה עליהם?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:13, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
למשל: חיות רעות, חברים. יוניון ג'ק - שיחה 20:02, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
אוקיי, המדיניות אמורה לחול גם על סדרות כאלה (וגם ציינתי אותן קודם). חוששני שאני לא אוכל לעזור לך בנושא הזה כי אני לא הולך לוותר על סדרות כאלה או להגביל את עצמי+ ההגדרה "איכותית" היא משהו די סובייקטיבי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:23, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
הבעיה המרכזית שבגללה נדרשת המדיניות היא סדרות "איכותיות" שמעריציהן חושבים שלכל פרק שלהן יש חשיבות. קאגה - שיחה 14:18, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
ברור שאף אחד לא יכתוב פרק של הישרדות או על פרק של ארץ נהדרת (אולי התייחסות קטנה בערך הראשי וזהו). לא לכולם זכאים, וזה כבר ידוע מזמן (גם על ידי דיוני חשיבות שהתקיימו וגם על ידי הצבעות מחיקה שהתקיימו). אפשר לנסות להפעיל חלק מהמדיניות הפורטוגזית, אם כי אז כל פרק אולי יוכל להיכתב. היה שם כתוב משהו בסגנון של ניתן לכתוב ערכים על פרקים, אם הוא לא יכיל דברים שברורים מאליו שגם בערך על הסדרה קיימת (כמו לדוגמה, הפקה ושחקנים). אמנם לא בניסוח הזה הצעתי לנסות, אבל משהו בסגנון. PRIDE! - שיחה 18:10, 26 באוגוסט 2020 (IDT)

הוספת כמות צפיות לעונות[עריכת קוד מקור]

אני חושב שצריך להוסיף שעיף של כמות צפיות (במאות אלפים) לעונות ויקי4800 - שיחה 16:08, 6 בספטמבר 2020 (IDT)

ואיך מודדים את זה? בינג' של עונות הוא לא דבר כזה נפוץ (אם בכלל), הצפייה היא בעיקרון פר פרק.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:43, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
אז אולי כדי לעשות לפי אחזי צפיה? ויקי4800 - שיחה 19:57, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
א'. יש בעיה עם רייטינג באופן כללי (כפי שנידון פה קודם), ב'.איך הדבר יחושב אם עונה שלמה לא משודרת ברצף וכל פרק משודר בנפרד?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:01, 7 בספטמבר 2020 (IDT)
זה שהמירוץ למיליון מקבלת את אחוזי הצפייה הגבוהים ביותר לאותו ערב, זה לא אומר שדווקא לעונה/לפרק מסויים יש חשיבות (כנ"ל גם להישרדות ולתוכניות אחרות שמקבלות הרבה לאותו ערב). PRIDE! - שיחה 18:18, 11 בספטמבר 2020 (IDT)

"סדרות טלוויזיה מוסרטות"[עריכת קוד מקור]

מה הן "סדרות טלוויזיה מוסרטות"? יוניון ג'ק - שיחה 19:53, 6 בספטמבר 2020 (IDT)

כנראה ניסוח שהוספתי בעקבות שמש:המקיסט/טיוטת עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי פרקים ועונות#במה בדיוק עוסק דף מדיניות זה?. אם יש לך ניסוח יותר טוב לדברים שהם לא ריאליטי או תוכניות אירוח והדומים להם מוזמן להציע.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:41, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
נראה לי שהכוונה היתה "מתוסרטות", מלשון תסריט, ולא "מוסרטות", מלשון הסרטה (שהרי גם תוכניות ריאליטי ותוכניות אירוח מוסרטות). יוניון ג'ק - שיחה 23:56, 6 בספטמבר 2020 (IDT)
תוקן, תודה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון

איך מבהירים חשיבות לעונה?[עריכת קוד מקור]

לבקשת קאגה. אשמח לתשובה. ג'נסקט - שיחה 14:24, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

ביקשתי להעביר. אני לא אדון בשני דפים ואתה לא יכול להתחייב שמגיבים אחרים לא ימשיכו את הסטת הדיון שהתחלת. קאגה - שיחה 14:30, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אני לא מתכוון להעביר את התגובה שלי לדבריך. אם החלטת שמדובר בהסטה, זו בחירה שלך. ג'נסקט - שיחה 14:32, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
ג'נסקט, לשאלתך: צריך שיהיה על הסדרה ערך, ושיהיה על העונה מספיק תוכן ייחודי (ולא רק עלילה, כלומר למשל מידע כלשהו על איך היא הופקה או אם היו ביקורות שונות על העונה באופן כללי) כדי שיחזיק ערך. אם משתמש יכול לכתוב ערך שעומד בשני קריטריונים אלה (ניקח לדוגמה את בובספוג מכנסמרובע (עונה 1)), הוא עומד בסף.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:15, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
גם אני חושב כך, אם כי במזנון טען קאגה כי זו לא הבהרת חשיבות מנומקת. ניסיתי לשאול מה יכולה להוות בעיניו הבהרת חשיבות מספקת, מספר פעמים ובכמה דפים, אבל לצערי לא קיבלתי מענה. ג'נסקט - שיחה 15:18, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אז בבקשה, קיבלת ממני תשובה Face-smile.svg אתה ודאי זוכר מדיון החשיבות אז שבשלב מסוים קיבלתי את הערך כמו שהוא.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:20, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
הוא שואל על דיוני חשיבות, לא על המדיניות (המקלה) והוא יקבל תשובה אם הוא יעביר לכאן (או לדף שיחה של עונה) את הדיון. קאגה - שיחה 15:22, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
קאגה, כעת, סוף כל סוף, בשעה טובה, אוכל לקבל את התשובה? ג'נסקט - שיחה 15:29, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
פשוט מאוד: אם ערך עומד במדיניות, זה נימוק להבהרת חשיבות בדיון שכזה (כמו במדיניות הסינגלים למשל). אני לא בא להתעלל באף אחד, רק להגדיר סף לגיטימי שיעביר כאן ערכים אנציקלופדיים. תשובה מפורטת שלי ראו למטה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:33, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

העברה מהמזנון[עריכת קוד מקור]

אתה מתחמק מהשאלה. הרי הצבת תבניות חשיבות על ערכי עונות והסברת שהמטרה של התומכים לנמק לך הבהרת חשיבות מנומקת. איך מבהירים חשיבות לעונה? ג'נסקט - שיחה 14:15, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

אני מוחה על הסטת הדיון החשוב. אתה מוזמן להעביר את תגובתך (וגם את זו) לטיוטת המדיניות, שם מקומה ושם תיענה. קאגה - שיחה 14:19, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אין זו הסטה ואין סיבה למחות. כתבת שבדיוני החשיבות של בובספוג לא נכתבה הבהרת חשיבות מנומקת, וזו תגובתי. ג'נסקט - שיחה 14:29, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
זה דיון על המצאת כללים ולא על חשיבות של עונות. תעביר אותו למקום הנכון אם המטרה שלך היא באמת לקבל תגובה ולא להסיט דיון לנושא אחר. קאגה - שיחה 14:32, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

התשובה: אני שולל את קיומה של חשיבות לערך על עונה, כך שלדעתי אין הבהרת חשיבות מוצדקת. למזלך, מספיקה הבהרת חשיבות מנומקת. דוגמאות:

 1. העונה זכתה בפרס מכובד בקטגוריה שניתנת לעונה
 2. ה-blu-ray של העונה שבר שיאי מכירות בז'אנר
 3. לעלילת העונה יש חשיבות תרבותית כפי שיעיד מקור איכותי
כאלה הבהרות שקשורות לעונה שבדיון. לא משפטים מעורפלים כלליים שנכונים לכל עונה פופולרית ולכל ערך מושקע.

אם יתקבל סעיף העונות במדיניות הנוכחית, לא תידרש הבהרת חשיבות. עד אז אין הבדל בין ערך על עונה לכל ערך אחר. קאגה - שיחה 15:37, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

קאגה, המדיניות מציעה סף מקל יותר מזה (תוכן ייחודי בהיקף של מס' פסקאות, שזה מבחינתי 2 פסקאות לפחות), ואם המדיניות תעבור- זהו סף החשיבות הנדרש. אפשר להוסיף סעיפים נוספים כגון מכירות (מזכיר לך שאין פרסים המוענקים לעונה), אבל אני לא הולך להקשות יתר על המידה על אף אחד, וצר לי לראות שאתה עושה את זה. טענה מנומקת בדיון שמצביעה על כמה פסקאות ייחודיות כאלה של מידע אנציקלופדי ייחודי על העונה (איך היא נוצרה למשל, כמו בעונה 1 של בובספוג), יספיק בהחלט.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:39, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אגב, אני לא מבין מה זה "חשיבות תרבותית" לעונה. זה לא קריטריון.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:42, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אני חוזר: הוא שואל על דיוני החשיבות בלי המדיניות ולא על הסעיף במדיניות. אני לא מתנגד להצגת הסעיף שבמדיניות לקהילה ואכבד כל החלטה. כרגע כן נדרשת הבהרת חשיבות כמו לכל ערך, אחרת לא היה צורך בסעיף הזה. קאגה - שיחה 15:44, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
לא ידוע לי על פרס שניתן לעונה, ולא תמיד קיימים נתונים לגבי המכירות של ערכות הפרקים. לגבי 'חשיבות תרבותית', אתה צריך להיות יותר ספציפי. ג'נסקט - שיחה 15:42, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
יש. אלה דוגמאות לסוג ההבהרה הנדרשת. אני לא מבהיר כאן חשיבות. קאגה - שיחה 15:44, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
 קאגה, אני חושב שאתה צריך להסתכל שוב במדיניות שאני מציע כדי לראות מה זה סף באמת.. אני לא הולך להמציא שום סף לא ריאלי לסדרות ומכעיס אותי שאתה, משתמש שהיה מאוד מעורב בכתיבה ותמך במה שאני כותב, בא ומציע דברים אחרים שגובלים בלא ריאליים.. מכל מה שהצעת, רק מכירות זה דבר באמת ריאלי. לא ברור לי למה החלטת להעלות טענות כאלה על דעת עצמך. מדיניות שמנוסחת כאן תהיה בשימוש גם במדיניות חשיבות, אנחנו לא ממציאים שום כללים מיוחדים לדיונים האלה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:46, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
לדעתי הרף של תוכן מקורי לעונה בהיקף של שתי פסקאות לפחות הוא רף מצוין שגם מבהיר חשיבות וגם ריאלי לעמוד בו, אם משקיעים מספיק בתחקיר. GHA - שיחה 15:47, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

רק כדי להבהיר- דיברתי עם קאגה והכוונה כאן לדיוני חשיבות במצב הנוכחי לפני שיש את המדיניות הזו (היא עדיין טיוטה ולכן לא אפקטיבית עד שהיא עוברת כמובן). על כן, דיונים שכאלה אינם רלוונטיים לדיון על המדיניות. אם המדיניות תעבור- הסף הנכתב (תוכן ייחודי בהיקף של שתי פסקאות) ייחשב כסף חשיבות. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:25, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

כמובן! בזכות הסעיף נדע אם שני התנאים מספיקים בעיני הקהילה. קאגה - שיחה 16:29, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

סעיף פרק מיוחד[עריכת קוד מקור]

המקיסט, רונם חזר בו מההתנגדות מזמן, החזרתי את הסעיף. סעיף החשיבות לא מכסה אותו. קאגה - שיחה 14:49, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

ושיניתי את התנאי כדי שלא יספיק טריילר "פרק 100 מתקרב!" קאגה - שיחה 14:51, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
Symbol question.svg מתלבט אי אפשר להחיל את זה תחת חשיבות תרבותית? אני חושש שסעיף כזה יכניס פרקים כמו פרקי חג המולד או ליל כל הקדושים של משפחת סימפסון (שיש אחד בכל עונה אז הם לא ממש מיוחדים). הניסוח צריך שיפור אם הסעיף הזה יישאר. בינתיים שיפרתי קצת את הניסוח.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:12, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
חשיבות תרבותית היא בעולם, פרק מיוחד חשוב רק בעולם של הסדרה. העלית נקודה נכונה. מה דעתך על הניסוח החדש? קאגה - שיחה 15:20, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
לא נראה לי. כרגע הסרתי את הסעיף ותיקנתי קצת את הסעיף של חשיבות תרבותית. אם תרצה שנחזיר סעיף של חשיבות סמלית, הוא יצטרך להיות בנוסח טוב יותר שמחד לא מכניס יותר מדי מקרים לא מיוחדים, ומנגד גם לא ספציפי מדי מכדי להיות כלל.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:22, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
לא לא, בעולם של הסדרה כל פרק שדמות הצטרפה/נהרגה הוא משמעותי מאוד. מה גם שיותר יתמכו בחשיבות תרבותית מאשר בחשיבות עלילתית. קאגה - שיחה 15:24, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
צודק, זה כיוון שאני לא רוצה בו כמובן. אז אני אכתוב סעיף על "ציוני דרך" בסדרה (כגון הפרק ה-100), בתנאי שהוא צוין בסדרה עצמה (בצירוף מקור מהימן שמעיד על כך).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:27, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
יותר טוב. שילבתי את הניסוחים. קאגה - שיחה 16:02, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
עדיין לא לגמרי אהבתי את ה"לא רק מבחינה עלילתית". ומה אם יכתבו עכשיו על כל דמות שמתה?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:08, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אבל כתוב "לא", לא? קאגה - שיחה 16:09, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
עם ה"גם" זה באמת נשמע דו משמעי, לא לזה התכוונתי. אנסח מחדש. קאגה - שיחה 16:10, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
ניסיתי. מתאים? קאגה - שיחה 16:30, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
"אולי כדאי להוסיף ביאור שזה לא כולל פרק ראשון/אחרון לעונה? פרקים כאלה יענו בקלות על כל הדרישות (ציון דרך, הכרזה לקראת הפרק, נכתב בהתאם, יש כתבות) ולא אליהם הכוונה. קאגה - שיחה 16:40, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

דיסקים[עריכת קוד מקור]

עדיף לא לסבך את המדיניות עם מחירים. אם הסעיף יתקבל, הקהילה קבעה ששני הסעיפים מספיקים. אם הוא יידחה, הם לא מספיקים. הבהרת חשיבות מיוחדת תמיד יוכלו להציג. קאגה - שיחה 16:13, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

אני מאמין שמדיניות צריכה לכסות את כל המקרים. אם זה אפשרי שעונה תשבור שיאי מכירות, צריך להתייחס לזה. חשבתי לרשום במקום מס' מכירות (ולא היקף בדולרים)? מה דעתך? בתנאי שיש לזה מקורות כמובן.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:23, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
את כל המקרים אי אפשר לכסות. למשל הדוגמה של שבירת שיאי מכירות בז'אנר, מעולה בדיון חשיבות ולא מתאימה לטיוטה כללית.
מספר עדיף על מחירים, אבל שניהם יהוו פרצה (יכתבו מספר קטן). קאגה - שיחה 16:36, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אני לא חושב שאנחנו אמורים לפחד מהמספר שתבחר הקהילה, מכמה סיבות: א'.אנחנו משתמשים במספרים בסעיפים אחרים (כמו פרסים), ב'. הקהילה הוכיחה את עצמה בנושא במקרים קודמים (כמו מדיניות הסינגלים), ובחרה מספרים הולמים. אולי אי אפשר לכסות הכל, אבל אני מנסה לכסות כמה שיותר וזה לדעתי לא משהו פעוט שאפשר להתעלם ממנו בהכרח.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:40, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אני לא בטוח אם שמת לב למשמעות: לפי הסעיף הנוסף יש חשיבות גם אם לא נכתב תוכן ייחודי. קאגה - שיחה 16:44, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
מכירות לא יכולות להעיד על חשיבות בפני עצמן?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:54, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
לדעתי כן, אבל הכיוון הזה והכיוון שמתחשב רק בתוכן סותרים זה את זה. אפילו ערך לסדרה לא חובה? קאגה - שיחה 16:56, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אה, הבנתי. אוקיי, אז אפשר שהערך לסדרה יהיה חובה בכל מקרה. מצד שני, דע כי עקרונית יכול להיות מקרה חריג כלשהו של שבירת שיאי מכירות גם אם לסדרה אין חשיבות (אבל כמו שכתבת קודם, תמיד אפשר להציג מקרים חריגים).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:13, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

חיפשתי מהי מדיניות הסינגלים המדוברת ומצאתי את זאת. אם הכוונה לארכיון שמקושר שם, אז זאת הוכחה שאסור לסמוך על הקהילה עם מספרים גדולים. 19 מתוך 48 הצביעו רק עד מיליון צפיות ב-youtube! על חודם של קולות בודדים מהחציון!

על עונה ששברה שיאי מכירות עדיין אפשר: א. להבהיר חשיבות בדיון חשיבות פרטני (כי הסעיפים מספיקים ולא הכרחיים), או: ב. לכתוב ערך עם תוכן ייחודי. לעומת זאת אם החציון יהיה קטן, המדיניות שלך תהפוך למקלה יותר מהאחרת.

בעיה נוספת היא שסעיף כזה יחייב את המצביעים לברר כמה דיסקים נמכרו מעונות שהם מכירים כדי לקבל פרופורציה. זה לא כמו מספרים ב-youtube שכולנו מכירים. קאגה - שיחה 17:22, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

תראה, עדיין הסף שהתקבל (50 מיליון צפיות) הוא קשוח אפילו יותר ממה שחשבתי שיתקבל, אז מבחן התוצאה הראה שיש על מי לסמוך (תוצאות מספריות טובות אפשר לראות גם בסף של ספוטיפיי (8 מיליון השמעות). אני לא חושב שאני יכול להתעלם מנושא המכירות לגמרי (זה לא משהו נישתי שאפשר להשאיר כמקרה חריג), צריך לחשוב איך לנסח את זה. אם יש חסר בתחום הזה במדיניות שלי, מה הטעם במדיניות שלא מכסה את כל המקרים העקרוניים? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:27, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אולי כמו בדוגמה? עונה שיאנית מכירות בז'אנר (ואז לא משנה המספר או המחיר, רק שיחסית זה הרבה)? רק עונה, bluray של סדרה נמכרים יותר מכל העונות יחד וזו הבהרת חשיבות מיותרת לסדרה. קאגה - שיחה 17:32, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אבל שיאני מכירות יכולים להשתנות עם הזמן. יספיק אז אם יוכיחו שעונה מסוימת הייתה שיאנית מכירות לתקופה כלשהי כדי להראות חשיבות? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:49, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

ערכי עונות[עריכת קוד מקור]

אני חושב שצריך לשנות מזה שהוא עומד בשני התנאים רק לתנאי אחד. ויקי4800 - שיחה 16:37, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

אבל אז זה יהיה אחד ארוך ומסורבל מדי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:38, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
למה? ויקי4800 - שיחה 16:41, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
נראה לי שהוא מתכוון שאחד מהתנאים יספיק. ויקי, התנאי הראשון בסיסי. קאגה - שיחה 16:41, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

כמה הערות ותוספות[עריכת קוד מקור]

היי, כל הכבוד על כתיבת המדיניות והרצון לקדם את הנושא, להלן כמה הערות ותוספות:
1. אני חושב שבנושא מדיניות הפרקים יש להוסיף קריטריון שעוסק בפרקי ספיישל (לדוגמה "אטלנטיס מכנסמרובע" או "הרקולס והלילה הערבי") ובפרקי טרילוגיה (לדוגמה "משאלוגיה" או "מסיבה של מנצחים (אנ')). אני חושב שיש להוסיף גם קריטריון לגבי פרקי הפיילוט.
2. בנושא ערכי העונות כתוב שהערך צריך לכלול "תוכן ייחודי כלשהו על העונה עצמה [...] ושאינו רק בגדר עלילה", מה הכוונה בתוכן ייחודי? יש לציין את זה.
3. לגבי היקף המכירות של ההפצה הביתית של העונה, יש אתר שיכול לשמש כמקור אמין שעוסק בזה? GUNR7229 - שיחה 22:59, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

עוד דבר, אני מציע לציין שאם יש לסדרה רק עונה אחת אין צורך ליצור לה ערך מיוחד. GUNR7229 - שיחה 23:11, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
היי,
1.הבעיה היא בהגדרה של פרקי ספיישל היא שלעתים יש פרקי ספיישל לא כ"כ נדירים כמו פרקי הספיישל של חג המולד או ליל כל הקדושים, אז הגדרה כללית היא קצת בעייתית. לגבי פרקי פיילוט- תלוי, אולי יש להם חשיבות היסטורית? יש גם פרקים שלא ממש מדברים עליהם הרבה (אם יש מקור שידבר עליהם מבחינה היסטורית בסגנון של "וואו, נמצא פרק פיילוט ישן של הסדרה", אני מניח שאפשר לתת להם חשיבות על בסיס היסטורי).
2.תוכן ייחודי הכוונה לתוכן כמו על תהליך ההפקה של העונה (אם היה משהו ייחודי) או ביקורות כלשהן על העונה (או כל דבר חריג או ייחודי שמדבר רק על העונה ולא על כל הסדרה, כדי להראות שלערך על העונה יש "בשר" ותוכן של ממש מעבר לתוכן כללי). הוספתי בטיוטה.
3.לא יודע, זה משהו שהוספתי ממש היום, אשמח לכל חוות דעת בנושא.
4.יכול להיות שיש סדרה כזו ושמישהו יכתוב ערך כזה? סיכוי קטן לדעתי אבל אם סביר שיקרה אולי אוסיף.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:43, 13 בספטמבר 2020 (IDT)
אני מבין את הבעיה בעניין פרקי ספיישל, אבל כרגע, על סמך המדיניות שכותבים, לערך "אטלנטיס מכנסמרובע" אין חשיבות, למרות שהקהילה ברוב קולות החליטה להשאיר אותו בהצבעת מחיקה. צריך לבדוק מה עושים בעניין הזה. לגבי פרקי הפיילוט, אני חושב שמגיע להם חשיבות כי בלעדיהם לא הייתה סדרה, ואם לפרק הראשון והאחרון מגיע ערך, אין סיבה שלפיילוט לא יגיע. אשמח שתעברו על התבנית של ערוץ Cartoon Network בויקי האנגלית (אנ') ותגידו לי מה דעתכם על פרקי הפיילוט שנמצאים בשורה "Pilots", האם יש להם חשיבות בעיניכם? בעייני כן.
אני חושב שצמד המילים "תוכן ייחודי" לא ממש ברור ואפילו מבלבל, לדוגמה אם לכל עונה יש פסקול משלה זה נחשב ייחודי, לא? ואם כל העונות נכתבו על ידי X ורק עונה אחת נכתבה על ידי Y, זה נחשב ייחודי, לא? זה לא בהכרח אמור להיות קשור להפקה. בכל אופן אני חושב שאם יש בערך תוכן אין סיבה שימחק, כלומר אם יש על עונה 4 של סדרה ערך ורשום שם על העלילה, השחקנים, הפרקים, ההפקה, הפסקול וכו' אז היא בעלת חשיבות בעייני.
עברתי על כמה ערכים בויקי האנגלית, ולא ראיתי בשום מקום שכתוב על רווחי ההפצה הביתית של העונות. אני חושב שאין אתר שעוסק בכך, ולכן אולי כדי להוריד את הקריטריון. וכן, למען הסר ספק, כדי להוסיף שאין צורך לכתוב ערך על עונה אם היא בודדה. מה לגבי פרקי טרילוגיה שהם ממש כמו סרטים? לא קבלתי התייחסות. GUNR7229 - שיחה 00:47, 14 בספטמבר 2020 (IDT)
לפי הערך שלו, אטלנטיס מכנסמרובע נחשב גם כסרט אז אני לא בטוח כמה המדיניות רלוונטית אליו.. ד"א כתוב שהיו ביקורות קשות מצד הצופים לגבי הסרט ושהוא נגנז, אם תספק מקור לאחד מאלה (לנושא הגניזה או לביקורות), זה יוכל לעזור בנושא החשיבות בכל מקרה. לגבי פרקי הפיילוט- לדעתי זה תלוי כמה דיברו על כל אחד. תיאורטית אפשר לעשות ערך מאוחד על כמה פרקי פיילוט אם לא דיברו או לא ידוע עליהם מספיק. לגבי פרקי הפיילוט שציינת- אבדוק. לגבי תוכן ייחודי- פירטתי במדיניות עצמה כמה דוגמאות וגם כתבתי קצת מקודם מה זה יכול להיות. לגבי פסקול- תלוי, אם בכל העונות היה פסקול מסוים ובעונה אחרת לא- אז כן, אבל אם בכל עונה משנים פסקול אז זה לא ממש משהו חריג שמצדיק חשיבות (ובכל מקרה שים לב שתצטרך לכתוב שתי פסקאות לפחות על הפסקול הייחודי כדי שתהיה חשיבות..). אם עונה מסוימת נכתבה על ידי מישהו אחר בניגוד לשאר העונות זה אכן ייחודי (אבל גם זה צריך להיכתב "בהיקף של מס' פסקאות". משפט בודד לא יספיק). ההפקה הייתה רק דוגמה. אתה לא יכול להגיד שברגע שרשום פרטים על העונה זה מצדיק חשיבות.. ואם צוות ההפקה זהה ברוב העונות או בכולן? עלילה גם לא ממש מצדיקה חשיבות כי זה רק תוספת לערך מבחינת חשיבות ולא המהות שלו (עלילה של עונה זה משהו שבעיקרון יותר מתאים לאתרי מעריצים אז צריך להראות שיש חשיבות מעבר, זה הרעיון).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:52, 14 בספטמבר 2020 (IDT)
לגבי טריולוגיות- תלוי איך מחשיבים אותן.. אם הן נחשבות כסרט אז לא רלוונטי למדיניות, אם הן פרק- יש מצב שיהיה אפשר להתייחס אליהן כפרק ספיישל כלשהו (משאלוגיה אגב זיכה בפרס מישהו, אז ברור שיש לו חשיבות). לגבי iParty with Victorious, אם לא מתייחסים אליו כסרט, אני קצת יותר מתלבט: מחד אפשר לייחס לקרוסאובר חשיבות תרבותית, מאידך נראה שקרוסאובר כזה היה עוד כמה פעמים.. אבל זה תלוי באם מתייחסים אליו כסרט או פרק.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:05, 14 בספטמבר 2020 (IDT)
דעתי לגבי פרקי הפיילוט ב-Cartoon Network בוויקיפדיה האנגלית:
 • A kitty Bobo Show- גבולי מבחינת עניין תרבותי (או מקורות), נראה שהעניין בו מעט מצומצם. אולי תהיה חשיבות אם יהיה מקור שיראה שיש עניין תרבותי.
 • Mask of Santo- בקושי ראיתי עליו מידע בוויקיפדיה האנגלית.
 • Tome of the Unknown-מוגדר גם כסרט אז אולי לא רלוונטי למדיניות.
 • AJ's Infinite Summer- היה מועמד לפרס אמי, יש חשיבות.
 • Back to Backspace and Pillywags' Mansion- היה מועמד לפרס אנני, יש חשיבות.
 • Jammers-תלוי: האם מחשיבים אותו כסרט? כמו כן, הייתי חושב שיש לו חשיבות אם היה מועמד לפרס אמי (כמו שמוזכר בערך שאולי היה), אבל כנראה שהוא לא היה בסוף.
 • Welcome to My Life (pilot)- גבולי, אולי בגלל כמות הצפיות (בצירוף מקור מתאים).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:47, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

עונות סעיף 1[עריכת קוד מקור]

כל עונה יכולה לעבור את 1, זה לא רציני. יומה דין - שיחה 15:51, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

באמת? את יכולה לרשום על כל עונה כמה פסקאות ספציפיות רק עליה (שהן לא עלילה?). הכוונה שלי בביקורת על העונה היא לא סתם להראות דף ביקורת גנרי שכתבו על עונה, אלא לכתוב דברי ביקורת חריגים על העונה (כמו על הירידה באיכות במשפחת סימפסון).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 15:53, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
כן. כל עונה הופקה איכשהו אז תמיד יש פרטי הפקה, ליהוקים, צילומים, אנימציה... גם ביקורות, רייטינג ומועמדויות כלשהן תמיד יש. יומה דין - שיחה 16:13, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
למען המאבק בקטנוניות, אני מציע להוסיף לתנאי הראשון כלילת מקורות איכותיים ג'נסקט - שיחה 16:35, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
מקורות כמו Hollywood Reporter הם איכותיים לביקורות, רייטינג, ליהוקים וכל פרסום מההפקה. אין עונה שלא כתבו עליה כלום. הסעיף הזה לא מסנן שום עונה, רק מאתגר את יוצרי הערך והמשכתבים. זאת המטרה? יומה דין - שיחה 17:05, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
יומה דין, למקרה שלא קראת את תגובתי מקודם: הכוונה בתוכן ייחודי הוא לא לאותן ביקורות גנריות כמו שציינת אלא משהו יוצא מן הכלל שאולי אפילו חוזר על עצמו בכמה וכמה מקומות (ביקורות חריגות על ירידה באיכות, טענות לגזענות, דברים כאלה. לא סתם "אוי, אהבתי את העונה הזאת מאוד" או "העונה הזאת משעממת"). אם צוות ההפקה הוא זהה מעונה לעונה- זה אכן לא ייחודי, הכוונה אם יש משהו שונה בצוות או אופן ההפקה. אני לא שמעתי על מועמדויות של עונה של סדרה לפרס כלשהו, ואם יש- מוזמנת לשלוח קישור וליידע אותי על כך. המטרה של הסעיף הזה היא ליצור ערכים עם תוכן ולא סתם ערכים של עונות כדי לסמן וי. ג'נסקט, אין לי בעיה לקבוע שצריך להוסיף מקור לכך, למרות שזה פחות קריטי בעיניי כאן.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:07, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
כל הפקה היא ייחודית, הצוות ענק ומתחלף בכל פרק, לא רק עונה! תמיד אפשר לכתוב על פעלולנים שנפצעו או סצנות ששוכתבו ברגע האחרון או כל סיפור נחמד על העבודה מאחורי הקלעים שאיזה שחקן או תפאורן שיתף. אני שמעתי על מועמדויות של עונות, אחזור עם דוגמה. יומה דין - שיחה 17:15, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
לגבי הפקה- אם היה משהו משמעותי בהפקה שאפשר לרשום עליו בהיקף של מספר פסקאות (שיטה שונה של אנימציה שהייתה באותה עונה למשל)- אזי יש חשיבות. אם מדובר רק ברשימה שונה של הצוות אז כנראה שזה לא ממש מס' פסקאות.. סיפורים אישיים מקומם אינו בערך אנציקלופדי, אני לא חושב שמתפקידי ללמד מישהו איך לכתוב ערך באופן כללי. אבל אם הייתה איזו תאונה שסוקרה בתקשורת או אפילו משהו חריג לגבי סצנה משמעותי (אם כי דבר כזה יותר מתאים לערך של פרק)- אכן יש לכך חשיבות (אני רואה שאכן עדיף להשתמש כאן במקור, כדי שלא יהיה ספק). אם אכן יש פרסים לעונות, מוטב שאעשה לכך סעיפים גם כן כמו שעשיתי לפרקים, אראה בהתאם לדוגמה שתצייני.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:29, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
במדיניות כתוב רק "תוכן ספציפי כלשהו על תהליך ההפקה של העונה". הרף של הסעיף הזה לא ברור בהשוואה לסעיף 4 של פרקים. יומה דין - שיחה 18:04, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

חזרתי עם כמה דוגמאות:

כל המועמדויות האלו ניתנות לעונה. יומה דין - שיחה 17:25, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

בעקבות הדוגמאות שציינת ראיתי שבלפחות 2 מקרים הייתה מועמדות או זכייה של עונות בפרס, אז הוספתי סעיפים מתאימים כמו אלה של הפרקים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:33, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

מדיניות ועוד מדיניות[עריכת קוד מקור]

שני חלקים, שתי הצבעות בעד או נגד כל חלק. יומה דין - שיחה 17:37, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

ההצבעה בעד או נגד היא על כל המדיניות+על כל סעיף בנפרד. אם לא בא לך על חלק מסוים במדיניות, את יכולה פשוט להצביע נגד הסעיפים שלו. לחילופין, אני יכול להציע את המדיניות של הפרקים בנפרד מזו של העונות והצעת המדיניות תתפצל לשתי הצעות שונות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:39, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
זה צריך להיות בנפרד. לא נראה לי שצריך שתי הצעות, אבל אם צריך, אז שתי הצעות. יומה דין - שיחה 17:41, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
אני גם לא ממש חושב שצריך, אבל זה אופציה. לא הבנתי מה ההבדל בין עוד הצבעה בנפרד על כל חלק לבין הצבעה פר סעיף. אם את מתנגדת לכל הסעיפים של עונות, תצביעי נגד כל הסעיפים הללו. לעשות 3 הצבעות זה די הרבה ולא מרוויחים מזה דבר חוץ מלטרטר את הקהילה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:55, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
"עמידה בסעיף שלא עבר לא תוכל להוות הבהרת חשיבות". גם להצבעה נגד סעיף יש משמעות. להצבעה נגד הכל אין. יומה דין - שיחה 17:56, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
בוודאי שיש. שכחת את מדיניות המוזיקאים שלי, שנפסלה על חודם של שני קולות בהצבעת הבעד או נגד על כל המדיניות?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:02, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
ומה המשמעות? שאין מדיניות. אם המדיניות עוברת וסעיף לא, מה המשמעות? שלפי המדיניות הוא לא מספיק. יומה דין - שיחה 18:06, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
אם סעיף במדיניות לא עובר, הוא לא יעבור אפילו שהמדיניות בכללותה עברה. יכול להיות שיש כאלה שיתמכו במדיניות באופן כללי, אבל לא בחלקים ממנה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:12, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

"שני התנאים לעונות הכרחיים"[עריכת קוד מקור]

יש 4 סעיפים. מה באמת אופן ההצבעה? תהיה הצבעה על כל סעיף? יומה דין - שיחה 17:48, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

תקראי את אופן ההצבעה: הצבעה על כל המדיניות, ואח"כ הצבעה על כל סעיף בנפרד ועל המשתנים איפה שיש.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:50, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
מאופן ההצבעה העתקתי את הכותרת. יומה דין - שיחה 17:51, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
זה היה תוכן לא עדכני מאז שהיו שני סעיפים. בכל מקרה כמה שורות מעל פירטתי את אופן ההצבעה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:52, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

חלופות[עריכת קוד מקור]

לדעתי ניסוח הצעות מדיניות סגורות שמאפשר לקהילה להצביע רק "בעד" או "נגד" יוצר הרבה בעיות. בחלק גדול מהמקומות אפשר וכדאי לאפשר בחיה בין כמה חלופות, לפי רמת המכלילנות. דוגמא פשוטה: בסעיף 4 ובסעיפים הנגזרים ממנו המנסח רוצה לאפשר הן מקור אקדמי והן מקור עיתונאי. אפשר בהחלט להציע כאן בחירה (אני מוכן לתמוך בדרישת מקור אקדמי, מקור עיתונאי זה מוגזם לגמרי לדעתי).
באופן יותר נרחב, אפשר להציע לצד הסעיפים הללו גם אפשרות אחרת: "לפרקים של סדרה או לעונות שלה אין חשיבות אנציקלופדית". תן לקהילה להכריע, אל תחליט בשבילה. בן עדריאלשיחה • כ"ז באלול ה'תש"ף 17:48, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

בן עדריאל, ההצבעה היא לא רק בעד או נגד, יש גם פרמטרים שאפשר לבחור בהם. עקרונית אין לי בעיה להוסיף שולצה כמו שהצעת לגבי סוג המקור, אבל אז לא יגידו שהמדיניות מסובכת מדי? המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:51, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
בלי שולצה! אם ההצבעה בעד הכל עברה (על הכל לעונה או על הכל לפרק, רואה? צריך הפרדה) ובתוך זה שום סעיף לא עבר, זו הדרך של הקהילה לומר שלפרק או לעונה (רואה? וכו') אין חשיבות. יומה דין - שיחה 17:53, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
אני מסכים עם יומה דין לגבי השולצה, לא מסכים לגבי ההפרדה (לא מסכימה עם הסעיפים שכתבתי על עונות? תצביעי נגד על כל אחד מהם, זה שווה ערך).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 17:56, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: בעיני, הטענה שצריך לנסח עבור הקהילה ולתת לה רק חותמת כי אחרת זה "מסובך מדי" היא עלבון לאינטליגנציה הקהילתית. קבלת החלטות היא דבר מסובך, אבל בשביל זה יש לאנשים יכולת חשיבה... ברור שאי אפשר לתת את כל האפשרויות הקיימות, אבל ניסוח של שלש הצעות מדיניות על סקלה כלשהי (שתים קיצוניות יותר ואחת ממוצעת) היא סבירה בעיני. זה אמנם יותר מסובך מלנסח מדיניות סגורה ולבקש אישור מהקהילה, אבל לדעתי זה מביא בסוף להכרעה טובה יותר. בן עדריאלשיחה • כ"ז באלול ה'תש"ף 17:55, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
אני מסכים שזה יכול להביא להכרעה טובה יותר (אני מניח שאתה ודאי אומר את דבריך על סמך הצעות מדיניות כמו מדיניות המגיפות, שהשתמשה במבנה כזה), אבל מצד שני אני מפחד מטענות שאמרו בעבר על הצעות מדיניות שלי שהן מסורבלות או ארוכות מדי. אין כאן שום כוונה להעליב את הקהילה, אני רק חושש שמשהו ארוך מדי יגרום לסלידה מהמדיניות כי היא ארוכה מדי (קרה עם מדיניות המוזיקאים שלי למשל). גם ככה בטח אשמח טענות כאלה על המדיניות הזו בנוסח הנוכחי שלה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:04, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
תסתכל למשל בוק:פרלמנט/ארכיון 62 לגבי ההצבעה על תמונות העירום. היתה שם אפשרות לדחות את ההצעה, ואח"כ בחירה בין שלש אפשרויות, כשאחחת האפשרויות היתה אפשרות בינים, שאת הגדתרתה הפנימית קבעו בהצבעה משנית. בעיני זו דוגמא לניסוח טוב שמאפשר בחירה אמתית. בן עדריאלשיחה • כ"ח באלול ה'תש"ף 18:10, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
שם כל ההצבעה בערך היא הצבעת שולצה אחת. זה מפשט, אבל לא מתאים לדברים קצת יותר מורכבים כמו כאן (יש כמה סוגיות כמו: פרסים, מכירות, חשיבות היסטורית או תרבותית). אני לא חושב ששולצה על כל המדיניות מתאים כאן- ושולצה לפרטים ספציפיים רק יגביר את הסיכויים שוויקיפדים יראו את המדיניות כארוכה ובלתי נסבלת ויסבלו ממנה. ראה מה אמרו על מדיניות המוזיקאים בפרלמנט ובטיוטה שלה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:16, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
נוסטלגיה... זאת הייתה טיוטה גרועה לתפארת. תודה על הזיכרונות, עזרו להכניס את טיוטת השחקנים והשחקניות של חברסודי לפרופורציה. יומה דין - שיחה 18:23, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

ערכי עונות[עריכת קוד מקור]

נא להוסיף בתנאי השני שצריך להביא מקור בשביל היקף מכירה. ויקי4800 - שיחה 09:50, 17 בספטמבר 2020 (IDT)

בוצע בוצע המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 11:59, 17 בספטמבר 2020 (IDT)