לדלג לתוכן

משפחת קיין והאלים המצריים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
משפחת קיין והאלים המצריים
The Kane Chronicles
ספרי הסדרה
הפירמידה האדומה
כס האש
צל הנחש
מידע כללי
מאת ריק ריירדן
שפת המקור אנגלית
סוגה פנטזיה לנוער
הוצאה
הוצאה ספרי הייפריון עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך הוצאה 20102012
הוצאה בעברית
תאריך 20102012
תרגום יעל אכמון
סדרה
מספר ספרים 3
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

משפחת קיין והאלים המצרייםאנגלית: The Kane Chronicles) היא טרילוגיית ספרי פנטזיה והרפתקאות לנוער מאת הסופר האמריקני ריק ריירדן. הסדרה עוסקת ברובה בסיפורי המיתולוגיה המצרית בדומה לסדרת פרסי ג'קסון והאולימפיים העוסקת במיתולוגיה היוונית.

הסדרה מספרת על שני ילדים: קרטר קיין, ילד בן 14, ואחותו הקטנה בת ה-12, סיידי קיין. שני האחים הופרדו מאז מות אמם והם נפגשים רק פעמיים בשנה. במהלך הספרים הם נלחמים נגד הכאוס, לומדים את קסמי החרטומים (קוסמי מצרים העתיקה) ומנסים למנוע את סוף העולם. הסדרה מסופרת בתור תמליל להקלטה על ידי שני האחים, אחד אחרי השני.

הספר הראשון: "הפירמידה האדומה"

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ערך מורחב – הפירמידה האדומה

קרטר נדד ברחבי העולם יחד עם אביו הארכאולוג, ג'וליוס קיין, ואילו סיידי, אחותו הקטנה של קרטר, גרה עם סבם וסבתם. מאז מות אימם, נפגשו קרטר ואביו עם סיידי פעמיים בשנה, אך הפעם הדבר משתנה. אביהם פוצץ את אבן רוזטה ושחרר 5 אלים מצריים מכלאם ב"דואת" (עולם הקסם המצרי).

סת, אחד האלים שהשתחרר בפיצוץ, כלא את אביהם של סיידי וקרטר בתוך סרקופג - קבר מצרי מזהב משובץ יהלומים- ונמלט יחד אתו. לאחר הפיצוץ, נהפכו קרטר וסיידי לגופים מארחים לאלים הורוס ואיסיס. הם אינם יודעים זאת, ואיימוס, דודם של קרטר וסיידי, לוקח אותם לאחוזתו בברוקלין, שם הוא מסביר להם שהאלים המצריים אכן קיימים במציאות, ושהם צאצאים לשתי משפחות חרטומים עתיקות - משפחת פאוסט מצד האם ומשפחת קיין, וכי הם החרטומים החזקים ביותר שנולדו אי פעם למשפחותיהם.

במסע ארוך ומייגע יחד עם איימוס, בבון המחמד שלהם ח'ופו, בסתת, אלת החתולים, וזיה ראשיד- חרטומה, הם מוצאים את הפירמידה האדומה בה סת משתכן כדי להחריב את העולם. קרטר וסיידי מבינים שעל מנת לעצור את סת עליהם לומר את שמו הסודי, שהוא תמצית אישיותו, וכך יוכלו לשלוט בו. במהלך מסעם הם מגיעים לנום הראשון (בית החיים) במצרים ופוגשים את הלקטור הראשי - איסקנדר, סגנו, (מישל דז'רדן) ואת זיה ראשיד. לאחר מותו של איסקנדר, הלקטור הראשי החדש הטיל על זיה להרוג את ילדי קיין. לאחר מכן הם מוצאים את בסתת, שמספרת להם שהם הגופים המארחים של הורוס ואיסיס. בסוף הספר, סיידי כמעט משמידה את סת, אבל אימה נכנסה לראשה ואמרה: ״זיכרי מי הוא האויב שלך״. לאחר מכן היא מגלה שהתגלמות הכאוס, אפופיס הנחש, השתלט על עוזרו של סת, וגרם לו לעשות מה שעשה. היא גם מחליטה לאחר מכן שסת יכול להיות בעל ברית טוב ושולחת אותו לדואת בהבטחה שאם סת יחזור מן הדואת ויקום נגד קרטר וסיידי, היא תשמיד אותו. סת נשבע, ובסוף מסעם, מתגלה לקרטר וסיידי שאביהם הפך לגוף המארח של אוסיריס - אל המתים, לתמיד, אך הוא ימשיך לתמוך בהם בכל מקום, גם אם דברים לא ישובו להיות כמו שהיו.

בספר יש אזכור לסדרת "פרסי ג'קסון"- איימוס אומר "במנהטן יש צרות אחרות, אלים אחרים.", ובנוסף האל תחות מציין את האל היווני הרמס.

הספר השני: "כס האש"

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ערך מורחב – כס האש

לאחר פרסום הקלטת הראשונה, כעשרים מתלמדים הגיעו לאחוזה של משפחת קיין. הם מאמנים אותם בדרכי האלים- שאיבת אנרגיה לקסמים מאלים פטרונים. סיידי וקרטר מבינים שהדרך היחידה לנצח את אפופיס היא להעיר את רע מהתרדמת שאיסיס הכריחה אותו להיכנס אליה באמצעות אמירת שמו הסודי. לשם כך הם זקוקים לספר רע, פפירוס שהכינו כוהני רע הקדומים שמכיל לחש להחייאת רע. הורוס מספר לקרטר שספר רע נמצא בפסל במוזיאון בברוקלין, וכך הספר מתחיל כשקרטר, סיידי והמתלמדים שלהם ג'אז (קיצור של ג'אסמין, מומחית לריפוי. אלה פטרונית סח'מת) ווולט (מכין קמיעות שלא בחר עדיין אל פטרון ומכיר קסמי מוות) הולכים אל המוזיאון, ומוצאים את הפסל.
כשהם מגיעים לפסל, קרטר מזהה שהוא מציג את ח'נום בעל ראש האיל, התגלמות רע בלילה, בורא אדם מחימר. סיידי מחדירה לפסל האדם מעט קסם ומגלה בתוכו פפירוס. בחוסר זהירות היא לוקחת את הפפירוס ומפעילה שלוש מלכודות קסומות. הראשונה מדביקה את הפפירוס לידה ויוצרת להבות קרות שנאחזות בכל דבר. השנייה משחררת גריפון, שלגרסתו המצרית יש כנפיים דמויות מברשות שיער שנעות במהירות של כנפי יונק דבש. השלישית משחררת את שבעת חיצי סח'מת, רוחות רעות עשויות להבה הניזונות מנשמות. קרטר מכריח את הגריפון, חיה המקודשת להורוס, להישמע לפקודותיו וג'אז מתעלת את כוחות סח'מת ומשמידה את חיצי הסח'מת, לא לפני שאחד מהם אומר לקרטר שזיה נמצאת במקום החולות האדומים. המאמץ גורם לג'אז להיכנס לתרדמת והם נמלטים על גבי הגריפון, כשהפפירוס מעלה את כל ברוקלין באש רפאים לבנה. סיידי מבינה שהפפירוס מחולק לשלושה חלקים ושהיא מצאה רק אחד.
הורוס מספר לקרטר שאפופיס ישתחרר ביום שוויון האביב, היום בו היום והלילה שווים לחלוטין באורכם. הוא מראה לקרטר את עצמתו של אפופיס ומותיר בידו ברירה: להמשיך בהערת רע או לתת להורוס לחזור לגופו ולהילחם באפופיס. סיידי חולמת שהיא במצרים ורואה את מזימתו של ולדימיר מנשיקוב, החרטום השלישי בעצמתו בעולם, להרוג אותם.
סיידי יוצאת לבילוי עם חברותיה בלונדון וכשהיא מגיעה לבית של סבה וסבתה היא מגלה שהאלים נחבת ובאבי, אלת הנשרים ואל הבבונים, השתלטו על גופם. באבי ונח'בת אומרים לסיידי שאסור להעיר את רע ושהורוס צריך להוביל אותם לקרב. בזמן המרדף הם עוברים דרך בית קברות, שם אנוביס פוגש אותם. הוא נותן לסיידי סכין מיוחד לטקס שחרור נשמה ומנשק אותה. לאחר מכן הם פוגשים ידיד של בסתת, בס, האל הגמד, שמציל אותם וכשקרטר ווולט מגיעים כדי להציל את סיידי הוא לוקח אותם לביתו של ולד מנשיקוב, שם נמצא החלק השני של הפפירוס.
ברוסיה הם מגלים שמנשיקוב תומך באפופיס ומזמן את סת כדי שיספר לו מה עליו לעשות כדי לפרוץ את הכלוב. סיידי וקרטר לוקחים את הפפירוס, שלא היה מוגן כלל, ומשחררים את סת. מנשיקוב שולח אחריהם מפלצת נחשית שמכישה את קרטר. סיידי מתעלת את כוח איסיס ומשמידה את המפלצת. היא מבינה שהדרך לתעל את כוח האלים היא להתחבר לרגשותיהם ואופיים. סת מספר לסיידי שהחלק השלישי נמצא בבחרה בתמורה להחזרת שמו האמיתי. סיידי מגלה את השם האמיתי של קרטר ומרפאת אותו באמצעותו ובאמצעות שבתי (shabti, צלמית, מהממצאים בקברים מצריים עתיקים) שהכינה ג'אז. הוא גם מוסר דרכה לקרטר ששם הכפר של זיה הוא אל-רמאל אל-חמראא (בערבית- החולות האדומים).
החבורה מתפצלת. וולט וסיידי הולכים להשיג את החלק השלישי מתוך מערת קבורה מלאה מומיות בעוד קרטר ובס מצילים את זיה. זיה לא זוכרת דבר ממה שקרה לה מאז שאיסקנדר החביא אותה, אבל בס מגלה שביחד עם זיה קבורים מקל הרועים והמחבט של רע- סמלי הפרעה וכלי הקסם רבי העצמה ביותר בעולם. דז'רדן ומנשיקוב מרגישים בקסמים שקרטר השתמש בהם כדי להציל את זיה ומגיעים.
סיידי ווולט מתחמקים מרוח משוגעת של רומאי שדורש שישחררו את המומיה שלו ויעבירו אותו לעולם הבא בעזרת הסכין ומגיעים למבוי סתום שמאחוריו נמצא החלק השלישי. הם מפנים את המבוי הסתום באמצעות קסם הקבלה (כמו בובות וודו) ומוציאים את הפפירוס. וולט מספר לסיידי שכצאצא של אחנתון, הוא מקולל וימות בגיל צעיר. הוא ימות צעיר עוד יותר כיוון שהוא משתמש בקסמים, ולכן הוא מרבה להשתמש בקמעות. ושם מנשק אותה וסיידי נמצאת בדילמה במי היא תבחר באנוביס או בוולט. האל פתח, שפסל שלו מוצב במסדרון, מגיע ומציל אותם מהמומיות הזועמות. הוא מעביר אותם לכפר של זיה, שם קרטר מביס באמצעות כלי הפרעה (שמתאימים לו באופן מופלא) את דז'רדן ומנשיקוב. סיידי משכנעת את זיה לעזור להם והם מתפצלים שוב- זיה ווולט הולכים לברוקלין כדי להזהיר את איימוס והמתלמדים שדז'רדן שולח צבא לתקוף אותם בעוד סיידי, קרטר ובס מתחילים במסע על הסירה של רע דרך 12 בתי הלילה לכלא של אפופיס, כדי להעיר את רע.
בבית הראשון מנסים לעצור אותם נח'בת ובאבי. קרטר מכריח אותם לציית לו באמצעות מקל הרועים של רע ומגרש אותם. בבית השלישי הם פוגשים את חנום וסיידי מעירה את זכרונותיו. בבית הרביעי, אחוזת השמש שהיא בית אבות לאלים, הם פוגשים את תא-וורת, האלה ההיפופוטמית והחברה לשעבר של בס. הם מוצאים את רע ומעירים אותו באמצעות הסכין אבל מתעכבים יותר מדי ושערי הבית השמיני ננעלים.
ביחד עם רע המשוגע, שמקשקש על וולבים חולים וזברות, הם מגיעים לבית השביעי- עולם המתים. אביהם, אוסיריס, מחכה להם ומציג בפניהם את ח'ונסו, אל הירח, שיכול לתת להם עוד שלוש שעות להשלים את המסע לפני ששערי הבית השמיני ננעלים אם ינצחו אותו במשחק הימורים. הם מנצחים, אך מפסידים חלק מנשמתו של בס.
בכלא אפופיס הם פוגשים במנשיקוב, שמספר להם שבכוונתו להפוך לגוף המארח של אפופיס. דז'רדן מגיע וביחד איתו הם נלחמים במנשיקוב בזמן שסיידי מקריאה את החלק האחרון, שיזמן את חפרי החרפושית, התגלמות רע בזריחה, אך כשהם מזמנים את חפרי הכלוב נרץ ואפופיס נכנס בגופו של מנשיקוב. דז'רדן מטיל מארה על אפופיס וכך שאפופיס נכנס לתהומות הדואת וסיידי וקרטר הרוויחו כמה ימים. הם מגישים את חפרי לרע, שבולע אותו. רע נשאר סנילי וממשיך לברבר על וולבים חולים וזברות.
הם מגיעים לאחוזה בברוקלין ומביסים את הצבא הפולש. רע עולה לשמיים עם בסתת לאחר שמתגלה שוולבי הוא וולט וזברה היא זיה. הורוס מזהיר את קרטר שאם רע לא ישתקם והם יפסידו במלחמה, או ינצחו בה בלי עזרתו, הורוס יקלל את משפחת קיין לנצח נצחים. כחרטום החזק בעולם אחרי דז'רדן, איימוס הופך ללקטור הראשי החדש. בספר זה קיים אזכור לספר פרסי ג'קסון והאולימפיים. "השקפתי מעבר לנהר אל מנהטן. הנוף היה מדהים. כשסיידי ואני הגענו לבית בברוקלין, איימוס אמר לנו שהחרטומים משתדלים לא להיכנס למנהטן. הוא אמר שלמנהטן יש בעיות אחרות - מה שזה לא אמור להביע. ולפעמים שהשקפתי מעבר לנהר, יכולתי להישבע שאני רואה כל מיני דברים. סיידי צחקה עלי, אבל פעם היה נדמה לי שאני רואה סוס מעופף. סביר להניח שאלה היו סתם אשליות אופטיות כתוצאה מההגנות הקסומות על הבית, ועדיין, זה היה ממש משונה."(מתוך הספר כס האש עמוד 99)

הספר השלישי והאחרון: "צל הנחש"

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ערך מורחב – צל הנחש

סיידי צריכה לבחור בין שני בחורים שהיא מחבבת - אנוביס, האל החתיך ששוקל את נשמות המתים ומורחק ממנה, או וולט, החרטום הגוסס שסוף סוף בחר אל פטרון עוד לא ידוע. קרטר מתמודד עם זיה, בחורה שהשבתי שלה והוא התאהבו, אך רגשותיה של זיה האמיתית אינם תואמים לרגשות השבתי והיא חשה שהיא צריכה מרחק ממנו.

ועם כל זה למרות מיטב מאמציהם, קרטר וסיידי קיין לא הצליחו למנוע את עלייתו של אָפוּפִיס, נחש הכאוס. כעת אָפוּפִיס מאיים לבלוע את השמש ולהחריב את העולם- ואם זה לא מספיק, החרטומים המורדים שבראשם קוואי ושרה יעקבי החליטו לתקוף את הנום הראשון, בעוד אמם נאבקת בכוח אפל שבולע את נשמות המתים. על האח ואחות מוטל להשמיד את אָפוּפִיס אחת ולתמיד-אבל איך יעשו זאת, כשחרטומי בית החיים מפולגים ולוחמים אלה באלה, אלי מצרים בעצמם נתונים להתקפה, ולצידם עומדים רק קומץ ילדים מתלמדים מבבית בברוקלין?

התקווה היחידה היא להפעיל לחש עתיק- מארה באמצעות צל, שעשוי להפוך את צילו של הנחש לנשק נגדו- אלא שהלחש אבד לפני עידן ועידנים. היחידי שיכול לעזור להם הוא חרטום מת שחזר כרוח רפאים;אבל האם החרטום הנקמני יוביל אותם אל צל הנחש, או אל מותם?

סיידי וקרטר משתמשים בלחש הפוך, כמין "ניסיון", ומחזירים את בס, האל הגמד החביב שאיבד חלק מנשמתו. כעת יש צורך דחוף להחזיר את פיכחונו של רע, מלך האלים הישן שהפך סנילי, לו הם זקוקים על מנת לנצח את אפופיס. בשביל זה יצטרכו את עזרתה של זיה, אהובתו של קרטר, ולהתחמק מאלת הציד שהחליטה להסתגר בבונקר מהתקפת זומבים ולסרוג שם אלפי שנים.

האם הם ינצחו את אפופיס, האל הנחש של הכאוס? האם יתאחדו עם האלים? והאם יראו את אמם שוב?

ספר נוסף אשר לא נכלל בסדרה אשר מתאר הרפתקה משותפת של פרסי ג'קסון וקרטר קיין. בספר זה קרטר יוצא לבד להילחם במפלצת שמציקה לבני-אנוש ומגלה שהמפלצת היא בעצם פתסוחוס, בנו של סובק (סבכ). פתסוחוס, המתואר כתנין בגודל מפלצתי, בולע אותו. אך פרסי מציל אותו והמפלצת בורחת. קרטר בטעות מתחיל קרב בינו לבין פרסי. פרסי מצליח לפגוע בקרטר אך קרטר קושר אותו. כאשר הם נזכרים בפתסוחוס הוא כבר מגיע למקום מיושב ומתחיל לזרוע הרס. פרסי וקרטר מאחדים כוחות בניסיון להוריד את הקולר ההופך תנין רגיל למפלצת פתסוחוס. בסוף הקרב הם מצליחים להביס אותו ולהוריד ממנו את הקולר והמפלצת חוזרת לתנין התינוק שענד את הקולר. פרסי וקרטר חושדים בכך שהקולר לא נענד על ידי התנין בטעות, אלא בגלל מישהו המעוניין בפגישתם. אולי מישהו שיודע שאיחוד כזה יוביל לאסון. בשל כך פרסי וקרטר נפרדים, אך קרטר נותן לפרסי סימן קסום. הסימן מאפשר לפרסי לקרוא לקרטר בדרך קסומה בעזרת קריאה בשמו של קרטר.

בסוף הספר קרטר רומז בבירור לספר המשך וכל הספר מתרחש מנקודת מבטו. בהמשך יוצא ספר המשך הנקרא "המטה של סראפיס" שמספר על אנבת' צ'ייס (חברה של פרסי) וסיידי קיין.

המטה של סראפיס

[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספר ההמשך ל"בן סובק" אשר מתאר הרפתקה משותפת של אנבת' צ'ייס וסיידי קיין.

משפחת קיין

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ערך מורחב – משפחת קיין
 • זיה ראשיד - בת-חרטומים והמאמנת של קרטר וסיידי. מצטיינת בקסמי אש. שימשה בתור הגוף המארח של נפתיס, אך כדי להגן עליה, איסקנדר הקפיא אותה בסרקופג עשוי מים ביחד עם סמלי הפרעה והחליף אותה בשבתי. המצב הסתבך כאשר קרטר והשבתי התאהבו. אך השבתי הושמד ושלח את זיכרונותיו אל זיה שלא הזדהתה עם רגשות השבתי ושברה אל ליבו של קרטר אפילו אחרי שהציל אותה מהמגן הקסום בו הייתה כלואה. בספר השלישי היא מתאהבת בו מחדש. בסוף הספר השלישי משמשת כגוף מארח לרע, ובכך גורמת לו לחזור למצב נורמלי.
 • מישל דז'רדן - מורה הדרך של זיה, הלקטור הראשי לאחר איסקנדר. לאחר שהפך ללקטור הראשי, דז'ארדן התרכך והפך מחושב יותר וגם הזדקן הרבה יותר מהר. הוא הקריב את חייו כדי להביס את ולדימיר מנשיקוב ששימש כגוף מארח לאפופיס.
 • איסקנדר - החרטום האחרון שהיה בבית החיים לפני שהוא ירד למחתרת (כך שהוא בן כאלפיים שנים), היה הלקטור הראשי עד שמת ממחלה והוחלף בדז'ארדן.
 • וולט - נער בן 14 שמאוהב בסיידי. מתמחה ביצירת קמעות (סאו). וולט הוא צאצא של אח'נאתון ולכן הוא נושא את הקללה של מוות בגיל צעיר והוא גוסס. הוא מתמחה ביצירת קמעות כיוון ששימוש בקסמים רק מאיץ את ההשפעת הקללה. בסוף הספר השלישי משמש כגוף מארח לאנוביס, אל ההלוויות, וכך לא מת.
 • ג'אז - חרטומה ותלמידה של קרטר וסיידי. הייתה בקומה לכל אורך הספר השני. מתמחה בקסמי ריפוי ובחרה ללכת בדרך סח'מת.
 • פליקס - חרטום בן 9 ותלמיד של קרטר וסיידי. אוהב פינגווינים ומזמן אותם לכל מקום אפשרי, מה שמאוד עזר לו כנשק פסיכולוגי בקרב מול חרטומים מרושעים שחזרו מגלות באנטארקטיקה. הלך בדרך תפנות
 • ג’וליאן - תלמיד של קרטר וסיידי, בחר ללכת בדרך הורוס.
 • אליסה - תלמידה של קרטר וסיידי, בחרה ללכת בדרך גב.
 • ולדימיר (וולאד המתנשף) מנשיקוב - חרטום רוסי. החרטום השלישי החזק ביותר בעולם לאחר מישל דז'רדן ואיימוס קיין. שימש כגוף המארח של אפופיס עד אשר הושמד על ידי דז'ארדן שהקריב את חייו כדי לעשות זאת. שייך לשושלת כוהני אמון-רע וככל הנראה בעברו ניסה לזמן את רע בעזרת פפירוס אחד בלבד, כדי להתעלות על מעשיהם של כל הקודמים בשושלתו. המעשה גרם לפרץ אש שפצע וצילק את מנישקוב כך עיניו מתוארות כ"ביצה רכה ברוטב טבסקו" על פי סיידי. צאצא של האציל הרוסי אלכסנדר דנילוביץ מנשיקוב.
 • לאוניד - חרטום רוסי מסן פטבורג שמצטרף למתלמדים ב"צל הנחש".
 • ח'ופו - בבון לבן וחיית המחמד של קרטר וסיידי. ח'ופו הוא חובב כדורסל (כמו כל שאר הבבונים), ח'ופו נוהג לאכול רק מאכלים שנגמרים בצליל "או", כגון בוריטו, דוריטו, פלמינגו ועוד. חוץ ממאכלים שנגמרים ב"או" הוא אוהב גם ציריוס, וחושב שלג'לי של חברת "ג'לו" יש תכונות ריפוי קסומות.
 • פיליפ ממקדוניה - תנין לבקן, שבתי שגר בבית החיים בברוקלין והעוזר הנאמן של איימוס קיין. צלמת שעווה.
 • פריק-גריפין - חיית המחמד של קרטר. נראה כמו יונק דבש ענק. היה פעם במלכודת בתוך תמונה.
 • בסתת: אלת החתולים משתמשת בסכינים ככלי נשק בדומה למתנקשים מתקופת ימי הביניים. התחבאה שנים בתור חתולתה של סיידי תחת השם 'מאפין'. התלוותה אל קרטר וסיידי במהלך כל הספר הראשון והייתה בעצם המלווה המבוגרת שלהם. מתאפיינת בתכונות רבות של חתולים.
 • סת: אחיו של אוסיריס. אל הכאוס. השתמש באיימוס כגוף מארח. סת בעצם נוצל על ידי אפופיס שהשתמש בו למטרותיו האישיות תוך השתלטות על העוזר (הקרוי "פני אימה") שלו כדי להציע הצעות שתמרנו את סת לרצונו. לאחר מכן, סת כרת ברית עם סיידי ואף עזר להם במסע שלהם.ואז הפר את בריתם.
 • אוסיריס: אל המתים. בעלה של איסיס ואביו של הורוס. משתמש בג'וליוס קיין כגוף מארח, בהזמנתו של ג'וליוס.
 • סובק: אל התנינים, נהרות העולם נוצרים מזיעתו. הובס על ידי בסתת כשתקף את סיידי וקרטר.
 • אנוביס: אל טקסי המוות. מופיע לפעמים כבעל ראש תן, או תן. היה הנער הראשון שנישק את סיידי. בסוף הספר השלישי הוא השתמש בוולט כגוף מארח וכך מנע את מותו.
 • אפופיס: התגלמות הכאוס, בעל צורה של נחש, אויבו הגדול ביותר של אל השמש רע. השתמש בסת על מנת להשתלט על העולם. הומת בסופו של דבר על ידי קרטר וסיידי (בעזרת מארת צללים).
 • גב: אל האדמה. בעלה של נות, אלת השמים.
 • חתחור: אלת הפריון. מופיעה כדמות פרה.
 • נות: אלת השמיים, אשתו של גב.
 • נפתיס: אשת סת ואלת הנהר. השתמשה בזיה ראשיד כגוף מארח.
 • סח'מת: ההתגלמות של להט השמש, מכונת הרג קטלנית בדמות לביאה, פטרונית הריפוי. הובסה על ידי קרטר, סיידי וזיה (בעזרת רוטב חריף). (על ידי הבנת כוחותיה יתאפשר למצוא את הריפוי להרס.)
 • סרקת: אלת העקרבים. הובסה על ידי זיה (בעזרת סרטי חתחור).
 • רע: אל השמש, מלך האלים. התעורר משנתו הארוכה אחרי שסיידי העירה אותו. אך למרות הציפיות הגבוהות, הוא היה סנילי במיוחד והתנהג ממש כמו תינוק, עד שזיה התאחדה עמו כגוף מארח מאוחד. לבסוף נבלע על ידי אפופיס.
 • שסמו: אל היינות והבושם, מופיע לפעמים כבעל ראש אריה. הובס על ידי סיידי.
 • תחות: אל החכמה והידע. מייסד "בית החיים", אוהב מוזיקת בלוז וברביקיו.
 • בס: האל הגמד, אשר בא לעזור לקרטר וסיידי בבקשת בסתת. עוזר לקרטר וסיידי בהימורים מול ח'ונסו אך מאבד חלק מנשמתו. הובס על ידי ח'ונסו. לבסוף החזירה לו סיידי את החלק מנשמתו (בעזרת הפיכת הכישוף של מארת צללים). בס היה מאוהב בבסתת ולכן התעלם מתא-וורת אשר הייתה מאוהבת בו. עם זאת, כאשר נלכד והושפל ברוסיה, תא-וורת הייתה היחידה שסיכנה את עצמה כדי להציל אותו. לבסוף נישא לתא- וורת.
 • ח'ונסו: אל הירח. בעל יכולת שליטה על הזמן. בספר השני מציע לסיידי וקרטר משחק הימורים בטרם דלתות השער השמיני נסגרות סופית. במהלך המשחק, הוא לוקח את "הרן" מנשמתו של בס.
 • תא-וורת: אלת היולדות. האלה-ההיפופוטמית. מאוהבת בבס. שונאת את בסתת. היא האחות היחידה (מלבד כמה שבתים) הנמצאת ב"אחוזת השמש", בית האבות לאלים נשכחים.
 • שו: אל האוויר. אביה של נות.
 • פתח: אל האמנים. בספר עזר לסיידי ולוולט להשיג את הפפירוס השלישי.
 • באבי: האל-הבבון. התארח בגופו של אביה של רובי. הובס על ידי בס.
 • נח'בת: אלת הנשר. התארחה בגופה של אימה של רובי. הובסה על ידי בס.
 • חנום: האל-האיל, התגלמות רע בשקיעה.
 • חפרי: האל-החרפושית, התגלמות רע בבוקר.
 • חקת: אלת-הצפרדע. שוכנת ב"אחוזת השמש".
 • מחית: אלה-לביאה זוטרה, אשת אונוריס. שוכנת ב"אחוזת השמש".
 • חפי: אל הנילוס
 • נית': האלה-הציידת. חובבת סריגה
 • נגנג (ו)-וור:האל- האווז (פרוש שמו הוא: "המגעגע-הגדול")
 • הקוטע: אל משפט העובד אצל אוסיריס

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]