אבי וורצמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אבי וורצמן
אבי וורצמן, 2014
תאריך לידה 29 באוקטובר 1970, כ"ט בתשרי ה'תשל"א
חבר הכנסת
כנסות 19
סיעה הבית היהודי
תפקידים בולטים
עיסוק קודם פעיל חברתי, איש חינוך

אבי וורצמן (נולד ב-29 באוקטובר 1970, כ"ט בתשרי ה'תשל"א) הוא סגן שר החינוך וממלא מקומו וחבר הכנסת מטעם הבית היהודי. בעבר היה ממייסדי הגרעין התורני בית מוריה, כיהן כמנכ"ל תנועת מבראשית וכסגן ראש עיריית באר שבע ומחזיק תיק הרווחה והקהילה.

קורות חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבי וורצמן נולד וגדל בבאר שבע. למד בישיבה התיכונית אהל שלמה בעיר ובישיבת מרכז הרב בירושלים. את שירותו הצבאי עשה כלוחם בגבעתי במסגרת ישיבת ההסדר אור עציון.

בשנת 1993 היה ממייסדי בית מוריה, שהיה לגרעין תורני המפעיל בית מדרש מרכזי ופעילויות קהילתיות רבות. בשנת 2002 זכה בפרס ראש הממשלה "מגן הילד" על הקמת רשת מועדוניות לילדים במצוקה - "אור לילד".

בשנת 2002 היה ממקימי תנועת מבראשית הפועלת בתחום החינוך הלא פורמלי והפורמלי בישראל ובעולם היהודי, בקרב דתיים וחילונים. עד שנת 2009 שימש וורצמן כמנכ"ל התנועה והיה ממקימי מיזם מסע ישראלי שבו משתתפים מאות אלפי תלמידים בישראל. בעבר שימש גם כמנכ"ל ישיבת הכותל ויועץ שר הבינוי והשיכון לפיתוח הנגב.

בשנת 2003 מונה כחבר בוועדה העליונה באגף שח"ר במשרד החינוך לקידום תקצוב והפעלת גרעיני מורים בערים ובשכונות הפיתוח. במסגרת זו היה מעורב בהקמתם ופיתוחם של גרעינים תורניים.

בבחירות לרשויות המקומיות בנובמבר 2008 התמודד כראש רשימת "טוב לחינוך" למועצת העיר באר שבע, זכה בשלושה מנדטים ומונה לסגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה והקהילה. לקראת הבחירות לכנסת ה-18 עלה שמו כאחד משלושת המועמדים הסופיים לראשות מפלגת הבית היהודי, אך לבסוף העדיפה המועצה הציבורית את הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ על פניו.

ב-2012, בעקבות המפקד במפלגת הבית היהודי הודיע על תמיכה בנפתלי בנט לראשות הרשימה, נבחר במקום החמישי בבחירות המקדימות שהיה למקום השמיני ברשימה שאוחדה עם מפלגת תקומה. נבחר לחבר הכנסת בכנסת ה-19.

ב-18 במרץ 2013 מונה וורצמן לתפקיד סגן שר החינוך בממשלת ישראל ה-33, תחת השר שי פירון. במסגרת תחום אחריותו במשרד החינוך, היה וורצמן אמון על אגף החינוך לגיל הרך, על אגף שח"ר, על האגף לתרבות תורנית, על אגף השירות הלאומי ועל החינוך היהודי בתפוצות במשרד החינוך.

ביוזמתו של וורצמן הופעלו תוכניות לחיזוק ערכי היהדות בתוך מערכת החינוך: מיזם התנ"ך היומי "929" שבו לומדים מאות אלפי אנשים ונשים בכל הגילאים את אותו הפרק מהתנ"ך בכל יום, הוספת 500 תקני שירות לאומי, שילוב המתנדבות בגני ילדים והרחבת הפעילות של האגף לתרבות תורנית.

סיים את תפקידו ב-4 דצמבר 2014 עם התפטרותו של פירון, וב-8 בדצמבר מונה מחדש לסגן שר במשרד החינוך וכן לממלא מקום שר החינוך. הוצב במקום העשירי ברשימת המפלגה לכנסת העשרים ולא נכנס לכנסת.

נשוי לאילנית ואב לארבעה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מכתביו ונאומיו