ינון מגל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ינון מגל

ינון מגל (נולד ב-27 באפריל 1969) הוא העורך הראשי של אתר האינטרנט "וואלה!", כתב ומגיש חדשות ישראלי. במשך ארבע שנים, בין השנים 2008 - 2012, שימש כמגיש מהדורת "מבט" של הערוץ הראשון.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

את שירותו בצה"ל עשה מגל כקצין בסיירת מטכ"ל. לאחר שחרורו התקבל לקורס קריינות ב"קול ישראל", ולאחריו החל לעבוד כקריין, ולאחר מכן ככתב. משם עבר לגלי צה"ל, שם שימש "כתב שטחים". אחר כך עבר לחדשות 10, שם שימש כתב לענייני צבא.

למגל תואר ראשון בלימודי אסלאם ומזרח תיכון ומחשבת ישראל מאוניברסיטה העברית בירושלים.

בעקבות התוכנית "עובדה" עם אילנה דיין, שעסקה ב"פרשת סרן ר'", בה הואשם קצין בדרגת סרן, בהריגתה של ילדה פלסטינית בת 13 בשם אימאן אל-המס ללא צורך, בשטח נטוש סמוך לציר פילדלפי, הכין מגל כתבה המציגה את גרסתו של הקצין (שבסופו של דבר יצא זכאי במשפטו).

ב-2005, בעת שסיקר את תוכנית ההתנתקות, האשים מגל את התקשורת בכך שהיא אינה אובייקטיבית בנוגע לתוכנית ההתנתקות.

באותה שנה זכה בפרס לביקורת התקשורת של האגודה לזכות הציבור לדעת "על נכונותו לבקר עיתונאית עמיתה, שהיא בבחינת 'אורים ותומים' בתקשורת, וכן על האומץ לתקוף חזיתית את התקשורת כולה".

אחד מתפקידיו המשמעותיים ככתב שטח היה סיקור מלחמת לבנון השנייה בערוץ 10‏‏[1]. ב-31 באוגוסט 2006 נערך כנס של "המרכז לאתיקה במשכנות שאננים" והמכון הישראלי לדמוקרטיה, שדן בהתנהלות התקשורת בזמן מלחמת לבנון השנייה. מגל ציין כי השתדל להוציא לאור, את הדברים כפי שקרו ולא להסתיר מגרעות של צה"ל בכל הקשור להתנהלות המלחמה, אך עם זאת, להקפיד על ניסוח הוגן ולא פוגעני.

בין הסיפורים הבולטים של מגל: תמונות ראשונות ובלעדיות שהביא מהבונקר הממשלתי בהרי ירושלים; הקלטות הרמטכ"ל דן חלוץ אחרי מלחמת לבנון השנייה; ראיון בלעדי עם העציר הנמלט אברי רן (ממנהיגי "נוער הגבעות") ממקום מחבואו; הראיון האחרון עם חנן פורת לפני מותו.

ב-10 במאי 2007 הודיע חיים יבין כי בכוונתו לפרוש מהגשת מהדורת "מבט" לאחר כ-40 שנה בהן הגיש אותה. לאחר משא ומתן קצר, סוכם בין רשות השידור למגל כי יגיש את מהדורת "מבט" החדשה יחד עם מירב מילר. מהדורתם הראשונה יחד שודרה ב-10 בפברואר 2008. ביוני 2012 נודע כי ביקש לעזוב את תפקידו כמגיש מהדורת החדשות‏[2]. לאחר מכן, הצטרף מגל למחלקת החדשות של אתר האינטרנט וואלה![3]. ב-7 בפברואר 2013 מונה מגל, במקומה של טלי בן-עובדיה, לעורך הראשי של אתר וואלה!, בו גם ימשיך להוביל כמגיש את שידורי האולפן.

מגל מתגורר בתל אביב. הוא נשוי ואב לשלושה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]