עונת 2021/2022 בליגה האזורית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הליגה האזורית 2021/2022
UEFA Europa Conference League logo.svg
מארחת אייר אלבניה ארנה, טירנה, אלבניה (משחק הגמר)
תאריך התחלה 6 ביולי 2021
תאריך סיום 25 במאי 2022
מספר משתתפות 32
מספר משחקים 32
מספר שערים 91 (2.84 בממוצע למשחק)
מספר צופים 333,601 (10,425 בממוצע למשחק)
מלך השערים אנגליהאנגליה הארי קיין
דנמרקדנמרק יונאס ווינד
(3 שערים)

עונת 2021/2022 בליגה האזורית היא העונה הראשונה של טורניר הכדורגל השלישי בחשיבותו באירופה, הליגה האזורית, המאורגן על ידי אופ"א.

הזוכה בתואר האליפות תקבל כרטיס לשלב הבתים של הליגה האירופית בעונת 2022/2023, אלא אם תסיים את הליגה המקומית שלה במקום המזכה בכרטיס לליגת האלופות.[1]

עונה זו תהיה העונה הראשונה מאז עונת 1999\1998 (העונה האחרונה בה שוחק גביע אירופה למחזיקות גביע) בה מאורגנות שלוש תחרויות מועדונים גדולות באירופה (ליגת האלופות, הליגה האירופית והליגה האזורית).

משחק הגמר יערך באצטדיון הלאומי בטירנה, אלבניה ב-25 במאי 2022.

ב-24 ביוני 2021 אישרה אופ"א את ההצעה לבטל את חוק שערי החוץ בכל תחרויות המועדונים של אופ"א החל מעונה זו. (חוק שהיה בשימוש מאז שנת 1965). לכן, אם בסיכום שני משחקים בין שתי קבוצות, שתי הקבוצות הבקיעו כמות מצטברת זהה של שערים, המנצחת לא תוכרע על פי מספר שערי החוץ שהבקיעה, והמשחק ילך להארכה של 30 דקות, אם לא תושג הכרעה במהלך ההארכה, המשחק יוכרע באמצעות פנדלים.[2]

ארבע קבוצות מליגת העל הישראלית משתתפות בעונה הראשונה של המפעל החל משלב המוקדמות השני, מכבי תל אביב, מועדון ספורט אשדוד והפועל באר שבע שסיימו במקומות השני, השלישי והרביעי בהתאם בעונת 2020/2021 בליגת העל, ומכבי חיפה שהודחה בסיבוב המוקדמות הראשון של ליגת האלופות.

העפלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

184 מועדונים מכל 55 ההתאחדויות החברות באופ"א משתתפים בליגה האזורית בעונת 2021/2022. דירוג המועדונים מבוסס על דירוג הליגות של אופ"א ומשמש לקביעת מספר המועדונים המשתתפים בטורניר מכל ליגה.

  • ליגות המדורגות במקומות 1–5 (וליכטנשטיין לה אין ליגה מקומית) שולחות נציגה אחת.
  • ליגות המדורגות במקומות 6–15 וליגות המדורגות במקומות 51–55 שולחות שתי נציגות.
  • ליגות המדורגות במקומות 16–50 (למעט ליכטנשטיין) שולחות 3 נציגות.
  • נוסף על כך, 20 הקבוצות שיודחו בסיבוב המוקדמות הראשוני ובסיבוב המוקדמות הראשון בליגת האלופות של אופ"א 2021/2022 ו-26 קבוצות שיודחו מסיבובי המוקדמות בליגה האירופית של אופ"א 2021/2022 יועברו לשלבים השונים בליגה האזורית.

דירוג הליגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדירוג לעונת 2021/22 הוא דירוג הליגות לשנת 2020[3], המביא בחשבון את ביצועי נציגות הליגה בליגת האלופות ובליגה האירופית בעונות 2015/2016 עד 2019/2020.

מלבד המקומות המוקצים לליגה, קבוצות נוספות קיבלו מקום בליגת האזורית:

  • (UCL) קבוצות המועברות מליגת האלופות.
  • (UEL) קבוצות שמועברות מהליגה האירופית.
דירוג הליגות לעונת 2021/2022 בליגה האזורית
דרגה ליגה נקודות קבוצות
1 ספרדספרד לה ליגה 102.283 1
2 אנגליהאנגליה פרמייר ליג 90.462
3 גרמניהגרמניה בונדסליגה 74.784
4 איטליהאיטליה סרייה א' 70.653
5 צרפתצרפת ליג 1 59.248
6 פורטוגלפורטוגל ליגת העל הפורטוגלית 49.449 2
7 רוסיהרוסיה ליגת העל הרוסית 45.549
8 בלגיהבלגיה ליגת העל הבלגית 37.900
9 אוקראינהאוקראינה ליגת העל האוקראינית 36.100
10 הולנדהולנד ליגת העל ההולנדית 35.750
11 טורקיהטורקיה ליגת העל הטורקית 33.600
12 אוסטריהאוסטריה הבונדסליגה האוסטרית 32.925
13 דנמרקדנמרק ליגת העל הדנית 29.250
14 סקוטלנדסקוטלנד ליגת העל הסקוטית 27.875
15 צ'כיהצ'כיה ליגת העל הצ'כית 27.300
16 קפריסיןקפריסין ליגת העל הקפריסאית 26.750 3
17 שווייץשווייץ ליגת העל השווייצרית 26.400
18 יווןיוון ליגת העל היוונית 26.300
19 סרביהסרביה ליגת העל הסרבית 25.500
דרגה ליגה נקודות קבוצות
20 קרואטיהקרואטיה ליגת העל הקרואטית 24.875 3
21 שוודיהשוודיה ליגת העל השוודית 22.750
22 נורווגיהנורווגיה ליגת העל הנורווגית 21.750
23 ישראלישראל ליגת העל הישראלית 19.625
24 קזחסטןקזחסטן ליגת העל הקזחית 19.250
25 בלארוסבלארוס ליגת העל הבלארוסית 18.875
26 אזרבייג'ןאזרבייג'ן ליגת העל האזרית 18.750
27 בולגריהבולגריה ליגת העל הבולגרית 17.375
28 רומניהרומניה ליגת העל הרומנית 16.700
29 פוליןפולין ליגת העל הפולנית 16.625
30 סלובקיהסלובקיה ליגת העל הסלובקית 15.875
31 ליכטנשטייןליכטנשטיין ליגת העל של ליכטנשטיין 13.500 1
32 סלובניהסלובניה ליגת העל הסלובנית 13.000 3
33 הונגריההונגריה ליגת העל ההונגרית 12.875
34 לוקסמבורגלוקסמבורג ליגת העל הלוקסמבורגית 8.000
35 ליטאליטא ליגת העל הליטאית 7.875
36 ארמניהארמניה ליגת העל הארמנית 7.625
37 לטביהלטביה ליגת העל הלטבית 7.625
דרגה ליגה נקודות קבוצות
38 אלבניהאלבניה ליגת העל האלבנית 7.375 3
39 מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית ליגת העל המקדונית 7.375
40 בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה ליגת העל של בוסניה והרצגובינה 6.875
41 מולדובהמולדובה ליגת העל המולדובית 6.750
42 אירלנדאירלנד ליגת העל האירית 6.700
43 פינלנדפינלנד ליגת העל הפינית 6.500
44 גאורגיהגאורגיה ליגת העל הגאורגית 5.750
45 מלטהמלטה ליגת העל המלטזית 5.750
46 איסלנדאיסלנד ליגת העל האיסלנדית 5.375
47 ווילסווילס ליגת העל הוולשית 5.000
48 צפון אירלנדצפון אירלנד ליגת העל הצפון אירית 4.875
49 גיברלטרגיברלטר ליגת העל של גיברלטר 4.750
50 מונטנגרומונטנגרו ליגת העל של מונטנגרו 4.375
51 אסטוניהאסטוניה ליגת העל האסטונית 4.375 2
52 קוסובוקוסובו ליגת העל הקוסובנית 4.000
53 איי פארואיי פארו ליגת העל של איי פארו 3.750
54 אנדורהאנדורה ליגת העל האנדורית 2.831
55 סן מרינוסן מרינו ליגת העל של סן מרינו 0.666

חלוקת הקבוצות לפי שלב[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלבי ההצטרפות לתחרות לפי ליגה בליגה האזורית 2021/2022[4]
קבוצות שמתחילות את דרכן בתחרות בשלב זה קבוצות שהתקדמו מהשלב הקודם קבוצות שהועברו מליגת האלופות או הליגה האירופית
שלב המוקדמות הראשון
(66 קבוצות)
  • 20 מחזיקות הגביע בליגות המדורגות 36–55
  • 25 הסגניות בליגות המדורגות 30–55 (למעט ליכטנשטיין)
  • 21 קבוצות שסיימו במקום השלישי בליגות המדורגות 29–50 (למעט ליכטנשטיין)
שלב המוקדמות השני
(108 קבוצות)
מסלול האלופות
(18 קבוצות)
  • 3 המודחות משלב המוקדמות הראשוני בליגת האלופות
  • 15 מודחות משלב המוקדמות הראשון בליגת האלופות
מסלול ראשי
(90 קבוצות)
  • 17 מחזיקות הגביע בליגות המדורגות 19–35
  • 14 הסגניות בליגות המדורגות 16–29
  • 16 קבוצות שסיימו במקום השלישי בליגות המדורגות 13–28
  • 9 קבוצות שסיימו במקום הרביעי בליגות המדורגות 7–15
  • הקבוצה שסיימה במקום החמישי בליגה המדורגת 6
  • 33 המנצחות בשלב המוקדמות הראשון
שלב המוקדמות השלישי
(64 קבוצות)
מסלול האלופות
(10 קבוצות)
  • 9 המנצחות בשלב המוקדמות השני
  • מודחת אחת משלב המוקדמות הראשון בליגה האלופות
מסלול ראשי
(54 קבוצות)
  • 2 מחזיקות הגביע בליגות המדורגות 17–18
  • 6 קבוצות שסיימו במקום השלישי בליגות המדורגות 7–12
  • הקבוצה שסיימה במקום הרביעי בליגה המדורגת 6
  • 45 המנצחות בשלב המוקדמות השני
שלב הפלייאוף
(44 קבוצות)
מסלול האלופות
(10 קבוצות)
  • 5 המנצחות בשלב המוקדמות השלישי
  • 5 המודחות משלב המוקדמות בליגה האירופית (מסלול האלופות).
מסלול ראשי
(34 קבוצות)
  • 3 קבוצות שסיימו במקום השישי בליגות המדורגות 2–4 (ויאריאל נציגת הליגה המדורגת 1 (ספרד) קודמה לליגת האלופות בעקבות זכייתה בליגה האירופית)
  • הקבוצה שסיימה במקום החמישי בליגה המדורגת 5
  • 27 המנצחות בשלב המוקדמות השלישי
  • 3 המודחות משלב המוקדמות בליגה האירופית (המסלול הראשי).
שלב הבתים
(32 קבוצות)
  • 22 המנצחות בשלב הפלייאוף
  • 10 המודחות משלב הפלייאוף בליגה האירופית.
שלב הנוקאאוט הראשוני
(16 קבוצות)
  • 8 הסגניות בשלב הבתים של הליגה האזורית
  • 8 הקבוצות שסיימו במקום השלישי בשלב הבתים בליגה האירופית.
שמינית הגמר
(16 קבוצות)
  • 8 מובילות הבתים של הליגה האזורית
  • 8 המנצחות בשלב הנוקאאוט הראשוני

בברירת המחדל של ההעפלה לליגה האזורית בשלב הפלייאוף (במסלול הראשי) מוקצים שלושה מקומות לקבוצות שיודחו משלב המוקדמות בליגה האירופית (במסלול הראשי).

עם זאת כיוון שזו השנה הראשונה של התחרות, המקום המוקצה בשלב הבתים של הליגה האירופית לזוכת הליגה האזורית לא מנוצל. ועל כן השנה נעשו השינויים הבאים:

  • מחזיקת הגביע בליגה המדורגת 16 (קפריסין) תתחיל את דרכה בשלב המקודמות של הליגה האירופית במקום בשלב המוקדמות השני של הליגה האזורית
  • מחזיקות הגביע בליגות המדורגות 30 ו-31 (סלובקיה וליכטנשטיין) יתחילו את דרכן בסיבוב המוקדמות השני במקום בסיבוב המוקדמות הראשון.

בנוסף, במקור 17 מפסידות מסיבוב המוקדמות הראשון בליגת האלופות אמורות להיות מועברות לשלב המוקדמות השני של הליגה האזורית (מסלול האלופות). עם זאת, מכיוון שמחזיקת הגביע בליגת האלופות צ'לסי העפילה לשלב הבתים בליגת האלופות דרך הליגה המקומית שלה, רק 16 מפסידות משלב המוקדמות הראשון בליגת האלופות יועברו לשלב המוקדמות השני של הליגה האזורית (מסלול האלופות). כתוצאה מכך, רק 19 קבוצות יועברו לשלב המוקדמות השני של הליגה האזורית (מסלול האלופות) 16 המפסידות בשלב המוקדמות הראשון בליגת האלופות ועוד 3 המפסידות בשלב המוקדמות הראשוני בליגת האלופות. אך אחת מתוך המפסידות בשלב המוקדמות הראשון בליגת האלופות תוגרל ישירות לשלב המוקדמות השלישי.

כמו כן, בעקבות זכייתה של ויאריאל בליגה האירופית בוצעו מספר שינויים, מחזיקות הגביע בליגות המדורגות (17) שווייץ ו-18 (יוון) יתחילו את דרכן בשלב המוקדמות השלישי במקום בשלב המוקדמות השני, מחזיקות הגביע בליגות המדורגות 32 (סלובניה), 33 (הונגריה), 34 (לוקסמבורג) ו-35 (ליטא) יקודמו לשלב המוקדמות השני במקום שלב המוקדמות הראשון.[5]

הקבוצות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסוגריים המיקום או המפעל ממנו העפילה הקבוצה:

  • ג - זכייה בגביע מקומי בעונה שעברה.
  • 1-6 - מיקום בליגה בעונה שעברה.
  • פ - זוכת פלייאוף מקומי על השתתפות בליגה האזורית
  • UCL - הודחה מליגת האלופות.
    • UCL PR - הודחה משלב המוקדמות הראשוני.
    • UCL Q1 - הודחה משלב המוקדמות הראשון.
  • UEL - הודחה מהליגה האירופית.
    • UEL GS - הודחה משלב הבתים.
    • UEL PO - הודחה משלב הפלייאוף.
    • UEL CH Q - הודחה משלב המוקדמות במסלול האלופות.
    • UEL MP Q - הודחה משלב המוקדמות במסלול הראשי.
הקבוצות שישתתפו בליגה האזורית 2021/2022
שלב הנוקאאוט הראשוני
(UEL GS) (UEL GS) (UEL GS) (UEL GS)
(UEL GS) (UEL GS) (UEL GS) (UEL GS)
שלב הבתים
פינלנדפינלנד ה.י.ק. הלסינקי (UEL PO) ארמניהארמניה אלאשקרט (UEL PO) אוקראינהאוקראינה זוריה לוהנסק (UEL PO) דנמרקדנמרק ראנס (UEL PO)
הולנדהולנד א.ז אלקמאר (UEL PO) סלובניהסלובניה NS מורה (UEL PO) סלובקיהסלובקיה סלובן ברטיסלאבה (UEL PO) צ'כיהצ'כיה סלביה פראג (UEL PO)
רומניהרומניה צ'.פ.ר. קלוז' (UEL PO) קפריסיןקפריסין אומוניה ניקוסיה (UEL PO)
שלב הפלייאוף
המסלול הראשי מסלול האלופות
אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר (7) איטליהאיטליה רומא (7) גיברלטרגיברלטר לינקולן רד אימפס (UEL CH Q) קזחסטןקזחסטן קאיראט אלמטי (UEL CH Q)
גרמניהגרמניה אוניון ברלין (7) צרפתצרפת סטאד רן (6) אסטוניהאסטוניה פלורה טאלין (UEL CH Q) אזרבייג'ןאזרבייג'ן נפטצ'י באקו (UEL CH Q)
קפריסיןקפריסין אנורתוסיס פמגוסטה (UEL MP Q) סקוטלנדסקוטלנד סט. ג'ונסטון (UEL MP Q) ליטאליטא ז'לגיריס וילנה (UEL CH Q)
צ'כיהצ'כיה פ.ק. יבלונץ (UEL MP Q)
שלב המוקדמות השלישי
המסלול הראשי מסלול האלופות
פורטוגלפורטוגל פאסוס די פריירה (5) רוסיהרוסיה רובין קאזאן (4) אירלנדאירלנד שמרוק רוברס (UCL Q1)
בלגיהבלגיה אנדרלכט (4) אוקראינהאוקראינה קולוס (4)
טורקיהטורקיה טרבזונספור (4) הולנדהולנד ויטסה ארנהם (4)
אוסטריהאוסטריה ל.א.ס.ק. לינץ (4) שווייץשווייץ לוצרן (ג)
יווןיוון פאוק סלוניקי (ג)
שלב המוקדמות השני
המסלול הראשי מסלול האלופות
פורטוגלפורטוגל ק.ד. סנטה קלרה (6) רוסיהרוסיה סוצ'י (5) בלגיהבלגיה גנט (פ) סן מרינוסן מרינו פולגורה פאלצ'אנו (UCL PR)
אוקראינהאוקראינה וורסקלה פולטבה (5) טורקיהטורקיה סיבאספור (5) הולנדהולנד פיינורד (פ) איי פארואיי פארו HB טורסהאבן (UCL PR)
אוסטריהאוסטריה אוסטריה וינה (פ) דנמרקדנמרק פ.צ קופנהגן (3) דנמרקדנמרק אורהוס (פ) אנדורהאנדורה אינטר אסקלדס (UCL PR)
סקוטלנדסקוטלנד היברניאן (3) סקוטלנדסקוטלנד אברדין (4) צ'כיהצ'כיה סלובקו (4) נורווגיהנורווגיה בודה/גלימט (UCL Q1)
צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן (5) קפריסיןקפריסין אפולון לימסול (2) קפריסיןקפריסיןא.א.ל לימסול (3) מקדוניהמקדוניה שקנדיה טטובו (UCL Q1)
שווייץשווייץ פ.צ. בזל (2) שווייץשווייץ סרבט ז'נבה (3) יווןיוון אריס סלוניקי (3) ישראלישראל מכבי חיפה (UCL Q1)
יווןיוון א.א.ק. אתונה (4) סרביהסרביה פרטיזן בלגרד (2) סרביהסרביה צ'וקריצ'קי (3) איסלנדאיסלנד ואלור (UCL Q1)
סרביהסרביה וויבודינה נובי סאד (4) קרואטיהקרואטיה נ.ק. אוסייק (2) קרואטיהקרואטיה רייקה (3) בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה בוראץ באניה לוקה (UCL Q1)
קרואטיהקרואטיה היידוק ספליט (4) שוודיהשוודיה המארבי (ג) שוודיהשוודיה אלפסבורג (2) לוקסמבורגלוקסמבורג פולה אש (UCL Q1)
שוודיהשוודיה BK האקן (3) נורווגיהנורווגיה מולדה (2) נורווגיהנורווגיה ואלרנגה (3) מלטהמלטה פאולה היברניאנס (UCL Q1)
נורווגיהנורווגיה רוזנבורג (4) ישראלישראל מכבי תל אביב (ג) ישראלישראל מ.ס אשדוד (3) ויילסויילס קונאהס קוואי נומאדס (UCL Q1)
ישראלישראל הפועל באר שבע (4) קזחסטןקזחסטן טובול (2) קזחסטןקזחסטן אסטנה (3) אלבניהאלבניה טאוטה דורס (UCL Q1)
קזחסטןקזחסטן שחטיור קרגנדה (4) בלארוסבלארוס באטה בוריסוב (ג) בלארוסבלארוס טורפדו ז'ודינו (3) לטביהלטביה FC ריגה (UCL Q1)
בלארוסבלארוס דינמו ברסט (4) אזרבייג'ןאזרבייג'ן קשלה (ג) אזרבייג'ןאזרבייג'ן קראבך (2) גאורגיהגאורגיה דינמו טיביליסי (UCL Q1)
אזרבייג'ןאזרבייג'ן סומגאיט (3) בולגריהבולגריה צסק"א סופיה (ג) בולגריהבולגריה לוקומוטיב פלובדיב (2) מונטנגרומונטנגרו בודוצ'נוסט פודגוריצה (UCL Q1)
בולגריהבולגריה ארדה קרדז'אלי (פ) רומניהרומניהCSU קראיובה (ג) רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט (2) צפון אירלנדצפון אירלנד לינפילד (UCL Q1)
רומניהרומניה שפשי OSK (פ) פוליןפולין ראקוב צ'נסטוחובה (ג) פוליןפולין פוגון שצ'צ'ין (3) בלארוסבלארוס שחטיור סליהורסק (UCL Q1)
סלובקיהסלובקיה דונאיסקה סטרדה (2) ליכטנשטייןליכטנשטיין ואדוץ (ג) סלובניהסלובניה אולימפיה ליובליאנה (ג) קוסובוקוסובו פרישטינה (UCL Q1)
הונגריההונגריה אויפשט (ג) לוקסמבורגלוקסמבורג F91 דודלאנג' (2) ליטאליטא פוניבז' (ג)
שלב המוקדמות הראשון
פוליןפולין שלונסק ורוצלב (4) סלובקיהסלובקיה ספרטק טרנבה (3) סלובקיהסלובקיה מ.ש.ק. ז'ילינה (פ) סלובניהסלובניה מריבור (2)
סלובניהסלובניה דומז'אלה (4) הונגריההונגריה פושקש אקדמיה (2) הונגריההונגריה פהרוואר (3) לוקסמבורגלוקסמבורג סוויפט הספרנג' (3)
לוקסמבורגלוקסמבורג ראסינג לוקסמבורג (4) ליטאליטא סודובה (2) ליטאליטא ז'לגיריס קובנה (3) ארמניהארמניה אררט ירוואן (ג)
ארמניהארמניה נוח (2) ארמניהארמניה אוראטו (3) לטביהלטביה FK לייפאיה (ג) לטביהלטביה FS ריגה (2)
לטביהלטביה ולמיירה (3) אלבניהאלבניה וולאזניה (ג) אלבניהאלבניה פרטיזני טירנה (3) אלבניהאלבניה לאצ'י (4)
מקדוניהמקדוניה סילקס (ג) מקדוניהמקדוניה פ.ק שקופי (2) מקדוניהמקדוניה סטרוגה (3) בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה סרייבו (ג)
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה ולז' מוסטר (3) בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה שירוקי ברייג (4) מולדובהמולדובה פטרוקוב חנצ'שט (2) מולדובהמולדובהמילסאמי אורחיי (3)
מולדובהמולדובה ספינטול גאורגה (ג) אירלנדאירלנד דאנדוק (ג) אירלנדאירלנד בוהמיאנס (3) אירלנדאירלנד סלייגו רוברס (4)
פינלנדפינלנד אינטר טורקו (2) פינלנדפינלנד קופס (3) פינלנדפינלנד הונקה (4) גאורגיהגאורגיה גגרה (ג)
גאורגיהגאורגיה דינמו בתומי (2) גאורגיהגאורגיה דילה גורי (3) מלטהמלטה גזירה יונייטד (3) מלטהמלטהבירקירקארה (4)
מלטהמלטהמוסטה (6) איסלנדאיסלנד הפנרפיירדיר (2) איסלנדאיסלנד שטיארנן (3) איסלנדאיסלנד בריידבליק (4)
ויילסויילס דה ניו סיינטס (2) ויילסויילס בלה טאון (3) ויילסויילס ניוטאון (פ) צפון אירלנדצפון אירלנד קולריין (2)
צפון אירלנדצפון אירלנד גלנטורן (3) צפון אירלנדצפון אירלנד לרן (פ) גיברלטרגיברלטר יורופה (2) גיברלטרגיברלטר סט. ג'וזפס (3)
גיברלטרגיברלטר מונס קלפה (4) מונטנגרומונטנגרו סוטייסקה ניקשיץ' (2) מונטנגרומונטנגרו דצ'יץ' (3) מונטנגרומונטנגרו פ.ק פודגוריצה (4)
אסטוניהאסטוניה לבדיה טאלין (ג) אסטוניהאסטוניה פאידה לינמיסקונד (2) קוסובוקוסובו ק.פ לאפי (ג) קוסובוקוסובו דריטה (2)
איי פארואיי פארו NSI רונוויק (2) איי פארואיי פארו קלאקסוויק (3) אנדורהאנדורה סן ג'וליה (ג) אנדורהאנדורה סנטה קולומה (3)
סן מרינוסן מרינו לה פיוריטה (ג) סן מרינוסן מרינו טרה פנה (2)

לוח זמנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוח הזמנים של התחרות הוא כדלקמן.[6] המשחקים מתוכננים לימי חמישי, מלבד הגמר שיתקיים ביום רביעי, אם כי באופן חריג יכולים להתקיים גם בימי שלישי או רביעי בעקבות התנגשויות בלוח הזמנים. שעות הפתיחה המתוכננות של המשחקים החל משלב הבתים הן, 18:45 ו-21:00 CEST / CET. אם כי באופן יוצא דופן הם יכולים להתקיים גם ב-16:30 (למספר מוגבל של משחקים עקב סיבות גאוגרפיות)[7] כל הגרלות יערכו במטה אופ"א בניון, שווייץ, למעט הגרלת שלב הבתים, שתיערך במקום שיאושר.

לוח זמנים לעונת 2021/2022 בליגה האזורית
שלב סיבוב הגרלה מפגש ראשון מפגש שני
מוקדמות שלב המוקדמות הראשון 15 ביוני 2021 8 ביולי 2021 15 ביולי 2021
שלב המוקדמות השני 16 ביוני 2021 22 ביולי 2021 29 ביולי 2021
שלב המוקדמות השלישי 19 ביולי 2021 5 באוגוסט 2021 12 באוגוסט 2021
שלב הפלייאוף 2 באוגוסט 2021 19 באוגוסט 2021 26 באוגוסט 2021
שלב הבתים מחזור 1 27 באוגוסט 2021 16 בספטמבר 2021
מחזור 2 30 בספטמבר 2021
מחזור 3 21 באוקטובר 2021
מחזור 4 4 בנובמבר 2021
מחזור 5 25 בנובמבר 2021
מחזור 6 9 בדצמבר 2021
שלב הנוקאאוט שלב הנוקאאוט הראשוני 13 בדצמבר 2021 17 בפברואר 2022 24 בפברואר 2022
שמינית הגמר 25 בפברואר 2022 10 במרץ 2022 17 במרץ 2022
רבע הגמר 18 במרץ 2022 7 באפריל 2022 14 באפריל 2022
חצי הגמר 28 באפריל 2022 5 במאי 2022
הגמר 25 במאי 2022

שלבי המוקדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלב המוקדמות הראשון[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגרלת שלב המוקדמות הראשון נערכה ב-15 ביוני 2021.[8] 66 קבוצות השתתפו בשלב המוקדמות הראשון. הסיבוב הראשון נערך ב-8 ביולי 2021 והסיבוב השני נערך ב-15 ביולי 2021.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
אסטוניהאסטוניה לבדיה טאלין 4–2 גיברלטרגיברלטר סט. ג'וזפס 3–1 1–1
פינלנדפינלנד אינטר טורקו 1–3 הונגריההונגריה פושקש אקדמיה 1–1 0–2
קוסובוקוסובו דריטה 3–1 מונטנגרומונטנגרו דצ'יץ' 2–1 1–0
ליטאליטא סודובה 2–1 לטביהלטביה ולמיירה 2–1 0–0
מלטהמלטהבירקירקארה 2–1 סן מרינוסן מרינו לה פיוריטה 1–0 1–1
גיברלטרגיברלטר מונס קלפה 1–5 אנדורהאנדורה סנטה קולומה 1–1 0–4
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה ולז' מוסטר 4–2 צפון אירלנדצפון אירלנד קולריין 2–1 2–1
סלובניהסלובניה דומז'אלה 2–1 לוקסמבורגלוקסמבורג סוויפט הספרנג' 1–0 1–1
מקדוניהמקדוניה פ.ק שקופי 3–1 קוסובוקוסובו ק.פ לאפי 2–0 1–1
סן מרינוסן מרינו טרה פנה 0–7 גאורגיהגאורגיה דינמו בתומי 0–4 0–3
אלבניהאלבניה פרטיזני טירנה 8–4 מולדובהמולדובה ספינטול גאורגה 5–2 3–2
סלובניהסלובניה מריבור 2–0 ארמניהארמניה אוראטו 1–0 1–0
מונטנגרומונטנגרו פ.ק פודגוריצה 1–3 אלבניהאלבניה לאצ'י 1–0 3-0 (ה)
מולדובהמולדובהמילסאמי אורחיי 1–0 בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה סרייבו 0–0 1–0
ארמניהארמניה נוח 1–5 פינלנדפינלנד קופס 0-1 0–5
סלובקיהסלובקיה מ.ש.ק. ז'ילינה 6–3 גאורגיהגאורגיה דילה גורי 5–1 1–2
איסלנדאיסלנד הפנרפיירדיר 3–1 אירלנדאירלנד סלייגו רוברס 1–0 2–1
אסטוניהאסטוניה פאידה לינמיסקונד 1–4 פוליןפולין שלונסק ורוצלב 1–2 0–2
לטביהלטביה FS ריגה 6–5 איי פארואיי פארו קלאקסוויק 2–3 4–2 (ה)
ויילסויילס בלה טאון 0–2 צפון אירלנדצפון אירלנד לרן 0–1 0–1
הונגריההונגריה פהרוואר 1–3 ארמניהארמניה אררט ירוואן 1–1 0–2
מונטנגרומונטנגרו סוטייסקה ניקשיץ' 2–1 גאורגיהגאורגיה גגרה 1–0 1–1
מקדוניהמקדוניה סילקס 1–2 מולדובהמולדובה פטרוקוב חנצ'שט 1–1 0–1
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה שירוקי ברייג 3–4 אלבניהאלבניה וולאזניה 3–1 0–3
איסלנדאיסלנד שטיארנן 1–4 אירלנדאירלנד בוהמיאנס 1–1 0–3
צפון אירלנדצפון אירלנד גלנטורן 1–3 ויילסויילס דה ניו סיינטס 1–1 0–2
אנדורהאנדורה סן ג'וליה 1–1 (3–5 פ) מלטהמלטה גזירה יונייטד 0–0 1–1 (3–5 פ)
גיברלטרגיברלטר יורופה 0–2 ליטאליטא ז'לגיריס קובנה 0–0 0–2
אירלנדאירלנד דאנדוק 5–0 ויילסויילס ניוטאון 4–0 1–0
מלטהמלטהמוסטה 3–4 סלובקיהסלובקיה ספרטק טרנבה 3–2 0–2
לטביהלטביה FK לייפאיה 5–2 מקדוניהמקדוניה סטרוגה 1–1 4–1
לוקסמבורגלוקסמבורג ראסינג לוקסמבורג 2–5 איסלנדאיסלנד בריידבליק 2–3 0–2
פינלנדפינלנד הונקה 3–1 איי פארואיי פארו NSI רונוויק 0–0 3–1

שלב המוקדמות השני[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגרלת שלב המוקדמות השני במסלול הראשי נערכה ב-16 ביוני 2021.[9] 108 קבוצות משתתפות בשלב המוקדמות השני 90 במסלול הראשי ו-18 במסלול האלופות. במסלול הראשי 57 קבוצות התחילו את דרכן בתחרות בשלב זה, בנוסף ל-33 קבוצות שהעפילו מסיבוב המוקדמות הראשון. מסלול האלופות יכלול 18 קבוצות בסך הכל, 15 קבוצות שהודחו משלב המוקדמות הראשון בליגת האלופות[10] ו-3 קבוצות שהודחו משלב המוקדמות הראשוני בליגת האלופות. הסיבוב הראשון נערך ב-22 ביולי 2021 והסיבוב השני נערך ב-29 ביולי 2021.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
המסלול הראשי
פינלנדפינלנד קופס 5–4 אוקראינהאוקראינה וורסקלה פולטבה 2–2 3–2 (ה)
רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 2–2 (3–5 פ) קזחסטןקזחסטן שחטיור קרגנדה 1–0 1–2 (3–5 פ)
בולגריהבולגריה ארדה קרדז'אלי 0–6 ישראלישראל הפועל באר שבע 0–2 0–4
קפריסיןקפריסין אפולון לימסול 3–5 סלובקיהסלובקיה מ.ש.ק. ז'ילינה 1–3 2–2
סרביהסרביה צ'וקריצ'קי 2–0 אזרבייג'ןאזרבייג'ן סומגאיט 0–0 2–0
מונטנגרומונטנגרוסוטייסקה ניקשיץ' 1–3 ישראלישראל מכבי תל אביב 0–0 1–3
קזחסטןקזחסטן אסטנה 3–2 יווןיוון אריס סלוניקי 2–0 1–2 (ה)
מולדובהמולדובה פטרוקוב חנצ'שט 0–2 טורקיהטורקיה סיבאספור 0–1 0–1
קפריסיןקפריסין א.א.ל. לימסול 2–0 אלבניהאלבניה וולאזניה 1–0 1–0
רוסיהרוסיה סוצ'י 7–2 אזרבייג'ןאזרבייג'ן קשלה 3–0 4–2
שוודיהשוודיה אלפסבורג 9–0 מולדובהמולדובהמילסאמי אורחיי 4–0 5–0
לטביהלטביה FS ריגה 5–0 הונגריההונגריה פושקש אקדמיה 3–0 2–0
גאורגיהגאורגיה דינמו בתומי 4–2 בלארוסבלארוס באטה בוריסוב 0–1 4–1
סרביהסרביה פרטיזן בלגרד 3–0 סלובקיהסלובקיה דונאיסקה סטרדה 1–0 2–0
אירלנדאירלנד דאנדוק 4–3 אסטוניהאסטוניה לבדיה טאלין 2–2 2–1
מלטהמלטה גזירה יונייטד 0–3 קרואטיהקרואטיה רייקה 0–2 0–1
צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 4–2 בלארוסבלארוס דינמו ברסט 2–1 2–1
ליטאליטא ז'לגיריס קובנה 1–10 ויילסויילס דה ניו סיינטס 0–5 1–5
סלובניהסלובניה דומז'אלה 2–1 פינלנדפינלנד הונקה 1–1 1–0
בולגריהבולגריה צסק"א סופיה 0–0 (3–1 פ) לטביהלטביה FK לייפאיה 0–0 0–0
מקדוניהמקדוניה פ.ק שקופי 0–5 פורטוגלפורטוגל CD סנטה קלרה 0–3 0–2
סקוטלנדסקוטלנד היברניאן 5–1 אנדורהאנדורה סנטה קולומה 3–0 2–1
צפון אירלנדצפון אירלנד לרן 3–2 דנמרקדנמרק אורהוס 2–1 1–1
בלגיהבלגיה גנט 4–2 נורווגיהנורווגיה ואלרנגה 4–0 0–2
לוקסמבורגלוקסמבורג F91 דודלאנג' 0–4 אירלנדאירלנד בוהמיאנס 0–1 0–3
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה ולז' מוסטר 2–2 (3–2 פ) יווןיוון א.א.ק. אתונה 2–1 0–1 (3–2 פ)
אזרבייג'ןאזרבייג'ן קרבאך 1–0 ישראלישראל מ.ס. אשדוד 0–0 1–0
בולגריהבולגריה לוקומוטיב פלובדיב 1–1 (3–2 פ) צ'כיהצ'כיה סלובקו 1–0 0–1 (3–2 פ)
ארמניהארמניה אררט ירוואן 5–7 פוליןפולין שלונסק ורוצלב 2–4 3–3
רומניהרומניה CSU קראיובה 0–1 אלבניהאלבניה לאצ'י 0–1 0–0
קוסובוקוסובו דריטה 2–3 הולנדהולנד פיינורד 0–0 2–3
שווייץשווייץ פ.צ. בזל 5–0 אלבניהאלבניה פרטיזני טירנה 3–0 2–0
פוליןפולין פוגון שצ'צ'ין 0–1 קרואטיהקרואטיה אוסייק 0–0 0–1
אוסטריהאוסטריה אוסטריה וינה 2–3 איסלנדאיסלנד בריידבליק 1–1 1–2
סלובניהסלובניה אולימפיה ליובליאנה 1–1 (5–4 פ) מלטהמלטה בירקירקארה 1–0 0–1 (4–5 פ)
שוודיהשוודיה המארבי 4–1 סלובניהסלובניה מריבור 3–1 1–0
נורווגיהנורווגיה מולדה 3–2 שווייץשווייץ סרבט ז'נבה 3–0 0–2
הונגריההונגריה אויפשט 5–2 ליכטנשטייןליכטנשטיין ואדוץ 2–1 3–1
ליטאליטא סודובה 0–0 (3–4 פ) פוליןפולין ראקוב צ'נסטוחובה 0–0 0–0 (3–4 פ)
סלובקיהסלובקיה ספרטק טרנבה 1–1 (4–3 פ) רומניהרומניה שפשי OSK 0–0 1–1 (4–3 פ)
איסלנדאיסלנד הפנרפיירדיר 1–6 נורווגיהנורווגיה רוזנבורג 0–2 1–4
דנמרקדנמרק פ.צ קופנהגן 9–1 בלארוסבלארוס טורפדו ז'ודינו 4–1 5–0
ליטאליטא פוניבז' 0–2 סרביהסרביה וויבודינה נובי סאד 0–1 0–1
קרואטיהקרואטיה היידוק ספליט 3–4 קזחסטןקזחסטן טובול 2–0 1–4 (ה)
סקוטלנדסקוטלנד אברדין 5–3 שוודיהשוודיה BK האקן 5–1 0–2
מסלול האלופות
אירלנדאירלנד שמרוק רוברס העפילה אוטומטית
אלבניהאלבניה טאוטה דורס 3–2 (ה) אנדורהאנדורה אינטר אסקלדס 0–2 3–0 (ה)
לטביהלטביה ריגה FC 3–0 מקדוניהמקדוניה שקנדיה טטובו 2–0 1–0
גאורגיהגאורגיה דינמו טיביליסי 2–7 ישראלישראל מכבי חיפה 1–2 1–5
איי פארואיי פארו HB טורסהאבן 6–0 מונטנגרומונטנגרו בודוצ'נוסט פודגוריצה 4–0 2–0
צפון אירלנדצפון אירלנד לינפילד 4–0 בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה בוראץ באניה לוקה 4–0 0–0
בלארוסבלארוס שחטיור סליהורסק 1–3 לוקסמבורגלוקסמבורג פולה אש 1–2 0–1
סן מרינוסן מרינו פולגורה פאלצ'אנו 3–7 מלטהמלטה פאולה היברניאנס 1–3 2–4
קוסובוקוסובו פרישטינה 6–5 ויילסויילס קונאהס קוואי נומאדס 4–1 2–4
איסלנדאיסלנד ואלור 0–6 נורווגיהנורווגיה בודה/גלימט 0–3 0–3

שלב המוקדמות השלישי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגרלת שלב המוקדמות השלישי במסלול הראשי נערכה ב-19 ביולי 2021.[11] 64 קבוצות השתתפו בשלב המוקדמות השלישי, 54 במסלול הראשי ו-10 במסלול האלופות. במסלול הראשי 9 קבוצות התחילו את דרכן בתחרות בשלב זה, בנוסף ל-45 קבוצות שהעפילו מסיבוב המוקדמות השני. מסלול האלופות כלל 10 קבוצות בסך הכל, 9 קבוצות שהעפילו מהשלב המוקדמות השני ובנוסף שמרוק רוברס מאירלנד שהודחה ישירות לשלב זה לאחר שהודחה שלב המוקדמות הראשון בליגת האלופות. הסיבוב הראשון נערך ב-5 באוגוסט 2021 והסיבוב השני נערך ב-12 באוגוסט 2021.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
המסלול הראשי
גאורגיהגאורגיה דינמו בתומי 2–3 טורקיהטורקיה סיבאספור 1–2 1–1
פינלנדפינלנד קופס 5–4 קזחסטןקזחסטן אסטנה 1–1 4–3
רוסיהרוסיה סוצ'י 3–3 (2–4 פ) סרביהסרביה פרטיזן בלגרד 1–1 2–2 (2–4 פ)
פוליןפולין שלונסק ורוצלב 2–5 ישראלישראל הפועל באר שבע 2–1 0–4
פורטוגלפורטוגל CD סנטה קלרה 3–0 סלובניהסלובניה אולימפיה ליובליאנה 2–0 1–0
הונגריההונגריה אויפשט 1–6 שווייץשווייץ פ.צ. בזל 1–2 0–4
שוודיהשוודיה אלפסבורג 5–1 בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה ולז' מוסטר 1–1 4–1
אוקראינהאוקראינה קולוס 1–3 קזחסטןקזחסטן שחטיור קרגנדה 0–0 1–3
פורטוגלפורטוגל פאסוס די פריירה 4–1 צפון אירלנדצפון אירלנד לרן 4–0 0–1
שווייץשווייץ לוצרן 0–6 הולנדהולנד פיינורד 0–3 0–3
לטביהלטביה FS ריגה 2–3 בלגיהבלגיה גנט 2–2 0–1
סקוטלנדסקוטלנד היברניאן 2–5 קרואטיהקרואטיה רייקה 1–1 1–4
איסלנדאיסלנד בריידבליק 3–5 סקוטלנדסקוטלנד אברדין 2–3 1–2
טורקיהטורקיה טרבזונספור 4–4 (4–3 פ) נורווגיהנורווגיה מולדה 3–3 1–1 (4–3 פ)
אירלנדאירלנד בוהמיאנס 2–3 יווןיוון פאוק סלוניקי 2–1 0–2
ויילסויילס דה ניו סיינטס 5–5 (1–4 פ) צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 4–2 1–3 (1–4 פ)
פוליןפולין ראקוב צ'נסטוחובה 1–0 רוסיהרוסיה רובין קאזאן 0–0 1–0
בולגריהבולגריה לוקומוטיב פלובדיב 3–5 דנמרקדנמרק פ.צ קופנהגן 1–1 2–4
סרביהסרביה צ'וקריצ'קי 4–6 שוודיהשוודיה המארבי 3–1 1–5
קזחסטןקזחסטן טובול 0–6 סלובקיהסלובקיה מ.ש.ק. ז'ילינה 0–1 0–5
בולגריהבולגריה צסק"א סופיה 5–3 קרואטיהקרואטיה אוסייק 4–2 1–1
סרביהסרביה וויבודינה נובי סאד 1–7 אוסטריהאוסטריה ל.א.ס.ק. לינץ 0–1 1–6
קפריסיןקפריסין א.א.ל. לימסול 1–2 אזרבייג'ןאזרבייג'ן קרבאך 1–1 0–1
סלובקיהסלובקיה ספרטק טרנבה 0–1 ישראלישראל מכבי תל אביב 0–0 0–1
נורווגיהנורווגיה רוזנבורג 8–2 סלובניהסלובניה דומז'אלה 6–1 2–1
אלבניהאלבניה לאצ'י 1–5 בלגיהבלגיה אנדרלכט 0–3 1–2
הולנדהולנד ויטסה ארנהם 4–3 אירלנדאירלנד דאנדוק 2–2 2–1
מסלול האלופות
ישראלישראל מכבי חיפה 7–3 איי פארואיי פארו HB טורסהאבן 7–2 0–1
צפון אירלנדצפון אירלנד לינפילד 2–4 לוקסמבורגלוקסמבורג פולה אש 1–2 1–2
אירלנדאירלנד שמרוק רוברס 3–0 אלבניהאלבניה טאוטה דורס 1–0 2–0
לטביהלטביה ריגה FC 4–2 מלטהמלטה פאולה היברניאנס 0–1 4–1
קוסובוקוסובו פרישטינה 2–3 נורווגיהנורווגיה בודה/גלימט 2–1 0–2

שלב הפלייאוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגרלת שלב הפלייאוף נערכה ב-2 באוגוסט 2021.[12] 44 קבוצות השתתפו בשלב הפלייאוף-34 במסלול הראשי ו-10 במסלול האלופות. במסלול הראשי, 4 קבוצות התחילו את דרכן בתחרות בשלב זה, בנוסף ל-27 קבוצות שהעפילו מסיבוב המוקדמות השלישי במסלול הראשי ו-3 קבוצות שנשרו משלב המוקדמות בליגה האירופית במסלול הראשי. מסלול האלופות כלל 10 קבוצות בסך הכל, 5 קבוצות שהעפילו משלב המוקדמות השלישי ו-5 קבוצות שנשרו משלב המוקדמות בליגה האירופית במסלול האלופות. הקבוצות שניצחו בסיכום שני המפגשים העפילו לשלב הבתים. הסיבוב הראשון נערך ב-19 באוגוסט 2021 והסיבוב השני נערך ב-26 באוגוסט 2021.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
המסלול הראשי
יווןיוון פאוק סלוניקי 3–1 קרואטיהקרואטיה רייקה 1–1 2–0
פינלנדפינלנד קופס 0–4 גרמניהגרמניה אוניון ברלין 0–4 0–0
הולנדהולנד פיינורד 6–3 שוודיהשוודיה אלפסבורג 5–0 1–3
פוליןפולין ראקוב צ'נסטוחובה 1–3 בלגיהבלגיה גנט 1–0 0–3
טורקיהטורקיה סיבאספור 1–7 דנמרקדנמרק פ.צ קופנהגן 1–2 0–5
פורטוגלפורטוגל CD סנטה קלרה 2–3 סרביהסרביה פרטיזן בלגרד 2–1 0–2
טורקיהטורקיה טרבזונספור 1–5 איטליהאיטליה רומא 1–2 0–3
ישראלישראל הפועל באר שבע 1–3 קפריסיןקפריסין אנורתוסיס פמגוסטה 0–0 1–3
צ'כיהצ'כיה פ.ק. יבלונץ 8–1 סלובקיהסלובקיה מ.ש.ק. ז'ילינה 5–1 3–0
אזרבייג'ןאזרבייג'ן קרבאך 4–1 סקוטלנדסקוטלנד אברדין 1–0 3–1
שווייץשווייץ פ.צ. בזל 4–4 (4–3 פ) שוודיהשוודיה המארבי 3–1 1–3 (4–3 פ)
צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 2–3 (ה) בולגריהבולגריה צסק"א סופיה 2–0 0–3 (ה)
פורטוגלפורטוגל פאסוס די פריירה 1–3 אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 1–0 0–3
צרפתצרפת סטאד רן 5–1 נורווגיהנורווגיה רוזנבורג 2–0 3–1
בלגיהבלגיה אנדרלכט 4–5 הולנדהולנד ויטסה ארנהם 3–3 1–2
אוסטריהאוסטריה ל.א.ס.ק. לינץ 3–1 סקוטלנדסקוטלנד סט. ג'ונסטון 1–1 2–0
קזחסטןקזחסטן שחטיור קרגנדה 1–4 ישראלישראל מכבי תל אביב 1–2 0–2
מסלול האלופות
ליטאליטא ז'לגיריס וילנה 2–3 נורווגיהנורווגיה בודה/גלימט 2–2 0–1
אזרבייג'ןאזרבייג'ן נפטצ'י באקו 3–7 ישראלישראל מכבי חיפה 3–3 0–4
אסטוניהאסטוניה פלורה טאלין 5–2 אירלנדאירלנד שמרוק רוברס 4–2 1–0
לטביהלטביה ריגה FC 2–4 (ה) גיברלטרגיברלטר לינקולן רד אימפס 1–1 1–3 (ה)
לוקסמבורגלוקסמבורג פולה אש 2–7 קזחסטןקזחסטן קאיראט אלמטי 1–4 1–3

שלב הבתים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגרלת שלב הבתים נערכה ב-27 באוגוסט 2021. [13] 32 קבוצות ישתתפו בשלב הבתים, 17 קבוצות שהעפילו משלב הפלייאוף במסלול הראשי, 5 קבוצות שהעפילו משלב הפלייאוף במסלול האלופות ו-10 קבוצות שנשרו משלב הפלייאוף בליגה האירופית.

לקראת ההגרלה, הקבוצות חולקו לארבעה דרגים, הדרגים נקבעו על ידי דירוג אופ"א למועדונים בסיום העונה הקודמת, שמבוסס על תוצאות המועדונים בליגת האלופות ובליגה האירופית ב-5 השנים הקודמות.

במסגרת ההגרלה, הקבוצות חולקו לשמונה בתים בני ארבע קבוצות כל אחד. כל בית כולל קבוצה אחת מכל דרג כאשר שתי קבוצות מאותה מדינה לא יכולות להיות מוגרלות לאותו הבית.

להלן הדרגים (בסוגריים: ניקוד המועדון בדירוג אופ"א למועדונים בסיום עונת 2020/2021):

חלוקת הקבוצות לדרגים על פי דירוג אופ"א למועדונים
דרג א' דרג ב' דרג ג' דרג ד'
איטליהאיטליה רומא (90.000) הולנדהולנד פיינורד (21.000) גרמניהגרמניה אוניון ברלין (14.714) גיברלטרגיברלטר לינקולן רד אימפס (5.750)
אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר (88.000) אזרבייג'ןאזרבייג'ן קרבאך (21.000) בולגריהבולגריה צסק"א סופיה (8.000) דנמרקדנמרק ראנס (5.575)
שווייץשווייץ פ.צ. בזל (49.000) ישראלישראל מכבי תל אביב (20.500) הולנדהולנד ויטסה ארנהם (7.840) קפריסיןקפריסין אומוניה ניקוסיה (5.550)
צ'כיהצ'כיה סלביה פראג (43.500) יווןיוון פאוק סלוניקי (20.000) סלובקיהסלובקיה סלובן ברטיסלאבה (7.500) קפריסיןקפריסין אנורתוסיס פמגוסטה (5.550)
דנמרקדנמרק פ.צ קופנהגן (43.500) צרפתצרפת סטאד רן (19.000) צ'כיהצ'כיה פ.ק. יבלונץ (7.000) פינלנדפינלנד ה.י.ק. הלסינקי (5.500)
בלגיהבלגיה גנט (26.500) סרביהסרביה פרטיזן בלגרד (18.000) ארמניהארמניה אלאשקרט (6.500) ישראלישראל מכבי חיפה (4.875)
הולנדהולנד א.ז אלקמאר (21.500) רומניהרומניה צ'.פ.ר. קלוז' (16.500) אסטוניהאסטוניה פלורה טאלין (6.250) נורווגיהנורווגיה בודה/גלימט (4.200)
אוסטריהאוסטריה ל.א.ס.ק. לינץ (21.000) אוקראינהאוקראינה זוריה לוהנסק (15.000) קזחסטןקזחסטן קאיראט אלמטי (6.000) סלובניהסלובניה NS מורה (3.000)

הבתים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית א'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות העפלה
ישראלישראל מכבי תל אביב 2 1 1 0 5 2 3+ 4 מעפילה לשלב שמינית הגמר
אוסטריהאוסטריה ל.א.ס.ק. לינץ 2 1 1 0 3 1 2+ 4 מעפילה לשלב הנוקאאוט
פינלנדפינלנד ה.י.ק. הלסינקי 2 1 0 1 4 4 0 3
ארמניהארמניה אלאשקרט 2 0 0 2 3 8 5– 0
בית ב'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות העפלה
סרביהסרביה פרטיזן בלגרד 2 2 0 0 4 0 4+ 6 מעפילה לשלב שמינית הגמר
בלגיהבלגיה גנט 2 2 0 0 3 0 3+ 6 מעפילה לשלב הנוקאאוט
אסטוניהאסטוניה פלורה טאלין 2 0 0 2 0 3 3– 0
קפריסיןקפריסין אנורתוסיס פמגוסטה 2 0 0 2 0 4 4– 0
בית ג'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות העפלה
איטליהאיטליה רומא 2 2 0 0 8 1 7+ 6 מעפילה לשלב שמינית הגמר
נורווגיהנורווגיה בודה/גלימט 2 1 1 0 3 1 2+ 4 מעפילה לשלב הנוקאאוט
בולגריהבולגריה צסק"א סופיה 2 0 1 1 1 5 4– 1
אוקראינהאוקראינה זוריה לוהנסק 2 0 0 2 1 6 5– 0
בית ד'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות העפלה
הולנדהולנד א.ז אלקמאר 2 1 1 0 3 2 1+ 4 מעפילה לשלב שמינית הגמר
צ'כיהצ'כיה פ.ק. יבלונץ 2 1 0 1 1 1 0 3 מעפילה לשלב הנוקאאוט
דנמרקדנמרק ראנס 2 0 2 0 3 3 0 2
רומניהרומניה צ'.פ.ר. קלוז' 2 0 1 1 1 2 1– 1
בית ה'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות העפלה
הולנדהולנד פיינורד 2 1 1 0 2 1 1+ 4 מעפילה לשלב שמינית הגמר
צ'כיהצ'כיה סלביה פראג 2 1 0 1 4 3 1+ 3 מעפילה לשלב הנוקאאוט
גרמניהגרמניה אוניון ברלין 2 1 0 1 4 3 1+ 3
ישראלישראל מכבי חיפה 2 0 1 1 0 3 3– 1
בית ו'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות העפלה
דנמרקדנמרק פ.צ קופנהגן 2 2 0 0 6 2 4+ 6 מעפילה לשלב שמינית הגמר
יווןיוון פאוק סלוניקי 2 1 1 0 3 1 2+ 4 מעפילה לשלב הנוקאאוט
סלובקיהסלובקיה סלובן ברטיסלאבה 2 0 1 1 2 4 2– 1
גיברלטרגיברלטר לינקולן רד אימפס 2 0 0 2 1 5 4– 0
בית ז'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות העפלה
אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 2 1 1 0 7 3 4+ 4 מעפילה לשלב שמינית הגמר
צרפתצרפת סטאד רן 2 1 1 0 4 3 1+ 4 מעפילה לשלב הנוקאאוט
הולנדהולנד ויטסה ארנהם 2 1 0 1 3 2 2– 3
סלובניהסלובניה NS מורה 2 0 0 2 1 7 6– 0
בית ח'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות העפלה
אזרבייג'ןאזרבייג'ן קרבאך 2 1 1 0 4 1 3+ 4 מעפילה לשלב שמינית הגמר
שווייץשווייץ פ.צ. בזל 2 1 1 0 4 2 2+ 4 מעפילה לשלב הנוקאאוט
קזחסטןקזחסטן קאיראט אלמטי 2 0 1 1 2 4 2– 1
קפריסיןקפריסין אומוניה ניקוסיה 2 0 1 1 1 4 3– 1

סטטיסטיקות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מלך השערים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מעודכן ל-30 בספטמבר 2021[14]

דירוג שחקן קבוצה שערים
1 אנגליהאנגליה הארי קיין אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 3
דנמרקדנמרק יונאס ווינד דנמרקדנמרק פ.צ קופנהגן
3 אנגליהאנגליה תמי אברהם איטליהאיטליה רומא 2
שווייץשווייץ מיכאל לאנג שווייץשווייץ פ.צ. בזל
גרמניהגרמניה קווין בהרנס גרמניהגרמניה אוניון ברלין
איטליהאיטליה לורנצו פלגריני איטליהאיטליה רומא
סרביהסרביה לזאר מרקוביץ' סרביהסרביה פרטיזן בלגרד
אנגליהאנגליה צ'ובה אקפום יווןיוון פאוק סלוניקי
גינאה ביסאוגינאה ביסאו זוז'ה אמבלו ארמניהארמניה אלאשקרט
איטליהאיטליה סטפן אל-שעראווי איטליהאיטליה רומא
דנמרקדנמרק ינס סטאה דנמרקדנמרק פ.צ קופנהגן
ברזילברזיל קאדי מלינובסקי אזרבייג'ןאזרבייג'ן קרבאך

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ UEFA.com, UEFA Europa Conference League: what is it? When does it start? Who's involved?, UEFA.com, ‏31 באוקטובר 2019 (באנגלית)
  2. ^ UEFA.com, Abolition of the away goals rule in all UEFA club competitions | Inside UEFA, UEFA.com, ‏2021-06-24 (באנגלית)
  3. ^ "Country coefficients 2019/20". UEFA.com. Union of European Football Associations. 2020. בדיקה אחרונה ב-16 בפברואר 2020. 
  4. ^ "Access list 2021–24" (PDF). UEFA.com. Union of European Football Associations. בדיקה אחרונה ב-16 בפברואר 2020. 
  5. ^ Seeding in the Europa Conference League 2021/2022, kassiesa.net
  6. ^ UEFA.com, UEFA Europa Conference League: all you need to know, UEFA.com, ‏2020-12-03 (באנגלית)
  7. ^ "Format change for 2020/21 UEFA Nations League". UEFA.com. Union of European Football Associations. 24 בספטמבר 2019. 
  8. ^ UEFA.com, Draws | UEFA Europa Conference League, UEFA.com (באנגלית)
  9. ^ UEFA.com, Draws | UEFA Europa Conference League, UEFA.com (באנגלית)
  10. ^ המפסידה במשחק בין סלובן ברטיסלאבה לבין שמרוק רוברס (משחק מספר 2) הועברה ישירות לשלב המוקדמות השלישי
  11. ^ UEFA.com, UEFA Europa Conference League third qualifying round draw, UEFA.com (באנגלית)
  12. ^ UEFA.com, Draws | UEFA Europa Conference League, UEFA.com (באנגלית)
  13. ^ UEFA.com, Draws | UEFA Europa Conference League, UEFA.com (באנגלית)
  14. ^ UEFA.com, og-title-uefaeuropaconferenceleague-statistics, UEFA.com (באנגלית)