שיחה:חיים ולדר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חיים ולדר לא קרא לאחרים לנהוג בצניעות כי אם לרבנים לתקן תקנות המגבילות - גם אותו עצמו. הנסיון לראות בגישתו גישה שיש בה צביעות מעידה על אי הבנת הנקרא -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

תמהני[עריכת קוד מקור]

"אנשים מספרים על עצמם" הוא ספרות מבוגרים? תמהני. בקושי הייתי מכניס אותו לגדר 'ספרות נוער'. אריה א 08:03, 22 יולי 2005 (UTC)

איש איש וטעמו. שש"ז 09:40, 22 יולי 2005 (UTC)
זה לא ענין של טעם, זה עניין של קהל. ראיתי מעט מאוד מבוגרים קוראים את ספריו (וראיתי את ספריו בבתים רבים). דומני גם שהוא מייעד אותם במכוון לקהל צעיר ולא למבוגרים אריה א 10:13, 26 יולי 2005 (UTC)
שנה את הערך לפי הבנתך שש"ז 15:44, 26 יולי 2005 (UTC)

שני תהיות[עריכת קוד מקור]

  • אל תיבת הדואר של ולדר מגיעות פניות רבות מילדים חרדים הרואים בו אח מבוגר, והוא פתח בקריירה נוספת כיועץ חינוכי, ב"מרכז לילד ולמשפחה" שהוקם בבני ברק. מי בדק את תיבת הדואר של ולדר. זה נראה יותר כקטע פרסומי למרכז הזה.
  • מחקתי את: גם בתחום הפנים חרדי הפובליציסטיקה של ולדר מחמירה. הוא קורא להישארות של אברכים בכוללים, להימנעות משימוש בטלפונים סלולריים בקרב ילדים ונוער ולמלחמה במנהגם של צעירים חרדיים להוציא רישיון נהיגה לפני הנישואין. ייתכן שהרטוריקה השמרנית שלו מסייעת לו להשיג אשראי חברתי לספריו פורצי הדרך. אומנם קיימים לו אויבים מבית, שבין השאר האשימוהו כי היה שותף לפעילויות צו פיוס, שנראות כהתקרבות לחילוניים. אחרים מאשימים אותו בצביעות, בגלל הפער בין חייו האישיים לפובלציסטיקה שלו. ולדר מבקש? ולדר קובע? חלק הארי של הציבור החרדי אינו מכיר אותו ואינו קורא את ספריו ולא את טורו ביתד נאמן.

כנראה שאינכם נמנים על הציבור הדתי או החרדי אם אינכם יודעים מה רבה השפעתו. מדובר באחד האישים המשפיעים יותר במגזר ואפילו מתנגדיו מודים בכך ואף הוציאו כנגדו חוברות תחת השם: "ונער קטון נוהג בם" (הכותרת מעידה על מה שהם חושבים) בחוברת נטען שכיום כל הנוער החרי נוהה אחר חיים ולדר וגם הרבנים החלו לפעול לפי רוחו.

האמת נמצאת באמצע. הרבנים אינם נוהים אחר חיים ולדר אלא הוא זה שנשמע להם אחר יאבד ראת הלגיטימציה שלו, אך מצד שני קשה לאמוד איזו השפעה אדירה יש לו על ילדים, נוער ומבוגרים אך מדובר בהשפעה רבה מאד.

אוסיף ואומר מספר הערות. כחלק ממאמציו לדאוג לילדים הוא יצא גם כנגד השארת הילדים בגוש קטיף במהלך תוכנית ההתנתקות מפאת דאגתו לטראומה שתעבור עליהם. נטורי קרתא יצאו כנגדו בכך שמפנה את לב הנוער לבטלה ואפילו ראיתי בשטיבלך במאה שערים פשקוויעל נגד "הסופר החילוני חיים ולדער". געוואלד. כל חרדי שני מכיר אותו וגם הראשון. אפילו הרבה דת"ל. היהודי

אינני נכנס לכל הויכוח. רק אציין שעל פי העברית המוכרת לי צריך לכתוב שתי תהיות. תודה וכל טוב. Shlomo zalman - שיחה 01:15, 19 באוגוסט 2015 (IDT)

ומדוע שתיכנס לויכוח שאירע לפני קרוב ל9 שנים? יזהר ברקשיחה • ד' באלול ה'תשע"ה • 01:48, 19 באוגוסט 2015 (IDT)

מקצה שיפורים[עריכת קוד מקור]

ערכתי שיפוץ מסיבי. אול זה לא מספיק. אפשר לשקול להסיר את תיבת 'זקוק לעריכה'. שלכם, שלומיקו 01:57, 28 בינואר 2007 (IST)

חזרה לעריכה קודמת[עריכת קוד מקור]

מישהו (אנונימי) החזיר לעריכה מיושנת, שכוללת סופרלטיבים ונקודות מגמתיות - נלאצתי להריץ קדימה, אל עריכה ראויה / ויקיפדית יותר. שלומיקו 05:54, 9 ביולי 2007 (IDT)

גישתו[עריכת קוד מקור]

האם חסרה המילה "רואה" במשפט הבא מתוך הפסקה על גישתו: "...הסביר שלמרות שגם הוא אינו ערך עצמי בעמידה בצפירה..." ? Lahavcalev - שיחה 10:42, 16 באפריל 2010 (IDT)

בהחלט. אנא תקן. נרו יאירשיחה • ב' באייר ה'תש"ע • 15:10, 16 באפריל 2010 (IDT)

הערה על ההסרה[עריכת קוד מקור]

גם אם לדעתך הערך היה ארוך ומפורט יתר על המידה, היה יותר פשוט לערוך את הנמצא במקום להסיר את הכולל כולל הכתבה הרלוונטית. אני ייקח את הערתך לתשומת ליבי ואוסיף יזכור קצר וקולע- בתקווה שזה יהיה לרוחך.

יש מקום לאזכור קצר יותר. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תשע"ג • 18:38, 6 במאי 2013 (IDT)

רישום לקייטנה[עריכת קוד מקור]

לסופר חיים ולדר אני רוצה לרשום את בנותי לקייטנה שלכם אם אפשר לצור קשר 31.44.129.174 15:32, 20 ביוני 2013 (IDT)

אין לערך שום קשר ישיר לחיים ולדר עצמו. כדאי שתפנה אליו בערוצים אחרים. קובי כרמל - שיחהויקיפדיה היא אנציקלופדיה • 15:35, 20 ביוני 2013 (IDT)

חים ולדר הוא סופר לילדים נוער ומבוגרים[עריכת קוד מקור]

ההגדרה "בפרט סופר ילדים אינה מדוייקת לחיים ולדר שמחציתם לנוער ומבוגרים. זה כמו לכתוב שדוד גרוסמן הוא סופר ילדים 81.218.148.102 09:56, 23 בספטמבר 2014 (IDT)

האיש שבקיר[עריכת קוד מקור]

ולדר אף מקדיש אחד מסיפוריו וכו′ הוא לא רק מקדיש את הסיפור לדיימון, אלא אף סיפור זה הוא חיקוי כמעט מלא של אחד מסיפוריו של דיימון(מאדאם לה-גימפ).

איך לנסח את זה?--נל - שיחה 16:42, 27 בספטמבר 2016 (IDT)

מי קובע שזה "חיקוי כמעט מלא" ומהו קו הגבול בין "סיפור בהשראת" ל"חיקוי" וכן בין "ניכר" ל"כמעט מלא"? נרו יאירשיחה • כ"ד באלול ה'תשע"ו •
אני לא יודע מה ההגדרות בענין זה, אני רק יודע שהסיפור דומה ברוב המובנים מלבד השמות המינים וההפי אנד של חיים ולדר, ומתוך שאיני יודע מה ההגדרות פניתי לעזרה--נל - שיחה 19:30, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
אם זו מסקנה שלך - זהו מחקר ראשוני. זה לא המקום לפרסם אותו. מלבד זה, נראה שאתה מעט נחרץ מדי. נרו יאירשיחה • כ"ד באלול ה'תשע"ו • 20:22, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
ובכן מה הדרך להוכיח ענין זה? האם צריך לספר בקצרה את שני הסיפורים או שמא להוסיף תצלומים שלהם?. ולענין הנחרצות צר לי אך היותי נחרץ(לפי המחקר הראשוני שלך)אינו מעלה ומוריד בנידון זה, ולעצם הדברים אין טעם לדון כל עוד ולא קראת בעצמך את שני הסיפורים. והיה אם לאחר קריאתך עדיין תאחז שאין דימיון לא אוסיף עוד מילה בנידון--נל - שיחה 20:30, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
א. בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. ב. לא הבנת. יכול להיות שהמסקנה שלך נכונה, ובכל זאת אם מדובר במסקנה פרטית שלך היא עדיין מחקר ראשוני. גם אם אסכים איתך - זה יהיה מחקר ראשוני של שנינו. אם חוקר ספרות או בעל סמכא בתחום יפרסם דברים כאלה - אתמוך בהכנסתם לערך, בשמו. נרו יאירשיחה • כ"ד באלול ה'תשע"ו • 20:33, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
א. תודה ב. הבנתי,אבל כנראה לא לגמרי, - אני מבין שא”א להביא באנצי' וכו' מסקנות המבוססות על דעתי האישית, אבל איני מבין עד היכן הדברים אמורים, האם דבר שהוא ברור לעין כל, מרגע שיהיה הוא בתחום השיפוט של הספרות, לא יועיל דבר בלתי אם יבוא חוקר ספרות מומחה ויאשר שאכן כך הם הדברים? (כשנכתב בערך שסיפור זה כתב ולדר לזכרו של דיימון, לא הוצרך לבוא בלשן מומחה ולאשר שאכן זה ביאור המילים הללו, וכאן?)--נל - שיחה 20:58, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
א. אתה עדיין לא מזיח כפי שצריך. בכל פעם צריך להוסיף עוד זוג נקודתיים אחד יותר ממי שאתה מגיב לו. ב. אני לא דורש דווקא חוקר ספרות מומחה, גם מקור אחר בר סמכא. כאשר מדובר בהאשמות או בדברים שהם קרובים להאשמות עלינו להיות ביקורתיים אף יותר. כשולדר מקדיש בעצמו סיפור לדיימון - זה דבר שכל אחד רואה בקלות ברגע, לא מחקר ראשוני. לקבוע אם הוא מחקה לגמרי או כמעט לגמרי או רבע לגמרי או בכלל משתמש במוטיבים שמאות סופרים משתמשים בהם מלבד דיימון - זה כבר עניין אחר לחלוטין. נרו יאירשיחה • כ"ד באלול ה'תשע"ו • 21:08, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
קיבלתי .תודה--נל - שיחה 21:13, 27 בספטמבר 2016 (IDT)