שיחה:חיים ולדר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חיים ולדר לא קרא לאחרים לנהוג בצניעות כי אם לרבנים לתקן תקנות המגבילות - גם אותו עצמו. הנסיון לראות בגישתו גישה שיש בה צביעות מעידה על אי הבנת הנקרא -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

תמהני[עריכת קוד מקור]

"אנשים מספרים על עצמם" הוא ספרות מבוגרים? תמהני. בקושי הייתי מכניס אותו לגדר 'ספרות נוער'. אריה א 08:03, 22 יולי 2005 (UTC)

איש איש וטעמו. שש"ז 09:40, 22 יולי 2005 (UTC)
זה לא ענין של טעם, זה עניין של קהל. ראיתי מעט מאוד מבוגרים קוראים את ספריו (וראיתי את ספריו בבתים רבים). דומני גם שהוא מייעד אותם במכוון לקהל צעיר ולא למבוגרים אריה א 10:13, 26 יולי 2005 (UTC)
שנה את הערך לפי הבנתך שש"ז 15:44, 26 יולי 2005 (UTC)

שני תהיות[עריכת קוד מקור]

  • אל תיבת הדואר של ולדר מגיעות פניות רבות מילדים חרדים הרואים בו אח מבוגר, והוא פתח בקריירה נוספת כיועץ חינוכי, ב"מרכז לילד ולמשפחה" שהוקם בבני ברק. מי בדק את תיבת הדואר של ולדר. זה נראה יותר כקטע פרסומי למרכז הזה.
  • מחקתי את: גם בתחום הפנים חרדי הפובליציסטיקה של ולדר מחמירה. הוא קורא להישארות של אברכים בכוללים, להימנעות משימוש בטלפונים סלולריים בקרב ילדים ונוער ולמלחמה במנהגם של צעירים חרדיים להוציא רישיון נהיגה לפני הנישואין. ייתכן שהרטוריקה השמרנית שלו מסייעת לו להשיג אשראי חברתי לספריו פורצי הדרך. אומנם קיימים לו אויבים מבית, שבין השאר האשימוהו כי היה שותף לפעילויות צו פיוס, שנראות כהתקרבות לחילוניים. אחרים מאשימים אותו בצביעות, בגלל הפער בין חייו האישיים לפובלציסטיקה שלו. ולדר מבקש? ולדר קובע? חלק הארי של הציבור החרדי אינו מכיר אותו ואינו קורא את ספריו ולא את טורו ביתד נאמן.

כנראה שאינכם נמנים על הציבור הדתי או החרדי אם אינכם יודעים מה רבה השפעתו. מדובר באחד האישים המשפיעים יותר במגזר ואפילו מתנגדיו מודים בכך ואף הוציאו כנגדו חוברות תחת השם: "ונער קטון נוהג בם" (הכותרת מעידה על מה שהם חושבים) בחוברת נטען שכיום כל הנוער החרי נוהה אחר חיים ולדר וגם הרבנים החלו לפעול לפי רוחו.

האמת נמצאת באמצע. הרבנים אינם נוהים אחר חיים ולדר אלא הוא זה שנשמע להם אחר יאבד ראת הלגיטימציה שלו, אך מצד שני קשה לאמוד איזו השפעה אדירה יש לו על ילדים, נוער ומבוגרים אך מדובר בהשפעה רבה מאד.

אוסיף ואומר מספר הערות. כחלק ממאמציו לדאוג לילדים הוא יצא גם כנגד השארת הילדים בגוש קטיף במהלך תוכנית ההתנתקות מפאת דאגתו לטראומה שתעבור עליהם. נטורי קרתא יצאו כנגדו בכך שמפנה את לב הנוער לבטלה ואפילו ראיתי בשטיבלך במאה שערים פשקוויעל נגד "הסופר החילוני חיים ולדער". געוואלד. כל חרדי שני מכיר אותו וגם הראשון. אפילו הרבה דת"ל. היהודי

אינני נכנס לכל הויכוח. רק אציין שעל פי העברית המוכרת לי צריך לכתוב שתי תהיות. תודה וכל טוב. Shlomo zalman - שיחה 01:15, 19 באוגוסט 2015 (IDT)

ומדוע שתיכנס לויכוח שאירע לפני קרוב ל9 שנים? יזהר ברקשיחה • ד' באלול ה'תשע"ה • 01:48, 19 באוגוסט 2015 (IDT)

מקצה שיפורים[עריכת קוד מקור]

ערכתי שיפוץ מסיבי. אול זה לא מספיק. אפשר לשקול להסיר את תיבת 'זקוק לעריכה'. שלכם, שלומיקו 01:57, 28 בינואר 2007 (IST)

חזרה לעריכה קודמת[עריכת קוד מקור]

מישהו (אנונימי) החזיר לעריכה מיושנת, שכוללת סופרלטיבים ונקודות מגמתיות - נלאצתי להריץ קדימה, אל עריכה ראויה / ויקיפדית יותר. שלומיקו 05:54, 9 ביולי 2007 (IDT)

גישתו[עריכת קוד מקור]

האם חסרה המילה "רואה" במשפט הבא מתוך הפסקה על גישתו: "...הסביר שלמרות שגם הוא אינו ערך עצמי בעמידה בצפירה..." ? Lahavcalev - שיחה 10:42, 16 באפריל 2010 (IDT)

בהחלט. אנא תקן. נרו יאירשיחה • ב' באייר ה'תש"ע • 15:10, 16 באפריל 2010 (IDT)

הערה על ההסרה[עריכת קוד מקור]

גם אם לדעתך הערך היה ארוך ומפורט יתר על המידה, היה יותר פשוט לערוך את הנמצא במקום להסיר את הכולל כולל הכתבה הרלוונטית. אני ייקח את הערתך לתשומת ליבי ואוסיף יזכור קצר וקולע- בתקווה שזה יהיה לרוחך.

יש מקום לאזכור קצר יותר. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תשע"ג • 18:38, 6 במאי 2013 (IDT)

רישום לקייטנה[עריכת קוד מקור]

לסופר חיים ולדר אני רוצה לרשום את בנותי לקייטנה שלכם אם אפשר לצור קשר 31.44.129.174 15:32, 20 ביוני 2013 (IDT)

אין לערך שום קשר ישיר לחיים ולדר עצמו. כדאי שתפנה אליו בערוצים אחרים. קובי כרמל - שיחהויקיפדיה היא אנציקלופדיה • 15:35, 20 ביוני 2013 (IDT)

חים ולדר הוא סופר לילדים נוער ומבוגרים[עריכת קוד מקור]

ההגדרה "בפרט סופר ילדים אינה מדוייקת לחיים ולדר שמחציתם לנוער ומבוגרים. זה כמו לכתוב שדוד גרוסמן הוא סופר ילדים 81.218.148.102 09:56, 23 בספטמבר 2014 (IDT)