תחנת ביניים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: תרגמת.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית.
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: תרגמת.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית.
תחנת דלק משמשת בהרבה מקרים כתחנת ביניים

תחנת ביניים (מכונה גם: עצירת ביניים) היא תחנה שבה נוסע עוצר את דרכו ומפסיק אותה, וממשיך מאוחר יותר.

ברכב פרטי הפסקה זו יכולה לעשות על מנת לאפשר לנהג להתרענן ולנוח, או משלל סיבות אחרות. בתחבורה ציבורית עצירה זו נעשית בדרך כלל על מנת להחליף קווי תחבורה.

ברכב פרטי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחנות ביניים המשומשות על ידי הנוסע ברכב פרטי, ניתן להשיג צידה לדרך ואוכל או להשתמש בשירותים. בהיסטוריה, כשהנסיעות היו הרבה יותר ארוכות, גם היה נפוץ למצוא בתים ללון בהם בנקודות אלה[1], ולעיתים היה מתפתח סביבן יישוב של ממש. היה ניתן בהן לעיתים גם להחליף קבוצה לדרך.

בתחבורה ציבורית[עריכת קוד מקור | עריכה]

עצירת ביניים בתחבורה ציבורית מאפשרת פרק זמן קצר בין נסיעות, המשומש על ידי חברות התחבורה בהרבה מקרים עבור חלק מהסיבות הבאות: התאוששות מעיכובים, סיפוק הפסקות לנהג, ויצירת זמן אפשרי להחלפתו.

נוסעים יכולים להשתמש בתחנות אלה כתחנות מעבר ולהחליף בהן בין קווי תחבורה שונים. תחנות מרכזיות הן דוגמה לתחנות מעבר כאלה.

בנסיעה בינעירונית (בדרך כלל), ברכבת או באוטובוס בין עירוני, עצירת הביניים היא הפסקה שעל הנוסע לעשות בין כלי רכב בנסיעה מרובה. זהו זמן השהייה בטרמינל לאחר עזיבת כלי אחד והמתנה לעלות לכלי הרכב הבא. נסיעות בין עירוניות ובינלאומיות רבות כוללות עצירות ביניים.

באוויר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחבורה אווירית, תחנת ביניים (המכונה גם "תחנת קונקשן") היא נמל התעופה שבו נוסעים מחליפים בין טיסה אחת לאחרת, או מחכים בו שטיסתם תמשיך ליעדה. סוג זה של תחנות ביניים הוא הנדיר ביותר, מאחר שסוג תחבורה זה הוא הנדיר ביותר. הזמן המקסימלי בתחנות קונקשן כאלה בארצות הברית ובקנדה הוא בדרך כלל 4 שעות, אך במקרים נדירים זמן זה יכול לטפס גם ליממה שלמה.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ כיום, כאשר כלי התחבורה העיקרי הוא הרכב ולא הסוס, בתים כאלה אינם קיימים.