גרין לנטרן: מלחמת חיל סינסטרו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
גרין לנטרן: מלחמת חיל סינסטרו
Sinestro Corps Cover.jpg
עטיפת האוגדן הראשון
השם המקורי: Green Lantern: Sinestro Corps War
יוצר: ג'ף ג'ונס ודייב גיבונס
תקופת פרסום מקורית
של רצועות הקומיקס:
אוגוסט 2007 – פברואר 2008
סינדיקציה: DC קומיקס
ISBN: ISBN 1401216501
(כרך ראשון)
ISBN 1401218008
(כרך שני)
ISBN 1401218016
(Tales of the Sinestro Corps)
מספר החוברות שהתפרסמו: 16

גרין לנטרן: מלחמת חיל סינסטרואנגלית: Green Lantern: Sinestro Corps War) היא מיני סדרת קומיקס ואירוע קרוס-אובר נרחב בסאגת מלחמת האור של כותרי גרין לנטרן, אשר פורסמה באוגוסט 2007 על ידי חברת DC Comics למשך 16 חוברות. הסדרה נכתבה על ידי ג'ף ג'ונס ודייב גיבונס ואוירה על ידי אית'ן ואן סקייבר, פטריק גליסון ואייבן רייז, והיא מתמקדת במלחמה בין-גלקטית הפורצת בין חיל הפקחים הירוקים לחיל סינסטרו - צבא בראשותו של הגרין לנטרן לשעבר סינסטרו, שחמוש בטבעות כוח צהובות והמבקש לשלוט בגלקסיה באמצעות פחד.

מספר אלמנטים בסיפור זה לקוחים מתוך סיפורם של אלן מור וקווין אוניל, "Tygers", שהופיע בחוברת השנתית Tales of the Green Lantern Corps Annual #2 משנת 1986. אלמנטים אלה הם נבואת "הלילה האפל ביותר", הגרין לנטרן סודאם יאט והנבל ראנקס בין היתר. רבות מהדמויות השתנו, נהרגו, או שהוצגו מחדש כתוצאה מאירוע זה. הביקורת למיני סדרה זו הייתה חיובית ביותר, היא קצרה שבחים רבים והיו מאלה אשר דירגו אותה כאחת מהטובות ביותר של השנה. הצלחתה הפרסומית הייתה רחבה, וחוברת הפרולוג, Green Lantern: Sinestro Corps Special, אזלה מהמדפים תוך יום אחד בלבד‏[1]. נכון לאוגוסט 2007, מכירות החוברת הראשונה עמדו על 89 אלף עותקים‏[2], כאשר יתר החוברות גם אזלו במהירות ונוצר הצורך להוציאן להדפסה מחודשת. המיני סדרה זכתה למועמדות לפרס אייזנר בקטגוריית צוות המאיירים.

המיני סדרה היא השנייה בטרילוגיה שהחלה במיני סדרה גרין לנטרן: לידה מחדש ומסתיימת בהלילה האפל ביותר. בראיון עם יוצרי הטרילוגיה, היא הושוותה לטרילוגיית מלחמת הכוכבים, כאשר "לידה מחדש" מקביל למלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה וחלקה השני מקביל למלחמת הכוכבים - פרק 5: האימפריה מכה שנית[3][4].

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות תבוסתו בגרין לנטרן: לידה מחדש, הנבל סינסטרו נאלץ לסגת לכוכב הלכת קווארד שביקום האנטי-חומר. שם הוא מגייס צבא, חיל סינסטרו, כאשר כל אחד מחייליו נמדד לפי יכולותיו להטיל מורא ופחד. כל חבר בחיל סינסטרו מצויד בטבעת כוח צהובה, המשקפת את טבעות הכוח הירוקות של חיל הפקחים הירוקים. בין בני בריתו של סינסטרו נמנים פאראלקס, מונגול ואנטי-מוניטור שקם לתחיה. או אז, חיל סינסטרו פותח במתקפה כוללת על חיל הפקחים הירוקים ועל היקום כולו.

במהלך ההתקפה על כוכב הלכת אואה, מקום מושבם של שומרי היקום, חיל סינסטרו מצליח לגרום לאבידות רבות ולשחרר מכלאם את סופרבוי פריים ואת סייבורג סופרמן. קייל ריינר נשבה ומועבר לקווארד, היכן שסינסטרו מצליח להפריד את ריינר מישותו של הסימביוט איון, השוכן בגוף המארח שלו ביחסים הדדיים. בכך מאפשר לפאראלקס להשתלט עליו. האל ג'ורדן, ג'ון סטוארט וגאי גרדנר מנסים להציל את ריינר, אך הם עצמם נלכדים וג'ורדן מועבר ומתעמת מול סינסטרו ובני בריתו. ניסיון כושל להציל את ג'ורדן גורם לירידתם של חברי חיל הפקחים הירוקים ששרדו למחתרת ולהתפצל לשתי קבוצות. בשעה שקבוצה אחת שמה פעמיה להציל את ג'ורדן, אך נקלעת למארב, השנייה מצליחה להציל את איון השבוי. שתי הקבוצות מתאחדות ונמלטות מכוכב הלכת קווארד ומיקום האנטי-חומר. האל, ג'ון וגאי שבים לכדור הארץ להזהיר את ליגת הצדק מפני שובו של אנטי-מוניטור.

כאשר חיל סינסטרו רודף אחר חברי חיל הפקחים הירוקים לאורך הגלקסיה, שומרי היקום מחליטים לשכתב את החוק הראשון בספר של אואה - מכתביהם הקדושים ביותר - המאשר שימוש בכוח קטלני כנגד חיל סינסטרו. בנוסף, הם מסירים את האיזכור לנבואה של "הלילה האפל ביותר", חרף התנגדותם הנמרצת של גאנטת וסאיד. הם מגרשים את גאנטת וסאיד מעל פני הכוכב. כשחברי החיל מתאספים באואה לקראת ההתקפה הממשמשת ובאה של חיל סינסטרו, חיל סינסטרו משתגר כולו יחד עם סוללת הכוח הראשית שלו לספינת המלחמה המאסיבית "עולם המלחמה", כשמטרתו היא כדור הארץ.

בהמשך הסיפור, שני הכוחות נלחמים זה בזה על פני כדור הארץ, וג'ורדן מציל את ריינר מידי פאראלקס לפני שזה נכלא בסוללת הכוח הראשית בידי גאנטת וסאיד. כשג'ון וגאי מגיעים, שומרי היקום מגלים בפניהם את הנבואה אודות "הלילה האפל ביותר", החוזה את עלייתם של חמישה חילות נוספים, כאשר לכל אחד צבע ורגש שונה בהתאם לספקטרום הרגשי. לאחר ביסוסם, תתרחש "מלחמת אור", שבסופה כל החילות יושמדו ויובילו ל"לילה האפל ביותר".

שומרי היקום מגיעים לכדור הארץ וממנים את סודאם יאט לאיון החדש. לאחר מאבק עיקש בעיר ניו יורק, חיל סינסטרו מובס לנוכח הכוח העצום שקם נגדו. אחד משומרי היקום מקריב את עצמו כדי לשלוח את סופרבוי-פריים ליקום מקביל, ואחת אחרת - סקאר - סובלת מפציעות אנושות בקרב נגד אנטי-מוניטור. ג'ורדן וריינר עוצרים ואוסרים את סינסטרו בקוסט סיטי. לאחר הקרב, שומרי היקום מחליטים להוציא לפועל את החוק השני. לאחר שהם מאמינים שהנבואה תתגשם, גאנטת וסאיד עוזבים לאחר שהם יוצרים טבעת כוח כחולה מתוך מטרה ליצור חיל משלהם, בהתבסס על רגש התקווה. אנטי-מוניטור, שהופצץ למרחק שנות אור לאורך היקום בשיאו של הקרב, מוצא עצמו בכוכב לכת אפל. הוא הופך בעזרת כוח מסתורי לסוללת כוח שחורה.

ביבליוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Green Lantern: Sinestro Corps Special #1
 • Green Lantern (vol. 4) #21
 • Green Lantern Corps (vol. 2) #14
 • Green Lantern (vol. 4) #22
 • Tales of the Sinestro Corps: Parallax vol. 1
 • Green Lantern Corps (vol. 2) #15
 • Green Lantern (vol. 4) #23
 • Green Lantern Corps (vol. 2) #16
 • Tales of the Sinestro Corps: Cyborg Superman vol. 1
 • Green Lantern (vol. 4) #24
 • Green Lantern Corps (vol. 2) #17
 • Tales of the Sinestro Corps: Superman-Prime vol. 1
 • Green Lantern Corps (vol. 2) #18
 • Green Lantern (vol. 4) #25
 • Tales of the Sinestro Corps: Ion vol. 1
 • Green Lantern Corps (vol. 2) #19

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

DC קומיקס
כותבים ומאיירים: אד בניסג'ף ג'ונסאית'ן ואן סקייברמארק ויידג'ף לואבג'ף למיראלן מורפרנק מילרג'רי סיגלגייל סימוןבוב קייןג'ו שוסטר