ויקיפדיה:תמונה מומלצת/הוספה למומלצות/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

נהלים[עריכת קוד מקור]

 • על התמונות המוצעות לעמוד בקריטריונים הנדרשים. תמונה ברישיון שימוש הוגן, אינה יכולה להיות תמונה מומלצת.
 • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
 • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
 • כל משתמש רשום רשאי להצביע. קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
 • משך ההצבעה הוא בין חמישה לעשרה ימים. כל הצבעה שתיעשה לאחר 10 ימים מיום שהתמונה הועלתה לדיון לא תיחשב. הדיון לא ייסגר לפני עבור חמישה ימים מיום העלאת התמונה לדיון.
 • מומלץ שמעלה התמונה לדיון (ומקורה בוויקישיתוף) יוסיף לה לאחר מכן את התבנית בדוגמה: {{Assessments|hewiki=1|hewiki-nom=ארכיון 11 # קירגיזי}} שפירושו שהתמונה מומלצת בוויקיפדיה העברית. ראו דוגמה בקובץ:Kyrgyzstan - Kyrgyz person in the market at Karakol.jpg.

מספר דגשים[עריכת קוד מקור]

חברים יקרים. בזמן האחרון עלו כמה נקודות שהיו לא ברורות, ולכן ארצה לחדד אותם.

 • כל משתמש רשאי להציע עד 2 תמונות בשבוע.
 • במידה ומציעים אופציה א וב, רק אחת מהן תוכל להבחר. אם שתי התמונות יפות הייתי מציעה להציע את שתיהן בנפרד בהפרש זמן אחת מהשניה. חבל לפספס תמונות יפות כך...
 • על הדיונים להתנהל עניינית על התמונה עצמה. במידה ורוצים לאסור על סוגים מסויימים של תמונות יש להציע את זה בדף השיחה.
 • על הדיון להשאר תרבותי! תגובות מבזות, או ארסיות אמחק, והקול לא יספר.

אני מודה לכל מי שמשתתף במיזם. הוא משגשג ופורח בזכותכם. תודה רבה Face-smile.svg דריה - שיחה 09:38, 5 ביולי 2016 (IDT)

דגשים נוספים:

 • יש להימנע ככל האפשר להשתמש בטקסט לועזי (אין צורך בשמות לטיניים מדעיים של בעלי חיים).
 • אין לקשר ל"קישורים אדומים" ויש להכחיל את הקישור בטרם הצעת התמונה, שכן תמונה עם קישור אדום לא תיבחר (או ההפנייה לערך תימחק). דרור - שיחה 13:15, 2 בדצמבר 2016 (IST)

דיונים[עריכת קוד מקור]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לתמונות אשר תוצגנה בחודש אפריל 2017:

הצבעות:

חומות ירושלים[עריכת קוד מקור]

חומות העיר העתיקה ומגדל דוד נמנים עם נכסי מורשת התרבות החשובים של ירושלים ומהווים מונומנט בולט ומשפיע בנוף האורבני של העיר בעבר ובהווה. חומת ירושלים העות'מאנית, כפי שהיא מוכרת כיום, נבנתה בשנת 1537, על ידי הסולטן סולימאן הגדול, והיא המאוחרת ממערכות הביצורים שהקיפו את ירושלים במשך ההיסטוריה.
מציע שהתמונה תועמד להצבעה מחודשת עם טקסט חדש (אולי על הפארק שבו נמצאת המזרקה) דרור - שיחה 16:36, 8 בדצמבר 2016 (IST)
 • Symbol neutral vote.svg נמנע תמונה נהדרת, הבעיה היחידה היא בטקסט - המזרקות והילד הם האובייקט, החומות צריכות להיות אזכור-אגב בלבד בגוף הטקסט מינוזיג - שיחה 12:56, 9 בדצמבר 2016 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד המקיסט --- על דא ועל הא 18:05, 9 בדצמבר 2016 (IST)

גרייס הופר[עריכת קוד מקור]

אפשרות א'[עריכת קוד מקור]

גרייס הופר (9 בדצמבר 1906 - 1 בינואר 1992) הייתה מדענית מחשב אמריקנית, ואדמירל משנה בצי האמריקני. הייתה מחלוצי המחשוב, המתכנתת הראשונה על המחשב הרווארד סימן 1 ומפתחת המהדר הראשון לשפת תכנות. טביעת המונח "לדבג" במשמעות של "לנפות משגיאות" (תוכניות מחשב) מיוחסת להופר, אף על פי שהמונח היה בשימוש קודם בתעשיות אחרות. בתמונה, גרייס ב-1984.

תמונה מומלצת מוויקיפדיה האנגלית שמוצגת היום (9 בדצמבר)... לפחות שיחשבו שיש ערכי נשים שלא נמחקו Face-smile.svg מה דעתכם? BDaniel - שיחה 07:00, 9 בדצמבר 2016 (IST)

אפשרות ב'[עריכת קוד מקור]

גרייס הופר (9 בדצמבר 1906 - 1 בינואר 1992) הייתה מדענית מחשב אמריקנית, ואדמירל משנה בצי האמריקני. הייתה מחלוצי המחשוב, המתכנתת הראשונה על המחשב הרווארד סימן 1 ומפתחת המהדר הראשון לשפת תכנות. טביעת המונח "לדבג" במשמעות של "לנפות משגיאות" (תוכניות מחשב) מיוחסת להופר, אף על פי שהמונח היה בשימוש קודם בתעשיות אחרות. בתמונה, הופר בעמדת ההפעלה של המחשב UNIVAC ב-1960.

לפי הצעתו של Eman BDaniel - שיחה 13:02, 10 בדצמבר 2016 (IST)

תל אביב 1929[עריכת קוד מקור]

רחוב הרצל ובקצהו הגימנסיה העברית "הרצליה" ב-1929. רחוב הרצל הוא הרחוב ההיסטורי המרכזי של אחוזת בית שהוקמה בשנת 1909, ונחשב לרחוב הראשון בעיר העברית הראשונה. אף שקיימים רחובות רבים בתחומי תל אביב שקדמו לרחוב הרצל (לא רק ביפו אלא גם בשכונות העבריות שקדמו לאחוזת בית), רחוב זה היה הראשון שתוכנן כרחוב עירוני שסביבו אמורה לצמוח עיר. הוא אף ממוספר כרחוב מספר 1 ברשימת רחובות העיר באגף מהנדס העיר תל אביב.

תומר - שיחה 01:35, 10 בדצמבר 2016 (IST)

מייסדי נווה צדק[עריכת קוד מקור]

ארבעה ממייסדי נווה צדק אהרן שלוש, שמעון רוקח, חיים אמזלאג וזרח ברנט (מייסד השכונה הסמוכה נווה שלום), על גבי ציור הקיר "תוצרת הארץ" (1989) מאת דוד טרטקובר במרכז סוזן דלל. נווה צדק היא השכונה היהודית הרשמית הראשונה מחוץ לתוואי חומות העיר יפו, כאשר חומות יפו עצמן נהרסו מספר שנים קודם לכן. השכונה נוסדה ב-1887, עשרים-ושתיים שנה לפני ייסוד תל אביב, על ידי משפחות יהודיות שרצו לגור מחוץ ליפו הצפופה.

תומר - שיחה 13:09, 10 בדצמבר 2016 (IST)

 • Symbol support vote.svg בעד המקיסט --- על דא ועל הא 14:55, 10 בדצמבר 2016 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד BDaniel - שיחה 14:56, 10 בדצמבר 2016 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד אני לא בטוח בכלל שאנחנו יכולים לפרסם את זה מבחינת זכויות יוצרים. eman שיחה 01:23, 11 בדצמבר 2016 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד או ציור קיר, או אנשים. לא בלאגן ויזואלי. נתנאל - שיחה 01:47, 11 בדצמבר 2016 (IST)

אלהמברה[עריכת קוד מקור]

מזרקות בלב ארמון אלהמברה. אלהמברה הוא מתחם ארמונות ומבצרים קדום שנבנה על ידי סולטאני שושלת נאצר המורים בעיר גרנדה שבדרום ספרד, בעיקר במאה ה-13 ובמאה ה-14. המתחם המפואר הוקם על גבי גבעה על יד העיר, שהייתה אז בירת ממלכת גרנדה, הממלכה המוסלמית האחרונה שנותרה בספרד. המבנים באלהמברה מדגימים את האדריכלות האסלאמית בשיאה ומיטבה. המתחם, המשמש כיום כמוזיאון, הוגדר כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

נתנאל - שיחה 01:56, 11 בדצמבר 2016 (IST)

סכר של בונה[עריכת קוד מקור]

סכר שהקימו בונים, בארץ האש שבדרום ארגנטינה. הבונים הם מכרסמים גדולים, החיים במושבות על איים דמוי כיפה. הבונים ידועים בעיקר בשל כשרונם בבניית סכרים: הסכר משמש את הבונה בכך שהוא שומר על מפלס מים גבוה דיו, על מנת שהכניסה לקינו של הבונה תישאר מתחת למים. הבונה בונה סכרים על ידי כריתת עצים בשיניו, ומסוגל לבנות סכרים גדולים מאוד - במונטנה נמצא סכר שאורכו למעלה מ-600 מטרים.

מוזמנים לשפר את הטקסט. נתנאל - שיחה 02:10, 11 בדצמבר 2016 (IST)