ויקיפדיה:תמונה מומלצת/הוספה למומלצות/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

נהלים[עריכת קוד מקור]

 • על התמונות המוצעות לעמוד בקריטריונים הנדרשים. תמונה ברישיון שימוש הוגן, אינה יכולה להיות תמונה מומלצת.
 • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
 • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
 • כל משתמש רשום רשאי להצביע. קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
 • משך ההצבעה הוא בין חמישה לעשרה ימים. כל הצבעה שתיעשה לאחר 10 ימים מיום שהתמונה הועלתה לדיון לא תיחשב. הדיון לא ייסגר לפני עבור חמישה ימים מיום העלאת התמונה לדיון.
 • מומלץ שמעלה התמונה לדיון (ומקורה בוויקישיתוף) יוסיף לה לאחר מכן את התבנית בדוגמה: {{Assessments|hewiki=1|hewiki-nom=ארכיון 11 # קירגיזי}} שפירושו שהתמונה מומלצת בוויקיפדיה העברית. ראו דוגמה בקובץ:Kyrgyzstan - Kyrgyz person in the market at Karakol.jpg.

מספר דגשים[עריכת קוד מקור]

חברים יקרים. בזמן האחרון עלו כמה נקודות שהיו לא ברורות, ולכן ארצה לחדד אותם.

 • כל משתמש רשאי להציע עד 2 תמונות בשבוע.
 • במידה ומציעים אופציה א וב, רק אחת מהן תוכל להבחר. אם שתי התמונות יפות הייתי מציעה להציע את שתיהן בנפרד בהפרש זמן אחת מהשניה. חבל לפספס תמונות יפות כך...
 • על הדיונים להתנהל עניינית על התמונה עצמה. במידה ורוצים לאסור על סוגים מסויימים של תמונות יש להציע את זה בדף השיחה.
 • על הדיון להשאר תרבותי! תגובות מבזות, או ארסיות אמחק, והקול לא יספר.

אני מודה לכל מי שמשתתף במיזם. הוא משגשג ופורח בזכותכם. תודה רבה Face-smile.svg דריה - שיחה 09:38, 5 ביולי 2016 (IDT)


דיונים[עריכת קוד מקור]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לתמונות אשר תוצגנה בחודש ינואר 2017:

הצבעות:

דַּרְדַּר כָּחֹל[עריכת קוד מקור]

דַּרְדַּר כָּחֹל (המכונה Syrian Cornflower-thistle, Knapweed; שם מדעי: Centaurea cyanoides) הוא צמח חד-שנתי ממשפחת המורכבים. צבעי הפרחים מהסוג דַּרְדַּר משותפים לאבקנים ולעלי הכותרת. לזרעונים חסרה "ציצית" - המופיעה בצמחים אחרים ממשפחה זו. הציצית היא קבוצת שערות או מוצים ארוכים בראש הזרעונים התורמים להסעתם. בניגוד לכמה מינים אחרים בסוג דרדר, שחפי המעטפת שלהם קוצניים, הדרדר הכחול אינו קוצני. הדרדר הכחול הוא מין אנדמי לארץ ישראל, ירדן, סוריה, לבנון וקפריסין[1]. הוא גדל בבתה בשפלה המרכזית ובהר ופורח בין החודשים פברואר לאפריל.

אנבה - שיחה 20:18, 14 באוקטובר 2016 (IDT)

מק"כ יורה - מי לא יירא?[עריכת קוד מקור]

לוחמי צה"ל מחטיבת גולני יורים במקלע כבד M2 בראונינג בקוטר 0.5 אינץ', במהלך אימון ברמת הגולן. ה-M2 בראונינג, שנקרא בצה"ל מק"כ (ראשי תיבות של מקלע כבד), משרת בצה"ל מאז הקמתו בכל מערכי הלחימה, לרבות זרוע היבשה, זרוע האוויר וזרוע הים. ב-2012 החלה בצה"ל קליטת הדגם המתקדם ביותר של הבראונינג, M2HQCB בעל קנה מעובה הניתן להחלפה מהירה ופשוטה.
 • Symbol support vote.svg בעדMathKnight (שיחה) 15:51, 15 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד דוד שי - שיחה 15:54, 15 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד הצילום היה מצליח יותר לו היו רואים את ראש היורה. --מינוזיג - שיחה 16:38, 15 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד נחי - שיחה 23:48, 15 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגדחיים 7שיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ז • 03:47, 16 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד כדי שלא יהיו רק אדומים :-) ובגלל הכותרת היצירתית ;-) ‏ Amitayzl - שיחה 22:17, 17 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד BAswim - שיחה 17:05, 18 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד גם מנימוקיו של Amitayzl :) המקיסט --- על דא ועל הא 18:15, 20 באוקטובר 2016 (IDT)

ערפילית פלנטרית[עריכת קוד מקור]

ערפילית פלנטרית היא ענן גז ופלזמה זוהר בין-כוכבי אשר נוצר בשלבי החיים המאוחרים של כוכב. ערפיליות אלו הן עצמים חשובים לאסטרונומיה, משום שהן ממלאות תפקיד משמעותי באבולוציה הכימית של הגלקסיה בהחזירן חומר שהועשר ביסודות כבדים יחסית (פחמן, חמצן, סידן וחנקן) לתווך הבין כוכבי. באמצעות טלסקופ החלל האבל התגלה כי לערפיליות פלנטריות רבות ישנן צורות מורכבות ביותר, ורובן מעוצבות בצורות שונות ומשונות בהשפעת כוח הכבידה, שדות מגנטיים ורוחות כוכביות. בתמונה ערפילית בשם ערפילית הפרפר.

מעט אסטרונומיה מינוזיג - שיחה

 • Symbol support vote.svg בעד דוד שי - שיחה 16:43, 15 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד, אם כי רצוי להכחיל את ערפילית הפרפר. נחי - שיחה 23:48, 15 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדצִבְיָהשיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ז 00:14, 16 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדחיים 7שיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ז • 03:23, 16 באוקטובר 2016 (IDT)
 • אני מאוד לא אוהב את "ערפיליות אלו הן עצמים חשובים לאסטרונומיה". אסטרונומיה היא חקר חלל והמשפט לא מבהיר למה זה חשוב למחקר. Corvus‏,(Nevermore)‏ 21:36, 17 באוקטובר 2016 (IDT)
בדיוק בשביל זה קיים קישור לערך. מינוזיג - שיחה 22:48, 17 באוקטובר 2016 (IDT)

יום המתים[עריכת קוד מקור]

ביקור בבית קברות בעיר לאון במקסיקו, בזמן חגיגות יום המתים. יום המתים הוא חג מקסיקני המוקדש לזכרם של אבות המשפחה שהלכו לעולמם. החג נחוג ביום הראשון והשני של חודש נובמבר, באותו מועד בו חלים יום כל הקדושים ולאחריו יום כל הנשמות של הכנסייה הנוצרית קתולית. בחג זה נהוג לבקר בבתי הקברות ובכנסיות, ולהביא נרות ופרחים לקברי אבות המשפחה. על אף נושא החג אין הוא עגום, והוא נחוג באווירה של קרנבל, בדומה לליל כל הקדושים האמריקאי.

תומר - שיחה 23:34, 15 באוקטובר 2016 (IDT)

חזזית[עריכת קוד מקור]

סוגי חזזית שונים מכסים סלע. החזזית היא אורגניזם סימביוטי המורכב מהתחברות אצות ירוקיות או כחוליות (ציאנובקטריה) מיקרוסקופיות אל פטרייה סיבית. צורת החזזית נקבעת לפי החלק החיצוני של השותף הפטרייתי ולכן גם נקראת על שם הפטרייה. בדרך כלל, הפטרייה היא עיקר נפח החזזית, על אף שלעתים אין כך הדבר בחזזית סיבית או ג'לית. תאי האצות מכילים כלורופיל, המאפשר להם לחיות בסביבות מינרליות טהורות על ידי הפקה עצמית של תרכובות אורגניות.

תומר - שיחה 23:44, 15 באוקטובר 2016 (IDT)

כיכר נייתן פיליפס[עריכת קוד מקור]

כיכר נייתן פיליפס היא כיכר העיר של טורונטו הממוקמת מול הכניסה לבניין העירייה. בצד הכיכר (משמאל) יש בריכת השתקפות שמעליה 3 קשתות, ובחורף קופאת והופכת לזירת החלקה על הקרח. לזכר ההפצצה האטומית של הירושימה הוקם בכיכר "גן השלום". שטח הכיכר הוא 48,500 מטרים והיא הגדולה ביותר בקנדה.

מבקר המדינה - שיחה 02:24, 16 באוקטובר 2016 (IDT)

בוקר ביער אורנים[עריכת קוד מקור]

בוקר ביער אורנים הוא ציור שמן על בד בסגנון ריאליסטי שציירו האמנים הרוסים איוואן שישקין וקונסטנטין סאוויצקי ב-1889. בציור נראה יער בבוקר אביבי, לאחר סופה חזקה אשר הפילה את אחד מעצי היער העבותים, ועל העץ השבור מטפסים שלושה גורי דובים. שישקין, שהתמחה בציורי טבע ונוף צייר את נוף היער הבראשיתי וסאוויצקי צייר את הדובים. היצירה מוצגת בגלריית טרטיאקוב שבמוסקבה, וזוכה לפופולריות רבה ברוסיה.

מבקר המדינה - שיחה 02:56, 16 באוקטובר 2016 (IDT)

רובוט[עריכת קוד מקור]

תמונות שצילמתי של אנדרוס וולברין ביום פתוח של משטרת ישראל. ‏ MathKnight (שיחה) 17:57, 16 באוקטובר 2016 (IDT)

הצעה 1[עריכת קוד מקור]

רובוט חבלה וסילוק פצצות של משטרת ישראל מדגם רמוטק אנדרוס וולברין. רובוט חבלה הוא רובוט צבאי ומשטרתי המשמש לבדיקה וטיפול בחפצים חשודים, מטעני חבלה ונפלי תחמושת. הרובוט מצויד בצלמת וידאו, זרוע עם צבת ורובה שוטגאן. השימוש ברובוט שנשלט מרחוק נועד להקטין את הסיכון לחיי אדם בעת טיפול בחפץ חשוד.
 • Symbol oppose vote.svg נגד מבקר המדינה - שיחה 18:08, 16 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגדצִבְיָהשיחה • ט"ז בתשרי ה'תשע"ז 10:34, 18 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד BAswim - שיחה 17:10, 18 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד זו קצת קטילה מומלצת במקום תמונה מומלצת, לא?! אני לא מבין מה לא בסדר בעיניכם בתמונה הזו, אני חושב שהיא די סבירה בסה"כ, לא רואה בה בעיה שתוצג בדף הראשי. המקיסט --- על דא ועל הא 18:24, 20 באוקטובר 2016 (IDT)

הצעה 2[עריכת קוד מקור]

רובוט חבלה וסילוק פצצות של משטרת ישראל מדגם רמוטק אנדרוס וולברין. רובוט חבלה הוא רובוט צבאי ומשטרתי המשמש לבדיקה וטיפול בחפצים חשודים, מטעני חבלה ונפלי תחמושת. הרובוט מצויד בצלמת וידאו, זרוע עם צבת ורובה שוטגאן. השימוש ברובוט שנשלט מרחוק נועד להקטין את הסיכון לחיי אדם בעת טיפול בחפץ חשוד.

בית אסיה[עריכת קוד מקור]

אפשרות א'[עריכת קוד מקור]

בית אסיה הוא מבנה משרדים בן 7 קומות, השוכן ברחוב ויצמן במרכז תל אביב. הבניין תוכנן על ידי האדריכל מרדכי בן חורין והמהנדסת רחל רוזנטל,והוקם בשנת 1979. המבנה הוא אחד מהבניינים המוכרים בתל אביב, וידוע בשל צורתו המעוגלת המאפיינת אדריכלות פוסטמודרנית. במבנה שוכנות מספר שגרירויות, ביניהן אלו של שוודיה, וייטנאם ואיטליה.

מבנה יפה, אור וצל, קומפוזיציה, אופניים. נתנאל - שיחה - קפצו לי 01:05, 18 באוקטובר 2016 (IDT)

 • Symbol question.svg מתלבט. יש דומיננטיות גדולה מידי לכביש ולמכוניות ולרוכב האופניים, וגם העצים מסתירים את הבניין. אולי יש תמונה ממצה יותר של הבניין? נחי - שיחה 09:46, 18 באוקטובר 2016 (IDT)
הבניין נמצא בעיר והוא חלק ממנה, תמונה שתציג רק אותו תביא את הנושא בצורה פחות טובה, לדעתי. אני גם מאוד אוהב את התמונה הזו ספציפית, אבל אם תהיה עוד דרישה אציג אופציה ב. יש המון תמונות יפות בקטגוריה בויקישיתוף. נתנאל - שיחה - קפצו לי 13:09, 18 באוקטובר 2016 (IDT)
צריך לתפוס את בניין הזה ברגע אחר או בזווית אחרת. אולי אם מצעד הגאווה עובר לידו, אז במצעד...כרוני המשלש - שיחה 13:13, 18 באוקטובר 2016 (IDT)

אפשרות ב'[עריכת קוד מקור]

בית אסיה הוא מבנה משרדים בן 7 קומות, השוכן ברחוב ויצמן במרכז תל אביב. הבניין תוכנן על ידי האדריכל מרדכי בן חורין והמהנדסת רחל רוזנטל,והוקם בשנת 1979. המבנה הוא אחד מהבניינים המוכרים בתל אביב, וידוע בשל צורתו המעוגלת המאפיינת אדריכלות פוסטמודרנית. במבנה שוכנות מספר שגרירויות, ביניהן אלו של שוודיה, וייטנאם ואיטליה.

הבית הרוקד[עריכת קוד מקור]

הבית הרוקד הוא כינויו של בית משרדים השוכן בפראג, בתכנון האדריכל הצ'כי ולאדו מילוניץ' והאדריכל הקנדי-אמריקאי הידוע פרנק גרי. המבנה בנוי בסגנון הדה-קונסטרוקטיביזם, הנשען ברובו על תפיסות הדקונסטרוקציה, תיאוריה פילוסופית שפיתח הפילוסוף היהודי צרפתי ז'אק דרידה. מקור ההשראה של האדריכלים היה צמד הרקדנים המפורסמים ג'ינג'ר רוג'רס ופרד אסטר, ועל כן הוא מכונה "בניין ג'ינג'ר ופרד".

נתנאל - שיחה - קפצו לי 01:21, 18 באוקטובר 2016 (IDT)

 • Symbol oppose vote.svg נגד. תמונה מצוינת, אבל לא ברור מה זה בנייה דה-קונסטרוקטיבית. הערך דה-קונסטרוקטיביזם הוא ברובו בליל מילים עם פשר לא ברור. נחי - שיחה 09:43, 18 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד BAswim - שיחה 17:12, 18 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדחיים 7שיחה • י"ח בתשרי ה'תשע"ז • 00:04, 20 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד רדיומן - שיחה 08:05, 20 באוקטובר 2016 (IDT)
 • GA candidate.svg בעד חלש משהו בתמונה לא מלהיב במיוחד. בהתחלה היא נראית די שגרתית, על אף השוני שבה ובמבנה.המקיסט --- על דא ועל הא 18:40, 20 באוקטובר 2016 (IDT)

דובי קוטב[עריכת קוד מקור]

דובי קוטב מתקרבים אל הצוללת הגרעינית הונולולו של צי ארצות הברית בסמוך לקוטב הצפוני. דובי קוטב הם דובים שתפוצתם מוגבלת לאזור הארקטי. לצד דובי הקודיאק, דובי הקוטב הם הטורפים היבשתיים הגדולים ביותר בעולם - הזכרים הבוגרים שוקלים בין 300 ל-900 קילוגרמים, והנקבות - כחצי ממשקל הזכרים. פרוותם חלולה ושקופה למחצה, אולם לצופה מרחוק היא נראית בצבע לבן או בז', ולכן היא מספקת לדובים הסוואה.
 • Symbol support vote.svg בעד דרור - שיחה 20:50, 19 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד מנחם.אל - שיחה 21:02, 19 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד. Noon - שיחה 21:10, 19 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד מינוזיג - שיחה 21:19, 19 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדחיים 7שיחה • י"ח בתשרי ה'תשע"ז • 00:07, 20 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד. הדובים רחוקים ולא ברורים. הצוללת ברובה מוסתרת. התמונה באופן כללי לא ברורה דיה. נחי - שיחה 00:23, 20 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד דווקא קומפוזיציה די מעניינת ולא צפויה. Corvus‏,(Nevermore)‏ 14:33, 20 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד מעניין. מן הסתם הצוללת מפיקה חום, מעניין איך זה נתפס אצל הדובים. ביקורת - שיחה 18:23, 20 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד חזק תמונה לא שגרתית לנושא שגרתי.המקיסט --- על דא ועל הא 18:44, 20 באוקטובר 2016 (IDT)

גשם חומצי[עריכת קוד מקור]

אפשרות א׳[עריכת קוד מקור]

ענני גשם חומצי מעל חופי קוראסאו. גשם חומצי הוא השם הנפוץ למשקעים שדרגת החומציות שלהם נמוכה מ-pH] 5.6 עקב הימצאותן של חומצות הנפלטות ממפעלים וכלי רכב מזהמים כתוצאה משריפת פחם ודלק אחר. לרוב, מדובר במשקעים המכילים חומצה גופרתית וחומצה חנקתית. המזהמים העיקריים בגשם החומצי הם הגופרית הדו-חמצנית (SO2) ותחמוצות החנקן השונות (מהצורה NOx). בנוסף, מכיל הגשם החומצי גם פחמן חד-חמצני (CO) ההופך לחומצה פחמתית, וכן מחמצנים אחרים.

המקיסט --- על דא ועל הא 15:36, 21 באוקטובר 2016 (IDT)

אפשרות ב׳[עריכת קוד מקור]

נזק שנגרם לפסל על ידי גשם חומצי .גשם חומצי הוא השם הנפוץ למשקעים שדרגת החומציות שלהם נמוכה מ-pH 5.6 עקב הימצאותן של חומצות הנפלטות ממפעלים וכלי רכב מזהמים כתוצאה משריפת פחם ודלק אחר. לרוב, מדובר במשקעים המכילים חומצה גופרתית וחומצה חנקתית. המזהמים העיקריים בגשם החומצי הם הגופרית הדו-חמצנית (SO2) ותחמוצות החנקן השונות (מהצורה NOx). בנוסף, מכיל הגשם החומצי גם פחמן חד-חמצני (CO) ההופך לחומצה פחמתית, וכן מחמצנים אחרים.

מוסיף כאפשרות נוספת, כיוון שנראה לי די מעניין הציג בדף הראשי של וייפדיה דוגמא לנזקיו של גשם חומצי.המקיסט --- על דא ועל הא 15:36, 21 באוקטובר 2016 (IDT)

סנט מוריץ[עריכת קוד מקור]

סנט מוריץ היא עיירת נופש יוקרתית בקנטון גראובינדן בשווייץ. אוכלוסייתה מונה כ-500 בני אדם, והשפות הרשמיות בה הן רומאנש וגרמנית. העיירה אירחה את משחקי החורף האולימפיים ב-1928 וב-1948.

ְְְְְְְ מבקר המדינה - שיחה 00:03, 22 באוקטובר 2016 (IDT)

ויבורג[עריכת קוד מקור]

ויבורג היא עיר במחוז לנינגרד ברוסיה, לחופו של הים הבלטי, שאוכלוסייתה מונה כ-80 אלף תושבים. העיר הייתה בשליטת שוודיה מאז 1293 ועד המלחמה הצפונית הגדולה שאז נכבשה על ידי האימפריה הרוסית. ב-1917 קיבלה פינלנד עצמאות וויבורג (ששמה שונה לויפורי) הפכה לחלק ממנה. במסגרת המלחמות בין ברית המועצות לפינלנד במהלך מלחמת העולם השניה עברה העיר מספר פעמים בין שתי המדינות, עד שב-1947 חוזה פריז הכיר סופית בהכללתה בברית המועצות.

מבקר המדינה - שיחה 00:04, 22 באוקטובר 2016 (IDT)