ויקיפדיה:תמונה מומלצת/הוספה למומלצות/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

נהלים[עריכת קוד מקור]

  • על התמונות המוצעות לעמוד בקריטריונים הנדרשים. תמונה ברישיון שימוש הוגן, אינה יכולה להיות תמונה מומלצת.
  • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
  • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
  • כל משתמש רשום רשאי להצביע. קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
  • תקופת ההצבעה תארך בין 10-5 ימים. כל הצבעה שתיעשה לאחר 10 ימים מיום שהתמונה הועלתה לדיון לא תיחשב. הדיון לא ייסגר לפני עבור חמישה ימים מיום העלאת התמונה לדיון.
  • מומלץ שמעלה התמונה לדיון (ומקורה בוויקישיתוף) יוסיף לה לאחר מכן את התבנית בדוגמה: {{Assessments|hewiki=1|hewiki-nom=ארכיון 11 # קירגיזי}} שפירושו שהתמונה מומלצת בוויקיפדיה העברית. ראו דוגמה בקובץ:Kyrgyzstan - Kyrgyz person in the market at Karakol.jpg.

דיונים[עריכת קוד מקור]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לתמונות אשר תוצגנה בחודש אוגוסט 2016:

הצבעות:

יעל נובי[עריכת קוד מקור]

צילמתי אתמול בשדה בוקר (נא ללחוץ להגדלה מקסימלית). יש תמונות מרשימות יותר של יעלים בוגרים, אולם אלו מסמלות בעיני את התחדשות האוכלוסייה, ולכן העדפת תמונות אחרות תהיה מובנת לחלוטין חיוך מינוזיג - שיחה 23:37, 22 במאי 2016 (IDT)

אפשרות א[עריכת קוד מקור]

היעל הנובי נפוץ בעיקר במזרח התיכון ומעט גם בצפון ובמזרח אפריקה. בישראל שרדו עם קום המדינה מספר מצומצם של יעלים באזור מדבר יהודה. בעקבות מאמצי שימור שהופנו כלפי האוכלוסייה, החלת משטר צבאי על שבטי הבדואים באופן שמנע ציד של היעלים וכן חיסול כמעט מוחלט של הטורפים הטבעיים באזור, החלה אוכלוסיית היעלים להשתקם והיעלים התפשטו במדבר יהודה ובנגב.נראה כי עתידו של היעל בשאר מדינות המזרח התיכון אינו מובטח. בתמונה - יעל נובי צעיר.

אפשרות ב[עריכת קוד מקור]

היעל הנובי נפוץ בעיקר במזרח התיכון ומעט גם בצפון ובמזרח אפריקה. בישראל שרדו עם קום המדינה מספר מצומצם של יעלים באזור מדבר יהודה. בעקבות מאמצי שימור שהופנו כלפי האוכלוסייה, החלת משטר צבאי על שבטי הבדואים באופן שמנע ציד של היעלים וכן חיסול כמעט מוחלט של הטורפים הטבעיים באזור, החלה אוכלוסיית היעלים להשתקם והיעלים התפשטו במדבר יהודה ובנגב. נראה כי עתידו של היעל הנובי בשאר מדינות המזרח התיכון אינו מובטח. בתמונה - יעל נובי צעיר.

מבצע אאוטוורד[עריכת קוד מקור]

שילוח בלונים במזרח אנגליה במסגרת מבצע אאוטוורד. מבצע אאוטוורד היה תוכנית שהפעיל הצי המלכותי הבריטי בשנים 1942-‏1944, בימי מלחמת העולם השנייה, לתקיפת גרמניה הנאצית באמצעות כדורים פורחים. כדורים פורחים קטנים מולאו מימן ושולחו עם הרוח מזרחה כשהם גוררים תילי מתכת, שחוללו קצרים בקווי מתח גבוה, או נושאים מתקני תבערה, שחוללו שריפות יער וצמחייה. בסך הכל שולחו במסגרת התוכנית כ-99 אלף בלונים.

אקסטרנשטיינה[עריכת קוד מקור]

אקסטרנשטיינה הוא שמורת טבע של תצורה סלעית הממוקמת ביער טויטובורג בקרבת העיר דטמולד במדינת נורדריין-וסטפאליה, גרמניה. תצורת הסלע המכונה טור (tor) מתאפיינת בגושי סלע אנכיים, הבוקעים מתוך פני קרקע רכה יחסית בעלת מתאר נוף של גבעות נמוכות ומיוערות.

עורבים[עריכת קוד מקור]

שניים מן העורבים של מצודת לונדון, הקרויים על שם האלים מהמיתולוגיה הנורדית, אודין ות'ור. העורבים של מצודת לונדון הם קבוצת עורבים שחורים החיים בתנאי שבי במצודת לונדון. קיימת אמונה טפלה לפיה כאשר העורבים ימותו או יברחו, אזי יפלו הממלכה המאוחדת והכתר הבריטי.

תמונה שצולמה אך בחודש שעבר. (שימנשמע?) מה, אין? 09:40, 23 במאי 2016 (IDT)

דוכיפת - על שם מה?[עריכת קוד מקור]

הדוכיפת (שם מדעי: Upupa epops) היא מין יחיד בסוגו (Upupa) ובמשפחת הדוכיפתיים. הדוכיפת משמיעה קולות קריאה רמים, מעין "הוּפוּפ" או "הוּדהוּד", ולכן שמה בערבית מדוברת הוא "הוּדהוּד". גם שמה בשפה הלטינית, "הוּפּוּפּה" (upupa), ובאנגלית "הוּפּו" (hoopoe), נובע מחיקוי קולות הקריאה שלה. הקולות מושמעים בעיקר על ידי הזכרים למשיכת נקבות. ציפור זו היא הציפור הלאומית של ישראל, וייחודה בציצית הנוצות הכתומה לראשה.

דוגמה:

מינוזיג - שיחה 15:02, 28 במאי 2016 (IDT)

אפשר להמליץ על תמונות נוספות של הדוכיפת ולבקש מהאחראית על המיזם שישובצו בריווח מספק מתמונה זו. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 12:23, 29 במאי 2016 (IDT)
אבל יש כמה תמונות שצולמו בארץ שאיכותיות יותר מזו המוצעת כאן. אני מוצא חשיבות לצילומים שנעשו בארץ, ובמיוחד כאשר מדובר בציפור לאומית. אולי זה רק אני...מינוזיג - שיחה 20:05, 29 במאי 2016 (IDT)

מכבי תל אביב נגד צ'לסי[עריכת קוד מקור]

דור פרץ[עריכת קוד מקור]

קשרה של מכבי תל אביב דור פרץ מחזיק בכדור במשחק בשלב הבתים של ליגת האלופות מול צ'לסי, ומאחוריו הקשר הברזילאי רמירס, ספטמבר 2015. באוגוסט 2015 ערך פרץ את הופעת הבכורה האירופית שלו, כשעלה כמחליף במשחק מול פ.צ. בזל במסגרת שלב הפלייאוף במוקדמות ליגת האלופות, ובהמשך הקמפיין רשם הופעות גם מול צ'לסי ודינמו קייב בשלב הבתים. מעט מאוחר יותר, באוקטובר אותה שנה, קיבל את זימון הבכורה שלו לנבחרת ישראל הבוגרת, לקראת 2 המשחקים האחרונים של מוקדמות יורו 2016.

תומר - שיחה 16:26, 27 במאי 2016 (IDT)

ערן זהבי[עריכת קוד מקור]

מאותו משחק:

ערן זהבי מחזיק בכדור במשחק של מכבי תל אביב מול צ'לסי בשלב הבתים של ליגת האלופות, ספטמבר 2015. לצדו שחקנה של צ'לסי רמירס. ערן זהבי, שבעונת 2015/16 מונה לראשונה לקפטן מכבי תל אביב, היה אחד הגורמים המשמעותיים בעליית הקבוצה לשלב הבתים בליגת האלופות בעונה זו. הוא סיים את שלב המוקדמות כמלך השערים של שלב זה עם שבעה שערים בחמישה משחקים. זהבי הוא מלך השערים של ליגת העל שלוש עונות ברציפות (2013/14 עד 2015/16) ומחזיק בשיא הכיבושים בעונה אחת בליגה הראשונה בישראל (35 שערים).

תומר - שיחה 13:00, 28 במאי 2016 (IDT)

עומרי בן הרוש[עריכת קוד מקור]

מאותו משחק:

שחקנה של מכבי תל אביב עומרי בן הרוש מניף את רגל לבעיטה במשחק של מכבי תל אביב מול צ'לסי בשלב הבתים של ליגת האלופות, ספטמבר 2015. בן הרוש, שחקנה של מכבי תל אביב מאז שנת 2013, משחק בעיקר בעמדת המגן השמאלי, ויש לו מקום משמעותי ברוטציה בחלק האחורי של הקבוצה. מאז שנת 2011 משחק בן הרוש גם בנבחרת ישראל הבוגרת, ועד כה רשם 14 הופעות במדים הלאומיים.

תומר - שיחה 13:00, 28 במאי 2016 (IDT)

מזרקה[עריכת קוד מקור]

מזרקה במלון בלאג'יו שבלאס וגאס, שבה רואים קשת. המזרקה היא מתקן נוי העושה שימוש במים זורמים. מזרקות רבות מוצבות בתוך בריכות נוי, כך שמימיהן נופלים לתוך הבריכה. במקרים רבים משולבים פסלים בעיצוב המזרקה. שכיח לראות מזרקות שבהן זרימת המים היא בצורה של סילון, כאשר לחץ המים גורם להתזתם מעל גובה המזרקה.

אומנות ואמנות. Corvus‏,(Nevermore)‏ 11:01, 28 במאי 2016 (IDT)

פְּסָמוֹן[עריכת קוד מקור]

הפְּסָמוֹן הוא מין מכרסם בינוני מדברי מתת משפחת הגרביליים. מזונם העיקרי של הפסמונים הוא צמחי מליחה מדבריים. בהיותם ניזונים מהשיח מלוח קיפח, נמצא שהם מגרדים את שכבת המלח הנמצאת על גבי העלים עם הרגליים הקדמיות והשיניים. כדי להתמודד עם ריכוזים כה גבוהים של מלחים המצויים במזונם, הפסמונים פיתחו כליות מפותחות ויעילות במיוחד המסוגלות להיפטר מכמויות המלח הגדולות ולרכז שתן עד פי 4 לערך מכליית האדם. בתמונה - פסמון בשדה בוקר.
ערך על מכרסם נחמד וייחודי החי בארצנו שאינו מוכר במיוחד. (צילמתי התמונה בשדה בוקר). מינוזיג - שיחה 14:56, 28 במאי 2016 (IDT)

גורדון[עריכת קוד מקור]

תצלום גבו המצולק מהצלפות של העבד גורדון. מהווה את אחת הדוגמאות הראשונות לשימוש במדיום הצילום לצורכי הסברה. התנועה לביטול העבדות עשתה שימוש נרחב בתצלום זה על מנת להוציא את העבדות אל מחוץ לחוק. כמו כן, התצלום היה לאחד התצלומים המפורסמים ביותר של עבדים בזמן מלחמת האזרחים האמריקנית. התמונה צולמה ב-2 באפריל 1863, היא הצליחה להבהיר לתושבי ולחיילי מדינות האיחוד את ממדי האכזריות של מוסד העבדות.

על פי הכללים ניתן להציע תמונות שאינן איכותיות אם מדובר בתמונה בעלת חשיבות היסטורית מיוחדת - והחשיבות ההיסטורית היא גם לגבי מדיית הצילום והשפעותיו ההיסטוריות, וגם על השלכות העבדות. בעיני אין תמונות רבות בעלות עוצמה כה רבה כגון זו ואין ראויה ממנה. לשיקולכם. מינוזיג - שיחה 20:29, 29 במאי 2016 (IDT)