פו דמרון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פו דמרון
פו דמרון, המגולם על ידי השחקן אוסקר אייזק
פו דמרון, המגולם על ידי השחקן אוסקר אייזק
שם סרט מלחמת הכוכבים
הופעה ראשונה מלחמת הכוכבים - פרק 7: הכוח מתעורר
יוצרים ג'ורג' לוקאס (על פי תסריט ראשוני שכתב)
גילום הדמות אוסקר אייזק
מידע
תאריך לידה ABY 4
גזע אדם
מין זכר
מקצוע טייס X-וינג בשירות הרפובליקה החדשה
שיוך המחתרת
נטייה טובה
מומחיות טייס קרב
אזרחות יבין 4
דמויות קשורות
משפחה קס דמרון (אבא)
שרה ביי (אימא)
חברים פין, ריי, הנסיכה ליאה, BB-8
אויבים קיילו רן, המסדר הראשון

פו דמרון הוא דמות בדיונית בסדרת מלחמת הכוכבים. אשר הופיעה לראשונה ב-2015 במלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר ולאחר מכן גם בסרטי ההמשך, מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי ומלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר. הדמות מגולמת על ידי אוסקר אייזק. פו הוא טייס X-Wing פייטר עבור ההתנגדות הנלחם נגד המסדר הראשון. השחקן והדמות קיבלו ביקורות חיוביות ואופיו של פו משווה לאופיו של האן סולו (האריסון פורד) בטרילוגיית מלחמת הכוכבים המקורית.

הדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

רעיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשלבי הפיתוח של הכוח מתעורר, הדמות נקראה בהתחלה "ג'ון דו" ותוכננה להיות ג'די, ואז צייד גולגולות עם שותף מגזע ווקי.

תיאור[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליהוקו של אייזק לסרט הוכרז לראשונה ב-29 באפריל 2014. הדמות הופיעה לראשונה בתקציר באורך 88 שניות של הכוח מתעורר. התקציר פורסם על ידי לוקאס פילם ב-28 בנובמבר 2014, מטיס אקס ווינג פייטר. השם פו דמרון פורסם על ידי שבועון בידור בתוך דגם כרטיס מסחר שעוצב על ידי לוקאס פילם בסגנון Topps בדצמבר 2014. הדמות הייתה אחת מאלו שהשתתפו בצילומי וניטי פייר במאי 2015 של אנני לייבוביץ'. הוא נקרא על שמו של העוזר של התסריטאי/מביים  של הכוח מתעורר ג'יי ג'יי אברמס, מורגן דמרון.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכוח מתעורר[עריכת קוד מקור | עריכה]

פו דמרון הוא טייס מצליח של צי ההתנגדות, בהנהגת הגנרלית ליאה אורגנה, והרובוט BB-8 הוא הדרואיד אסטרומק שלו. הוא בנם של ותיקי מלחמת האזרחים הגלקטית. הוא נשלח על ידי ליאה לפלנטה ג'קו, במשימה להשגת חלק מפה שיוביל למיקום של אחיה, לוק סקייווקר. לפני שפו מספיק לעזוב עם המפה, המסדר הראשון תוקף והוא נלכד. הטייס נותן את המפה ל-BB-8, אשר נמלט אל מדבר בזמן שקיילו רן מענה את פו בחיפוש של מפה. פו ניצל על ידי חייל הסער הבוגד פין, והם נמלטים בספינת קרב. הם מתרסקים על ג'קו, פין נפלט מן הספינה ומעריך שפו מת כאשר הספינה המרוסקת שקעה ונבלעה בחול. פו מופיע שוב מאוחר יותר, לאחר שנחלץ גם הוא מאתר ההתרסקות, כשהוא מוביל טייסת של טייסי X-Wing במתקפה על המסדר הראשון בטירה של מז קנטה. מאוחר יותר הוא מוביל את הטייסת שלו לתקוף את בסיס מחסל הכוכבים של המסדר הראשון, ויורה את היריות שגורמות לנשק הורס הפלנטות להתפוצץ.

באחרוני הג'דיי[עריכת קוד מקור | עריכה]

פו יוצא למשימה בלתי אפשרית נגד ספינת הדגל של סנוק, יוצר קשר עם הגנרל האקס ולועג לו בקוראו לו "האגס" תוך שהוא מעמיד פנים שאינו שומע אותו. הרפתקנותו של פו מביאה את צי המחתרת לקרב קשה מול צי המסדר הראשון והמחתרת סופגת כה קשה. על מעשים פזיזים אלו הגנרלית ליה אורגאנה מורידה אותו בדרגה. במהלך ההתקפה ליה נפגעת ונכנסת לקומה. אדמירל משנה הולדו מחליפה אותה אך לא מציגה תוכנית פעולה ברורה וגורמת לפו לתסכול. כשהמצב נואש מתמיד פו מורד באדמירלית ושם אותה תחת מעצר ולוקח את הפיקוד לידיו עד אשר ליה מתאוששת ומהממת את פו באקדחה. הוא נוכח במנוסה מפני המסדר הראשון, בקרב בכוכב הלכת קרייט.

הוא בין שורדיה האחרונים של "ההתנגדות".

בעלייתו של סקייווקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]