מלחמת הכוכבים: המורדים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: תרגמת, דורש עריכה לשונית.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מלחמת הכוכבים :המורדים
Star Wars Rebels
מבוסס על מלחמת הכוכבים
סוגה מדע בדיוני
הרפתקאות
אופרת חלל
יוצרים סיימון קינברג
דייב פילוני
קרי בק
מדבבים טיילור גריי, פרדי פרינז ג'וניור, ונסה מרשל, טיה סירכר, סטיבן בלום, ג'יימס ארל ג'ונס
מדבבים בעברית לירון לב, דניאל מגון, גיא רושיניאק, סער בדישי, רונה בקרמן, אלונה אלכסנדר, אלדד פריבס, מונה מור, גלעד קלטר, ערן מור, גדי לוי, גילן שחף, ניסו כאביה, יריב קוק, עודד מנסטר, צביקה פורמן, מיכה אוזין סליאן, הדר שחף-מעיין, אמנון וולף, צביקה שוורצברג, יורם יוספסברג, אלי לולאי, אלון שר, יהונתן מגון, דקלה הדר
ארץ מקור ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית
שפות אנגלית (דובב לשפות נוספות, וביניהן עברית)
מספר עונות 4 (בקרוב)
מספר פרקים 59 (ועוד 15 בקרוב)
הפקה
מפיק קירי הארט, את'נה יבטה פורטילו
מפיקים בפועל סיימון קינברג, דייב פילוני, גרג ויצמן
חברת הפקה .Lucasfilm Ltd
Lucasfilm Animation
אורך פרק 22 דקות
שידור
רשת שידור דיסני XD
רשת שידור בישראל ערוץ דיסני ישראל
פורמט (קול) דולבי דיגיטל 5.1
תקופת שידור מקורית 3 באוקטובר 2014 – רץ
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי
דף התוכנית ב-IMDb

מלחמת הכוכבים: המורדים (באנגלית: Star Wars Rebels) היא סדרת הרפתקאות ומדע בדיוני בהפקת לוקאס פילם בהנפשה ממוחשבת. הסדרה מתרחשת 14 שנים אחרי אירועי פרק שלוש ו-5 שנים לפני פרק ארבע, בתקופה שבה האימפריה הגלקטית מאבטחת את אחיזתה על הגלקסיה. כוחות האימפריה צדים את אבירי הג'דיי האחרונים בזמן שנוצר מרד בפני האימפריה.

ב-30 בנובמבר 2015, הסדרה חודשה לעונה שנייה.

ביוני 2016 שחררה חברת "לוקאס פילם" את הטריילר לעונה השלישית ב-6 בינואר 2017 התחילה עונה 3 של מלחמת הכוכבים המורדים עם אותם דמויות וכמו כן חזרתן של דמויות מוכרות נוספות.

במרץ 2017, הסדרה חודשה לעונה רביעית ויוצר הסדרה, דייב פילוני, הכריז כי עונה זו היא האחרונה עבור הסדרה. הסדרה תסתיים ב-5 במרץ 2018.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

14 שנים עברו מאז שהרפובליקה הגלקטית ומסדר הג'דיי נפלו בנקמת הסית', קבוצת של מורדים משתמשת בספינת "רוח הרפאים" ומתכננים מבצעים מול האימפריה בכוכב לות'ל ומחוצה לו.

סקירה כללית של הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוניארצות הברית ארצות הברית ממוצע צופים
(במיליונים)
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
15
3 באוקטובר 2014 2 במרץ 2015
0.68
2
22
20 ביוני 2015 30 במרץ 2016
0.81
3
22
24 בספטמבר 2016 25 במרץ 2017
0.46
4
15
16 באוקטובר 2017 5 במרץ 2018 יפורסם בהמשך

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

צוות רוח הרפאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עזרא ברידג'ר - נער בן 14 (עונה 1 ו-2) אנושי שהוא אמן הונאה. עזרא נולד בלותל לאפרים ומירה ברידג'ר. בעל קשר חזק ל"כוח". הוריו נעצרו בהיותו ילד על ידי כוחות אימפריאליים בגלל התנגדותם הפומבית לאימפריה בתור "קולות החופש". הוא חמוש בקלע אנרגיה ולאחר מכן בחרב אור שגם יורה פיצוצי הלם, אך הנשק הושמד בידי דארת' ויידר. בפרק "מורשת" הוא מגלה שהוריו מתו ובפרק "דמדומי השוליה" הוא כמעט התפתה לצד האפל על ידי אדון הסית' לשעבר דארת' מול, משהו שקיינן חשש ממנו זמן מה. בעונות 3-4 עזרא בן 17.
 • קיינן ג'ארוס - ג'דיי ששרד את פקודה 66, לשעבר חניך של דפה בילבה, והמנהיג של הקבוצה שחמוש בחרב אור ואקדח לייזר. שמו האמיתי הוא קיילב דום. בפרק "מורשת" התגלה כי קיינן מעולם לא ידע על הוריו. בפרק "תכריך האפלה" קיינן קודם לדרגת אביר ג'דיי ובפרק "דמדומי השולייה" התעוור בקרב מול מול, אך למד לראות על ידי ה"בנדו": היצור ששומר על האיזון בין האשלה (הצד המואר של הכוח) לבוגן (הצד האפל). הוא גם זה שהציע לאובי וואן קנובי להשתמש בהולוקרונים בתור איתות מצוקה כשהוא היה ילד.
 • הרה סינדולה - הטייסת והבעלים של ספינת "רוח הרפאים". היא ביתו של צ'אם סינדולה, שהופיע במלחמת המשובטים. בינה ובין קיינן מתרחשת מערכת יחסים.
 • גראזאב "זב" אורליוס - מפקד משמר הכבוד של לאסט, שעמו היה אחד מהאנשים הראשונים שהתנגדו לאימפריה, אך רובם נטבחו על ידי האימפריה בתגובה להתנגדותם בידי הסוכן קאלוס. בפרק "האגדות של לאסט" גילה כי חלק מעמו עדיין חי ב"לירה-סאן" שמחוץ לטווח היד של האימפריה.
 • סבין רן - נערה בת 16 מנדלוריאנית שהיא אומנית גרפיטי. בעברה הייתה צוערת אימפריה וציידת ראשים. נשקיה הם שני בלאסטרים ומאוחר יותר גם דארקסייבר (חרב אור קצרה שלהבה שחור). בעונות 3-4 סבין בת 19.
 • צ'ופר - דרואיד שבבעלותה של הרה, שתיקנה אותו במלחמת המשובטים.

האימפריה הגלקטית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הקיסר פלפטין - הקיסר של האימפריה הגלקטית, אדון הסית' דארת' סידיוס והמאסטר של דארת' ויידר. אחרי שגילה כי אסוקה טאנו בחיים, הוא ציווה על ויידר לתפוס אותה במטרה למצוא עוד ג'דיי ששרדו את פקודה 66.
 • דארת' ויידר/אנאקין סקיווקר - מפקד צבא האימפריה, לורד סית' ובעברו ג'דיי שפותה לצד האפל ביד הקיסר פלפטין. הוא הופיע לראשונה בפרק הראשון של הסדרה, כאשר הוא פוקד על החוקר הגדול לצוד את הג'דיי ולמצוא את ילדי ה"כוח". ויידר הופיע בסוף העונה הראשונה לאחר מותו של החוקר הגדול. הוא מופיע לאחר מכן בעונה השנייה כאשר הוא השמיד את רוב תאי המורדים בלות'ל, השמיד את ביתו של עזרא, פגע בחצי מחברי "רוח הרפאים" וגרם לרצח השרה טואה, שבכך הפליל את המורדים. כאשר הבין כי אסוקה טאנו - השולייה שלו לשעבר, מבין המורדים, הקיסר פלפטין פקד עליו למנות חוקר נוסף לצוד אותה ולמצוא חברים אחרים במסדר הג'דיי. אסוקה לאחר מכן לומדת על זהותו של ויידר במקדש ג'דיי בלות'ל. בסוף העונה השנייה מגיע ויידר למלאקור ומנסה להשיג נשק סית' עתיק שם, אך נלחם מול אסוקה בטענה כי הוא השמיד את אנאקין סקיווקר. בקרב ויידר ניצח וניתן לראות אותו יוצא מחורבות מקדש הסית' לבד. מופיע גם כאנאקין סקיווקר: גיבור ממלחמת המשובטים, מאסטר הג'דיי לשעבר של אסוקה והאדם האמיתי שמתחת למסכתו של דארת' ויידר. הוא מופיע במראה הישן שלו, לפני הפיכתו לויידר בפרק "תכריך האפלה", כהולוגרמת הדרכה לשימוש בחרב אור, שגם נמצא בהולוקרון של קיינן. ניתן לשמוע את קולו בקרב בינו ובין אסוקה בפרק "דמדומי השוליה" כאשר אסוקה שברה חלק מהמסכה של ויידר.
 • גרנד אדמירל ת'רון - אדמירל בדרגה גבוהה בצי האימפריאלי, שנלחם מול צ'אם סינדולה, שהעריך לא נכון את היכולות של הגזע הצ'יסי שאליו ת'רון שייך. ת'רון מאמין כי המפתח להבסת האויב, הוא לא רק בהבנת טקטיקת הקרב של האויב, אלא גם בהיסטוריה, בתרבות, ובאומנות שלהם, ולהשתמש בזה כנקודת תורפה. הוא נבחן בלהביס את המרד המוקדם כנגד האימפריה, ונשבע לקרוע את המרד לגזרים. אחד מהנבלים העיקריים של העונה השלישית.
 • הסוכן קאלוס - סוכן בדרגה גבוהה של משרד האבטחה האימפריאלי וצייד מורדים מיומן שמשרת תחת דארת' ויידר ועובד יחד עם החוקרים, בדרך כלל הוא מזהה מלכודות שנעשו בידי המורדים ואף עושה מלכודות משל עצמו ובדרך כלל כמעט מצליח לתפוס את המורדים מלות'ל. קאלוס היה נוכח כאשר האימפריה טבחה בכוכב הבית האחרון של לאסאן ואף באופן אישי נתן פקודה שבה מותר להשתמש לאחר מכן בכלי נשק מוחרמים בזמן התקיפה. בעונה השנייה, הוא היה לכוד עם זב בירח הקרב במערכת של ג'נוסיס, ובעקבות כך נאלצו לעבוד יחד בשביל לשרוד, מה שגרם לקאלוס לפתח ידידות עם זב והתחיל להזדהות עם המורדים. בעונה השלישית, הוא ממשיך לרדוף את המורדים תחת המושלת פרייס וגרנד אדמירל ת'ראון. בפרק "איש מבפנים", התגלה כי הוא מרגל עבור המורדים כהאדם שהשתמש לאחרונה בכינוי פולקרום, אך סוד זה התגלה לבסוף על ידי ת'ראון בפרק "דרך עיניים אימפריליות". אחרי שנמלט מהאימפריה בסוף העונה השלישית, קאלוס הצטרף רשמית למורדים.

חוקרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • החוקר הגדול - הופיע לראשונה בפרק הראשון של הסדרה "ניצוץ של מרד", שבו הוא קיבל פקודה מדארת' ויידר לצוד כל ג'דיי ששרד את פקודה 66 ולפתות כל ילד שרגיש לכוח לצד האפל או להשמידם. הוא ראה בזאת אפשרות כאשר הוא קרא לסוכן קאלוס לעזור לו בציד המורדים, כי קיינן התגלה כג'דיי. לאחר שהוא הובס בידי קיינן בפרק "אש ברחבי הגלקסיה", הוא ביצע התאבדות כאשר נפל לכור אטומי, מכיוון שפחד מהעונש של ויידר עבור כישלונו, האחות השביעית אמרה בפרק "תמיד יש שניים" כי מותו של החוקר הגדול פתח דלתות עבור חוקרים אחרים להתחרות על מקומו. בפרק "תכריך האפלה" התגלה כי בעברו היה שומר מקדש ואביר ג'דיי שנפל לצד האפל, כאשר נשמתו הופיעה בפני קיינן במקדש הג'דיי בלות'ל. הוא בחן את קיינן בכך שהראה לו כי אינו יכול להגן על עזרא מכל דבר, וגילה לו כי הוא ג'דיי לשעבר והעלה את קיינן בדרגה לאביר ג'דיי, ואף יחד עם כמה שומרי מקדש נוספים עיכב את האח החמישי והאחות השביעית במהלך המרדף שלהם עבור קיינן, עזרא ואסוקה.
 • האח החמישי - שותף של האחות השביעית, בפרק "המצור על לות'ל" נשלח בידי דארת' ויידר תחת פקודותיו של פלפטין לצוד את המורדים מאחר שאסוקה נכללת בהם. בפרק "תמיד יש שניים" הוא והאחות השביעית תקפו את עזרא, סבין, זב וצ'ופר במהלך שביקרו בבסיס ישן שהיה בשימוש בזמן מלחמת המשובטים. בפרק "דמדומי השוליה" היה בחברת האחות השביעית והאח השמיני כשעקבו אחר עזרא, קיינן ואסוקה למאלקור. בהמשך אותו הפרק נהרג בידי מול.
 • האחות השביעית - השותפה של האח החמישי, משתמשת בדרואידים לגישוש. הופיעה לראשונה בפרק "תמיד יש שניים", פעלה בתפיסת צוות רוח הרפאים בזמן שהאח החמישי גיבה אותה. בפרק "דמדומי השוליה" הייתה בחברת האח החמישי והאח השמיני כשעקבו אחר קיינן, עזרא ואסוקה למאלקור. בהמשך אותו פרק נהרגה בידי מול.
 • האח השמיני - החוקר הרביעי שעד כה הוצג בסדרה. משימתו הייתה לאתר ולתפוס את לורד הסית' לשעבר, מול בכוכב מלאקור. אחרי קרב מול קיינן ואסוקה הוא נתפס אך היה מסוגל לאותת לאח החמישי ולאחות השביעית, שגיבו אותו בזמן שמול עשה ברית עם הג'דיי. השלושה הותקפו לאחר מכן על ידי הג'דיי ומול. ישנו מסור שבנוי בתוך החרב אור שלו, אך החרב אור ניזוק במהלך הקרב שלו מול הג'דיי ובזמן שהוא ניסה להימלט, נכשל ונפל למותו.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אסוקה טאנו - הפדוואנית של אנאקין סקייווקר, הופיעה בעונה הראשונה תחת השם "פולקרום", והייתה אשת המודיעין בפעילות האימפריה ודאגה להם לציוד. בסוף העונה הראשונה המורדים הלות'לים גילו כי פולקרום הוא למעשה אסוקה. אף על פי שאינה במסדר הג'דיי, היא עדיין משתמשת בכוח ועם זוג חרבות אור לבן. בפרק "דמדומי השוליה" אסוקה לוקחת את קיינן ועזרא למלאקור כדי לדעת על חוכמת הסית'. לאחר מכן הקריבה את עצמה כדי לתת לקיינן ועזרא זמן לברוח מוויידר, בכך שהיא מכריחה אותו להילחם מולה בזמן שמקדש הסית' מתמוטט מעליהם. גורלה אינו ידוע, ניתן לראות דמות בצללים שמזכירה אותה נכנסת למקדש המוחרב.
 • קפטן רקס - קפטן של חיל משובטים שעזר לכוחות המורדים יחד עם כמה מחבריו השיבוטים.
 • לנדו קלאריסיאן - מבריח ומהמר שקיבל את צ'ופר לאחר שניצח את זב בסאבאק, אך מחזיר אותו לצוות רוח הרפאים בזמן שהם הבריחו אותו ואת החזיר שלו ממחסום אימפרילי. לאחר מכן עזר להם בבריחה מויידר בתמורה לכך שנתנו לו משאבים אימפרילים גנובים.
 • הסנאטור בייל אורגנה - הסנאטור של הכוכב אלדריאן והבעלים הנוכחיים של C-3PO ו-R2-D2, ובסודיות הוא אחד מהמפקדים שמארגנים את האימפריה. הוא שלח בדיסקרטיות את הדרואידים שלו במטרה לחקור את תא המורדים הלות'לי בפרק "דרוידים בצרה", ובסוף העונה שלח צי קטן של ספינות שיעזרו למורדים הלות'לים לברוח.

דמויות אורח[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אובי ואן קנובי - המאסטר לשעבר של דארת' ויידר, ששידר הודעה על נפילת הרפובליקה הגלקטית ומסדר הג'דיי לאחר פקודה 66. אותה הודעה אינה הוצה בנקמת הסית', אך הופיעה בפרק הראשון בסדרה. ישנו הולוקרון שנושא את ההודעה של קנובי באחד מחפציו של קיינן, ההפעלה של ההולקרון הייתה מבחן לעזרא בידי קיינן כדי לראות שלעזרא יש רגישות לכוח בפרק "ניצוץ של מרד".
 • יודה - מאסטר ג'דיי בן 800 שנים שנגלה לכוכב דגובה במהלך טיהור הג'דיי. בפרק "דרך הג'דיי" רק ניתן לשמוע את קולו. בפרק "תכריך האפלה" הוא הופיע בפני עזרא בחיזיון ואמר לו ללכת לכוכב מלאקור.
 • אפרים ומירה ברידג'ר - הוריו של עזרא ברידג'ר, שנעלמו 7 שנים אחר הולדתו. על פי ריידר אזאדי, חבר של המשפחה, הם נהרגו במהלך בריחה ענקית בכלא שהוחזקו בו.
 • הנסיכה ליאה אורגנה - הנסיכה של הכוכב אלדריאן, בתו המאומצת של בייל אורגנה וביתו הביולוגית של דארת' ויידר.
 • מול - אדון סית' לשעבר שפגש בעזרא בזמן ששניהם חוקרים את חורבות מקדש הסית' במלאקור, עמוק מתחת לאדמה של הכוכב ונרדף בידי האח השמיני. מול שונא את הסית' על כל הכאב שעבר במהלך חייו אך עדיין לומד את דרכם, הוא שונא את האימפריה ונחוש להילחם בהם לצדם של הג'דיי במטרה להפילם. אך התגלה כי מניעו היה להשתמש במקדש על מנת לנקום באויבים שלו ולהפוך את עזרא לשוליה שלו. מול אחראי על הריגת האח החמישי והאחות השביעית לפני שקיינן עילף אותם ועל כך נלחם מול קיינן ועיוור אותו. הוא בסוף ברח ממלאקור באחד מחלליות החוקרים, מאחר שהמקדש הושמד.
 • הנוכחות - הנוכחות נמצאת בתוך הולוקרון הסית' שמאפשר כניסה למקדש הסית' העתיק במאלקור. קולו של הנוכחות מדמה את קולה של אסאג' ונטרס, ומנסה לשכנע את עזרא להשתמש בכוח המוחלט של המקדש נגד אויביו. בזמן שאסוקה וויידר נלחמו, עזרא וקיינן הורידו את ההולוקרון מבסיסו וערערו את המקדש כולו. ההולוקרון שבתוכו הנוכחות נראה לאחרונה על ספינת רוח הרפאים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]