קיילו רן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קיילו רן
Kylo Ren.png
קיילו רן בתלבושתו האופיינית, אוחז בחרב האור הייחודית שלו
שם סרט מלחמת הכוכבים
הופעה ראשונה מלחמת הכוכבים - פרק 7: הכוח מתעורר
יוצר/ת ג'ורג' לוקאס (על פי תסריט ראשוני שכתב)
שחקן/ית אדם דרייבר
מידע
שם אמיתי בן סולו
תאריך לידה מעט אחרי ABY 4
גזע אדם
מין זכר
מקצוע

מתמחה ג'דיי
מנהיג מסדר אבירי רן,

שליח השליט העליון סנוק למשימות מיוחדות
שיוך המסדר הראשון
נטייה טוב בילדותו, פנה בהמשך לצד האפל והפך רע
מומחיות לחימה בחרב אור, שליטה פנומנלית ב"כוח"
כוחות שליטה ב"כוח"
חבר מסדר אבירי רן
חבר לשעבר מסדר הג'דיי
דמויות קשורות
משפחה אמא: הנסיכה ליאה אורגנה סולו, אב: האן סולו, סב: אנאקין סקייווקר, דוד: לוק סקייווקר
חברים השליט העליון סנוק
אויבים האן סולו, ריי, פין, ברית המורדים

קיילו רןאנגלית: Kylo Ren) - או בשמו האמיתי בן סולו - הוא דמות בדיונית מסדרת הסרטים "מלחמת הכוכבים", אשר הופיעה לראשונה בסרט הכוח מתעורר. דמותו מופיעה גם בספר Lightsaber Rescue ובמשחק המחשב Disney Infinity 3.0.

הוא ראש מסדר אבירי הרן, מסדר מיסטי חדש בלמחמת הכוכבים ומאוחר יותר גם המנהיג העליון של המסדר הראשון, יורשה של האימפריה.

את דמותו של רן מגלם השחקן אדם דרייבר.

ביוגרפיה כללית[עריכת קוד מקור | עריכה]

קיילו רן נולד כשנה לאחר אירועי הקרב על אנדור (5 ABY ). הוריו הם האן סולו והנסיכה ליאה אורגנה. רן חונך בדרכי הג'דיי על ידי דודו, אביר הג'דיי האחרון, לוק סקייווקר, אך פותה לעבור לצד האפל על ידי המנהיג העליון סנוק. בן מחסל את כל הג'די למעט אלו שעברו איתו לצד האפל. בעקבות בגידתו של בן סולו בדרכי הכוח החליט לוק להפסיק את חינוך הדור הבא של אבירי הג'דיי ונעלם, והוריו של בן, האן וליאה, נפרדו.

רן הוא מנהיג מסדר אבירי רן הקשור למסדר הראשון שהחליף את האימפריה הגלקטית ומיוסודו הוא מסדר אשר קשור לכוח.

בכוח מתעורר[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך האירועים מופיע רן כזרוע המבצעת ועושה דברו של השליט העליון סנוק, בעצמו חזק ביותר בכוח ומורהו של רן. רן מביע מספר פעמים את פקפוקיו בבחירה שעשה במעבר לצד האפל, ומציין את משיכתו אל האור. הוא שומר את קסדתו השרופה והמעוותת של סבו, דארת' ויידר, בו הוא רואה דמות להערצה ומקווה להשלים את משימתו של ויידר, וממנו הוא שואב השראה כשהמשיכה אל האור חזקה ממנו. ליה שפגשה את האן מכשנעת אותו לנסות להחזיר את בנם לצד המואר היות והוא "אביו". על מנת להתגבר על המשיכה לאור בוחר רן לרצוח את אביו, האן סולו, כשזה פוגש אותו ומנסה להחזיר אותו אל הצד המואר ואל חיק משפחתו.

באחרוני הג'די[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרבה רבדים נסתרים של רן מתגלים כאן. תחילה רן ננזף בידי מורו, המנהיג סנוק, על חולשותיו ואף מנסה לתקוף אותו, ללא הצלחה. רן מגלה מרירות כלפי מורו. רן מצליח לתקשר עם ריי טלפתית (מה שמתגלה בהמשך כפעולה מכוונת של סנוק) ובמהלך שיחות אלו רן מוסר את גרסתו לסיבה בגינה בגד בדודו, בג'די ובאביו. מתברר כי לוק ראה את הצד האפל מתגבר בתלמידו וחשב להורגו את מנת למנוע ממנו לבגוד בו. משהיסס לוק, בן הצליח להינצל ובגד במסדר תוך שהוא מחסל אותו כליל.

ריי ההמומה והכועסת תוקת את לוק בחמת זעם ומודיעה לו שתצא אליו על מנת להחזירו לצד המואר (כפי שעשה לוק עם אביו בשובו של הג'דיי). רן לוקח את ריי אל חדרו של סנוק.

מספר נסיונות של סנוק לפתות את ריי לצד האפל נכשלים והוא מנסה להתגרות ברשותיה. ריי מנסה לתקוף את סנוק ונכשלת.

בניגוד לקיסר פלפטין, שהחליט לחסל את לוק במו ידיו, סנוק מטיל את המשימה על תלמידו. רן מקרב את חרבו אל ראשה של ריי, אך בה בעת מזיז את חרבה של ריי שמונחת לצד סנוק תוך שהוא גורם לו להאמין שהוא יפעיל את חרבו על ריי. ברגע של חוסר תשומת לב מצידו של סנוק, רן מפעיל את חרבו שחוצה את סנוק לשניים.

רן וריי נכנסים לקרב קשה נגד שומריו של סנוק ולא פעם מצילים אחד את השניה. בסיום הקרב כל אחד מציע לשני להצטרף לצד שלו בכוח, אך ריי מחליטה לתקוף אותו ומשהיא מנסה לקחת את חרבו קיילו מפעיל התנגדות למשיכתה והחרב נשברת אגב פיצוץ גדול. ריי נמלטת ורן מאבד את הכרתו.

נגנרל האקס מגיעה לחדר על מנת לגלות כי המנהיג העליון איננו ורן ששב להכרתו טוען כי "הילדה הרגה את המנהיג" ומחלק להאקס פקודות. משמגלה הגנרל התנגדות לפקודותיו של רן, רן חונק אותו באמצעות הכוח ומכריז על עצמו כמנהיג העליון של המסדר הראשון. בלית ברירה, האקס מקבל את מרותו.

רן מוביל את הקרב על הכוכב קרייט ואף נלחם בהשתקפותו של לוק סקייווקר אותה חשב לסקייווקר עצמו. השתקפותו של סקיווקר מתפוגגת ושיירי "ההתנגדות" בורחים מהכוכב.

מראה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדומה לסבו, גם קיילו רן חובש מסיכה המזכירה בצורתה את זו של דארת' ויידר, אך צבעה שחור משולב בכסוף, והיא בעלת עיטורים. בניגוד לויידר שהשתמש במסיכה על מנת לנשום, לובש רן את המסיכה מתוך בחירה ואף מוריד אותה בכמה הזדמנויות במהלך הסרט, אז מתגלה שיערו השחור הארוך. הוא לבוש בגדים שחורים ועל גופו גלימה וברדס שחורים גם הם.

במהלך אירועי אחרוני הג'די, רן הזועם של מנהיגו חובט בקסדתו הורס אותה כליל ומאמץ סופית את מראהו החדש.

כוחו וחולשותיו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מחילופי הדברים בין סנוק לגנרל האקס, מתברר כי הכשרתו של רן בדרכי הכוח לא הושלמה עדיין. למרות זאת מציג רן שליטה פנומנאלית בכוח, מסוגל לעצור קרן לייזר שנורתה לעברו במעופה בלא שנדרש ממנו ריכוז מיוחד. כמו כן הוא שולט היטב בחרב אור.

למרות כוחו הרב, רן חש כי לעולם לא יוכל להשתוות לויידר, סבו. הוא סובל מהתפרצויות זעם אלימות ובלתי נשלטות במהלכן הוא מסוגל להשחית את כל העומד בדרכו ולפגוע בסובבים אותו. במהלך הסרט מצליחה ריי לפגוע בביטחונו העצמי במהלך קרב ומשיגה עליו יתרון זמני.

רן היה מסגל להערים בתודעתו אף על המנהיג סנוק עצמו שלטען, למרבה האירוניה, כי ,לא ניתן לבגוד בו". רן סובב את החרב לצידו של סנוק לכיוונו ובה בעת קרב את חרבו שלו אל ריי וכך גרם לו להאמין שיפגע בריי.

פרודיות ומחוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אדם דרייבר, השחק המגלם את דמותו של קיילו רן.

דמותו של רן הולידה תוך זמן קצר מספר מחוות ופרודיות שרובן מתייחסות לפגמים השונים באישיותו של רן. בין השאר חשבון טוויטר פיקטיבי המציג את רן כילד מתוסכל המעריץ את סבו ושונא את אביו, מספר רצועות קומיקס שנוצרו על ידי מעריצים ואף מספר סרטונים. השחקן אדם דרייבר אף הופיע בתוכנית סאטרדיי נייט לייב בסרטון פרודי במסגרתו משתתף רן בתוכנית בוס בהסוואה.

עץ משפחתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

שמי סקייווקר
(פרנלה אוגוסט)
 
הכוח
 
 
 
 
פאדמה אמידאלה
(נטלי פורטמן)
 
אנאקין סקייווקר
(היידן כריסטנסן)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לוק סקייווקר
(מארק המיל)
 
הנסיכה ליאה
(קארי פישר)
 
האן סולו
(האריסון פורד)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בן סולו
(אדם דרייבר)