ריי (מלחמת הכוכבים)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ריי
Rey Star Wars.jpeg
ריי, המגולמת על ידי השחקנית דייזי רידלי
שם סרט מלחמת הכוכבים
הופעה ראשונה מלחמת הכוכבים - פרק 7: הכוח מתעורר
יוצר/ת ג'ורג' לוקאס (על פי תסריט ראשוני שכתב)
שחקן/ית דייזי רידלי
מידע
תאריך לידה מעט אחרי ABY 4
גזע אדם
מין נקבה
מקצוע

מלקטת גרוטאות על הכוכב ג'אקו

טייסת ומכונאית
שיוך ברית המורדים
נטייה טובה
מומחיות לחימה בחרב אור, לחימה במוט ארוך, טיסה ומכונאות
כוחות שליטה ב"כוח"
אזרחות תושבת הכוכב ג'אקו לפחות מאז גיל 5
דמויות קשורות
חברים פין, האן סולו, צ'ובאקה, הנסיכה ליאה, BB-8
אויבים קיילו רן, המסדר הראשון

ריי (באנגלית: Rey) היא דמות בדיונית מסדרת הסרטים "מלחמת הכוכבים", אשר הופיעה לראשונה בסרט הכוח מתעורר. דמותה היא הפרוטגוניסט הראשי בסרט.

את דמותה של ריי מגלמת השחקנית דייזי רידלי.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום הולדתה של ריי אינו ידוע, אך עד גיל 5 גדלה עם זוג הורים. בגיל חמש הופרדה בכוח מהוריה, ומאז שרדה לבדה על הכוכב ג'אקו כשלמחייתה היא אוספת גרוטאות שונות מספינות חלל שהתרסקו על אדמת ג'אקו, ומוכרת אותן בתמורה למזון. ריי משוכנעת שהוריה יחזרו לאסוף אותה, ולכן אינה מוכנה לעזוב את ג'אקו מחשש שמא תחמיץ אותם. בנוסף היא מסמנת על הקיר במקום מגוריה (AT-AT מרוסק) כל יום שעובר מאז נעלמו הוריה.

במהלך אירועי הסרט הכוח מתעורר פוגשת ריי את הדרויד BB-8 ואת חייל הסער העריק פין הטוען בפניה שהוא חבר בברית המורדים, ומשכנע אותה לברוח איתו אל בסיס המורדים בספינת חלל שאותה הם גונבים ממגרש גרוטאות סמוך. במהלך מנוסתם מכוחות המסדר הראשון הרודפים אחרי BB-8, נחטפת הספינה, המילניום פלקון, על ידי ספינת משא שעליה, כך מתברר, האן סולו וצ'ובאקה. ריי מתיידדת עם השניים, ועד מהרה מציע לה האן עבודה בצוותו על המילניום פלקון.

לאחר שקיילו רן רוצח את האן סולו, ממשיכה ריי לטוס בחללית בשליחות ברית המורדים במטרה לאתר את לוק סקייווקר, ולבסוף מצליחה לאתר אותו, אז היא מושיטה לו את חרב האור שלו, אותה קיבלה קודם לכן ממאז קאנאטה.

מאפיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת הסרט מלחמת הכוכבים פרק 7: הכוח מתעורר, בעקבות סירובה של ריי למכירת הדרויד BB-8, חבורה של שודדים אורבים לה במטרה לגנוב ממנה את הדרויד. בעת הקרב בינה לבין השודדים מתגלה המומחיות שלה בשימוש במוט ארוך. פין בדיוק מגיע לקרבת מקום כדי למצוא את BB-8, רואה את הקרב ביניהם ומתפעל מיכולתה של ריי.

במהלך אירועי הסרט מגלה ריי כי היא בעלת שליטה חזקה בכוח, וכי היא מסוגלת להתמודד עם תרגילי שליטה במחשבות מצד האנטגוניסט הראשי של הסרט, קיילו רן, ואף לבצע בעצמה תרגילי שליטת מחשבות על אחרים. כמו כן היא מגלה את כוחה בקרבות בחרבות אור.