מקומות בסרטי מלחמת הכוכבים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מפת גלקסיית מלחמת הכוכבים
שאריות סט הצילומים לכוכב הלכת טאטואין בתוניסיה (צולם בשנת 2010)

בסדרת סרטי מלחמת הכוכבים הופיעו כוכבי לכת ומקומות רבים, פרי דמיונם של יוצרי הסדרה. ערך זה מרכז את החשובים שבהם.

פלנטות (כוכבי לכת)[עריכת קוד מקור | עריכה]

אותה גלקסיה, הנמצאת רחוק מאותה גלקסיה בה אנו חיים, בזמן לא ידוע, כוללת מאות, אם לא אלפי כוכבים. חלק מהכוכבים מופיעים ב"יקום המורחב" של הסרטים (הנקרא גם Expanded Universe), אך רוב הכוכבים החשובים מופיעים בסרטים עצמם.

טטואין[עריכת קוד מקור | עריכה]

טטואין הוא כוכב לכת מדברי וחולי למדי, הנוטה להכיל גם סופות חול ויצורים לא תרבותיים במיוחד. למרות צחיחותו ההערכה היא כי טטואין מכיל כ-20,000 מיני יצורים. הכוכב מפורסם בשתי שמשותיו ושלושת ירחיו.

טטואין

בטטואין חיים גם חייזרים תבוניים ודמויי אנוש. ביניהם:

  • "ג'אוות": יצורים נמוכים בעלי גלימות חומות אשר רוב חייהם עוסקים בסחר בחלקי חילוף ובדרואידים (שהם גנבו או מצאו בחולות). בסרט הרביעי ניתן לראות כלי רכב הנקרא "Sand Crawler", שבו חיים לרוב הג'אוות במסגרת של שבט, ומשמש אותם לחיים, לתנועה, ולאחסון ועיבוד הסחורה.
  • "אנשי החול" או "יצורי החול": שבטים של יצורים דמויי-אדם אלימים ומרושעים הנוהגים לפצוע ולחבל בכל דבר הנכנס אל גבולות שטחם. הם עוסקים גם בביזה ובסחר בעבדים. הם התושבים המקוריים של הכוכב.

טטואין הוא כוכב הבית של משפחת סקייווקר. שם אנו פוגשים את אנאקין ואמו, שמי (מלחמת הכוכבים - פרק 1: אימת הפנטום), בתור עבדים השייכים למכונאי בשם ואטו. לאחר שאנאקין משוחרר מעבדות על ידי קווי-גון ג'ין, הוא חוזר לטטואין כעבור 10 שנים, בגלל סיוטים אודות אמו. הוא מגלה כי אמו נמכרה לחקלאי לחות, אשר שחרר אותה והתחתן עמה. החקלאי, שמו קליאג לארס, סיפר לאנאקין כי אימו נחטפה על ידי שבט אנשי חול, ולא חזרה. אנאקין יצא לחיפוש אחריה, וכשמצא אותה, היא כבר גססה בידיו. מלא בזעם, הוא טבח בשבט אנשי החול והרג את כולם בחרב האור שלו. אחרי שאנאקין עבר לצד האפל והפך לדארת' ויידר, בנו - לוק סקייווקר - נשלח בסתר אל טטואין, שם גדל בבית דודיו - אוון לארס, בנו של קליאג, ואשתו, ברו. אובי ואן קנובי, מבודדי הג'דיי שניצלו מבגידת נשיא-הרפובליקה וצבא המשובטים (פקודה 66) הסתתר בטטואין על מנת לדאוג ללוק סקייווקר ולפקח עליו.

טטואין לא נכלל כחלק מהרפובליקה, מכיוון שעל הכוכב שולטים משפחת ההאטים ובראשם ג'אבה ההאט ואשתו גדואולה. כתוצאה מכך, הכוכב נותן מחסה ליצורים המתועבים ביותר בגלקסיה. רובם משתכנים בנמל החלל "מוס אייסלי", אחד האזורים המפוקפקים ביותר בגלקסיה כולה.

במוס אייסלי פגשו לוק סקייווקר ובן קנובי בהאן סולו ושכרו אותו להסיע אותם לכוכב אולדראן. אחרי סגירת העסקה, הגיע צייד ראשים בשם גרידו, על מנת לתפוס את האן ולהביאו כשבוי לג'אבה. מסתבר, כי האן, בתור מבריח לא חוקי, השליך מטען יקר ביותר אשר היה שייך לג'אבה בזמן שנמלט מחלליות אימפריה. ג'אבה, הידוע כמאפיונר הגדול בגלקסיה, לא היה מוכן לסבול את אותו חוב, ולבסוף אף הקפיא את האן בתור פסל. בסופו של דבר, הרגה הנסיכה ליאה את ג'אבה ההאט, אחרי שלוק ארגן מבצע חילוץ עם חבריו, בו שיחררו את האן סולו.

לאחר נפילת האימפריה, התרחשו חגיגות גם בכוכב טטואין, כפי שאפשר לראות ב"שובו של הג'דיי".

הפלנטה נקראת על שמו של מקום אמיתי בשם תטאווין (تطاوين) הנמצא בתוניסיה בו צולמו הסצינות בסרטי מלחמת הכוכבים המתרחשות על אותו כוכב. תטאווין הוא כיום מקום תיירותי מאוד כמוקד עלייה לרגל של מעריצי הסדרה.

נאבו[עריכת קוד מקור | עריכה]

נאבו הוא כוכב לכת קטן ושקט, אקלימו ממוזג ולח. עיר הבירה שלה היא ת'יד (Theed) בה נמצאת טירת הממלכות של המלכה פאדמה אמידאלה. הכוכב נודע באזורים נרחבים של אגמים, כרי מרעה עצומים וכן יערות וביצות. בכוכב חיים בני אדם וכן גזע של ייצורים אמפיביים הנקראים גאנגאנים. אוכלוסיית בני האדם בכוכב שוחרת שלום, ולא מחזיקה צבא למעט כוח משטרה קטן ומשמר מלכותי זעיר. בני האדם והגאנגאנים נמצאים ביחסי בוז הדדיים, אך לא במלחמה. בסופו של דבר, תחת הנהגתה של המלכה פאדמה אמידאלה ובוס נאס (ובתיווכם של אבירי הג'די וג'אר ג'אר בינקס), שני הגזעים משלימים וכורתים ברית שלום.

בנאבו החל העימות שהפיל את הרפובליקה. פדרציית הסחר, תחת הדרכתו של דארת' סידיוס, הטילה מצור על הכוכב ואף תקפה אותו, במאבק על מיסי מסחר. מלכת נאבו, פאדמה אמידאלה, נמלטה לקורוסנט על מנת לבקש סעד מהרפובליקה הגלקטית. בסופו של דבר, בעזרת אבירי הג'די ואנאקין סקייווקר הצעיר היא מצליחה לשחרר את הכוכב מאימת הפדרציה וכן לקדם את מינויו של סנאטור פלפטין מנאבו לעמדת הקאנצלר. מאוחר יותר שימש הכוכב הקטן כגן עדן רומנטי בו אנאקין סקייווקר ופאדמה אמידאלה התאהבו ואף נישאו בסתר.

מאוחר יותר, נאבו היה ביתו של דין דג'ארין (המנדלוריאן) והמקום בו התרחש הקרב בין מוף גידעון לחבורה של מנדו.

קורוסאנט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בירת הרפובליקה, קורוסאנט הוא אחד הכוכבים העתיקים בגלקסיה, וערש המין האנושי, שכיסה במשך אלפי שנים את האוקיינוסים הנרחבים שלו בגורדי שחקים עצומים שניתן לראות אותם מהחלל. אחרי נפילת הרפובליקה הכוכב כונה גם "הבירה הקיסרית". בכוכב זה גרים כטריליון איש.

הכוכב כולל, בין היתר, את אולם הסנאט, מקדש הג'דיי, חדרי הנשיא, ומאוחר יותר גם את ארמון הקיסר, שהוא מקדש הג'די שהוסב למטרה זו.

קורוסנט מחולקת לשני חלקים, מבחינת התרבות: המעמד העליון, אותו אפשר לראות ב"נקמת הסית'", בסצנה באולם האופרה, שם מתכנס המעמד העליון של קורוסנט על מנת לצפות באופרה הנעשתה על ידי אומני מון-קאלאמרי, ומצד שני, "העיר התחתית", אותה ניתן לראות ב"מתקפת המשובטים", ובפרט במועדון בו חיפשו אנאקין ואובי-ואן אחר ציידת הראשים, המכיל בעיקר אנשים מפוקפקים וסוחרים בלתי-חוקיים.

קורוסנט הוא בירת הרפובליקה. היכל הסנאט המפואר נמצא בקורוסנט, מעל משכנו ודירתו הפרטית של הנשיא. רוב הסנטורים גרים בקורוסנט, מפאת האספות הדחופות.

ההכרזה על הקמת האימפריה הגלקטית התרחשה בהיכל הסנאט, יום לאחר כיבוש מקדש הג'דיי על ידי יחידת 501 של המשובטים המובחרים, ובראשה אנאקין סקייווקר. לאחר נפילת האימפריה, החגיגות בקורוסנט התרחשו כמו בכל שאר כוכבי הגלקסיה, ומקדש הג'דיי הואר מחדש.

ג'נוסיס[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוא כוכב לכת מחוץ למעטפת, המופיע לראשונה במלחמת הכוכבים - פרק 2: מתקפת המשובטים. כוכב זה הוא ביתם של הג'נוסיסיאנים, וכמו כן, הבסיס הראשון של איגוד הבדלנים, ואזור ההתרחשות של הקרב הפותח של מלחמת המשובטים - הקרב בכוכב ג'נוסיס. הכוכב נשלט על ידי הארכידוכס פוגל הלסר, עד מותו ב-19 BBY.

הכוכב דומה בהרבה בחינות לכוכב טטואין - שני הכוכבים מדבריים וסלעיים למדי. הדבר השונה ביותר בין שני הכוכבים הוא שמסביב לג'נוסיס, ישנן טבעות צפופות המסתובבות סביבו. כאשר ג'נגו פט נרדף על ידי אובי ואן קנוביפרק II), הוא טס הישר אל תוך הטבעות, ואיבד את אובי ואן קנובי בין האסטרואידים המרכיבים את הטבעות.

בכוכב ישנם מפעלי דרואידים רבים, תחת חסות איגוד הבדלנים.

בנוסף, התוכניות הראשוניות של כוכב המוות, הנשק האולטימטיבי של הסית' תוכננו בג'נוסיס. לאחר ההפסד בקרב הפותח של המלחמה, דארת' טיראנוס ברח עם התוכניות אל כוכב קורוסנט, ושם העבירן למורו, דארת' סידיוס.

מאוחר יותר, הכוכב נכבש על ידי הרפובליקה, אך נכבש מחדש על ידי הבדלנים במהלך החודשים הראשונים של מלחמת המשובטים. לבסוף, הרפובליקה שיגרה קמפיין נוסף נגד ג'נוסיס והוא נשאר בידי הרפובליקה עד סוף המלחמה.

מוסטאפר[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוסטאפר הוא כוכב לבה געשי, הנמצא מחוץ למעטפת מערכות הרפובליקה. בכוכב מפעלי מתכת גדולים.

בכוכב זה התאספה פדרציית הבדלנים, לאחר שצבאות הרפובליקה גילו כי הם מסתתרים במערכת אוטאפאו. את הפקודה למעבר נתן דארת' סידיוס, הפטרון המסתורי של הבדלנים, לגנרל גרייווס, מנהיג צבא הדרואידים, הכפוף לבדלנים ולסידיוס. צעדו של סידיוס תוכנן מראש, ומטרתו הייתה לרכז את כל הבדלנים בנקודה אחת, בה אנאקין סקייווקר יוכל להרוג את כולם.

בנוסף, בכוכב זה התרחש הדו-קרב האגדי בין אובי-ואן קנובי לאנאקין, שבסופו אנאקין הובס וכמעט נשרף למוות בלבה.

בסרטי שלוש הטרילוגיות, הכוכב מופיע אך ורק ב"מלחמת הכוכבים - פרק 3: נקמת הסית'". נוסף על כך, הוא מופיע בסרט הספין-אוף רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים, שם הוא מוצג כמקום בו בנה דארת' ויידר את הטירה שלו, בה הוא נח כאשר אינו פעיל ואליו מגיע המנהל קרניק שננזף על ידי ויידר על שימושו הפזיז בכוכב המוות בפומבי.

בסדרה "מלחמת הכוכבים: המורדים" הכוכב מתואר כ"המקום שבו ג'די מתים".

בסדרת הקומיקס "דארת' ויידר" מאת צ'ארלס סול שהתפרסמה בשנים 20172019 לכוכב מוסטאפר חלק חשוב בעלילה. בכוכב זה מגלה ויידר מוקד חזק של הצד האפל של ה"כוח" אותו הוא מנצל כדי להשחית גביש קייבר שלקח מחרב אור של אביר ג'דיי שהרג ולגרום לו לדמם על מנת שישמש את חרב האור האדומה של הסית'. בהמשך, ויידר מבקש מהקיסר שייתן לו את מוסטאפר כעולם בית וזאת על מנת שיוכל לחקור את המוקד של הצד האפל. בעזרת ארטיפקט שמכיל את תודעתו של לורד הסית' והארכיטקט מומין הוא בונה טירה אימתנית שמטרתה לתעל את העוצמה של הצד האפל של "הכוח" ולמקד אותו על מנת שוויידר יוכל לשלוט עליה. ויידר מנצל זאת כדי לעבור ל"עולם הבא" של "הכוח" ולנסות להחזיר את פאדמה אמידאלה לחיים אך הוא נכשל בכך. הוא משמיד את מוקד הצד האפל ומשתמש בטירתו כדי לנוח כאשר הוא לא נלחם בשירות הקיסר.

דגובה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוק ויודה, באחד מאימוניהם בכוכב.

דגובה הוא כוכב לכת ביצתי למדי מחוץ למעטפת. הכוכב מפורסם בהתיישבותו של מאסטר יודה בכוכב, לאחר עליית האימפריה הגלקטית, ונפילת מסדר הג'דיי.

ייתכן שבחירתו של יודה בכוכב נבעה מקרב שהתרחש בכוכב בזמן מלחמת המשובטים, במהלכו הוביל יודה את כוחות הרפובליקה נגד כוחות הבדלנים. הכוכב הופיע בסרטים החמישי והשישי, בעת ביקוריו של לוק סקייווקר ואימוניו. החלק הידוע ביותר בכוכב הוא "העץ", אזור המלא בכוחות הצד האפל של "הכוח". במקום זה התמודד לוק נגד הזיה של דארת' ויידר, ואנאקין סקייווקר התמודד נגד הזיה של דארת' מול.

ישנה גם סצנה חתוכה מהסרט השלישי בה יודה מגיע לכוכב עם פוד מילוט שקיבל מחלליתו של בייל אורגנה. הסצנה כוללת מבט לאטמוספירה של הכוכב, וכמו כן, לסביבתו הביצתית.

יאבין 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

יאבין 4 הוא אחד מהירחים הנמצאים במערכת יאבין. הוא מתאפיין בצמחייה מרובה, עצים ענקיים וג'ונגלים סבוכים, לצד מבנים עתיקים ומפוארים הנבנו בעבר הרחוק על ידי הית'.

הירח הופיע לראשונה בסרט הרביעי בסאגת הסרטים, כבסיסם של המורדים, לאחר שנטשו את בסיסם בכוכב דנטואין. האימפריה הגלקטית התכוונה להשמיד את הכוכב, בעזרת נשקם האולטימטיבי, כוכב המוות, אך תוכנית זו נכשלה, כאשר צי חלליות של ברית המורדים יצאה להתקיף ולהשמיד את תחנת החלל האימתנית.

רק 5 חלליות שרדו מתוך הצי, אשר לבסוף השמיד את כוכב המוות. טקס גדול התרחש בכוכב ביום שלמחרת, בו הוענקו ללוק סקייווקר והאן סולו מדליות של כבוד, בתור הערכה לעזרתם.

באירועים המובילים לתקווה חדשה, בסדרת המורדים יאבין 4 מוצג כבסיסם החדש של הגולים מאטאלון וכבסיס לברית המורדים ההולכת וגדלה.

ברוג אחת, מוצג שוב בסיס המורדים שממנו יוצאת התקפה הגדולה על סקאריף.

בנוסף, אותו קרב ההתרחש בכוכב יאבין, משמש כבסיס לקביעת התאריכים ביקום מלחמת הכוכבים. לעוד מידע - BBY.

באגדות מלחמת הכוכבים, המספרים מה קרה לאחר הסרט השישי, יאבין 4 משמש כמקום הימצאותה של אקדמיית הג'דיי, אותה מנהיג לוק, ובה הוא מאמן את הדור החדש של אבירי הג'דיי.

אנדור[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנדור הוא כוכב לכת ירוק, המכיל יערות שזורי עצים וקרקעות דשא נרחבות. הכוכב הופיע אך ורק בסרט השישי, בו הוא שימש כאחד מבסיסי האימפריה. כוכב המוות השני נבנה מעל לאנדור, ולכן מתחתיו נמצא הבונקר עם הלוויין הענק, המפעיל את השדה המגן על תחנת החלל. יחידת קומנדו של ברית המורדים הגלקטית, אשר בראשה עמד האן סולו, וכללה את לוק סקייווקר, ליאה אורגנה, R2-D2, C-3PO ושאר חיילי קומנדו נשלחה לפוצץ את הבונקר, ובכך לאפשר לצי החלליות שבחלל להשמיד את כוכב המוות.

ילידי הכוכב הם חייזרים נמוכים ושעירים, הנראים כמו דובונים קטנים, מגזע האיווק. הם עזרו לברית המורדים במלחמתם נגד כוחות האימפריה, והוכיחו כי רצון ואמונה, אף אם הם מורכבים מאבנים וממקלות, יכולים לגבור על רשע, העשוי ממתכת ולייזר.

הסצנה המפורסמת ביותר מהכוכב היא סצנת מרדף הספידרים דרך יערות אנדור. יש הסבורים כי מקור השם אנדור הגיע מהתנ"ך על שם המקום שאליו הלך שאול לפגוש את בעלת האוב לפני הקרב על הגלבוע, אלא ששם המקום נקרא עין דור.

קאמינו[עריכת קוד מקור | עריכה]

קאמינו הוא כוכב לכת גשום, המופיע לראשונה ב"מתקפת המשובטים". יושבי הכוכב ארוכי הצוואר הם מומחים בשיבוט חפצים ובני אדם. ב-22 BBY, ביקר אובי-ואן קנובי בכוכב זה, לאחר שזיהה בעזרת חברו דקסטר כי החץ הרעיל הננעץ בציידת הראשים זאם וויזל אשר ניסתה להתנקש בפדאמה הוא מתוצרת קאמינו. לאחר שלא מצא את מיקום כוכב הלכת בארכיוני הג'דיי, נעזר אובי ואן בכוח על מנת למצוא אותו. כשהגיע לכוכב, גילה כי במשך שנים נבנה בקאמינו צבא משובטים לרפובליקה, כשהמקור לכל החיילים הוא צייד הראשים ג'נגו פט.

דוקו, באותה עת ג'די מאסטר, הזמין את הכנת הצבא החדש בצוותא עם מאסטר סייפו דיאס. דיאס זיהה את הסכנה בגלקסיה והחליט שעל הרפובליקה להתכונן למלחמה גם אם מסדר הג'די מתנגד. דוקו, שבסתר נטש את דרך הג'די ראה בכך הזדמנות להפיל את הג'די באמצעות מה שיוכר מאוחר יותר כפקודה 66. ייתכן כי פלפטין היה שותף סוד של דוקו כבר באותה עת. לאחר מכן דוקו דאג להיפטר מסייפו דיאס, וכך נותר היחיד (למעט פלפטין) שידע מה טיבם וייעודם האמיתיים של המשובטים.

לאחר צפייה בצבא המרשים, אובי ואן פוגש את פט ומבין כי הוא יוזם ניסיונות ההתנקשות בסנאטטרית אמידאלה ומחליט לעוצרו. לאחר מאבק קצר, פט נמלט ואובי ואן רודף אחריו כל הדרך לעבר ג'נוסיס.

ראש ממשלת הכוכב הוא לומה סו, וסגניתו היא טון-ווי.

הות'[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוא פלנטת קרח נטושה. שימש כבסיס סודי של ברית המורדים עד שהתגלו והונסו משם ב"קרב של הות'". בכוכב זה מתגלה אובי ואן קנובי אל לוק סקייווקר ומורה לו ללכת אל דגובה וללמוד מיודה.

בספין[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספין הוא כוכב לכת בו נמצאת עיר העננים המרחפת. אל כוכב לכת זה נמלטו האן וליאה מפני האימפריה הגלקטית. בעזרת בובה פט, דארת' ויידר טמן לשניים מלכודת, במטרה לתפוס את לוק. לוק אכן נחלץ לעזרתם, ונאלץ לנהל דו-קרב חרבות אור עם ויידר. דארת' ויידר מגלה ללוק שהוא אביו ומנצח אותו.

בנוסף, בכוכב זה האן נכלא בקרבוניט, ומועבר אל ג'אבה ההאט, הגנגסטר אשר שם כסף על ראשו של סולו. לוק, שאיבד את ידו בקרב, חוזר לטטואין ומציל את האן.

מושל הכוכב הוא לאנדו קלריסיאן, חבר ותיק של האן. בתחילה, משתף לאנדו פעולה עם ויידר, מחוסר ברירות. לבסוף, לכד לאנדו את כוחות האימפריה בעזרת כוחות הביטחון של בספין, ועזר לליאה, צ'ובאקה, C-3PO ו-R2-D2 לברוח. בנוסף, לאנדו גם עזר במבצע החילוץ של האן.

אוטופאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוטופאו הוא כוכב לכת תחת שלטון הרפובליקה, אשר עריו נמצאות בתוך גומות-קרקע ענקיות. בכוכב זה, אותו כבש איגוד הבדלנים, נשלח אובי ואן במטרה למצוא את גנרל גרייווס ולהורגו. לבסוף, השניים אכן נפגשו, ובסופו יצא קנובי, כשידו על העליונה. חוץ מהדו-קרב בין השניים, התחולל קרב קרקע ענקי: כוחות הבדלנים נגד כוחות הרפובליקה, בהנהגת המשובט קומנדר קודי.

גם בכוכב זה פקודה 66 הופעלה - הפקודה האומרת כי אבירי הג'דיי הם בוגדים של הרפובליקה, ומצווה על המשובטים להרגם. אובי ואן נורה על ידי טנק AT-TE, נפל לצוק שבתחתיתו יש מים, אך שרד את הנפילה.

אולדראן[עריכת קוד מקור | עריכה]

אולדראן היה כוכב לכת ממוזג הדומה לכדור הארץ. בו גודלה ליאה אורגנה על ידי אביה המאמץ, בייל אורגנה. הכוכב הושמד על ידי כוכב המוות בסרט הרביעי.

מלכת הכוכב הייתה ברהא, והסנטור בתקופת הרפובליקה היה בייל אורגנה, בין היתר, בעלה ונסיך הכוכב. לאחר פרישתו, בתו החליפה אותו.

הכוכב נראה פעמיים במשך סאגת הסרטים: הפעם הראשונה "נקמת הסית'", שם נראו ההרים המושלגים של הכוכב וארמון הכוכב.

בפעם השנייה הוצג ב"תקווה חדשה", אך רק מנקודת המבט מהחלל.

באגדות מלחמת הכוכבים כוחות הרפובליקה (בראשות סאטיל שאן) הישנה הביסו את כוחות הסית' (בראשות דארת' מלגוס) כ־3,500 לפני אירועי אימת הפנטום.

קאשיק[עריכת קוד מקור | עריכה]

קאשיק הוא כוכב לכת ירוק עם חוף ים שלצידו יערות עם עצים גבוהים. במין סככות עגולות המחוברות בגשרים גר גזע הווקים. קאשיק היה הכוכב הראשון שבו הופעלה פקודה 66 שממנה ניצל מאסטר יודה. בכוכב גר צ'ובאקה לפני שהפך לטייס המשנה של האן סולו. הכוכב נכבש בידי הבדלנים במלחמת המשובטים, אך כוחות הרפובליקה, בהנהגת מאסטר יודה, כבשו אותו.

קאטו ניימוידיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קאטו ניימוידיה הוא כוכב לכת שגרים הנומדיינים הכוכב הופיע בסרט השלישי של מלחמת הכוכבים כשראו את פלו קון נהרג אחרי שהמשובטים הטייסים יורים בו והוא מת. משם גם הגיעו ניוט גאנרי וסנאטור דוד ורונה האקו.

צ'נדרילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכב הבית של מון מות'מה, סנאטורית לשעבר, מנהיגת ברית המורדים ומי שנהייתה לקאנצלרית הראשונה של הרפובליקה החדשה.

הוסניאן פריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 34 ABY (הכוח מתעורר), כוכב לכת זה משמש כבירת הרפובליקה. הושמד עם כל מערכת הוסניאן על ידי בסיס קוטל הכוכבים.

ג'אקו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'אקואנגלית: Jakku) הוא כוכב מדברי, צחיח ונידח השוכן באזור מרוחק במעטפת החיצונית. מים ואוכל הם מצרך נדיר על הכוכב, ותושביו מחליפים סחורות שונות תמורת מזון המגיע בטבליות אטומות. על ג'אקו מתרחשים חלק ניכר מאירועי הסרט הכוח מתעורר, ממנו מגיעה ריי ובאחד ממגרשי הגרוטאות שעל פניו נמצאה המילניום פלקון לאורך מספר שנים. בתקופת האימפריה שימש כתחנת מעבר לחלל הלא- נודע ולמיפוי האזור, תחנה שלה ייחס הקיסר פלפטין חשיבות רבה. כשנה לאחר מותו של פלפטין, מחליפו המיועד, גאליוס רקס, הוביל, כמצוות פלפטין בהודעה שהוקלטה לפני מותו, מתקפה אחרונה נגד המורדים/הרפובליקה החדשה שמטרתה (ביודעין) הייתה להשמיד את המבנה הקיים של האימפריה ולגרום למורדים להאמין שאימפריה הובסה, כל זאת על מנת לבנות מן היסוד ארגון חזק יותר - המסדר הראשון.

ג'דה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכב מדברי הממוקם במעטפת המרכזית של הגלקסיה. מופיע בפעם היחידה בסרט רוג אחת ובו נמצאת קבוצת אנשים הנכונה לסייע למרד. עליו נמצאת העיר ג'דהה, העיר הקדושה למורשת הג'דיי. כמו כן, על כוכב הלכת נמצא גם כוח קטן של האימפריה הגלקטית.

בהמשך, קרום כוכב הלכת מושמד על ידי כוכב המוות בפקודתו של המנהל אורסון קרניק.

אידו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אידו הוא הכוכב בו האימפריה חוצבת את מקור האנרגיה שלה לנשקיה, ביניהם כוכב המוות, הקייבר קריסטלים. על הכוכב הזה עובדים כמה ממהנדסי כוכב המוות וביניהם גיילן ארסו. הכוכב מותקף ביד המורדים בעת שהמנהל קרניק מגיע לגלות מי מהנהנדסים בגד באימפריה. גיילן ארסו וכל המהנדסים נהרגו על הכוכב בנסיבות שונות.

סקאריף[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכב לכת טרופי שכוחות קיסריים גדולים נמצאים ותוכניות כוכב המוות שמורות בכוכב לכת זה. המורדים פושטים על הכוכב אך רבים נהרגים בקרב, ביניהם צ'ירוט אימווה ובייז מלבוס. צי המורדים נלחם מעל לכוכב זה בצי האימפריהוהרס את מחולל שדה ההגנה של הכוב ולאפשר תשדורת ממנו ואליו. לאחר שג'ין ארסו קסיאן אנדור משדרים את תכניו של כוכב המוות אל ספינת הדגל של המורדים ולאחר שפצעו קשות את המנהל קרניק, כוכב המוות, בפקודתו של הגראנד מוף טארקין, יורה על הכוכב ומשמיד גם את קרומו והורג איתו את כל מי ששהה עליו, ביניהם ג'ין, קסיאן וקרניק.

קורליה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קורליה הוא כוכב לכת תעשייתי, שימש ככוכב הבית של האן סולו וממנה יצאה תרבות חזקה של טייסים מאומנים. הכוכב מוזכר בקצרה בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה ומופיע בפרולוג לסרט "סולו: סיפור מלחמת הכוכבים".

אונדרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

אונדרון נמצא במערכת הפנימית, במלחמת המשובטים המלך של הכוכב החולף למלך אחר שנתן לבדלנים להשתלט אליו ואז חבורה של מורדים במנהיגות סה וסטילה גררה נלחמה בכוחות הבדלים והסביבה אותם אבל סטילה נהרגה.

כריסטופסיס[עריכת קוד מקור | עריכה]

כריסטופסיס נמצא במערכת החיצונית במלחמת המשובטים היה קרב בין הרפובליקה לבדלנים, הרפובליקה ניצחה וכבשה את הכוכב.

אקסגול[עריכת קוד מקור | עריכה]

אקסגול נמצא באזורים הלא ידועים וגם אזור שידוע כמקום עם פעילות מאוד אפלה של הסית', המקום שימש גם כמקום מגוריו/מסתור של הקיסר פלפטין בסרט ״מלחמת הכוכבים עלייתו של סקייווקר״.

אילום / בסיס משמיד הכוכבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אילום הוה כוכב מושלג וקפוא. בכוכב ישנן מערות מלאות בקריסטלים ועליו מקדש ג'דיי בו מרכיבים חרבות אור. עקב כריית יתר של קריסטלים על ידי האימפריה נוצרה תעלה בקו המשווה של הכוכב. המסדר הראשון הפך את הכוכב לבסיס משמיד הכוכבים אשר מושמד בסרט השביעי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]