מלחמת הכוכבים - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ערך זה מרכז את דמויות המשנה מסדרת הסרטים "מלחמת הכוכבים".

C-3PO[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – C-3PO

C-3PO (בקיצור: 3PO) הוא דמות רובוט-הומנואיד בסדרת הסרטים. את דמותו של C-3PO משחק אנתוני דניאלס. C-3PO הוא בעל מבטא בריטי - כאשר הוא מדבר באנגלית (הוא יודע לדבר יותר משישה מיליון שפות וניבים). לרוב הוא נראה בחברת R2-D2, רובוט קטן בעל גלגלים. הוא נבנה בתור רובוט-מתרגם, והוא נאמן לבעליו (כפי שתוכנת), כאלה היו לו ארבעים מאז שנוצר.

R2-D2[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – R2-D2

R2-D2 הוא "אסטרו-דרואיד" המופיע בכל ששת הסרטים. הוא בצבעים כחול ולבן והוא נושא בתוכו כלי עבודה המשמשים לתיקון ספינות חלל. בנוסף לכלי עבודה, הוא נושא מקרן בשביל הצגת הולוגרמות מוקלטות. הוא בדרך כלל נראה בחברת C-3PO.

משפחת סקייווקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות המשנה של משפחת סקייווקר והקשורים לה.

וואטו[עריכת קוד מקור | עריכה]

וואטו

שחקן/ית אנדי סקומב (שחקן קול)
מידע
גזע טוידריאן
מין זכר

וואטו הינו חייזר קטן ומכונף החי בכוכב טטואין. הוא הופיע בשני הסרטים הראשונים בסאגת "מלחמת הכוכבים" - "אימת הפנטום" ו"מתקפת המשובטים". הוא מתפרנס מסחר בגרוטאות. הוא היה בעליהם של העבדים שמי סקייווקר ובנה, אנקין - שהתגלה כגאון טכני. וואטו התייחס אליהם באופן נאות יחסי ואף הסכים לשחרר את אנקין לקווי-גון ג'ין, במסגרת התערבות עם אביר הג'דיי. כמה שנים מאוחר יותר, הוא מכר את שמי לבעל חוות לחות בשם לארס, ששחרר אותה מעבדות, והתחתן עמה.

שמי סקייווקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

שְׁמִי סקייווקר

אנקין ושמי סקייווקר
שמי סקייווקר עם בנה אנקין
שחקן/ית פרנלה אוגוסט
מידע
גזע אדם
מין נקבה

שמי סקייווקר היא אמו של אנקין סקייווקר. לטענת קוואי-גון ג'ין, היא התעברה מ"הכוח", ולכן לאנקין אין אב ביולוגי אמיתי. שמי בילתה את רוב חייה כשפחה של וואטו, סוחר גרוטאות מטטואין. בהמשך, לאחר שבנה עזב שוחרר מעבדות והחל את לימודיו כאביר ג'דיי, היא נמכרה לבעל חוות לחות בשם קליאג לארס, ששחרר אותה מעבדות והתחתן עמה. לרוע מזלה, כעבור מספר שנים היא נחטפה על ידי שבט אנשי חול ועונתה על ידיהם למוות. היא חולצה בידי בנה אנקין, שהפך להיות פדוואן מצטיין במסדר אבירי הג'דיי. אנקין לא יכל למנוע את מותה, וכנקמה הוא טבח באנשי השבט שעינה אותה, עד האחרון שבהם.

אנקין סקייווקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – דארת' ויידר

אנקין/ויידר הוא אביר ג'דיי שהפך לאביר סית'. בנה של שְׁמִי סקייווקר, בעלה של פאדמה אמידאלה ואביהם של לוק וליאה. אנקין היה עבד של וואטו והתגלה כגאון טכנולוגי. בסרט הראשון הוא התגלה על ידי אבירי הג'דיי קוואי גון ואובי ואן קנובי. בסוף הסרט הוא הפך לפדוואן (שוליה) של אובי ואן,והתגלה כמיומן בכוח אך יהיר מדי.

בסרט השני הוטלה עליו משימה לשמור על הסנאורית פדמה אמידאלה,והם התאהבו במהלך הסרט,והתחתנו בניגוד לחוקת הג'דיי,שאוסרת על כך. בזמן הסרט אנאקין רואה חזיון שאמו חווה יסורים,ויוצא לטטואין כדי להציל אותה,הוא מגלה שהיא נחטפה ונהרגה על ידי אנשי חול והוא הורג את כל אנשי החול כנקמה שלא כדרך הג'דיי.

בסרט השלישי פדמה נכנסת להריון והוא רואה חזיון שהיא מתה כשהיא מולידה. ראש הסנאט,פלפטין,שהוא גם לורד סי'ת אומר לו שהוא יוכל להחיות את פדמה אם הוא ישתמש בצד האפל של הכוח. אנקין הופך ללורד סית' הנקרא דארת' ווידר. הוא נלחם נגד אובי וואן וגופו נשרף. פדמה מאבדת את הרצון לחיות ומתה בחדר לידה,כשנולדו התאומים לוק וליאה

אנקין סקייווקר

אנקין סקייווקר בתור ילד
אנקין סקייווקר
מידע
גזע אדם
מין זכר

פאדמה אמידאלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – פאדמה אמידאלה

מדינאית בכירה, אשתו של אנקין סקייווקר ואמם של לוק וליאה.

פאדמה אמידאלה

פאדמה אמידאלה
פאדמה אמידאלה
שחקן/ית נטלי פורטמן
מידע
גזע אדם
מין נקבה

לוק סקייווקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוק סקייווקר

Luke2.jpg
לוק סקייווקר
שחקן/ית מארק המיל
מידע
גזע אדם
מין זכר
Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – לוק סקייווקר

לוק הוא אביר ג'דיי, בנם של אנקין סקייווקר ופאדמה אמידאלה ואחיה התאום של הנסיכה ליאה.

הנסיכה ליאה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הנסיכה ליאה

הנסיכה ליאה אורגנה סולו (נולדה בשם ליאה אמידאלה סקייווקר). בתם של אנקין סקייווקר ופאדמה אמידאלה, אחותו התאומה של לוק סקייווקר.

הנסיכה ליאה

הנסיכה ליאה אורגנה
ליאה אורגנה
שחקן/ית איידן בארטון בפרק 3
קארי פישר בפרקים 4 עד 6
מידע
גזע אדם
מין נקבה

קליאג לארס[עריכת קוד מקור | עריכה]

קליאג לארס

שחקן/ית ג'ק ת'ומפסון
מידע
גזע אדם
מין זכר

קליאג לארס היה אלמנהּ של שמי סקייווקר, אביו החורג של אנקין סקייווקר, ואביו הביולוגי של אוון לארס. הוא עבד כחוואי, וטיפל בחוות הלחות הענקית שהייתה שייכת לו.

הוא רכש את שמי מוואטו, ולבסוף שחרר אותה, והתחתן עמה. שנים לאחר מכן, אנקין ופדמה ביקרו אותו בביתו. הוא סיפר להם כי שמי נחטפה על ידי אנשי החול, מפלצות דמויות-אדם, אלימות ומרושעות. קליאג ומספר מקומיים נוספים ניסו לחלצה, אך רובם נהרגו בתהליך, וקליאג איבד את רגלו הימנית. אנקין יצא למשימת הצלתה, ולבסוף הביא את גופתה המתה חזרה לחוות הלחות, שם היא נקברה לצד אשתו הראשונה של קליאג, ולצד הוריו. לאחר שנפטר, הוריש קליאג את חוות הלחות לבנו ולאשת-בנו.

קליאג הופיע אך ורק בסרט השני והשלישי, וגולם על ידי השחקן ג'ק ת'ומפסון.

מסדר הסית'[עריכת קוד מקור | עריכה]

דארת' מול[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – דארת' מול

דארת' מול הופיע בסרט הראשון בלבד. הוא שייך לגזע הזברק, ראשו מקורנן ופניו אדומות עם עיטורים שחורים. הוא משתמש בחרב אור כפולה, והוא חניכו לשעבר של דארת' סידיוס.

דארת' סידיוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

דארת' סידיוס (פלפטין) הוא הקיסר של האימפריה הגלקטית. הוא סית' חזק מאוד ובעל יכולת לירות ברקים מהיידים.

אדמירל אקבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ייצוג בסרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אדמירל אקבר

AckbarStanding.jpg
אדמירל אקבר
שחקן/ית טימותי מ. רוז
מידע
גזע מון קלמארי
מין זכר

אדמירל אקבר הוצג בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 6: שובו של הג'דיי כמפקד הצי של המורדים. הוא פיקד על המתקפה כנגד כוכב המוות השני על גבי הספינה מסוג שייטת מון קלמארי בשם Home One. המשפט המפורסם שלו מהסרט הוא "!It's a trap" - "זו מלכודת!" והוא נאמר לאחר שמתגלה שכוכב המוות השני פעיל.

יצוג בספרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אקבר החל את הקריירה שלו כנציג ממשלת כוכב הלכת מון קלמארי. לאחר שנכבש כוכב הלכת על ידי האימפריה הגלקטית נלקח אקבר כשבוי ונעשה לעבד, בין השאר של גראנד מוף טארקין. לאחר שחרורו, הוא עוזר לעצב את חללית הקרב B-Wing. לאחר הקמת הרפובליקה הגלקטית החדשה הופך אקבר לאחד ממנהיגיה.

בתרבות האינטרנט[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשפט "It's a trap!" הפך, בשנים האחרונות, למפורסם יותר מהדמות עצמה ברחבי האינטרנט. המון פרודיות נעשו על המשפט. אחת המפורסמות בהן נעשתה בסדרה Robot Chicken בפרק המחווה למלחמת הכוכבים, ובה נראית פרסומת ל"דגני אדמירל אקבר". כמו כן, יצא פרק פרודיה בסדרה "איש משפחה" על מלחמת הכוכבים שנקרא "It's a trap"

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]