לדלג לתוכן

R2-D2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
R2-D2
R2-D2
R2-D2
שם סרט מלחמת הכוכבים
הופעה ראשונה מלחמת הכוכבים - פרק 1: אימת הפנטום
הופעה אחרונה מלחמת הכוכבים - פרק 9: עלייתו של סקייווקר
יוצרים ג'ורג' לוקאס
גילום הדמות קני בייקר
מידע
כינויים "אר-טו"
גזע דרואיד שירות ותיקונים (רובוט)
מקצוע מכונאי, נווט
שיוך הרפובליקה הישנה, ברית המורדים
דמויות קשורות
חברים פאדמה אמידאלה (בעלים ראשונה), אנאקין סקייווקר (בעלים שני), הנסיכה ליאה (בעלים שלישית) לוק סקייווקר (בעלים רביעי); אובי וואן קנובי, C3PO (רובוט המלווה אותו באופן קבוע), ריי, פין (מלחמת הכוכבים), BB-8
אויבים האימפריה הגלקטית (מלחמת הכוכבים), המסדר הראשון

R2-D2 הוא דרואיד שירות ותיקונים מכניים מסדרת סרטי מלחמת הכוכבים. R2-D2 הוא רובוט שמגיב לפקודות קול אך אינו מסוגל לדבר, וגם אינו הומנואיד. זהו רובוט טיפוסי למדי בעולם של מלחמת הכוכבים. הוא מופיע בכל סרטי הסדרה והוא מגולם על ידי השחקן קני בייקר.

לטענת מעריציו, בנוסף להיותו דמות ראשית, הסרטים למעשה סובבים סביבו. הסיפור מסופר באמצעות פעולותיו. R2D2 מעביר הודעות בין דמויות המפתח, מציל אותם כאשר הם בצרה, אנו למעשה רואים את הסרטים דרך "עיניו". אף על פי ש־R2D2 אינו דמות אמיתית או מדברת, לטענתם הוא מהווה את גרעין הסדרה.

עלילותיו בסרטים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

R2D2 מופיע לראשונה מבחינה כרונולוגית בסרט אימת הפנטום כאשר הוא, יחד עם 4 רובוטים נוספים מסוגו שלו, מנסים לתקן את החללית של המלכה אמידאלה. מתוך החמישה, R2D2 הוא היחיד שמצליח לתקן את החללית ולשרוד – דבר אשר גורם למלכה לקרוא לו לסיפון ולהודות לו באופן אישי. הוא מתלווה לחוליית החיפוש אחר חלקי חילוף לספינה, הכוללת את קווי-גון ג'ין, המלכה אמידאלה וג'אר ג'אר בינקס, בכוכב טטואין. שם הוא פוגש באנאקין סקייווקר, מי שיצר את C-3PO, שבעתיד יהפוך לחברו הטוב.

במהלך הסרטים מבצע R2D2 תיקונים רבים ומציל את C-3PO. בסרט השני כאשר הוא נהרס במפעל הדרואידים, ובסרט החמישי כש-C-3PO פורק על ידי חיילי סער בגלל שנכנס למקום אסור בארמונו של לאנדו קלריסיאן בבספין.

R2-D2 החליף ידיים רבות במהלך הסדרה. איש אינו יודע היכן יוצר, והוא החל את דרכו כרובוט שירותים ותיקונים על הספינה המלכותית של נאבו, אך בעקבות מלחמת המשובטים עבר לבעלותו של אנאקין סקייווקר, לו הוא סייע בקרבות החלל שלו. אחרי נפילתו של אנאקין לצד האפל וקריסת הרפובליקה הועבר R2-D2 לרשות ברית המורדים. כ־19 שנה מאוחר יותר, בעקבות השתלטותו של דארת' ויידר על ספינת המורדים, R2-D2 ו־C-3PO נשלחים על ידי הנסיכה ליאה אורגנה לכוכב החול טטואין. שם הם נתפשים בידי ג'אוות שמוכרים אותם ללוק סקייווקר, החיי עם דודו החורג. בידיו של לוק, R2-D2 טוען שהאדון שלו הוא "אובי-וואן קנובי" ובעקבות ההודעה שמתגלית בו מוצא לוק את אובי-וואן, שמספר ללוק שהוא בן לאביר ג'דיי דגול. בעקבות הפגישה עם אובי-וואן, יוצאת החבורה - הכוללת את לוק, אובי-וואן, R2-D2 ,C-3PO וזוג הטייסים האן סולו וצ'ובאקה - להרפתקה בחלל, שבסופה הם מצטרפים לברית המורדים. אחרי מותו של אובי-וואן קנובי, עובר R2-D2 לבעלותו של לוק סקייווקר ומסייע לו להטיס את חללית הקרב X-Wing שלו.

בסרט "עלייתו של סקייווקר" הוא מחזיר ל-C-3PO את זיכרונו.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא R2-D2 בוויקישיתוף