מלחמת הכוכבים: אבירי הרפובליקה הישנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
מלחמת הכוכבים: אבירי הרפובליקה הישנה
Star Wars: Knights of the Old Republic
הכריכה על הקופסה של המשחק
הכריכה על הקופסה של המשחק
כללי
תאריך הוצאה

אקס בוקס

מחשב אישי

סוגה משחק תפקידים ממוחשב
פיתוח BioWare
הוצאה לאור לוקאס ארטס עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור קנדה עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה לוקאס ארטס
סדרה Star Wars: Knights of the Old Republic עריכת הנתון בוויקינתונים
דרישות תוכנה
מנוע משחק Odyssey engine
מצבי משחק שחקן יחיד
דירוג ESRB: Teen (T)
OFLC: G8+
USK: 12+
PEGI: 12+
פלטפורמות אקס בוקס, חלונות, Mac OS X
מדיה תקליטור (4)
DVD (אקס בוקס & Mac OS X)
המשחק הבא Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords עריכת הנתון בוויקינתונים
האתר הרשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

מלחמת הכוכבים: אבירי הרפובליקה הישנהאנגלית: Star Wars: Knights of the Old Republic) הוא משחק תפקידים ממוחשב שפותח על ידי BioWare והופץ על ידי לוקאס ארטס. המשחק יצא עבור אקס בוקס ב-15 ביולי 2003, עבור מחשבי PC המריצים חלונות ב-19 בנובמבר 2003, ומאוחר יותר עבור Mac OS X. אבירי הרפובליקה הישנה הוא משחק התפקידים הממוחשב הראשון שהשתמש בגלקסיית מלחמת הכוכבים. המערך במשחק הוא אינטראקטיבי - החל ממילה פשוטה עד להחלטות חשובות בעלילה - וקובע אם אתם בצד האפל או בצד האור.

המערכת של המשחק מבוססת על משחק התפקידים של מלחמת הכוכבים, שמבוסס על מערכת משחקי תפקידים מערכת d20, שהיא הגרסה השלישית של החוקים מ-מבוכים ודרקונים. קרבות בנויים כסיבובים. הזמן במשחק מחולק לסיבובים מופרדים והלוחם תוקף/מגיב בו זמנית. בכל אופן, מספר הפעולות שהשחקן יכול לבצע בכל סיבוב מוגבל. כשמשך הזמן של כל סיבוב מכוון לפי זמן אמיתי, השחקן יכול לקבוע שמערכת הקרבות תעצור באירועים ספציפיים או בסוף של כל סיבוב.

משחק ההמשך, מלחמת הכוכבים: אבירי הרפובליקה הישנה: הלורדים של הסית' פותח על ידי חברה אחרת, Obsidian Entertainment, שהשתמשה בגרסה מעודכנת של המנוע מהמשחק הקודם. BioWare היו עסוקים בהפקת המשחק Jade Empire והם רצו יותר להתמקד בהפקות מקוריות משלהם במקום לפתח משחקים תחת רישיון, אבל הם המליצו על Obsidian לפיתוח משחק ההמשך. הוא יצא עבור האקס בבוקס בדצמבר 2004 ועבור ה-PC בפברואר 2005.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סביבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מתרחש במספר כוכבי לכת בגלקסיית מלחמת הכוכבים: קאשיק, קוריבן, מנאן, ראקאטה פריים (מוזכר במשחק כ-"הכוכב הלא ידוע"), טאריס ו-טטואין. השחקנים מבקרים גם במקומות: האבון הוק, האנדאר ספייר, לויתן של סאול קראת', הסטאר פורג' ותחנת החלל יאבין (בגרסת ה-PC בלבד, לאקס בוקס ניתן להורדה דרך האקס בוקס לייב).

ביתן הציד של פאזזאה, טטואין

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך המשחק השחקן פוגש מספר דמויות, הכוללות את הג'דיי, בַּסְטִילַה שָאן, קַ'רְת' אוֹנָסִי, החייל, קַנְדֶרוּס אוֹרְדוֹ, המנדלוריאן, HK-47, דרואיד הפרוטוקול/הקרב, ג'וֹלִי בִּינְדוֹ, הג'דיי האפור, ג'ֹוּהַנִי, הג'דיי שנפלה לצד האפל עד שדמות השחקן החזירה אותה בחזרה לאור, מִישֵן וֵאוֹ, ילדת הרחוב הטווילקית, זַאאלבַּאר, הווקי, וטְרַסְק אלְגוֹ, חייל נוסף (חבר זמני בקבוצה). דמויות נוספות שהשחקן פוגש בדרך כוללות את: אג'ונטה פול, בנדאק סטארקילר, קאלו נורד, דארת' באנדון, דארת' מאלאק, דאביק קאנג, אות'אר ווין ויות'ורה באן.

הסיפור[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבירי הרפובליקה הישנה מתרחש בגלקסיית מלחמת הכוכבים 4000 שנה לפני אירועי פרק 4, בתקופת הרפובליקה הישנה. הסיפור מתחיל כשפלוגות סית' אורבים לספינת חלל של הרפובליקה, האנדאר ספייר, שהסתובבה סביב הכוכב טַריס. הדמות של השחקן וק'ארת' אונסי נמלטים לפני שהיא מושמדת ונוחתים על הכוכב טַריס. בעדיפות ראשונה עליהם לאתר את בסטילה שאן, ג'דיי צעירה שליוותה אותם על האנדאר ספייר וגם שולטת ביכולת הנדירה של מדיטציית הקרב של הג'דיי. שנה קודם, באסטילה השתמשה במדיטציית קרב כדי להוביל תקיפה על דארת' רבאן, הלורד האפל של הסית'. בזמן שהיא נלחמה ברבאן, תלמידו דארת' מאלאק תקף את הספינה של רבאן והשתלט על התואר "הלורד האפל של הסית'". כעת מאלאק מחפש את באסטילה כי הוא חושש מהכוח שלה; הוא מתכוון לקחת את היכולות שלה או להרוג אותה.

אחרי שתאי המילוט נוחתים בעיר העליונה של טאריס שני חברי הספינה מתחילים בחיפוש אחר באסטילה. במהלך החיפושים מצטרפים אליהם נערת רחוב טוילקית (מין חיזרי עם זוג זנבות היוצאים מהראש) בשם מישן ואו ואת חברה הווקי מומחה המחשבים זאאלבאר שנשבע לדמות הראשית אמונים אחרי שהצילה אותו מסוחרי עבדים גמורייאנים. אחרי שהם מצילים את בסטילה החבורה פוגשת צייד ראשים מנדלוריאני בשם קנדרוס אורדו שמחזיק בתוכנית לברוח מהכוכב שנמצא תחת מצור של הסית' על ידי פריצה לבסיס הסית' להשגת קודי המעבר וגנבת הספינה של דאביק קאנג - אדון הפשע של הכוכב והבוס של קנדרוס. בדיוק כשהם יוצאים מהכוכב מתייאש מאלאק מהחיפושים אחר בסטילה ומורה להפציץ את העיר (היחידה בטאריס) ולא להשאיר ממנה זכר כדי להרוג את הג'דיית. יחד הם מגיעים לכוכב דנטואין שם השחקן לומד איך להשתמש בכוח. מועצת הג'דיי נותנת לשחקן ובני הלוויה שלו/שלה משימה - למצוא מפות כוכבים מסוימות שיגלו את המיקום של נשק עתיק ומסתורי בשם הסטַר פורג' שמאפשר יצירה אין סופית של ספינות מלחמה. השחקן מטייל לארבעה כוכבים כדי להשיג את המיקום של הסטאר פורג'. באמצע המשימה, עימות בין השחקן לדארת' מאלאק לשחקן חושף שהשחקן הוא בעצם הלורד לשעבר, רבאן, שאיבד את הזיכרון שלו אחרי הבגידה הראשונה של מאלאק. עוד במהלך התקרית, באסטילה נתפסת ולבסוף עוברת לצד האפל.

אחרי שנמצאו כל המפות, השחקן פונה אל העולם הלא ידוע של ראקאטה פריים שבו הוא/היא מתרסק/ת. השחקן ניתקל במספר קשיים עם המקומיים אבל לבסוף מצליח להגיע למקדש שבו חיכתה באסטילה. לאחר עימות, או שהשחקן בוחר לא ללכת עם באסטילה ולעזור לבני הלוויה שלו/שלה להגיע לסטאר פורג' ולהביס את איום הסית' (בצד האור) או שהשחקן בוחר ללכת עם באסטילה כדי לגזול מידיו של מאלאק את התואר "הלורד האפל של הסית'" (בצד האפל). צד האור הוא ברירת מחדל במשחקי ההמשך, למרות שניתן לקבוע מה קרה במשחק הקודם, בנויים על העובדה שאחרי הצלת הגלקסיה, או כיבושה, רבאן עזב לכיוון הטבעת החיצונית (אנגלית:"Outer Rim"), נתון שנחשף רק במשחק ההמשך, מלחמת הכוכבים: אבירי הרפובליקה הישנה: הלורדים של הסית'.

בסצנת הסיום בצד האור, האדמירלית שהנהיגה את הצי של הרפובליקה במהלך הקרב נגד הסטאר פורג' נותנת לשחקן ולחבורתו/ה את פרס "צלב התהילה". קהל של אזרחים וחיילים מריעים לדמות. בסצנת הסיום של הצד האפל, באסטילה מכריזה על הדמות שנתנו לשחקן כ"הלורד האפל של הסית'" והיא או הוא עומדים על במה מוגבהת מול קהל המורכב מדרואידים וחיילים. אחר כך, יש סרטון קצר ובו ספינות שנוצרו על ידי הסטאר פורג' מתקדמות באטיות לחלל הפתוח.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]