פאדמה אמידאלה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

פאדמה אמידאלה

פאדמה
פאדמה אמידאלה
שחקן/ית נטלי פורטמן
מידע
גזע אדם
מין נקבה

פאדמה אמידאלהאנגלית: Padmé Amidala) היא דמות בדיונית בסדרת סרטי המדע הבדיוני מלחמת הכוכבים. מדינאית בכירה, אשתו של אנקין סקייווקר ואמם של לוק וליאה. דמותה גולמה על ידי השחקנית נטלי פורטמן.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פאדמה נולדה בכוכב נאבו ונבחרה למלכה בגיל 14. בזמן כהונתה הותקף הכוכב על ידי פדרציית הסחר ופאדמה הוברחה ממנו על ידי שני אבירי הג'דיי - קווי-גון ג'ין ואובי-וואן קנובי - כדי לבקש סיוע מהסנאט של הרפובליקה. במהלך מסעם פגשה פאדמה את אנקין כשהיה עוד ילד בן 9. אחרי שנכשלה להשיג עזרה מהסנאט, חזרה לכוכב נאבו וכרתה ברית עם הגאנגאנים, ייצורים אמפיביים ששכנו ביערות ובביצות של הכוכב, שהיו ביחסי עוינות הדדית עם בני האדם. צבא הגאנגאנים הצליח לעכב את צבא הדרואידים של פדרציית הסחר, בזמן שפאדמה ואבירי הג'די השתלטו על הארמון המלכותי ואנקין סקייווקר השמיד את תחנת החלל של הפדרציה ושיתק את צבא הדרואידים.

לאחר שירותה כמלכה העם רצה שתהיה סנטורית בסנאט הגלקטי וכך נבחרה לסנטורית של נאבו. במשך שירותה בסנאט, רצו אנשי פדרציית הסחר להרוג אותה וניסו להתנקש בה בזמן נחיתתה בקורוסאנט. לאחר התקרית ממנה ניצלה בזכות כפילה, הוצמדו אליה אנקין ואובי-ואן כשומרי ראש. ניסיון התנקשות נוסף הוביל להחלטה לשלוח את פאדמה ואנקין להסתתר בנאבו. למרות הסתייגותה של פאדמה, השניים מתאהבים על רקע הנופים הפסטורליים של אזור האגמים. פאדמה גם מסייעת לאנקין כאשר הוא יוצא לחלץ את אמו, שנשבתה בידי נוודי חולות בטטואין. היא גם מנחמת אותו אחרי שאמו מתה בזרועותיו והוא טבח בשבט ששעבד אותה, כנקמה. בסוף הסרט מלחמת הכוכבים - פרק 2: מתקפת המשובטים השניים מתחתנים בסתר, מאחר שלאבירי ג'די אסור להינשא.

בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 3: נקמת הסית' פאדמה נכנסת להריון מאנקין. בו בזמן, הוא סובל מחזיונות ביעותים שבהם פאדמה מתה בייסורים בזמן הלידה. אחרי שעבר לצד האפל בניסיון להציל אותה ממוות, אנקין כמעט הורג את פאדמה, כאשר חשב שבגדה בו והסגירה אותו לאובי-וואן קנובי, אך הוא נמלך בדעתו ברגע האחרון. למרות העובדה שלא ניזוקה פיזית באופן קטלני, פאדמה איבדה את רצונה לחיות. היא יולדת תאומים (לוק וליאה) בניתוח מסובך ועל ערש דווי מבקשת פאדמה מאובי-וואן לזכור שבאנקין עדיין נשאר טוב.

תכונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פאדמה היא אשה אמיצה, מדינאית אידאלסטית ומוכשרת. היא סירבה להיכנע לתכתיבי פדרציית הסחר ואף נמלטה במבצע מסוכן כדי לגייס עזרה. כאשר נחתה יחד עם קווי-גון ג'ין ואובי-וואן קנובי על כוכב טטואין היא ירדה לתור אותו במסווה של משרתת. כאשר חזרו אבירי הג'דיי אל נאבו כדי להציל את הכוכב מהמצור, נאותה פאדמה להצעתו של ג'אר ג'אר בינקס לבקש עזרה מהגאנאגנים, שבט של ייצורים אמפיביים מנאבו ששרה בעוינות הדדית עם בני האדם. פאדמה - במהלך של אומץ, תבונה דיפלומטית וכנות - חשפה את זהותה האמיתית בפני ראש השבט, נאותה להשתחוות בפניו ולהפגין כלפיו כבוד רב. בכך זכתה בהערכתו ואמונו, והצליחה לגייס את שבטו למלחמה בפדרציית הסחר.

בזמן שצבא הגאנאגנים נלחם בעוז בצבא הדרואידים, הובילה פאדמה יחד עם קווי-גון ג'ין, אובי-וואן, אנקין ושומרי ראשה פשיטת קומנדו נועזת אל הארמון המלכותי על מנת ללכוד את ראשי הפדרצייה ולדרוש את כניעתם. בפשיטה גילתה פאדמה מיומנות, זריזות ואף יכולת בשימוש באקדח בלאסטר.